Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) pendre54 válasza Karcsi1001 (#19398) üzenetére


pendre54
addikt

Én alapvetően arra hívtam fel a figyelmedet, hogy a Win frissítések telepítésekor nem jönnek létre automatikusan visszaállítási pontok, mint a Win 7-nél. Egyéb progik telepítése/törlésekor viszont igen, ahogy Te is tapasztaltad.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19402) JanR válasza BioNiCMaN (#19384) üzenetére


JanR
addikt

Nálam tökéletesen működik :U

(#19403) #22237440


#22237440
törölt tag

Észrevétel. Megjelent első alkalommal a notórius bluescreen. Egy nagy szomorú szmájli társaságában magyarázkodott, majd újra indította a rendszert, ami rendszer betöltése előtt megszakadt. Leállítottam a gépet teljesen, majd megint újra indítva nagyon lassan betöltött mindent.

(#19404) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Windows 10 pro rendszerem van, valamikor Windows8-at vettem, azt upgradeltem 8.1-re, most 10-re. Először frissítettem, aztán (aktiváció miatt) tiszta telepítést csináltam. Azóta megőrült az alaplapi Realtek HD audió segédprogram, random kapok egy ablakot hogy "Egy jack dugót csatlakoztattak" majd "Egy jack dugót kihúztak". Az éppen aktuális bedugott csatlakozót mutatja a segédprogram. Próbáltam másik hangszóróval, másik kimenetet, mozgatni a vezetékeket...nem lehet előidézni a hibát, véletlenszerűen jön elő. Régebbi drivert is próbáltam, sőt, az alaplap support által ajánlott w10-es drivert telepítettem.... semmi változás.
Két kérdés:
Más nem tapasztalt ilyen hibát? W10 óta van ez a gond, eddig nem volt.
PCX-ben vettem a gépet, 1,5 éves, de az alaplapra 3 év gari van. Beszéltem velük telefonon, azt mondták küldjem be, valószínűleg garanciális hiba. De ha cserélik az alaplapot, mi lesz a w10 aktivációval, mert hardverhez kötött tudtommal...??!
Köszi. :)

(#19405) TA68


TA68
senior tag

Nálam hetedike óta van fenn tiszta telepítéssel a Win10, de eddig semmi hibát nem tapasztaltam. Remélem nem is fogok.

[ Szerkesztve ]

(#19406) t72killer válasza Zoli bácsi (#19404) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Két opciód is van, garis ügyletnél elvileg a garipapírok alapján az ügyfélszolgálaton kérheted az újraaktiválást. Ha a 8.1 dobozos (költöztethető) volt, akkor alkalmasint azt is visszarakhatod és újraaktiválhatod a rendszert.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19407) Gabás válasza steele80 (#19390) üzenetére


Gabás
addikt

OneDrive-szinkronizáció épphogy független lett a Microsoft-fióktól (8.1-hez képest)

[ Szerkesztve ]

(#19408) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Mi a trükkje, hogy az μTorrent 2.2.1 el induljon automatikusan Windows 10 alatt? Ez a legjobb verzió amit eddig minden rendszeren hibátlanul használtam az újak tele vannak gányolva azért használom még mindig ezt! Remélem használja még rajtam kívül valaki ezt a klienst.

(#19409) ignisz válasza FoLey-v (#19396) üzenetére


ignisz
senior tag

Pont reggel használtam a Paintot. A keresőbe beírtam rögtön ki is dobta.

(#19410) ignisz válasza BIZ0906 (#19408) üzenetére


ignisz
senior tag

Beállítások-Általános-utorrent indítása a rendszerrel

(#19411) BIZ0906 válasza ignisz (#19410) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Ez eddig rendben is lenne hisz win7 alatt is így volt beállítva de hiába van ott a pipa újraindítom a rendszert és az utorrentet nem indítja el :(

(#19413) JanR válasza TA68 (#19405) üzenetére


JanR
addikt

Én elsején frissítettem, majd tiszta telepítéssel raktam fel a 10-t. Azóta szuperül működik!

2 észrevételem lenne:
- a xonar phobeus hangkártyám halkabb mint 8.1 alatt (bár ezt beteszem annak, hogy nincs még rá hivatalos driver - sys hack-l ment fel a 8.1-s driver is).
- a gépházban turkálós runtime error az utóbbi frissítésekkel megszűnt.

Minden program hibátlanul működik vele:
- utorrent
- totalcommander
- steam
- realtemp (rendszerindítással indul szépen - igaz kicsit macerás megoldani, mint 8.1 esetén)

Játékok esetében pedig jobban teljesít a gép.

(#19414) Pala válasza BIZ0906 (#19411) üzenetére


Pala
veterán

Ez erdekes, nalam mukodik (szinten 2.2.1-es verzio). :F Lehetseges, hogy valami Windowsos beallitas blokkolja, hogy a rendszerrel egyutt induljon.

(#19415) steele80 válasza Gabás (#19407) üzenetére


steele80
senior tag

Ezt nem tudom, mivel én fiókkal szinkronizálok mindent. De mint már említettem, aki ördögtől valónak találja a MS fiókot egyszerűen nem használja kb ennyi. Egyébként meg Windowst főleg 10-est sem szükséges használni. Az effajta értelmezésről mindig az a vicc jut eszembe amikor a paraszt bemegy a városba autót venni és megvesz egy csúcs modellt, majd letekert ablakkal a földúton száguldva izzad benne a nyári kánikulában. Mígnem megkérdezi tőle egyszer a szomszéd, hogy miért nem használja a klímát hiszen van benne, mire a paraszt csak annyit mond, nyáron meleg van, télen meg hideg!

(#19416) MaXX81 válasza JanR (#19413) üzenetére


MaXX81
tag

" Játékok esetében pedig jobban teljesít a gép." Ezt hogy érted? Több fps? Mihez képest teljesít jobban?

(#19417) BIZ0906 válasza Pala (#19414) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Probléma megoldva, nem szereti a portable verziót csak a telepítőset. A lényeg hogy működik :)

(#19418) Casanova*


Casanova*
veterán

na srácok! nyugodt szívvel felrakhatom a win 10-et? nagyon fontos lenne,hogy ne kémkedjenek utánam!!! megoldható ez? ki lehet kapcsolni,hogy ne tudjanak kémkedni utánam? :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19419) JanR válasza MaXX81 (#19416) üzenetére


JanR
addikt

Igen, több FPS-m van. Win 8.1 volt fent előtte. A win 8.1 pedig a 7-nél jobb SZERINTEM (ennél a váltásnál is vettem észre különbséget, és nem hasra ütve mondom ezt - mielőtt még a sok W7 fun megkövezne).
- GTA V
- CS: Go
- LoL
- Metro Redux + LL Redux

hw: i5 4690K @ 4,6 Ghz, 16 GB ram, GTX960

[ Szerkesztve ]

(#19420) t72killer válasza steele80 (#19415) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak azért írtam az alternatívát, mert a M$ eléggé nyomul mind az alapbeállításos adat"védelmi" opciókkal és a M$ accounttal. A felhasználó részére teljesen egyenrangú opciók, mégis az alternatívát külön keresni kell.

Valaki szinkronizál, valaki nem - ill valaki nem M$ megoldást választ. Nekem max a munkahelyi gépről lenne értelme a szinkronnak, csakhogy "valami véletlen" folytán az efféle felhős megoldások céges szinten blokkolva vannak (ill nem tudom, mit tudna win7-tel szinkronizálni). A chrome szinkronizál - ennek köszönhettem az első időkben az adblockot a melóhelyen, mert eleinte nem engedték a bővítményeket.

#19412: A legtöbb probléma hardverelemekre ill ezek drivereire vezethető vissza. Új darabok esetén remélhetőleg 1-2 hónapon belül a hardvergyártó reagál és ír stabil drivert, a régi darabok viszont alkalmasint bebukták az új windowst - ez minden generációváltásnál megvolt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19421) Popes válasza BIZ0906 (#19411) üzenetére


Popes
őstag

Ha más módszer nem vezetne eredményre akkor(kicsit bonyolultabb) de a feladatütemezővel is működésre lehet bírni a makacskodó programot. LINK

Látom megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#19422) vg válasza Casanova* (#19418) üzenetére


vg
addikt

Ha ennyire paranoiás, félelemben részkető ember vagy, akkor nem neked való az egész windows. Mondjuk nem tudom milyen rejtegetni valód lenne, meg ki kémkedne "utánad"... senki nem fogja a te gépedet, életedet monitorozni.

(#19423) JanR válasza Casanova* (#19418) üzenetére


JanR
addikt

Költözz az amisokhoz, ott elektromos áram sincs.

szerk: bíztam benne, hogy érted a viccet ;]

[ Szerkesztve ]

(#19424) Casanova* válasza vg (#19422) üzenetére


Casanova*
veterán

jó, csak ugye annyi baromságot olvastam. mondom azért megkérdezem.

(#19423) JanR: :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19425) scherno válasza afk22 (#17742) üzenetére


scherno
újonc

Köszi, ez volt a probléma

(#19426) steele80 válasza Casanova* (#19418) üzenetére


steele80
senior tag

Kerüld el! Használj Linuxot net nélkül!

(#19427) t72killer válasza Casanova* (#19418) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ki lehet kapcsolni,hogy ne tudjanak kémkedni utánam?"

100%-osan? nem. Ahhoz el kell vonulnod egy elhagyatott csendes-óceáni szigetecskére egy otthagyott ww2-es bunkerbe. (ha vki finanszírozná a projektet a bunkert leszámítva beneveznék vmi hasonló projektre :DDD)

A túlzott adatgyűjtéstől akarsz csak megszabadulni? Az már menni fog, egyrészt telepítéskor minden csúszkára NO, másrészt pár apróság - kicsit túlzásokba esve (én soha nem törölnék service-t, max deaktiválnám a gépkezelőben). Amúgy ha egy hárombetűs keres/le akar hallgatni, akkor ne használj számítógépet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19428) jimmy399 válasza steele80 (#19426) üzenetére


jimmy399
senior tag

á, DOS-t... floppy-ról :)

--- N/A ---

(#19429) MaXX81 válasza JanR (#19419) üzenetére


MaXX81
tag

Biztos igazad van. A Witcher 3 nálam gyorsabban tölt be viszont az fps nem lett se több se kevesebb a win7-hez képest. Szerintem ez is csak azért van mert fríss a rendszer. 1-2 hete telepített win7-nél is hasonló lenne a szitu. Szóval én óvatosan kezelem az ilyeneket hogy jobban mennek a játékok a Win10 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#19430) Casanova*


Casanova*
veterán

na jól van srácok! hülye kérdésre hülye válaszok. :D teszem fel a win 10-et.. :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19431) t72killer válasza Casanova* (#19430) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Használd egészséggel:):R

#19429: nagyon más a konfitok, simán lehet, hogy egy újabb kari win10-es driverére több erőforrást költenek nvidiáék. Másik kérdés, hogy CPU vagy VGA limit van-e, előbbivel nem tud sokat kezdeni egy relatíve modern OS (hacsak nem DX12-es játékról volna szó).

#19432: erre írtam a no szgép, bunker opciót. A nyakló nélküli adatgyűjtést (amit alapbeállításon művelnek) én sem pártolom, már a mennyiség miatt sem, lévén alkalmasint lassú+drága mobilneten van a gép (adatroaming/xy harmadik világbeli ország SIM-kártyája).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19432) vg válasza t72killer (#19427) üzenetére


vg
addikt

Semmi értelme ennek se. Ha a hatóság ki akarja deríteni milyen oldalakat nézel, milyen levelekez írsz, egyáltalán mi a fenét csinálsz a net-en, akkor az ISP-nez fog menni, akinek olyan szinten pontos nyilvántartása van a netes dolgaidról, hogy el sem hinnéd. Nem a vindóz hátsókapudra fognak menni.

(#19433) Casanova* válasza t72killer (#19431) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19434) JanR válasza MaXX81 (#19429) üzenetére


JanR
addikt

Igazából egy rendszer nálam max 1 évig van fent, utána gyalu. Nagyon kritikus esetekben marad tovább fent. Így ez a friss rendszer, nem friss rendszer dolog annyira nem mozgat.

Pont 1 hónapja volt fent a win7 is a gépemen, így elég friss az összehasonlítási alap. Pont egy ilyen tesztet csináltam magamnak 7 és 8.1 között, de mostanra már 10-s eredményem is van, ezért is írom le amit én tapasztaltam. Valószínűsítem, hogy W10 memória és ssd kezelése sokat javult 7, illetve 8.1 (itt azért kevésbé észrevehető a különbség) óta. Számomra pozitív.

Anyámék gépét is frissíteni szerettem volna 7-ről, de videó driver miatt nem tudom megoldani, az X1600-at sehogy nem tudtam 10 alá bevarázsolni. De azt el kell mondjam, hogy sokkal, de sokkal gyorsabb volt VGA driver nélkül is a rendszer 7-hez képest..
hw: E6420, 2GB ddr2, X1600, 200GB sataII

(#19435) MaXX81 válasza t72killer (#19431) üzenetére


MaXX81
tag

"...másik kérdés, hogy CPU vagy VGA limit van-e, előbbivel nem tud sokat kezdeni egy relatíve modern OS" Nálam cpu és vga limit van egyszerre ezzel nem lehet mit kezdeni :D

[ Szerkesztve ]

(#19436) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Régen vettem egy laptop-ot, amihez dobozos OEM Win7-et kaptam. A gép kuka lett, hogyan lehet WIn10 kulcsot igényelni a WIn -hez - lehet-e egyáltalán? Írni kell a support-nak?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#19437) FoLey-v válasza tagagaba53 (#19400) üzenetére


FoLey-v
addikt

Na jól elrejtették thx!

szundybence: Hehe szerdáig kap időt ha nem lesz jobb a helyzet megy vissza a 8.1. :)

Ignisz: Hát én is beírtam a keresőbe és nem adta ki,de az a bosszantó,hogy start menüben sincs.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#19438) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Nem tudja valaki hogyan lehet kikapcsolni a hülye xboxos marhaságot ami feljön játék alatt? a webkamerámat is folyton bekapcsolja ha elindítok egy játékot ami marha zavaró (a webcamomon van egy kék led ami nem világít ha nincs használatban. Ha használom akkor mindig világít kéken és marhára zavaró, olyan érzésem van, mmintha megfigyelnének... Nem paranoia de ne nézze már senki hogy túrom az orrom játék közben a gép előtt...)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19439) t72killer válasza JanR (#19434) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet kéne kerítened nekik egy kompatibilis vga-t, 10k-ból már kapsz alapkarit. Az a c2D proci elcammog még egy ideig:)

#19435:
"Nálam cpu és vga limit van egyszerre ezzel nem lehet mit kezdeni " - dehogynem, csak némi tőkét igényel ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19440) pinnacle válasza IG55 (#19366) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Idáig nem volt gond a Win7, 8.1-el csak most a 10-nél jött elő. Hibernálva használom.

(#19441) MaXX81 válasza t72killer (#19439) üzenetére


MaXX81
tag

Milyen igazad van! :D

[ Szerkesztve ]

(#19442) FoLey-v válasza JanR (#19434) üzenetére


FoLey-v
addikt

A. 10-es ram erőforrásigénye nem jobb 8.1-nél,nálam 500mb-al eszik többet.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#19443) JanR válasza t72killer (#19439) üzenetére


JanR
addikt

Tervezek egy újabb VGA-t és + 2GB ramot a gépbe rakni :)
Nekem nagyon tetszik a W10, a szüleimnek meg kb mind1 mi van a gépen, csak már nagyon belassult nekik a 7 és a lassúságot Ők sem szeretik.

(#19444) FollowTheORI válasza koncsik (#19436) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hivatalosan sehogy, de valószínűleg úgy hogy szépen felteszed a 7-et a gép kulcsával, beaktiválod telefonos automatán keresztül, majd ha aktivált a 7-es frissíted 10-re.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19445) szundybence válasza FoLey-v (#19437) üzenetére


szundybence
aktív tag

Szerintem ne töröld amíg nem csináltál egy mentést a partícióról. Én ennek az emergency pendrájvját használon, nagy megelégedéssel. Tudom ajánlani neked is. Mert ha mégiscsak kell majd a w10, akkor egyszerűen visszarakod és megvagy vele pár perc alatt. Ugyanez vonatkozik a w7-re is. Azt használod, amelyiket csak akarod, időigényes telepítgetések nélkül.

(#19446) Sanya válasza FoLey-v (#19442) üzenetére


Sanya
nagyúr

mert alapból kb 500Mb-tal kevesebb swapot foglal. Adj neki több swap-et és máris ugyanannyit eszik, mint a windows 8.1

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19447) steele80 válasza FollowTheORI (#19444) üzenetére


steele80
senior tag

Nem tudom, hogy mi az amin múlik, de elég gyakran sikerül mostanában az OEM Win7-et másik gépen aktiválni. Egy próbát megérhet, főleg úgy, hogy a doboz vagy a matrica megvan.

(#19448) t72killer válasza Sanya (#19446) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vagy inkább mind2 rendszeren minimalizálja az ember a swap-ot... A RAM manapság kvázi ingyen van, miért használná az ember ugyanarra a csigalassú hdd-t/ssd-t (ram-hoz képest az utóbbi is lassú)

Más: csiszolják az új totalcommandert:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19449) FoLey-v válasza szundybence (#19445) üzenetére


FoLey-v
addikt

Majd meglátom,hogy mi lesz és köszi a linket majd meglesem. :)

Sanya: Ha csak ez miatt van akkor felesleges. Leginkább a játékok alatti teljesítményre vagyok kíváncsi.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#19450) FollowTheORI válasza steele80 (#19447) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azon hogy az MS lazán veszi a dolgot. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.