Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111601) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egy korábbi hsz alapján, meg saját tapasztalatom alapján elgondolkodtam:
Ha megy az IT angol akkor azt érdemesebb azt használni OS-en és afelett, vagy maradjon a lokalizált magyar? a Win10 mennyire jólfordított etéren?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#111602) E38fanatic válasza Lalikiraly (#111600) üzenetére


E38fanatic
lelkes újonc

Masodik generacios i5 proci van benne. Ugy h nem tudja kihasznalni az ssd teljes sebesseget igy is olyan gyors amikor rendesen bootol, mint ha kicsereltek volna. Kb adat tarolonak meg levelezesre hasznalja egy 60 pluszos szemely. Nem sok ertelme lenne venni egy lapost 130-150 ezerert amiben van egy ocska i3-as proci meg meg 20ert bele ssd-t mert gyarilag hdd-vel adjak. Egy valamire valo lapos meg 250 ezer korul kezdodik es a felsoroltak miatt meg folosleges annyi penzt kiadni a jelen allas szerint. Remelem kielegito valaszt adtam.

Nincs sehol bios update. Samu oldalan meg sehol. Ahogy olvastam mas is kuzdott hasonlo problemaval. 1 db bios update nevu exe file-t talaltam bizonytalan helyen amirol semmit nem tudni es 1.0 verzionak volt irva igy inkabb le sem szedtem.

[ Szerkesztve ]

(#111603) Lenry válasza ledgeri (#111601) üzenetére


Lenry
félisten

Amíg minden jól működik, addig mindegy. Ha gebasz van, akkor angolul nyilván sokkal több találat lesz, ha rákeresel a hibaüzenetre, de egyrészt sokszor van mellette hibakód, ami nyelvfüggetlen, másrészt nem nehéz visszafordítani angolra őket, úgyhogy ha csak nincs valami különös perverziód az angol nyelvű szoftverek felé, akkor teljesen fölösleges úgy használni, jó a magyar.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#111604) RoBos válasza Lenry (#111597) üzenetére


RoBos
senior tag

Értem, köszi a gyors választ, akkor hagyom a dolgot.
A kábelt a bútorok és a távolság miatt nem akartam.

(#111605) #86564352 válasza Lalikiraly (#111598) üzenetére


#86564352
törölt tag

Többnyire az alapértelmezett beállítások nem véletlenül alapértelmezettek. Amikor írtad a Chrome alatt szar és Edge alatt jó, ez árulja el itt piszkáltál el dolgokat:

és közte van a vonatkozó beállítás, amit kikapcsolva szarul fog kinézni a betű:

Az Edge UWP, ezért arra nem érvényes ez a régi 90-es évekből megmaradt panel. Sajnos sok vérpistike guide és tweaker optimalizáló progi hirdeti még, hogy állítsuk teljesítménycentrikusra mert szerintük nem baj kifolyik a szemed ha 3 ptmp gyorsulás elérhető. (ptmp = placebo tizedmásodperc)

(#111606) Joker88


Joker88
őstag

Szeretném használni az "EZBurner" nevű CD/DVD író programot..
Már nagyon régóta használom, akkoriban meg is vásároltam. Igényeimet kielégíti.
Most azonban hogy használni szeretném, fel akarja telepíteni a .NET keretrendszert.
Azonban ez utóbbi művelet nem sikerül a WIndows 10-nek..


Próbáltam utánaolvasni a kapott hibakódnak,azonban falakba ütköztem.. Valami megoldást tudtok a problémára ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#111607) Doky586 válasza Joker88 (#111606) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mire is használnád a DVD-ket?

Win10-en már szinte felesleges bármilyen íróprogi.
- ISO file kiírása filekezelőből a legegyszerűbb: [link] [link]
- adat fileok kiírása ugyanúgy megy mint HDD esetén: formázod a DVD-R(W) lemezt UDF -re [kép] és ugyanúgy rámásolgatod ahogy pendrivera szokás. Törölgethetsz is belőlük. (még -R nél is) Minden számítógéppel kompatibilis [kép].

Egyedül az autórádió és asztali cd/dvd lejátszó jellegű eszközökkel lehet probléma.

[ Szerkesztve ]

(#111608) Joker88


Joker88
őstag

más program is igényelheti ezt a keretrendszert ha jól tudom.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#111609) #93794560 válasza Joker88 (#111606) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Net keretrendszert a Windows szolgáltatásoknál csak engedélyezni kell, és máris megy.

Nálam viszont olyan problémát okozott, hogy amikor engedélyezve volt, a hangkártya meg sem szólalt, pedig jelezte, hogy megy. Amikor a .NET keretrendszert letiltottam, ismét volt hang.

(#111610) Cs1csó válasza Joker88 (#111608) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#111611) Joker88 válasza Cs1csó (#111610) üzenetére


Joker88
őstag



#11609: gb4400 : szolgáltatásoknál sem megy..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#111612) Cs1csó válasza Joker88 (#111611) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van ennek a javítására mód, fejből nem tudom, de kell hozzá egy a rendszereddel megegyező Windows 10 build amit csatlakoztatni kell és arról be lehet kapcsolni/javítani ezt.

Ez a hiba akkor jött elő nálam amikor még Insider Windows 10-et tettem fel, ott nem tudtam csak külön bekapcsolni a .NET keretrendszer régebbi verzióját.

(#111613) Armagedown válasza Lalikiraly (#111600) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha valaki tudatosan vásárolt az akkori közép- vagy felsőkategóriából, akkor még a 8 éves laptop is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#111614) st3v3np3t3r válasza Lalikiraly (#111600) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem első generációs i5-ös fujitsum van ami 2011-es gyártmányú, és médialejátszáson kívül még néhány játék futtatására is képes :U

Hasonló hibát(látja is a háttértárat meg is) láttam már más gépeknél is

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111615) st3v3np3t3r válasza E38fanatic (#111599) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

másik gépben hogy szuperál az ssd?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111616) BIZ0906 válasza BIZ0906 (#111592) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Újra húztam a Win-t. Most simán telepíti de előtte feltelepítette a Visual C++ 2015-ös verzióját lehet azzal volt baj most elsőre ez tűnt fel. Ha esetleg valakinek ilyen baja lenne lehet annak törlése és telepítése megoldja a problémát.

(#111617) liszi70 válasza Doky586 (#111607) üzenetére


liszi70
nagyúr

"adat fileok kiírása ugyanúgy megy mint HDD esetén: formázod a DVD-R(W) lemezt UDF -re [kép] és ugyanúgy rámásolgatod ahogy pendrivera szokás. Törölgethetsz is belőlük. (még -R nél is) "

Én úgy tudtam, hogy amit rámásolsz DVD-R-re, azt törölheted (legalábbis nem látszik többé) ezzel a módszerrel, de a hely nem szabadul fel, mint pendrive vagy hdd vagy dvd-rw esetén.

"Win10-en már szinte felesleges bármilyen íróprogi.......
Egyedül az autórádió és asztali cd/dvd lejátszó jellegű eszközökkel lehet probléma."

Pont ezek miatt kell dedikált cd/dvd-író progi is a gépre. Nemigen vagyok egyedül, aki még mindig ír cd-ket, dvd-ket, ha nem is saját részre. :) Én portable CDBurnerXP-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#111618) Lauda válasza liszi70 (#111617) üzenetére


Lauda
félisten

DVD-R lemezről nem fogsz törölni semmit szerintem.

(#111619) istvankeresz válasza Joker88 (#111611) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Parancssorból is feltudod tenni. Kell, hozzá egy win10 telepítő, olyan amilyen kiadásod van (Home, Pro).

Képekkel illusztrálva.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#111620) liszi70 válasza Lauda (#111618) üzenetére


liszi70
nagyúr

De, lehet törölni DVD-R esetén is, ha formázva van, ahogy Doky linkelte. Persze ez csak annyit jelent szerintem, hogy nem látszik többé, de a helyet ugyanúgy foglalja, tehát nem fizikai törlésről van szó, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#111621) Lauda válasza liszi70 (#111620) üzenetére


Lauda
félisten

Az DVD-RW lemez, ami újraírható, törölhető. A DVD-R lemezre felírt adat nem törölhető.

(#111622) Doky586 válasza liszi70 (#111617) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"úgy tudtam, hogy amit rámásolsz DVD-R-re, azt törölheted (legalábbis nem látszik többé) ezzel a módszerrel, de a hely nem szabadul fel, mint pendrive vagy hdd vagy dvd-rw esetén."

Ez így van. DVD-R esetén fogy a 'hely'. De a lényeg hogy ki tudsz cserélni (pl .ini) fileokat egy programban, meg tudod változtatni őket - utólag..! (v képek némelyiket lecserélni egy albumban másikra). Aki olyan sokszor cserélget (v törölget) hogy túl hamar betelne a lemez, az használhat RW lemezt is.. :K

[ Szerkesztve ]

(#111623) Joker88 válasza istvankeresz (#111619) üzenetére


Joker88
őstag

valami itt sem akar sikerülni..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#111624) jeni válasza liszi70 (#111617) üzenetére


jeni
félisten

törölni nem fogsz tudni róla semmit hanem maga a lemez használódik el,vagy sérül meg az adat rajta és így azt veszed észre mintha töröltél róla valamit,holott csak inkább maga a lemez nem 100%-s innentől kezdve.
állapota folyamatosan romlani fog. 1x csak olvashatatlan lesz.

[ Szerkesztve ]

(#111625) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

(#111626) MasterMark válasza Ga3rieL (#111625) üzenetére


MasterMark
titán

Persze, teljesen valid, lol.

Switch Tax

(#111627) Lauda válasza Ga3rieL (#111625) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, lesz windows 13 és 14 is. Április 1 a kiadási dátum.

[ Szerkesztve ]

(#111628) Lalikiraly válasza E38fanatic (#111602) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem feltétlenül rosszabb egy 8-9 gen alsó kategóriás proci, mert hardveresen sokkal több kodeket és szabványt támogat. Tehát nem erőből kell számolnia, hanem hardveresen gyorsítja. Én a kétmagos celeron 4205U s procival és ssd vel szerelt Lenovo laptomomat 65 ért vettem újonnan. Annyi a baj vele, hogy a gyári 4GB ram kevés, de ez minden gépre igaz. És videókat vágok vele fhd ban. És saját maga mellett meghajt egy 22 es monitort. Jah és ne feledjük, hogy némán üzemel.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#111629) liszi70 válasza Lauda (#111621) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt írtam én is. :) A windows törlésnek hívja, de nem fizikai törlés, csak nem látszódik többé.

(#111630) Doky586 válasza liszi70 (#111629) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)


A lényeg hogy működik.

(#111631) movax válasza ledgeri (#111601) üzenetére


movax
őstag

Magyarul MINDEN szoftver fordítása katasztrofális (én kb. 15 mp alatt kapok 4gyf4szt magyar kezelőfelületek előtt, mert teljesen logikátlan és érthetetlen a fordítás). Az IT natív nyelve az angol, nem tudom, hogyan tudják annyian magyarul (vagy franciául, az is durva, mindent lefordítanak) használni az oprendszert és bármit, ami IT.

(#111632) st3v3np3t3r válasza Ga3rieL (#111625) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

kamu...ha megnézed a windows(tizenegy)updates(pont)com oldal tanusítványát,akkor egy cloudflare-es 1éves tanusítványt fogsz látni, ráadásul a weboldal cím nincs sehol regisztrálva hivatalosan,én több oldalon megnéztem,se dns se mx rekord nincs róla,sok helyen szabadnak jelzi a domain név regisztrációt. A Microsoft Community oldalon is foglalkoztak ezzel a csodás remekművel, ott azt mondják, hogy egy "PUP"(Potenciálisan Nemkívánatos Termék)...

Egy ismerősöm is érdeklődött nálam, hogy igaz lehet-e, ennek alapján néztem én is utána

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111633) Doky586 válasza movax (#111631) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miután az Angolok kilépnek az EU-ból és az angol nem lesz hivatalos EU nyelv, a Spanyol veszi át a helyét. Mindenkinek spanyol nyelvű wint kell(ene) majd telepítenie.. [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#111634) #86564352 válasza movax (#111631) üzenetére


#86564352
törölt tag

15 mp? Csodálom a türelmed, én már előbb sokkot kapok. Régi mobilokon is "Apps" helyett "Alk." förmedvények :U

Doky586: marad az angol, a brexitnek semmi köze ehhez

[ Szerkesztve ]

(#111635) istvankeresz válasza Joker88 (#111623) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

E:\ meghajtónak mountoltad fel a win10 iso-t?

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#111636) kisapa válasza movax (#111631) üzenetére


kisapa
senior tag

Ebben igazad van de azt nem árt figyelembe venni, hogy az 50 felettieknek nem volt angol nyelv az iskolában. Esetleg ha felnőtt fejjel nekiállt nyelvet tanulni. :R

(#111637) Joker88 válasza istvankeresz (#111635) üzenetére


Joker88
őstag

igen,azt a parancsot átírtam megfelelő betűjelre..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#111638) King Unique válasza Joker88 (#111606) üzenetére


King Unique
titán

A 3.5-ös .NET keretrendszer többféleképpen is telepíthető, amit az alábbi leírás jól szemléltet, illetve a másik válaszok. Ahol normál esetben nyilván mindegyiknek működnie kell, azaz ha esetedben nem, ráadásul egyik sem, akkor a hiba egyértelműen a nálad telepített rendszernél van. Ahol első körben nem ártana újraindítani a Windowst, majd újrapróbálni a telepítést, ha esetleg eddig ez még nem történt meg. Ha utána is fennáll a probléma, akkor pedig az adott hibakódra vonatkozó megoldási javaslatokat kipróbálni: [link], [link]. Ha azok megfelelő alkalmazása után sem megy, akkor ott valami nagyon el lehet kefélve... Ez esetben, valamint ha mindenképpen cél a 3.5-ös .NET használata, akkor akár a Windows "javító" újratelepítése is szóba jöhet pl. az MCT-vel az adatok megtartása mellett, vagy a standard reinstall. Ha nem cél, akkor meg nem telepíted, keresel másik külső programok, ami anélkül is működik, vagy a Windows beépített lemezíró eszközeit használod.

[ Szerkesztve ]

(#111639) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Microsoft Store áruházból akartam letölteni játékot Wolfeinste II._t de valamiért nem kérdezte melyik meghajtóra települjön....persze a C:-re akarja azon pedig nincs annyi hely.
Próbáltam átállítani hogy ne arra mentse de nem akarja, Onedive-t kikapcsoltam....mit kell még tennem , hogy ok legyen?

(#111640) King Unique válasza gxcman (#111639) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki, hogyan próbáltad átállítani, de amúgy pl. a gépházban lehet módosítani az új tartalmak mentési helyét.

(#111641) gxcman válasza King Unique (#111640) üzenetére


gxcman
tag

Igen, eljutottam addig, csak nem engedi átállítani....
Próbáltam magát a játékot áthelyezni de nem találom a programok között.
Az a fura, hogy minden letöltéskor rákérdez hova mentse, de ,most nem nem ajánlotta fel.

(#111642) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Egy szimpla user alatt kihúztam a firefox-ot az asztalra (hivatkozásként), majd jobb egérgomb > tulajdonságok és a parancsikon fülön a cél részbe a "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" után beírtam egy honalp címét, így ha erre a hivatkozásra kattintok, akkor az adott oldalt nyitja meg mikor elindul a firefox.

Ezt szeretném MS edge böngészővel is, de se a "Cél", se az "Indítás helyére" nem lehet semmit se írni, mert ki van szürkülve az adott rész. Hogy lehetne ezt megoldani?

(#111643) wihay


wihay
tag

Üdv, gpedit-ben egyik billentyűzettel való szolgáltatást kikapcsoltam, újra indulás után pedig nem működik a bill..

- Feladat kezelőben, a billentyűzet ikonja egy kérdő jel van /Eszköz állapota: Az eszköz illesztőprogramja (szolgáltatása) le lett tiltva. Egy másik illesztőprogram szolgáltathatja ezt a funkcionalitást. (Kód:32)

Eseményekben:
Az eszköz törlődött
Információ: Device ACPI/PNP030/0 was deleted.
Class Guid: ˙[4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

(#111644) E38fanatic


E38fanatic
lelkes újonc

Hat csak nem jutok 1rol a 2re ezzel az ssd-vel. Ha all par orat aramtalanitva akkor a biosba lep es azt irja a sata port 1-re h not installed. Kilepek 1x 2x ujra indulgat utana bootol a win es akárhányszor ujra indithatom. Akksi rossz. Ha kihuzom a toltot es eltelik par ora akkor megint jon ez ajatek elorrol.
Van egy sata gen3 opcio amit ha enable-re allitok akkor be se bootol a win. Meg nem volt lehetosegem masik laposba tenni az ssd-t igy csak ezen probaltam. Lehet vissza rakom a hdd-t bele es megporbalom a heten egy masikban is. A bajom csak annyi h azok meg oregebb laposok.

(#111645) wihay válasza wihay (#111643) üzenetére


wihay
tag

regedit**

(#111646) Zoz válasza E38fanatic (#111644) üzenetére


Zoz
őstag

Már korábban írtam: láttam már ilyet, az volt megoldás, hogy kellett keresni egy pár évvel korábban gyártott használt SSD-t, az ment a makrancos gépben. Ha jól emlékszem az a gép is valami Samsung szutyok volt...

(#111647) #22743424 válasza E38fanatic (#111644) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt olvasd el és töltsd le ezt amit ajánl az adott oldal is.[link] Sajna a samsungnak nem erőssége a win10 támogatása olyan laposon ami win7-el jött ki. :((

(#111648) E38fanatic válasza Zoz (#111646) üzenetére


E38fanatic
lelkes újonc

Az a baj, hogy hasznalt ssd-t nem szivesen vennenk. Max az asztalimbol tudnek kivenni egy 250es kb 2-3 eves samsung evo-t csak az meg lehet keves lenne. Ez most 500as ami bele kerult. Sajnos a samu mar csak ilyen. Max tv-t veszek ebbol a markabol meg ssd-t.

Cybermanus koszonom a tippet meg is nezem mire jutok ezzel a linkkel.
Szerintetek a windows 10 a baj vagy az ssd? :D

[ Szerkesztve ]

(#111649) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat!
A biztonság kedvéért szeretném megkérdezni,hogy ha olyan Windows 10 Pro 64 bit-et szeretnék venni,amit bármikor bármilyen gépre fel lehet telepíteni,az a retail verzió?
Tehát nem olyat szeretnék venni,hogyha alaplapot cserélek,a Windowst dobhatom a kukába.
Magyar boltokban nem találtam,de lehet,én vagyok a balfék,pl.Ipon-on sem.

(#111650) gxcman válasza gxcman (#111641) üzenetére


gxcman
tag

Sikerült a C: meghajtón annyi helyet felszabadítani, hogy sikerült letöltenem a játékot, letöltés után sikerült áthelyeznem a megfelelő meghajtóra.

Viszont az új alkalmazások mentési helyét továbbra sem engedi, de csak az alkalmazásokat nem tudom áthelyezni a többit ( pld: dokumentum, zenék , képek, videó..stb ) igen.

Mind1 így már tudok boldogulni,,,,csak fura a dolog, hogy miért szivat :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.