Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) ksanc


ksanc
őstag

Bár az sem tuti, vagy két hónapja ejtettem el egy ilyen vinyót úgy, nem működés közben, hogy gallyra is ment. Itt figyel, majd viszem a Kürtbe, ha lesz rá zseton :)
Szerencsére kritikusan fontos dolgok már nem voltak rajta, előtte másoltam fel a jó részét egy NAS-ra.

(#19952) GIJoe


GIJoe
addikt

Gondoltam hogy suttog a 10es ezt azt, de ezt nem gondoltam...

(#19953) Clemi válasza Sztlaci (#19948) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem csak addig van felcsatolva a backup HDD amíg mentek. 2 hetente fél óra :)

(#19949) wjbhbdux Egy példány nekem is felhőbe megy.

(#19954) daczkó válasza wjbhbdux (#19949) üzenetére


daczkó
aktív tag

Pontosan ugyan annyi időbe telik titkosítani azokat a fájlokat is, mint a gépeden lévőket, mivel folyamatos szinkronban vagy.

/ignore wwenigma

(#19955) megint én


megint én
őstag

Bocs, nagyon nem vagyok naprakész.
Ez a win10 akkor most mindenkinek ingyenes? Azaz feltehetem pl linuxos gépre, vagy csak win7, 8 mehet frissülni? Csak mert a bnőm laptopja eredeti win8.1, és sehogy sem hajlandó frissülni, nem tudom mit lehetne csinálni még. :S

(#19956) vg válasza Locsi (#19947) üzenetére


vg
addikt

Én ezeket a lejátszókat nem ismerem, de két Win10 gépen is (egyik közel 10 éves gép) bsplayer + ffdshow + ac3filter-t használok, egyszerűen tökéletes mindenre.

(#19957) Locsi válasza vg (#19956) üzenetére


Locsi
senior tag

Tuti, hogy valamilyen meghajtó program probléma lesz, de esélyem nincs kipróbálni, sem grafikus, sem hangkártya drivert, mert nincs újabb.

(#19958) t72killer válasza gg72 (#19918) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Létezik olyan oldal, ahol összegyűjtve, egyben le tudnám tölteni az összes eddigi Win10 frissítést?

www.ms-vnext.net/UpdateArchive

Amire szükséged lesz (pl integráláshoz):

3074678, 3074686, 3081444, 3081437(?), 3081441, 3087916

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19959) laleeee válasza Clemi (#19945) üzenetére


laleeee
őstag

Pont most történt ez egy haverommal.Blokkolta az összes jpeg fájlját.Szerintetek van erre megoldás ? Szeretnék neki segíteni

(#19960) wjbhbdux válasza laleeee (#19959) üzenetére


wjbhbdux
veterán

(#19961) bobalazs válasza laleeee (#19959) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

crypto locker? az nem gyerekjáték. Nem fogsz tudni neki segíteni.

(#19962) King Unique válasza laleeee (#19959) üzenetére


King Unique
titán

Vírusírtó topikban kéne az ilyeneket megkérdezni, ott értenek hozzá igazán, nem itt.
Attól is függ, milyen titkosító vírus, de ha már lekódolta és pénzkérő ablakot is feldob, akkor a fizetésen kívül általában nem sok esély van az adatok visszanyerésére.

azt meg sem kérdem, milyen védelme volt.

[ Szerkesztve ]

(#19963) t72killer válasza GIJoe (#19952) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van a témának külön topicja. Amúgy ha nem tartják be a csúszkákkal vállalt adatvédelmi tételeket, akkor perelni kell őket, ha amit itt leírtak igaz, akkor fognak is menni a perek. (ezért is gondolom, h a nagy adatodavissza dolog szigorúra állított adatvédelemnél kamu)

#19962: hja, Crypto ellen nincs orvosság, ha nagyon értékes volt a cucc, lehet fizetni (olvastam már PH-fórumon pár embertől, h fizettek), ennyi. Ezért nem szeretem, ha akárki gyenge/semmilyen védelmet ajánl akármelyik windows alá. Honnan tudja az illető "szaki", hogy nincs a családban egy balkezesebb rokon, aki töltöget és gyakran klikkel a hamis "letöltés"-gombok garmadájára? OK, hogy nincs 100%-os védelem, de jó esélyed van, hogy egy 95%-os kombó megfogja, míg az 50-%-os kétbalkéz Defender elhibázza.

A fentebbi "kiirtom a vírust totalcommanderrel" megoldást nem tudom értelmezni:U. Igen, ultrabéna 10éves autorun-vírust le tudok nyírni vele alkalmasint, cs olyat nem, ami igazán veszélyes.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19964) Rotcsa válasza Tiger. (#16546) üzenetére


Rotcsa
tag

Követtem az útmutatót. Mellesleg valami baj volt, Újraindult, de a win. nem töltött be, csak fekete képernyő volt. Több óra várakozás után meguntam és nyomtam egy hosszú powert, majd ismét power, akkor már betöltött, de a startmenü néha szar volt, meg akár mire kattintottam, sose állt le, csak miután újraindult és a bejelentkező képernyőn állítottam le a kikapcsológombbal, de akkor már működött.

Utánaolvastam, h lehet frissítés kell neki. Fel is tettem a minap, egy ideig jó volt, ha alvó tettem, elaludt, ha leállítottam leállt, a start menü sem fagyott ki, de most megint úgy szar az egész, ahogy van.

(#19965) svgyula válasza ksanc (#19950) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Tegnap elkezdtem ugyanezt írni aztán inkább hagytam mert az 1bit-es ebereknek ez így jó :K Hiszen nekik találták ki "INGYENES TÁRHELY!!!" mert van aki még nem tudja azt, semmi sem ingyenes! Ilyenkor azzal fizet a luzer, hogy hagyja turkálni a különböző szervezeteket a dolgaiban.........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#19966) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Sziasztok!
A posta alkalmazásnál, ha szinkronizálok mindig ezt a hibaüzenetet kapom Van erre valami megoldás?

(#19967) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok

2-3 napja frissítettem win7(32)-ről win10re az asztali pc-m, és azóta kvázi használhatatlan a gépem. Szerintem az MS élete legrosszabb oprendszerét hozta össze. Katasztrofális az egész. Hol a hang megy el, hol a hálózatom(wifi), hol egyszerűen kifagy és újra kell indítanom. Feladatkezelő lett a legjobb barátom, ott van egy olyan, hogy Szolgáltatásgazda: Helyi rendszer. Na az néha teljesen ok nélkül - pl akár bekapcsolásnál is - úgy el kezdi pörgetni a procit, hogy képes 100%on terhelni úgy hogy NEM FUT SEMMI!!! Le kell lőnöm, hogy akár egy böngészőt is el tudjak indítani. Ilyenkor egy darabig jó, de egy idő után - szintén látszólag minden ok nélkül – ismét elkezdi pörgetni a procit és zabálni a memóriát. Ráadásul nem hogy gyorsabb lett de kifejezetten lassabb. Még a be-ki kapcsolás is érezhetően szánalmas a win7-hez képest. Ezen így se dolgozni, se semmit nem lehet csinálni. Olyan kérdésem lenne, hogy ha vissza térnék a win7-re azt meg tudom e tenni gyalulás nélkül, ahogy a 10is felkúszott, vagy muszáj kikapálni mindent és 2napom azzal fog telni, hogy a win 7-et frissíthetem? (mert hogy nem egy mai lemez...)

Túrista vagyok

(#19968) gyalu 1 válasza bpmcwap (#19967) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Próbálj csinálni egy helyreállítást mielőtt "feladod"? :)

(#19969) bpmcwap válasza gyalu 1 (#19968) üzenetére


bpmcwap
senior tag

gyengébbek kedvéért leírnád melyik járólap alatt keressem???

Túrista vagyok

(#19970) Aarpok válasza Locsi (#19957) üzenetére


Aarpok
őstag

Nálam nem a hanggal hanem a képpel csinálta ezt idegesítő volt ezért visszamentem 8.1 re ott nincs ilyen gond.

Аарпок

(#19971) bon válasza bpmcwap (#19967) üzenetére


bon
őstag

Hang és hálózat probléma inkébb driver gond lesz, a hardvergyártókon múlik a dolog. Amúgy én megpróbálkoznék a tiszta telepítéssel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#19972) BiP válasza bpmcwap (#19967) üzenetére


BiP
nagyúr

Itt leírják, hogyan lehet visszatérni a régi rendszerhez:
http://www.howtogeek.com/220723/how-to-uninstall-windows-10-and-downgrade-to-windows-7-or-8.1/

Röviden: Settings, Update & Security, Recovery, és ott kell lennie egy Go back to Windows 7 opciónak.

De amúgy én is driverproblémára gyanakodnék, nem írnám le a rendszert. Meg ugye függ a hardvertől is.

[ Szerkesztve ]

(#19973) vg válasza Locsi (#19957) üzenetére


vg
addikt

Egyáltalán nem "tuti". Mondjuk ha ennyire értesz hozzá nem is értem miért kérdezel. Amúgy meg lehet az általad választott "remek" lejátszóprogramok egyszerűen nem a megfelelő rendering mode-t használják, nézz szét a beállításoknál. Itt van egy kis infó, a legjobb talán a EVR, én azt használom már sok sok éve bsplayer+ffdshow alatt. Nem akad se a kép, se a hang a szar athlonxp3800-2GB gépem alatt.

(#19974) pendre54 válasza bpmcwap (#19969) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Megnyitod a gépházat, és itt találod:
[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19975) Thome válasza BiP (#19972) üzenetére


Thome
addikt

Egy Acer 5310 notin (2006-2007) gond nélkül fut (még jobban is), szerintem driver gond lesz.

(#19976) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

szuper!!! Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
Driver gondra amúgy azért nem gyanakszom, mert alapvetően működik, csak mikor lelövöm a pörgést a feladatkezelőben, általában akkor szál el a hang, szóval ez inkább op rendszer.
Amúgy a gép nem egy mai darab. ha jól dereng úgy négy éves.

Túrista vagyok

(#19977) #78032384


#78032384
törölt tag

Korábban is panaszkodtam itt, most már tényleg kezd elegem lenni ebből a béta bughalmazból. A 4 féle design és maguk se tudják mit akarnak, csak egy dolog. Viszont hogy elérték szét akarom verni a gépem... Letiltottam minden automatikus karbantartás és wake up dolgot, mégis éjjel fél háromkor felébredt a gép és erre én is, azt hittem szétverem. Ami gyanús, tegnap volt manuálisan újraindítva frissítések miatt, lehet frissítések idején valamit default visszaállít, amit én már beállítottam hogy ne? Ugyanez a gyanú a photos appnál is. A beállítások paneljében megadtam egy darab adott mappát, a többit eltávolítottam hogy ott ne keressen képeket, ez a szar viszont egy idő után (frissítés után?) visszaállítja az alapértelmezett pictures és onedrive mappákat is. Már harmadszor megyek rá hogy remove folder, fogadok pár nap múlva visszateszi magától. A rendszerfrissítéseknél is beállítom délben indítsa újra, erre ezt elfelejtette és visszatette valami lehetetlen éjjeli időpontra. Miért nem fogad szót, ez már tényleg a skynet?

Ha pénzért vettem volna, most kérném vissza az árát. Ezt még ingyen is kínos volt ebben a formában kiadni.

Insiderek közben kaptak ablak fejléc színezési lehetőséget, hát én már magamba fordulok a nagy fehérségtől. Ilyen tempóban talán őszre mi is megkapjuk ezt az opciót, óriási mérföldkő lesz a számítástechnika történetében. Talán karácsonyra azt is megoldják ne kapcsoljon be magától a gép, ha egyszer azt mondom. Hogy hidegindítás után a num lock be legyen kapcsolva. És a file explorer ablaka ne mindig máshol ugorjon elő, hanem ahova egyszer már elhelyeztem. Hogy a login képernyő hátterét megváltoztathassam. Start menü kiírja az all apps-nál hogy new pedig nem telepítettem semmit. Jövőre meg a vendégfiókot is visszakaphatnánk esetleg? Edge normális könyvjelzőkezelőről és beállításokról már nem is álmodom. Vagy hogy ezek a béna metro appok működjenek normálisan. Talán két év múlva eljutnak oda, visszakapjuk az eddig éveken át jól működő funkciókat. Addig is gyűjtök Macre...

[ Szerkesztve ]

(#19978) Kernel válasza laleeee (#19959) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha van rendszervisszaállítási pont, akkor állítólag van remény:

How to remove CryptoLocker Ransomware and Restore your files

How do I remove CryptoWall virus and get my files back without pay for CryptoWall decrypter

Korábban tanulmányoztam a témát, egy fórumos eset kapcsán, akkor találtam ezeket a videókat.

Nekem ilyen gondjaim nincsenek, noha nincs víruskeresőm vagy 15 éve, de nem is kattintok ész nélkül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19979) MasterDeeJay

Valamiért nem találom az update kikapcsolását a menükben.
Eredeti windowsom van (Dell 7 pro ről lett updatelve).

BTW eddigi tapasztalataim: sok sok gépre felraktam, meglepően gyors még a lassú gépeken is.
Legtöbb esetben a videókártya drivert az amit fel kell rakni külön mert az MS féle szinte mindegyik gépen csak arra jó hogy képed ad.
Start menü szerüség használhatóbb sokkal mint a csempés, bár még mindíg nem az igazi és a classic shellel nekem könnyebb a munka de az meg néha belassul.
Dell Notimon aminek mai viszonylatban gyenge hardvere van (C2D 1.6Ghz, 3Gb ram, 64Gb 2008-as ős SSD) igen durván jó és a ramot sem zabálja annyira mint az azelötti Win7. Legalább 10-15 chrome ablak van nyitva, ket távoli asztal, egy egy táblázat és word (Office13) és csak 2.2Gb ram használt. A renszer úgyan olyan gyors egy rakás dolgot megnyitva mint ha csak pár lenne nyitva. Szóval részemről baromi jó rendszer.
Felraktam egy Celeron 220-as (1 magos földig butított) 2Gb ramos brutállassú vincsis gépre és még az is használható lett, igaz vista után. :DDD
Kinézetre nem valami szép, kissé retró mintha GEOS nézném komodoron max fényerővel, bár nem megy a használhatóság rovására. Az Office13-asnál már kifolyik a szemem az outlooknál és nem is szeretem használni, jó lenne ha odafigyelnének rá hogy nem egészséges ennyi fehér, nekem összemosódik minden a szemem előtt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19980) Lassú Víz válasza #78032384 (#19977) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Engem kétszer ébresztett fel hajnalban. Azóta este leállítom a gépet és alszok. Időnként benézek az update részre és ha újraindítás van ütemezve, hát újraindítom. Csak tudnám mi volt a baj a leállítás és frissítések telepítése lehetőséggel...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#19981) laleeee válasza Kernel (#19978) üzenetére


laleeee
őstag

Köszönöm

(#19982) SirRasor


SirRasor
őstag

Aki le tudná írni, hogy az utolsó update után hogy lehet kikapcsolni a Defendert, az ne tartsa magában.
Hiába kapcsolom ki, 1 újraindítás után magától visszakapcsol a valós idejű védelem. A szolgáltatást letiltani nem lehet.
-gpedit.msc-ben hiába engedélyeztem a letiltását, továbbra is megy.
-NoDefender-t is lefuttattam, de semmi változás.
-köszönöm, nem kell másik vírusirtó. Sosincs vírusom, fölöslegesen ne fogja semmi a gépet..

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#19983) #41133696


#41133696
törölt tag

Végre ezt is remekül megoldották:

Egyébként az alapértelmezett drivert is lehet használni valószínűleg, mert előtte is a benne lévő chipset alapján így ismerte fel, de a saját TP-Link TL-WN722NC-t:

A neve utána sem változott :)

(#19984) SirRasor válasza SirRasor (#19982) üzenetére


SirRasor
őstag

Úgy néz ki mégis kikapcsolódik, csak nem azonnal. Újraindítás után bekapcsol, aktiválódik, majd 5 perc után kikapcsol. WTF?

Make Love not war!

(#19985) €uro


€uro
őstag

Lenovo G550 (model 20023) laptopra 32 vagy 64 bites operációs rendszert ajánlotok? 3 GB memória van a gépben.

(#19986) #78032384 válasza Lassú Víz (#19980) üzenetére


#78032384
törölt tag

Mi igazodjunk a gépekhez. Szép.
Szerintem anno a Milleniummal nem szívtam ennyit, mint most ezzel a csoda 10-zel...

(#19987) thomasa válasza €uro (#19985) üzenetére


thomasa
senior tag

2 GB-n felül 64 bit.

(#19988) lck válasza SirRasor (#19982) üzenetére


lck
senior tag

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender]
“DisableAntiSpyware”=dword:00000001
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection]
“DisableBehaviorMonitoring”=dword:00000001
“DisableOnAccessProtection”=dword:00000001
“DisableScanOnRealtimeEnable”=dword:00000001

(#19989) ksanc válasza €uro (#19985) üzenetére


ksanc
őstag

Max. 4GB ramot kezel a gép, én nem erőltetném a 64 bites rendszert.

(#19990) #43783936


#43783936
törölt tag

Üdv!
Itt is szerencsét próbálok, hátha...........

Win10-et telepítettem a tabomra, és azóta használhatatlan a touchscreen.
Olyan sikeres volt a frissítés, hogy még a Win8 recoverymet is lecserélte a telepítő.
A kalibbrálás működik, de menteni már nem engedi az új beállításokat.

Ha esetleg valakinek van használható linkje bármilyen 7"-os tab touch driverhez (32 bites), azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#19991) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok

Mennyire alkalmas illetve érdemes fel tenni a Win 10 Pro-t ha én játékra és Benchmárkok futtatására szeretném használni?64-es röl lenne szó.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#19992) Jumpalaja12


Jumpalaja12
tag

Aki most akar csatlakozni a win 10 insider programhoz az lehetséges még? Én csatlakoztam annak idején és rendben is van minden de az egyik ismerősöm is akarna most, hogy legális legyen a windows a gépén, de nem igazán tudok neki mit mondani. Most, hogy kijött a 10525 bild, állítólag újra megnyitották az insider programot.

(#19993) Doky586 válasza #78032384 (#19986) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a Milleniummal nem szívtam ennyit, mint most ezzel a csoda 10-zel"
Hát akkor miért nem térsz vissza arra...?

Aki most akar csatlakozni a win XP insider programhoz az lehetséges még?

(#19994) net91


net91
senior tag

A könyvjelzők importálása után még mindig fordítva jelennek meg a mentett könyvjelzők az Edgében.
Van már arra megoldás, hogy ne fordítva jelenjenek meg?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#19995) szijartg


szijartg
senior tag

Urak!
Van egy retail win7-em. Honnan tudom, hogy ez frissíthető a 10-re?
És ha frissíthető akkor hogy tudom letiltani hogy frissítse automatikusan?
Nem akarom ha egyszer mikor kapcsolom ki a gépem majd vissza akkor a win10 fogadjon. Maradok inkább a mostaninál.

(#19996) Doky586 válasza szijartg (#19995) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#19997) szijartg válasza Doky586 (#19996) üzenetére


szijartg
senior tag

:R :R

(#19998) svgyula válasza €uro (#19985) üzenetére


svgyula
addikt

Hát ha 2023-as akkor a win120-at valószínüleg :D Ha 2013-as és képes volt kezelni a win7-ből a 64bit-es verziót akkor a win10pro 64bit. Ha gond volt vele akkor inkább a 32bit-es. Ha otthon használod és nincsenek rendszergazdai vágyaid akkor a home is megfelel.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#19999) Sungoo


Sungoo
addikt

Megint megpróbálom. :)

Beregisztráltam, de NEM akarok frissíteni. Mit kell tennem, törölnöm, kikapcsolnom, beállítanom, hogy ne ez fogadjon minden gépindításkor? :F

(#20000) Casanova*


Casanova*
veterán

ez az edge nem is olyan jó. :( sokat gondolkodik,lassú.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.