Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) Cs1csó válasza Ledfold (#84045) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rendszer visszaállításra, rendszermentésre használd inkább a Macrium Reflect Free-t Megjegyzem úgy tudtam hogy a windows ki is veszik a gyári megoldását a windows 10-ből vagy csökkentett funkciónalitással fog működni vagy valami hasonló nem tudom pontosan.
EZzel megoldható az is hogy adott időközönként a már korábban mentett lemezképet csak frissítse az azóta eltelt változásokkal tehát elég gyors is, ha jól tudom ezt hívják NÖVEKMÉNYNEK tehát csak a két állapot között változást menti el.

(#84052) Cs1csó válasza janakbacsi (#84048) üzenetére


Cs1csó
félisten

A TrueCrypt-et azért nem ajánlottam mert már nem fejlesztik 2014 májusa óta, tehát nem is egy mai darab.

(#84053) cigam válasza Core2duo6600 (#84044) üzenetére


cigam
félisten

Még az jutott eszembe, hogy a samba konfigban nem korlátoztad IP cím alapján (hosts allow) a klienseket? Nem lehet hogy az új telepítés egy új címet kapott(vagy elgépelted a fix IP-jét), és ezért nem engedi a samba?

Topológia hogyan néz ki mindegyik kábeles kapcsolat? Routeren sincs valami spéci beállítás?

Nagyon X aktának tűnik.

csicso82
Az, hogy nem fejlesztik, nem befolyásolja a mindennapi használatát. Ahogy a többi megoldás is, pont arra jó, hogy más nem fér hozzá a rajta tárolt adatokhoz.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84054) tordaitibi válasza Cs1csó (#84052) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez igaz de eppezert bug es reklam es spy mentes valamint jol mukodik. Portablebe is.
Az hogy regi az nem jo indok, 1999 ota van registry es a win10 is erre epul meg erosen.

(#84055) Core2duo6600 válasza cigam (#84053) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ugyanazt az IP címet kapta ezt megnéztem, igen, van host alllow, de stimmel az ip cím.
Ha a mostani asztaliról ahonnan működik, kiveszem ennek az ip címét a host allow ból, akkor nem azt mondja, hogy nem talál ezt az, hanem kér user/pass párost ami nyilván nincs.
Minden kábelesen kapcsolódik, minden egy switch be megy be.

Most épp jön le egy másik enterprice iso, ezzel teszek még egy próbát.
Ha ezzel műkődik majd akkor az adott iso a hibás amivel próbálkoztam.

A routeren de inkább tűzfalon sok beállítás van, de a gépek a switchbe mennek, így a routerig max a dhcp kéréssel fordulnak.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84056) SirKero válasza Cs1csó (#84043) üzenetére


SirKero
őstag

Szia.
Nod32 + Win Defender
Már nagyon ott tartok,hogy újra húzom a rendszert pedig nincs két hetes :W

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#84057) Ga3rieL válasza SirKero (#84056) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Mit akarsz, bár nekem lenne 1gb-s netem, mi ezzel a gond :DD

(#84058) SirKero válasza Ga3rieL (#84057) üzenetére


SirKero
őstag

Nem a net. sebességgel van gondom olvass kicsit vissza ( oldalak betöltése iszonyú lassú vagy nem is tölti be őket ) :O

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#84059) Core2duo6600 válasza cigam (#84053) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Felment a penre egy másik enterprice, ezzel megy minden rendesen, tehát az adott ISO a hibás.
Valami hiányzik belőle.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84060) Cs1csó válasza SirKero (#84056) üzenetére


Cs1csó
félisten

a NOD32 jogtiszta? A wind defender nincs kikapcsolva, vagy legalábbis inaktivizálva, NOD32 mellett úgy kellene. Bocsi hogy ilyen töredezetten válaszolok de nem egyszerre jönnek az ötletek sem.

A böngésző(k) újratelepítését ajánlotta már valaki? A ha a nod32 nem jogtiszta akkor azt is gyaluld tegyél fel valami ingyenest.
A kártevőket sem lehet még kizárni
- MBAM free
- Emsisoft EK
- HitmanPro

Mindhármat futtasd le - telepítésüknél válaszd az ingyenes megoldást vagy az egyszeri futtatást tehát ne rakják be magukat állandó védelemnek, lesz amelyik felajánlja.

(#84061) SirKero válasza Cs1csó (#84060) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi. :R

A fiam ugyan ezzel a problémával küzd és neki nincs külön vírusirtó fenn csak a Defender :K A chrome-ot most újra raktam egy kicsit jobb lett de nem tökéletes még mindig. Egyszer gondol egyet és hasít rendesen majd újra elkezdi a sz@rakodást :O

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#84062) King Unique válasza janakbacsi (#84048) üzenetére


King Unique
titán

Ha legalább Pro kiadást használsz, akkor ott van a beépített Bitlocker, illetve külső meghajtókra a BitLocker To Go. Teljesen jó az egy pendrive titkosításához, nem feltétlen muszáj külső programokkal túlbonyolítani. Pláne, hogy pl. a TrueCrypt és VeraCrypt esetében, ha a teljes meghajtó titkosítva van, akkor azt RAW-ként kezeli a Windows és minden egyes csatlakoztatáskor kapásból formázni akarja... Tehát el kell venni tőle a meghajtóbetűjelet, vagy rejtetté tenni a kötetet, ami megint plusz macera. Ellenben a BitLocker esetében nem kell ilyennel szórakozni. Ha többplatformos megoldást akarsz, ami Windows, macOS és Linux alatt is használható, akkor opció pl. a VeraCrypt. De, ha csak Windowson lesz használva, akkor adja magát a már említett BitLocker.

(#84059) Core2duo6600:
Nocsak, vagyis mégis működik rendesen a Windows To Go és Enterprise ISO kombó és nem az a helyzet általánosítva, amit a másik topikban írtál... Arról pedig nyilván nem a Microsoft tehet, ha nem megfelelő ISO-fájlt használ a user.

[ Szerkesztve ]

(#84063) Cs1csó válasza SirKero (#84061) üzenetére


Cs1csó
félisten

Más chrome alapú böngészővel próbáltad pl: Opera? Vagy Firefox? Vedd ki - chrome-ban - a hardveres gyorsítást - lehet ajánlották már ezt is.

(#84064) idegen lény válasza SirKero (#84061) üzenetére


idegen lény
őstag

A fiadnak is Ryzen konfigurációja van? Mégsem megy akkor már olyan tökéletesen az a rendszer a kezdeti nehézségek után, mint ahogy a ryzenes topicban írtad. Az X370-es alaplaphoz biztos, hogy már nem kell BIOS-t frissíteni? Persze, akkor nem is menne a processzor, gondolom...

Core2duo6600 Ez az Enterprice

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84065) Core2duo6600 válasza King Unique (#84062) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amennyiben az MS adta ki, akkor ő tehet róla.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84066) Sub-ZeRo válasza SirKero (#84061) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A windows milyen van fent? Ilyen gémer pista széthekkel valami, vagy gyári iso-ról felrakott rendszer?

A fiad is ezzel küzd akkor nem valószínű, hogy a nettel van gond. Bár ha úgy van, egy router/switch resetet megnéznék azért, mert lehet van ott is gubanc.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#84067) King Unique válasza Core2duo6600 (#84065) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk nem derült ki, hogy honnan, milyen forrásból lett letöltve, van-e hozzá megfelelő licenc stb. Attól, hogy Windows To Go telepítés, nyilván annál is érdemes odafigyelni ezekre.

(#84068) Doky586 válasza janakbacsi (#84048) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem akarsz máshol programokat telepíteni mielőtt bedugod a titkosított pendriveot: egyértelműen csakis BITLOCKER mert ezt ismeri alapból minden win 7 óta (a home verzió is).

(#84069) King Unique válasza Ledfold (#84045) üzenetére


King Unique
titán

Nálam be van kapcsolva a rendszer-visszaállítás több Windows 10-es rendszernél is, de nem szokott csak úgy kikapcsolódni egy-egy havi összesítő frissítés után. Ha nálad igen, akkor ott valami eleve nem stimmel... Ha csak 1 db Windows van telepítve arra a lemezre, akkor meg pláne. Azt nem írtad, hogy megfelelő nagyságú lemezterület van-e beállítva a visszaállítási pontoknak, de ha túl kicsi, akkor az is gondot okozhat. Egyébként max. olyan szokott még előfordulni, hogy ha eléri a lefoglalt méret a megadott maximumot, akkor további visszaállítási pontok létrehozásához törli a rendszer a régebbieket. De ez valahol érthető is. Amúgy meg a másik válaszhoz csatlakozva, + 1 a rendszer teljes lementésére akár a beépített eszközzel, akár külső programmal (példák). A rendszer-visszaállítás is hasznos tud lenni, de az utóbbi megoldás lement mindent és annál komolyabb probléma esetén is simán visszaállítható 1:1-ben a rendszer.

A frissítéseket végérvényesen letiltani és kikapcsolni eleve nem javasolt! Ha legalább Pro kiadást használsz, akkor a gépházban könnyen lehet átmenetileg szüneteltetni az egyes frissítéseket. De külső programmal (példa), akár a Home kiadásnál is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#84070) Doky586 válasza Ledfold (#84045) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"jön egy windows frissítés és az szépen kikapcsolja a rendszer visszaállítást"

Évente két ilyen frissítés van: a két nagy frissítés. Erről érdemes tudni és frissítés után visszakapcsolni..

(#84071) SirKero válasza Cs1csó (#84063) üzenetére


SirKero
őstag

Az Edge alatt ugyan az más böngészőt még nem próbáltam. Kivettem a hardveres gyorsítást még rosszabb lett :(
(#84064) idegen lény Nem neki inteles konfigja van. Hol írtam ,hogy a ryzen tökéletes ? Bios frissítés tervben van de hivatalosan a gyárinak is kezelnie kell a 2400G-t ( és kezeli is )

(#84066) Sub-ZeRo Win 10 Pro a legújabb frissítésekkel. Még egy router resetet mepróbálok ha az sem segít újra teszem a rendszert. Ha úgy sem lesz jó akkor előveszem a láncfűrészt és eret vágok magamon :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#84072) idegen lény válasza King Unique (#84069) üzenetére


idegen lény
őstag

Nálam ugyan ez nem működik Home-nál. Hiába van bekapcsolva ez az O&O ShutUp10-ben, a Windows 10 kiröhögi, és ugyanúgy frissíteni akar.

(#84071) SirKero válasza csicso82 (#84063) üzenetére Nem ebben a topicban.
Szerintem, ha a fiad gépe ugyanezt produkálja, pedig az még ráadásul egy tök más konfiguráció is, akkor hiába telepíted újra. Nem lehet, hogy a router döglött be?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84073) tibi14


tibi14
tag

Hali
Nálatok nincs gond a Windows defenderel?
Nálam valamiért állandóan fut a antimalware service executable program, és napin 110gb-ot ír az ssd-re.
Valaki találkozott hasonlóval? Ideiglenesen feltettem 1 ingyenes antivírust, hogy a defender kikapcsoljon.
ncore-os windows eredeti licenszel aktiválva.

(#84074) idegen lény válasza tibi14 (#84073) üzenetére


idegen lény
őstag

"ncore-os windows eredeti licenszel aktiválva" Egyedi. Itt szeretik az ilyeneket. :))

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84075) Cs1csó válasza idegen lény (#84074) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows 10-el szerintem okafogyottá vált az INTEGRÁLT rendszerek telepítése. Hiszen a 1803-as windows április legvégén jelent meg azaz 3 hónapja minimális mennyiségű frissítés jött ki hozzá egy átlag nettel is pár perc. Az update-en is sokat fejlesztettek.

DE aki még ragaszkodik a windows 7-hez ott alap hogy csak integrált telepítővel szabad nekivágni. A windows 7 egy 9 éves oprendszer és a SP1 is már vagy 7 éves.

(#84076) tordaitibi válasza King Unique (#84062) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Pláne, hogy pl. a TrueCrypt és VeraCrypt esetében, ha a teljes meghajtó titkosítva van, akkor azt RAW-ként kezeli a Windows és minden egyes csatlakoztatáskor kapásból formázni akarja"

Minek bonyolítani, dehogy így, erre írtam Neki hogy tegyen egy portable változatot a pendrivére, az exe parancsikonját ha kirakja a pen gyökerébe akkor ha a hordozható meghajtók beolvasása be van kapcsolva és a win bedarálja, akkor 2 kattintás után már léphet is be. A maradékot, pl. 8G pennél a maradék 7,xxG-t meg megcsinálja konténernek. (maga a portable nincs 5 mega, nahát...) Win2000-től w10-ig bárhol bármilyen eszközön azonnal használhatja.
Androidon 4.xx-en és 7.xx-en nálam megy, Linuxon is ha felpakolom a programot. Mac sose volt a kezembe de valószínű van kliens arra is. Innentől kezdve minek a bitlockeres titkosítás...?

[ Szerkesztve ]

(#84077) Geth válasza SirKero (#84071) üzenetére


Geth
addikt

Milyen DNS szerverek vannak beállítva?
Próbáltad másikkal? Nálam Google van beállítva, a DIGI-é néha köhögött.

(#84078) Doky586 válasza tordaitibi (#84076) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A TrueCrypt már elavult, nem fejlesztik, a VeraCrypt van helyette..

Bitlockert használom én is mert jó és kényelmes. Van ahol nincs jogod semmilyen programot futtatni még usb portablet se főleg mivel rendszergazda jogot követel a VC. A bitlocker is lehet Aes-256 ha azt állítod ba a 128 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#84079) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló! Segítsetek légyszi. Van egy laptop nálam (asus x556u). A tulaja állítás szerint filmet nézett és megszűnt a wifi. Mármint most maga a wifi eszköz sem látszik mintha nem lenne benne. A hálózati kapcsolatoknál is csak az ethernet es a bluetooth látszik..
Kerestem rajta ilyen funkciógombot hátha csak kikapcsolta véletlenül, de nincs/ nem találtam.
Mivel próbálkozzak?

/\____/\

(#84080) King Unique válasza tordaitibi (#84076) üzenetére


King Unique
titán

Amiről te beszélsz, az a titkosított konténerfájl. Amiről én, az a teljes partíció titkosítása. Az utóbbit tudja pl. a VeraCrypt is, de akkor Windowsnál RAW lesz a kötet, ami le volt írva, hogy miért is probléma. Használható ugyan a konténerfájlos módszer is, csak annál kissé csalóka, hogy le van foglalva a pendrive egy része, közben meg üresnek látja a user. Ráadásul, ha bekapcsolja a rejtett fájlok mutatását, akkor simán törölni is tudja a konténerfájlt. Aztán az egy dolog, hogy rámásolja a program portable változatát a pendrive-ra, így mindig kéznél van és úgy használja. Viszont, ha olyan környezetben van, ahol nincs jogosultsága futtatni, akkor az úgy problémás lehet. Ellenben a BitLocker esetében könnyen le tudja jelszavazni a teljes partíciót, a Windows sem problémázik miatta, inkább lesz jogosultsága feloldani, illetve a 10-esen létrehozott titkosított kötetet szintén kezelik a régebbi Windows-verziók, sőt read-only módban akár még az XP is.

Ha multiplatformos megoldást akar valaki és több OS-en is hozzáférni a titkosított tartalomhoz, akkor célszerűbb pl. a VeraCrypt használata, de ez már az előző válaszban is említve volt. Aztán az mondjuk más dolog, hogy elvileg akár Linux és macOS esetében is hozzá lehet férni a megfelelő programmal a BitLocker-titkosítású kötetekhez, de előnyösebb nyilván egy alapból multiplatformos megoldás. Viszont, ha valaki csak Windowson akarja használni a titkosított pendrive-ot, akkor továbbra is eleve kézenfekvő és kényelmes megoldás a BitLocker To Go.

[ Szerkesztve ]

(#84081) Csupingo válasza szabacsik (#84079) üzenetére


Csupingo
veterán

Ismerősöm régi gépében a sok püföléstől rosszul érintkezett a wifi kártya. Ki kellett szedni, aztán visszarakni és azóta is működik. Rosszabb esetben akár tönkre is mehetett.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#84082) Core2duo6600 válasza King Unique (#84067) üzenetére


Core2duo6600
veterán

30 napos al próbálkoztam, maga az iso-t egy all in one telepítőből bányásztam elő, amit torrentről szedtem le.

(#84073) tibi14
De igen, és akadozik is a gép néha, ezért határoztam az reinstall melett, ill. az alap már fel van rakva, de még az egyéb programok nincsenek fent.
Szegény Samsung 850 Pro már 5 TB írásnál jár :(

A windows om eredeti ms től letöltött telepítővel lett vagy 2 éve telepítve, azóta frissítve.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84083) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!

Minap előjött egy múltkoriban is jelentkező furcsaság, miszerint újrainditás után a Windows megnyitja magától a Chrome-ot, és az adott oldalt: https://support.microsoft.com/hu-hu/products/windows?os=windows-10

Mitől lehet ez? Azóta próbáltam újra inditani a gépet, és nem jött elő megint, eléggé ritkán és random jön elő a dolog, most egy jó ideje nem volt, ma viszont egyszer megint... :U
Mindössze néhány napos a gépem, nem rég volt újratelepitve mellesleg. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#84084) Core2duo6600 válasza Norbi887 (#84083) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem az edge nyilt ki a héten párszor, de volt a help menű

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84085) Cs1csó válasza Norbi887 (#84083) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézd meg nem e változott a kezdőoldal és futtasd le ezeket:
- adwcleaner, MBAM free, Emsisoft EK, Hitman pro

esetleg a chrome alapos eltávolítása után újratelepítés.

(#84086) szabacsik válasza Csupingo (#84081) üzenetére


szabacsik
őstag

Ez akár még bele is fér a képbe, mert 2hete lett más által ssd belerakva, lehet ott meglazult. Köszi akkor ez van. Más gépének a szétszedését nem vállalom

/\____/\

(#84087) Norbi887 válasza Cs1csó (#84085) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Tuti hogy nem virus okozza a dolgot, lehetetlen, mivel szinte alig használom a gépet, és nagyon tudatosan minden alkalommal.
Nem hiszem hogy GTA V közbe virusos lett a gépem vagy ilyesmi :U
Csak azt tudnám hogy miért erőltet minden faszságot a microsoft ennyire. Ha elakarom olvasni azt a szaros oldalt, akkor majd én megkeresem, nem kell a képembe dugni. Win10 rulez :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#84088) Cs1csó válasza Norbi887 (#84087) üzenetére


Cs1csó
félisten

Attól még lefuttathatod legalább az elsőt az adwcleaner-t

(#84089) idegen lény válasza Cs1csó (#84075) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt nem értem, és azt sem, hogy jön ide a Windows 7?

(#84087) Norbi887 válasza csicso82 (#84085) üzenetére Miért akarná a Microsoft, hogy olvasgasd a súgóját? Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a Microsofthoz. Netán az van beállítva kezdőoldalnak? Nálunk miért nem csinál ilyeneket? Legális Windows 10-ed van, ugye?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84090) Cs1csó válasza idegen lény (#84089) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy gondoltam hogy fikázod az integrált telepítőket mint KORI vagy a FATEBRINGER telepítőit pedig Windows 7 esetén létszükséglet mert már annyi update jött ki hozzá de Win 10-hez fölösleges max fél éves ciklus alatt alig gyűlik össze frissítés azok is elég jól tömörítve vannak, úgyhogy a méretük sem jelentő.

A 1803-as még egy ez év októberi tiszta újratelepítéssel is hamar meglesz.

(#84091) Core2duo6600 válasza idegen lény (#84089) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem legális a Windows 10 em, csak 2 -3 alkalommal jött fel a héten.

(#84073) tibi14
Feltettem egy free antivirust, és úgy tűnik, hogy megszünt a gép akadozása.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84092) idegen lény válasza Cs1csó (#84090) üzenetére


idegen lény
őstag

Dehogy, eddig azt se tudtam, hogy mik azok. Csak arra reagáltam, hogy egy torrentoldalról szedte le a Windows 10-et, amit "aktivált". Ez talán nem gáz?

(#84091) Core2duo6600 válasza idegen lény (#84089) üzenetére Nekem ilyet csak akkor csinál, ha valamit ott akar megnyitni egy program vagy a Windows.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84093) Doky586 válasza Cs1csó (#84090) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"pedig Windows 7 esetén létszükséglet"

NEM létszükséglet (inkább felesleges) ha úgy csinálod ahogy a windows 7 topik fejlécében le van írva..

(#84094) idegen lény válasza Doky586 (#84093) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem is, minap tettem föl a Startert egy gépre, és magától fölajánlja az SP1-es frissítést.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84095) Cs1csó válasza Doky586 (#84093) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem, de ha valaki nem akar telepítőt kreálni akkor mi van?? Korábban is te írtad akkor ezt elolvastam a fejlécet de nem éreztem hogy könnyebb mint egy integrált rendszert leszedni.

idegen lény

Szerintem itt félrebeszélünk egymás mellett vagy valami zavar van az erőben. "felajánlja az SP1-et"???? és ?? az SP1 után még vagy 500 frissítés megjelent. Mint írtam egy 2018 nyárig integrált rendszer telepítése a legtisztább felteszed és már a telepítőben vannak a frissítések mire végez manuális frissítéskeresés után is max 1-2 frissítést fog találni.

[ Szerkesztve ]

(#84096) idegen lény válasza Cs1csó (#84095) üzenetére


idegen lény
őstag

Igen? Egy ilyet küldhetnél nekem privátban. Lehetőleg 32 bites Startert.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84097) Cs1csó válasza idegen lény (#84096) üzenetére


Cs1csó
félisten

Starter az nincs ha jól látom, csak regisztrált felhasználók tölthetik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#84098) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Hogy lehet végleges kikapcsolni az automata frissítést?
Kipróbáltam már mindent amit a neten találtam, de nem tudom végleg letiltani mert mindig vissza kapcsol 24 órán belül.

(#84099) Core2duo6600 válasza pataslogeza (#84098) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez inkább előny mint hátrány, szerintem

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84100) Cs1csó válasza pataslogeza (#84098) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi a gondod vele? A július erős hónap volt ha jól tudom 3 frissítő kedd is volt de általában 1-2 ha van akkor is a mai nettel hamar lent vannak a frissítések.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.