Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) szunyi777 válasza Popes (#19696) üzenetére


szunyi777
őstag

Köszi! :R
legalább eltávolitottam! Úgy sem volt rá semmi szükségem!
Mit össze nem kerestem :)

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#19702) Döglött Róka válasza Casanova* (#19688) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Remelem nem uzemeltetesbol elsz...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#19703) Casanova* válasza Döglött Róka (#19702) üzenetére


Casanova*
veterán

nem dehogy! :N

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19704) Istju


Istju
senior tag

Nem értem itt a hozzászólók problémáit. Én alapból linux fun vagyok, de a házimozi gépemre még májusban dobtam egy windows 10 et. Az egész család használja, soha semmi baja nem volt, nem kellett hegeszteni. Csodálkoztam is: lehet ez is Linux:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#19705) apezka válasza lanw (#19503) üzenetére


apezka
tag

Szia! Köszi, de itt kapcsolom ki minden indítás után és a következő indításkor újra ott van. :@

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#19706) Döglött Róka válasza Istju (#19704) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Fan, nem fun. Angolul tanuljunk mar meg...

@Casanova* : Hala egnek, ezeket a marhasagokat meg surgosen felejtsd el, egyszer probalj ki egy OS-t gyari beallitasokkal...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#19707) Casanova* válasza Döglött Róka (#19706) üzenetére


Casanova*
veterán

ok,rendben! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#19708) apezka válasza Popes (#19508) üzenetére


apezka
tag

Köszönöm, úgy néz ki sikerült! ;)

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#19709) t72killer válasza Kernel (#19697) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Időközben a Macrium-ot találtam még, elég jó megoldásnak tűnik klónozásra és nem muszáj telepíteni, van liveCD/USB opció.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19710) Gh00st válasza t72killer (#19709) üzenetére


Gh00st
tag

+1 Macrium

Full backup 10-12 perc, recovery 6 perc(géptől függően persze)
:C

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#19711) Clemi válasza Döglött Róka (#19706) üzenetére


Clemi
veterán

Azzal azért elég sokszor lehet találkozni, hogy adott egy átgondolatlanul szénné tuningolt gép, aminek a BIOS-a maga a káosz, erre a gépre ebben az állapotában telepítenek egy rendszert, (elég sokszor kétes forrásból származó belepiszkált vérpistike verziót) majd az első dolog, hogy beleturkálnak rendszer szinten mindenféle beállító meg vezérlő csoda programokkal, utána meg vastag betűvel nyomatja a fórumokon, hogy "szarawindows" meg kapja be "ms".

(#19712) Dr. Akula válasza Primary92 (#19640) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ameddig alaplapot nem cserélsz. Persze lehet hogy telefonon itt is ki lehet sírni a reaktivációt, ahogy az előzőeknél is.

[ Szerkesztve ]

(#19713) TA68


TA68
senior tag

Hátha segít valakinek: Windows 10 hibák és megoldások

(#19714) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Érdekesség, nem tudom másnál is így van-e, vagy rosszul figyeltem meg. A 7-esnél és a 8.1-nél nálam 1-1 egér és bill. volt, a 10-esben kettő kettő van az eszközkezelőben. És most néztem, hogy a BIOS is 2-2-t ír kikapcsolt logoval.

(#19715) wjbhbdux válasza [CS]Blade2 (#19714) üzenetére


wjbhbdux
veterán

bilgéc az ellopott wifin jelszavaddal bedugta virtuálissna hogy olvassa az emailjeidet és letörölje a warezjátékaidat!

/s

(#19716) Locsi


Locsi
senior tag

Na ez mi? No meg miért. Az outlook fiók beállításai elavultak. Találtam megoldást, de nekem kínai. [link]

(#19717) Döglött Róka válasza Clemi (#19711) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En is errol beszelek, en nem hiszek a tuningban sem az ilyen ertelmetlen "finomhangolasban". Ha gepet is epitek akkoris egy gyarto alkatreszeit hasznalom es ha win megy ra, akkor azon nem hangolok semmit, gyari allapotban megbizhatoan mukodik. Kicsikent en is probalkoztam ezekkel de csak negativ tapasztalatom volt :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#19718) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Sziasztok!

Vagy 1 hete frissítettem Win7-ről. Most egy teljes újratelepítést szerettem volna csinálni. ISO-ban kiírtam a Win10-et lemezre, a BIOS-t átállítottam, hogy CD-ről bootoljon, de az istennek se akar... Fogalmam nincs, miért. Ahogy itt hülyéskedtem, Windows alott indítottam el az lemezt. Felajánlotta, hogy akarok-e frissíteni, Nem-et nyomtam. Akkor előjött az, hogy Win10 telepítése, meg hogy meg akarom-e tartani a fájljaimat/beállításaimat. Mondom nem.
A lényeg, hogy ilyen módszerrel feltelepült a rendszer, a programokat/beállításokat törölte a partícióról, csak épp nem tudom, hogy így hagyjam-e... Mert pl. a net/wifi alapból működik rajta, szóval mintha ez a módszer nem teljesen szűz rendszert eredményezne...
Az a probléma lényegében, hogy a PC-m nem hajlandó CD-ről indulni... Valaki tud erre megoldást? Vagy mit csináljak? Hagyjam így a fenébe? :B :)

Sajnos pendrive-ról se hajlandó elindulni. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#19719) Vigilante


Vigilante
őstag

Probléma a következő: Egyszer már újratelepítettem emiatt a rendszert. ÉS sajnos most is telepítés után pár nappal előjött. Ma reggel bekapcsolom a gépet, erre a szépen elrendezgetett ikonok, bumm elszórva baloldalra, összevissza, ráadásul a DestkopOK progival próbálnám vissza hozni az ikonok eddigi pozícióját, mintha mi sem történt volna, meg se moccannak. :( Emellett az a probléma is előjött, hogy a rendszer nem jegyzi meg az adott mappák rendezési elvét, illetve, az ikonok mutatásának a típusát sem... Egyszerűen értetlenül állok a dolog előtt... :W

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#19720) Döglött Róka válasza supertrezi (#19718) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert kapaszkodsz a szuz rendszerbe ha az upgrade mukodott?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#19721) Snip3r_HUN válasza Döglött Róka (#19720) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

A tiszta telepítés azért mindig jobb mint a “ráfrissítés” .

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#19722) supertrezi válasza Döglött Róka (#19720) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Ha pl. a wifi-beállítást meg ilyeneket nem tüntette el ez a mostani módszer, akkor ki tudja, milyen töredékfájlokat hagyott még a merevlemezen... De látok pl. egy LGMobileUpgrade mappát is a rendszerpartíción. Ez mit keres ott vajon...?

Egyébként az upgrade egy csaknem kétéves Win7-re ment rá... Szóval ezért akarom legyalulni.

[ Szerkesztve ]

(#19723) Döglött Róka válasza Snip3r_HUN (#19721) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ket honapig mig be nem lakja... Hagyjuk mar ezeket a kocsmabolcsessegeket :)

@Supertrezi : Nekem 4 eves win7re ment win 8, 8.1, majd 10 insider. Tolsz neki frissites utan egy ha zavar a szemet es kesz.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#19724) t72killer válasza supertrezi (#19718) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, hogy a BIOS-od UEFI-telepítőt vár -> rufussal csinálj uefi/gpt-s pendriveot. Ja, a biosban esetleg kapcsold ki a secure boot-ot (bár uefi telepítő esetén nem szabad, h gondot okozzon).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19725) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!
Nincs valakinek ötlete arra, hogy hogyan lehetne egy meghajtó teljes tartalmát elérhetővé tenni? Kezdek ideges lenni, hogy minden indítás után az adat tárolón elérhetetlenek a file-ok és nem lehet az egész meghajtót feloldani csak a könyvtárakat egyenként és azt sem mindig mert ha van benne több alkönyvtár akkor nem megy :((( Erősen gondolkodom azon, hogy hagyom a francba ezt a szart és megy vissza a win7! Az idióta 1bit-es amerikai embereknek írták biztosan ezt a rendszert! :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#19726) GEPESZ66 válasza supertrezi (#19718) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Asztali PC-n nekem is volt ilyen, hogy a BIOS-ban beállítottam, hogy arról bootoljon, de nem indult el róla.
Ilyenkor még a gép indulásakor az F8-al beléptem a BOOT menübe, s a DVD-t választottam ki.
Rufus esetében pedig ugyan itt a pendrive-t választottam ki, amit előzőleg szintén a BIOS-ban beállítottam.

Tegnap viszont a feleségem laptopját nem tudtam úgy beállítani, hogy pendrive-ről bootol-jon, így maradt a DVD, ami alapból be van jelölve.
Viszont itt is a BOOT menüben kiválasztotam a DVD-t.

[ Szerkesztve ]

(#19727) Döglött Róka válasza svgyula (#19725) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem, csak ha clean installt nyomsz az owner ssid-ja valtozik es at kell venned az ownershipet. Szoval ne az MS-t szidd, ha visszarakod a win7-et ugyanez fog tortenni ;)

"To take ownership of a file, follow these steps:

1. Right-click the file that you want to take ownership of, and then click Properties.

2. Click the Security tab, and then click OK on the Security message (if one appears).

3. Click Advanced, and then click the Owner tab.

4. In the Name list, click Administrator, or click the Administrators group, and then click OK. "

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#19728) djculture


djculture
félisten

"régebbi másolásvédelmi megoldások, úgy mint a SecuROM vagy a SafeDisc nem engedélyezettek Windows 10 alatt, mivel ezek biztonsági kockázatokat jelentenek a rendszer számára."
Van vagy 50 ilyen játék kezdve a gta 4 és kieggel ami ezt használja..

(#19729) t72killer válasza svgyula (#19725) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy meghajtó = az a meghajtó, amin az OS van? Ezesetben nem csodálkoznék, ha nem engedné.

Rendszerfájlokat nem tartalmazó adatpartíciónál mennie kéne a birtokbavételnek. [link], ill [link]

Az UAC be van kapcsolva? Ha uis ki van lőve, elképzelhető, h nem veszi át a beállításokat.

#19728: fantasztikus, így vegyél legális szoftvert :W (ok, természetesen van kerülő megoldás, ne ne kelljen már crackelni azt, amiért az ember fizetett:Y)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19730) Cifu válasza djculture (#19728) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megint az eredeti játékot megvásárló felhasználó szív... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19731) szunyi777 válasza Воланд (#14556) üzenetére


szunyi777
őstag

"az egyes beállításokat a szervezet kezel" felirat mit jelent?"

Van már megoldás rá, hogy mi is ez?! Bogarászom a topikot, de semmi 5letem...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#19732) wjbhbdux válasza djculture (#19728) üzenetére


wjbhbdux
veterán

csak a régi lemezes változatokat érinti.

/s

(#19733) [CS]Blade2 válasza szunyi777 (#19731) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem az, hogy ha kikapcsold a defendert, akkor ők szépen visszakapcsolják pár óra múlva. Frissítést is ők kezelik, akkor van, amikor ők akarják, és kötelezően települ.

(#19734) Gh00st válasza szunyi777 (#19731) üzenetére


Gh00st
tag

Adatvédelem/Visszajelzés és Diagnosztika
- soha
- alapszintű

...ebben az esetben lesz: Egyes beállításokat a szervezet kezel.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#19735) szepsy válasza szepsy (#19668) üzenetére


szepsy
senior tag

:R

(#19736) Sdi


Sdi
addikt

Mi lehet a probléma ? Úgy döntöttem visszaállítom a gépem a win7-re / erről lett frissítve 10-re /, de mikor megpróbálom, azt írja, nem lehetséges, mert a visszaállításhoz szükséges fájlok törölve lettek a gépről. Ez nem igaz, mert a C:-ről semmit sem töröltem azóta.
Volt már valakinek ilyen hibája ? Ill. mi lehet erre az okosság ?

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#19737) szunyi777 válasza Gh00st (#19734) üzenetére


szunyi777
őstag

Most IGY áll! :F

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#19738) svgyula válasza t72killer (#19729) üzenetére


svgyula
addikt

Ezen már régen túl vagyok! Csak az a ~600 könyvtár a 1,6TB partición nem egy 5 perces mutatvány ugye? Ezért kellene valami amivel az egészet fel lehetne szabadítani! A zenéket nem játszik le mert a program számára egyenként fel kell szabadítani a könyvtárakat! Ez eddig egyetlen telepítés után se volt! Még akkor sem amikor a win10 első verziójáról visszarakta a win7-re. SŐT mivel a visszarakás után egy fos lett a win7 újraraktam és akkor is elérhető volt minden. Ez csak a Win 10 alatt van. DE megy vissza a win 7 és akkor is a win 10 és az MS hibája! Majd ha a te képeidet megy a családi videókat is letiltja az idióta rendszer egy másik partición akkor mond azt, hogy a te hibád és nem a rendszer hibája! Mindezt úgy, hogy az xp-időből is vannak könyvtáraban, képek, videók. Eddig semmi gond nem volt csak most ez azért kicsit több mint érdekes! :((( :W :W :W

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#19739) pendre54 válasza Sdi (#19736) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Lehet, hogy ez lesz az oka, de majd az itteni dokik megmondják a tutit. Nekem ugyan nem áll szándékomban a visszaállás a Win 7-re, viszont a következő furcsaságot vettem ma észre.
A tegnapi nappal bezárólag olyan 17 GB-nyi szabad helyem volt a C-n. Ma meg azt vettem észre, hogy hirtelenjében több mint 22GB-nyi szabad helyem lett, holott én sem töröltem semmit a C-ről, ráadásul ilyen méretű progikat se rakok ide, arra ott van az egy terrás HDD-m.
Szóval elkezdtem bogarászni, hogy mégis hogy, és ezt találtam. A frissítéshez annak idején letöltődött ez a két mappa.

A második mappa mappa mérete az 5 GB körüli volt tegnapig, ma meg már csak 47 MB-nyi lett. Vélhetőleg ennek a mappának a visszaállításban is lett volna szerepe, de így kiherélve, valószínűleg nálam se működne. Nézz rá Te is, hogy nálad mi újság, azután majd gondolom, hogy választ kapunk, hogy mi merre.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19740) raidx válasza t72killer (#19729) üzenetére


raidx
őstag

Rendszerpartición maradt véletlen az Ultimate Windows Tweaker progi és nem engedi onnan futtatni! Azzal szoktam az ikonokról a nyilakat eltüntetni és pár egyéb beállatást eszközölni. Pedig saját tulajdonba van. Szoval nagyon ügyel a 10-es a biztonságra.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#19741) t72killer válasza svgyula (#19738) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy szóval se mondtam, h a te hibád. Rendszerpartíción kívül az OS-nek nem volna szabad csak úgy szórakozni a jogosultságokkal (kvázi mi van, ha egy pendrive tartalmát A-gépen birtokba veszem?? nem fér hozzá a B-gépen dolgozó célszemély?)

Amúgy régen a win7 is csinált hasonlókat, alkalmasint még letöltéseket is képes volt megakasztani, lévén "menetközben" megszűnt a jogosultság :Y.

Minden módszert kipróbáltál, amit linkeltem?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19742) pendre54 válasza svgyula (#19738) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam is hasonló a helyzet, de szerencsére nem ilyen mértékben. A probléma onnan datálódik, hogy a frissítés utáni ismerkedésnél, az egyik alkalmazás megnyitásához kérte az MS fiókom jelszavát, amit én balga módon meg is adtam, nem számolva a következményekkel. A következő újraindításkor lejelszavazta a gépem, ezt ugyan sikerült kilőni, viszont létrejött egy új tulajdonos HomeUser (Outlook-os) néven, és itt minden egyes restartkor el kell játszanom, hogy teljes hozzáférést adjak meg, mert egyébként én se tudok azokban a mappákban bármit is csinálni, hiába vagyok jelen a tulajdonosok között rendszergazdaként.
A gond az, hogy ez a tulajdonbavétel, csak a következő újraindításig tart, mert valamiért "elfelejti".

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19743) Gh00st válasza szunyi777 (#19737) üzenetére


Gh00st
tag

Akkor ott vmi más is át lett állítva...(kamera, helyadatok, stb)
Bal oldal default, jobb oldal limited

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#19748) Vigilante


Vigilante
őstag

Akkor sehol senki, aki hallott volna erről a win problémáról, hogy beb@szarintja az ikonokat a bal sarokba!? :Y

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#19750) Sdi válasza pendre54 (#19739) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem is, sőt a másik csak 386 KB lett. Ez érdekes, mert én nem nyúltam hozzájuk :((
Bezzeg az old mappa, megmaradt 25,5 GB-nak.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.