Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111701) Nicotin válasza Debilon (#111700) üzenetére


Nicotin
kezdő

Nos mert angol nyelvet szeretnék használni a rendszeren letöltöttem az angol nyelvű fájl csomagot csak fele magyar fele angol. :(

[ Szerkesztve ]

(#111702) #86564352 válasza Watt25 (#111699) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hány GB a rendszermeghajtó? Mennyi rajta a foglalás? Lemezkarbantartó rendszerfájlok takarításával tudsz helyet felszabadítani? Hibernációs fájl kikapcsolása is jelent pár gigát. (rendszergazdai parancssorba "powercfg /hibernate off") Lemezkezeléssel bővíteni is lehet a rendszerpartíciót.

[ Szerkesztve ]

(#111703) King Unique válasza Nicotin (#111695) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak nyelvet akarsz váltani, akkor ahhoz alapesetben elég lenne az angol nyelvi csomag telepítése, megfelelő beállítása.
Ha eltérő nyelvű ISO-val akarsz upgrade-elni, akkor viszont belefuthatsz ebbe. Vagyis kipróbálod + szükség esetén ezt és ha enged továbblépni, akkor működhet.

[ Szerkesztve ]

(#111704) Nicotin válasza King Unique (#111703) üzenetére


Nicotin
kezdő

Kipróbáltam nyelvi fájlt sajnos fele magyar fel angol.
Most: windows 10 1903 x64 magyar van rajta hu-HU
Erre szeretném upgradelni : windows 10 1909 x64 en-US

[ Szerkesztve ]

(#111705) Cs1csó válasza Nicotin (#111704) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg egy PC újraindítás nem segít? Lehet az kell neki.

(#111706) Lenry válasza Nicotin (#111704) üzenetére


Lenry
félisten

mi maradt magyarul? mert simán át lehet állítani úgy, hogy semmi se maradjon magyar

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#111707) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van olyan OS funció, amihez az MS account csatolása megkerülhetetlen? (Bolthoz, ok, ms alkalmazáshoz, ok, de mélyebbre gondolok! Vagy tényleg csak annyihoz kell, hogy a usernek könyebsség, ha átáll új pc-re, az MS-nek meg adat, ami köthető személyhez?)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#111708) Cs1csó válasza ledgeri (#111707) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N

Nem használom az MS fiókot, van mert anno csináltam az Insider-hez, de csak egy rövid ideig használtam:
- az UWP appok, a Store nem érdekel
- a OneDrive sem (csak ott kell bejelentkezni a gépet lehet helyi fiókkal is használni
- beállítások importálása sem érdekel, alig változtatok meg pár beállítást telepítés után, háttérkép, szín és utána a Gépházban egy-két dolog kikapcsolása azon könnyű végigmenni

Engem az adataim szipkázása sem nagyon érdekel, egyszerűen nem érdekel az MS fiók.

(#111709) akaido válasza ledgeri (#111707) üzenetére


akaido
addikt

Az előbb említetteken túl esetleg még ha van office365.
Működik a w10 ms account nélkül is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#111710) TRob1 válasza ledgeri (#111707) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, általában kb. így működnek az accok, vagy nem?
Steam acc Steam Store-hoz, Steam alkalmazásokhoz és adat, ami köthető júzerhoz... UPlay Acc UbiStore-hoz és Ubi alkalmazásokhoz meg adatokhoz ami köthető júzerhoz... Alza acc Alza Bolthoz, Alza cuccokhoz meg adatokhoz, ami köthető júzerhoz... stb.stb.stb. :D

ui: Amúgy hol hallottál olyat hogy MS vmi "lenyúlt" adat alapján konkrét személyhez "Köt" vmit?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#111711) Doky586 válasza Cs1csó (#111708) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyikhez se kell a windowsba ms fiókkal belépni. Csak legyen egy ms fiókod. A gép maradhat helyi fiók módban.

Az ms sokkal lájtosabban csinálja mint a Google. Az android szinte használhatatlan G fiók nélkül..

[ Szerkesztve ]

(#111712) ledgeri válasza TRob1 (#111710) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Többieknek is köszönve a hsz-t!

Sehol....olyasmire gondoltam, hogy mari néni megadhatta az igazi nevét még mikor msn-ezett, és 2 pillanat az alapján rákeresni, mert facebookon is nyomul...
Konkrétabban csak arra gondoltam, hogy pl ha volt előzmény azon az MS accon, pl volt valaha lumiás emberünk akkor már kaphat valamivel személyesebb reklámot, ha bing-re jut, vagy valami, nem olyanra, hogy "névreszólóan monitoroznak"... Bár lényegében egy a kettő... Csak annyi érdekelt mennyire klasszikus online account kezelés, az OS-hez kötött..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#111713) TRob1 válasza ledgeri (#111712) üzenetére


TRob1
veterán

Vannak a már említett előnyei, negatív hatásait - ha vannak is - egyelőre nem tapasztaltam az elmúlt x év alatt.

¤ R'n'R ¤

(#111714) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Új telepítés után, elég ha a win frissít/ telepít magától, vagy van amit én rakjak fel? Gondolok itt pl. chipset driver, audio, stb dolgokra.

(#111715) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Váltanék a céges notin windows 7 -ről win 10-re. viszont ahogy nézegetem, van több verzió, pl 1909 és hasonlók. Mindenki ír minden félét. Most pl. ha felteszek egy 1908-at az nem fog frissülni 1909-re? Melyik verziót javasoljátok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111716) MasterMark válasza V.Stryker (#111715) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilvánvalóan a legfrissebbet tedd fel. A régi verziók is frissülnek rá.

Switch Tax

(#111717) V.Stryker válasza MasterMark (#111716) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A lemezképet honnan lehet letölteni? van valami hivatalos link?

Illetve régebb legális windows 7 lett frissítve 10-re, amikor ingyenes volt a dolog. Most hogy lesz a licenszelése ennek vagy hogy kell aktiválnom?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111718) #73959936 válasza V.Stryker (#111717) üzenetére


#73959936
törölt tag

Innét

Ha semmi nem változott változik (hardveresen) akkor semmit sem kell aktiválnod

(#111719) UnSkilleD válasza konci79 (#111714) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

csak akkor kell ha valami nem jó

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#111720) V.Stryker válasza #73959936 (#111718) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ohh, köszi. A WIndows 7 Prof. akkor nekem 10 Pro -ra frissülhetett? Csak hogy milyen telepítőt töltsek le.... nem szeretném frissíteni, bár elindított a folyamatot ,hátha kiírja, de nem írta.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111721) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Hogyan tudom megállapítani, hogy melyik Windows 8 verzióhoz melyik Windows 10 (home/pro) telepíthető?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#111722) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Üdv.,
Valaki találkozott már ezzel a hanggal ctrl+H megnyomásakor? (Mi lehet? Win beállításokban minden billentyűzethez tartozó hang ki van kapcsolva.)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#111723) MasterMark válasza vadorzó (#111722) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a beragadó billentyűk hangja. Nyomogasd a shiftet amíg meg nem jelenik, és kapcsold ki.

Switch Tax

(#111724) zolee001 válasza andreas49 (#111721) üzenetére


zolee001
őstag

Windows 8 (core) alias Home--Windows 10 Home
Windows 8 Pro--Windows 10 Pro

Fottatás--winver-enter vagy cmd-ver-enter avagy system properties

(#111725) Doky586 válasza andreas49 (#111721) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#111726) V.Stryker válasza Doky586 (#111725) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van ez a hivatalos progi amit linkeltetek, nekem a hivatalos licenszkulcsos professional hétre a gépre a sima 10-et javasolja. :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111727) Doky586 válasza V.Stryker (#111726) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Laptopod van előtelepített win-el? :F

(#111728) V.Stryker válasza Doky586 (#111727) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Laptop, egy régebbi dell...nem tudom előtelepített volt-e... az aksi alatt egy Windows 7 Professional Refirbished licenszkulcsos matrica van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111729) #86564352 válasza V.Stryker (#111726) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ott tartasz a Media Creation Tool hozza létre a telepítőt? Kép: [link] itt még normális csak annyit ír "Windows 10" majd amikor a kész telepítőről bootolsz a tényleges telepítés közben kell a megfelelő kiadást kiválasztani egy listából.

(#111730) Doky586 válasza V.Stryker (#111728) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor annak a licenszkulcsát használja.

Ha van saját aktiválókódod pro-ra azt a feltelepített winbe is be tudod írni, vagy egy akárhonnan letöltött ei.cfg -t másolj a pen sources könytárába és ejts benne egy helyesírási hibát és egyből kiválaszthatóvá válik a pro is..

(#111731) V.Stryker válasza Doky586 (#111730) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából ki tudom választani a Pro-t ha kiveszem a pipát. Csak elbizonytalanított az alap felajánlása. :)

twofatcat: :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#111732) King Unique válasza V.Stryker (#111715) üzenetére


King Unique
titán

Ott a topik összefoglalója, abban világosan le van írva, konkrétan linkelve honnan lehet letölteni a W10 ISO-t + a GYIK-ben és a téma tudnivalóknál a Windows 10 frissítési kisokosban a W7/8.1 upgrade-re vonatkozóan néhány fontos információ... Ahol az utóbbinál ott a táblázat, hogy W7 esetén milyen W10 kiadásra lehet frissíteni, valamint hogy ha 1x már történt ingyenes W7 —► W10 upgrade azon a gépen, akkor utána bármikor újratelepíthető és az újratelepítésnél nem kell újból megadni a termékkulcsot, sőt az utóbbit a telepítő is világosan leírja. Ahogyan ebben a válaszban arról is volt szó, hogy a W10 ISO-k eleve több kiadást tartalmaznak, alapesetben lehet választani azok közül a telepítésnél.

(#111721) andreas49:
Úgy, hogy megnézed a táblázatot az előbb említett kisokosban, valamint a W8 verzióját, amiről az upgrade/kulcsos telepítés történne. Ahol pl. a "sima" W8, azaz a W8 Core kiadás licence W10 Home kiadáshoz passzol.

[ Szerkesztve ]

(#111733) Doky586 válasza V.Stryker (#111731) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább szivarozzál, mert nem érthető hol és milyen pipáról beszélsz.. :U

(#111734) #86564352 válasza Doky586 (#111733) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érthető. MCT erről:

(#111735) andreas49 válasza zolee001 (#111724) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi mindhármótoknak
zolee001, Doky586, King Unique
ezt a táblázatot nem találtam az MS oldalán

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#111736) Doky586 válasza #86564352 (#111734) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez volt a kérdés: "Hogyan tudom megállapítani, hogy melyik Windows 8 verzióhoz melyik Windows 10 (home/pro) telepíthető?"

Egész pontosan így néz ki: [kép]
Verzió (home/pro) itt szóba se jön. Itt csak nyelv és arhitektúra választható.

[ Szerkesztve ]

(#111737) #86564352 válasza Doky586 (#111736) üzenetére


#86564352
törölt tag

És lám ott a képeden szintén a pipa lehetőség az ajánlott beállításról, amiről értetlenkedtél a megnyerő stílusodban: "Inkább szivarozzál, mert nem érthető hol és milyen pipáról beszélsz.. :U"

na hát erről a pipáról van szó :) nem baj ha te nem értetted, csak miért támadtál neki egyből

"Verzió (home pro) itt szóba se jön."

Én nem is mondtam ezt. Pont azt válaszoltam neki, hogy normális ennél a résznél csak annyit ír simán "Windows 10" és majd telepítéskor lehet választani kiadást.

(#111738) tozo86


tozo86
tag

Udv.
Windows 10 telepitesben kernek segitseget.
Egy Asus laptopra telepítenem ahol a merevlemez ket particiora van osztva. Az alábbi hiba üzenetet kapom:
[kép]
Miután nem engedett telepiteni a C meghajtora formazas utan sem, toroltem a particiot. De igy se jo, nem enged uj particiot letrehozni. A masik particion levo adatok fontosak. A telepito pendrive UEFI modban bootol.
Létezik olyan megoldas amivel nem kell törölni a masik particiot is? Köszönöm

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#111739) Doky586 válasza tozo86 (#111738) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha uefi telepítést akarsz akkor a legegyszerűbb adatmentés (simán átmásolod usb lemezre) után azt a 151GB partíciót is törölni.. :K

[ Szerkesztve ]

(#111740) King Unique válasza tozo86 (#111738) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat, valamint a Windows-telepítéssel kapcsolatban pl. az alábbi bejegyzésben leírtakat.
Azaz, ha esetedben MBR partíciós séma szerinti most a célmeghajtó, akkor egyáltalán nem meglepő, ha az UEFI módban futó Windows-telepítő nem enged arra telepíteni, mivel ahhoz nyilván GPT-lemez kellene, mint a mellékelt screenshoton is szerepel. Ha nem opció számodra a lemez teljes törlése/konvertálása - akkor változtatható az MBR/GPT, nem szimplán csak a C formázásával/törlésével - , nem megoldható átmenetileg a másik partíción lévő adatok lementése, akkor egész egyszerűen legacy/CSM mód szerint kellett volna, kellene bootolni a Windows 10 telepítőjét (ahhoz jó az MBR-lemez), azt beállítani a BIOS-ban, az annak megfelelő (USB kezdetű) boot eszközt kiválasztani az Esc/F11/F12 funkcióbillentyűvel előhívható menüben a bootolásnál, stb.

[ Szerkesztve ]

(#111741) tozo86 válasza King Unique (#111740) üzenetére


tozo86
tag

Köszönöm a részletes magyarázatot!
Akkor ha jól értem rufussal készítek egy új telepítőt GPT particiós sémával, a BIOS-ban pedig atallitom hogy ne UEFI módban bootoljon, akkor elvileg menni fog?

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#111742) King Unique válasza tozo86 (#111741) üzenetére


King Unique
titán

Nem... Ha a Rufus programot használod, akkor ott legacy/CSM módhoz alapértelmezetten eleve az MBR-BIOS séma szerinti kiírást kell választani, ami egy másik válaszban is le van írva. A GPT-UEFI az UEFI only telepítéshez való, annál a GPT séma szerinti pendrive-ot, arról a W10 telepítőjét eleve nem is lehet CSM módban bootolni.
Másik megoldás az előbb linkelt válaszban említett fájlkezelős másolás MBR alapon, az jó CSM és UEFI módhoz egyaránt, valamint az innen letölthető MCT használata, ami szintén.
A melyik szerint bootoljon a telepítő kapcsán meg lásd az előző válaszban leírtakat, azaz az UEFI BIOS-ban a megfelelő bootolási mód beállítása és/vagy a megfelelő boot eszköz kiválasztása.
+ Ha a standard 64 bites, vagyis nem az MCT-vel letöltött ESD ISO-t használod, akkor ott még a 4+ GB install.wim is téma, amiről szintén volt már szó itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#111743) King Unique válasza King Unique (#111742) üzenetére


King Unique
titán

Ja, az utóbbi mégsem, mert CSM módban általában oké az NTFS fájlrendszer is (Rufus is arra formázza), vagyis nem gond, ha 4+ GB az install.wim. UEFI-s telepítésnél téma az, mivel ott a FAT16/32 a standard, annál lehet max. 4 GB a fájlméret. De ha támogatja a hardver, akkor akár UEFI-s telepítésnél is használható NTFS fájlrendszer a telepítési adathordozón, vagyis a pendrive-on.

(#111744) Pyttawrx válasza tozo86 (#111741) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! LINK

(#111745) Doky586 válasza tozo86 (#111741) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már minden eszközöd UEFI kompatibilis akkor ma már illene uefi módban telepítened..! (ahogy eddig próbáltad kép)

Hiszen ma már 2020 van!
Hagyjuk a bios/csm/legacy/mbr módot, már pár évtizede eljárt felette az idő.

Adatmentés meg konvertálás esetén ugyanúgy kell mint törlésnél, mert az se veszélytelen művelet..

[ Szerkesztve ]

(#111746) King Unique válasza Doky586 (#111745) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván illene, de ha nem tudja lementeni a HDD-ről az adatokat a telepítés idejére máshova, nem csinált még külső programmal adatvesztés nélküli átkonvertálást és inkább biztosra akar menni, akkor MBR alapon marad a legacy/CSM mód szerinti telepítés. Meg attól még akár utána is UEFI-zhet újratelepítés nélkül, ott van pl. az MBR2GPT, az rendszermeghajtónál 1:1-ben és adatvesztés nélkül átkonvertálja UEFI/GPT-re a BIOS/MBR szerinti telepítést.

(#111747) Doky586 válasza King Unique (#111746) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen mindegy hogy előtte v utána konvertál. A konvertálás nem veszélytelen, igaz kicsi az esélye hogy mindent elveszítsen.

De az egy lemezen tartott (mentés nélküli) adat az nem fontos adat..!

[ Szerkesztve ]

(#111748) jokeph válasza Doky586 (#111747) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K
Ami nincs meg legalább duplán, az nem fontos. :D
Legbiztosabb lenne áttolni egy másik háttértárra az adatokat, aztán konvertálni, már ha van ilyen lehetőség. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#111749) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Miért fut ennyit a háttérben a Fényképek app gyárilag nálam?:
Alkalmazáselőzmények TOP3 CPU:
1. Microsoft Fényképek 9:14:41
2. Microsoft Store 27:07
3. Csatolt telefon 4:05
01.01-én nulláztam, előtte is állandóan b.tatta a Fényképek app a procit.

Egyébként egyiket sem indítottam el soha a büdös életbe. A fényképekre van egy .reg -em, ami regedit-tel visszahozza az ismert formátumokra a régi képnézegetőt, és azt használom.

(#111750) King Unique válasza Doky586 (#111747) üzenetére


King Unique
titán

Ha már az adatok épsége az adott lemezen, akkor a legbiztosabb az, ha marad MBR-lemezen, legacy/CSM telepítésnél és nem áll neki erővel törölni/konvertálni, erővel UEFI szerint telepíteni, ha már itt tartunk... ;) Erről volt szó eredetileg, meg hogy nem akarja törölni a másik partíciót, arra keresett megoldást, ami nem az, hogy törölje/konvertálja erővel. Az adatbiztonság pedig megint más dolog, alap hogy mindig legyen a fontos adatokról kellő számú és naprakész állapotú biztonsági másolat, ez nem újdonság. Ami valószínűleg nem áll fenn esetében, mert akkor nem lenne kérdés a lemez törlése.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.