Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84551) nemeth.akos


nemeth.akos
csendes tag

Sziasztok,
Windows 10 et vennék home vagy pro még nem tudom 64bitest, ti mit ajánlotok?
Másik kérdés hogy honan vegyem bolt vagy netről rendelés és ha netről melyik oldal megbízható.? Másik hogy usb pendrive-on venném mert nincs meghajtóm láttam ilyent egy webshopban, megbízható dolog ez ?
Bocsánat ha sok a béna kérdés. Köszönöm a segítséget előre is.

(#84552) Core2duo6600 válasza nemeth.akos (#84551) üzenetére


Core2duo6600
veterán

32 vs 64 bit, ezt neked kell tudni, de ha több ramod van mint 4 GB akkor a 64 bitest, másrészt az a jövőbe mutató, ez a webáruház biztosan megbízható : https://www.microsoft.com/hu-HU/store/b/home

De pl az ismert boltok is jók lehetnek.

Ez is egy : https://www.lizengo.hu/microsoft/windows-10-operacios-rendszerek?gclid=EAIaIQobChMIs5Gq_bPv3AIVBjbTCh3KWgC7EAAYASAAEgItofD_BwE

Túl olcsó, hogy igaz legyen

Ez szintén egy :
https://www.software-deals.hu/windows-10/?gclid=EAIaIQobChMIs5Gq_bPv3AIVBjbTCh3KWgC7EAAYAiAAEgIR-vD_BwE

Valamint a jól ismert haza boltok, többek közt pl az ipon, vagy az aqua.

Itt is egy lista : https://operacios-rendszer.arukereso.hu/microsoft/windows-10-pro-64bit-hun-fqc-08925-p294299363/

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84553) Cr00py válasza janos666 (#84550) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ez az egész 10-es rendszer egy nagy vicc. Napokat kell az embernek különböző fórumokon babrálni, mire összematekozza, hogy mégis mi a sz*r lehet vele, túrkálni, fájlokat javítgatni, foltozgatni az egészet, és akkor majd "talán" jó lesz valami. Szánalmas.
Régen az ember felrakott egy oprendszert, és akát évekig működött.. most meg 10-20 parancs kell ahoz, ha mondjuk egy számológép app egyáltalán elinduljon.

[ Szerkesztve ]

(#84554) Core2duo6600 válasza Cr00py (#84553) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem miért nincs ilyen problémám talán azért, mert legális a rendszer, pedig ütöm vágom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84555) kidnou válasza Cr00py (#84553) üzenetére


kidnou
senior tag

Mivel egyedi eset, így nem kellene általánosítani. Sokunknak nincs több bajunk vele mint win7 alatt volt

(#84556) Dendytv


Dendytv
senior tag

Űdv :)
Azt szeretném kérdezni, hogy egy windows 10 rendszert jelenleg ! Meddig tudok aktíválni ! Az az olyan licenzt lehet-e venni ! Ami több mint egy évre szol ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#84557) Cs1csó válasza Dendytv (#84556) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv kétféle licenc van - otthoni felhasználásra:
- OEM ami géphez kötött - ez az elsősorban az alaplapot jelenti tehát ameddig abban a gépben amihez vetted az OEM licencet nem cserész alaplapt addig tudod vele használni ezért olcsóbb hiszen egy alaplap is előbb utóbb cserére szorul vagy akár hamarabb az egész gépet cseréled.

- RETAIL - ez egy géptől független licenc ezt "korlátlan" ideig használhatod bármilyen gépen de egyszerre csak egy gépen lehet aktív egy licenc. Annyit érdemes megjegyezni hogy amikor frissül a windows - újabb build-re - akkor jogod van arra neked is upgrade-elned nem is érdemes maradni a régebbi build-nél mivel azokat talán ha 1-2 évig támogatja csak javításokkal az MS. Jelenleg a 1803-as a legfrissebb build.

(#84558) Dendytv válasza Cs1csó (#84557) üzenetére


Dendytv
senior tag

Nagyon szépen köszönöm :R Hasznos volt a válaszod !

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#84559) ArthurShelby válasza Core2duo6600 (#84554) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Annyira elcsépelt már ez a legális rendszer válasz! :(((
A topikban gondolom senki sem loader-ezik, meg hasonló hülyeségek, ilyenekkel újoncok szoktak jönni (persze kivétel mindig van). Annyira talán ismered Cr00py-t, hogy tudd, hogy nem tesz föl semmi hülyeséget, ergo jogos amit mond.
Emlékezz vissza, minden build frissítés után jönnek a kommentek, hogy mi mindent nem javítottak ki, mi romlott el, ami eddig működött, és milyen félkész még használhatatlan újítások vannak benne.
Vannak tényleg gáz dolgok, pl egy számológép nem egy atomfizika.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84560) Dendytv válasza Cs1csó (#84557) üzenetére


Dendytv
senior tag

Már csak egy dolog ! Ti biztosan jobban tudjátok ! Hol tudom beszerezni a Retail verziót a legolcsóbban ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#84561) havri1


havri1
félisten

Az teljesen normális, hogy a gyerek microsoft fiók engedélyezéséhez 150ftot le akar karmolni a kártyámról, valami jogszabályra hivatkozva?

havri

(#84562) kidnou válasza havri1 (#84561) üzenetére


kidnou
senior tag

Nem normális dolog, de ez van, el kell fogadni

(#84563) Doky586 válasza havri1 (#84561) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Majd ha a gyerek abortuszra kér kölcsön pénzt akkor bosszankodj.. :))
ez a 150 Ft igazán smafu.. (különben 1 hét múlva visszakapod -tudtommal)

[ Szerkesztve ]

(#84564) havri1 válasza Doky586 (#84563) üzenetére


havri1
félisten

:D
Nem az összeg, csak ezt felháborítónak tartom, az elv.
Marad offline.

havri

(#84565) tordaitibi válasza Core2duo6600 (#84554) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Már megbocsáss ez marhaság, a közvetlen környezetemben 7 darab win10-es gép megy, 1 azaz egy darabon van nemfrankó (az is csak félig de ez hosszú történet) és az a gép a legstabilabb. Ellenfény, a 7-ből 3 már karbantartást igényel, 2 meg le van fagyasztva egy régebbi buildon mert megzuhannak ha frissebbet teszek rájuk. Pedig azok jogtiszták.

(#84566) ArthurShelby válasza havri1 (#84561) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez mi, erről lemaradtam?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84567) havri1 válasza ArthurShelby (#84566) üzenetére


havri1
félisten

Gyerekeknek is frissítettem W10-re 7-ről.
Mind2-nek csináltam Microsoft fiókot, kornak megfelelően.
Belépéskor észlelte, nem nagykorúak, kérte a szülői accot, megadtam, és a végén jogszabályra hivatkozva acconként 150ft-ot rá akart terhelni a kártyámra.

havri

(#84568) TRob1 válasza havri1 (#84567) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam is ez volt... de szerintem pont azért, hogy ne az egyik gyerek csinálja meg. :) De asszem visszakaptam. Meg máshol is volt ilyesmi... talán Paypal létrehozásánál is...

¤ R'n'R ¤

(#84569) svgyula válasza havri1 (#84564) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez egy részt a TE védelmedre is szolgál mert a gyerek nem csinál x100 saját fiókot és nem törik rád az ajtót azzal, hogy a kölök vesztett e ruletten 5millát :D Persze az ifjú "vérpistikék" már 8-10 évesen képesek komoly rombolásokra. Erre meg a szülői felügyelet, veszélyesebb környezetben egy power on password a megoldás. Bár ezt is ki lehet kerülni........ Ilyenkor meg marad a régi módszer: nevelni és felügyelni az utódokat.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84570) Core2duo6600 válasza havri1 (#84567) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És ha normál fiókot csinálsz, nem gyerek fiókot ? akkor az free ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84571) Cr00py válasza Core2duo6600 (#84554) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én sem virágbolti verziót használok, nyugi.

Dobozos példányom van.

Sőt.. nincs is telepakolva minden sz*rral.

De elég az, hogy az itteni kommentek 90%-a a különböző hibák megoldásával kapcsolatos + reddit-en is ez megy, csak 20% ennyi. Egyik rendszerrel sem volt ennyi gond, mint ezzel.

Nem véletlen, hogy többen ragaszkodnak a 7-es verzióhoz. A 1803-as verzióval nekem speciel csak a gondom volt, mert semmi nem úgy működött, mint ahogyan kellett volna. Visszaálltam 1709-re.. ez eddig működik ( kopp-kopp )

(#84555) kidnou : Nyilván nincs 2 ugyanolyan rendszer..de a sorra jelentkező hibák nekem nem azt tükrözik, hogy ezek mindegyike user error, sőt..nem is erről van szó, hanem az, hogy egy hiba miatt az embernek órákat/napokat kell kutakodni, illetve fájlokat szerkesztgetni össze-vissza az már inkább szánalmas, mint vicces.. persze ez szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#84572) TRob1 válasza Cr00py (#84571) üzenetére


TRob1
veterán

"Egyik rendszerrel sem volt ennyi gond, mint ezzel." - Nálad nem. Másnál meg több. Mai napig vannak gondok az összes előző winnel is... Elég csak néha beleolvasni a topikokba. (De mindig is voltak gondok)

Amúgy pl nálam meg a legstabilabb - és szerintem legjobb - rendszer a winek történetében. És nem 1db gépen. De nekem mindig mákom van. :)

ui: Milyen fájlokat szerkesztgetni? Mit kutakodni napokat? :F Nekem pl. nem kellett ilyesmit csinálni semelyik gépen vagy gép miatt. Nem is tudom miről van épp szó. Pedig kezdetektől win10 fut mindegyiken.

ui2: Jah, és mindig mindegyiken a legfrissebb verza fut. (Sőt, pl. asztalimon sokszor előbb mint ahogy kijön :D )És egyik sem épp új gép. (Ráadásul az asztalimon - biztos létezik régi wineknél is, de én még nem tapasztaltam eddig -, a más márkájú alaplapcserét is simán átvészelte, minden ment tovább mint azelőtt - És még aktivált is maradt, pedig előzőleg nem lett eltávolítva, ugyanis meghalt az előző lap)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#84573) Cr00py válasza TRob1 (#84572) üzenetére


Cr00py
senior tag

Pont ez a baj. Inkább arra fókuszálnak, hogy telerakják mindenféle felesleges hülyeséggel, ami az userek 90%-a ( a nyakamat tenném rá ) friss telepítés után letakarít.

Olyan statisztikák persze nincsenek soha, hogy ezeket a totál trash appokat/funkciókat hányan használják.. inkább a minden áron frissíts.. vagy ha nem, akkor a gép frissít ha akarod, ha nem téma van, majd hencegnek, hogy mennyien használják az új verziót, mert az mekkora király. na jah.

Számtalan olyan komment van itt is ( de főleg reddit-en ) ahol valaki megoldást keres egy adott hibára, és a válasz a legtöbb esetben - kb mindig - az hogy reg-be ezt meg azt babráld, ezt töröld, cseréld.. ilyenek. A beépített troubleshooter persze egy forintot nem ér, ha csak az ember nem arra kíváncsi, hogy a win nem tudta kijavítani..blabla.

Pedig én alapvetően mac-t használok, szal még sazt sem lehet mondani, hogy akkora nagy hard windows user lennék..de még ezek az alapvető funkciók is csődöt mondanak a legtöbb esetben, amire én használom. 1-2 app, illetve játékok miatt van csak asztalim..de már bánom.

A mac sem tökéletes, azt sem védem..de stabilitásban, megbízhatóságban ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#84574) janos666 válasza Cr00py (#84553) üzenetére


janos666
nagyúr

Ezt fordítva látom. Win XP időkben sokaknál volt elfogadott és bevett gyakorlat, hogy rendszeresen formázták a rendszerpartíciót és újrahúzták a nulláról akár évente többször. Win8 óta viszont nagyon sok mindent túlél már magától is, ami az XP-nél sokszor elképzelhetetlennek tűnt (vagy viszonylag magas szintű tudást és sok kézimunkát igényelt --- a Vista és 7 átmeneti korszak volt, már kezdett rugalmasabb lenni, de nem minden működött olyan jól, mint ma), ha pedig magától nem is áll fel újra, még mindig jobb DISM-el kínlódni, mint nulláról újrahúzni.

A Win10-nek szerintem csak kicsit nagyobb hivatalosan támogatott konfigurálhatóság kéne, pl. hogy át lessen állítani LTSB szerű módba (pl. eltűnik a Store) és mikor amúgy is egy olyan build-en áll, amiből van LTSB (és így van konfigolva a consumer Pro), akkor el lehessen halasztani a build frissítést határozatlan időre. Na meg inkább ritkítani kéne a virtuális kiadásokat (Pro for Workstation for N with upgradeplan to Pro Plus for Salt), mert így sohasem fognak elterjedni széles körben a mesterségesen maketing-szegmentált funkciók (pl. ReFS -> miért nem tudunk még boot-olni róla? Már 2015-ben vártam, hátha tud a Win10, mert Win8-ban is volt már ReFS) + Pro-ban is engedi kéne a nulla telemetriát (átlag Manci néni úgyse fogja kikapcsolni, ha picit is el van dugva valami almenübe, szóval ~90% meglesz a hazatelefonálás akkor is) és akkor nem kéne ilyesmik miatt kalózkodnia annak, aki nem akar belepiszkálni az OS lelkébe lapáttal.

De amúgy még ez az erőszakoskodás is jobb, mint mikor minden második Józsinak a "tökéletes" első kiadása volt az OS-ekből, mert minden update csak elrontja a gépet. De a minden Win10 Win10 is ugyan így jobb, mint mikor mindig az aktuálist megelőző főverzió volt a tökéletes sokaknak, így lassan terjedt az új és mindig nagy lépésekben kellett haladni több kompatibilitási gonddal (lást Vista a hosszú életű XP után). Rövid az emberi élet arra, hogy pl. minden új DirectX frissítésre 3+ évet kelljen várni, aztán másik 3+, mire Marika gépén is megjelenik a tökéletes N-1 főverzió.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#84575) TRob1 válasza Cr00py (#84573) üzenetére


TRob1
veterán

Én pl. csak és kizárólag olyan dolgokat távolítottam el még az elején, ami simán eltávolítható volt minden külső program vagy regbuhera nélkül. Azok azóta sem jöttek vissza.
"Külsős" virnyákbeterelőket, "idegen" tűzfalakat és drájverbúsztereket nem használok soha, adblocker meg az első amit felteszek. Mellé meg megy Win saját tűzfala+defender. Néha-néha (ha épp eszembe jut) akkor lefuttatok egy MBAM-t (ez sem fut állandóan). Mindig minden faxa (kopp-kopp). :)
Persze néha akadnak hibák, de azok akkor mindenkinél vannak. Előfordulhatnak, hisz "asszem" ezt is csak emberfélék hegesztik/formálják. :)

(#84574) janos666:
Nem 1 emberkét ismertem, akik nem hogy évente 1-2-szer, de kb 1-2 havonta újrahúzták azt a fost, mert annyira belassult és/vagy használhatatlanná vált. Csak ugye erre már a többség nem emlékszik.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#84576) ArthurShelby válasza janos666 (#84574) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Win8 óta viszont nagyon sok mindent túlél már magától is"
Ezért mondom ezt mai napig, hogy a win8.1 a legstabilabb, legkiforrottabb windows, pl mert ott nincs build update. Anyám vígan használja, nekem meg kevesebbet kell a gépével bajlódnom.
Magamnak már inkább teszek fel egy 10-est.

(persze anno a jövőre gondolva upgradeltem 10-re, hogy ha kell legyen hozzá kulcs, csak egyből vissza is downgradeltem)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84577) Siriusb


Siriusb
veterán

Win 10 telepítési gond: AsRock z370 pro4 és Samsung 970 EVO 500GB - M.2 kombináció esetén.
Sikerül feltelepíteni, de újraindítás után nem tölt be. Vagy Helyreállítás képernyő van (Javításra szorul a gép) vagy fekete képernyő.
Mi lehet a probléma?

Neten amiket találtam, mondanak valamit meg az ellenkezőjét is, pl. Secure boot legyen bekapcsolva / Secure boot ne legyen bekapcsolva, stb.

(#84578) #86564352 válasza Cr00py (#84573) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mert a marketingosztály szava erősebb mint a veterán kocka mérnököké. Ők hiába mondanák talán a Pro verzióba nem kéne több mint 1 GB szponzor játék és reklámok, "javaslatok" és tippek és nyaggatni az embert.

Bizonyára a programozók tudják ha már csinálnak pl. új böngészőt IE helyett, akkor legyen előbb viszonylag jó az Edge, de kiadták teljesen alfa-béta állapotban három éve alapértelmezettnek, mert a fejesek azt mondták. Csak kb. tavaly óta, idén elfogadható már.

A kockák tudták tesztelni kéne még rendesen a buildeket, a fejesek azt mondták az insider program és a telemetria elég, hát szerintem így siralmas évente kétszer nagyot frissíteni. Bevezették a csendes órák funkciót, de évekbe telt mire hozzácsapták hogy ütemezni is lehessen. Kiadáskor és kb. az AU verzióig egy mezei számológép megnyitására várni kellett az UWP splash screen keretrendszer miatt, most már megnyílik azonnal szerencsére. (a fotó app még mindig tetűlassú és béna)

Tehát a marketingesek sietnek, most ősszel a dark mode is egy félkész izé lesz. Redditen is csak feedbacket kérnek, ami önmagában káosz a régiós elkülönítés miatt és a tömeg a századik általános szar a csempe javaslatot upvote-olja és a kivett funkciót visszakövetelését, miközben konkrét szembetűnő bugok bejegyzései maradnak árván évekig. Az meg a halálom amikor totál evidens dologra is azt mondják csinálj feedbacket és ha sokan megszavazzák talán egyszer foglalkoznak vele. Ahhoz nem kéne feedback egy Ablakok nevű rendszeren több ablakban is meg lehessen nyitni az UWP alapú cuccokat.

Amúgy szerintem annak örülni kell, hogy a registry-ben sok mindent meg lehet oldani, a tenforums tutorialokból pedig le is lehet tölteni készen a .reg fájlokat.

(#84579) Cr00py válasza #86564352 (#84578) üzenetére


Cr00py
senior tag

Végre valaki, akinek szintén szemet szúrt ez. Értem én, hogy a fejesek döntenek..de ahol ennyi negatív kritika van, ott érdemes lenne elgondolkodni, hogy talán mégsem olyan jó ez, mint ahogy ők gondolták. ( Az Edge a legújabb, legjobb böngésző ever ) reklámokon pedig szerényen elmosolyodtam.

A legnagyobb baj ezekkel, hogy a többségnek elég 1-2 szintetikus teszt, ami köszönőviszonyban sincs a mindennapi használattal.

Remek példa erre, mikor 1-1 új mobilkészülék jelenik meg. Sorra jönnek a " ez meg ez lealázta ezt meg ezt " című irományok, miközben egy átlag user ezt kb pont lesz*rja, ha a napi használatban ezt nem veszik észre.

A "dark mode" pedig inkább siralmas, mintsem forradalmi feature, mint ahogy azt beállítják.. ocsmány.

Viszont értem én, hogy registry, meg minden.. de ne nekem kelljen már homemade ilyen dolgokkal szórakoznom csak azért, mert ők nem foglalkoznak vele. Mi akik megvettük magát a szoftvert, elvárnánk a pénzünkért, hogy normális terméket kapjunk, és ne egy félig kész.. mondhatni 3-4 éve béta valamit.

Senkinek nem lenne egy rossz szava sem, ha 1-2 évente, vagy akár 2-3 évente jönne újabb build, ha az stabilan, megbízhatóan működne, erre mérget vennék.

A registry-s okosságok pedig csak azért léteznek, mert azon userek, akinek már a töke ki van/volt.. elkezdtek kutakodni, tesztelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#84580) Kékes525


Kékes525
félisten

Úgy tűnik, hogy a legújabb frissítés javította a Device Census hibát (mindig a Windows első indítása után működésképtelené vált). Most nincs hiba jelzés a Megbízhatóságfigyelőben.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84581) #77646080 válasza tordaitibi (#84478) üzenetére


#77646080
törölt tag

Hatterzenere tokeletes mivel vegigdaralja az adott mappabol az osszes zeneszamot, azaz ha megmutatod neki a zenemappad gyokeret akkor tobb napig muzsikal.

Tökéletes, pontosan ezt kerestem. Köszönöm a tippet. :R

(#84582) #86564352 válasza Cr00py (#84579) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én pár változtatással már nagyon elégedett lennék:

- évi egy build havi 1-2 összegzővel alaposan tesztelve (most akkora a tempó folyton csúsznak az ígéretek)
- nagy frissítés után tételes összefoglaló mit állítottak vissza, mit neveztek át, mi új
- következetes design, nem összevissza UI (az "új" UWP kinézet is egy katyvasz)
- ne kelljen triviális dolgokhoz feedback hanem csinálják maguktól (pl. az Edge jobb klikk menüje buta)
- régió korlátozások: magyar régióval buta a kereső "Cortana" és Edge-ben is
- ne másszanak az ember arcába legalább Pro alatt visszavágni a tippeket, játékokat

Abban nem értek egyet veled, hogy nagy vicc lenne, mert a gondok ellenére szerintem motorháztető alatt, biztonsági szempontból és összességében a 10 jobb mint a 7. Biztos nem mennék vissza, már a 8.1 is jobb volt.

A registry hasznos, ahogy Mac-nél is hasznos a terminál pl. visszatenni a "Save As" funkciót mert az Apple bölcsességében a "Duplicate" a default, ami ugye nagyon nem ugyanaz.

(#84583) szallasi007


szallasi007
őstag

Bocs hogy ide írok de az office csoportba senki nem válaszolt a kérdésemre hátha valaki tud nekem segíteni:
Az egyik kollégánál így néz ki a word (és az excel is) - ez valami update eredménye vagy valamit sikerült elállítani?

Vissza lehet térni a régi jól megszokott kinézetre vagy ez marad ilyen a következő ráncfelvarrásig?

(#84584) norti válasza szallasi007 (#84583) üzenetére


norti
addikt

Ha Office 365 előfizetés, akkor igen, már így fog kinézni a 2019-es verziótól.

(#84585) szallasi007 válasza norti (#84584) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, igen az és köszönöm a gyors választ :R

(#84586) MM


MM
őstag

Köszönöm a segítséget, hamarosan kipróbálom mindkét verziót a javításra.

(#84587) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Bekapcsoltam a PC-t. Boot. Tájkép. Se dátum, de a felhasználói fiókjaim. Se egérrel se billentyűzettel nem tudtam előhozni a fiókokat, csak a tájkép volt. A ház bekapcsoló nyomógombját lenyomtam hosszan mire leállta gép. Fekete képernyő, ventilátorok megálltak. Bekapcsoltam és minden totál normálisan működik. Ezt a kommentet is a PC-n írtam.

Ezt mért csinálta a Windows?
Jól csináltam, hogy így oldottam meg?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#84588) Doky586 válasza tknof1871 (#84587) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam hasonló volt, csak be se akart kapcsolni, áramtalanítás után bekapcsolt.

A biosban (uefi) kikapcsolódott a secure boot, de a gép elindult. Visszakapcsolva szintén elindul.

(#84589) movax válasza tknof1871 (#84587) üzenetére


movax
őstag

Ha nem rendszeres a dolog, akkor nincs gáz. Ez ilyen, néha összeakad a windows. Ha soha nem fordul elő, gyanakodhatsz, hogy linux van a gépen. :)

(#84590) Core2duo6600 válasza tknof1871 (#84587) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nalunk a cégnél van egy gép, ami új kora óta olyan, hogy elsőnek lefagy, másodjára elindul, és teljesen stabil.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84591) Doky586 válasza Doky586 (#84588) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt más probléma is van. Újra nem lehet billentyűzettel bekapcsolni a gépet a tegnapi frissítés óta. (pedig mind a biosban mind win-ben engedélyezve van energiagazálkodásnál)

(#84592) Core2duo6600 válasza Doky586 (#84591) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Magánál a billentyünél mint eszköznél is engedve van hogy ez az eszköz felébresztheti a gépet ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84593) Cs1csó válasza #86564352 (#84582) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Cortana-s régiókorlátot feloldhatnák attól még hogy magyar felülette használom a gépet tudok annyira angolul hogy LEHET hasznát tudnám venni neki. Tehát itthon magyar felülettel de angol parancsokkal szavakkal is tudjam irányítani.

(#84594) Doky586 válasza Core2duo6600 (#84592) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen igen.

Úgy látom nálam is előjöttek ugyanazok a tünetek mint (#82511) kory24 esetében egy hónappal ezelőtt: Kikapcsolásra a gép leáll (monitor kikapcsol, ethernet ledek átváltanak wol módba ahogy kell) de minden ventillátor megy tovább. Hosszú gombnyomásra kapcsol csak le, így nyilván billentyűzetről se ébreszthető fel.

Néha viszont rendesen kikapcsol, pedig semmit se változtatok közben.. rejtélyes.

(#84595) kory24 válasza Doky586 (#84594) üzenetére


kory24
őstag

Nálam az a leállási hiba magától (gondolom valamelyik frissítés-től vagy nemtudom, de) megjavult.

(#84596) svgyula válasza Core2duo6600 (#84590) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! a BIOS-ban ki kell kapcsolni a fastboot üzemmódot és a halt on erron funkciót is. Nálam is volt az egyik alaplapon ilyen hiba. Illetve még gyanakodhatsz az alaplapi elem állapotára is.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84597) Core2duo6600 válasza svgyula (#84596) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi, ha majd ott járok a gépnél, akkor megnézem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84598) nemeth.akos válasza Core2duo6600 (#84552) üzenetére


nemeth.akos
csendes tag

köszi a segítséget!
Mindenképpen 64 bites 16GB rammal.
Másik kérdés hogy home vagy pro ? (én ahogy néztem sztem elég nekem a home.)
azt nem értem miért ekkora az ár külömbség boltok közt ??? most akkor meg merjem venni a 25 ezrest vagy csak 40 ezrestől felfelé ??[link]
És most az hogy oem vagy nem oem mit jelent?? kicsit el vesztem...
Mit ajánlanál usb kellene, fizikai kulcs, 64 bites, egyik gépről másikra ha gépet cserélek lehessen át telepíteni, meg ha van olyan dolog ami még fontos vagy esetleg ha valamire figyelni kellene még.

(#84599) Core2duo6600 válasza nemeth.akos (#84598) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha gépet cserélsz és az újra is át akarod vinni, akkor az OEM nem jó neked, mert az az alaplaphoz kötődik, és el nem választható tőle többet.

Ez esetben a Retail avagy dobozos változatot kell keresned.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84600) Komi28


Komi28
senior tag

Szervusztok!

Az a kérdésem, hogyan lehet eltávolítani a teamviewert win 10-ről. Minden regisztrációs egyéb dolgát, maradéktalanul el szeretném távolítani. Ha újra telepíteném akkor fel fogja ismerni, hogy volt már a gépen? Vajon mit jegyez meg amiről tudja, hogy volt fenn vagy pedig valahova bepakol fájlokat miket ki kellene törölni?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.