Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83651) #86564352 válasza #09819904 (#83634) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szóval érdemben nem használsz SSD-t, nem érdekel mennyi ideig frissít minden jól van. Hurrá újabb ideális user.

"Az SSD sem tudott lázba hozni." Pedig a legjobb alkatrész új életet lehelni akár 5-6 éves 5400 RPM gépekbe, többet ér mint 4 GB RAM bővítése 8-ra. Ha használnál érdemben SSD-t, rájönnél nem csak a bootidő miatt számít és nem mennél már vissza 5400 RPM rendszerre. Nem kell elhinni.

(#83650) pc360 Nehéz eldönteni a hülyét játszod vagy csak kötekedős kedvedben vagy. Ez a kritika összefoglalva a kedvedért ismét: évi két build váltás mellé még havi 2-3 újraindítós összegző, ami alkalmanként kb. 2 GB szemetet is hagy maga után és mivel speciális tömörített mappáról van szó a karbantartás idő és CPU igényes művelet. Ezek így együtt sok embert zavarnak.

[ Szerkesztve ]

(#83652) pc360 válasza #86564352 (#83651) üzenetére


pc360
addikt

Most akkor a sok ember zavarása zavar téged, ez lenne a fő indok? :D Pont ezért kérdeztem rá, mert eddig semmi értelmeset nem kapartál össze. Megint csak a másokra hivatkozás, és az általánosítás megy. Neked okozott bármiféle problémát? :) Arról beszéljél, ne másokról, meg ki tudja, milyen milliókról!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83653) #86564352 válasza pc360 (#83650) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Ha egyszer kész van egy update, akkor miért ne adják ki?" Például azért ne idegesítsenek fel vele emberek millióit na már megint szöszöl a Windows és újraindult? Egy héten belül másodszor. Ha nem sürgős rendkívüli eset van, akkor ráért volna a normál augusztusihoz hozzácsapni vagy igyekeztek volna a múlt hetivel együtt. Ennyi.

(#83654) pc360 válasza #86564352 (#83653) üzenetére


pc360
addikt

[link]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83655) #86564352 válasza pc360 (#83652) üzenetére


#86564352
törölt tag

Unalmas kötekedő vagy... jó éjszakát

(#83656) pc360 válasza #86564352 (#83655) üzenetére


pc360
addikt

Te meg még mindig nem raktál össze egy értelmes indokot. :C Fel fogod tudni dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83657) Geth válasza #86564352 (#83653) üzenetére


Geth
addikt

Te ugye nem olvastad a changelogot?
A PEAP-os kitiltós móka is rohadt idegesítő lehet, vagy ott az SQL server memleakje.
(Ez 2 tétel kiragadva).
Értem, hogy Uraságod nem érintett, de próbálj már meg egyszer nem magadból kiindulni :DDD

(#83658) pc360 válasza Geth (#83657) üzenetére


pc360
addikt

Nem is magából indult, ki, hanem a milliókból! :DD

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83659) Doky586 válasza gordonfreemN (#83648) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a SecureBoot -ot kikapcsolod attól még semmi hátrány nem ér.

Alaplap gyártótól függ hogy állítható. Nálam Asrock lap simán bootolható uefi és bios módban is bios belépés és állítgatás nélkül is, csak a gyors bootválasztó menüben kiválasztom melyik lemezről bootoljon. Más lapokon be kell lépni a biosba és átállítani uefi bootról legacy-ra. Persze az uefis lemezen uefi módban legyen a telepítés, a másik lemezen meg legacy módban.

(#83660) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Ti frissen telepített Windowsra felszoktátok telepíteni külön a géphez való drivereket vagy hagyjátok, hogy a Windows leszedje magának. Most itt arra is gondolok, hogy telepítés után ha leszedte akkor hagyjátok azt, amit talált vagy felrakjátok az alaplap, processzor, stb. oldaláról letöltött drivereket?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#83661) Geth válasza Ra's al Ghul (#83660) üzenetére


Geth
addikt

Én ezekhez fel szoktam tenni:
MEI, NVMe, AHCI, GPU + monitor profil miatt, bill + egér (makrók miatt), xbox controller, hang, LAN, tuner.
Amíg jöttek az SSD-hez firmware updatek, addig annak is fent volt a progija, bár az nem driver.
Van, ami a drivere nélkül meg se mozdul (nincs hozzá MS-nél semmi), de főleg a plusz feature-k miatt.

Alaplap oldalát nem nézem, mióta nem jön már ki új EFI verzió, microcode update-t és az NVMe-t is már nekem kellett belehekkölni. Az ott lévő verziók több évesek már, általában az alaplap kiadása után ideig-óráig frissítgetik, aztán hagyják a csába...

[ Szerkesztve ]

(#83662) #09819904 válasza Ra's al Ghul (#83660) üzenetére


#09819904
törölt tag

Gépfüggő. :)
Nekem egyszerű, mert csak az Nvidia cuccát kell feltennem. A többi amit a MS felpakol, azzal megy rendesen.
Próbáltam frissebb drivert a gyártóktól halászni, de problémákba ütköztem.
Vagy nem érhető el a gyártónál, vagy a Win-t utálja... Így jött a kompromisszum, hogy "jó ez így".

(#83663) gordonfreemN válasza Doky586 (#83659) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi neked és a többieknek.
Sajnos nem volt időm értelmezni az mbr to gpt beépitett win feature-t igy es a kimenet bizonytalansága okán inkább ujratelepitettem, igy rendben lett az indítás.

Próbáltam ujratelepítés előtt úgy is hogy átállok legacy enabled secure boot disabledre (ezt lehetett választani:
Legacy enabled/disabled/disabled
Secure boot /disabled/enabled/disabled
) de igy meg a bitlocker kérte a másik meghajtó feloldását pedig majdnem jó lett...
Mind1 most már jó :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#83664) #77646080 válasza #09819904 (#83662) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nekem egyszerű, mert csak az Nvidia cuccát kell feltennem. A többi amit a MS felpakol, azzal megy rendesen.

Szintén. Ez az egyik, amiért örülök, hogy magam mögött hagyhattam a Win7-et (ami nem volt rossz, sőt! ...de így nekem egyszerűbb az élet). :)

(#83665) #09819904 válasza #77646080 (#83664) üzenetére


#09819904
törölt tag

Múltkor megkért egy munkatársam, hogy húzzam újra a gépét, de ragaszkodik a Win 7-hez.
A gép mondjuk nem is bírt volna mást, így gondoltam, hogy kicsit nosztalgiázom is, jó móka lesz.
Mire felment az összes update igencsak olyan érzésem volt, mint anno az XP idején amikor vírus után kellett elölről kezdeni mindent. :D

Szerettem a Windows 7-et. Rengeteg munka, játék volt mögöttünk. Viszont a 10-essel jóval gyorsabban tudok dolgozni és könnyebb javítani is a hibákat, ha előfordulnak.

Az Insider kiadások óta viszont egyre jobban érzem azt, hogy a Microsoft tényleg reszeli rendesen a rendszert.
A múltkori W10 Home esetén úgy néztem a rendszerre, mintha valami hibrid, tákolt vacak lett volna. :)

Amúgy a Windows 10 telepítése mellett nekem ott az Office 2016 Pro Plus, a Photoshop CC és 7 kisebb alkalmazás. Ezek maximum másfél óra alatt fent is vannak.
Utána az update már tökölhet a délutáni alvás során. Utána ébredés kávéval, addig megtörténik a restart & install. :)

(#83666) pc360 válasza #09819904 (#83665) üzenetére


pc360
addikt

Na, mindez SSD-n fél óra lenne appokkal és frissítéssel együtt, amiből a legtöbb idő az egér kattintgatása. Méghogy délutáni szünet, amíg a HDD dolgozik... nooormális? Ott állítanám bele a baltát.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83667) ArthurShelby válasza #74018560 (#83577) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én ezt ctrl+z -vel (visszavonás) szoktam megoldani.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83668) #77646080 válasza pc360 (#83666) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szerintem itt nem kell baltát állítani semmibe sem. :N

Arról van inkább szó, hogy egyszerűen eltérő az életritmusotok. :D Nekem is benne van a napi életvitelben a délutáni alvás, ami alatt nyugodtan teheti a dolgát a gép. Nyilván nálad nem így van, ami nem baj, csak próbáld meg elfogadni, hogy az emberek sokfélék. Van, aki más ritmus szerint él, mint te. 🙂

(#83669) #09819904 válasza pc360 (#83666) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem a HDD dolgozik annyit, hanem maga a hálózat amíg leszedi a cuccokat.
De, mint korábban írtam, nem stopperrel állok a gép mellett... :U
Amúgy nincs másfél óra az effektív idő amit eltölt vele. Csak írtam blintre valami időt.

Egy insider build telepítése max 20 perc.

(#83670) #09819904 válasza #77646080 (#83668) üzenetére


#09819904
törölt tag

Valószínű a kollégát elviszi az infarktus, ha valami 5 helyett 10 másodpercet tölt. Mondván halál mindenre ami az SSD előtt volt!
Sosem értettem, hogy az emberek egy amúgy is rohanó világban mégis hova kapkodnak még? :U

A másik fele az, hogy amikor megvettem a gépet, akkor még SSD-vel igen drágán lehetett volna venni új ketyerét.
Amire használom, arra (jelenleg) ez bőven elegendő.
Nem fogok csak azért valamibe pénzt ölni, mert jaj de szuper új, meg lerajtolja a másik gépeket.
Minek?
Ez olyan, mintha a lakásom és a munkahelyem közti távolságra egy pl. Opel Astra helyett Ford Mustangot vennék. Mondván amíg az Astra a 3-ast keresi a Hungárián, én addigra 2-esben az Árpád hídnál vagyok.
Ennek a körnek a vége pedig maximum a fütyülő skálázása lenne, semmi más.

Alanyi joga tudtommal mindenkinek olyan gépet, rendszert, telefont, autót, stb. dolgot használni ami neki tetszik.

Életünk végén majd ugyanúgy vagy a kazánba sütnek ropogósra vagy gilisztapartit csinálnak.
Addig pedig lehet nyugodtan élvezni az életet mindennemű #deszaratiéd duma nélkül.

(#83671) pc360 válasza #09819904 (#83670) üzenetére


pc360
addikt

Nem 5 mp különbségekről van szó (nyilvánvalóan jóval többről, ha pl. egy PS telepítésről van szó), hanem az alapvető reszponzivitásról. HDD-vel böngészni pl. olyan, mintha a mostani 5 ms-es TFT képernyőmet kellene egy 500-as kivetítőre cserélni, plusz ott a hang, amit én már képtelen vagyok elviselni. Hallgattam eleget azt a kurva kerregést már... :) A HD filmekről se tudnék már visszaszokni SD felbontásra, és szemfolyató CRT-re se állnék már vissza. Ugyanaz a szintkülönbség.

Szóval felőlem azt csinálsz, amit akarsz, csak ne próbáld már meg beadni, hogy alig van különbség! Azt én értem, és elfogadom, hogy te a számítógépezést a kerregésre meditálással szereted ötvözni. ;)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83672) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy win 7-ről megéri e váltani 10-re, és ha igen szeretnék olyan válaszokat kérni amiben leírjátok az előnyöket és hátrányokat. Leginkább néhány játék miatt lenne a váltás, illetve videó vágáshoz.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#83673) Doky586 válasza Brucehun (#83672) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Half-life megy XP-n is.. Elég az.. :O

(#83674) #86564352 válasza Geth (#83657) üzenetére


#86564352
törölt tag

Haladjunk időrendben:

Mivel TRob1 által bemásolt logra reagáltam, képzeld olvastam és az első hozzászólásomban azért kérdeztem mi olyan sürgős a listán ami nem ért volna még rá augusztusig? Biztos jó dolog elkészülés sorrendben foltozni rangsorolás helyett, ha eddig együtt éltünk vele akkor ne zavarjuk a felhasználót egy héten belül kétszer japán nyelvi hiba és ritka SQL dolgok miatt? (nem tudom ezek hány embernek és mennyire sürgősek) Havi egy bugfix és adott esetben egy plusz rendkívüli nem elég? Havi háromnál nem lehetne jobban megszervezni? Erre érdemi választ pc360 nem írt csak nekem támadott és hőbörögni kezdett ő mennyire leszarja a HDD laptoposokat és őt ennyi erővel naponta érkező frissítések és újraindítások sem zavarnák.

Ugyanebben az első hozzászólásomban megjegyeztem nekem nem vészes mert van gyors netem és SSD-m. A Win10 megítélése szempontjából lehet problémás.

A következőkben pc360 hisztijére én konkrétan leírtam szerintem baj évi két build váltás mellé még havi 2-3 újraindítós összegző, ami alkalmanként kb. 2 GB szemetet is hagy maga után és mivel speciális tömörített mappáról van szó a karbantartás idő és CPU igényes művelet. Ezt Dellfan is megjegyezte. Azt is írtam ez egy vélemény, nem kell egyetérteni azzal a fő oprendszerek közül a Windows frissítése a legmacerásabb, mondtam örülök titeket nem zavar semmi.

"Értem, hogy Uraságod nem érintett, de próbálj már meg egyszer nem magadból kiindulni"

:U gúnyolódás helyett nektek javaslom inkább ezt bújjatok ki a nektek mindig minden rendben buborékotokból, talán nézzetek körül redditen, blogokon, fórumokon általános panasz "na már megint frissít a Windows" "na már megint eltűnt pár giga szabad hely" "na már megint félóra a karbantartó takarítása"

Itt házon belül is elég csak visszaolvasnod nem én írtam de egyetértek vele: "Ezen én is nagyon meglepődtem, nálam a maival együtt ez volt a 8. foltozás a 1803-son és még nincs három hónapos a rendszer. Olyan, mintha tavasszal egy teljesen béta verzió jött volna ki."

(igen amikor kijött a 1803 és konkrét példákkal kritizáltam milyen béta bugos, megjelenéskor is csak nekem estek az ügyeletesek nekik minden jó és semmi nem zavarja őket (pl. Edge szövegmező és kéretlen insider bug) és hiába linkeltem a kritikus cikkeket fekete halálokról SSD blokkokról az nem számított úgy csináltok mindig mintha én találnám ki a hibákat és csak az gépemen léteznének, pedig rengetegen írták visszamenekültek 1709-re muszájból, azóta persze 4-5 patch után már jobb a 1803 is és már én is azon vagyok újra, a 1809 remélhetőleg már kiadáskor is jobb és stabilabb lesz mert az lesz az új hosszútávú ág alapja)

(#83675) pc360 válasza #86564352 (#83674) üzenetére


pc360
addikt

Nem hiszem, hogy sokakat érdekel a szánalmas magyarázkodásod. Itt egyedül te hisztizel, még akkor is, ha semmi okod rá. Állandóan másokra hivatkozol, merthogy te magad nem szenvedtél hátrányt, úgy pedig nehéz is valamit ekézni. Ha pedig másokból indulsz ki, szerinted azok, akik a konkrét problémákkal szembesültek, nem örültek, hogy megkapták az update-et? Erre célzott Geth is, de ezek szerint nem ment át a logika. Ne időrendben haladj, helyette inkább hagyd abba a fölösleges hsz-ek írkálását, és máris mindenki nyugodtabban létezhet. Nincs szó semmifée buborékról, úgyhogy ezt a paranoiás gondolataid is érdemes lenne offolni a saját magad érdekében is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83676) #86564352 válasza #09819904 (#83670) üzenetére


#86564352
törölt tag

Van egy 5400 RPM-es XP gépem régi játékokra, megvennéd? Úgyis ráérsz és végül is használható. Tök jó hogy te nagyon türelmes vagy, de ne gyárts már hozzá filozófiát. Vitathatatlan tény az SSD az elmúlt évek egyik leghasznosabb cucca ami a felhasználói élményt érinti. És másodszor írom az SSD nemcsak arról szól hogy boot idő és lerajtolja a HDD gépeket induláskor... nem kell ez a mai rohanó világ duma. Nem tudod miből maradsz ki és még egyszer: tök jó te elégedett vagy a régi vasaddal is, attól még szakmailag 2018-ban bármilyen oprendszer alá ALAP az SSD, azzal kezdődik minden. A drága érv felett is eljárt már az idő 15 ezer forintért már lehet nagyon jót kapni.

(#83677) #86564352 válasza pc360 (#83675) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ehh ne fárassz már! Hányadjára mondom véleményt írtam konkrét példával alátámasztva, nem kell egyetérteni vele és örülök téged nem zavar a Windows frissítési módszere. Lapozz tovább, mi a lófaszt nem értesz ezen? Kényszeresen hozzászólsz mégis, tiltsál le ha nem tetszik amit írok, pont hogy TE vagy aki felesleges kötekedő személyeskedő hozzászólásokkal terheli a topikot. Lapozz tovább!

(#83678) pc360 válasza #86564352 (#83676) üzenetére


pc360
addikt

Ez viszont +1. Tudsz te értelmesen is írni, csak ezek szerint nem mindig akarsz. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83679) Cs1csó válasza #09819904 (#83665) üzenetére


Cs1csó
félisten

GRATULÁLOK!

Legközelebb kipróbálhatod az Oprend-en fellelhető windows 7-et ami 2018 májusig tartalmaz minden frissítést integráltan.

[ Szerkesztve ]

(#83680) #86564352 válasza Brucehun (#83672) üzenetére


#86564352
törölt tag

Megéri! Gyorsabb boot, jobb memóriakezelés, jobb DPI kezelés, jobban foglalkoznak vele, biztonságosabb Defender+Smartscreen és sandboxolt háttérben frissülő áruházi appok egy klikkes tiszta install/uninstall, DX12 támogatás, Game DVR, beépített virtuális asztalok, MS fiókkal szinkronizáció, MS appok mint mail, naptár, OneNote, OneDrive jól működnek, nyelvi csomagok könnyebb kezelése, értesítési központ jelez szinte mindent ütemezhető este ne zavarjon, szemkímélő funkció. Nem szükséges 3rd party AV tudatosan netezve, nem szükséges registry és egyéb tweaker program. Probléma esetén van beépített öngyógyító funkció újrateszi a rendszert.

Kicsit szokni kell a kinézetet, alapértelmezett install után pár felesleg eltávolítása, a régi és új vezérlőpult költözése még nem teljes, évente kétszer nagy frissítést kapsz gyakorlatilag rendszercsere ilyenkor talán biztonság kedvéért érdemes 2-3 patchet megvárni, megjelenéskor lehetnek gondok aktuális builddel, plusz van még a havi 2-3 normál újraindítós frissítés. Hirtelen ennyi jutott eszembe, válts 10-re bátran!

[ Szerkesztve ]

(#83681) Doky586 válasza Cs1csó (#83679) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Meg lehet azt oldani hivatalos bányászmentes forrásból is, csak el kell olvasni a win7 topik fejlécét.. :K

(#83682) #09819904 válasza #86564352 (#83676) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szerinted XP korabeli vas a gépem többi része? :U Régen baj van az agyadban!

Az SSD-re írtam, hogy bővebben nem akarok belemászni a témába. Saját tapasztalatot írtam az előzményre, amibe már sikeresen ketten is belehánytatok.

Én maradtam annál a témánál ami a fórum címe! Alias Windows 10. Nem nyúztam a témán még tíz bőrt.

Belemehettem volna, hogy munkahelyen a profi Mac-ek már nyilván repültek volna, ha nem SSD van benne. De felesleges ezt a témát még nyúzni.
Mindegyik fél leírta a saját tapasztalatát, érveit. Ennyi!

A drága érv mellett valóban már nem szól semmi. De nem is azt írtam, hogy ma is rohadt drága... :U

(#83683) zolee001 válasza pc360 (#83666) üzenetére


zolee001
őstag

Megitélsem szerint nem volt tul szép komment.
Nekem 2 SSD van gyárilag raidben a notiban szal én meg a te rendszeredre mondhatnám ,hogy "baltát állitanék belé"
Vannak akiknek megfelel a megvásárolt gyárilag kiszerelt konfig mert sima átlagos felhasználók és nekik az a lényeg,hogy müködik
Hálózati másolás SMD directen
IME

[ Szerkesztve ]

(#83684) #09819904 válasza Cs1csó (#83679) üzenetére


#09819904
törölt tag

Akkor az volt kéznél. Nyilván pl. a Team OS fórumon van sokkal jobb változat. Illetve nLite-al összedobáltam már párat. :)

(#83685) pc360 válasza zolee001 (#83683) üzenetére


pc360
addikt

Lehet, hogy nem volt szép, de több értelme volt, mint a tiednek. Merthogy a RAID előnye inkább csak speckó feladatoknál jön elő, de nagyságrendileg mégiscsak közel jár a szimpla SSD-hez, nem úgy, mint a HDD. Az pedig, hogy ki mit használ, még mindig nem izgat, ellenben ne akarja életfilozófiával, meg 5 mp-ekkel megmagyarázni a dolgot, mert az egyiktől falra mászok, a másik meg szimplán nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83686) #09819904 válasza pc360 (#83685) üzenetére


#09819904
törölt tag

"Az pedig, hogy ki mit használ, nem izgat," - Ellenben egyből vergődsz, mint néger a jégen még mindig. :U
Ha nem izgat, akkor miért nem sikerült túllépned rajta? :U

Az SSD előnye is speckó feladatoknál jön igazán elő. Otthoni felhasználónak, vagy átlagos munkavégzésnél azért még nem létfontosság az SSD.
Persze erre úgyis tudsz kreálni még nyolcszáz tanulmányt, hogy cáfolhass mindent és tiéd legyen az utolsó szó. Csak épp az utolsó szó nálad maximum a hányás ismétlése...

:R

(#83691) zolee001 válasza pc360 (#83685) üzenetére


zolee001
őstag

Mik azok a specko dolgok?
Csikozott raid 0 a 2 db disk sebességeés a tártelüete összadodik
raid 1 a 2db disk tárterület csak a fele ellenben tükörben tárolja
és igy tovább
20 éve középkategoriás alaplapok támogatják a raid 0 és a raid 1-gyet vagy raid 0+1-gyet

Szóval csak gondolj bele,ahogyan te lenézted a forumtársat mert ö ugy használja a rendszerét ahogyan neki jol esik, én is mehtehetném veled mert mi az hogy nincs 10Gbt hálod nincs raidelt ssd-vel szerelt notid.
A 2 Home Server közti optikai hálzatrol meg ne is beszéljünk

(#83693) Cs1csó válasza Doky586 (#83681) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Kori féle windows 7 kártékony?

Windows 10-hez mivel évente 2 új build is megjelenik és a windows update-en is sokat fejlesztettek ezért nem használok integrált telepítőt windows 7-es meg már nem .

(#83696) tope


tope
addikt

SSD-vel minden gyorsabban fog történni, ezalatt gördülékenyebb munkavégzést, gyorsabb böngészést, indulás, megállás, egyáltalán bárminemű dolog gyorsabb lesz, simán fele annyi idő (Dell 6220-as gép megtáltosodott tőle).
A kérdés az, hogy valakinek ez a plusz (illetve időben mínusz) megér-e 10-15-20.000 Ft-ot, mert egy normálisabb asztali gép, amire azt mondom hogy a Win 7/10 elketyeg rajta még 1 ideig, az kb 15-20.000 Ft-ból megoldható használtan, na most ott egy ugyanakkora költség eléggé sok, bár hosszabb távon nyilván megérheti, de kérdés van-e rá pénz, mert itthon ez az elsődleges szempont.
Ha van rá keret akkor nem kérdés, SSD szükséges, de ha emiatt le kell mondani másról, akkor... (illetve a tárhely kérdés ami még szóba jöhet, hogy ha sok hely kell, akkor másik vinyó is, vagy külső...)

csicso82: Annyi, én is 8.000 Ft-ért vettem használtan, de kb. legyen akkor a fele egy használt gép teljes árának, na nyilván sokan ezt nem akarják még pluszban rákölteni, mert minek...

[ Szerkesztve ]

(#83697) Cs1csó válasza tope (#83696) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy SSD kb. 9 ezer forint egy olyan gépbe amin van SATA érdemes beszerelni.

(#83698) Doky586 válasza Cs1csó (#83693) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom ki az a Kori, de nekem nem rokonom, ezért bizalmatlan vagyok mindenki mással. Nem bíznám rá a teljes vagyonom.. (mivel neten kezelem a pénzem). Ezért inkább olyan helyről töltök OS-t ahonnan még milliónyian mások is akik tesztelik hogy van-e benne csúnya dolog..

[ Szerkesztve ]

(#83699) Cs1csó válasza Doky586 (#83698) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem, amúgy nem csak abban lehet bízni akinek "papírja van róla meg hivatalos forrás" hanem aki évek alatt felépített egy megbízhatósági faktort.

(#83700) Doky586 válasza Cs1csó (#83699) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor te tartsd Kori nál a millióidat. Én maradok az OTP-nél.. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.