Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84801) Rasiel válasza koko52 (#84784) üzenetére


Rasiel
senior tag

A gond az, hogy ezt így távolról nem egyszerű megoldani, maximum csak találgatni lehet. Lehet hardveres és szoftveres is a probléma. Ahogy előttem írták, érdemesebb lenne egy tiszta telepítést megnézni, mert ha úgy is csinálja, akkor sok hibalehetőség kizárható lenne.
Az általad leírt hibajelenség mióta áll fenn? Mikor HDD-vel használtad, még problémamentes volt?

[ Szerkesztve ]

(#84802) Ablakos válasza koko52 (#84795) üzenetére


Ablakos
őstag

Mielőtt nekiveselkednél egy új telepítésnek, az msconfig (Rendszerkonfiguráció) elég sok letiltható szolgáltatást engedélyez. Ezzel kellene kezdeni. (Szelektív indítás.)

[ Szerkesztve ]

(#84803) koko52 válasza Rasiel (#84801) üzenetére


koko52
veterán

Hdd-vel kezdte ezért kapta az ssd-t mert a hdd olvasó fejére gondoltam, mert nem csinált semmit amíg a "karika" forgott.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84804) Rasiel válasza koko52 (#84803) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ezek után megint azt tudom írni, hogy a legegyszerűbb módja az egésznek, egy normális tiszta telepítés. Ha úgy megmarad a jelenség, akkor a legtöbb szoftveres hibalehetőség kizárható. Arra nagyon kicsi esélyt adok így látatlanban, hogy valamelyik futó Windows szolgáltatás okozná a problémát. Esetleg, ha gondolod, még tehetsz egy próbát azzal, hogy megnézed védelmi szoftver(ek) nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#84805) joergie


joergie
őstag

Hali!
Van hozzáférésem egy emailfiókhoz(webpark.hu), le szeretném szinkronizálni outlookkal(2016), viszont semmiképp se szeretném hogy törlődjenek a webes hozzáférésről a mailek. Tehát ne csak outlookomban legyen elérhető, csak szinkronizálja, de ne töröljön semmit. Ehhez kell valami külön beállítás, vagy magától értetődik?! (Bocsánat, hogy előbb kérdezek, mint csinálnám, megpróbálnám, de semmiképp nem akarom elrontani.)

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#84806) #77646080 válasza joergie (#84805) üzenetére


#77646080
törölt tag

(Bocsánat, hogy előbb kérdezek, mint csinálnám, megpróbálnám, de semmiképp nem akarom elrontani.)

Ne kérj bocsánatot, hiszen pont, hogy ez a megfelelő műveleti sorrend. Előbb kérdezni, utána cselekedni, sok ősz hajszáltól óvhatod meg így magadat (is). :]

(#84807) Doky586 válasza kraftxld (#84777) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios default betöltése nem ártana..
mert nagyon elállítgattál benne valamit. :(

(#84808) Met válasza koko52 (#84795) üzenetére


Met
nagyúr

Be bootolsz valami live rendszerről és használod egy ideig, ha akad akkor hw hiba. Proci nem melegszik?

Mint írtam ha semmi nem fut akkor is csinálja.
Attól hogy nem futtatsz valamit még a háttérben futhat, pl. Daemon tools a képen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84809) koko52 válasza Met (#84808) üzenetére


koko52
veterán

Ok, proci nem melegszik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84810) lao válasza ArthurShelby (#84796) üzenetére


lao
tag

Vagy fogsz egy 125/250 hdd/ssd , ráteszed az op rendszert. Beteszed a régi helyére es teszteled. Ha nem jön elő a probléma akkor szoftver - ha igen akkor hardwer . ( még így se biztos ) .

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#84811) mpo válasza koko52 (#84809) üzenetére


mpo
veterán

Amit itt javasoltam
[link]
azt fölteszed és a folyamatok fülön ki-be kapcsolhatod a szolgáltatások megjelenítését a fogaskerékkel.
Ezt az egészet meg rendezheted bármire, pl. CPU-ra is.
Ha valami elindítja a körözést, látni fogod.

Volt akinél a tartózkodási hely bekapcsolása, volt akinél a "HP network communicator" vagy valami hasonló nevű okozott ilyet.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84812) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Jogtiszta Win 10 Pro rendszert telepítettem SSD-re. Minden rendben zajlott, pikkpakk felment. Ezután felcsatoltam egy HDD-t, amire majd a programokat telepítem és el is kezdtem a telepítgetést.

Ami felment: Office 2016, Total Commander, WinRar (ezek jogtiszták), valamint free programok közül a VLC Player és a World of Tanks. Valamennyi program települt, de nem futtattam őket.

Ekkor következett a sorban a szintén jogtiszta AVG Internet Security 2018 telepítése... Amikor a folyamatjelző kb. 80%-hoz ért, a gép se szó se beszéd újraindult, de amint megjelent az asztal, máris jött egy kékhalál, ami szerint hiba történt, a rendszer adatokat gyűjt és újraindul...

Na, inentől fogva már asztal sem jön be, csak az újraindítás - windows logo - kékhalál ciklus ismétlődik...

Túl azon, hogy csinálok egy szűz telepítést, van még valami módszer a hiba elhárítására?

Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#84813) Soulles válasza mpo (#84811) üzenetére


Soulles
tag

Sziasztok,

Tegnap betettem egy második videokártyát a "Primary" PCI slotba, ezután:

- Az egér kurzor mozog rendesen, ha egy gombra viszem a gomb felvillan, de nem érzékeli a kattintásokat.

Próbáltam más USB-portokat, USB2/USB3, az eredmény ugyanaz. A csere előtt minden tökéletesen működött.

Találkoztam már fura dolgokkal, de ilyet én még nem láttam.

(#84814) mpo válasza lacibacsi (#84812) üzenetére


mpo
veterán

AVG-vel kellett volna kezdeni.
Hátha szükséged lesz rá (AVG remover).
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84815) mpo válasza Soulles (#84813) üzenetére


mpo
veterán

Mielőtt félreértem, egy videokártya van, nem kettő?
Megnézném, hogy pontosan a helyén van-e a kártya, a kábelek is jól vannak bedugva.
Föltenném a kártyához amit lehet.
Nem tudom, hogy lehet-e kompatibilitási probléma a Windows 10 és a kártya között, de a videokameráknál van.

Megnézném az eszközkezelőben őket.
Ha ezek után sem megy, visszatenném a régit, hogy működik-e.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84816) Soulles válasza mpo (#84815) üzenetére


Soulles
tag

Köszi a gyors választ.
-Eredetileg két kártya volt benne, működött.
-Az egyiket ki kellett vennem egy időre, működött.
-Visszatettem amit kivettem, nem működött.

Lehet az lesz, hogy kikapom megint és megnézem mi lesz :/

Nem vagyok mélyen benne, de ilyenkor a PCI lane allokációk nem zavarhatnak be?

(#84817) mpo válasza Soulles (#84816) üzenetére


mpo
veterán

A problémás kártyánál (pl. hálókártya) régen az volt a szokás, hogy eszközkezelőben eltávolították.
Újraindítás és jó lett, miután a Windows helyrerakta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84818) Soulles válasza mpo (#84817) üzenetére


Soulles
tag

Ezt kipróbálom köszi!

(#84819) koko52 válasza mpo (#84811) üzenetére


koko52
veterán

ok, megnézem, köszi

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84820) tknof1871 válasza tknof1871 (#84373) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! Az utolsó frissítéstől felgyorsult az OS. Újra gyorsan indultak a programok, nyíltak a mappák, stb. De megint visszalassult. Ha újratelepíteném a rendszert attól jobb lenne?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#84821) mpo válasza tknof1871 (#84820) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem nem, inkább a gépet kell rendben tartani, a sorozatos telepítés helyett.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84822) lacibacsi válasza mpo (#84814) üzenetére


lacibacsi
addikt

Igen, tudom, hülye voltam, hogy nem azzal kezdtem. A removert ismerem, csak éppen futtatni nem tudom...
Amúgy volt már arra példa, hogy az AVG csinál kékhalált?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#84823) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy az utóbbi időben a windows 10-nél, ha rendesen kikapcsolom a gépet a Főkapcsoló -> Leállítás menüben, akkor nem áll le a gép, hanem csak simán kijelentkezik, de bekapcsolva marad.

Sajnos nem találtam ilyen beállítási opciót.

Vélemény?

Köszi

(#84824) tknof1871 válasza mpo (#84821) üzenetére


tknof1871
őstag

Mit kellene tennem, vagy keresnem? Oké, van 1 figyelmeztetésem. A Tárolóhelyek kezelése alatt van egy figyelmeztetés, kis kapacitás.
Tárolóhely (D:)
Kétutas tükrözés 2,71 TB
A készlet kapacitásából felhasznált hely: 5,03 TB
Ez lassíthatja a rendszert?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#84825) mpo válasza lacibacsi (#84822) üzenetére


mpo
veterán

Kék halált még nem láttam, pedig nagyon régóta AVG free-t használtam, most AVG Internet Security van.

Amivel három barátomnál is megszenvedtem, az volt, hogy az AVG Free-nél rákattintottak az upgrade-re és föltették az egy hónapos próbaverziót, pedig megmutattam, hova ne kattintsanak.
Ha a próbaidő lejárta előtt eltávolítod, nincs gond.
Ha lejárt a próbaidő, akkora szívás lesz belőle, ha vissza akarsz térni a free verzióra.
Innen ismerem az AVG remover-t, ami nem tudta eltávolítani. Volt még egy AVG program erre, de már nem emlékszem a nevére.
Csak a mappa törlése segített, akkor nem tudott semmi elindulni.

Véletlenül a telepített programjaid nem raktak föl egy kis vírusirtót a háttérben.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84826) Kékes525


Kékes525
félisten

Létezik ekkor árkülönbség? Nincs itt valami svindli? Microsoft Windows 10 Pro 32/64bit HUN

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84827) lacibacsi válasza mpo (#84825) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Véletlenül a telepített programjaid nem raktak föl egy kis vírusirtót a háttérben."

Abból a hat programból (amit feltettem) egyik sem hiszem, hogy vírusirtót telepítene,már csak azért sem, mert eddig is ezek voltak fent a a WIN7 rendszeren és ott nem volt semmi bajom velük...

Amúgy azt még megértem, hogy a Win10-nek baja van valamelyik programmal, de legalább beengedne, hogy uninstallálhassam őket, vagy valami. De így, hogy el sem indul a rendszerem, így nehéz lesz visszacsinálni bármit is... :F

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#84828) mpo válasza tknof1871 (#84824) üzenetére


mpo
veterán

A könyvjelzők között találtam, az 5. pontot hagyd ki.
[link]

A HDD-nél nézd meg, be van-e kapcsolva a töredezettségmentesítés.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84829) rgeorge válasza Kékes525 (#84826) üzenetére


rgeorge
addikt

A cég általa bevizsgált, jogilag ellenőrzött használt licenszeket árul, saját jogi garanciával. Állítólag azt is ellenőrzik, hogy az előző tulajdonos letelepítette-e a gépről az adott szoftvert. Csehországi székhely. Az olcsó ár ezek után érthető, a jogtisztaság bizalom kérdése...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#84830) mpo válasza lacibacsi (#84827) üzenetére


mpo
veterán

Ezeket nem próbáltam, de lehet, hogy segít.
Ezt keresd meg itt:
Way 1: Enter Safe Mode when you can’t boot normally

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84831) nemo333


nemo333
újonc

A win10 által visszahagyaott régebbi fájlokat, (itt azokra gondolok amikre nincs szükség a rendszer működéséhez) milyen programmal lehet kipucolni? Sajnos egyre kevesebb a hely a c-n, anno mikor particóztam a merevlemezt nem hagytam elegendő helyet rajta sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#84832) mpo válasza nemo333 (#84831) üzenetére


mpo
veterán

Keresőbe (start mellett): lemezkarbantartó.

A saját letöltések meg dokumentumok mappák tartalmát máshova teszed és ott használod.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84833) Kékes525 válasza rgeorge (#84829) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát ez szerintem rizikós. Hiába szedte le az eredeti tulajdonos, az ellenőrzés után már újra használhatja. Reklamálás pedig mindig macerás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84834) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!
Adott a gépem 8GB rammal és egy 128GB-os SSD-vel. Mekkora a lapozófájlnak szükséges minimális érték, amit állítsak be mind a minimumnak, mind a maximumnak?

The internet used to be a place to escape reality. Now reality is a place to escape the internet.

(#84835) Geth válasza emiki6 (#84834) üzenetére


Geth
addikt

Ha nem vagy helyszűkében, én nem nyúlnék hozzá, menedzselje a rendszer.

(#84836) mpo válasza emiki6 (#84834) üzenetére


mpo
veterán

Amit Geth írt, az a jó megoldás.
Nálam a 256 GB SSD és 16GB RAM mellett, 268 MB a swapfile.
A másik nincs, ami az altatástól lenne.

Amit az előbb írtam, a letöltések, dokumentumok tartalmát kell máshova vinni, ha kevés a hely.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84837) Doky586 válasza emiki6 (#84834) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

minimumnak 800 MB
maximumnak amit a programjaid megkívánnak 2000 - 5000 MB

De a full automata is jó, de pl nálam az alapértelmezett méretet a ram felének vette amit erős túlzás, így meg amíg valóban nem kell több tartja a 800-as értéket..

(#84838) mpo válasza emiki6 (#84834) üzenetére


mpo
veterán

A pagefile.sys 2,55 GB, ezt nem írtam, bocs.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84839) emiki6 válasza Geth (#84835) üzenetére


emiki6
veterán

Csak néztem miért van 1-2 giga szabad helyem a 118-ból (10GB el van zárva), aztán láttam, hogy 13 gigát megevett a pagefile... :Y Nem sok az kicsit? Annyit nem tudok most feláldozni feláldozni. 400-4000-et állítottam be akkor első körben, aztán kérdeztem be ide.
A Windows "mappa" 31 GB amúgy, az se sok relatíve?
Az alvócucc 3 giga, lehet majd kikapcsolom.

A 400-at akkor átírom 800-ra. :R

[ Szerkesztve ]

The internet used to be a place to escape reality. Now reality is a place to escape the internet.

(#84840) mpo válasza emiki6 (#84839) üzenetére


mpo
veterán

A Windows "mappa" 31 GB nálam is.
A users alatt az enyém 10 GB.
A többi a HDD-n van.
A 256-ból 189 GB szabad.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84841) emiki6 válasza mpo (#84840) üzenetére


emiki6
veterán

Nekem csak egy WD redem van, így minden progi, a fontosabb játékok és a zenék is ezen vannak. 13giga lapozgatásnak nálam luxus lett volna :D Ja és 2 felhasználó van a gépen.

Szerk: TreeSize-t használok erre a célra :)

[ Szerkesztve ]

The internet used to be a place to escape reality. Now reality is a place to escape the internet.

(#84842) mpo válasza emiki6 (#84839) üzenetére


mpo
veterán

Régebben volt egy windirstat nevű program, ami megmutatta mi foglalja a helyet.
Nem tudom van-e helyette újabb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84843) mpo válasza emiki6 (#84841) üzenetére


mpo
veterán

Program files 3 GB
Program files (x86) 7,8 GB
Programdata 5,5 GB

A pagefile lehet máshol is, nem kötelező a C:\-n.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84844) Doky586 válasza mpo (#84843) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A pagefile lehet máshol is, nem kötelező a C:\-n."
De épeszű ember az SSD-n tartja hogy ne lassítsa a rendszert.. :K

(#84845) mpo válasza Doky586 (#84844) üzenetére


mpo
veterán

Ha az épeszű embernek kevés lesz a helye, megpróbál mindent, hogy helyet szabadítson föl.
Mennyivel lesz lassabb a működés, ha nem SSD-n, hanem HDD-n van, ha van 16 GB RAM és 2,5 GB a pagefile?

Ha érted, akkor már elavult.

(#84846) SP4C3 válasza mpo (#84845) üzenetére


SP4C3
veterán

Semennyivel.*

*Semennyi = elhanyagolható, nem észrevehető.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84847) Buckey válasza Boby8709 (#84776) üzenetére


Buckey
senior tag

Vagy beállítod a laposokat ahogy anno írtam, és jó lesz, vagy a routert állítod vissza alaphelyzetbe és úgy próbálod beállítani.
Routeres fájlmegosztással egyszer próbálkoztam Linux alatt, ott egyből működött. Csak USB2 port volt a 1043-as routeren és nagyon lassú volt. Így hanyagoltam. Most, kb. január óta nincs routerem, mert a vezetékes net majdnem drágább és sokkal lassabb mint a mobilnet.

(#84848) Doky586 válasza mpo (#84845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha szükség van rá akkor pont annyival lassabb mint a hdd az ssd-hez képest (azaz több százszor 4K), ha pedig nincs rá szükség, akkor beállítja úgy ahogy a (#84837) ben írtam..

[ Szerkesztve ]

(#84849) lacibacsi válasza mpo (#84830) üzenetére


lacibacsi
addikt

Megnézem, köszi!

Amúgy arra van valami egyszerű beállítás, hogy a programokat automatikusan a HDD-re telepítse a rendszer? A legtöbb esetben ki lehet választani a telepítés helyét, de vannak olyan alkalmazások, amik az alapértelmezett "Program Files" mappába pakolják a cuccot, kérdés nélkül...

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#84850) mpo válasza lacibacsi (#84849) üzenetére


mpo
veterán

Ha van SSD, akkor tényleg észrevehetően gyorsabban indulnak a programok, pont a programfiles-ból.
A saját dolgokat (ha nincs elég hely) át lehet rakni a HDD-re.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.