Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy ha leállítom a gépet és utána bekapcsolom akkor a háló kártyát nem kapcsolja be csak ha újra indítom a gépet. Már próbáltam, hogy töröltem a drivert, felraktam másikat is de ugyan azt produkálja. (Asus p8z77-v alaplap) (win 1803) A válaszokat előre is köszönöm. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#83752) vlevi válasza cyber86 (#83751) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gyors indítást próbáld meg kikapcsolni.

(#83753) twinee1337


twinee1337
tag

Sziasztok. Tegnapi napon bekapcsoltam a gépet és az fogadott, hogy nincs hang eszköz a gépen. (piros X hang ikon mellett)
Adott Nvidia kártya amiből HDMI-vel összekötve a monitor. Felraktam újra a drivereket, eszközkezelőből is próbáltam de semmi, registry, services.msc, bios is megnéztem mindent de sajnos nem találtam rá megoldást.
Valaki találkozott már ezzel a problémával?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#83754) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

pár hete SSD-re költöztem, így ugye frissen telepített win10 van rajta. nem tudom, mi történhetett az utóbbi napokban - ugyanis nem kezdettől jelentkezik a hiba - lényegében nem ébred fel alvásból, illetve az esetek többségében szabályos leállítást követően sem indul el elsőre. tehát ilyenkor csak főkapcsolval kinyomva, majd újraindítva tudom bekapcsolni a lapost. jól sejtem, hogy ez valami driver probléma lehet? először ugye az energiagazdálkodási beállítások körül nézelődtem, mivel azonban ki-bekapcsnál is jelentkezik, így ez jó eséllyel kizárható.

van esetleg ötlete valakinek? :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#83755) #09819904 válasza twinee1337 (#83753) üzenetére


#09819904
törölt tag

Lehetséges, hogy a Win pakolt update-es drivert és azzal nem megy?

[ Szerkesztve ]

(#83756) #09819904


#09819904
törölt tag

Elindult a Windows 10 Insider Preview 18204.1001 (rs_prerelease) elérhetősége Skip ágon.

(#83757) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Nem találok a neten hasonló jelenséget sem, így hozzátok fordulnék, ki merre keresné a hibát?
Eltűnik a felső sávom a chrome és az explorer (filekezelő) alatt.
Az asztal teljes mértékben megjelenik.
A bele kattintás értelmetlen, nincs alatta a felhasználói felület.
Már elkezdtem kilőni minden "hasztalan" programot, de nem segít.
Hogyan lehetne vizsgálni, hogy ki mit (melyik program) tesz ki az asztalra?
(mint ahogy azt lehet, hogy ki mennyire futtatja a cpu-t, vagy mennyi memóriát eszik)

Két monitor van, a bal nem csinál ilyet. A jobbon meg a feladatkezelő normálisan megjelenik, tehát nem hardveres a hiba. (a jobb oldali monitor az elsődleges)
Bármilyen véleményt, útbaigazító tippet megköszönök!
Irtó irritáló, hogy újra kell indítani ilyenkor a gépet...

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#83758) adika4444 válasza King Unique (#83750) üzenetére


adika4444
addikt

Sajnos nincs más 3.0-ás eszközöm, illetve ott és akkor nem volt nálam...
Volt teszt két Win10-zel, a Linux live majd hétfőn következik, amikor megint a kezeim alá kerül a laptop...
Wi-Fi nem zavarhatta, mert tiltottam a kártyát mivel kábellel netezek.
De konkrétan nem dobta el, csak mint ha nem válaszolna a HDD. De pl. csippanni akkor csippant, amikor lehúztam a kábelt. Szóval baromi érdekes, kíváncsi leszek hétfőn a folytatásra...

üdv, adika4444

(#83759) twinee1337 válasza #09819904 (#83755) üzenetére


twinee1337
tag

Lehet, de töröltem azt is és letöltöttem a gyártónak a honlapjáról az eredetit (gigabyte alaplap, nvidia kártyának) ugyanaz nem változott semmit.

(#83760) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Sziasztok!
Az a problémám, hogy nem tudok megnyitni semmilyen képet, mert hibát ír ki. Ugyanezeket a képeket másik gépen és tv-n is gond nélkül meg tudtuk nézni, de laptopom nem akarja.
Windows 10 Pro van a gépen és ezt a hiba üzenetet dobja.
Van esetleg bárkinek bármi ötlete?

(#83761) Doky586 válasza -Rolika- (#83760) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

- telepítsd újra a képnézegető programot
- futtass chkdsk-t

(#83762) abdulka1 válasza Doky586 (#83761) üzenetére


abdulka1
őstag

-Rolika- nem írta, de úgy gondolom, hogy a beépített Fényképek alkalmazás használata mellett kapja ezt a hiba üzentet. Nálam szintén ez a hiba jelentkezett az e hetit megelőző frissítés után.
Telepítettem képnéző programot, azzal nincs ilyen, viszont a" Fényképek" még mindig feldobja az üzenetet.

Szerk: chkdsk semmit nem mutat

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#83763) -Rolika- válasza abdulka1 (#83762) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Igen a beépitett képnézegetővel van gond. Store-ból letöltöttem mégegyszer, de úgy sem volt jó. Majd akkor keresek valami mást vagy ha úgy lesz időm újra teszem a rendszert.
Köszi a segítséget. :R

(#83764) #86564352 válasza -Rolika- (#83763) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#83765) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy asztali gépem win 7 rendszerrel és be van állítva biztonsági mentés és visszaállítás a vezérlőpultban, hogy az asztalon levő mappákról minden nap készítsen biztonsági másolatot. Most kaptam egy új gépet win 10-el telepítve és az lenne a kérdésem, hogy a mentett állományból rá tudom e varázsolni a mappákat a win 10-es gép asztalára?

Köszönöm aki foglalkozik vele:

üdv.:

Balu

(#83766) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Windows 10 1607 volt fent Anyám laptopján, körülbelül fél évet-évet szenvedett a Windows, hogy frissítsen, de nem sikerült neki. Ezért utánanéztem, és ez megoldotta a 0xC1900200 problémát. Pedig volt 13,x MB szabad hely, de gondolom pont határeset lehetett.

Most, hogy ránéztem particionáló programmal, levett a C (rendszerről) partícióról 1,71 GB-ot, amiből 696,30 MB foglalt.
Windows 10 1607 és Windows 10 1803

Én gépem pont pár napja frissített (azért pár hónapot itt is elszenvedett vele a W10) 1709-ről, 1803-ra, de nálam csak 10 MB-ot vett le a C-ről. És itt nem kellett alkalmazni a linkelt megoldást.

Ha újból egyberaknám a C partícióval, akkor lehet gond a rendszerrel? Csak érdekel, meg nem értem ezt a nagy különbséget, hogy laptopon majdnem 2 GB-ot elkülönít, nálam PC-n meg csak 10 MB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#83767) #86564352 válasza Bazs1981 (#83765) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win10 start keresőbe: vezérlőpult és a biztonság-rendszer alatt ott lesz a mentés-visszaállítás Win7 rész. Illetve akár manuálisan is lehet kimásolni a mentésből, aztán felmásolni az új gépre.

(#83768) King Unique válasza Kam1kaze (#83766) üzenetére


King Unique
titán

Az UEFI-GPT alapon történő telepítésnél normál esetben a screenshoton lévő 3 db kisebb partíció jön létre a rendszer számára, nálam is olyan a 1607-esnél. Viszont pl. a build upgrade-ek után szokott olyan lenni, hogy + 1 db helyreállítási partíció (WinRe) jön létre, azaz 2 lesz a lemezen. Általában 450-499 MB méretűek, de lehet akár ennél több is. Viszont ez még nem hiba és nyilván nem javasolt csak úgy törölni stb. őket, ha használja a rendszer. Vagy talán annyira hiányzik az az 1,71 GB, avagy ténylegesen lefoglalt 696 MB? Az a 10 MB pedig amúgy nem igazán világos, nem is látszik a screenshotokon...

[ Szerkesztve ]

(#83769) Orionk válasza #09819904 (#83573) üzenetére


Orionk
senior tag

Amiket telepíteni kell, azokat hogyan kell felinstallálni?

köszönöm

(#83770) #09819904 válasza Orionk (#83769) üzenetére


#09819904
törölt tag

Letöltöd, jobbklikk a fájlon aztán telepítés. Ez a szép módszer.
A gyorsabb az az X:/Windows/Fonts mappába másolás. Bár néha másolás esetén nem jelenik meg a karaktertáblában a betűkészlet.

(#83771) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok

Olyat szeretnék kérdezni, hogy van egy régebbi konfigom, amire a Win 10 32 bit sikeresen feltelepül (2éve van fent hibamentessen), de már a 64 bites eljut a logóig vár úgy 20 másodpercet és újra indul a rendszer.(semmi hiba üzenet csak újra indul)
Viszont a 64 bites Win7 simán fel megy.

Proci: Intel pentium D805
Alaplap: Asrock G31M-S R2.0 friss bios van rajta.
Ram: 2x2 gb.

Kiváncsian várom a hozzáértők válaszát köszönöm! :)

Jó lenne ha a win10 64 bitben futna a több ram érdekében :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#83772) CirrMee válasza Zοltta (#83771) üzenetére


CirrMee
addikt

Pl hiányzik pár funkció/utasítás, ami miatt esetleg nem fog sikerülni...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#83773) jokeph válasza Zοltta (#83771) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kell bele egy rendes Core2Duo, vagy Quad, azokban megvan a szükséges hozzávaló a W10 x64-hez biztosan. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83774) Kam1kaze válasza King Unique (#83768) üzenetére


Kam1kaze
tag

Igen, azt tudom, hogy a 3 db kisebb partíció normális UEFI-GPT telepítésnél, csak azt a plusz egyet nem nagyon tudtam hova tenni, ami W10 1803-ra való frissítés után jött létre.

"pl. a build upgrade-ek után szokott olyan lenni, hogy + 1 db helyreállítási partíció (WinRe) jön létre"
Ezt nem tudtam, mert még nem volt eddig ilyen, csak sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz, akkor nem piszkálom. Nem hiányzik az a hely, csak a szememet szúrta, de elfér. :)

Az a 10MB az én gépemen jött létre, arról nem töltöttem fel képet. Összeszerkesztettem egyet, hogy néz ki most a laptopon és PC-n is, piros kerettel a plusz partíció.

Lényeg, hogy akkor természetes, frissítés után. Köszönöm az infót.

Update: Most nézem, hogy nálam a PC-n az a 10MB nem is WRE és nem használt. Laptopban HDD van, PC-ben SSD a rendszernek, lehet SSD miatt hozott valamit most létre a 1803. Elfér, csak a kíváncsiság...

[ Szerkesztve ]

(#83775) Zοltta válasza jokeph (#83773) üzenetére


Zοltta
senior tag

Köszi, akkor most már megvan a kiinduló pontom :) neked is cirmee :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#83776) King Unique válasza Kam1kaze (#83774) üzenetére


King Unique
titán

Például a partíciók alignálásakor szoktak ilyen pár MB-os nem lefoglalt területek létrejönni, amiket a Windows lemezkezelője nem jelenít meg, de külső programok közül sem mindegyik. Az Acronis és az Easeus particionáló szoftvere kilistázza ezeket is, ha érdekel... ;]

(#83777) Kam1kaze válasza King Unique (#83776) üzenetére


Kam1kaze
tag

Új gépre (SSD-re) raktam rá a Windows 10-et, ő osztotta fel magától, ugye csak rendszer van rajta, így nekem nem kellett felosztanom. AOMEI-t szeretem, de most le akartam szedni az Easeus programot, amit linkeltél, de amikor rányomtam a letöltésre, blokkolta a Bitdefender TS az oldalt. Vírusirtót tesztelek 1 hete, még új számomra a BD (már nem sokáig lesz fent), így hagytam, mert hiába nyomtam a vállalom a kockázatot, csak gondolkodott... Majd valamikor ránézek megint.

(#83778) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Következő problémában kérném a segítségeteket. Van egy ipari tabletem amin teljes értékű Windows 10 pro fut és úgy alakult, hogy kellene vele készítenem pár fényképet. Viszont tudtok ajánlani a Windows Store-ból vagy azon kívül bármilyen alkalmazást fényképezésre? Mert a Windows 10 beépített kamera alkalmazása nem az igazi, vagy csak a tabletben lévő kamera olyan amilyen.
Előre is nagyon köszönöm!

// -

(#83779) CirrMee válasza #hpq (#83778) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha a gyári szofttal is kb egy ipari katasztrófa a kép "minősége", nincs az az app, ami csodát fog művelni vele. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#83780) #09819904 válasza #hpq (#83778) üzenetére


#09819904
törölt tag

Valószínűleg a kamera nem egy Exmor erőmű, és a megapixel szám sem egy P20 Pro szintet karistol.
Viszont, ha fotózni kell valamit, akkor már sokkal praktikusabb mobillal és átküldeni utána.

(#83781) #hpq válasza CirrMee (#83779) üzenetére


#hpq
aktív tag

Nagyon köszönöm a válaszokat! Ennek a gépnek lett volna szó a kamerájáról: [link]
Titkon azért bíztam benne, hogy csak maga a Windows 10-es kamera szoftver a gyenge és lehet rajta javítani.

// -

(#83782) Nyugis


Nyugis
senior tag

hello!

ha a legegyszerűbb játékot is elindítom, kiírja a win 10 (64 bit hun eredeti), hogy felvétel indításához ezt meg azt nyomjam meg.
tudja azt esetleg valaki, hogy ezt hol lehet kikapcsolni / letiltani?

(#83783) Spet válasza #hpq (#83781) üzenetére


Spet
addikt

A zombi apokalipszist túlélő tablet :Y Mindig vágytam rá, de kicsit sokallom az árát.

Amit használsz abban 4 vagy 8 megapixeles elülső kamera van beleépítve?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#83784) Cs1csó válasza Nyugis (#83782) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tálca jobbszélső ikonra katt - Minden bállítás - Gépház - Játék - és itt kb. mindenhonnan vedd ki a pipát és a csúszkákat húzd KI állapotba, de amit konkrétan keresel az a JÁTÉKVIDEÓ RÖGZÍTÉS ott is mindenképp vegyél ki minden pipát és minden kapcsolót KI állásba húzhatsz.

(#83785) King Unique válasza Kam1kaze (#83777) üzenetére


King Unique
titán

Az EaseUS ingyenes verziójában elvileg van valami nemkivánatos szemét, az ESET védelmi szoftverei is riasztani szokták rá... A Pro verzióban aszem már nincsen, de az fizetős, viszont lecsekkolni nyilván le lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#83786) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
A gépemben (lenovo z500) 16GB RAM van, ezért kikapcsoltam a lapozófájlt, hogy ne foglaljon helyet az ssd-n (és ne használja fölöslegesen).
Firefoxot használok böngészésre, és kb 2*20 lap volt megnyitva. Youtube videót néztem, közben kajáltam. A géphez minimálisan hozzákoccintottam a tányért (nem tudom ennek van e valami jelentősége), és a laptop kikapcsolt, utána nem bírtam bekapcsolni.
Hallottam, hogy csinál valamit a gép, de kép nem volt, így hosszú kikapcs gombbal kikapcsoltam. A novo gombbal sem tudtam belépni a biosba/uefibe, mert kikapcsolt kb egyből. Majd próbálkoztam ki és bedugott táppal.
Végül szét kellett szednem a gépet, hogy az akkut lehúzzam, most már jó. Miután bekapcsoltam lapozófájl problémát jelzett, az eseménynaplóban ezt látni.

Mi történhetett pontosan, kell-e valami miatt aggódnom, és állítsak-e valamin?

Nem tudom számít e, de tegnap telepítettem a vmware-t, de kb már egy napja be volt zárva.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83787) Doky586 válasza ArthurShelby (#83786) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"ezért kikapcsoltam a lapozófájlt"

Na akkor most kapcsold vissza, legalább 800 MB legyen. (az ssd-n)

(#83788) ArthurShelby válasza Doky586 (#83787) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Végül ez lett, igaz 4gb, ennyit ajánlott a win, amit végül elfogadtam.
Csak furcsa, hogy ilyen probléma eddig nem jelentkezett. Még furcsább, hogy nem tudtam bekapcsolni a gépet addig, amíg teljesen nem áramtalanítottam.

Tegnap a vmware miatt bekapcsoltam az uefi-ben "intel virtual technology"-t, lehet, hogy ez okozott valamit?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83789) Cs1csó válasza Doky586 (#83787) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :DD

(#83790) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#83788) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerk: még így sem indul el akkuról, csak hálózatról. :F

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83791) #09819904 válasza ArthurShelby (#83790) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az igazi gamer gépek az asztalinál kezdődnek... :D

(#83792) Cs1csó válasza #09819904 (#83791) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért egy [link] minden elfut. Persze irreális árérték aránnyal.

[ Szerkesztve ]

(#83793) Kam1kaze válasza Kam1kaze (#82367) üzenetére


Kam1kaze
tag

Erre valakinek ötlet?

Most nem játék közben, hanem másoltam ctrl+c és ctrl+v billkombinációval szövegeket és kb. a tizedik után megint elkezdte. Utána már nem tudtam ezzel a módszerrel másolni, pl. az "a" betűre a jobb oldali értesítési sáv jött be, meg tűnt el, stb. Gondoltam nyomkodok pár billkombinációt, mert félrenyomhattam, végül amikor a windows+c -re nyomtam, akkor már nem jött be az "a"-ra jobboldali értesítő és már txt-be is tudtam írni, de firefoxba még mindig nem írt, amikor lenyomtam egy betűt. Windows újraindítás oldotta csak meg. Nemrég frissült 1803-ra, de az azelőtti Windows 10-eknél is ezt csinálta, csak eddig játéknál jött elő.

Mi a sz@rt nyomhatok meg bal alul, milyen betű kombinációt? Mert már nagyon idegesít. :((( Beragadó bill. ki van kapcsolva.

(#83794) #09819904 válasza Kam1kaze (#83793) üzenetére


#09819904
törölt tag

Esetleg valami Fn gombos kombináció?
Vagy valamelyik alkalmazásnak nincs gyorsbillentyűs kombinációja?

(#83795) #hpq válasza Spet (#83783) üzenetére


#hpq
aktív tag

Igen tény, hogy elég húzós az ára.
Ennek az előlapi kamerája 3.6 MP, kicsit erősebbnek gondoltam kamera terén. Most nézem, hogy a Dell is csinált rá saját kamera alkalmazást, de nem biztos, hogy jobb lesz tőle a helyzet.

// -

(#83796) Spet válasza #hpq (#83795) üzenetére


Spet
addikt

Sajnos abból az sem fog többet kisajtolni :(

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#83797) svgyula válasza Cs1csó (#83792) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hát ha már álmodozunk ez nekem szimpatikusabb. Ha "megmódosulok" :B ez lesz nálam a befutó. Mert ugye win10-el szállítják.(hogy on is legyen)

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#83798) Cs1csó válasza svgyula (#83797) üzenetére


Cs1csó
félisten

SLI? Minek, mire? Botrányosan rossz SLI profilok vannak sajnos.

(#83799) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok

Van arra valami megoldás, hogy egy régebbi játék 10-en csak ablakban fut és nem teljes képernyőn?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#83800) Cs1csó válasza Armahun (#83799) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik win 10 build, melyik játék? Próbáld ki ezt a programot: DxWnd régi játékok futtatására ajánlják, persze még várj vele hátha jön valaki okosabb.

Pont nemrég olvastam hogy egy játéknál a config fájlt manuálisan írta át hogy FHD-ban és teljes képernyősen fusson egy játék.

+1 pszichiáter
Tényleg! A játékindító exén jobb klikk tulajdonságok és ott kersd meg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.