Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130723) pity-putty


pity-putty
tag

Sziasztok!

Ma vásároltam egy HP 15S-FQ2018NH laptopot.
Konkrétan ezt: [link]
Ezen nincs Win, ellenben van FreeDOS.
A gépben SKHYNIX BC511 SSD van 512GB méretben.

Itt jön a problémám:
Az UEFI látja az SSD-t és a FreeDOS is elindul rajta.
Pendrive-ról a Win10 telepítő elindul, de nem lát semmilyen helyet ahová telepíthetné a WIN-t, vagyis nem ismeri fel az SSD-t.
Próbálkoztam simán a microsoft-os telepítő készítővel boot-pendrive-ot létrehozni majd RUFUS-sal is GPT partíciós sémával.
Első esetben a SHIFT+F10 parancs kiadása és a diszkek listázása után sem láttam semmilyen meghajtót.
Második esetben nár láttam egy 28 Gigás üres diszket, ami viszont már alapból GPT volt. Visszalépve a telepítőbe viszont továbbra sem volt látható semmi a listában.

Mit tudok tenni?
Fel tudom telepíteni valahogyan a Win10-et?
A probléma a freeDOS miatt van vagy az SSD-t nem ismeri a Win?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#130724) Fire/SOUL/CD válasza pity-putty (#130723) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Második esetben nár láttam egy 28 Gigás üres diszket, ami viszont már alapból GPT volt. "
Az nem a Rufus által létrehozott Pendrive?

Ha továbblépsz (kihagyva a SHIFT+F10-), akkor nem látsz semmi eszközt, amit ki lehetne jelölni telepítésre?

1. Belépve a BIOS-ba, töltsd be az alapbeállításokat, ellenőrizd, hogy a Legacy mód le legyen tiltva, a Secure Boot be legyen kapcsolva
2. (ha van), akkor az UEFI HII Configuration az mire van állítva és milyen opciók vannak itt (ha több van)?
3. Egy Live Linux-ról boot-olva látszódik az SSD avagy ott sem?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130725) pity-putty válasza Fire/SOUL/CD (#130724) üzenetére


pity-putty
tag

1. Legacy módot hol lehet állítani? Én nem találtam sehol. Mellékelek képeket a BIOS képernyőiről.

2.Itt csak 1 fajta beállítás van: Intel(R) Rapid Storage Technology
Ezen belül: Non-RAID Physial Disks: PCIe 0.0, SK hynix BC511 ...

3. Ezt még nem próbáltam. Linuxot még soha nem használtam, de készítek egy live usb-t.

(#130726) Fire/SOUL/CD válasza pity-putty (#130725) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ok... Bízzunk benne, hogy akkor ez lesz a megoldás, ha a HP nem szokása szerint rossz IRST driver-t adott meg...

1. Letöltöd ezt a sp96893.exe nevű fájlt
2. Nem kell futtatni, ez egy tömörített állomány, amit ki kell csomagolni (Total Commander/Bandizip/Winrar stb stb) segítségével. Pl a pendrive-on hozz létre egy IRST nevű mappát, abba tömörítsd ki. IRST mappán belül így lesz egy dchu_f6 mappa és azon belül egy iaStorAC.inf nevű fájl. [kép]
Na ezt kell majd a W10 telepítéskor betallóznod a W10-nek ITT.

Ha ezt követően megjelenne a meghajtó, akkor minden partíciót törölj és katt a telepítésen (magától létrehoz minden szükséges partíciót)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130727) King Unique válasza pity-putty (#130723) üzenetére


King Unique
titán

Ez akkor lehet reális, ha AHCI helyett RAID mód van beállítva az UEFI-ben, akkor lehet szükség a megfelelő driver - lásd a másik válaszban - betallózására ahhoz, hogy megjelenjenek a telepítőben a meghajtók.
A Linux Live-ot meg ez esetben akár hagyhatod is, mivel azok az Intel RST-t általában nem támogatják (példa).

(#130728) pity-putty válasza Fire/SOUL/CD (#130726) üzenetére


pity-putty
tag

Köszi!

Ez volt a jó irány.
Ugyan nem ezt az exe fájlt kellett letölteni és azt amit le kellett, abban sem volt elvileg kompatibilis a driver a konfigurációval, de beolvasta és most már megy a telepítés.
Remélem végig... :)

[ Szerkesztve ]

(#130729) Fire/SOUL/CD válasza pity-putty (#130728) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez jó, ezt kifejtenéd?
Azt még értem, hogy nem volt jó az EXE (mert HP-nél nem lepődöm meg ezen, mint ahogy írtam is (amúgy melyik volt, az SP104226?), de az már igen meglepő, hogy egy inkompatibilis driver mégis kompatibilis... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130730) pity-putty válasza Fire/SOUL/CD (#130729) üzenetére


pity-putty
tag

A sp108979.exe lett a jó.

A driverek kiválasztásánál alapból be van pipálva egy checkbox, ami eltűnteti az inkompatibilis drivereket. Ezt a pipát kivettem és próbálgattam a drivereket.
A legutolsó volt a befutó. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.