Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83701) seger


seger
addikt

Sziasztok!
Hátha tud valaki segíteni! A kérdés egyszerű, de nekem nem sikerül....:(

Egy del.bat-ot kellene létrehozzak, úgy hogy a megerősítést kihagyja..

Del c:\teszt\*.* /y ezzel próbáltam, de nem megy.

Más kellene nem y?

(#83702) Geth válasza seger (#83701) üzenetére


Geth
addikt

DEL /Q c:\teszt
(ha alkönyvtárak nincsenek, vagy nem baj, ha megmaradnak tartalommal együtt)

ha maga a teszt könyvtár sem kell, akkor ez teljes struktúrát töröl:
RD /S /Q c:\teszt
(ha a könyvtár mégis kellene, létrehozod újra)

Ajánlom a /? kapcsolót, ott kiderült volna a turpisság :)

[ Szerkesztve ]

(#83703) #86564352 válasza zolee001 (#83683) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Vannak akiknek megfelel a megvásárolt gyárilag kiszerelt konfig mert sima átlagos felhasználók és nekik az a lényeg,hogy müködik"

Elméletben ez jól hangzik, hiszen amíg nem tudják miből maradnak ki nem érzik a különbséget. Sima átlagos felhasználók adblocker nélkül neteznek lényeg működik alapon. Sima átlagos felhasználók nem érzékelik vagy beletőrödve elfogadják valami bloatware tekeri a procit lényeg működik. Sima átlagos felhasználó csak leemelt egy laptopot a polcról és nem tudja a 32 eMMC miatt valószínűleg elvérzik az első build frissítéskor nem érdekli marad úgy lényeg működik. Sorolhatnám...

Gyakorlatban én elszomorodom amikor ismerősök kérdezik a gyerek karácsonyi konfigjára nézzek rá rendelés előtt és látom a 60 ezres VGA és CPU mellé spórolásként beraktak bottleneck HDD-t és filléres tápegységet a legolcsóbb sufni házzal, lényeg működik.

Sima átlagos felhasználók akik engem Bill Gates-nek néznek amikor berakok egy SSD-t, lepucolom a bloatware-t és felteszek egy reklámszűrőt és csodálkoznak így is lehet netezni, megtáltosodott a gép és csendesebb. Amíg nem tudta ezt nem zavarta a szűk keresztmetszet HDD és beletörődött a bloatware-be, ugráló reklámokba. Másik véglet aki buzgón olvassa a Vérpistike Guide-ot 2011-ből és három registry tweakeres letiltott update, pagefile, superfetch, torrentes Gyalu Editiont használ, hiba esetén természetesen kiabálva szar a Windows.

Senkit nem kioktatni akarok, de 2018-ban rendszernek az SSD tényleg szinte kötelező! Pontosabban mielőtt az érzékenyek kikérik maguknak, erősen ajánlott HDD helyett. Minden említett "rohanó világban pár percet se tudnak várni az emberek, lényeg működik a gép, a Trabant is elvisz A-ból B-be és a zsíroskenyér is jó vacsora" filozófiától függetlenül, ami mind igaz csak van jobb lehetőség és ha van jobb miért ne.

[ Szerkesztve ]

(#83704) seger válasza Geth (#83702) üzenetére


seger
addikt

Köszi! Ez megvan! De nekem teljes tartalmat kell törölnöm! Csak törölni!

(#83705) Geth válasza seger (#83704) üzenetére


Geth
addikt

Fuss neki mégegyszer :)

(#83706) seger válasza Geth (#83705) üzenetére


seger
addikt

Nem kell mégegyszer!!!

Megoldottad nekem!

Köszi! :C :C :C

(#83707) zolee001 válasza #86564352 (#83703) üzenetére


zolee001
őstag

Teljes mértékben egyetértek,persze,hogy jobb az SSD de az itt posztolo forumtárs tidztában volt vele,neki megfelelö az a konfig ami van ellenben a másik forumtárs átvitt értelemben a baltát emlegette.
Megitélésem szerint a tolereancia lenne a lényeg,ha valakinek tökéletesen megfelel és elégedett a rendszerével akkor örülni kell neki és nem leszolni.
Mondhatnán akár én is ,hogy sata csatolos/vezérlös ssd? pff hol élünk a mult században amikor a pci express 10x gyorsabb akár

10 éve amikor a netbook láz volt sok ügyfél jött az Asus EE pc vel hozzám mivel dos volt rajta és kellene neki windows és office a gyereknek az iskolába de a háttértár vmi 2 gb-os sd kártya volt megspékelve elsö generácios atom procival.
Rossz érzés volt közölni velük ,hogy ez igy ebben a formában nem kivitelezhetö dolog és tulajdonképpen a termék megvásárlása ablakon kidobott pénz volt mivel a legtöbben kispénzű emberek voltak valamint saccolom,hogy valami igen jo kamatozásu hitelre vették meg.

Volt a másik végelet amikor import/export cég vezére 40 millás mercivel és egy 99.000 ft-os Acer laptoppal intézte a cége ügyeit már amikor müködött a 100% plastic noti.
Neki mások voltak az igényei, kocsira költött ,munakeszközre nem,
Javasoltam neki,hogy szerezzen be "normális" notit ami az ö igényei/kategoriájában 2000 usd + os termék volt.

Jelen pilanatban egy milliárdos mügyüjto gépét tákolom,az uriember utálja a azIT eszközöket és az igénye most,hogy legyen kinn az outlook ikon amire rákatt és menézi a leveleit valamint a böngészö aminek a kedvencek mezöben benne van az a 5 db link amit naponta megnéz és semm más ne legyen mert a többi dolog "idegeli"
Kapott egy "KIOSK" szerü gépet amiben az outlookot és a böngészöt tudja elinditani és jo fej voltam mert meghagytam a start menüben a kikapcsolás gombot is.
Ennek az embernek felvetném a dolgot,hogy ugyan vegyél már 10.000 magyar forintért egy ssd-t mert az jo akkor egyböl kihullana a haja az idegbajtol még igy is,hogy kopasz de közben az egyik galériája tele van több 10 millás mázolmányokkal.
A lényeg,hogy nem vagyunk egyformák,mindenki mást helyez elötérbe belátása szerint ahogyan neki a legmegfelelöbb és ha nem is értek egyet velük szakmailag /technikailag akkor is elfogadom a nézeteit

(#83709) seger válasza Geth (#83705) üzenetére


seger
addikt

Akkor még egy kérdés!

Egy torol.bat kellene, ami az adott hálón van, de fhnév és jelszó kell az eléréshez. Azt hogy adom meg?

(#83710) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziazstok!

Még egy kérdés:
el tudom rejteni X (win10) rendszert futtatva a saját rendszermeghajtóját úgy, hogy a másik rendszer Y (win10) ne lássa?
A másik rendszerről Y nem férek hozzá egyelőre az eszközkezelőhöz, így onnan nem tudom tiltani.
Tehát Y rendszert futtatva nem szeretném hogy lássa az az X rendszerlemezt.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#83711) Geth válasza seger (#83709) üzenetére


Geth
addikt

Nem egy lesz :DDD
Nálam a Control Panel / Credential Manager / Windows Credentials alatt vannak felvéve jogosultságok.
Így lehetséges távoli scriptet futtatni lokálisan:
\\TAVOLIGEP\megosztas\script.cmd

Ha azt akarod, hogy a távoli script a távoli gépen fusson le, az egészen más tészta.

(#83725) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

HP Elitebook 8470P gépen, másolok külső USB3.0-ás HDD-re. Egyszer csak megáll, HDD pörög tovább, gépen alkalmazások megfagynak, vinyón mappákba nem tudok belépni, alkalmazásokból nem tudok kilépni. Ha a HDD-t kihúzom, minden addigi műveletet végrehajt a gép.
Mi lehet? USB drivereket töröltem, és újraindítottam a gépet...
Köszi!

üdv, adika4444

(#83726) Márton


Márton
nagyúr

Üdv,
vinyón lévő Win7-em frissítettem anno ingyenesen a 10-esre.
Most ezt szeretném egy ssd-re klónozni, ám újratelepítve, clean install módszerrel.
Ezek szerint lehet, de ez a vinyón lévőt telepítené újra, ahogy olvasom. Megoldható hogy az újat az ssd-re kérem vagy csak a vinyón lévőt tudja rendbe tenni és utána kéne klónoznom? Ezt lenne jó megoldani egy lépésben.
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#83727) MrCsiT válasza #09819904 (#83670) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Sosem értettem, hogy az emberek egy amúgy is rohanó világban mégis hova kapkodnak még?" - pedig trivia: egyetlen olyan dolog van az életedben, amit nem kapsz vissza: az eltelt idődet.
Inenntől egy lassú hardverre várni - csak azért, mert nem tol bele a tulaj 15e ft-ot egy SSD-be, hogy legalább a rendszer a maga kis 120 GB-s ssd-jén elfuthasson - gáz. Ha a hardver a "haveré, mert szívességből én, aki értek hozzá, minden IT-s problémáját meg tudom oldani, 0 ft-ból" mentalitású pajtié, akkor Ő lopja el azt az idődet, amit
- a kedveseddel;
- az unokáddal;
- sétálással;
- alvással,
- vagy netán sörözéssel
is eltölthetnél, de nem, mert más kiszúr veled. (és nem is akarja ezt belátni.)

Tőlem használhat bárki hdd-t, amíg nem nekem sír, hogy "lassú ez a szar" :DDD

Szép napot. :)

ui: a fórumtárstól a balta a lassú hardvernek szólt, és véleményem nyomokban megértést tartalmaz. :D

ui2: Nem egy lassú gépet láttam win 7 helyett win 10-el, és egyáltalán nem mondanám, hogy a 10 rosszabbul kezelte volna az adott hardvert, sőt: amiket én láttam, azokon egész jól futott. Persze, azt nem tudom, ebben mennyi szerepe volt annak, hogy természetesen minden esetben tiszta telepítés történt, azaz, új volt az op.rendszer. :U

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#83728) tordaitibi válasza adika4444 (#83725) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem elhalalozas kozeli allapotba jutott a hdd.
Probald ki masik gepeken, ha ott is akkor ha nem usb-vel egybe gyartott akkor nativ sata portea.dugva.
De en egy ilyen tuneteket produkalo 750-es vinyorol meg menteni se tudtam.

(#83729) jokeph válasza MrCsiT (#83727) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az ui.-ra reagálva: :K

Személyes tapasztalat alapján, a W10 nagyon is jól kezeli a régi hardvereket.... s775-ös platformon a P35,P43,P45,X38 és X48 chipseteseket biztosan, lásd aláirásomban a retro socket-T konfigom, HDD-vel. ;]

Kipróbáltam SSD-vel is, amúgy is jól megy, de SSD-vel egy vadállat. ;]

Az SSD-t megkapta W10 x64 PRO-val az X58-as (s1366) gépem - ez is 10 áves cucc már, és nagyon megy. :K

Én úgy tapasztaltam, hogy a W10-nek van a legjobb hardver-kezelése az eddigi Windowsok között. :C

Az AMD-s AM2+, AM3 ás AM3+ -os konfigokok is ragyogóan jól fut (természetesen saját tapasztalat az összes).

Utóirat: egyáltalán nem volt finnyás, hogy változott a hardverkörnyezet.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83730) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

újra telepitettem a win 10 HOME hun verziót.
sikeresen fut.
annyi lenne a kérdésem, hogy:
-hol lehet azt beállítani, hogy - mivel két monitort használok, - az aktív ablak feje KÉK legyen, ne sima fehér?
mert igy nem tudom, hogy éppen melyik alkalmazás aktív, melyikben vagyok éppen..

előre is köszönöm, hogy ha valaki tud segíteni!

(#83731) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Valami ötlet miért nem működik windows 10 alatt a hangdriver equalizere? Átállítom és semmi változás. Ha külön lejátszóban állítom úgy jó.

Win10 x64 Majdnem a legfrissebb (talán a mostani havi frissítés nincs fent)
MSI B85-G43

Legfrissebb driver amit az msi oldalán találtam. Próbáltam még pár hónappal ezelőtt a realtek oldalán lévőt is, de semmi változás.

(#83732) #86564352 válasza Nyugis (#83730) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gépház - személyre szabás - színek és itt pipáld be a címsorok legyenek színesek.

(#83733) adika4444 válasza tordaitibi (#83728) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ennek a gépnek a 2.0-ás portján tökéletesen működik. Másik gép 3.0-ján is kitűnő, gyorsan át is másoltam vele amit kellett...

Szóval szerintem a géppel lesz valami gixer.

üdv, adika4444

(#83734) Nyugis válasza #86564352 (#83732) üzenetére


Nyugis
senior tag

ultra szuper müködik!!!
köszönöm szépen!!! :R

(#83735) King Unique válasza Márton (#83726) üzenetére


King Unique
titán

"Most ezt szeretném egy ssd-re klónozni, ám újratelepítve, clean install módszerrel."

A klónozás eleve azt jelenti, hogy a HDD-ről 1:1-ben átmigrálni a rendszert az SSD-re. A tiszta telepítés viszont más, ott a 0-ról telepíted újra és nem klónozod. Ahogyan a linkelt módszer is lényegében egy újratelepítés. Ha a HDD-n lévő rendszer most jól működik, akkor azt nyilván nem szükséges újratelepíteni a klónozás előtt. Annak pedig megint nem sok értelme van, hogy az alaphelyzetbe állítással úgymond lenullázod és max. csak a személyes fájlok maradnak meg, majd utána klónozod. Ennyi erővel akár lehetne egyből az SSD-re is telepíteni a 0-ról. Viszont a klónozás lényege pont az, hogy 1:1-ben átmásolja a rendszert és minden telepített program, beállítás stb. megmarad. Tehát el kellene dönteni, hogy melyiket is akarod csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#83736) King Unique válasza adika4444 (#83725) üzenetére


King Unique
titán

Lehet csak megszakadt USB-n az adatkapcsolat érintkezési probléma miatt. Aminek oka lehet hibás kábel, a csatlakozó és az aljzat nem megfelelő érintkezése stb. De olyan is van, hogy csak USB 3.0 porton használna szakadozik, ellenben USB 2.0-nál nem. Aztán akkor szokott még kifagyni a Windows és a programok, ha a HDD-vel gond, mert pl. szektorhibás.

(#83737) Márton válasza King Unique (#83735) üzenetére


Márton
nagyúr

Tisztában vagyok ezekkel.
Újratelepíteni szeretném a meglévő, legális, w7-ről frissített 10-esemet az ssd-re.
Nem klónozni! Bocs a fogalomzavarért.
Szóval erre van-e lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#83738) tordaitibi válasza adika4444 (#83733) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ok, ezt nem tudtam, akkor szerencsere nem az ami nalam volt.
Igy az okarol sejtesem sincs.

(#83739) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hello!
Az akadálymentes 7-ről Win10-re frissítési lehetőség már nem él?

(#83740) adika4444 válasza King Unique (#83736) üzenetére


adika4444
addikt

2.0-án a kábelt mozgatva is jó.
Csak 3.0-án jön elő a probléma, és csak ezzel a géppel.
Nincs sajnos másik 3.0-ás eszközöm tesztre:(
A HDD-t HDS 100-asnak írja...
(#83738)tordaitibi:
Köszi mindenesetre, hogy megpróbáltál segíteni:)

üdv, adika4444

(#83741) King Unique válasza Márton (#83737) üzenetére


King Unique
titán

Van, telepíted az SSD-re a hagyományos módon pl. egy pendrive-ról, amit talán nem kell különösebben részletezni. Ha a hardver marad ugyanaz és a 7-esről lett frissítve a 10-esre (digitális licenc), akkor pedig választható a telepítésnél a "Nincs termékkulcsom" opció és majd automatikusan aktiválódik a rendszer.

(#83740) adika4444:
A leírások alapján 2 db USB 3.0 port van rajta. Mindkettőnél ez a helyzet, vagy csak az egyiknél, másik USB-tárolóeszközzel ki volt próbálva? USB-nél a driverek törlése alatt nem derült ki, hogy mit értettel, eszközkelőben törölni, vagy egyéb megoldást. De, ha Intel alaplapi USB 3.0 vezérlő van a gépben, akkor azt a Windows 10 eleve natívan támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#83742) Apaxp válasza FoxiestFox (#83739) üzenetére


Apaxp
senior tag

Már nem.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#83743) Márton válasza King Unique (#83741) üzenetére


Márton
nagyúr

remek, köszi, kipróbálom! :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#83744) FoxiestFox válasza Apaxp (#83742) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi.

(#83745) seger válasza Geth (#83711) üzenetére


seger
addikt

Sikerült! Amit win-en akartam azt windows intézi, amit a távolin meghajtón, azt a nas linux parancsokkal!
Minden megy automatizálva...
Köszi!

(#83746) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Megint én.
Szóval a sztori, hogy vettem egy notit (TP X220i tab), amin volt egy törtnek tűnő Win10 próbaképp gondolom.
A HDD-t kivettem, betettem egy üres SSD-t, amin régesrég a 7-es Winem volt egy régebbi notiban.
Tettem rá egy hivatalos iso-ból egy W10 Home-ot, mikor kulcsot kért, megadtam neki a noti akkujánál lévő Win 7 Home Premium kulcsát, mivel jobbat épp nem tudtam, gondolva, hogy aktiválatlan marad, míg nem veszek Hardveraprón egy W10 licenszt, de a gép most ezt írja:

Igaz, hogy csomó kacatot használok felváltva, de nem tudok róla, hogy valaha linkeltem volna az MS accomhoz Win10-et (mivel minden más eszközön frászt kaptam tőle eddig, ezúttal viszont az érintőkijelző miatt szeretném majd használni).
Mi erre a magyarázat? :D

(#83747) #86564352 válasza FoxiestFox (#83746) üzenetére


#86564352
törölt tag

Elfogadja még mindig a Win10 a 7-es kulcsokat, ennyi a magyarázat.

(#83748) FoxiestFox válasza #86564352 (#83747) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ó. Ez annyira egyszerű magyarázat, hogy nem is gondoltam rá. Azt hittem, hogy az egyik preinstalled vacak, amin beléptem az accommal, véste be magát oda.
Na de akkor ez király.

(#83749) adika4444 válasza King Unique (#83741) üzenetére


adika4444
addikt

Mindkettővel volt próba.
Igen, eszközkezelővel töröltem.
Alaplapi Inteles USB.
2570P-vel azóta is jó, úgyhogy majd legariztatom, mert vagy inkompatibilitás van, vagy tényleg valami nyavajája van a gépnek...

üdv, adika4444

(#83750) King Unique válasza adika4444 (#83749) üzenetére


King Unique
titán

A gépnek akkor lehet gondja, ha más eszközökkel is ezt produkálja USB 3.0 porton, azért kellett volna kipróbálni. De még akkor sem biztos, hogy annak a hibája és ezért szokás másik OS alól is letesztelni a működést, ami lehet akár egy pendrive-ról bootolt Linux Live rendszer is. Aztán olyan is előfordulhat, amikor az USB 3.0 és a Wi-Fi zavarják egymást, interferencia keletkezik (bővebben). Emiatt pedig szakadozhat USB-n az adatkapcsolat, ledobálja az OS az eszközt stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.