Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) vlevi válasza #86564352 (#83449) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mi abban a nehéz évek óta hogy a tálcán ott vannak a megnyitott ablakok"

Arról nekem mindíg is az fog eszembe jutni, hogy, mintha a Microsoft részlegei egymás ellen dolgoznának. Egyszer még valamelyik ősrégi Office-ban megcsinálták, hogy a különböző dokumentumok külön ablakként jelenlenek meg a taskbaron. Erre a következő taskbar fejlesztés az volt, hogy ezek a külön ikonok alapértelmezetten összevonásra kerültek egyetlen ikonná :D

(#83452) Kiskokó válasza Cs1csó (#83428) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem talált semmit.

A parancsikonban sincs semmi plusz.
Érdekes

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#83453) Cs1csó válasza Kiskokó (#83452) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor még próbálkozz pár hasonlóval:
- MBAM free
- Emsisoft Emergency Kit
- Hitman Pro
- DrWebCureIt

(#83454) Gabesz87 válasza cigam (#83438) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok majd megnézem. Van egy RPi3-am, ugyanúgy fel van építve rajta a médiatár, és attól gond nélkül elerem a gépet a Kodi-bol. Nem értem a Zidoo-n miért nem. Eszembe jutott az is, hogy nem-e a hálózat út, vagyis az eszközök a ludasak. Úgy értem: van a HGW, ebbe van az IPTV, az RPi3 és a PC. Erről megy a DHCP, erre van csatlakoztatva 2 Asus router is, AP módban. Az egyikről a wifi megy, a másikon wifi ki van kapcsolva, erről megy a másik szobában az IPTV, és a Zidoo lejátszó. Mondjuk nem hinném hogy routeres gond lenne, mert a Win frissítés előtt nem volt gáz. Ment minden.

zolee01: ok, kipróbálom majd az általad javasolt megoldást is.

[ Szerkesztve ]

(#83455) erahurka


erahurka
félisten

Van két noti Win 10-zel, amiken ugyanazzal a felhasználóval vagyok belépve. Az egyik most elkezdett olyan hibaüzeneteket dobni, hogy valami megosztott fiók téma beavatkozást igényel és hogy újra be kéne írnom a jelszavam... Ez mitől lehet? Múltkor egy ilyen után találta ki a gép hogy javítani kéne a merevlemezt aztán nekiállt kékhalált dobálni minden indításkor. Nagyon jól össze van rakva ez az OS... :W

(#83456) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, egy érdekes kérdésem lenne, amikor bekapcsolom vagy újraindítom a gépem, amint belép a windowsba a gép mindig elinditja azokat az alkalmazások amiket kikapcsolás vagy újraindítás előtt nem zártam be, viszont azt nem értem hogy amikor kikapcsolom akkor ugye bezár mindent a windows és mégis amint belép a windowsba[asztalra] egyből automatikusan elindítja azokat az alkalmazásokat amiket használtam.

Ezt hogyan lehet kikapcsolni?

Megpróbálok erről videót csinálni.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#83457) #86564352 válasza nesh_019 (#83456) üzenetére


#86564352
törölt tag

[link] kapcsold ki vagy Alt+F4 módon állítsd le a gépet

(#83458) nesh_019 válasza #86564352 (#83457) üzenetére


nesh_019
senior tag

Köszönöm szépen, nagyon idegesítő volt.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#83459) *Ropi* válasza *Ropi* (#83437) üzenetére


*Ropi*
félisten

No, nem tudom mi a valós különbség az MSDN ISO és az MCT-vel készített ISO közt, de az utóbbival működik a HP lapos.

Köszönöm mindenkinek az ötleteket! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#83460) rumkola válasza flash- (#83446) üzenetére


rumkola
veterán

vga driver telepítése előtt nem kell uninstallálni az előzőt

szerviz gépen naponta 2-3 vga (amd/nv vegyesen) fordul meg, sohasem használtunk ddu-t

(#83461) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! Windows 10. frissítettem a Realtek HD audio drivert. Azóta a vezérlőpultból eltűnt a Realtek hangkezelő ikonja. A driver elvileg fent van, de csak a windowsos hang opciókat látom. Nálam a gép hátuljában egy 2.0 hangrendszer van, az első hang és mic bemeneten egy headset. Eddig lehetett állítani, hogy mint "second audio" a fejhallgató szóljon, vagy a hangszóró. Most ez nincs, ha a fejhallgatót bedugom, ott szól a hang, ha kihúzom, a hangszórókon.

Hogy tudnám elővarázsolni a realtek beállításokat?

(#83462) Cs1csó válasza Bertiee (#83461) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is a programok és szolgáltatások között távolítsd el a realtek hd audio driver-t ha sikerült akkor gép restart de az eszközkezelőben is eltávolíthatod és egy gép restart után visszateszi az alapot a lényeg legyen eltávolítva rendesen azután töltsd le ezt: [link]

Tömörítsd ki egy mappába majd menj be az eszközkezelőben kattintsz az eszköz frissítésére és válszd a gépen betallózás opciót tallózd be a mappát és kattints a frissítésre ezután egy gép restart és jó lesz.

(#83463) vlevi válasza Cs1csó (#83462) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a baj, hogy majd megint vissza fogja rakni a frissített drivert.

Tudom, mert én is így jártam :(

Hátulra van dugva a hangszóró, korábban, ha előre bedugtam a fülest, az szólt a hangszóró helyett, de mostmár, a frissített driverrel sajnos nem.

(#83464) #09819904 válasza vlevi (#83463) üzenetére


#09819904
törölt tag

https://www.laptopmag.com/articles/disable-automatic-driver-downloads-on-windows-10

(#83465) Gabesz87 válasza zolee001 (#83440) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szerintem nem működik. Fájlkezelőben a hálózat fül alatt nem látom a saját gépemet. Csak a médiaeszköz kategóriában szerepel, de az nem is tudom micsoda. Próbáltam laptopról elérni a gépet, az sem látja.
Egyébként az az érdekes, ami ma feltűnt, hogy a lejátszón (a Zidoo-n is, és a RPi3-on is) a már médiatárazhott elemeket le tudom játszani, tehát valahogy eléri a megosztást, csak épp újat nem tudok hozzáadni, vagy manuálisan betallózni valamit. Ilyenkor már nem engedi.

(#83466) zolee001 válasza Gabesz87 (#83465) üzenetére


zolee001
őstag

Maga a file megosztásod nem müködik a media streaming igen.
Amennyiben csak a media fileokat akarod akkor a video,music,picture mappákban lévö fileokat tudja lejátszani a playered.

(#83467) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Windows 10 install. Media creator szerint VGA nem jó hozzá, internet szerint meg de, így maradt az ISO-ként mentés, majd USB. Adott volt egy gép, HDD-n W7, bekerült egy SSD, utóbbira szeretném feltenni a 10-et. Gigabyte lap lévén nagy nehezen a Rufus trükkös NTFS konfigurációjával sikerült USB-ről bootolni, de BSOD lett belőle. Ezt követően post után lehúzott SSD-vel indítottam, és csak a telepítési cél kiválasztásakor csatlakoztattam vissza, majd pedig a szükséges driver tallózása után elkezdődött a folyamat. Ellenben az első reboot szintén kékhalált eredményezett (pnp watchdog megint), hogyan tudnám a félkész rendszerbe betölteni indításhoz a driver csomagot, illetve esetleg kiiktatni belőle a rosszat? Driver store mappába másoltam admin indított explorer.exe segítségével a működő rendszer alól, de az nem segített. AMD SATA - AHCI driver lenne konkrétan, 4 fájl (cat, inf, 2x sys). Sajátos, de szerencsés/kényelmes helyzet talán, hogy a BIOS lehetővé teszi egyszerre az SSD AHCI- és a HDD SATA módban történő használatát.

[ Szerkesztve ]

(#83468) Gabesz87 válasza zolee001 (#83466) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha, értem. És esetleg bármi ötlet, hogy ne csak azokat tudja lejátszani? Mert 1-2 TB videót nem nagyon tudok a C:-re pakolni a Videó mappába :)

(#83469) pc360 válasza Gabesz87 (#83468) üzenetére


pc360
addikt

Ezeket az alapértelmezett mappákat bármikor át lehet helyeztetni akár a D-re is (tulajdonságok > hely).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83470) Sn00k


Sn00k
veterán

Valaki tudna segiteni, mitol vagy mi hozhatjal etre allandoan ezt a filet? wcupdater.exe ez egy Lavasoftos termek de nekem ilyen nincs is a gepemen, es persze mindig a legrosszabbkor dobja fel magat hogy frissitsem. Hiaba torlom le egy ido utan ujra megjelenik, ha ranyomok a frissitesre, akkor meg nem csinal semmit.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#83471) mobilizmo válasza Sn00k (#83470) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem ismered google-t a te barátodat?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#83472) zolee001 válasza Gabesz87 (#83468) üzenetére


zolee001
őstag

Start-Run-compmgmt.msc
Bal oldali fa szerkezetben a "Shared Folders" majd abban a "Shares" menü.
Az "Admin$" "IPC$ és a C$" megosztásokat hagyd defaulton ellenben amit te hoztál létre azt állitsd le.(Stop Sharing)
Ezután futtatás "control /name Microsoft.NetworkAndSharingCenter" és itt a hálózatodnak "private"-nak kell lennie.

Advanced Sharing settings fülön az aktuális hálozatodnak (private) beállitásait modositod (Turn on network discovery,Enable file sharing,Media Streaming)

Ha minden rendben ment akkor File explorerböl pl jobb gomb a megosztani kivánt mappára-megosztás fül és kiosztod a jogokat. és az adott gép network fülén látja a saját megosztásait és bele is tud lépni.

(#83473) #86564352


#86564352
törölt tag

MS mindig mondja a Store jó és biztonságos, még ajánlják is korlátozzuk le a gépet belakás után .exe telepítő ne futhasson... aztán a Store tele van szeméttel és megtévesztő kamukat engednek be az áruházukba. Múltkor 3rd party által feltett Google appokat kellett eltávolítani, most valaki névtelen a LibreOffice-t tette fel pénzért. MS enged ilyen kamukat, legitim fejlesztőkkel adott esetben hónapokig szórakoznak. :U

(#83474) Cs1csó válasza #86564352 (#83473) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem teljesen értem ezt az MS store dolgot (a háttérben lévő pénzszerzést értem) de ha csak store alkalmazásokat telepíthetnék akkor inkább már megyek Linuxra.

(#83475) pc360 válasza Cs1csó (#83474) üzenetére


pc360
addikt

Én még sosem találkoztam a store-ral. :D Értelmezni se tudom... azt hiszik, hogy Android szisztéma nyomába léphetnek? :) A Google nagyobb maffia.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83476) Djuree


Djuree
félisten

felrakták a céges gépre a win10-et, próbálom az Outlookomat beállítani ahogy win7 alatt volt.
a jobb oldalra a levelek mellé kitettem a naptárat, de a naptár alatt az eseményeket nem rakja ki csak 1 hétre előre max. nekem meg min. 2 hétre előre kellene hogy ott lássam, ez fontos lenne, nekem nagyon kényelmes.
be lehet ezt állítani vhogy? win7 alatt nem állítottam, magától kiírta akár 3 hétre előre is. jó lenne úgy hogy amennyi kifér mindet kirakja egymás alá.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#83477) L_ajos


L_ajos
őstag

Sziasztok!

lehet hülye a kérdés, de az Eszközkezelő-ben szeretném letiltani hogy a hardverváltozásokat automatikusan kezelje.

Párom laptopjában egy R2 vga van de csak a Microsoft vga driverrel megy tökéletesen, fagyásmentesen. Viszont időnként, ill ujraindításonként, ugye, megint keresi és átrakja a másikra és fagy.

Erre van valami manuális beállítás hogy ne tegye?

Köszi!

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#83478) mobilizmo válasza Djuree (#83476) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sajnos nekem sem sikerült. Feltúrtam a netet, de nem találtam megoldást.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#83479) Cs1csó válasza pc360 (#83475) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt szeretnék, de kb. olyan komolyan gondolják mint windows phone-t (ami egy rakás fosh volt) hogy semmi esélyük.

Az Microsoft-nak az az erőssége (nem a szerver felhő stb. részéről beszélek) hogy van egy OPERÁCIÓS rendszerük ami egyfajta "ETALON" mindenféle hardveren fut és mindenki írhat rá programot és a legelterjedtebb a világon, ha most ezt szoftver oldalon elkezdik bezárni akkor egy nagyon faramuci helyzet állhat elő ami szerintem értelmezhetetlen is.
Az UWP-s appok szerintem bukta - csak ők még nem ismerték be -

Ha zártabb - akár szoftver akár hardver akár mindkettő - rendszer kell akkor inkább veszek egy macbook-ot vagy chromebook-ot vagy egy linuxot teszek egy PC-re.

Pont azért használok Windows-os PC-t mert szeretem ezt a fajta szabadságot amit nyújt.

Szerintem a legfontosabb, hogy minden zárt rendszer sorsa az, hogy nem tud IGAZÁN elterjedni és uralkodóvá válni egy adott piacon.

(#83480) #09819904 válasza L_ajos (#83477) üzenetére


#09819904
törölt tag

ITT írtam fentebb... :U

(#83481) movax válasza #86564352 (#83473) üzenetére


movax
őstag

Ezért (is) kell a Store-t és az appok 99 százalékát rögtön telepítés után kigyomlálni a rendszerből.

(#83482) Geth válasza movax (#83481) üzenetére


Geth
addikt

Arcom, mikor kolléga kérdezte, hogy kell felrakni WSL-t, mondom Store-ból, dehát ő azt kigyomlálta: :DDD

(#83483) Cs1csó válasza Geth (#83482) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt értem, olyan lehet, hogy valakinek valami miatt KELL az áruház. DE én már a kezdetek óta kigyomlálom és nem volt még belőle bajom ergó nem használom semmire ergó jó hogy gyalulom.

(#83484) Geth válasza Cs1csó (#83483) üzenetére


Geth
addikt

A kollégának se kellett...

(#83485) #09819904 válasza Cs1csó (#83483) üzenetére


#09819904
törölt tag

És miért zavar? :U
Enni nem kér, hozzád nem szól.

(#83486) Cs1csó válasza #09819904 (#83485) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mert ne fogja a helyet sehol ennyi. Nem kimondottan objektív oka van.

(#83487) molnarpeter válasza molnarpeter (#83467) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az SSD-t átdugva SATA/IDE módú csatira továbbment a folyamat, aztán Safe módban indítva jó lett AHCI-n is.

[ Szerkesztve ]

(#83488) #09819904 válasza Cs1csó (#83486) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ez legalább olyan logikus indoklás volt, mint OEM rendszer esetén a Rendszernél megjelenő logot törölni, mondván sokat foglal... :U

Te tipikusan az a felhasználó vagy, aki olvasott pár PC World színvonalú oldalt, fórumot és amit ott írtak, az szent. A gyakorlatban pedig egy vagon effektív haszontalan dolgot meg fellelni.
Inkább más dolgok terén gyomláld a 10-est!
Vagy válassz olyan kiadást amiben nem zavar semmi.
Pl. China Government...

(#83489) Cs1csó válasza #09819904 (#83488) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolhatsz amit akarsz de nem kértem a MAGIC KINDGODM-ból, a MAHJONG-bó sem és a többi szemétből sem. Mit írtam, ezek nélkül is dübörög a rendszer akkor inkább nélkülük mint velük, ENNYI.

Ilyen OEM logo helyfoglalás(?) dologról még nem is hallottam, konkrétan nem is értem, hogy ez hogy jön ide.

[ Szerkesztve ]

(#83490) Djuree válasza mobilizmo (#83478) üzenetére


Djuree
félisten

:O

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#83491) svgyula válasza #09819904 (#83488) üzenetére


svgyula
addikt

Írja egy olyan személy aki pár napja nem volt tisztában azzal, hogy mi a "tiszta telepítés" :))

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#83492) ArthurShelby válasza #09819904 (#83488) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Te tipikusan az a felhasználó vagy"
Ne legyen már ilyen nagy a szád, lehet ezt kedvesebben is megfogalmazni ;)

Látom mostanában elmaradtak a kezelések

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83493) #09819904 válasza svgyula (#83491) üzenetére


#09819904
törölt tag

Idézd, hogy ki nem volt tisztában és mivel!
A szar poént hanyagolni nem ugyanaz, mint valamivel nem tisztában lenni... :U

(#83494) #09819904 válasza ArthurShelby (#83492) üzenetére


#09819904
törölt tag

A stílus egy dolog. A tényen nem változtat

(#83495) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Ma lecseréltem a W7-et egy W10-re az asztali gépemen.
Van még másik 4 gép a lakásban, W7-el.
Adott egy router, amin van egy HDD megosztva samba-n. AZ összes W7-es gép elsőre látja a megosztott mappákat.
A W10 nem, még a routert sem. Már átállítottam magánhálózatra, mindent engedélyeztem a megosztási központban, tűzfalat is kikapcsoltam, de semmi.
A W7-es gépek megjelennek a listában, de a router nem.
Valakinek van esetleg 5lete? :F :R

havri

(#83496) #09819904 válasza Cs1csó (#83489) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az előbb az Áruházról írtál.
Most meg a bloatware cuccokról.
Azért a kettő nagyon nem ugyanaz!

A Microsoft mókája például az, hogy a nyelvi csomagot már az Áruházon keresztül pakolgatja. Anno ugye ez az Update alatt normálisan volt választható pl. Win 7 esetén.
Az Edge beépülő is Áruház alapú.

Nyilván alternatív módon is kivitelezhető. Viszont alap felhasználói szinten kényelmesebb.

Alaphangon viszont maga az Áruház nem sok helyet foglal és nem sok vizet zavar.

(#83497) #09819904 válasza havri1 (#83495) üzenetére


#09819904
törölt tag

A routerben esetleg külön engedélyezni a gépet?
Router restart?
Esetleg hibajavítást kérni a 10-estől még lehet hoz valami sikert.

Vagy még ami lehet, hogy ki van kapcsolva az opció, hogy lássa a hálózati dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#83498) havri1 válasza #09819904 (#83497) üzenetére


havri1
félisten

Előbbiken már túl vagyok. Utóbbit hol találom?
Itt vannak amiket eddig találtam:

havri

(#83499) havri1 válasza havri1 (#83498) üzenetére


havri1
félisten

Ja, és az érdekes az, hogyha beírom a közvetlen címét a megosztásnak, nem tud hozzá csatlakozni.
\\routernév\megosztás

W7-en ez a cím egyből elérte a mappát. Valami megfogja, de mi..

[ Szerkesztve ]

havri

(#83500) Geth válasza havri1 (#83499) üzenetére


Geth
addikt

Samba verzió?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.