Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83901) jozsi252


jozsi252
veterán

Ha mondjuk egy laptopot akarok formázni, akkor elég annyi hogy berakok egy Win 10-et, majd az összes partíciót törlöm aztán kilépek a telepítőből és kész? Vagy érdemes még valamit megcsinálni?

iPhone 13 Pro Max

(#83903) Doky586 válasza jozsi252 (#83901) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha formázni akarsz akkor formázz, ha törölni akarsz akkor meg azt csináld amit leírtál.. Ha nem tudod hogy mit akarsz akkor pedig inkább kérdezz.. :U

(#83904) jozsi252 válasza Doky586 (#83903) üzenetére


jozsi252
veterán

A kettő szerintem ugyanaz, legalábbis ugyanazt az eredményt lehet vele elérni. Mivel ha törlöm a partíciót, ezzel igazából leradírozok mindent az SSD-ről. Biztonságképpen kérdeztem csak meg hogy ennyit elég-e megcsinálni mert nem voltam benne 100%-ig biztos.
Bár nem tudom ezért miért kell kioktatni, tudom hogy mit akarok csinálni csak egy megerősítést kértem hogy elég-e ennyit megcsinálni.

iPhone 13 Pro Max

(#83905) Doky586 válasza jozsi252 (#83904) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A két dolognak teljesen más a végeredménye minden szempontból..

(#83906) #42813184


#42813184
törölt tag

üdv! most nézem a feladatkezelőben a fényképek alkalmazást ami eléggé eszi a memóriát.valahogy meg lehet oldani hogy ne jelenjen meg?

(#83907) King Unique válasza jozsi252 (#83901) üzenetére


King Unique
titán

Azt azért leírhattad volna, hogy pontosan mi a célod ezzel... Ha nem a telepítés, hanem csak a meghajtó törlése, illetve a rajta lévő OS legyalulása, akkor lehet a Windows telepítőjével is törölni a lemezt. De ilyenkor normál esetben utána telepíteni szoktak rá, vagy eladják és azért törlik. Ha el lesz adva és az a cél, hogy az új tulaj ne tudjon adatokat visszaállítani a háttértárról, akkor teljes formázást célszerű csinálja, vagy spéci programokkal többszörös felülírást. Ha SSD van benne, akkor pedig ott van a Secure Erase ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

(#83908) jozsi252 válasza Doky586 (#83905) üzenetére


jozsi252
veterán

A cél az volt hogy az SSD-n lévő adat eltűnjön teljesen. Nem kerül rá egyelőre semmilyen OS arra az SSD-re. Csak ennyi lett volna a cél hogy ne maradjon rajta semmi.

iPhone 13 Pro Max

(#83909) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Rekt :C :C ;]
Most a Twitteren: :U :C

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#83910) #86564352 válasza #42813184 (#83906) üzenetére


#86564352
törölt tag

Talán még indexeli a képeket. Próbáld a gépházban privacy résznél a háttérben futó appok résznél megvonod az engedélyét.

Norbi887: Tényleg, három éves a Win10, akkor ezért ünnepeltek három júliusi frissítéssel. A három patch volt a három gyertya. :)

[ Szerkesztve ]

(#83911) MadGame válasza MadGame (#83898) üzenetére


MadGame
senior tag

Valaki?

(#83912) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hali!
Ezt hogyan lehet eltüntetni?

Használom a funckciót, de nem tetszik, hogy ez állandóan ott van, ha aktív, és foglalja a helyet.

(#83913) Norbi887 válasza FoxiestFox (#83912) üzenetére


Norbi887
aktív tag


Bocsi ;] :C

Viccet félretéve, jobb klikk lennt a tálcán a müveletközpont ikonjára, Fókuszségednél: "Ki"-re átállitva tudod kikapcsolni a funkciót. Engem is zavart egy ideje, énis kikapcsoltam. ;) :R

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#83914) idegen lény válasza Norbi887 (#83913) üzenetére


idegen lény
őstag

Mire jó ez?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#83915) vlevi válasza Norbi887 (#83913) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a legviccesebb az egészben, hogy, amíg nem volt fókusz segéd, addíg engem különösebben nem zavartak az értesítések.Játék közben win7 alatt sem jelennek segéd nélkül sem. Amióta van, azóta viszont pl. már a naptár is képes volt értesítést feldobni doomozás közben. Ha meg teljesen kikapcsolod az összes értesítést, akkor meg az a baj, hogy nem dob fel semmit. Szóval engem az a része bosszant egy kicsit, hogy állítgatni kell ahhoz, hogy olyan legyen, mint előtte volt. A legzavaróbb része tényleg az, amikor kilépsz egy játékból, akkor eléd vágja ezt az értesítő ablakot, hogy mi történt közben. Hát, én már hozzászoktam, hogy, ha van valami a jobb alsó sarokban, akkor megnézem mi az, de, ha nincs semmi, akkor nem. Nincs szükség ehhez mégegy felugró értesítőre, ami arról értesít, hogy kaptam egy értesítést :D

(#83916) idegen lény


idegen lény
őstag

1 TB-os (1000 GB-os) SSHD-t érdemes particionálni? Azt tanácsolták, hogy ha hagyok 100 GB-ot a Windows 10-nek, és mindent mást a fennmaradó részre telepítek, akkor csak a 100 GB-ot kell újratelepíteni, ha később esetleg szükség lenne rá, és akkor minden más maradhat a helyén. :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#83917) #86564352 válasza vlevi (#83915) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ki lehet kapcsolni mi történt közben és azt is ne jelezze értesítési központban hogy bekapcsolt a focus assist.

(#83918) vlevi válasza #86564352 (#83917) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom, hogy ki lehet kapcsolni, írtam is.
Inkább az, hogy nekem eddig sem volt szükséges a focus assistra, meg voltam elégedve az értesítések működésével anélkül is. Amióta van, azóta viszont már az összes létező marhaság előfordult.
Tényleg zavaró tud lenne, csak néz az ember, hogy ez meg mi, minek jött elő. Mármint az összefoglaló.
Ha meg neki megy az ember, és ész nélkül kikapcsol mindent, akkor pedig soha, semmiről nem kap értesítést.
Azt bezzeg nem tudják megoldani idestova 4-5 éve, hogy, ha csak egyetlen darab értesítés van, akkor a kép jobb alsó sarkában az értesítő ikonra kattintva, ne a jobb felső sarokban legyen az az értesítés. Ilyenkor elég lenne az a néhány sornyi rész is, aztán felőlem növekedhet felfelé, ha sok értesítés érkezett.

(#83919) #86564352 válasza vlevi (#83918) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kikapcsoltad az összefoglalót itt és mégis előjön?

Insider vagy? Normál esetben nem kéne dobálnia semmit, ha kivetted ott a pipát. És az egyes opciókra pl. játék alatt is ki lehet venni a pipát ne legyen értesítés arról bekapcsolt a FA.

(#83920) bazsi83vp válasza idegen lény (#83916) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szia,

az SSHD-t ugyanúgy használd, ahogy egy merevlemezt használnál. A flash gyorsítótárba majd automatikusan belepakolja a leggyakrabban olvasott szektorokat a vezérlés a partíciók számától, jellegétől függetlenül.,

[ Szerkesztve ]

(#83921) Cs1csó válasza idegen lény (#83916) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 bazsi83vp

Annyi kiegészítéssel, hogy csináld úgy ahogy írtad, a windows-nak 100-at a többi maradjon egyben háttérnek. Ahogy írta bazsi83vp az SSHDD funkciót automatikusan kezeli majd a windows.

(#83922) bazsi83vp válasza Cs1csó (#83921) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nem a windows, a belső vezérlés. Pont ez a jó benne, hogy nem kell hozzá külön driver, a fájlrendszer pedig nem érdekli. (szektorszinten megy)

(#83923) moleculez válasza Cs1csó (#83921) üzenetére


moleculez
veterán

Én semmi előnyét nem láttam a flashnek. Vagy a Win nem kezelte, vagy nem tudom, de tetű lassú volt. Szóval jött egy SsD a laposba. SSHD meg a optikai helyére, adatnak. Kíváncsi vagyok így használja-e rendesen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#83924) bazsi83vp válasza moleculez (#83923) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nekem az van (volt rendszerlemezként is használva is SSD bővítés előtt) és a bejáratás után pl win indításnál, vagy a gyakran indított programoknál (inventor stb) volt egy jelentős gyorsulás.
Persze ez nem SSD, de olcsóbb és nagyobb tárterületet kap az ember. SSD rugalmasságot mondjuk nem is vártam tőle,ezt tegyük hozzá.
De itt egy teszt, hogy némi "bejáratás" után mire lehet számítani.

(#83925) King Unique válasza idegen lény (#83916) üzenetére


King Unique
titán

Érdemes particionálni, máskülönben használni sem tudnád... :DDD Több partícióra osztani, külön adatpartíciót létrehozni pedig célszerű ez esetben, mivel egyrészt nyilván nem kell 1 TB a Windowsnak. Másrészt, ha van adatpartíció, akkor egy újratelepítésnél azt valóban nem kell törölni, hanem csak a rendszerpartíciót (C) és a rendszer számára létrehozott kisebb partíciókat.

Az SSHD amúgy valamivel gyorsabb lesz OS alá a sima HDD-nél, de be kell járatni, kell némi használat és néhány restart ahhoz, hogy a gyakran használt elemek a gyorsítótárként használt SSD-re kerüljenek.

[ Szerkesztve ]

(#83926) vlevi válasza #86564352 (#83919) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hagyjuk :)
Pont az a bajom vele, hogy ennyi kapcsolgatnivaló szirszar tartozik hozzá.
Legszívesebben az egész focus assistot kapcsolnám ki, illetve szüntetném meg, jó volt az az értesítés úgy ahogy volt, focus assist előtt. Legalábbis nekem.

(#83927) #86564352 válasza vlevi (#83926) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem pont az lenne a problémám, ha nem lehetne konfigurálni. Ki is lehet kapcsolni és akkor olyan mint volt. Ott csinálsz problémát magadnak ahol nincs.

(#83928) FoxiestFox válasza Norbi887 (#83913) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Már ki volt kapcsolva ott. :D Pont ez zavar, hogy magát a focus assistot használom, de nem kívánom látni ezt az értesítőjét, mert unom mindig eltüntetni.

(#83929) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A CCleaner-ben mostanában hiába kapcsolom ki a Felügyeletet, betöltődik gépinduláskor, ikonja megjelenik a tálcán.
Nálatok is így van?
A WIN feladatkezelőjében, csak az Induló alkalmazásoknál tudom letiltani.

(#83930) #86564352 válasza FoxiestFox (#83928) üzenetére


#86564352
törölt tag

Erre írtam már a megoldást itt. Összefoglaló pipát ki, és a kategóriák alatt is kivenni ne értesítsen arról bekapcsolt a FA.

(#83931) FoxiestFox válasza #86564352 (#83930) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megvan, köszi. :D

(#83932) Geth válasza #86564352 (#83930) üzenetére


Geth
addikt

Látva a kérdéseket, én nem tudom ezeket a beállításokat hova lehetne még egyszerűsíteni?
Megdöbbentő hányan nem kattintanak a gépházra :(

(#83933) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#83929) üzenetére


Cs1csó
félisten

SŐT a BEÁLLÍTÁSOK - ADATVÉDELEM - nincs pipa kivétel lehetőség a "Használati adatok megosztásának engedélyezése harmadik felekkel elemzési célokkal"
Elég érdekes magyarsággal van ez a mondat megfogalmazva

Ez ott sincs ez a korábbi verzióban van benne. Töröltem és visszatettem a korábbi verziót és a telepítés során kivettem a pipát a frissítések keresése/értesítés opció elől, biztos írtak már nekik vagy 100 millió emailt a "probléma(?)" a szándékos huncutságuk miatt. Sajnos ők is lezüllöttek, az Avast felvásárlás nem segített.

Tedd vissza te is az előzőt.

[ Szerkesztve ]

(#83934) King Unique válasza GEPESZ66 (#83929) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a legújabb 5.45-ös verziónál van ez, hogy a beállításoknál az aktív felügyeletet hiába kapcsolod ki, mégis berakja magát a program az automatikus indításba és elindul a Windowszal együtt, aktív marad. Plusz az adatvédelem menüben a program által gyűjtött adatok elől sem lehet kivenni a pipát, illetve nincs is már ilyen opció... Az 5.44-esnél még mindkettő kikapcsolható volt. Ha zavar, akkor van belőle portable verzió is a letöltési opcióknál, valamint átmenetileg akár a régebbi is visszarakható.

[ Szerkesztve ]

(#83935) FoxiestFox válasza Geth (#83932) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, tök núbok vagyunk, r1 userek, szóri. Én pár napja használom a 10-est, és még ismerkedési fázisban vagyunk.
Azért csak nézd el valahogy. :D Én pl úgy gondoltam, laza 20 éves PC-s múltammal, hogyha valamit kikapcsoltam, az ki van kapcsolva, nem kell bemenni még 3 almenübe, hogy ott is kikapcsoljam ugyanazt.

(#83936) ArthurShelby válasza Geth (#83932) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem meg a MS szúrta el. Ha valakinek van egy beállítása, miért kell megváltoztatni, hogy frissítés után a gépházban turkáljon? Ha más lett volna az alapbeállítás a MS részéről, senki sem panaszkodna.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83937) #86564352


#86564352
törölt tag

Azonkívül szar a fotó app, mi lehet a magyarázat erre:

Egy db kép megnyitva kb. 400 MB olyankor a terhelés, aztán tálcára letéve. Látszólag ott a zöld jelzés, hogy felfüggesztve háttérben mégis idővel felfal majdnem 1 GB memóriát és időnként 10-20% CPU. Indexelés már elvégezve rég, nem került azóta új kép a gyűjteménybe, telemetria alap, szóval mi a fenét csinál a háttérben? Visszahozom tálcáról a képet akkor visszaugrik 400 MB-ra, leteszem megint elkezd falni. Közben az Edge 400 megából simán nyitva két-három weblap, ez a szerencsétlen fotó app egy db képpel 400-ról 800-ra hízik. :F

(#83938) Cs1csó válasza FoxiestFox (#83935) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magadra vess :D Te fogadtad el a piros pirulát (Windows 10) most az MS megmutatja neked milyen mély a nyúl ürege (az almenük )

(#83939) #86564352 válasza Geth (#83932) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem intuitív az UI sajnos. User értesítéseket akarja testre szabni. Settings -> System alatt látja a notification feliratot hurrá ott a Notification almenü. Viszont ott nem találja a Focus Assist értesítési beállításokat, mert az egy külön kategória a System alatt, jó menjünk vissza. Ezen a helyen semmi nem jelzi, hogy nemcsak egy on/off kapcsoló hanem a három kategória az még tovább kattintható és alattuk vannak még lehetőségek. Szóval el van dugva 3-4 réteg mélyre a cucc... nincs átgondolva a Settings app magyarul. Mindenhez milliót kell kattintani. Pl. ez is milyen UI fail, hogy beállítsam HUN bill. legyen az alap: Settings\Devices\Typing scroll lefele az aljára, kiírja More keyboard settings és betesz gombot Advanced keyboard settings ez alá van eldugva ami nekem kell. Végülis csak fél napba telt idáig navigálni. Minek így körülményeskedni, miért nincs rögtön ott a beállítási lehetőség egy lapon? Idióták. A Windows Update rész is egy 90%-ban üres fehér lap, a további beállítások elvannak dugva almenü almenüjébe, pedig pár dolog lehetne már rögtön az első lapon. MS szeret fehér területeket mutogatni nekünk, Edge-ben is összevissza kell kattingatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#83940) Geth válasza ArthurShelby (#83936) üzenetére


Geth
addikt

Van egy rossz hírem: minden build upgrade után erősen ajánlott megismerkedni az új vagy megváltozott beállításokkal a gépházban.
Sokszor a régi beállításokat azért is változtatják meg, hogy aki esetleg máshonnan nem értesült róla, próbálja ki, még az is lehet hogy megtetszik neki. Ha mégsem, kikapcsolja. Azért nem kell ezt (sem) túldimenzionálni.

(#83941) Geth válasza #86564352 (#83939) üzenetére


Geth
addikt

(Ásít.) Mintha naponta buhetálnám a billkiosztást.

[ Szerkesztve ]

(#83942) Kékes525 válasza Cs1csó (#83933) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#83934) King Unique

A Professional verzióban müködik. Mielőtt kikapcsoltam, töröltem a feladatkezelőben a felügyelet taskot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83943) #86564352 válasza ArthurShelby (#83936) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem az a baj változtatnak, hanem build frissítés után nem közlik mi változott, mit állítottak el, mit helyeztek át.

(#83941) Geth Ásít. Tudom téged semmi nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#83944) ArthurShelby válasza Geth (#83940) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Magyarán erőszakoskodik a win. Nem az lenne a lényege egy jó oprendszernek, hogy vígan használod, majd mikor igényed lesz valamire, akkor utána nézel, és megtalálod?
Ráadásul, ahogy twofatcat is írta nincs meg tételesen, hogy mi hol változott.

Az emberek 90%-a nem olyan kocka mint mi, hogy fórumozik, nem tudja mi hogy működik. Ő használja oszt kész (nem csak az otthoni felhasználókra gondolok, hanem a cégesekre is).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83945) King Unique válasza Kékes525 (#83942) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a legtöbben eleve a free verziót használják, de kösz a pontosítást, a Pro esetében valóban így van. A telepítésnél egyébként pl. az 5.44-es is alapértelmezetten bekapcsolja a rendszerfelügyelet, + az aktív felügyeletet és létrehoz egy bejegyzést a feladatkezelőben az automatikusan induló programoknál. Viszont utólag mindkettő kikapcsolható és utána a feladatkezelőből is eltűnik az automatikus indítás.

(#83946) Geth válasza ArthurShelby (#83944) üzenetére


Geth
addikt

mikor igényed lesz valamire, akkor utána nézel, és megtalálod?
Ahaha, igen, pont erről árulkodik egy csomó bejegyzés.

nincs meg tételesen, hogy mi hol változott
Nekem ennyi bőven elég.

(#83947) Cs1csó válasza Kékes525 (#83942) üzenetére


Cs1csó
félisten

Néztem már a pro verzió de semmivel sem ér többet számomra úgyhogy marad free. Szeretem a naprakész programokat de ilyen hibák előfordulnak, pár hét és ha jön a következő build belőle azzal majd teszek egy próbát megint.

(#83948) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Tudna valaki abban helpelni, hogy script-tel(vagy GPO az mégobb lenne), hogy tudnám törölni a Code Writer nevű applikációt? Továbbá ami érdekes lenne számomra szintén script/GPO használatával:
• Óra melletti Ismerősök letiltása
• Számítógép/Nézet/Beállítások/Fájlkezelő megnyitása -> Ez a gép
• Default apps beállítása user szinten(Böngésző, videólejátszó, stb.

• Illetve van még néhány app amitket törölnék, találtam is rá megoldást, de utána valahogy nem működött megfelelően a rendszer, pedig nincs benne semmi olyan ami mélyen belenyúlna:
Get-AppxPackage *3dbuilder* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *officehub* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *bingfinance* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *solitairecollection* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *bing* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *onenote* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage
Get-AppxPackage *sway* | Remove-AppxPackage

Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#83949) FoxiestFox válasza Geth (#83941) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én pl naponta buherálom. ;) Van, aki dolgozik a gépén, és szüksége van ilyesmire. Te vagy amúgy a helyi W10 fanboy? :D

(#83950) Fandango


Fandango
veterán

Másnál is előfordul az a jelenség, hogyha altatásból felébresztem a gépet, akkor a start menü állandóan nyitva van!?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.