Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83801) #09819904 válasza Armahun (#83799) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha engedi maga az exe tulajdonsága, akkor rávehető.

(#83802) Armahun válasza Cs1csó (#83800) üzenetére


Armahun
addikt

Colin McRae Rally 2, 17134,165

Csak a parancsikonnál van teljes képernyő opció, de nem csinál semmit, az exe-n csak teljes képernyős optimalizálások letiltása van, ez régen futtatás ablakban néven futott.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#83803) mrbego válasza Armahun (#83802) üzenetére


mrbego
aktív tag

Esetleg Alt + Enter nem teszi ki nagyba?

Üdv, P

(#83804) ArthurShelby válasza svgyula (#83797) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez már a ki tud nagyobb számot/specifikációt mondani kategória. Ráadásul, én sehol sem említettem, hogy a laptopom gamer, még ezt a szót sem írtam le, sem hasonlót

Érdekes, hogy akksiról nem kapcsol be, mikor több mint egy órát filmeztem vele ma, szóval bírja. A hibernálást sem szereti, az alvással viszont nincs gondja.
Az akksi új, kb fél éves. Lehet, hogy mégsem eredeti és ez most így jön ki, ennyi idő után?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83805) Kam1kaze válasza #09819904 (#83794) üzenetére


Kam1kaze
tag

Nincs Fn gombom, asztali PC. Alkalmazásról se tudok, hogy úgy lenne beállítva. Köszönöm az ötleteket.

Majd megpróbálom direktbe produkálni a hibát, hogy milyen kombinációra kezdi el, hátha utána sikerül megfejteni.

[ Szerkesztve ]

(#83806) Cs1csó válasza Armahun (#83802) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt is nézd meg:[link]

Akkor próbáld ki esetleg - szintén a parancsikonnál - valamilyen kompatibilitási módban futtatni, pl: XP.
Amit ajánlottam programot ez után azt is kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#83807) svgyula válasza Cs1csó (#83798) üzenetére


svgyula
addikt

A gazdagok minek vesznek ferrarit? Mert gyors de legalább szar? Nem! azért mert megtehetik! Ha megmódosulok akkor azért fog kelleni mert megtehetem! :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#83808) svgyula válasza Armahun (#83802) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Egy kérdés mekkora felbontás van a játékban beállítva és mekkorán használod a rendszert? Ugye az a Colin McRae Rally 2 egy 10 éves motorcsónak verseny :D Mert ugye az 1-től kezdve mind az mert nem sikerült a need for speed szintjére lépniük. De kinek a pap kinek a papné.......... Az a régi motor valószínűleg csak win98 vagy XP kompatibilis módban fut rendesen(ha?)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#83809) tordaitibi válasza Armahun (#83799) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem hiszem hogy megoldható ha a win nem akarja. :)
Nálam is régebbi játékok, több pc , w7 jó,
w10 ugyanezeken és újabb hardvereken az 5ből 2 vason nem megy a teljes képernyő. Vagy a fél képtartalom hiányzik oldalra csúszva vagy visszadobja az asztalt errorral a játék. Ablakba jó.
Én nem tudtam megoldani pedig napokat szórakoztam vele.

(#83810) Sub-ZeRo válasza Armahun (#83799) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha valamilyen kompatibilis módban futtatod az exét? Lásd xp, vagy 7 komp. módban?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#83811) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#83810) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy csomó minden ajánlottunk már csak végig kell próbálnia, ha erős a gép akár egy virtual box-os XP-n futtatást is megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#83812) Sub-ZeRo válasza Cs1csó (#83811) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Virtual boxon van 3D megjelenítés?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#83813) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#83812) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azon úgy tudom nincs de a másik - talán vmware - vagy hogy hívják azon van.

(#83814) DS39


DS39
nagyúr

a mediacreationtool-lal akartam telepítős pendrive-ot csinálni, de ez lett az eredménye:

töltsek le inkább egy ISO-t és Rufus?

(#83815) #86564352 válasza DS39 (#83814) üzenetére


#86564352
törölt tag

ISO és Rufus gyors és biztos. Az MCT többet szöszöl és hajlamos hibákat dobni. Ha fontos mi legyen a C:\users-ben a felhasználóneved akkor telepítéskor helyi fiókot válassz. Ha MS fiókot adsz meg, akkor az emailed első öt karaktere lesz a C:\users-ben a mappa neve. Amikor végeztél a Windows telepítéssel nézd meg ha használod a OneDrive-ot, ha kell kézzel frissítsd legújabbra. Valamiért a napokban a legfrissebb ISO-ból telepítve és naprakészre frissítve azt láttam a OneDrive kliens csak 2016-os verziójú volt.

(#83816) havri1


havri1
félisten

Jól sejtem, hogy esélytelen azt beállítani valahogy, hogyha x idő múlva a gép nincs használva aktívan (torrent), akkor magától energiatakarékos sémába rakja magát, viszont ha kell, visszaálljon teljesítménycentrikusra?

(#83814) DS39: Pont most készült el nekem:

[ Szerkesztve ]

havri

(#83817) King Unique válasza DS39 (#83814) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT olykor hajlamos ilyen-olyan hibákat produkálni. Ilyenkor neki lehet állni keresni a probléma okát a hibakódok alapján, de nem feltétlen érdemes vesződni vele. Megoldható az ISO-fájl letöltése és kiírása más módon is, amiről az előbbivel együtt pl. ebben a hozzászólásban volt szó nem olyan régen.

[ Szerkesztve ]

(#83818) DS39 válasza #86564352 (#83815) üzenetére


DS39
nagyúr

már töltöm. :)
köszönöm az infókat.
windowsban offline fiókot szoktam használni.
a beépített onedrive-ot nem használom.

King Unique: olvastam az összefoglalóban, hogy lehet az MS-től letölteni az ISO-t.

[ Szerkesztve ]

(#83819) Geth válasza Armahun (#83802) üzenetére


Geth
addikt

Mint általában, játékspecifikus a legjobb megoldás. Itt is így lett, itt található.
Egy hivatalosan ki nem adott patchet pofoztak ki a srácok, választható benne bármilyen felbontás:
- borderless fullscreen (az egeret eltolod a sarokba), ez az ajánlott;
- igazi fullscreen, cserébe az Alt+Tab megbízhatatlan/nem működik
- ablak
A widescreen felbontások is elérhetőek, egy .ini-ben lehet állítani a fov-ot.
Csak full install-lal működik, cserébe már nem kér CD-t.

Ennél szerintem minden más módszer sokkal rosszabb végeredményhez vezet.

(#83820) Geth válasza havri1 (#83816) üzenetére


Geth
addikt

Én ilyenről nem tudok, esetleg ha az adott torrent kliens ajánl ki olyan API-t, amit tudsz hívogatni (pl. RPC, valamilyen http hívás), hogy lekérdezd az állapotát a letöltéseknek, akkor lescriptelhető, a script pedig futhat periodikusan.

(#83821) havri1 válasza Geth (#83820) üzenetére


havri1
félisten

Ennyire nem kell komolyan, a kliens mindig megy, de neki elég az energiatakarékos mód is, viszont ha gép előtt vagyok, akkor kéne a teljesítmény, és most kézzel kell állítgatni. Időalapú is jó lenne mondjuk, külső programmal.

havri

(#83822) Geth válasza havri1 (#83821) üzenetére


Geth
addikt

Időalapú alatt mit értesz?
Ha csak annyit, hogy x időpontban váltson le, y időpontban meg fel, ahhoz semmi külső progi nem kell, csak csinálsz két ütemezett taskot a megfelelő időpontokra, powercfg-vel meg lehet váltani (/S kapcsoló).

(#83823) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, nem tudom jó helyre írok e...
Olyan problémám van hogy megváltoztattam a wifi jelszavát, erre a gép nem akar csatlakozni a wifire... telefon igen... a notebook sem csatlakpzik rá... azt írja : nem lehet csatlakozni ehez a hálózathoz... valaki meg tudná mondani mi a gond? Nem jövök rá...
Windows 10 van a lagutolsó frissítessel... a router típusa D-link N300 ... semmilyen más változtatást nem végeztem... csak ezt a wifi jelszócserét... kábellel csatlakozi a hálózathoz... próbáltam újraindítani mindent de így sem csatlakozik... nem tudom mi lehet ..

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#83824) Enton


Enton
addikt

Ha egyik mobil eszközöm se hajlandó a benne foglalt sd kártya tartalmát meghajtóként megjeleníteni akkor milyen usb-s beállítást nyomkodhattam el?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#83825) noxon


noxon
őstag

Sziasztok. Bocsi, ha off a téma, de végülis a windows 10-el kapcsolatos.

A pc-re rákötöttem egy uhd tv-t.
Viszont windows alatt fakók a színek, mind a képeknél mind a videoknál.

Van ötletetek miért vagy mit lehetne állítani?

We live in a simulated world...

(#83826) #77646080 válasza Enton (#83824) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ha Android eszközöd van, akkor engedélyezd az USB hibakeresést. Nálam ezután rendben megjelent a microSD kártya, mint meghajtó.

(#83827) Geth válasza noxon (#83825) üzenetére


Geth
addikt

Nekem csak FHD van, de szerintem ezt nézd meg:
Gép oldalról a színbeállításokat, azaz, hogy milyen formában küldi ki a jelet a megjelenítőnek.
NVIDIA GPU-s gép van most éppen előttem, ott az NVIDIA Control Panel / Display / Change resolution alsó részén NVIDIA color settings kiválasztása után át tudtam állítani RGB és Full kombinációra, mert tudtam, hogy a (HDMI-re kötött) monitorom így várja. (Full helyett Limited például produkálja a fakó színeket, sekély feketét, stb).
AMD esetén is van hasonló beállítás az AMD Radeon Settings alatt.
TV oldalról ha lehetséges, állítsd az adott forrást PC típusúra, ez minden típusnál máshol szokott lenni (ha van ilyen, eddig amiket láttam TV-k, volt erre lehetőség).

[ Szerkesztve ]

(#83828) Cs1csó válasza noxon (#83825) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még annyit Geth útmutatásai mellé, hogy ez sima UHD tévé vagy HDR? A HDMI kábel milyen? Valami minőségi 2.0-ás darab?

(#83829) Enton válasza #77646080 (#83826) üzenetére


Enton
addikt

Na nekem ilyenem nincs a 4.4.2-n, meg a zsebrouteren sincs ilyen opciom. Valamit kikapcsolhattam windows-ban mert kb egy hónapja nem tudok másolni telóra zenét. Azóta volt egy alaplapcsere is és attól sem javult meg.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#83830) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez most a legutolsó Windows 10 verzió: 1803 64bit pro buildszáma? [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83831) noxon válasza Cs1csó (#83828) üzenetére


noxon
őstag

Geth-nek köszönöm, kipróbalom amiket írt.

Csicso82: HDR-es samsung tv.
Nem tudom a mostani hdmi kábelem milyen, de ki fogom próbálni 2.0-ás kábellel is.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#83832) M@no válasza Kékes525 (#83830) üzenetére


M@no
tag

Pár perc és megmondom, ha felmegy a frissítés. :DDD
Nem tudom, hogy eddig miért nem ugrott fel, amikor tegnap és csütörtökön is be volt kapcsolva, tegnap még frissítést is keresett. :F

(#83833) King Unique válasza Kékes525 (#83830) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a 1803-as verziónál a KB4340917 telepítése után lett a buildszám 17134.191. Amúgy a Windows 10 release information weboldalon is le tudod csekkolni az aktuális buildszámokat.

(#83834) #77646080 válasza M@no (#83832) üzenetére


#77646080
törölt tag

Velem is történt már olyan, hogy az automatikus frissítéskeresés nem találta meg, de a kézi vezérléssel rögtön meglett. Nem sűrű az ilyesmi (legalábbis nálam), de előfordul.

(#83835) Kékes525 válasza King Unique (#83833) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. Azért kérdeztem, mert nem akarta a 165-ről frissíteni. Minden OK-nak írt. Próbáltam a hibaelhárításnál az update javítását is. Az írta, hogy kijavította a hibát, de ennek ellenére változatlanul a 165-öst a legfrissebbnek mondta. Így manuálisan frissítettem.

(#83832) M@no

Nekem sem jelzett annak ellenére, hogy mindennap ellenőrizte. Így manuálisan frissítettem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83836) Cr00py válasza Kékes525 (#83835) üzenetére


Cr00py
senior tag

Itt pedig a changelog-ok. Bal oldalon választható ki az aktuális főverzió, majd a cu-k.

[ Szerkesztve ]

(#83837) #09819904 válasza Kékes525 (#83835) üzenetére


#09819904
törölt tag

Olyan esetben a WUMT-t kell segítségül hívni! :)

(#83838) King Unique válasza Kékes525 (#83835) üzenetére


King Unique
titán

Nálam ilyen a 1709-nél szokott előfordulni, nem mindig találja meg a havi 2., avagy most éppen 3. összesítő frissítést. Nemrég manuálisan tettem fel rá a katalógusból letöltve a KB4338817-et. A 1803 az OK, annál eddig felment mindegyik.

(#83839) gejala


gejala
őstag

Az 1803-ra frissítés melyik Geforce drivert teszi fel alapból Pascal kártyához? Az 1709-nél a 388.13 volt ez, de azóta kijött jó pár "érdekesen" sikerült driver és szeretném elkerülni a meglepetéseket.

(#83840) Sz_Imre válasza gejala (#83839) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

388.13 ezt a verziót tölti le. Nálam legalábis fő verzió frissítés után ezt szedte le. Bár lehet azóta már változott.

[ Szerkesztve ]

(#83841) #09819904 válasza gejala (#83839) üzenetére


#09819904
törölt tag

Valami régi fost. Viszont én mindig letöltöm D-re a legfrissebbet, így, ha újratelepítés van, akkor onnan mehet tiszta telepítéssel.

(#83842) Cs1csó válasza gejala (#83839) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy pszichiáte mondja: "valami régi fost" én sem tudom melyiket szerintem ez is változó lehet attól függően hogy mikor telepíted de MINDIG le lesz maradva pár build-del SŐT még rosszabb hogy nem a jó modulokat teszi fel a 3d vision 2db cuccát felteszi pedig az keveseknek kell az experience-t is felteszi de az pedig szintén nem mindenkinek kell és valahogy azt is rosszul.

Ahogy írta a másik meghajtóra legyen bekészítve a friss telepítő és mivel telepítés után a windows-nak ez az egyik legelső feladata hogy képernyő illesztő driver-t telepítsen ezért ezt megelőzendő telepítés után AZONNAL telepítsd, és akkor le van a gond.

(#83843) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm laptopján állítása szterint szerette volna megosztani otthon 1 másik géppel a meghajtóját / mappáját.
Azóta az adott E megható nem elérhető. Pl ha intézőben bele akar lépni akkor "hozzáférés megtagadva üzenetet kap".
Tudnátok segíteni, hogy újra minden a "régi" legyen?
Néhány kép, hátha segít valamit.
[kép] [kép] [kép]

(#83844) vlevi válasza gejala (#83839) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 1803-t nem tudom, mert most az Insider Preview-t használom, de még az is csak valami régit rakott fel. Nem emlékszem pontosan, talán a 390-est, pedig már 398-as is van.
Valahol érthető a dolog, mert a Microsoft inkább ad egy kipróbált, és náluk beváltnak mondható drivert a rendszerhez, még akkor is, ha van annál frissebb, mint egy olyat, amit majd esetleg az Nvidia 2-3 nap múlva visszavon, és ad ki helyette másikat. Mert már erre is volt példa nem egyszer.

Nem kell a windows10-nek, hogy az instabil, nem teljesen tesztelt driverek tegyék tönkre, mert egyrész van ilyen driverből bőven, másrészt elég hulladék a windows 10 önerőből is :D

(#83845) Buckey válasza vlevi (#83844) üzenetére


Buckey
senior tag

,,másrészt elég hulladék a windows 10 önerőből is :D " :Y

Na, mindjárt ki fogsz kapni, ilyent itt nem szabad írni! :N

(#83846) #77646080 válasza Buckey (#83845) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szerintem egy korrekt beszélgetésbe, érdemi érveléssel alátámasztva simán elfér a konstruktív kritika. :) A buta fröcsögés az, ami nem hiányzik ide, ugyanis senki sem állított olyasmit, hogy a rendszer maga a csillámpónis-szivárványos boldogság. :D

(#83847) Buckey válasza #77646080 (#83846) üzenetére


Buckey
senior tag

Pedig párszor úgy jött le! :DD

(#83848) King Unique válasza gorje (#83843) üzenetére


King Unique
titán

A screenshotokon világosan látszik, hogy a felhasználói jogosultságokkal van probléma NTFS fájlrendszernél, vagyis azokat kellene rendbe rakni. Erről nemrég volt szó bővebben itt a topikban.

(#83824) Enton:
Nem kell ahhoz általában semmi extra, hogy a Windows 10 kezeljen MTP módban egy andoidos okostelefont. Például én csak csatlakoztatom USB-n, majd a telefonon megerősítést kér a kapcsolat engedélyezéséhez és ennyi. Utána ott van a fájlkezelőben a belső tárhely és az SD-kártya. Ha nálad nincsen, akkor ilyenkor szokás az eszközkezelőt megnézni, hogy ott OK-e. Ha ismeretlen eszközként jelenik meg, akkor vannak ezzel foglalkozó leírások (példa), ahogyan az eszközkezelős hibakódokra is megoldási javaslatok.

[ Szerkesztve ]

(#83849) King Unique válasza vlevi (#83844) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, a tesztelésre és nem általános használatra szánt Insider verzióknál lehet több a bug... :DDD Nem véletlenül szokták az utóbbi célra inkább a stabilabbnak mondható normál verziókat, illetve buildeket használni. Én is így teszek a Windows 10-nél, jó dolog. :))

[ Szerkesztve ]

(#83850) svgyula válasza blu79 (#83823) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A win 10 valamiért angol billentyűt használ időnként amikor begépeled a jelszót. Gondolj rá és próbáld úgy.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.