Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) thomasa válasza t72killer (#19600) üzenetére


thomasa
senior tag

Mekkora üzlet a MS-nek: ha írsz egy szoftvert, és azt akarod, hogy fusson, be kelljen licenceltetni. Szerintem a fenti cikk csak a teszt fázis.

(#19602) westlake válasza t72killer (#19600) üzenetére


westlake
félisten

Nem bonyolult. Ha valóban vannak backdoorok a Windows 10-ben, akkor csak fel kell venni a játékok eredeti .exe-jét egy adatbázisba (SHA1), majd amik nem egyeznek ezzekkel, instant delelte. Poén lenne. :D
Nem is merek belegondolni, mi pénzeket fizetnének a kiadók, ha a M$ megjátszaná ezt. Boldogan tömködnék a M$ zsebét.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#19603) Воланд válasza thomasa (#19601) üzenetére


Воланд
titán

szerintem meg el kellene olvasni a szoban forgo szerzodest, majd azt ertelmezni a "retteges" helyett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19604) Ice_Man22 válasza thomasa (#19596) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Erre is lesz megoldas baratom 😉 .Ha tenyleg igaz lenne a hir, hu de rohognek ha elkezdene le tiltani a megvasarolt jatekokat(habar en nem rohognek ha a starcraftomat le tiltana).😁

[ Szerkesztve ]

(#19605) xxSanchez válasza westlake (#19602) üzenetére


xxSanchez
őstag

Kizártnak tartom, hogy rajtam kívül van olyan ember itt a fórumon aki örülne ennek, de én egyáltalán nem lennék ellene. Ideje lenne már véget vetni a tört játékoknak.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#19606) thomasa válasza Ice_Man22 (#19604) üzenetére


thomasa
senior tag

Én pont annak drukkolok, hogy ne legyen megoldás. :U

(#19607) Ice_Man22 válasza thomasa (#19606) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

En meg azt mondom, hogy leszarom. Adjanak ki minosegi programokat, legyen ertelme annak a kidobott penznek.En boldogan vettem meg a Starcraftot mert megeri, de egy Call Of Dutyra soha.

[ Szerkesztve ]

(#19608) westlake válasza xxSanchez (#19605) üzenetére


westlake
félisten

Én is örülnék neki. Total conrol!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#19609) Ice_Man22 válasza xxSanchez (#19605) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Crack ek pedig lesznek ha tetszik ha nem

(#19610) thomasa válasza Ice_Man22 (#19609) üzenetére


thomasa
senior tag

Át fog alakulni ez a szemlélet. Diablo3 miért nincs törve? Mert teljesen más szinten van a védelem.
A minőségi játékért elkérik a pénzt, de illik is kifizetni a "próbajáték" után. Ha felnő az ember belátja.

(#19611) Ice_Man22 válasza thomasa (#19610) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Mjah, en a starcraft ert fogok penzt adni mert megeri.A jatekoknal a crackekre igy nezek, ha tetszik megveszem, az a 40 eu nekem megeri, hogy kosz fiuk ez mar fasza jatek.Mondjuk a Blizzardosok minosegi jatekokat adnak ki, pofatlansag nem megtisztelni oket par euroert.De ez mar nagyon off

[ Szerkesztve ]

(#19612) malacka87


malacka87
senior tag

Na megvan miért állt le a videókártya driver. Asus kártyám van és az msi afterburner volt fennt most hogy a gpu tweakra cseréltem már nem írja ki.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#19613) t72killer válasza westlake (#19602) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"akkor csak fel kell venni a játékok eredeti .exe-jét egy adatbázisba (SHA1), majd amik nem egyeznek ezzekkel, instant delelte. "

Hm, nem ellenőrzi ezt a játék saját maga? Amúgy törés mindig lesz, max a módszerek fognak változni. Amikor tömegesen elterjedt az online aktiválás (~vista), azt hittük, hogy á, vége a crackelésnek, aztán egy fenét. Max úgy fogják kezdeni a törést, hogy xy service-et meg kell hekkelni a windowsban/át kell írni a hash-értékeket oszt csókolom.

Ennél sokkal komolyabb húsra mennek a nagyhalak, a TPM-et is törik pl, ami nem vérpistike warezolt Doom3-jához kell, hanem pl az amcsi követségi alkalmazott notiját védi Kínában.

Ha ez ténylegesen működőképes lenne, akkor minden gondunk megszűnne a kártevőkkel is pl, mert mi egy malware, ha nem egy oda nem való/illegálisan települt program.

"Ha valóban vannak backdoorok a Windows 10-ben" -> akkor nagyon kezdhetünk félni, mert többszáz-többezer vérprofi hacker keresi a kiskapukat, amiken keresztül ransomware-eket, bankos trójaiakat és egyéb nyalánkságokat juttathatnak el a felhasználónak. Szándékos biztonsági rést hagyni öngyilkosság, lesz ott rés magától is elég. (melyik rendszerben nincs:F)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19614) Norbi095HUN válasza Doky586 (#19500) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

"Frissítéshez tudtommal muszáj a setup.exe t futtatni."
Állj! Én nem frissiteni szeretnék, hanem minden fájlt engedek hogy töröljön, szóval nem tartok meg semmit.
Én ezt az opciót szeretném választani a telepités közben. Attól független müködik a Pendrive-os megbeszélt megoldás igaz?
Ja, és azért kérdezem meg hogy sources-ből kell-e, mert máshonnan meg igy kaptam választ.
Szóval Én nem azt fogom bepipálni install közbe hogy tartsa meg a fájlokat hanem épp azt hogy semmit se hagyjon meg. :K

(#19616) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az milyen már hogy a billentyűzet alap gombjait (karakterek, számok, enter) egyszer csak elfelejti beolvasni, de az extra gombok (pl. win) az meg működik tovább? Pl. a "win + 1"-ből csak egy sima "win" lesz és start menü nyílik a taskbar 1. programja helyett. Ja és alkalmazásfüggő az is hogy mit hol érzékel, Total Commanderben vagy FAR-ban pl. nem csinál semmit a gombnyomásra, beírom hogy "abc", eredménye nagy semmi, Chromeban meg megjelenik a beírt szöveg. És ez csak a win10 óta. Az újraindítás megoldja egy ideig, de aztán random idővel behülyül megint. WTF? Látott már más is ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#19617) vg válasza TA68 (#19615) üzenetére


vg
addikt

Borzaszto oldal, iszonyat rossz cikk.

(#19618) TA68 válasza vg (#19617) üzenetére


TA68
senior tag

Ez is egy vélemény.

(#19619) vg válasza TA68 (#19618) üzenetére


vg
addikt

Itt a ph-n is jellemzo volt egy ideig, hogy a cikkiro a hir vegere beirja sajat, senkit nem erdeklo, masokat sertetgeto, kioktato gondolatait egy adott hirrel kapcsolatban. Raadasul itt lopas mellett allva, kvazi azt tamogatva(baromsag). Kemeny volt ez igy hajnalban.

(#19620) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Azt hogy állítom be, hogy ha fut egy bizonyos program, akkor ne menjen le alvóba?

Jelenleg bealszik. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19621) t72killer válasza Norbi095HUN (#19614) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól,h frissítés még nem kell semmit megtartani, a lényeg, h ne újraparticionálással telepíts, mert akkor mem jár ingyen upgrade. Azt meg HARMADJÁRA írom le, hogy a setup.exe nem a sourcesben van, hanem a gyökérben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19622) #41133696


#41133696
törölt tag

Az X4-esen tegnapig a Windows 8.1-ről frissített Windows 10 volt, de egyes fiókokon nem indultak el a Modern UI-s alkalmazások, és az SFC szerint sérült a rendszer és nem tudja fixálni, mondom oké akkor egy új telepítés lemezről:

Most a frissen:

Kísérteties a dolog, mert anno a Windows 8.x-nél is így jártam. CHKDSK szerint minden oké.

Szerk:

:DDD

Szerk2:

Így aztán:

Oké :)

[ Szerkesztve ]

(#19623) trialboj


trialboj
őstag

Nem használ valaki speedfant?

Valamiért nem szeretik egymást a win10-el. Hiába másoltam be a speedfant a startup mappába, csak nem indult. Azt javasolták hogy rakjam be a task scheduler-be, és állítsak 30mp késleltetést. Ez nagy nehezen sikerült is (elsőre nem ment csak miután random állítgattam a beállításokat).

Most tényleg elindul magától, de nem jelenik meg a tray ikon, szóval nem tudom állítgatni ha szükséges.... És a hőmérsékleteket sem látom.

Nincs erre valami ötlet?

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#19624) ignisz


ignisz
senior tag

Jó reggelt. Mitől függ az élő csempék működése? A posta és az időjárás hol működik hol nem. A fényképek és a naptár működik.

[ Szerkesztve ]

(#19625) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Kóstolgatom a win10-et, és eddig jónak tűnik számomra. Egy kérdésem van: N verziót telepítettem, és nincs start menü beállítás opció, ha a tálcáról bemegyek a tulajdonságokba (!?) ez normális így? Zavar ez a betűnként szeparált programlista...

(#19626) szunyi777 válasza trialboj (#19623) üzenetére


szunyi777
őstag

Én a win10 managerrel állitottam be, és igy elsőre indul azonnal a rendszerrel. Nincs gond!
Szuper, én nagyon szeretem! CPU és GPU-t is azzal szabályzom... és az IKON is látszik!

KÉP

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#19627) junior11 válasza trialboj (#19623) üzenetére


junior11
veterán

Én 2 gépen használom, eddig semmi baj nem volt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19628) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Windows 10 vs. Windows 8.1 vs. Windows 7 teljesítmény összehasonlítás

(direkt nem az első oldalt linkeltem be, ahol a "bootidő"-t nézik, azt is bénán)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19629) Воланд válasza melan (#19625) üzenetére


Воланд
titán

igen, normalis. azt nem tudod atallitani, a start menu beallitqsai meg a beallitasok alkalmazasban van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19630) szunyi777 válasza junior11 (#19627) üzenetére


szunyi777
őstag

Nekem win8.1 alatt sem indult el, csak igy ahogy ahogy beállitottam..de igy teszi a dolgát

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#19631) Ice_Man22 válasza TA68 (#19615) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Viszont ezutan a hir utan felmerul bennem egy kerdes, Ennyire sz*r lett az uj operacios rendszeruk, hogy ilyen hirekkel rohogtetnek minket??

(#19632) pilóta


pilóta
nagyúr

Frissítettem én is a gépem. Elég jól megy, viszont BF3 alatt olyat csinál, hogy amikor elhalálozok, akkor elsötétül a képernyő, tök fekete minden, és amikor feléledek, akkor is még pár másodpercig. Tehát az a képernyő nem is látszik, ahol a spawnpointot ki lehetne választani. Így random spawnolok, de még azután is sötét egy kicsit, aztán hirtelen feléled. Persze addig sokszor jól lelőnek, míg sötét...

Konfig:
Asrock Z68 PRO3 - i7-2600K - 8GB Kingmax - AMD 6950 - Corsair Force 3 120GB SSD - LG IPS231

VGA drivert frissítettem win10 telepítés után, a legújabb van fenn.
Mi lehet ez?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19633) t72killer válasza pilóta (#19632) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A játékot újraraktad frissítés után?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19634) pilóta válasza t72killer (#19633) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem. Újra kellene? Minden más program fut hiba nélkül...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19635) JanR válasza pilóta (#19634) üzenetére


JanR
addikt

Ha a játék újratelepítés se segít, akkor egy tiszta win10 telepítést megérne a dolog (bár ezt neked kell eldöntened).

(#19636) pilóta válasza JanR (#19635) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na akkor majd hétvégén nekiveselkedek.
Reméltem, hogy megúszom a rengeteg telepítést, de akkor nem megy másként...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19637) gyga


gyga
senior tag

Hivatalosan hogy tudom az eredetin win7 32 bit re rátenni a win 10 64 bitet. Azt vágom hogy nem lehet csak clean installal de hogy lehet a 10-et aktiválni?

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#19638) kisapa válasza gyga (#19637) üzenetére


kisapa
senior tag

Én megpróbálnám először a 32bit-est aktiválni és utána clean installal a 64 bitet. Elvileg az id nem változik lehet ,hogy működik.

(#19639) dredbiro válasza gyga (#19637) üzenetére


dredbiro
senior tag

nem kell clean install (vagy csak nekem nem tünt fel), nekem az update jelzte hogy elérhető a 10es , letöltettem vele, majd követtem a telepítő utasításait ás tádám a végén mikor ujraindult a gép a 7esen beállitott környezet fogadott a telepitett programjaimmal

(#19634) amik fent voltak játékok előtte a hetesen, frissítés után is működtek csak bugosan, most ujratelepítettem őket és hiba nélkül futnak, egy próbát megér szerintem :K

Good hunting,STALKER !

(#19640) Primary92


Primary92
senior tag

Ha frissítek gyári W7-ről W10-re, akkor meddig tudom használni? Arra gondolok, hogy mondjuk processzort cserélek.

(#19641) dredbiro válasza Primary92 (#19640) üzenetére


dredbiro
senior tag

úgy tudom (olvastam) hogy alaplapot regisztrál be nem cpu-t, én is 7 ről váltottam 10re , bár lehet hogy rosszul emlékszem

Good hunting,STALKER !

(#19642) gyga válasza dredbiro (#19639) üzenetére


gyga
senior tag

32 bitre nem megy a 64 bites opr.... nem először frissítek 10-re de az mind 64 bites ről ment 32bitről még nem csináltam 64-re.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#19643) dredbiro válasza gyga (#19642) üzenetére


dredbiro
senior tag

igaz,mert 7es x64ről 10 x64re updateltem :B

Good hunting,STALKER !

(#19644) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Próbáltam vissza olvasni, de nem találtam ezzel kapcs bejegyzést:
Chrom használata során függőleges kék/zöld csikozódás teljesen spontán , ill chrom össze omlott szokásos szürke héttér!
Most Edgével nyomom, itt semmi hiba!
Ill még egy!
Asus Xonár Phoebeus Solo hoz talált már valaki drivert? A W8.1-l nem konfigurálható rendesen... :(

(#19645) Воланд válasza gyga (#19637) üzenetére


Воланд
titán

frissitesz 32 bites win10-re, majd csinalsz egy tiszta telepitest 64 bites mediaval.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19646) wjbhbdux válasza Kbhont (#19644) üzenetére


wjbhbdux
veterán

asus-xonar-unified-drivers/

[ Szerkesztve ]

/s

(#19647) yozsee11 válasza gyga (#19637) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Egyszerű: Frissíted a rendszert W10-re, majd utána, ha beaktiválta magát, clean installal felrakod a 64bites verziót.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#19648) svgyula válasza t72killer (#19628) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez azért érdekes mert a legenda :DDD szerint gyorsabb lett a rendszer(nálam lassabb) mint a win 7. Na meg az az idióta aki leírta a minimális gépigény :( az előtte biztosan kereste a gyógyszereit amik elgurultak!
Meg utálom azt, hogy a másik meghajtón állandóan kizár a könyvárakból. Nemképes levenni az írásvédelmet. eddig soha nem volt ilyen. Egy csomó program nem indul el mert nem kap hozzáférést. Újraíndítás után megint ugyanaz a sz@r fogad :((( Hiába oldom fel nem jegyzi meg :(

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#19649) gyga


gyga
senior tag

Köszi mindenkinek.

Még egy kérdés.
Most a laptop recoveryvel csak a win7 32 bitet tudom visszatenni. Meg lehet e oldani hogy a recovery ne a 7est hanem már a 10-et rakja fel? Ez acer laptop.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.