Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) JanR válasza Feri1977 (#19650) üzenetére


JanR
addikt

Legalább még egy hír, amin csámcsogunk 3 napig. Bírom az ilyen cikkeket. :(((

És akkor a kalóz windows 10 is letörli a kalóz játékokat, vagy az az eredei játékokat fogja letörölni? :DDD

(#19652) t72killer válasza JanR (#19651) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vihar a biliben:)

" a kalóz windows 10 is letörli a kalóz játékokat, vagy az az eredei játékokat fogja letörölni? " <- :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19653) Petyyyyy válasza JanR (#19651) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez jó volt. :C

A napokban nagy volt a kísértés, hogy frissítsem a gyárban rendszert Win7-ről, de győzött a józan ész és kivárok. Pedig nehéz. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#19654) csizi90 válasza JanR (#19651) üzenetére


csizi90
aktív tag

Ezmiez?

"Az ingyenes Windows 10 tökéletes példa arra, hogy valójában semmi sincs ingyen. A Microsoft által kényszerített frissítés automatikus letöltésére ráfizethet, akinek a számítógépe adatkorlátos díjcsomaggal van a neten, a személyes adatainkhoz is hozzáférhet a szoftvercég, ha azt szükségesnek látja." :W :W

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#19655) Casanova*


Casanova*
veterán

Hikomat registry kapcsolók - letöltés ezeket nyugodtan kapcsoljátok ki! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19656) Воланд válasza Casanova* (#19655) üzenetére


Воланд
titán

tenyleg muszaj ilyen baromsagokat terjeszteni?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19657) Popes válasza Casanova* (#19655) üzenetére


Popes
őstag

Azért azt hozzá tehetnéd hogy csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#19658) t72killer válasza Casanova* (#19655) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem szeretek a registryben turkálni, ha nagyon nem muszáj:U. Ha kell vmit állítani, azt group policyben teszem - igaz, ott ki kell keresni a megfelelő kapcsolót, tudtommal nincs automata script, amivel tucatnyi beállítást lehetne egyszerre eszközölni.

Ráadásul asszem a gp magasabb prioritású, mint a registry. (ha vmit a registryben állítasz, az nem megy át a gpe-be, viszont ha gpe-ben átállítasz vmit, annak szót fogad a registry)

Jártasabb admin majd kijavítja, ha vmi rosszat írtam.

Slusszpoén: a linkedre harap a Trafficlight, vírusnak nézi :C

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19659) Casanova* válasza Воланд (#19656) üzenetére


Casanova*
veterán

ez nem baromság. egyáltalán nem!! pl. én ezeket nem használom,mindig offolom őket. kevesebb folyamat fut a háttérben. ezek mind csak szolgáltatások. a számítógép - kezelésben lehet ki-be kapcsolni őket.

pl. ha te egyáltalán nem nyomtatsz,nem használsz nyomtatót. akkor azt a 3 szolgáltatást ki lehet kapcsolni. különben fölöslegesen futnak a háttérben. főleg a kettő...

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19660) Воланд válasza Casanova* (#19659) üzenetére


Воланд
titán

szerintem elso korben nezz utana, hogy mik ezek a szolgaltatasok, majd utana hangoztasd, hogy nem baromsag ezeket kikapcsolni. komolyan mondom, hogy nevetseges, hogy itt egyesek annyira ertenek a rendszerhez, hogy nekiallnak biztonsagi szolgaltatasokat kikapcsolni, majd ezt meg hirdetik is. meg ssd optimalizalas, meg kereso szolgaltatasok kikapcsolasa. jah, ezek nelkul biztos gyorsabb lesz a rendszer. szanalmas.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19661) dredbiro válasza Casanova* (#19659) üzenetére


dredbiro
senior tag

szoktam én is kapcsolgatni a registryt, persze csak ésszel, de egyébként ezek kikapcsolásával milyen előnyökhöz jutsz ami kimutatható is a gyakorlatban?

Good hunting,STALKER !

(#19662) Casanova* válasza Воланд (#19660) üzenetére


Casanova*
veterán

ezer éve így csinálom. nyugodtan ki lehet kapcsolni,ami nem kell.

(#19661) dredbiro : gyorsabb lesz a rendszer,kevesebb folyamat fut a háttérben. több kiskaput bezársz,idegenek távolról nehezebben férnek hozzá a rendszerbe. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19663) Popes válasza Casanova* (#19659) üzenetére


Popes
őstag

Lehet hogy te nem használod ezeket, de ha valaki ezzel kiheréli a rendszerét és neki szüksége lenne ezen szolgáltatások közül bármire, itt fog kérdezni hogy miért nem jó már megint ez meg az.

Deus ex machina

(#19664) Воланд válasza Casanova* (#19662) üzenetére


Воланд
titán

en meg ezer eve gyorsan hajtok, hajts te is!

"gyorsabb lesz a rendszer"

nem igaz.

"kevesebb folyamat fut a háttérben"

es?

"több kiskaput bezársz"

igen, pl a tuzfal, meg az update kikapcsolasaval tenyleg kiskapukat zarsz be. szoval nem, ez sem igaz.

"idegenek távolról nehezebben férnek hozzá a rendszerbe"

szinten nem igaz.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19665) Colos1 válasza Casanova* (#19659) üzenetére


Colos1
őstag

Régen, még XP -s időkben valóban volt értelme, sokat gyorsult a gép ezek letiltásával. Vistánál nem tudom, mert azt kihagytam, de a Win7 -et már hidegen hagyta, hogy mennyi fut a háttérben. Ennek egyszerűen az az oka, hogy a Win7 -nek jobb a memóriakezelése, mint az XP -nek volt. A Win10 -nek a Win7 -nél is jobb, tehát még annyi értelme sincs. Esetleg harmatgyenge gépen talán.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#19666) Mate válasza Casanova* (#19662) üzenetére


Mate
nagyúr

Az, hogy ezer éve így csinálod nem jelenti azt, hogy helyes vagy van értelme...

(#19667) Casanova* válasza Popes (#19663) üzenetére


Casanova*
veterán

erre ott vannak az ON kapcsolók. simán vissza lehet kapcsolni gyári értékre. egyébként én mindent offoltam,kivéve a tűzfal. és minden pöpecül működik. game,skype,minden... nyomtatni nem nyomtatok.

jól van srácok! csak saját felelősségre! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19668) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Microsoft edge-ből szeretném a kedvenceket lementeni, de a users/favoriteben nincs semmi.
Hol találom?

(#19669) Воланд válasza szepsy (#19668) üzenetére


Воланд
titán

%UserProfile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\MicrosoftEdge\User\Default\Favorites

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19670) net91


net91
senior tag

A defender egyik frissítésének telepítése a többször próbálkozás ellenére is sikertelen volt.
A W7-ben eltudtam rejteni azt a frissítést, melynek telepítése többszöri próbálkozásra is eredménytelen volt.
Itt W10-nél ezt nem tudom megtenni, most ezt a frissítést minden nap megfogja próbálni telepíteni a végtelenségig?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#19671) ZsoltG60 válasza ZsoltG60 (#19584) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Valaki erre? [link]

Minden újraindítás után kéri a wifi jelszót...

Lumia 950XL

(#19672) t72killer válasza Воланд (#19669) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL:U. Messze van ez még a béta szinttől is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19673) Cifu válasza Casanova* (#19659) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jah, tök jó, hogy nem lehet .PDF-be nyomtatni az erre való programokkal az ilyen ostobaságok után. Még Windows 7-nél csinált ilyet az egyik ismerős kölke, mert látta a neten, hogy milyen "jól" lehet gyorsítani a gépen az ilyen "megoldásokkal". Az apja közben nem tudott dolgozni, és a haját tépte, én meg másfél óráig szemezgettem a különféle registry beállításokat, mert persze lejegyeztelni azt, hogy mit állított át, az smafu.

A srácot megkértem, hogy ugyan mutassa már meg, hogy miben is gyorsult a gép szerinte. Mert mindent visszakapcsolva óra szerint nem állt fel lassabban a gép, és játékok alatt sem volt kevesebb fps. Persze erre nem volt épkézláb magyarázat...

Utána csináltunk két felhasználót a gépre, és a gyerek nem kapott admin jogokat... :DDD

@t72killer: Egen, én is az ilyenek miatt nem rakom még fel, csak virtuális gépre, hogy ismerkedjek vele...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19675) Viper26


Viper26
nagyúr

Hasznos lehet.:

How to disable data logging in W10

(#19674) centaurium.:

Látom megint kezdődik.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#19679) t72killer válasza Viper26 (#19675) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És #19674:

Most komolyan, ha vki felteszi a win10-et, akkor végiglinkeli 1001-edjére ugyanazt:U?

Ne kezdjünk már neki az 1000x lerágott csontoknak.:U Van amúgy adatvédelmis topic.

#19680: itt is végigtárgyaltuk a témát oldalakon keresztül, semmi szükség a felesleges HSZ-szaporításra, csak nehezebb keresni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19680) Viper26 válasza t72killer (#19679) üzenetére


Viper26
nagyúr

Simán kapcsolódik hozzá, emiatt szerintem felesleges agyérgörcsöt kapnod, de ahogy érzed. :D

Pixel 7 | FR955

(#19681) Mate válasza t72killer (#19679) üzenetére


Mate
nagyúr

Az idelátogatók 99%-nak elege van belőle.

Még ma frissítve lesz az összefoglaló és ha valaki a kémkedős vagy kalózos baromságot belinkeli, akkor törölve lesz.

(#19682) WindowsNieuw


WindowsNieuw
újonc

Helló!
Nem lehet néhány hiba frissítése közben a Windows 7 vagy 8 Windows 10. A leggyakoribbak a 0x80070002 és a 80240020 hibák.

Van egy fix mindkettőjük számára:

0x80070002 - 0x20016: https://www.youtube.com/watch?v=hE6KRgg15rM
80240020: https://www.youtube.com/watch?v=DHECrTEDJtk

Remélem ez segít mindazoknak, akik szembesülnek azok frissítés hibákat!

(#19683) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Lenovo Flex2-14"-on 2 hét után hivatalos licensszel Windows 8.1-ről frissítve a Windows 10 SSD-vel egy halom kaka lett.

Telepített alkalmazásaim :
Utorrent, 7zip, Office2010, MediaPlayerClassic HomeCinema.
Ennyi és nem több.

Microsoft Edge több ízben lefagyott, belassult.
Viszonyításképpen a Win8.1 sajnos tökéletes.

Gépházból hibásan állt vissza 8.1-re, így azt újra kellett húzni.
Ennyit a Win10ről.
Sok notebookos usertől sajnos ezt hallom, hogy szar lesz.

Párom asztali fosán pedig az USB szarakodott. Megoldatlan egy régi chipset driverrel, most jól működik.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19684) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy valami témábavágó is legyen: szeretnék egy rendszerbackupot tartalék winyóra, úgy, hogy a főwinyó halála esetén ez sima 2percet igénylő winyócserével azonnal aktív, kész rendszer legyen - ne kelljen semmilyen 3rd party alkalmazással, liveCD-vel, telepítéssel stb vacakolni. (Melós notiról van szó)

A beépített megoldás ha jól tudom nem bootolható, igaz? Win10 alól tudom valahogy az összes partíciót (beleértve a bootoláshoz szükséges rejtett cuccokat) bitre pontosan tükrözni USB-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19685) szunyi777 válasza WindowsNieuw (#19682) üzenetére


szunyi777
őstag

Köszi, ez jól hangzik, de nekem erre kellene fix!
Minden más hibátlan, és frissül.. csak az az átkozott fényképek nem..

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#19686) Viper26 válasza Mate (#19681) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez aztán a demokrácia gyerekek. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#19687) wjbhbdux válasza Casanova* (#19655) üzenetére


wjbhbdux
veterán

winXP-t ne rakjuk vissza? :W

/s

(#19688) Casanova* válasza wjbhbdux (#19687) üzenetére


Casanova*
veterán

ha ssd-én van a rendszer,ezeket offolhatjuk.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19689) Kbhont válasza wjbhbdux (#19646) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszi!
Próbálok ebből kihámozni valamit...:)

(#19690) Popes válasza szunyi777 (#19685) üzenetére


Popes
őstag

Talán egy próbát megér valami hasonló. LINK

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#19691) wjbhbdux válasza Casanova* (#19688) üzenetére


wjbhbdux
veterán

mégis miért? mindegyik feladata, hogy gyorsabban fusson a rendszer.

/s

(#19692) Воланд válasza wjbhbdux (#19687) üzenetére


Воланд
titán

pedig az ember azt hinne, hogy ezek a varosai legendak egy ido utan elfelejtodnek. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19693) Cifu válasza Casanova* (#19688) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jajj... :U

Az SSD-n is lehet durván, teljesítményre káros mértékűen töredezettséget összehozni, és bizony, a windows elég jól kezelni ezt a problémát. (ajánlott link a témában)

Ahogy már a Windows 8 is képes volt maga eldönteni a háttértár sebességéből, hogy kell-e a prefetch / superprefetch, vagy sem.

Szóval nem, ezeket NEM célszerű kikapcsolni, hidd el...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19694) Casanova* válasza Cifu (#19693) üzenetére


Casanova*
veterán

ok! elolvasom! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19695) szunyi777 válasza Popes (#19690) üzenetére


szunyi777
őstag

Sajna nem nyert! Hozzá adtam a többi felhsználót, ahogy a linkben is van, reboot, de nem jó sajna...

Valaki linkelt, hogy hogyan lehet eltávolitani, újra telepiteni a beépitett appokat külön-külön, de nem találom sehol! :W

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#19696) Popes válasza szunyi777 (#19695) üzenetére


Popes
őstag

Egy ilyen linket tudok adni. LINK

Deus ex machina

(#19697) Kernel válasza t72killer (#19684) üzenetére


Kernel
nagyúr

A beépített megoldás lemezképeket készít, partíciókról. Egyszerre többet is lehet választani, de kötelezően beleveszi a Windows-partíció mellett azt is, amelyiken az indítófájlok találhatók. Ha az nem közös.

Neked viszont szektorszintű HDD-másolatra lenne szükséged. Erre sokféle klónozó program alkalmas, akár egy diskeditorral is elvégezhető, csak azzal inkább offline.

Élő rendszeren belül indítva működik például az EaseUS Todo Backup Free.

Clone menüpont, HDD-k választása, "Sector by sector" opció.

A próba kedvéért 120-as SSD-t elkezdtem tolni egy 250-es HDD-re (nagyobb lehet a célmeghajtó, kisebb nem, a felesleg particionálatlan marad).

Nem vártam ki a végét, leállítottam, szektorszinten baromi lassú, de látszólag működik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19698) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A Windows 10 letörli a kalózmásolat játékokat

Hogy mik vannak. Várható volt, hogy kifehérítik a dolgokat, ami rendben is van. De már annyi minden után kutakodnak, hogy kérdéseket vet fel. Hiába jó a rendszer... vagy annak néz ki.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19699) Casanova* válasza V.Stryker (#19698) üzenetére


Casanova*
veterán

elvileg az xbox játékokra vonatkozik.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19700) sheep válasza V.Stryker (#19698) üzenetére


sheep
addikt

Ez így ebben a formában nem igaz, de manapság muszáj hatásvadász címeket adni.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.