Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) kali válasza RootRulez (#83292) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Más eszközöknek nem lenne szabad befolyásolnia adott tekintetben az IP cím kiosztását vagy a csatlakozást.
A hálókártya illesztését megpróbálhatod frissíteni vagy újrahúzni, illetve a speciális beállításokat is érdemes ellenőrizni.
Attól függően, hogy milyen típusú a szolgáltatós eszköz, fix IP címet is megpróbálhatsz adni adott munkaállomásnak, hátha segít.
Tűzfal a Windows integráltja, vagy másmilyet használsz? Annak a kapcsolódó beállításaira is ránézhetsz, bár ott elég szélsőséges eset kellene, hogy a leírtak szerint váltakozzon az állapot, mert vagy kiengedi a kapcsolatot, vagy nem.

(#83302) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

egy teljesen laikus kérdésem van:
mi a különbség a Windows oldaláról
letölthető (mi nekem egyébként NEM indul el több órás várakozás után sem), és a Windows MSDN letöltések között? eredeti licenszem van szeretnék hozzá egy rufus-os pen drives telepítőt csinálni.

(#83303) King Unique válasza KaiotEch (#83295) üzenetére


King Unique
titán

A Windows lemezkezelője a rendszer számára létrehozott kisebb partíciókat eleve nem engedi törölni biztonsági okokból. Ami jelen esetben is valahol érthető, pláne ha a Windows 10 hozta létre egy build upgrade során azt a helyreállítási partíciót, illetve használja jelenleg. Ez estben nyilván nem kellene erővel törölni... Max. átmozgatni és úgy megoldani a C kiterjesztését, amihez eleve külső particionáló program fog kelleni (példa).

(#83302) Nyugis:
Mi az, hogy nem indul el több óra után sem? Alapértelmezetten az MCT letöltését ajánlja fel az oldal, de megoldható akár közvetlenül az ISO is, amiről korábban volt szó bővebben. Normál esetben pedig nyilván mindkettőnél szinte azonnal megkezdődik a letöltési stb. művelet, nem kell órákat várni.

[ Szerkesztve ]

(#83304) Cs1csó válasza KubanitoS (#83299) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, hogy van egy kis trükk (pl. valami nagyobb volume licenc van mögöttük ) de valószínűleg megbízhatóak és nem fog egyik pillanatról a másikra befürödni a kulcs.

(#83305) Cs1csó válasza Nyugis (#83302) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit linkeltél oldal ott kattints az ESZKÖZ LETÖLTÉSE opcióra ekkor lejön egy pár MB-os program Media Creation tool amivel le tudod tölteni a windows-t.

(#83306) Nyugis válasza Cs1csó (#83305) üzenetére


Nyugis
senior tag

igen letöltöttem a media creator-t. el is inditom, kiválaszotm win 10 magyar 64 bit.
aztán elidul a "letöltés".

8 órán keresztül várakozott 0%-on. utána kikpcsoltam.

semmi nem futott a gépen mindent kilöttem.

(#83307) KaiotEch válasza King Unique (#83303) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem a törlés a fő cél, csak valahogy lehessen átmozgatni. A linkelt cuccon EaseUS-t nem írták, hogy tudta volna, pedig az nekem is rémlik, a másik viszont nem. :R

(#83308) KubanitoS válasza Kapanyél (#83300) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mert ez egy sima kulcsos szürkebolt, mint G2A, CDkeys és társai. Nem azt mondom, hogy nem fog működni a kulcs (erre is megvan az esély), de attól még ez abszolút nem legális. Már eleve az árazásra ha ránézel láthatod, hogy valami nincs rendben. 30 dollár egy win 10 pro retail cd kulcs, miközben boltban, dobozosan, vagy a Microsoft hivatalos weboldalán majdnem tízszer ennyi? Nincs elérhetősége a cégnek, elég rendesen tele van helyesírási hibával az egész oldal. A jósiten se tudja megmondani honnan szerzik ezek be a cd kulcsokat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#83309) Doky586 válasza KaiotEch (#83307) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már azt se értem miért használ valaki 2018-ban MBR stílusú partícióstílust a boot lemezén ha az alaplapja és a win is tudná az UEFI bootot. Ha nem akarod újratelepíteni vagy nem sikerül külső programmal a lemez végébe átmozgatni a helyreállítási partíciót, akkor -szerintem- akár törölheted is Diskpart-al parancssorból. Szerintem ha van egy telepítő pendriveod amin ott vannak a partíciótörlés miatt hiányzó funkciók, akkor nem vesztesz semmit. (de ha nem így van majd cáfol valaki)

[ Szerkesztve ]

(#83310) KaiotEch válasza KaiotEch (#83307) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

MiniTool Particion Wiazarddal megoldottam. :K

(#83311) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Ismerősnek olyan problémája van, hogy mind wifi-n, mind Etherneten keresztül csak pár weboldal töltődik be. Mondta, hogy lehet letörölt valamit a vezérlőpultban a programoknál, de nem tudja mit. Újrarakattam vele a hálózati drivereket, de nem lett jobb. Én még nem láttam, most fogok TV-vel ránézni. Egy Google DNS-re átállítás segíthetne, vagy mi lehet a baja?

(#83312) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

LTSB ággal kapcsolatban érdeklődnék. Tisztában vagyok vele, hogy ebből csak Enterprise van és hogy ezt milyen környezetbe szánták, szóval ebbe ne menjünk bele. Elég szimpatikus ez a verzió (a többi verzióhoz képest minimális bloatware, 1607 stb stb).
Viszont számomra kérdéses, hogy tudom-e ezt itthon normálisan használni a mindennapokban.
Volt, aki itt korábban említette, hogy egy újabb Geforce Driverek már nem mentek fel neki, pedig nekem ez kellene: általános dolgok mellett azért évente még jön 1-2 játék, ami még megmozgat, idén pl a Battlefield 5.
Ez csak valami egyszeri probléma lehetett vagy aki az LTSB mellett teszi le a voksát, annak ezzel kell együtt élnie? Mert akkor felejtős. Előre is köszönöm a segítséget.
Ja, és a mostani gépre már nem raknám fel, augusztusban jönne egy platformváltás (valószínűleg valamelyik Ryzen 2XXX), szóval arra szeretném majd felrakni.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#83313) M@no válasza guftabi96 (#83312) üzenetére


M@no
tag

Új gépre, amin játszani is szeretnél én nem tennék LTSB-t.
Nálunk céges szinten volt Driver gond a VGA-val, de sosem lehet tudni. Ahogy írtad, tisztában vagy vele mire való, így bár értem, hogy megkérdezed, de nem érdemes szerintem vele "szórakozni".

(#83314) ManY


ManY
senior tag

Sziasztok,
Van valakinek valami ötlete hogy mit lehet azzal kezdeni hogy tegnap óta nem látják név alapján egymást a gépek a hálózaton?
Ip-t tudok pingelni...
a feature-öknél bekapcsoltam a samba 1 et. Ami megoldotta a hibát kb 24 órára és utána megint midnen off :/
Volt egy kis átmeneti időszak mikor a gépeket látta a network mappában de pl megnyitni már nem lehetett a megosztott mappát...
Csak windowsos gépek vannak a hálózaton... ha ráeresztek egy ubuntut ltászólag minden rendben :D
Mikor látják éppen egymást akkor meg 0X80070035

[ Szerkesztve ]

(#83315) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

win10-nél lehetséges olyan,hogy asztal helyett ezek a start menüs csempék legyenek a képernyőn??
köszi a választ

(#83316) rumkola válasza KubanitoS (#83308) üzenetére


rumkola
veterán

Itt az aprón is vannak 15K körül professionalok, teljesen legálisan ESD-ben.
Olvassatok utána.

(#83317) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Hát skacok olvasgatom a topicot,de elég kínai,pedig nemsokára win 10.et kellesz telepítenem ha végre összeáll a gép. :F
De ezek a bios-mbr,meg uefi-gtm vagy mi,nem vagyok képbe mi akar ez lenni.
Annyit tudok hogy pendriveról akarom telepíteni remélem nem nagy hókuszpók.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#83318) mobilizmo válasza rumkola (#83316) üzenetére


mobilizmo
addikt

Biztos legális, amikor pl. az Aqua-nál szintén ESD-ben 75.490,- Ft. Máshol még drágább. Magánszemély ilyet nem árulhat egyébként.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#83319) ManY válasza blackmacs (#83317) üzenetére


ManY
senior tag

Ha UEFI-s a géped amire fel akarod pattintani akkor Rufus-al készíts a telepítőből egy UEFI GPT-s kulcsot.
Továbbá előfordulhat hogy convertálnod kell a winyód MBR-ről GPT-re amit simán megtehetsz windows telepítő alatt, miután bootoltál a telepítő pendriveodról...
[link]
Én a terminalos (windowsosoknak: parancsSOROS) megoldást ajánlom :D XD
További jó mókázást.

[ Szerkesztve ]

(#83320) Doky586 válasza ManY (#83319) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nincs partíció a cél-lemezen akkor nem kell semmit se konvertálgatni, a telepítő elvégez mindent önállóan.

(#83321) King Unique válasza blackmacs (#83317) üzenetére


King Unique
titán

Akkor először olvass utána a témának, nem olyan régen linkelve volt egy másik válaszban 2 részletes cikk is erről! Aztán majd ha meglesz a gép és sikerül bővebben leírni, hogy pontosan mit és hogyan szeretnél, utána lehet a továbbiakat fejtegetni... De amúgy, ha használod a topik keresőjét, akkor itt is lehet találni infókat a telepítéssel kapcsolatban. Példák: [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#83322) King Unique válasza petya2012 (#83315) üzenetére


King Unique
titán

A teljes képernyős Start menü nem jó? Az kb. olyan mint a Windows 8.X-nél a kezdőképernyő. Egyébként normál asztal még az utóbbi rendszernél is van, szóval nem teljesen világos, hogy miért és hogyan akarsz mindent kicsempézni... :D

(#83323) petya2012 válasza King Unique (#83322) üzenetére


petya2012
őstag

csak ki akartam próbálni :D
a teljes képernyős start menünél ha pl lerakom a tálcára a böngészőt,akkor nem maradnak ott a csempék..
most ezt a táblagépes módot aktiváltam,de itt az Edge-nél nem lehet letenni a tálcára,csak bezáró x van :F

(#83324) blackmacs válasza King Unique (#83321) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ok,köszi! :R

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#83325) pocokxx válasza Geth (#83274) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen egyelőre így tesztelem, de csak szenvedek vele ma is... Beállítgattam mindent, amit itt találtam . Ezzel most annyit elértem, hogy az asztali gép látja saját magát a hálózaton, illetve kapok hibaüzenetet a másikról: "A DESKTOP-ASZTALI nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájábal, hogy megtudja, van-e hozzáférési joga.
A hálózat nem létezik, vagy a hálózatkezelő szolgáltatás nincs elindítva."

Illetve még egy furcsaság feltűnt: A noti D: meghajtóján minden mappa írásvédett, annak ellenére, hogy tudok bennük törölni másolni, stb, de az <rásvédettséget nem tudom megszüntetni. Lehet ennek köze ahhoz, hogy egyszer erre került az a bizonyos 500MB partíció telepítésnél? A megosztásba ez bekavarhat?

Illetve az jelenthet gondot, hogy mindkettőn ugyanazzal a microsoft fiókkal vagyok bejelentkezve?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#83326) Korcsii


Korcsii
őstag

Meg lehet valahogy akadályozni, hogy a Windows 10 Home verzióm (1803,04,07, akármilyen frissítéssel) automatikusan csatlakozzon titkosítatlan hálózatokhoz, ha épp lengeti az Invitel Digi kábelt a szél, és egy pillanatra nincs a vezetékes / saját WiFi-n net?

Nagyon régóta küzdök vele, korábban kipróbált megoldások: [link]

Bárkinek bármi ötlete van, akkor kérem írjon!
Momentán csak Faraday-kalitka maradt, mint lehetséges megoldás. :W

[ Szerkesztve ]

(#83327) King Unique válasza petya2012 (#83323) üzenetére


King Unique
titán

A teljes képernyős Start menünél pont az a lényeg, hogy ki lehet a programok (pl. Edge is), mappák stb. csempéit tűzni és ott könnyen elérhetők. A tálcára is lehet rögzíteni, de az más. A táblagép mód hasonló, de annál van pár korlát. Viszont, ha az kell, akkor be lehet kapcsolni a tálcánál az alkalmazásikonok megjelenítését, illetve lehet rögzíteni új elemeket.

[ Szerkesztve ]

(#83328) atee_13 válasza King Unique (#83290) üzenetére


atee_13
őstag

Megnézetem és jól csinálta de nem ment, lehet kiírom egy DVD re és megpróbálom arról mert már gyakorlatilag a bisoban minden variációt kipróbáltam.

(#83329) King Unique válasza atee_13 (#83328) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem egy bonyolult dolog a Windows 10-et EFI módban pendrive-ról bootolni és az előző válaszban le volt írva erre vonatkozóan a lényeg, ahogy más is adott instrukciókat. Ezek alapján pedig meg kellene tudni oldani, illetve működnie kellene. Feltéve persze, hogy mindent megfelelően csináltál, jók a beállítások a BIOS-ban, jó a pendrive stb. Ha valami esetleg nem stimmel, akkor meg nincs min csodálkozni... Egyébként a 8.X és a 10 eleve hasonló ilyen téren és nem kell az utóbbi telepítéséhez rendszerint semmi trükk. Ha az előbbi bootol rendesen arról a pendrive-ról, akkor normál esetben a 10-esnek is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#83330) atee_13 válasza King Unique (#83329) üzenetére


atee_13
őstag

Már néztem googleben youtobon, ezt a wint már vagy egy tucat másik laptopra feltettem, de nem akar menni sehogy sem, értem az insrukciókat ennek a Asus nak a biosa sem mai a menüpontokat is keresgetni kell mindenfelé, nem találok benne legacy USB menüpontot sem. annyira fapados a bios, hogy nem is tudom hová rejthették. A pendrive napi hazsnálatban volt előtte annak jónak kell lennie. 2x tettem újra a rufussal fat és gpt vel készítve. Boot sorrendet is variáltam már, de semmi nem változott. Lehet én nézek el valamit, de más laptopoknál soha nem kellett ennyit variálnom.

(#83331) Tityahome


Tityahome
aktív tag

Lehet ezen a frissítési metóduson állítani valamit mert borzalmasan rossz. Egy gyengébb gépen (pl.: tablet) mire felvánszorog elmúlik az életem!!! ...és persze e közben a gépet teljesen megfekteti! ...főleg ha pár napig nincs használva és közben össze gyűlik két-három frissítés meg persze mellé még egy két alkalmazás frissítése is...! Droidon meg ios-en miért tud ez jól működni???

(#83332) ManY válasza atee_13 (#83330) üzenetére


ManY
senior tag

Próbáltál MBR EFI-s pendriveot készíteni?
Szerintem régebbi gépeken nem biztos hogy mennie kell a rufus UEFI GPT verziónak...

(#83333) Slavia


Slavia
aktív tag

A Júliusi update tartalma magyarul.

[link]

(#83332) ManY : GPT-t inkább UEFI mellett érdemes használni régi bios mellé elég az mbr formázás.(felesleges bajlódni a gptvel)

[ Szerkesztve ]

(#83334) atee_13 válasza ManY (#83332) üzenetére


atee_13
őstag

Köszi még azt megpróbálom.

(#83335) theubul


theubul
újonc

Sziasztok!

Win10-rő távoli asztallal szoktam használni egy Win7-es gépet.
Van rá mód valamilyen formában, hogy legalább az egyik gépen kilistázzam mikor és mennyit voltam bejelentkezve a távoli asztalon?
Pl valamilyen PowerShell script, vagy EventViewer listára gondolok.
... vagy más beépített eszközzel való lekérdezés érdekel.

Előre is köszönök minden segítséget!

(#83336) King Unique válasza atee_13 (#83330) üzenetére


King Unique
titán

Az eredeti kérdésedben leírt hibaüzenet online találatok alapján akkor szokott előfordulni ennél a gépnél, ha pl. a BIOS-ban a boot sorrend nem megfelelő, nem a megfelelő boot device van elsődlegesként beállítva. Tehát innen nézve ezeket kellene próbálgatni első körben, esetleg visszaállítani az alapértelmezett értékekre stb. Aztán az meg a másik, hogy egyes laptopoknál jellemző, hogy az asztali PC-kkel ellentétben amolyan egyszerűsített, avagy lebutított UEFI BIOS szokott lenni, ami nem ritkán még bugos is... Ha egy ilyenbe sikerült belefutni és nincsen hozzá frissítés (javítás), az megint szép...

Egyébként amit itt említett valaki a telepítő kiírásával kapcsolatban, az nem újdonság. Eddig is volt róla itt többször szó a topikban (példa), hogy a Windows 10-nél elég csak átmásolni a fájlkezelőben a felcsatolt ISO-fájl tartalmát az előzőleg FAT32-re formázott pendrive-ra és kész, utána lehet róla bootolni róla. Ráadásul magán a pendrive-on nem kötelező a GPT séma EFI módban, lehet az MBR-es is. A Rufus natív GPT-UEFI beállítása akkor hasznos, ha valaki biztosan natív UEFI-s telepítést akar csinálni és még véletlenül sem akarja, hogy esetleg legacy BIOS (CSM) módban induljon a telepítő. Egyébként a régi gépek témához annyit, hogy nekem is van ilyen 2012/2013 körül gyártott UEFI-s laptopom és annál simán működik EFI módban mindkét módszer. Viszont, ha valakinél, vagy akár nálad azt takarja a régi gép, hogy csak legacy BIOS-os, akkor meg pláne nincs azon mit csodálkozni, ha nem kajálja meg a GPT séma szerinti pendrive-ot...

[ Szerkesztve ]

(#83337) atee_13 válasza King Unique (#83336) üzenetére


atee_13
őstag

1 féle képen tudtam előhozni UEFI lehetőséget, ha a úgy indítottam újra a gépet win 8 ból.

ekkor 2 extra lehetőség van (mivel alap esetben csak cd rom és hdd beállítás van a boot sorrendnél)

-UEFI

-USB

Próbáltam mind a 2 őt előre tenni hátha az a baj, de mindegyiknél ugyan az az eredmény.

Az Asus oldalán is néztem de ami lehetőségek vannak azok egyik sem ez a bios így hiába van ott leírva mit kell beállítani ennek a biosa más menü pontokat tartalmaz, Youtube on ugyan ez a helyzet ez a c végű laptop egy darab sincs és ami x550 de más végződésű nem ezzel/vagy módosított biossal rendelkezik. Az asus topikban egy málast sem kaptam, azt hittem más is futott már bele ebbe és majd kapok infót.

Megpróbálok még variálni az MBR el és az sima ISO tartalom másolással.

(#83338) flash-


flash-
veterán

üdv

az a gondom hogy ha szeretnék rendszer visszaállítási pontot létrehozni akkor az számomra sok területet foglalna le..
hogy lehet megoldani hogy ez egy másik meghajtóra történjen?
vagy ha ehhez másik külön segédprogram kell mit ajánlotok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#83339) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudnatok segiteni, hogy mikent lehetne javitani egy serult (konkretan leformazott) efi particiot?
Az ugyetlen user ugyeskedett es most ott tartunk, h van egy ures efi particio es mellette egy telepitett win10, illetve egy usb installer.
Usb-rol a telepito nem tudta az inditast rendbetenni.

(#83340) King Unique válasza atee_13 (#83337) üzenetére


King Unique
titán

"1 féle képen tudtam előhozni UEFI lehetőséget, ha a úgy indítottam újra a gépet win 8 ból."

Ez nem teljesen világos, de ha Windows 8/8.1-nél be van a kapcsolva a fast startup, akkor a BIOS-ba belépni eleve csak a rendszer újraindítása után, illetve a speciális rendszerindítással lehet. Ha csak simán le van állítva a rendszer, akkor értelemszerűen nem.

Ha UEFI-s a laptop és van legacy (CSM) mód is, akkor normál esetben a boot menüben lenni szoktak pl. ilyen és ilyen opciók. Ha natív EFI módban akarsz telepíteni, akkor pedig értelemszerűen az annak megfelelőt kellene beállítani. A pendrive meg lehet pl. USB / USB HDD kategória a boot menüben, illetve F9/F12 stb. funkcióbillentyűvel is rendszerint elérhető egy gyors boot menü és ott kiválasztható a megfelelő eszköz. UEFI-s bootolásnál a Secure Boot általában maradhat bekapcsolva, a Windows 8.X/10 rendszerint támogatott ilyen téren. Egyébként az még mindig nem derült ki, hogy ha Windows 8.1-et írsz ki arra a pendrive-ra, akkor az bootol-e azon a laptopon EFI módban. Ha igen, akkor normál esetben a 10-esnek is kellene. Ha nem, akkor ott valami pláne el van cseszve...

[ Szerkesztve ]

(#83341) King Unique válasza #68216320 (#83339) üzenetére


King Unique
titán

Megoldható ezen leírás alapján, de van elvileg egy egyszerűbb módszer (+ infó) is ehhez. Az egyébként komoly, ha sikerült leformázni az ESP-t, amit a Windows a futó rendszer alól rendszerint nem is enged, nem véletlenül...

[ Szerkesztve ]

(#83342) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

Lehet hogy rossz helyre teszem fel a kérdésem előre is bocsi.
8gb ramom van, és amikor elkezdek gémelni ( Nfs Payback,pubg és stb) akkor azt csinálja a gép hogy párszor kidobál a játékból valamint meg eszi a 8gb ramomat és eléggé erősen elkezdi használni a lapozó fájlt, tegnap konkrétan 50%-on volt a lapozó fájlom és csak 7.5gb ramot használt a gép játék mellett.

Az lenne a kérdésem hogy mit lehetne kezdeni azzal hogy ne használja ennyire a lapozó fájlt mert meg keseríti a játékot elkezd szaggatni, akadni. (Ha lehet most hagyjuk ki hogy vegyek 16 gb ramot).

(#83343) #68216320 válasza King Unique (#83341) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi, sikerült rendbetenni.
Linux alól lett törölve egy kis efi ügyeskedést követően :)

(#83344) balu999


balu999
tag

Sziasztok

Kis technikai kérdésem lenne.

Windows 10-et használok, 2 monitorral. Van egy nagyobb fő monitorom és egy kisebb monitor. Volt egy monitor csere, fő monitort cseréltem újabbra. Ezek után amit elindítok programot az mind a kis monitoron jelenik meg, át tudom ugyan húzni de szeretném ha alapból a fő monitoron jelenjen meg.

Hol tudom ezt beállítani?

Üdv
Balázs

(#83345) Ablakos válasza RootRulez (#83292) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha fix IP-t adsz a PC-nek, akkor is ilyen lassan lesz hálózat?

(#83346) svgyula válasza wassabi11 (#83342) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Állítsd be fix 16GB-re a lapozófile-t.Valószínűleg megszakad az adatfolyam azért csinálja. Meg gyomláld ki a feleslegesen elinduló kis f@szságokat mint updateservice, helpel, stb. Nem a win szolgáltatásokra gondoltam hanem az egyéb telepített alkalmazások tolakodó RAM foglaló szemetére. Semmire nincs szükség! Ha kell elindítod!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#83347) Dromi


Dromi
tag

Sziasztok a vártnál hamarabb írok, sajnos! Az a gond, hogy totál jó 2 perc alatt újra lehet tenni a Win10-t az új SSD-vel viszont. egy hétig kb jó volt, viszont 3 napja ilyen történik, hogy reggel, amikor bekapcsolom az áramot elindítom a gépet, az egér tökéletes, billentyű meg nem jó.. csak ha újraindítom a rendszert. Ma meg a Win képnézőjét használtam, mert kellett és, nem zárult be,(10 meg volt nyitva) és belassult az egész rendszer megnéztem 20-47%-ban használta a ramot, ilyen se volt még. Ilyen volt, hogy 3-10 mappát átneveztem és bejött az idő-amikor másolsz. Meg mappából mappába áthelyezés nsem ment azonnal, hanme az is belassult.

Szerintetek mi lehet a gond? Infot kösz:) Hülyeség volt újrarakni, mert ezelőtt jó volt...^

[ Szerkesztve ]

(#83348) mobilizmo válasza Dromi (#83347) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem tudom más hogy van az írásoddal. Görbüljek meg ha értem mit akarsz írni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#83349) Dromi válasza mobilizmo (#83348) üzenetére


Dromi
tag

Belépéskor egér jó, billentyű nem, de csak reggel-- nyomkodom és semmi^

A másik meg a Win képnézője: posztot csináltam képekből és nem zárult be, sőt meg volt nyitva vagy 10 és megnéztem az intézőben, hogy 47%-ban használta a ramot. Utána kijelentkeztem és megint képnéző, és nem zárult be megint..Most driver boosterral mégis felfrissítettem amit írt, és azóta lehet javult, mert elegem lett ebből^.

(#83350) Met válasza Dromi (#83349) üzenetére


Met
nagyúr

Milyen programokat telepítettél fel?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.