Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83151) Cs1csó válasza k-adi (#83150) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vezérlőpult - energiagazdálkodási lehetőségek - séma beállításainak módosítása (bal oldalt az aktuális energiagazdálkodási mód mellett kékkel) - speciális energiaellátási beállítások módosítása - és ott a merevlemez kikapcsolása opciót az alap 20 percről leviszed tetszés szerint pár percre.

(#83152) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Frissen telepített win 10 + Firefox böngésző azt a hibát produkálja, hogy a videók képe helyett csak a képen látható csíkos izé jelenik meg, bár nem rendszeresen!
Kb bármelyik weboldalnál előfordul időnként, majd egyet gondol és megjavul.
Mi lehet a hiba?

(^)(>.<)(^)

(#83153) Geth válasza vacs (#83152) üzenetére


Geth
addikt

Néhány opció (biztos van még más is):
- Memtest86
- Elmászott GPU driver, DDU-val gyalu és legújabb feltelepít.
- Nem működik együtt a GPU driver a Firefox bekapcsolt hardveres gyorsításával, esetleg próbáld meg kikapcsolni.
- Ha diszkrét a GPU, valami gebasz lehet vele, ez sajnos jelenthet kukát is.

(#83154) k-adi válasza Cs1csó (#83151) üzenetére


k-adi
nagyúr

köszönöm a segítséget!

(#83155) Amacs


Amacs
aktív tag

Sziasztok! A kiinduló állapot a következő: egy nem uefi-s telepítésű windows 10 van egy ssd-n, mellette egy hdd, energiasémák közt kikapcsolva a meghajtók leállítása. Újraindítás során nem áll le a merevlemez.

Bekerült egy plusz ssd, amire egy uefi-s windows 10 került fel. Mindkét os-re szükség van, ezért a váltás egy újraindítás formájában valósul meg. Ahogy már kitértem rá, az eredeti rendszer újraindítása során nem áll le a merevlemez, míg az uefi-s windows 10 addig vár az újraindulással, amíg a meghajtó le nem áll, aminek következtében persze a post során újra elindul.

Tudtok nekem ötletet adni, miként lehetne kiküszöbölni ezt a meghajtó leállást az újraindítás során?

(#83156) Z10N


Z10N
veterán

Ugy latom a windows 10 harmadjara is megbukott hdd kezelesben. Ugy latszik ilyen alap dolgok nem mennek...

Eset: 20GB adat lett egy kulso usb hdd-re masolva (win10), majd egy masik win10 alatt eloszor mindent szepen latott, de az ures hely nem csokkent annyival amennyit ramasoltam. Az adatokat (video fileok) lejatszani nem lehet, de F3-ra olvashatoak, viszont (Shift+)Alt+Enter meret kijelzesre nem jelenit meg semmit. Ezert csinaltam egy hiba ellenorzest. Eloszor belefagyott majd masodjara korruptak lettek az adatok. Valamelyiket megtalalta, valamelyiket athelyezte a found.000-ba. Ezutan mar csak rendszergazdakent engedte a hozzaferest. Ezutan atvittem egy harmadik win10 gepre, ahol vegigengedtem rajta a chkdsk-t, de nem talalt hibat. Ekozben az ures hely valahogy megis elkezdett csokkeni. Kivancsisag keppen, mivel az sfv/md5 cheksumot nem futtatja le hozzaferesi hiba miatt, elovettem a torrent fileokat, de azt sem engedte. Kiveve amit a found.000-bol banyasztam vissza, ez viszont korrupt lett. Kezdem azt hinni, hogy ez az egesz jogusultsagi rendszer el van b@szva rendesen.

Szumma-szuumarum: Egy kalap fos a win10.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83157) Zoz válasza Z10N (#83156) üzenetére


Zoz
őstag

Másolás után rendesen leválasztottad a külső hdd-t?

(#83158) Cs1csó válasza Z10N (#83156) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem találkoztam még ilyennek pedig pendrive-ot és HDD-t is dugdosok más gépbe. Valami lehet nem gyári értéken volt és ez okozhatott zavart.

(#83159) Doky586 válasza Z10N (#83156) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát igen. Érdemes mindig bűnbakot keresni a saját emberi hibáink álcázására.. ;]

(#83160) #77646080 válasza Doky586 (#83159) üzenetére


#77646080
törölt tag

Hát igen. Van ez így.

Direkt nem válaszoltam oda, hogy többször is végeztem ilyen, vagy akár nagyobb méretű fájlmozgatást, minden probléma nélkül. Nem szerettem volna felpiszkálni az agyát. :D Inkább tudomásul vettem, hogy bizony "egy kalap fos" a Windows 10. :DDD

Nem hibátlan, szó se róla, de a korábbi poszt nem túl helytálló... 😑

(#83161) pc360 válasza Z10N (#83156) üzenetére


pc360
addikt

Egy hibás HDD-t melyik rendszer kezel le jól? o_O

Illetve nem gondolod, hogyha alapokra nem tudnánk használni, akkor állandóan erről zúgna a topik? Kicsit gondolkozni kéne az ilyen következtetések előtt. Nem választottad le rendesen, a HDD-d hibás, vírusod van, valamelyik kábeled rossz, vagy hulladék szoftverrel próbálod a fájlokat mozgatni. Más variáció nem nagyon lesz, ezekből választhatsz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83162) King Unique válasza Z10N (#83156) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor nyugodtan tedd hozzá, hogy nálad, meg szerinted... :) :D

Én speciel több külső merevlemezt is használok, többek között Windows 10-zel is, de eddig különösebb problémát nem tapasztaltam. Igaz eleve rendeltetésszerűen használom őket, szoftveresen mindig leválasztom, ha kell beállítom NTFS-nél a megfelelő jogosultságokat, nem gányolok semmit szét. Ahogyan az eszköz állapotára is odafigyelek, a megfelelő csatlakozásra, tápellátásra stb. A CHKDSK-t meg eleve inkább parancssorból célszerű futtatni és ott is csak szükség esetén, nem összevissza.

Egyébként pont nem olyan régen mozgattam külső HDD-ken nagyobb mennyiségű adatot, sőt még BitLocker-titkosítású kötetet is át kellett méreteznem, illetve mozgatnom Windows 10-zel és nem volt semmi gond. Az utóbbi eleve kritikus volt, pláne hogy egyes külső particionáló programok sem kezelik a titkosított kötetet, de szerencsére sikerült megoldani. :))

[ Szerkesztve ]

(#83163) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok!

Nagyon régen telepítettem op.rendszert Olvastam az összefoglalót de számomra nem derült ki világosan,hogy a win 8. és 8.1 kóddal csak a nagy amnesztiakor lehetett aktiválni a win 10-et vagy a mai napig is lehet :U ?

Egy linuxos Dell laptora kell majd windows-t tennem. Mehet simán vagy lesz valami extra?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#83164) Z10N válasza Zoz (#83157) üzenetére


Z10N
veterán

Ez most komoly kerdes volt?!

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83165) Z10N válasza Cs1csó (#83158) üzenetére


Z10N
veterán

Ez az, hogy ez egy alap dolog, mar 15 eve.

Az a helyzet, hogy ezt mar harmadjar jatsza el. Tobb forrasbol es tobb hdd-vel.

Milyen "gyari ertek" az, ami adat korrupciot okoz? :F

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83166) Z10N válasza Doky586 (#83159) üzenetére


Z10N
veterán

Bunbak?! Egy alap funkcio, ha nem mukodik az akkor meg is micsoda?

"emberi hibáink álcázására"

Emberi hiba. Ertem. Tehat a tobb szaz TB-t amit atmozgattam/behasheltem eletem soran hiba nelkul tobb fele OS-n az csak az en szerencsem volt. De mar remlik, mar multkor is ilyen konstruktiv voltal.

Amugy idokozben valamennyire sikerult rajonnom, hogy a jogosultsagok teren lesz a hiba. Amire neked gurukent nem sikerult rajonnod es csak szemelyeskedni tudsz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83167) Z10N válasza #77646080 (#83160) üzenetére


Z10N
veterán

Jobban is tetted.

"Direkt nem válaszoltam oda, hogy többször is végeztem ilyen, vagy akár nagyobb méretű fájlmozgatást, minden probléma nélkül."
Igen, mert ez egy alap funkcio. Szerinted szova tennem maskulonben.

"Nem szerettem volna felpiszkálni az agyát."
Mivel tudnad jobban?!

"Inkább tudomásul vettem, hogy bizony "egy kalap fos" a Windows 10."
Marpedig jopar alp dolgo nem mukodik, ami korabban problema mentes volt.

"Nem hibátlan, szó se róla, de a korábbi poszt nem túl helytálló..."
Harmadjara jatszotta ezt el...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83168) Cs1csó válasza Z10N (#83166) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez csak egy kérdés volt, hátha alapon. A jogosultságokkal, meghajtótitkosítással stb. nem foglalkoztam még ezért nem is értek hozzá de pont nemrég volt valami hasonló gond ezért kérdeztem ezt. Nem akartalak megbántani.

(#83169) Z10N válasza pc360 (#83161) üzenetére


Z10N
veterán

"Egy hibás HDD-t melyik rendszer kezel le jól?"
Ez most komoly?! Ennyire le legyel mar idiota.

100/100 a hdd.

"Illetve nem gondolod, hogyha alapokra nem tudnánk használni, akkor állandóan erről zúgna a topik?"
Harmadik eset volt. Tobb forrasbol, tobb eszkozzel.

"Kicsit gondolkozni kéne az ilyen következtetések előtt."
Igen, ezt viszont javasolnam.

"Nem választottad le rendesen"
Ok, mester. Tanits meg...

"a HDD-d hibás"
Nyilvanvalo :D

"vírusod van"
Csak munkra hasznalt WS-n :DDD

"valamelyik kábeled rossz"
Szinte ujjnyi vastag usb3 kabel, ami alig van mozgatva.

"vagy hulladék szoftverrel próbálod a fájlokat mozgatni."
Jelen esetben tcmd volt.

"Más variáció nem nagyon lesz, ezekből választhatsz."
Mas kerdes van?! A fentiekbol valaszthatsz...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83170) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Van itt bárki aki aktívan használja a OneDrive-ot?
Arra lennék kíváncsi, hogy a Microsoft valóban nem titkosítja a feltöltött fájlokat (at-rest encryption)?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#83171) Z10N válasza King Unique (#83162) üzenetére


Z10N
veterán

Nalam harmadjara produkalta ezt. 3/3 eppen eleg, szoval szerintem fos. Megfelel?

"Én speciel több külső merevlemezt is használok"
Detto.

"de eddig különösebb problémát nem tapasztaltam"
Linusxnal, mac-nel es win7 en se.

"Igaz eleve rendeltetésszerűen használom őket"
Nyilvan menet kozben dobalom meg kihuzom oket :U

"szoftveresen mindig leválasztom"
Jelen esetben kikapcsolas utan volt eltavolitva.

"ha kell beállítom NTFS-nél a megfelelő jogosultságokat"
Ez mondjuk nem alap dolog es mint kiderult itt lesz a hiba egyik nyitja.

"nem gányolok semmit szét"
Mit "ganyolnek szet" egy alap masolasnal?!

"Ahogyan az eszköz állapotára is odafigyelek"
Femtokos usb3 rack megfelel? Kulon tokban szallitva.

"a megfelelő csatlakozásra, tápellátásra stb."
Szinte kis ujjnyi vastag usb3 kabel. Megfelel?

"A CHKDSK-t meg eleve inkább parancssorból célszerű futtatni és ott is csak szükség esetén, nem összevissza."
Harmadik ellenorzsre volt futtatva, automatikusan, masodik gepen.

"Egyébként pont nem olyan régen mozgattam külső HDD-ken nagyobb mennyiségű adatot, sőt még BitLocker-titkosítású kötetet is át kellett méreteznem, illetve mozgatnom Windows 10-zel és nem volt semmi gond. Az utóbbi eleve kritikus volt, pláne hogy egyes külső particionáló programok sem kezelik a titkosított kötetet, de szerencsére sikerült megoldani."
Good for you. Itt egy alap funkcio nem mukodik. Linux alatt a tobb szaz TB-nyi vm backupok mozgatasanal miert nincs ilyen gondom?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83172) Z10N válasza Cs1csó (#83168) üzenetére


Z10N
veterán

Semmi gond. Csak tudnam, hogy egy alap masolasi funkcio miert van jogosultsagokhoz kotve, amikor a win7-nel sose volt ilyen hiba, pedig 9 evig hasznaltam elotte.

Ezt mar harmadjara jatszotta el, ket hdd-vel, ket usb3 rackben, 3db win10 forrasbol. Ez mar azert tobb, mint veletlen.

Ui: Amugy a jogosultsgok kiterjesztese utan elerhetoek lettek a fileok, de nemelyik korrupt maradt. Viszont a free space kijelzes meg mindig hibas. Tobbet jelez ki, mint amennyi a valos, ami ugye WTF szituacio.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83173) choco01


choco01
addikt

Hali.

Most hogy nincs otthoni csoport van valami jó megoldás a nyomtatók megosztására? Hiába osztom meg a nyomtatót ahogy akarja nem látom a gépeken mint régen... :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#83174) Zoz válasza Z10N (#83171) üzenetére


Zoz
őstag

"Jelen esetben kikapcsolas utan volt eltavolitva."
És a gyorsindítás az ki van kapcsolva, hogy a leállítás az valódi leállítás legyen, a fájlrendszer lezárásával?

(#83175) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. Ezt a problémát szeretném megoldani. Mit kell beállítanom,vagy vissza állítanom?
Valamit nagyon elnyomhattam.... vagy nem tudom.
Mutatom a képeket:

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#83176) mobilizmo válasza Z10N (#83172) üzenetére


mobilizmo
addikt

Véletlenül az átmásoltak közül nem voltak olyanok amiknek egyedi jogosultság volt beállítva? Akkor fordul ilyesmi elő.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#83177) mobilizmo válasza Potyka03 (#83175) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem értem, hogy mit vársz. Valaki itt majd megmondja helyetted a helyes felhasználónév/jelszó párost? Egyébként így kb semmit nem látni a képeken, anélkül hogy nekiállnék a böngészőben nagyítgatni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#83178) #77646080 válasza mobilizmo (#83177) üzenetére


#77646080
törölt tag

Van hozzá előzmény is, csak ezúttal mellőzte a részleteket.

(#83179) Geth válasza Z10N (#83172) üzenetére


Geth
addikt

Ezt mar harmadjara jatszotta el, ket hdd-vel, ket usb3 rackben, 3db win10 forrasbol. Ez mar azert tobb, mint veletlen.
Mindegyiknél Te másoltál?

(#83180) pc360 válasza Geth (#83179) üzenetére


pc360
addikt

:D

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83181) Potyka03 válasza mobilizmo (#83177) üzenetére


Potyka03
senior tag

Banyek... nem az a lényeg... hanem hogy duplikált a profil... direkt azért szúrtam be a képet.... :D :D :D
Az a lényeg hogy két fépen használom azt a fiókot.. laptopon helyi fiókként szerettem volna,de ezt eredményezte,inkább maradnék a rendesnél.. csak hogy tudom vissza csinálni?

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#83182) Potyka03 válasza Potyka03 (#83181) üzenetére


Potyka03
senior tag

Még annyit arról hogy beírom a keresőbe hogy netplwiz és ott csak egy felhasználót mutat.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#83183) Z10N válasza Zoz (#83174) üzenetére


Z10N
veterán

Nem tudom. Ez konkretan nem az en gepem volt. De amugy is a win10 baromsaga, hogy nem zarja le az FS-t barminemu leallitasnal. Ezzel a gyorsinditas/leallitassal marhasaggal is mar volt egy korom anno vga cserenel.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83184) Z10N válasza mobilizmo (#83176) üzenetére


Z10N
veterán

Az elso vagy aki konstruktivan es ertelmesen all hozza :)

Igen, valami ilyesmi problemara jutottam. Az oroklodesi jogosultsagokkal lesz valami.

Peldaul par mappat nem enged megnyitni, csak rendszergazdakent. De peldaul utana sem engedi a modositast. Kiveve, ha a root-ra vagy a szulomappara engedelyezem az oroklodest. illetve valamelyiket meg ezutan sem. Viszont egy egyszeru F6-tal eltunnek rola a jogosultsagok es teljesen modosithato.

Azert ennyi hercehurcat egy sima masolas miatt :F

Viszont tarterulet anomalia tovabbra sem oldodott meg. tobb szabad helyem van, mint amennyinek szabadna lennie. Ilyenkor jon ugye a kerdes, hogy hogyan lehet ez. Msoljak-e addig ra, nehogy az idiota win10 felulirjon valamit a tudtom nelkul.

Amugy hasonloan igy jartam el. Igy is talaltam ra:

https://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_10-files/windows-10-mapp%C3%A1k/03219281-6105-4bf0-a9c3-712f6c53d12c

Hol lehet kikapcsolni, hogy sehol se jegyezzen fel jogosultsagokat es flag-eljen meg fileokat/mappakat?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83185) Z10N válasza Geth (#83179) üzenetére


Z10N
veterán

Nem tudom eldonteni, hogy most trollkodsz vagy komolyan kerdezed :D

Mas kerdes, ha a "Te" alatt a jogosultsagot erted. De mivel emlitettem, hogy 3 masik forrasbol, ezert ez evidens, hogy nem.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83186) keszo válasza Potyka03 (#83181) üzenetére


keszo
őstag

Szia!

Csak a tisztánlátás véget. Mindkét fióknak ugyan az az outlook címe?

Attila

(#83187) #77646080 válasza Z10N (#83184) üzenetére


#77646080
törölt tag

Más szemében a szálkát is észreveszed, a sajátodban viszont a gerendát sem. :N

Az a mód, ahogyan felvetetted a problémád, szintén se nem konstruktív, se nem értelmes. De ilyen belépő után bezzeg a többiektől elvárod azt, amit te magad sem teljesítettél. Good job. 👍 😀

(#83188) Potyka03 válasza keszo (#83186) üzenetére


Potyka03
senior tag

Hát.. ez egy jó kérdés... töröltem amúgy az outlook fiókokat most így... de minden maradt ugyan az.
Annyi volt hogy helyi fiókot hoztam létre,majd töröltem hogy kérje a jelszót s azóta ezt csinálja... de csak a másik fiókba tudok belépni.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#83189) Geth válasza Z10N (#83185) üzenetére


Geth
addikt

Úgy értettem Te vagy a gyenge láncszem ebben az esetben :)

Hol lehet kikapcsolni, hogy sehol se jegyezzen fel jogosultsagokat es flag-eljen meg fileokat/mappakat?
exFAT-nak, FAT32-nek, esetleg UDF-nek hívják.
De lehet egyszerűbb lenne rekurzívan Everyone-ra rakni a tulajt/jogosultságot.

Tárterület problémához: ha nem korrupt az fs, nem lehet, hogy valami symlinket/akármit másolsz (nem foglal valódi helyet)?

(#83190) trialboj


trialboj
őstag

Egy ismerős nagyon küzd a win 10 el, valamiért nem hagyja neki hogy adobe acrobat readert installáljon. Nem ismert hiba ez véletlenül? Több féle verziót próbált már.
Nekifut és hamar azt az üzenetet kapja hogy a telepítés sikertelen, majd vége. Microsoft net framework lehet kapcsolatban?

Női ismerős, és nehezen szedek ki belőle adatokat :)Nem tudom hogy segítsek, nekem sosem volt ilyen bajom.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#83191) Doky586 válasza trialboj (#83190) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"win 10 el, valamiért nem hagyja neki hogy adobe acrobat readert installáljon"

Végre van valami pozitív tulajdonsága is a 10-nek.. ;]

Használjon inkább SumatraPDF-et. :K

[ Szerkesztve ]

(#83192) trialboj válasza Doky586 (#83191) üzenetére


trialboj
őstag

Grafikus, acrobat pro kell a legtöbb projekthez, nem ismerem amit ajánlottál de kétlem hogy minden tudna amit a másik is. Pdf comment kezelés, szöveg felismerés képről, fillable pdf készítés, print preview, stb.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#83193) Z10N válasza Geth (#83189) üzenetére


Z10N
veterán

"Úgy értettem Te vagy a gyenge láncszem ebben az esetben"
A gyenge lancszem a winfos, mivel nem hivja fel ra a figyelmet, hogy: "Hello ezeknek a fileoknak/mappaknak a jogosultsaga mas nevere szol, ha hasznalni akarja, tegye meg ezt es ezt." Igy lenne korrekt, ha mar ilyen retardalt a jogosultsagi rendszer. Erdekes win7-nel nem volt ilyen gond, meg a samba megosztasal sem.

"exFAT-nak, FAT32-nek, esetleg UDF-nek hívják."
Nyilvan egy 1TB-s volume-t NTFS-re formaztam.
Ujrafogalmazaok. Hol lehet az ntfs-t beallitani globalisan, hogy ne jegyezzen fel kulon felhasznalokat.

"De lehet egyszerűbb lenne rekurzívan Everyone-ra rakni a tulajt/jogosultságot."
Nah, erre jutottam en is. Viszont ezt hol lehet globalisan minden meghajtora beallitani?

Osszehasonlitva a visszaszerzett fileokat:

Amelyek korruptak, eltero jogosultsagokkal:
Hitelesitett felhasznalok
System
Rendszergazdak (admin/xyz)
Felhasznalok (user/xyz)

Amelyek mukodnek (es minden mas):
Mindenki
System
Rendszergazdak (admin/xyz)

A problemat az jelenti, hogy az alahuzottak hogyan keruletek oda. Illetve mi alapjan jelolte meg.

"Tárterület problémához: ha nem korrupt az fs"
Tobb pass-nyi chkdsk-t csinalt, az event log mar nem ter vissza hibaval, csak a legelso bad index-szel, amit helyreallitott (nagyjabol). Legelsonek jol jelezte a meretet, de a fileokhoz nem lehetett hozzaferni.

"Javitas" utan meg tobb problemat csinalt.

"nem lehet, hogy valami symlinket/akármit másolsz (nem foglal valódi helyet)?"
Nem. Mezei video fileok. A nem foglal valodi helyet az maskor volt, az is egy kulon tortenet.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83194) Z10N válasza #77646080 (#83187) üzenetére


Z10N
veterán

"Más szemében a szálkát is észreveszed, a sajátodban viszont a gerendát sem."
Hogy mi a bajod? Ki is kezdett el szurkalodni?

"Az a mód, ahogyan felvetetted a problémád, szintén se nem konstruktív, se nem értelmes."
Egy problema felvetese hogyan lehet konstruktiv? Mi nem volt benne ertelmes?

"De ilyen belépő után bezzeg a többiektől elvárod azt, amit te magad sem teljesítettél."
Milyen belepo? Mar honapokkal ezelott is felvetettem ezt a problemat. Mit nem teljesitettem?

Eddig semmi ertelmeset nem hallottam toled. Csak a kotekedest. Good job mate!

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#83195) keszo válasza trialboj (#83190) üzenetére


keszo
őstag

Miért nem a Microsoft Store-ból az adobe reader touch-ot telepíti vagy a MS Readert?

Attila

(#83196) King Unique válasza Z10N (#83171) üzenetére


King Unique
titán

Ha már az a módi nálad, hogy mindenkinek így visszaidézgetve válaszolsz, akkor tessék, következzen egy ilyen! :D

"Nalam harmadjara produkalta ezt. 3/3 eppen eleg, szoval szerintem fos. Megfelel?"

Nálam meg 0-szor eddig, pedig több, illetve többféle USB-tárolóeszközt is használok Windows 10-zel.

"Linusxnal, mac-nel es win7 en se."

Mondjuk macOS-t csak elég ritkán használok, de bizony más cumizott is annál is (példa). Ahogyan W7-nél is Linuxnál is lehet külső HDD esetén. Az előbbinél belefutottam már felismerési problémákba, volt akinek rendszer-visszaállítást kellett csinálnia emiatt... A Linux meg pl. leválasztás után rendre újból felpörgetett és újracsatlakoztatott egyes külső meghajtókat stb. Na meg, ha a S.M.A.R.T.-ot, hőmérsékletet stb. akarom monitorozni, akkor eleve nem minden USB-chip támogatott, vagy ha igen, akkor sem feltétlen teljes mértékben (példa).

"Nyilvan menet kozben dobalom meg kihuzom oket "

Ki tudja...Amúgy meg nemcsak ezek tartoznak bele.

"Jelen esetben kikapcsolas utan volt eltavolitva."

Normál esetben menet közben, az OS alól szokás, javasolt. De elvileg annak leállításával, illetve a gép kikapcsolásával is megtörténik és utána fizikálisan is leválasztható az eszköz.

"Ez mondjuk nem alap dolog es mint kiderult itt lesz a hiba egyik nyitja."

Nem mindig kell piszkálni, de ha úgy szükséges, akkor alap dolog, hogy be kellene állítani a megfelelő jogosultságokat NTFS fájlrendszernél, ami csak néhány kattintás. Nem pedig utólag rácsodálkozni, hogy a másik Windowsnál, másik felhasználói fiók alatt miért nincsen mindenhez teljes hozzáférés...

"Mit "ganyolnek szet" egy alap masolasnal?!"

Annál mondjuk nem nagyon van mit, de nem is arra vonatkozott. Az ilyen rejtélyes problémáknál jellemzően mindig utólag derülnek ki a dolgok, utólag csordogálnak az újabb és újabb részletek, hogy mégsem minden volt teljesen OK, mint ahogy azt előzőleg állította az illető... Na meg az pl. most utólag derült ki, hogy másmás gépén is használva volt a külső merevlemez, vagy lehet más is használta őket, ki tudja...

"Femtokos usb3 rack megfelel? Kulon tokban szallitva."

Ez egy dolog... Viszont az nem derül ki belőle, hogy pl. a fizikai csatlakozók és az USB-kábel rendben van-e, maga a külső ház, illetve a merevlemez OK-e. Sőt, zz utóbbi állapotát eleve nyomom szokás követni egy arra alkalmas diagnosztikai szoftverrel.

"Szinte kis ujjnyi vastag usb3 kabel. Megfelel?"

Itt a fizikai csatlakozó és az aljzat, illetve a megfelelő illeszkedés, valamint a kábel állapota a lényeg, nem az, hogy milyen vastag...

"Harmadik ellenorzsre volt futtatva, automatikusan, masodik gepen."

Ha a Windows az eszköz csatlakoztatáskor problémát észlel és javítást ajánl fel, ott már eleve nem stimmel valami... Normál esetben csak úgy magától, mindenféle ok nélkül nem szokta. Érdekes, hogy most is csatlakoztatottam az egyik külső HDD-met és jé, nem akarja javítani a Windows 10, minden rendben van vele...

"Good for you. Itt egy alap funkcio nem mukodik. Linux alatt a tobb szaz TB-nyi vm backupok mozgatasanal miert nincs ilyen gondom?"

Mondjuk több 100 TB-nyi, meg PB-nyi adatot nem szoktam mozgatni alkalmanként, hanem max. több száz GB-ot, vagy esetleg pár TB-ot. De, ha az eddig összesre vonatkozott a dolog, akkor lehet megvan annyi... :D Viszont a lényeg, hogy a Windows 10-zel is sikerült, amióta használom. Vagyis nálam érdekes módon működött ez az alap funkció, de nyilván másoknál is, nem akkora ritkaság... Ha pedig Linux, akkor azzal pont nem olyan régen szívtam, mivel az USB 3.0 eszköz, 3.0-s kábellel, 3.0 portban csak USB 2.0 sebességgel volt hajlandó másolni valamiért... Átbootoltam Windows 10-re és ott érdekes módon már OK volt az adatátviteli sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#83197) Doky586 válasza Z10N (#83193) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Nyilvan egy 1TB-s volume-t NTFS-re formaztam."
Na pont ezekkel az előítéletekkel van gond.
Az NTFS ugyan stabilabb adatbiztonsági szempontból mert naplózó rendszer, és tud jogosultságokat, de te ebbe teljesen belekeveredtél. Külső hurcolós HDD-n nyugodtan formázhatod exFAT-re, annak sincs limitációja és win7 óta alapból támogatott (XP-hez fel kel tenni egy javítást)

Mindenki = minden felhasználó a gépen
Everyone = bárki, nemcsak a helyi felhasználók

(#83198) mobilizmo válasza Z10N (#83184) üzenetére


mobilizmo
addikt

"Azert ennyi hercehurcat egy sima masolas miatt"
Hátrább az agarakkal!
Lehet, hogy én voltam az egyetlen konstruktív hozzászóló, de én is azt gondolom, hogy a konkrét szituációban, user errorról van szól. Egy példa: van egy fájlod x joggal, amit egy y - az egyszerűség kedvéért nevezzük gyengébb jogosultságnak - felhasználóval átmásolsz valahova. Nyilván megmarad rajta az x átmásolás után is, y felhasználóval nem fogod látni. Nem állítom, hogy most is erről van szó, inkább csak rá szeretnék mutatni, hogy milyen "egyszerű" dologról van szó. Én egyébként többször is belefutottam ebbe korábban, véletlenül éppen Windows 7 alatt, 10-el soha nem volt még ilyen problémám. Igen nálam is user error volt.
Még egy megjegyzés. Értem én, hogy ez is foci, de mindig furcsállom, hogy valaki kapásból lefosoz valamit, mert nem úgy működik ahogy elsőre elképzeli. Pedig teljesen nyilvánvalóan 100-asával dolgoznak a témán (dolgon) nála többszörösen okosabb, de legalábbis a témában sokkal jártasabb szakemberek. Nyilván a dolog bonyolultsága meg az, hogy dolgoznak egyáltalán már statisztikailag is adja, hogy lesz olyan amit elrontanak. Ez így működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#83199) mobilizmo válasza Potyka03 (#83181) üzenetére


mobilizmo
addikt

Belépsz az egyikbe és kitörlöd a másikat, ilyen egyszerű.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#83200) Potyka03 válasza mobilizmo (#83199) üzenetére


Potyka03
senior tag

főleg ha a másikba betudnék lépni.... pedig tudom a jelszót meg minden,de még se enged be :S

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.