Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) samgar válasza SharpSA (#19169) üzenetére


samgar
őstag

Sajnos nem oldotta meg :(

Oppo Find X5 PRO

(#19202) SharpSA válasza samgar (#19201) üzenetére


SharpSA
veterán

Nézet - Beállítások - Nézet - Mindig ikonok jelenjenek meg (miniatűrök soha) ne legyen bepipálva.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#19203) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az automatikus újraindítást hogyan lehetne teljes egészében kikapcsolni, kihekkelni a Windows 10-ből?
És nem, nem opció az ütemezett újraindítás használata sem.
Értem én, hogy az MS minél hamarabb szeretné szétszórni/aktiválni a hotfixeket, frissítéseket.
Tegnap elég kellemetlenül jött ki, hogy 03:30-kor fogta magát a gép és nyomott egy restartot, sok minden megvolt nyitva, pl. Eclipse -t és debuggolás közben hagytam ott illetve szerkesztettem egy Word doksit is stb., úgy hogy kellene erre vmi megoldás.
Ha esetleg tud erre vki vmit, akkor ne tartsa magában.

Üdv,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#19204) pendre54 válasza blackmacs (#19194) üzenetére


pendre54
addikt

Még előtte annyit, hogy a rendszervisszaállítás Nálad be van-e kapcsolva, mert ha van egy korábbi visszaállítási pont, azzal még érdemes próbálkozni, mielőtt nagyobb dolgokba belevágnál.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19205) csacsa01 válasza Co-Driver (#19160) üzenetére


csacsa01
tag

Hasonló gondokkal küzdöttem,(ha visszaolvasol), csak a clean instal segített.

(#19206) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Pár kérdés Win10 "downgrade" illetően. Én Win7 Pro-o frissítettem Win10 Pro-ra. Egy probléma jelentkezett eddig: nem tudom használni Outlook 2013-at, erre most nem térek ki.

A kérdéseim:
1.) ha visszaállok Win7 Pro-ra ez ugyanúgy fog működni, mint Win 10 frissítés előtt?
2). És ha egy idő után újra meggondolom magam, tudok újra Win 10 ingyen frissítésre jelentkezni/megcsinálni?

Előre is kösz a válaszokat!

Üdv,
Gábor

(#19207) sheep válasza pvt.peter (#19203) üzenetére


sheep
addikt

Egy ilyet találtam, de nem tudom hogy segít-e, csak saját felelősségre:

Go to the following Registry key:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update
Set the AUOptions value to one of the following values:

1 = Never check for updates
2 = Check for updates but let me choose whether to download and install them
3 = Download updates but let me choose whether to install them
4 = Install updates automatically

Alapból négyesre volt rakva, én átállítottam kettesre, meglátjuk mi lesz...

[ Szerkesztve ]

Azért nem jó medvével beszélgetni mert gyakran félbeszakít

(#19208) Toby888 válasza sajog159 (#19206) üzenetére


Toby888
senior tag

elméletileg és gyakorlatban gond nélkül

(#19209) nyega válasza Clemi (#19139) üzenetére


nyega
tag

Az elején én is panaszkodtam, hogy a 8.1 után lassú volt a felállási idő, mostanra viszont beállt stabil 19 másodpercre a bekapcsolástól mérve.( minden betöltve)

Néha-néha nálam is elmegy a kép egy másodpercre, de nagyon ritka és gondolom, hogy ez is el fog múlni.

(#19210) eszakas válasza nyega (#19209) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.

Ez videokártya driver hiba.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#19211) bandras0226 válasza sheep (#19207) üzenetére


bandras0226
aktív tag

És ide pontosan hogy lehet eljutni? Valami rémlik hogy ezek nem mappák, legalábbis az Explorerben nincs.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#19212) semetka válasza yodamester10 (#19184) üzenetére


semetka
őstag

Igen az aláírásomban lévő, persze hogy tudja az AHCI-t, eddig úgy használtam

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#19213) szabacsik


szabacsik
őstag

Frissült azóta nem tud elindulni. Pörögnek a pöttyök egy percig utána fekete kép és ennyi. Valahogy újratelepítés nélkül meg lehet oldani?

/\____/\

(#19214) sheep válasza bandras0226 (#19211) üzenetére


sheep
addikt

a keresőbe beírod hogy regedit
ez a windows registrybe visz, és ott megtalálod (könyvtár szerkezet)
De csak saját felelősségre, mert ha valamit elrontasz akkor rakhatod újra a rendszert.

Azért nem jó medvével beszélgetni mert gyakran félbeszakít

(#19215) t72killer válasza sheep (#19207) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én ugyanezt a group policy editorban állítottam be, működik, nem tölti le a frissítést csak figyelmeztet. Viszont nem lehet válogatni, h melyik frissítés jöjjön, csak egy nagy download gomb van ami lecuppantja az összes kilistázott frissítést.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19216) Dr. Akula válasza bandras0226 (#19211) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

regedit

(#19217) nyega válasza eszakas (#19210) üzenetére


nyega
tag

Szia!

Én is gondoltam, hogy ez lehet de annyira ritka, (talán eddig kétszer csinálta), hogy nem is idegesítem magam miatta, majd jön rá valami frissítés előbb - utóbb...

(#19218) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Most közölte egy felugró ablak a jobb alsó sarokban!
Frissítéseket telepítettünk!
Na erre kíváncsi leszek.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#19219) pendre54 válasza bandras0226 (#19211) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Mielőtt neki állnál túrkálni benne, csinálj egy teljes mentést. Miután megnyitottad rendszergazdaként, Fájl/Exportálás, adsz valami nevet neki, kijelölöd, hogy hova mentse, ha megoldható, akkor lehetőleg egy másik merevlemezre.
Amennyiben valami gond jelentkezne, akkor a Fájl/Importálás indításával, megadod azt a helyet, ahová mentetted, és onnan visszaállítja a túrkálás előtti állapotot.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19220) Clemi válasza nyega (#19209) üzenetére


Clemi
veterán

Nos megmértem, kipróbáltam. Lecsatoltam az összes HDD-t és nincs semmi eltérés a boot időben. Mindegy hogy csatlakoztatva vannak vagy nem a bekapcsoló gomb megnyomása utáni csippantástól mérve 12-15mp-ig a BIOS post képernyőt látom csak, és az össz boot idő az asztal megjelenítésig (még nem a teljes rendszer készenlét) 28-32mp ha nincs fastboot, vagyis a hibernálás rendszer szinten ki van kapcsolva.
Nagyon nem zavar ez a boot idő, mivel 90%-ban bekapcsolva tartom a gépet, csak sleep (S3) módban pihen, ha nem használom, csak mint érdekesség piszkálja a csőröm, hogy mi a francot művelhet az UEFI BIOS az alatt a 12-15 mp alatt.

(#19221) Pala válasza t72killer (#19215) üzenetére


Pala
veterán

Windows Update Show and Hide progival elozetesen el tudod rejteni azokat a frissiteseket, amiket nem szeretnel telepiteni. Utana csak azokat szedi le es telepiti fel, amik rejtetlenul maradtak. :)

Ez mukodik ugy is, ha a group policy editorban total letiltod az automatikus frissiteseket (en ezt a verziot valasztottam). Ez meg magat a frissitesi szolgaltatast nem lovi ki, csak az automatizalast szunteti meg teljesen (hal' istennek).

(#19222) t72killer válasza Pala (#19221) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, feltalálták a választható frissítéseket :W Mióta is volt ez velünk, win95?

Kicsit olyan feeling, mint a start menü: több, mint egy évtizedig megy, fejlődik - aztán egy agyament kísérleti verzióban (8.0) törlik, majd amikor rájönnek, hogy vissza kéne hozni, megy a bénázás.

#19223: értemértem:) Ami zavar egy kicsit a progi címében a "temporarily prevent" kitétel, ergo amit leselejteztél lehet idővel visszajön. Ill itt ez a kumulatív update dolog, ami egyrészt pozitív, mert nem kell majd milliónyi frissítést tölteni ha jövőre win-t akarok telepíteni, másrészt ha a biztonsági-stabilitási frissítések mellé bekevernek új (instabil) feature-öket, akkor nem megyünk sokra a bujtatással. Ami mondjuk némi nyugalomra ad okot az LTSB léte, ami 10évig nem kap feature-öket, ergo az ő frissítéseit nem mixelhetik, így gondolom a többi SKU-ra is külön csomagként jön pl egy új Edge.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19223) Pala válasza t72killer (#19222) üzenetére


Pala
veterán

En nem allitom, hogy ez igy kenyelmes, vagy hogy elegedett vagyok vele, de jelenleg ez az egyetlen modja, hogy teljes mertekben te tudd meghatarozni, mely frissitesek telepuljenek. :)

(#19224) blackmacs válasza blackmacs (#19218) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ahogy sejtettem nem történt semmi a frissítéssel!

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#19225) Pala válasza t72killer (#19222) üzenetére


Pala
veterán

"Ami zavar egy kicsit a progi címében a "temporarily prevent" kitétel, ergo amit leselejteztél lehet idővel visszajön."

Nem, ez driverekre vonatkozik (en csak a progi miatt linkeltem ezt az oldalt), hogy egy adott verzioszamu drivert tudsz vele elrejteni, de amint megjelenik WU-en egy ujabb, akkor azt megint el kell rejteni. Ezert irtam, hogyha manualisan frissitgeted a Windowst, akkor mindig elotte kell lefuttatni a fenti alkalmazast. Megnezed, milyen uj updatek vannak, elrejted, ami nem szimpatikus, aztan mehet a frissites a Gephazbol (vagy hogy a szoszbe hivjak, mar 10 eve nem hasznaltam magyar rendszert). Igy mindig kizarolag az telepul fel, amit szeretnel, legyen szo akar driverekrol (amiket en soha nem telepitek Windows Update-en keresztul), biztonsagi frissitesekrol, akarmirol. :K

[ Szerkesztve ]

(#19226) Popes


Popes
őstag

Végre sikerült az értesítési területről úgy kikapcsolni a beviteli jelzőt "HU" hogy ne legyen ott újra minden indítás után. :((( Csak tudnám hogy miért kell ezt még mindig így megbonyolítani. :W

Deus ex machina

(#19227) pajibá


pajibá
tag

Sziasztok!
Valakinél jelentkezett az , hogy a DVD meghajtókat nem látja egy alkalmazás sem? Biosban ok. Köszi a válaszokat.

(#19228) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Win 8.1et frissíteném 10-re. Ha jól tudom, csak 2 lépésben lehet, mégpedig, először frissítem, és után pendriveról rakom föl, ekkor már nem fog kulcsot sem kérni. Amennyiben van könnyebb módja, kérem jelezzétek. A probléma, hogy amikor rányomunk, hogy win10 letöltése, megnyílik a windowsupdate-s ablak, ahol 80004005.ös hibakódra hivatkozva megáll. Nagyon gyér az angolom, próbáltam utánanézni, de náluk a már letöltött windowsnál jött a hibaüzi...
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#19229) bandras0226 válasza sheep (#19214) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Az Auto Updateban van még két mappa a Power és a ReqestedAppCategories. Egyikben sem volt ilyen lehetőség.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#19230) GEPESZ66 válasza yodamester10 (#19187) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mivel a 64bit-es rendszer memória igénye 2 GB.
A 32bit-esé pedig 1 GB.
Lehet, hogy még 4GB RAM-nál is így elég a 32bit-es rendszer, mert így is kb. 3.4GB-ot lát belőle.

(#19231) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Ahogy látom, a Microsoft megpróbálja rávenni a felhasználókat a minél előbbi frissítésre... :U

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#19232) worxland válasza megint én (#19228) üzenetére


worxland
addikt

Első körben is mehet pendrive-ról, csak frissítést válassz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#19233) dtraveller


dtraveller
csendes tag

Hogyan kell azt beállítani, hogy a frissítéseket akkor telepítse amikor én jóváhagyom, nem pedig az éjszaka közepén saját szakállára. Sajna így huzamosabb ideig futó folyamatokkal meg vagyok lőve.

(#19234) Doky586 válasza fuze (#19192) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Akkor mégis miben nyújt többet az UEFI?"

Abban hogy tud 2.2 TB nál nagyobb lemezekről bootolni.
Minden más előnye mondvacsinált ok - szerintem. (hogy letiltható a win-en kívül más rendszer oprendszer bootolása; hogy a reklám szerint gyorsabb, stb)

[ Szerkesztve ]

(#19235) Oczu válasza sheep (#19207) üzenetére


Oczu
senior tag

Nekem pl alapból a 2. opció volt.

(#19236) sheep válasza bandras0226 (#19229) üzenetére


sheep
addikt

Ne menj bele egyik mappába sem, simán az auto update mappában van:

Azért nem jó medvével beszélgetni mert gyakran félbeszakít

(#19237) TheProb


TheProb
veterán

Valakinek esetleg tipp, hogy miért alszik be pár perc után a laptop, telepről, annak ellenére, hogy 1 órára van állítva mind az alvás, mind a képernyő kikapcs?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19238) bandras0226 válasza sheep (#19236) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Nekem csak ennyi van. :F

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#19239) Toby888


Toby888
senior tag

üdvözlet, azt hiszem kérdeztem már :/ de hol lehet kilőni hogy minden egyes indításnál ne keljen bepötyögni jelszót ?? :R

(#19240) lanw válasza Toby888 (#19239) üzenetére


lanw
aktív tag

#1363:A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#19241) sheep válasza bandras0226 (#19238) üzenetére


sheep
addikt

érdekes...fogalmam sincs hogy nálad miért van kevesebb opció.

Azért nem jó medvével beszélgetni mert gyakran félbeszakít

(#19242) Imi1981


Imi1981
veterán

Most már kb két hete használom a w10-et és elég jónak tűnik. Egyszer azért volt egy rendszerösszeomlás! Nekem mentésbe (acronis-al) van win 8.1, win 8.0 és win 10 is. Egyértelműen a win 8.0 a leggyorsabb mindenben, utána a w 8.1 és utána a w10. Remélem kicsit optimalizálnak a sebességen a w10-nél mert igazából csak ez az egy bajom van vele. Win 7-et is kipróbáltam kíváncsiságból és az kB a win 8.1 - el van egy szinten sebességen.
Amúgy tiszta telepítéssel raktam fel a w10-et de úgy érzem ez a öreg gép már kevés neki, pedig elvileg ugyan az a gépigénye mint a w8-nak.

(#19243) Toby888 válasza lanw (#19240) üzenetére


Toby888
senior tag

nagyon szépen köszönöm !!!! :R :R :R

(#19244) Toby888


Toby888
senior tag

ezt hogyan tudnám kitakarítani a windows 10 ből ?? :/ próbáltam ezt a malware fightert de semmi :/

[ Szerkesztve ]

(#19245) megint én válasza worxland (#19232) üzenetére


megint én
őstag

Sajnos így sem megy.

(#19246) bandras0226 válasza sheep (#19241) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Nem baj. Létrehoztam egy olyan sort. Remélem úgy jó lesz. :)

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#19247) TheProb válasza Toby888 (#19244) üzenetére


TheProb
veterán

JIT, malwarebytes, nameg normális AD blocker

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19248) yozsee11 válasza sheep (#19241) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Nálad a Win 10 gondolom 7/8.1-ről update volt ugye?
Mert most virtualboxba felraktam egy Win 10 Home-ot és Pro-t is clean install-al, és csak a bandras0226 által felsorolt kulcsok vannak benne. A 8.1-be van ennyi registry kulcs, és szerintem az update miatt van nálad ennyi.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#19249) megint én válasza megint én (#19245) üzenetére


megint én
őstag

Tohshiba Satellite C55-A 1H9 laptopról van szó, és eredeti windows 8.1-et nem tud frissíteni, sem magától (nem indul a letöltés), sem penyáról.

(#19250) Zsoleszhun válasza yozsee11 (#19231) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A frissítés az ingyenes de utánna fizess :DDD

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.