Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) -Solt- válasza t72killer (#19050) üzenetére


-Solt-
veterán

Nincs a pendrive-on a telepítő... :(

www.smart-bus.hu

(#19052) t72killer válasza -Solt- (#19051) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kéne egyet csinálni. Főleg, ha hosszasabb kikapcs/pihentetés után is ezt mondja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19053) -Solt- válasza t72killer (#19052) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, csak nincs min! :D Soha nem jártam még így... :(

www.smart-bus.hu

(#19054) raidx válasza t72killer (#19044) üzenetére


raidx
őstag

Megnéztem és wim. van. Pro verzió. Lehet ezért van gondom a médiákkal?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#19055) #58000384 válasza -Solt- (#19053) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nyomkodd az F8-at mielőtt megjelenne a logó (igen, ez még működik), vagy azt a gombot, amit a gyártó ír (asztalinál ilyen nem nagyon van). A helyreállító menüből megpróbálhatod megjavíttatni.

(#19056) -Solt- válasza #58000384 (#19055) üzenetére


-Solt-
veterán

Magától beadja a javítási lehetőségeket, de sem a rendszer visszaállítás, sem a rendszerkép helyreállítása, sem az indítási javítás, sem az előző bild visszaállítása nem működik.

Más: Érdemes az Enterprise verziót feltenni, vagy elég a Pro?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19057) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

engem csak a du 4 körüli restartok idegesitenek de azok is csak akkor vannak ha csak ugy megy a gép magának ha terhelem nincs gond 8.1 alatt nem csinálta :W

HTC desire 500

(#19058) zsoltzsolt válasza Partyface007 (#19011) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem látok semmit, de pontosan ott milyen bejegyzés lenne erről, azt nem tudom.. :F
Mert az Áruház hibaüzenetet nem dob, egyszerűen nem tölt le, hanem minden letöltés és frissítés függőben van.

(#19059) #58000384 válasza -Solt- (#19056) üzenetére


#58000384
törölt tag

Akkor ott valami rendesen összekavarta a dolgokat. Ha nem akarsz parancssorból próbálkozni, akkor telepítsd újra.

Miért kéne Enterprise?

(#19060) nepszter1 válasza nepszter1 (#19048) üzenetére


nepszter1
addikt

Valaki esetleg ? :W

(#19061) -Solt- válasza #58000384 (#19059) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, és sejtésem sincs, hogy mi... ez bosszant a legjobban. Koldulok egy laptopot a szomszédból és csinálok egy boot lemezt.

Miért kéne Enterprise? Nem tudom... van ahhoz is, és a Pro-hoz is kulcsom, ennyi. :)

www.smart-bus.hu

(#19062) t72killer válasza raidx (#19054) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kétlem, hogy pont a médialejátszásban nyilvánulna meg, ha sérült lenne - de elvileg a letöltő ellenőriz is a folyamat végén, ugyh rendben kéne lennie. Igaz, az enyém multi-edisön, (home+pro), lehet emiatt nagyobb akkor.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19063) #58000384 válasza -Solt- (#19061) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha nem vállalati gépről van szó, akkor teljesen felesleges, jó a Pro is :)

(#19064) -Solt- válasza #58000384 (#19063) üzenetére


-Solt-
veterán

:R

www.smart-bus.hu

(#19065) Doky586 válasza pendre54 (#19037) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link] Tudtommal Win10 alatt a Home és Pro verzió közös telepítőjét nevezte a M$. Könnyű eldönteni: csak becsatolod VirtualBox alá és megnézed mit akar telepíteni. Sajnos nekem lassú a netem és kellene egy szakadásmentes óra amíg lejön az a 3,8GB, de mindig megszakad.. (Bp T adsl) :(((

[ Szerkesztve ]

(#19066) raidx


raidx
őstag

Letöltöttem megint és ugyan akkora isokat kaptam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#19067) raidx válasza t72killer (#19062) üzenetére


raidx
őstag

Nem hibás a letöltés viszont úgy tűnik, pár dolog nincs benne, Például nincs idözítő, stopper, riasztás.

Ezeket most fedeztem fel. De korábban is volt, hogy bizonyos dolgok nem voltak pedig a beállításokat képen mutatták.

Az lessz a vége, hogy beszerzek egy MSDN kiadást.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#19068) -Solt-


-Solt-
veterán

No Apa kezdődik...

Bios-ban látom az SSD-t, de telepítésnél egyik adattárolót sem látom! :(

www.smart-bus.hu

(#19069) SP4C3 válasza -Solt- (#19068) üzenetére


SP4C3
veterán

Biosban fastboot és secure boot kikapcsolfa fan?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#19070) Clemi válasza csaba1203 (#18973) üzenetére


Clemi
veterán

A legutóbbi frissítés teljesen hazavágta.Az Explorer a Youtube oldalon állandóan összeomlik de sok más webhelyen is

Ez így nem teljesen igaz! Nálam teljesen hibátlanul, összeomlás nélkül megy az Edge. Igen, most is épp 2 fülön van megnyitva a Youtube és Webinart nézek rajta (csak néha szünet, mert nekem fárasztó a folyamatos angol szövegre koncentrálni).

Mondjuk nekem úgy ahogy van eddig hibátlanul teljesít a W10 minden téren, sőt merem állítani jobban kézre áll, mint a 8.1, kivéve az M705 egerem, mert azzal valami nem stimmel a W10 alatt, de ez a Logitech sara mivel az ő driverüket használom.

(#19072) -Solt- válasza SP4C3 (#19069) üzenetére


-Solt-
veterán

Default Bios... IDE módban látja az SSD-t, és a kettő közül az egyik HDD-t, AHCI módban semmit.

www.smart-bus.hu

(#19073) SP4C3 válasza -Solt- (#19072) üzenetére


SP4C3
veterán

Szolúsön: Csak azt az SSD-t / HDD-t hagyod rajta, amire az oprendszert telepíted. Telepítés után újracsatlakoztathatod ôket.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#19074) -Solt- válasza SP4C3 (#19073) üzenetére


-Solt-
veterán

Bárcsak ilyen egyszerű lenne! :)

www.smart-bus.hu

(#19075) Viper26


Viper26
nagyúr

Clean install esetén, hogyan tudom aktiválni a rendszert?
8.1 pro-ról tudnék frissíteni, de jobban szeretném akkor már tisztán telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#19076) t72killer válasza -Solt- (#19074) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még1 ötlet: próba kivenni+1perc múlva visszatenni az alaplapi elemet. (Notebooknál kicsit bányászni kell, de az is lehet). Nálam eeePC-nél volt, hogy ez megoldotta a hdd-felismerést, az okokról a bejáratos dzsinneket kérdezd. Egy bios-frissítés sem árt, ha meg lehet oldani oprendszer nélkül (az ashrock lapom netről is tudott frissülni, pár laposhoz pedig lehet pendrive-on adagolni a friss BIOS-t)

#19075: az ingyen-upgrade-hez egyszer frissítősen kell telepíteni, utána már annyiszor rakod újra, ahányszor akarod, a HardwareID-det regisztrálja a M$ és akárhányszor újraaktiválja az új win-t a gépeden. Nem akkora katasztrófa, lehet úgy is, hogy semmit nem hozol át a régi rendszerből (ezt meg fogja kérdezni a setup.exe indítása után).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19077) htc07 válasza Viper26 (#19075) üzenetére


htc07
addikt

majd telepítheted tisztán miután felfrissítettél, addig nincs liszensz.

(#19078) -Solt- válasza t72killer (#19076) üzenetére


-Solt-
veterán

Megpróbálom, de egyre inkább él bennem a gyanú, hogy a lap AHCI (SATA) vezérlője fosta össze magát... :(

BIOS a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#19079) Viper26 válasza htc07 (#19077) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az f@sza...

Laptopon Ubuntu van, akkor arra előbb húzzam fel a 8.1-et majd mert csak úgy lesz liszensz?
És mi van akkor, ha alaplap / processzor lesz cserélve?
Ugyanúgy lehet 8.1-ről indulni megint?

Pixel 7 | FR955

(#19080) t72killer válasza -Solt- (#19078) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

USB-ről bios reflash esetleg, aztán > alaplapos topic.

#19079:
"És mi van akkor, ha alaplap / processzor lesz cserélve?
Ugyanúgy lehet 8.1-ről indulni megint?"

Pontosan, a frissített win10 nem hordozható.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19081) Doky586 válasza pendre54 (#19071) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miféle "magyar oldalról" beszélsz? Az összefoglaló is angol M$ oldalra mutat..

Az ISO-k mérete nyilván folyamatosan változik ahogy rakják bele a hibajavításokat..

[ Szerkesztve ]

(#19082) Partyface007


Partyface007
őstag

valaki hiányolta hogy windows update elött nem csinált neki a 10 restore point-ot

jelentem ha be van kapcsolva a system drive-ra akkor csinál, délután installálta a KB3081438 -at és van hozzá tartozó restore point

(#19083) Kátai válasza -Solt- (#19053) üzenetére


Kátai
senior tag

ITT próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#19084) gr.bence


gr.bence
aktív tag

Valaki erre? Please.[link]

(#19085) ffodi válasza -Solt- (#19072) üzenetére


ffodi
veterán

Mindenképp AHCI módban indulj neki. CSM hogy van beállítva? UEFI, vagy Legacy módban bootolod a telepítőt?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#19086) gr.bence válasza gr.bence (#18982) üzenetére


gr.bence
aktív tag

Annyi még hozzá tartozik a dolgokhoz, hogy a gépet Németországból rendeltem ezért nyilván német nyelvű (ami természetesen át lett állítva magyarra)
Viszont most a magyar nyelvű win10-re akarok frissíteni. Lehet ezzel van a baj? (bár kétlem)

[ Szerkesztve ]

(#19087) t72killer válasza gr.bence (#19086) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmi probléma, simán ráfrissíthetsz magyar win10 iso-val. Érdemes úgy, h semmit se tartson meg a régi rendszerből, akkor tuti nem jön át egy ä-sem:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19088) -Solt- válasza ffodi (#19085) üzenetére


-Solt-
veterán

Teljesen default BIOS, minden telepítést így csináltam, és nem volt gond soha, mindent egyből felismert. AHCI módban egyik lemezt sem látja, IDE módban meg csak az SSD-t... Szerintem a SATA vezérlő megadta magát.

www.smart-bus.hu

(#19089) gr.bence válasza t72killer (#19087) üzenetére


gr.bence
aktív tag

Ok sejtettem.
Köszi a vàlaszt.
Ès az mièrt van hogy frissitve van mindene a laptopomnak ès iso-bol sem akar felmenni a frissìtès? 24%megàll ès kiirja hogy sikertelen a win10 telepitese.

(#19090) t72killer válasza gr.bence (#19089) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez elég morbid :Y. Próbáld meg bootolható pendriveról. (rufus, vagy...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19091) gr.bence válasza t72killer (#19090) üzenetére


gr.bence
aktív tag

Bootolva probaltam elindult de kulcs beirasanal inkabb nem nyomtam tovabb.mert legalis a rendszerem es mindenhol azt irtak hogy elsore frissiteni kell a règi rendszert. Aztàn mehet a tiszta telepitès.
Megőrülök. :)

[ Szerkesztve ]

(#19092) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Véleményem a Windwos 10-ről tömören és lényegretörően, 3 hét tesztelés és alapos használat után : SZ.A.R. !!

Instabil, bugos, hulladék. Erősen ajánlott mazohistáknak, akik szeretnek sz*pni...

Köszönöm a figyelmet, csókolom!! Get back Windows 7!! Thx for Microfos!

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#19093) Adamis válasza Ginkologic (#19092) üzenetére


Adamis
őstag

Érdekes, nekem az alábbi konfiggal hiba nélkül (!) megy Insiderben! (apróbb gondok voltak, de folyamatosan javul!)

A konfig: Gigabyte GA-M56S-S3, AMD A64 X2 5400+ BE, Sapphire HD 4830 hdmi, 2x1 GB Kingmax és egy 1050p-s Samu monitor!

[ Szerkesztve ]

(#19094) Ice_Man22 válasza Adamis (#19093) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Azert vedeni se kell az op rendszert.Szerintem is zavaro hibai vannak a rendszernek, es ez az ha kell ha nem update.Sajnos lusta vagyok vissza rakni a 7 est.Inkabb adtak volna ki osszel vagy jovore egy kicsivel tobb tesztelessel.

(#19095) Clemi válasza Ginkologic (#19092) üzenetére


Clemi
veterán

Miért nem szerzel mindjárt egy DOS 5.0 lemez csomagot :R Részemről 3 hét alapos tesztelés és használat után hibátlan. Se fagyás, se kikapcsolás, se magától elindulás, a játékok futnak, a hálózat pöpec, minden média fájlomat hibátlanul lejátszik.

(#19096) t72killer válasza Ice_Man22 (#19094) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vannak páran, akiknél hibátlanul megy. Nálunk is van egy új lapos win10-zel, azzal sem volt még probléma.

#19097: okés:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19097) worxland válasza t72killer (#19020) üzenetére


worxland
addikt

Ott van az oldalon:
"Windows 10 editions below are valid for both Windows 10 Home and Windows 10 Professional. "

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#19098) Adamis válasza Ice_Man22 (#19094) üzenetére


Adamis
őstag

De védem, mert tavasz óta a gépen itthon főrendszerként megy, rákötve nyomtató, használva számtalan képszerkesztő és vieovágó progi és egyre jobb! A programok futtatása eddig is hibátlan volt, a beépítetteket meg nem nagyon használom, de előfordul néha. Most már azok is stabilak!

(#19099) Ice_Man22 válasza Clemi (#19095) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nalad a boot ido mennyi?Mert borzaszto lassu nalam, vagyis 8.1 ota visszalepes.Viszont ha be indul akkor oks.

(#19100) Ginkologic válasza Ice_Man22 (#19094) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Így van, nyugdtan várhattak volna vele még fél évet. Rendszeresek az összeomlások, fagyások, de már a kezdetek kezdetén is. Először hardverhibára gyanakodtam, de nem, a win7-en érdekes mód minden pöpecül megy. Pár zavaró "újítást" még meg lehet szokni, de szvsz a start menü még mindig kiábrándító, meg nem túl átlátható a beállításrendszere sem. Lehet nagyon megszoktam a win7-et, nem tudom, de nekem nem jön be túlzottan. Az csempés alkalmazások nem futnak rendszergazda módban, és egyes beállítások sehogysem konfigolhatóak. És akkor még nem beszéltem a driverek inkompatibilitásáról, és a játékok összeomlásairól sem. Áhh, kell a halálnak, csak magamat szopatnám vele... Talán majd jövőre :D Eddig 3x telepítettem újra, negyedszerre ment vissza a win7. Csók!

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.