Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19753) t72killer válasza pendre54 (#19742) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És ha kinyírod ezt a fantomusert?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19754) pendre54 válasza Sdi (#19750) üzenetére


pendre54
addikt

Megnéztem, nálam az első mappában csak egy NewOS mappa maradt, az viszont tök üres.
Na, akkor egy kis konteo. Most olvastam épp egy cikket, hogy belassult a Win 10-re váltók aránya, a kezdeti lendülethez képest. Ugye 30 nap áll rendelkezésre ahhoz, hogy vissza lehessen állni a korábbi rendszerre. A júl 29-i indulást figyelembe véve, azok akik akkor meglépték, még 10 napjuk van visszatérni. Az MS meg az adatok birtokában esetleg úgy gondolta, hogy lócsöcs a szátokba, tudjátok, hogy mikor fogtok Ti csak úgy leállni a 10-esről, rongálva a statisztikai adatokat, sumák módon belenyúltak a rendszerbe, és leszedték a visszaállításért is felelős cuccokat, oszt jónapot. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19755) szunyi777 válasza Gh00st (#19743) üzenetére


szunyi777
őstag

OK, köszi.. de a alapszintű nem lehet állitani... be van szürkülve... már végi lestem...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#19756) pendre54 válasza t72killer (#19753) üzenetére


pendre54
addikt

Felmerült bennem is, de nem merem meglépni, mert mi van, ha azután végleg nem férek hozzá ezekhez a mappákhoz? Többek között a Képek mappával is ez a helyzet, több száz fotóval. Jó, ki lehet menteni előtte, na de utána?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19757) lanw válasza svgyula (#19738) üzenetére


lanw
aktív tag

Nekem idáig az összes win verzión ez volt a probléma,és körülbelül öt percig tart átruházni magadra a jogokat.Katt a meghajtóra jobb klikkel tulajdonságok biztonság fül,és ott a speciálissal beállítod magad tulajdonosnak.Még a gyermekobjektumokat is magadra ruházod.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#19758) dethroner


dethroner
veterán

Nem jött be a win10, visszatértem win7-re. Azt szeretném kérdezni, hol lehet még az írmagját is kitörölni, hogy minden ami csak emlékeztet rá, eltűnjön? A w10 frissítésre emlékeztető update üzenetet már elrejtettem, most szeretném az összes letöltött dolgait törölni. Hol lehet fellelni, hogyan tehetem meg?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19759) t72killer válasza dethroner (#19758) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Format C:, Clean install windows 7 + fél liter pálinka, garantáltan kitörli a leghalványabb emlékképeket is;)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19760) TBT válasza dethroner (#19758) üzenetére


TBT
addikt

Ennyire nem tetszett? Azért kellemesebb az indulás és a fogadtatás, mint a 8-nál volt anno.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#19761) westlake válasza TBT (#19760) üzenetére


westlake
félisten

Ettől még nem lesz jó operációs rendszer. :U
Vagyis azért jó, mert kevésbé rossz, mint annó a Windows 8 volt? :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#19762) TBT válasza westlake (#19761) üzenetére


TBT
addikt

Az már félsiker! :DDD

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#19763) Dr. Akula válasza wjbhbdux (#19732) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezzel csak arra szoktatják a népet hogy töltse le a netről, mert az jobb. Aztán még arra is kell egy krekk, hogy ne kelljen 23 helyen regisztrálni, aktiválni, fiókokat párosítgatni. És mivel talál ilyen kiszerelést a júzer egyben, ingyenesen, felteszi magában a kérdést hogy ezért akkor miért is kéne fizetnie? A lelkiismeret miatt? Mert másért nem nagyon. Ez is az bizonyítja hogy a kiadók generálják a warezt.

(#19764) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Jólvan, döntöttem maradok mégis a Rufus-sal való telepités melett.
Most márcsak tudnom kellene hogy hogyan csináljak Bootolható Pendrive-ot ezzel a Rufussal, Win10 Pro iso haszánlatával.
Köszi előre is mindenki! :R

(#19765) Dr. Akula válasza svgyula (#19725) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mit kell elérhetővé tenni? Alapból minden elérhető. Le van jelszavazva a vinyó?

(#19766) Colos1 válasza svgyula (#19725) üzenetére


Colos1
őstag

Ha arra gondolsz, hogy folyton rendszergazdai hozzáférést kér, azt úgy lehet megoldani, hogy a Total Commandert rendszergazdai jogosultsággal futtatod. A parancsikon vagy az exe fájl tulajdonságainál a kompatibilitás fülön be lehet állítani. Ha meg intézőt használsz (sic) akkor tessék. Az intéző az 1 bit-es amerikai idiótáknak való.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#19767) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét! Tiszta telepítéssel win10-et használok. Tetszik. Két kérdésem volt az elmúlt időszakban, az egyik az élőcsempékkel kapcsolatos. Az időjárás és a posta csempe néha működik néha nem.Hogy kell beállítani, hogy mindig működjön? Más is kérdezte ezt már. Az időjárásnál meg van adva a város. A második kérdésem a telepítéssel függ össze. Nem vagyok számítógép guru, ezért lehet butaság a kérdés. Megcsináltam Rufusszal az USB telepítőt.Elindítottam a telepítést, kijelőltem melyik particióra telepítse, 50 Gb, leformázta majd közölte ide nem lehet telepíteni. Most három particióm van. Ha valamiért újra kell telepítenem akkor a másik két partició is ugrik? Elnézést ha butaságot kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#19768) Popes válasza Norbi095HUN (#19764) üzenetére


Popes
őstag

LINK
De most már csináld is. :))

Deus ex machina

(#19769) dethroner válasza TBT (#19760) üzenetére


dethroner
veterán

Vannak nyűgjei, amiket majd ha idővel javítanak akkor lehet teszek még egy próbát. De az erőszakossága pl a defendernek az botrányos. W8-at sose próbáltam, most is bánom már hogy engedtem a kíváncsiságnak és frissítettem. Most már a W7 ketyeg, csak az a kérdés, hol kell felkutatni a W10 dolgait és kisöpörni.
Teljes reinstalt most nem szeretnék, ha rendesen menni fog a 7 ahogy előtte akkor örülök. Ha nem, akkor majd szánok időt egy teljes pucolásra.
Szóval, segítettek nekem felkutatni és törölni ezeket a w10 fájlokat, mappákat?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19770) daczkó válasza t72killer (#19600) üzenetére


daczkó
aktív tag

Nem valószínű, hanem biztos. Csak Xbox és Live -ra terjed ki, ott is a lista, hogy mikre, de olvasni szokásosan luxus.

/ignore wwenigma

(#19771) multiplikato


multiplikato
tag

Sziasztok! Idáig a Comodo tűzfalat használtam. Egy darabig működött is, aztán egy update után azt irta ki, hogy veszélyben van a rendszer (v vmi ilyesmi). Gondoltam letöltöm és újra telepitem, de most azt van, hogy ezen a windows verzión nem működik. Valakinek valami tippje?

(#19772) t72killer válasza daczkó (#19770) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne zavarjon, hogy tegnapi/170-nel korábbi post egy lényegtelen témáról...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19773) Kernel válasza ignisz (#19767) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem nagyon lehet értelmezni, ha nem tudtad telepíteni, akkor hogyan tudtad telepíteni? Kevés az információ a lemezről.

Jártam már úgy terás partícióval, hogy a Windows semmiképp sem tudta indíthatóvá tenni, az is ilyen üzenetben nyilvánult meg. Nem lehet és kész.

Csak úgy lehetett, hogy a partíció elejét eltolva, 100 MB méretű bootpartíciót létre kellett hozni.

(#19764) Norbi095HUN

Felesleges a Rufus, csinálhatod, sikerülnie is kell, de magam részéről nem támogatok felesleges műveleteket.

Nem mindegy, hogy Win7 vagy Win8-ról térsz át, utóbbiban az ISO felcsatolható, vagy akár mountolható is, ha valaki magyarul nem ért.

https://www.youtube.com/watch?v=yZSwM0NlCZ0

Ha Win7, akkor:

http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html

Ez hasonló a sokak által ismert Daemon Toolshoz, de annál egyszerűbb és megbízhatóbb, másolásvédelmek emulálásával sem foglalkozik.

Pendrive formázása (FAT32 vagy NTFS is jó), ISO tartalmát átmásolni és kész.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19774) t72killer válasza multiplikato (#19771) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A CFW kompatibilitása határeset, a support fórumon sokat szívnak vele. Akinek megy, az tiszta telepítésű win10-zel dolgozik.

#19775: Mintha Goodspeed kolléga írta volna, hogy nemrégiben újra kellett raknia az egész rendszert a "kompatibilis" cfw miatt, kösz, így inkább nem kérek belőle. Egyelőre 8.1 alatt ismerkedem a Spyshelter-rel, a cfw-hez képest szuperkönnyű, és ahogy nézem, blokkolgatja rendesen az illetlen dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19775) multiplikato válasza t72killer (#19774) üzenetére


multiplikato
tag

Itt insiders preview-vel indult a móka.

(#19776) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Uraim, csak piszkálja a csőröm, hogy mégis, hogy tűntetett el 5 GB-nyi cucc a gépről, az én közreműködésem nélkül, ráadásul már más járt így ? [link]

Várnék még ez ügyben észrevételeket.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19777) t72killer válasza pendre54 (#19776) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Adisznó ;]

Viccet félretéve: a visszaállításhoz elvileg elég a windows.old mappa.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19778) ignisz válasza Kernel (#19773) üzenetére


ignisz
senior tag

Elnézést. Egy 500 Gb HDD volt a gépben, win7, három partíció. Mikor leformáztam a C meghajtót és azt írta, hogy nem lehet telepíteni akkor kivettem a vinyót. Volt egy vadiúj másik 500 Gb HDD itthon, beraktam és arra telepítettem. Most az megy. Sok kép és egyéb dolog volt a másikon, nem kockáztattam. Azért érdeklődtem, hogy legközelebb mire figyeljek ha ilyen adódik.

(#19779) Mate válasza pendre54 (#19776) üzenetére


Mate
nagyúr

Elvileg csak ideiglenes fájlok, ezért törölte őket.

(#19780) Dr. Akula válasza t72killer (#19777) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én kiírtam a recoveryt lemezre, ha nagyon kéne, mondjuk 1 év múlva alaplapcsere után újratelepíteni. Mivel win7-re nem állnék vissza ha nem muszáj, ne is foglalja a helyet.

(#19781) bubu256


bubu256
tag

Windows update-ről jön lefelé: th2_release Professional 10525

(#19782) t72killer válasza bubu256 (#19781) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény, kíváncsi leszek, hogy fícsöröznek-e, vagy stabilitásban dolgozzák meg egy kicsit a 240-et.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19783) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Előre is bocsánat, hogy nem olvasok vissza, de nagy szükségem lenne most a számítógépre!

Bekapcsoltam ma gépet és ez az üzenet fogadott:

Megvagyok lőve, mert start menü nélkül semmit nem tudok használni érdemben a gépen. Találkozott esetleg már valaki ilyennel? Van rá valami megoldás?
Mert hiába próbálok bejelentkezni újra és újra, mindig ez fogad.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#19784) Kernel válasza ignisz (#19778) üzenetére


Kernel
nagyúr

Attól függ, milyen telepítőt készítettél a Rufusszal, mert ha UEFI, az nem hajlandó MBR-lemezre telepedni.

Üres HDD-re felmegy, mert azt be tudja rendezni magának GPT-re.

Ahol piros nyíllal jelöltem, oda kell kattintani és megmondja:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19785) lanw


lanw
aktív tag

Na akkor most ****** nem tudom mi az istent szedett le,de gépház,keresés,start menü OFF.Remélem most már kiadnak egy javítást,mert ezért egyszer már lepucoltam a rendszert.Egészen elképesztő.Megnéztem 120 oldalt,voltak tippek mindent megpróbáltam. :W

Ez a MS varázslat. :N

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#19787) ignisz válasza Kernel (#19784) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm. Akkor legközelebb ha kell , Rufusszal ne UEFI-s telepítőt csináljak?

(#19788) ///Krisz\\\ válasza S-IW (#19786) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Köszönöm!

Lefuttattam, de azt írja nem tudja azonosítani a hibát. Megpróbálnám a parancssoros megoldást, de nem tudom elindítani. Hiába nyomom a Windows+R-t, nem nyílik meg semmi. El lehet valahogy máshogy indítani a parancssort?

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#19789) sheep válasza ///Krisz\\\ (#19788) üzenetére


sheep
addikt

itt nálam csak annyi volt hogy nyomtam egy kilépés gombot, utána egy belépést és ennyi
Amúgy ezt szerintem már javitották mert már rég nem jött elő.
talán ha letölti a legújabb frissítéseket nálad sem jön elő.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#19790) noxon


noxon
őstag

Megkérdem újra hátha...

Hello, a win10 elég sűrűn 100%on pörgeti a rendszer vinyót, ez mitől lehet? Indexel, vagy miért?

We live in a simulated world...

(#19791) Popes válasza Kernel (#19784) üzenetére


Popes
őstag

Érdekes mert nekem az UEFI-s telepítőm bios beállítástól függően települ és nem válogat.

Win 8.1 alól meg felesleges Rufus-al meg bármi mással írogatni mikor fat32-re formázott pendrive-ra rámásolva az iso tartalmát Legacy Bios és UEFI telepítésre is alkalmas pendrive-ot kapunk.

noxon Megnyitod az erőforrás figyelőt és ott kiderítheted hogy mi használja. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#19792) aizen92


aizen92
addikt

valakinél ez a touchpad gesture megy? Dell latitude 7440-en próbáltam gyártó legfrissebb driverével, ezt leszámítva a többi win10 gesture megy.
"Three finger swipe: If you hold your fingers to the trackpad as you swipe, you'll be able to select different windows via the Alt-Tab switcher."
Ennek az a változata hogy gyorsswipe az megy és vált az appok között, de nincs azt hogy ott marad ez az ablak. persze a 3 ujjas felfele swipe hasonló ehhez, de azért ha meg lesz nyitva 10 ablak, akkor már kicsit nehézkesebb.

:R

[lbtw. itt egy elég jó kis touchpad gesture összeírás, akinek nem lenne meg. L]

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#19793) jimmy399 válasza noxon (#19790) üzenetére


jimmy399
senior tag

igen, indexel meg túrja a hdd-t hogy a gyorskereséshez megtalálja 0.3 tized másodperc alatt amit keresel :)) Majd abbahagyja.

2. verzió hibás blokkok és lemezrészek vannak rajta és emiatt darál... Reméljük nem. S.M.A.R.T ellenőrzés... :)

--- N/A ---

(#19794) csixy


csixy
addikt

Az természetes, hogy a blootoothos ill.2,4Ghz-es sávon dolgozó egér az USB-s csatolója nélkül párosítható a noti bloototh kártyájával? Így most a kis kolonc be van rakva a tartó lukába az elemtartó fedél háta mögé, hogy el ne vesszen és patent a dolog.

Úgy kezdődött, hogy a HP 250-re felment a win10 upgrade ... patent! ... Hurrá!
Vettem egy Rapoo 6610-es egeret ... dokumentációja nulla , a kis adójával símán működött, csak nem tudtam, hogy a 2,4Ghz sávon , vagy blootooth kapcsolattal megy-e éppen. Találtam a Rapoo gyári oldalán egy blootooth párosító programot, ezt feltelepítettem és megpróbáltam a progi segítségével a leírás alapján párosítani az egeret ... nem sikerült , ezért a párosító programot eltávolítottam (gondolom, hogy valami driver ott maradhatott a System32 mappában). Az egér működött tovább mindaddig , amíg a gépet újra nem indítottam. Újraindítás után meghalt az egér és maradt a tapipad ezért az egér kis kütyüjét félrelöktem és megpróbáltam a Windows10 bloototh menűjéből párosítani az egeret és győztem . Most patent minden! Van egy működő blootoothos egerem és egy kolonccal kevesebb dugó van a noti oldalába az USB-be bedugva.

Azóta ujraindígattam a lapost és stabilan müxik az egér.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#19795) TBT válasza noxon (#19790) üzenetére


TBT
addikt

Valószínűleg Indexel. Frissítetted korábbi rendszerről vagy tiszta telepítést végeztél?

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#19796) pendre54 válasza Kernel (#19784) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Na ezt most jó, hogy felvetetted, mert most készülök a jelenlegi SSD-met lecserélni egy nagyobbra. Tehát ha jól értelmezem, itt arról van szó, hogy ha egy SSD-re korábban BIOS-os telepítés volt(MBR), akkor arra már egy új telepítés nem fog menni UEFI(GTP) módban.
Viszont egy vadi új SSD-nél akkor tök mindegy, hogy milyen telepítést szánok rá elsőre? Egyébként egy 250 GB-os Samsung 850 EVO a kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19797) csixy válasza pendre54 (#19796) üzenetére


csixy
addikt

Miért ne menne?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#19798) Lefty


Lefty
addikt

Miután frissítettem win7-ről és kaptam win10 kulcsot, illetve aktiválódott a rendszer. A későbbiekre nézve, honnan tudom mi a win10 kulcsom? Meg lehet valahol nézni?

(#19799) Воланд válasza Lefty (#19798) üzenetére


Воланд
titán

sehonnan, nem kaptal win10 kulcsot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19800) TBT válasza Lefty (#19798) üzenetére


TBT
addikt

Aida64 megjeleníti a kulcsot (viszont a termékkulcs nem ugyanaz lesz, mint a korábbi rendszer esetén). Ha tiszta telepítést csinálsz, akkor már a telepítéskor aktiválni fogja (a hardvered alapján) a rendszert. De jó érzés látni, hogy a frissen telepített Windows 10 rendszer alapból aktiválva van. :D

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.