Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83251) #86564352 válasza #27216896 (#83246) üzenetére


#86564352
törölt tag

K-Lite (nem muszáj a full, a basic vagy standard is megteszi)

a vlc mellett még van több is: smplayer, potplayer, mpc-hc, mpc-be, mpv.io

[ Szerkesztve ]

(#83252) #27216896 válasza Cs1csó (#83250) üzenetére


#27216896
törölt tag

Valahogy a VLC környezet-idegen, nem illik bele a környezetbe...de ezt kipróbálom, köszönöm! :R

(#83253) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Köszönöm a válaszokat!

Úgy látom a home 45 körül mozog, a pro 75 körül. Azért elég durva. :Y Szóval akkor elvileg ha dobozos verziót veszek, amelyben DVD-n, vagy USB-n adják az operációs rendszert és nincs benne a nevében, hogy OEM, akkor az olyan verzió lesz, hogy nem fog kötődni az adott géphez, hanem lehet továbbvinni? (Gondolom igen, de azért ilyen összegek mellett nem árt kétszer is rákérdezni. :DDD)

Átlag felhasználóként mi a legnagyobb hátránya a home-nak a pro-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#83254) S-IW válasza KubanitoS (#83253) üzenetére


S-IW
tag

(#83255) Cs1csó válasza KubanitoS (#83253) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ a pro-ban
- bitlocker-rel védett meghajtó készítése (kezelni home rendszer is tudja és léteznek ingyenes adattitkosító porgramok is)
- a windows defender jobb testreszabhatósága (ha külső védelmet (Kaspersky, ESET, Avast , BD stb.) használsz akkor ez sem annyira lényeges
- frissítések halasztása - ez is lehetséges külső programmal pl. O&O ShutUp10-el sőt ezzel külön tudod a build upgradeket (funkciófrissítés) és a sima biztonsági frissítéseket is kezelni)
Van még számos dolog itt a link lejjebb amit végigpörgetve tájékozódhatsz. Anno 2015-ben én tudatosan választottam a HOME verziót mivel tudtam volna win 7 pro-ról is frissíteni de végül az otthoni verzióról frissítettem a gépem.

Itt amúgy a hivatalos:[link]

Amúgy pont azért, HOME mert otthoni használatra BŐVEN megfelelő.

EZ az az oprendszer amit érdemes RETAIL verzióban megvenni mivel elméletileg ez "örök" liszensz nyílván semmi sem tart örökké de ha nem a korábbi 3-5 évig használod a vásárolt licencel a gépeiden hanem akár 10-15 évig már megérte bőven.

[ Szerkesztve ]

(#83256) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Cs go-záshoz (2-en) szoktuk használni a Skype-t (minőségben jobb mint a ts).
Az a probléma hogy bedugott fülhallgatnál is áthallatszik hallkan minden.
A füles nem jó, vagy a driver, esetleg hardver hiba? (headset combo csatlakozó van a laptopon)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83257) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok!
2 hete egyik windows indítás után a gép nem ismerte fel a rendszer ssd-t, már a biosban sem látszott. Most hoztam vissza a szervizből, azt hittem üres lesz, de rajta van minden. Az ssd nem tudom melyik sata csatlakozón volt, illetve van egy kisebb is a gépben. Mindkettő random csatalakozóra került vissza. (hátha ez fontos lesz)
A windows is elindult először, de újraindulás után kék halált kaptam. 2-3 újraindításnál ez volt, végül többszöri nekifutásra az auto javítás megoldotta a dolgot.
A gondom az, mintha nem tudna olvasni egyes beállításokat a windows:
- nem működik a start gomb (sem jobb, sem bal klikkre nem reagál)
- a tálcán lévő 2 ikon (pl. chrome) fehér, ha rákattintok "nem nyitható meg az elem. Lehet, hogy áthelyezték, átnevezték vagy törölték. Eltávolítja az elemet?" hibaüzenet jön
- ha kézzel elindítom a chrome-t, akkor tök alapként indul, ha be is jelentkezem akkor is bezárás, újra futtatás után újra tök alap, nem vagyok belépve stb. Mikor a gépet legelőször elindítottam, akkor hibernálásból jött vissza, ott megvolt a vagy 30 tab, fb belépve működött stb. Most se usernevek, se jelszavak, semmi
- a win háttér elment, tök fekete egyszínű
- a desktopra volt kitéve 1-2 jpg, amit a gyerek csinált. Azt most nem tudom megnyitni (can't read file header), csak pl. rendszergazdaként indított total commanderből. A felhasználói fiókom továbbra is rendszergazdaként van beállítva, mint eddig.

Különböző cikkek alapján ezeket már lefuttattam powershellben, rendben lementek, csak éppen nem segítettek. :(
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Van valami remény, vagy újra kell raknom mindent? :W

(#83258) Geth válasza Cs1csó (#83255) üzenetére


Geth
addikt

tudtam volna win 7 pro-ról is frissíteni de végül az otthoni verzióról frissítettem
But... why? :( az egyetlen hátránya az ára, amit pont negáltál volna.

(#83259) mpo


mpo
veterán

Kaptam monitor és tv kalibráláshoz videókat.
Minden jól működött, de megfrissült az Intel videó driver.

Azóta a videó lejátszása közben a fényerő és kontraszt állítás az LG FHD monitor gombjával nincs hatással a videó képére se az ajánlott MPC-HC-ben, se VLC-ben, se WMP-ben.
Reseteltem a monitort, uninstall majd install az MPC-HC, semmi változás.
Win10 Home x64 van.
Hol keressem a megoldást?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#83260) májkimiki válasza picur10 (#83257) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem valami mennyiségi liszences Win10-ről van szó? Aminek lejárt a liszence és belerokkant a legutóbbi verzió frissítésbe?

(#83261) KubanitoS válasza Cs1csó (#83255) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm neked és a többieknek is a segítő szándékot!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#83262) Cs1csó válasza Geth (#83258) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most sem érzem szükségét a pro verziónak. Hyper V-t sem használok vagy bármelyik olyan többlet funkciót amivel plusszosabb a windows 10 pro.

(#83263) Geth válasza Cs1csó (#83262) üzenetére


Geth
addikt

Most sem és a jövőben sem :)
(Én néha beRDPzek)

[ Szerkesztve ]

(#83264) Doky586 válasza KubanitoS (#83253) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

+ Bitlocker rakható HOME verzióra is (a C meghajtót kivéve) külső programmal vagy wintogo-val.
+ Csoportházirend utólag telepíthető HOME verzióra is (pl defender védelem növeléshez)
+ MS Távoli asztal server (kliens van rajta) helyettesíthető más gyártó szoftverével (pl VNC)

[ Szerkesztve ]

(#83265) Cs1csó válasza Geth (#83263) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez csak OEM licenc, úgyhogy ha meghal a vasam vagy már nem fejlesztem az alaplapot majd elgondolkodom, hogyan tovább.

Windows 7-ből sem használtam az ULTIMATE verziót csak a Home Premiumot.

(#83266) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Napok óta szívok, és egyszerűen nem találok rá választ...

Adott két gép (noti és asztali) mindekttőn wondows 10 (1803) valamint egy Android Box, (LE Kodival.) Szeretnék megosztani mappákat, de nem megy... Vannak korábban megosztott mappák mindkét gépen, időközben új lett a noti (D meghajtó maradt). Elvileg saját tulajdonba vettem mindent, felderítés be van kapcsolva, magán hálóati profil és 128as titkosítás van mindkét gépen beállítva. A router egy TP link WL340g. Tűzfal és szűrés sincs beállítva, tulajdonképpen alapon megy minden. Ahogy csináltam: jobb klikk a mappán és megosztás adott személyekkel, itt mindenkit választom olvasás/írás joggal, de jelszavas védelemmel, és anélkül sem megy. A két gép egymással kommunikál, ping csomagok célba érnek, hálózati nyomtató működik. Mappát viszont hiába osztok meg, egyik sem látja a másikat. (és a Kodi sem lát semmit...) Mit ronthatok el?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#83267) Geth válasza Cs1csó (#83265) üzenetére


Geth
addikt

Ah, én lusta voltam, ms acc-al simán tovább viszem a pro-t :) Legalább nem kell később elgondolkodnom.

(#83268) Geth válasza pocokxx (#83266) üzenetére


Geth
addikt

Direktben próbáltál belépni a megosztásba? Lehet csak a felderítés nem megy.

(#83269) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Azoktól kérdezném akik OneDrive-ot használnak fájltárolásra:
Hogy oldjátok meg, hogy a feltöltött adatok titkosítva legyenek? Mert bárhol olvasom a OneDrive-on a feltöltött fájlok nyugvó állapotban nincsenek titkosítva (at-rest encryption). Vagy nem is zavar, hogy a Microsoft szerverein a fájljaid védtelenül vannak?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#83270) pocokxx válasza Geth (#83268) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mármint hogy direktben? Konkrét elérési utat írva a címsorba? Úgy sem megy sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#83271) Geth válasza pocokxx (#83270) üzenetére


Geth
addikt

Csak, hogy egy nyelvet beszélünk:
\\GÉP-NÉV\megosztás
és
\\GÉP-IPCÍM\megosztás
sem megy?

(#83272) pocokxx válasza Geth (#83271) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen. Így sem megy.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#83273) kali válasza Ra's al Ghul (#83269) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Engem nem zavar, de ha ellenkezőleg lenne, mert például adott tekintetben kényes dolgokat tárolnék ott, akkor húzós jelszóval becsomagolt állományokat töltenék fel, amiknél a mappa tartalmának a megtekintése is csak a kulcs ismeretében/birtokában lehetséges.

(#83274) Geth válasza pocokxx (#83272) üzenetére


Geth
addikt

A folder Advanced Security beállításaiban a Permissions és a Share tabokon is próbáltad Everyone: Full Control engedéllyel? Gondolom a másik Win géppel teszteled, a lejátszót egyelőre hanyagold.

(#83275) #77646080 válasza Ra's al Ghul (#83269) üzenetére


#77646080
törölt tag

Üdv! Használom a OneDrive-ot, de semmi olyasmi nem lakik rajta, ami védelemre szorulna. Ha lenne bármi védendő, azt vagy nem ott tartanám, vagy a kali által írtak szerint tölteném fel.

(#83276) Cs1csó válasza Geth (#83267) üzenetére


Cs1csó
félisten

MS accounttal tovább lehet vinni? Ez hogy működik? Hogyan tudnám tovább vinni?

(#83277) Geth válasza Cs1csó (#83276) üzenetére


Geth
addikt

"X" ms account adatlapján szerepel "A" gép (nekem pl Free Upgrade volt 8-ról), tehát oda van beregisztrálva.
Másképpen: Settings / Activation alatt azt írja, hogy digital license linked to your MS account.
"A" gép tönkremegy.
"B" gépen friss rendszeren belépsz "X" ms accounttal, activation troubleshooter, és azt mondod hogy ez a gép valójában az a gép.
Gondolom ezt azért nem lehet végtelenségig eljátszani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83278) Cs1csó válasza Geth (#83277) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lényeg, hogy az "A" gépet akkor kukázni kell.

(#83279) Kékes525 válasza Cs1csó (#83255) üzenetére


Kékes525
félisten

Van lehetőség egy OEM lincence-t retailra cserélni olcsóbban(pl.: a különbözet kifizetésével)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83280) adika4444 válasza ArthurShelby (#83256) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

99% a headset lesz a hibás, olcsóbb szegmensben 10-ből 9-nek ez a baja mert ócska. 2011-ben hozzám került egy Sennheiser PC350-es, ez nem csinál ilyesmit. Előtte Mediamarkt-os 10--20k fülesekkel nyomultam, az összesnek vagy ez volt a baja, vagy csak gagyi volt simán....
Kérdezz be
ide

üdv, adika4444

(#83281) #86564352 válasza kali (#83273) üzenetére


#86564352
törölt tag

És MS fiókhoz erős jelszó + 2FA

(#83282) mpo


mpo
veterán

Tegnap este már kérdeztem, mit állítottam el, hogy videó lejátszás közben (VLC, WMP, MPC-HC) a videó tartalma érzéketlen a monitor fényerő és kontraszt gombjaira?
Gigabyte alaplap, Intel HD Graphics 530, Intel HD grafikus vezérkőpult.
Win10 Home x64 van, ma frissült, a driver is a legújabb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#83283) Cs1csó válasza mpo (#83282) üzenetére


Cs1csó
félisten

99% hogy driver gond, tegyél fel egy régebbit. Ajánlom a PotPlayer-t lehet jobb mint az előbb felsoroltak.

[ Szerkesztve ]

(#83284) Syl válasza Kékes525 (#83279) üzenetére


Syl
nagyúr

Van, de az a téma tiltott itt ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83285) ArthurShelby válasza adika4444 (#83280) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi szépen!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#83286) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

A problémám nem oldódott meg. Újra húztam a rufus 3 al a pendrive ot. win 8 ról win 10 re van valami extra trükk usb-s telepítésre? Beállítom, hogy UEFI boot ot újraindítom. Bootnál beállítom elsődlegesnek a UEFI:USB-t pedrive benne aztán ez az üzenet fogad: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

win 8 ról még nem tettem win 10 et van valami lépés amit kihagyok?

(#83287) Doky586 válasza atee_13 (#83286) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy jön a képbe a win8..?

(#83288) májkimiki válasza atee_13 (#83286) üzenetére


májkimiki
őstag

Shift+Restart gomb, majd kiválasztod az új efis usb eszközt.

(#83289) kali válasza #86564352 (#83281) üzenetére


kali
legenda

A fiókok megfelelő védelme alap a kérdés tárgyától függetlenül is.

[ Szerkesztve ]

(#83290) King Unique válasza atee_13 (#83286) üzenetére


King Unique
titán

Azt pont nem írtad, hogy a kiírásnál a Rufus melyik beállítását használtad... Ha az elsőt, vagyis MBR-BIOS módot, akkor az pont nem igazán jó az UEFI-hez. Pláne, hogy NTFS-re formázza a pendrive-ot, ellenben laptopoknál gyakori, hogy EFI módban csak FAT32 fájlrendszerű pendrive-ról lehet bootolni. Amihez a programnál értelemszerűen a natív GPT-UEFI opciót kell ilyenkor választani.

Aztán, ha UEFI-s telepítést akarsz csinálni, akkor értelemszerűen az annak megfelelő bootolási módot kell az UEFI BIOS-ban beállítani, illetve a megfelelő boot eszközt kiválasztani. Valamint laptopoknál is szokott működni pl. az F9/F12 funkcióbillentyű, amivel közvetlenül is lehet boot device-t választani, nem muszáj ehhez előre beállítani a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#83291) atee_13 válasza King Unique (#83290) üzenetére


atee_13
őstag

Megnézem majd otthon, de emlékeim szerint FAT32 ben csináltam. Az írást leszámítva emlékeim szerint a képen szereplő megoldás volt.

A Boot menüje érdekes mert csak akkor van UEFI ha win 8 ból UEFI-s újra indítással csinálom alap esetben nem találom.

Sorrendet már próbáltam többféleképpen első a USB vagy a UEFI de egyikkel sem ment.

(#83292) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Mióta Windows 10 van, a bekapcsolást követően még egy ercig nicns net. A piros X és sárga felkiáltójelek váltogatják egymást.

A netem UPC 100Mbps, WiFi-s modemmel. Okozhatja esetleg az, hogy a telók már rajta vannak a WiFi-n és emiatt nehezebben kap az UTP-vel csatlakozó gép IP címet?

═════════════════════════════════════════

(#83293) Doky586 válasza atee_13 (#83291) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor engedélyezd az USB-t..! [kép] (az Auto és hasonló beállítás okoz ilyen hibát)

A biosban(uefi) az SSD legyen az elsődleges bootdrive, a gyors bootválasztó menüben (nálam ez F11) a két pendrive közül az UEFI-set válaszd. Törölj az SSD-ről minden partíciót és az üres helyet add meg telepítési célnak.

[ Szerkesztve ]

(#83294) Syl válasza RootRulez (#83292) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem hiszem. Nálam szintén upc (dual band) wifi modemmel, van hogy 20 eszköz lóg rajta (nyomtató, telefon, táblagép, tévé, nas, laptop, desktop), de nem gond neki az ip-cím kosztása. Net azonnal van boot után, minden platformon.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83295) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Segítséget kérnék. W10 alatt a C-hez szeretnék jópár GB-t hozzácsapni a D-ből. Töröltem is a kötetet, de a C után allokálva van egy 479Mb-s helyreállítós partíció. Van ötlet, hogy tudnám vagy törölni ezt a helyreállítós partíciót, vagy az elé behozni a többi tárhelyet? Particion Magic-kel régen mókoltam, de rossz tapasztalataim vannak. Nincs kedvem az egész gépet újrahúzni. :R

(#83296) Doky586 válasza KaiotEch (#83295) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyenkor illene lemezkezelő screenshotot mutatni.

(#83297) Kapanyél válasza KubanitoS (#83253) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szia!

ITT tudsz venni legálisan 10kHUF alatt retail kulcsot.
Én Office-t vásároltam, működik!

SZERK: most vettem egy Win10 Pro Retail-t is, $24-ért.
Van promóciós kód is: Software18%

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#83298) KaiotEch válasza Doky586 (#83296) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#83299) KubanitoS válasza Kapanyél (#83297) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm, de ez minden, csak nem legális. Ennyi erővel e-bayről is vehetnék egy kulcsot.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#83300) Kapanyél válasza KubanitoS (#83299) üzenetére


Kapanyél
őstag

Miből gondolod, hogy nem legális?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.