Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111201) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Hogyan tudom teljesen letörölni a Microsoft Visual C++ -t, és újra telepíteni?
Lehet hogy valami gond van vele azért akarom letörölni, és újra rakni.
Linket dobjatok már légyszi mit kell újra rakni, mert van sok féle.

(#111202) akaido válasza DoItYourself (#111185) üzenetére


akaido
addikt

A Wifi hálózatodhoz csatlakozás milyen szinten védett?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#111203) Pyttawrx válasza Doky586 (#111200) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem semmi, nem is ezt írtam, csak sokak nem jó telepítőt használnak, meg bios beállítást. Nyilván nem az előtelepített gépekről beszélek. Itt is rengeteg kérdés volt ezzel kapcsolatban. Nyilván magukat szivatják. 😀 én mindig uefit használok. Miért hivatkoznék olyanra, ami korábban volt? 😀

(#111204) zolee001


zolee001
őstag

A szennylap forumon egy elégedett(len) emag vásárló tollából
https://pcforum.hu/tudastar/141547/emagos-windows-licenszkod-tiltott

(#111205) mpo válasza DoItYourself (#111185) üzenetére


mpo
veterán

Beállítottad a Wireless MAC Filtering-et a routerben?

Ha érted, akkor már elavult.

(#111206) Pyttawrx válasza zolee001 (#111204) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Cégként hogy vehetett ilyet??. 😀

(#111207) Geth válasza mpo (#111205) üzenetére


Geth
addikt

Az kb. semmit nem ér, a mac addressek könnyen begyűjthetők, néhány kattintással behazudhatók.

(#111208) Bogyó bá' válasza Pyttawrx (#111206) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A magyar ember nem csak othon szereti a fillért szexuálni... ...én Office-t vettem az EMAG-ról, igaz, magánemberként, otthonra.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#111209) Cs1csó válasza lanszelot (#111201) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#111210) Pyttawrx válasza Bogyó bá' (#111208) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

jah... okè. 😀

(#111211) Lauda válasza zolee001 (#111204) üzenetére


Lauda
félisten

Az összes emagos pár 1000Ft-os windows licensz letiltásra kerül, mert kalózlicensz.

Ez a rész ütött. :D

Nem értem miért nem jó az új kód nekik. A lényeg, hogy elfogadja a windows, annak aztán mindegy, hogy a bill gates vagy kutakinte diktálta a számsort.

[ Szerkesztve ]

(#111212) mpo válasza Geth (#111207) üzenetére


mpo
veterán

Körülöttem mindenkinek van WIFI-je, hozzáértése meg nincs, így a WIFI-met sem akarják lopni.
Akkor nincs biztonságos WIFI?

Ha érted, akkor már elavult.

(#111213) Geth válasza mpo (#111212) üzenetére


Geth
addikt

WPA2 PSK AES erős jelszóval.
A mac filtering csak nyűg.

WPA2/3 enterprise jobb, mert akkor jobb esetbe validálod hogy tényleg ahhoz csatlakozol amihez gondolod, nem csak egy "evil twin"-hez.
Vagy pure WPA3 SAE fallback nélkül.
Utóbbi kettőt sok cucc nem támogatja *amazon echora sandít*

[ Szerkesztve ]

(#111214) OldMike válasza jokeph (#111178) üzenetére


OldMike
őstag

Küldtem privát üzenetet.

42LM660S

(#111215) mpo válasza Geth (#111213) üzenetére


mpo
veterán

Ez van: WPA2-PSK AES erős jelszóval.
Még ez lehetne, ezt tudja a router: WPA/WPA2 - Enterprise

Ha érted, akkor már elavult.

(#111216) Geth válasza mpo (#111215) üzenetére


Geth
addikt

A router lehet, de a kliens is szempont :)
Ja, és ha nincs cert validálás, akkor nem sokkal jobb, ugyanúgy eljátszható az evil twin.

(#111217) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

A 1909-es frissítés kicsit átalakította az intézőben található keresőt, nem kezd el automatikusan keresni, ha beírok karaktereket, nekem kell manuálisan a keresést elindítani, illetve megjegyzi a keresési előzményeket.
Hogy lehet visszavarázsolni a régi, megszokott keresőt?

[ Szerkesztve ]

(#111218) liszi70 válasza Lauda (#111211) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mekkora bukta már! Vesztettek 2-3k-t. :D Bár még az sem biztos, mert kapnak új kódot. Vihar a biliben.

(#111219) Armagedown válasza Bogyó bá' (#111208) üzenetére


Armagedown
őstag

Ez nem csak a magyarokra jellemző, az összes keleti ember ilyen.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#111220) #22743424


#22743424
törölt tag

Tényleg úgy néz ki, hogy jelenleg hivatalosan is lehet frissíteni win7- ről [link]

(#111221) mpo válasza Geth (#111216) üzenetére


mpo
veterán

Marad így, nem bonyolítom jobban, a barátaim mobiljai (amik néha cserélődnek) és néha a laptop is megfordul nálam, nem csak a saját eszközökkel kellene foglalkoznom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#111222) sz.j válasza #22743424 (#111220) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...felkértük a Microsoftot, hogy erősítse meg az ajánlat érvényességét, és a cég egyszerűen a következő nyilatkozatot adott nekünk anélkül, hogy kifejezetten megerősítette volna a frissítési ajánlatot, de azt állította, hogy a médiakészítő eszköz működik."

Az, hogy még van lehetőség a 10-re frissíteni az egy dolog, mert ha hivatalosan még lehetne, akkor gondolom hogy a MS közzé is tette volna.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#111223) Pyttawrx válasza #22743424 (#111220) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nemcsak úgy néz ki. 😀ahogy írtam, én “folyamatosan” csinálnom, amikor kell. Hidd el megy a dolog még mct-vel. Hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#111224) King Unique válasza #22743424 (#111220) üzenetére


King Unique
titán

Ha jól értelmezem, akkor ebben továbbra sincs a Microsoft részéről hivatalosan egyértelműen megerősítve (konkrétan leírva, külön közlemény kiadva) ezen lehetőség a végső határidő lejárta után, max. a szokásos, már ismert szöveg van leírva. Meg a W7 támogatásának megszűnését taglaló weboldalon továbbra is a screenshoton lévő szöveg szerepel, vagyis hogy megszűnt a lehetőség és vegye meg. Azaz nincs itt semmi újdonság, csak amit már eddig is tudtunk, tapasztaltunk: technikailag továbbra is simán működik, megoldható az ingyenes upgrade/kulcsos telepítés és aktivált állapotot, digitális licencet ad.

[ Szerkesztve ]

(#111225) #22743424 válasza King Unique (#111224) üzenetére


#22743424
törölt tag

Persze, de akkor csak engedi (ergo nem tiltja )megerősítés nélkül is. Mint írtam nekem is simán ment a dolog. :)

(#111226) King Unique válasza #22743424 (#111225) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel megint nem mondtál semmi újat, mert ezt eddig is tudtuk, tapasztaltuk, lásd az előbb leírtakat. Amúgy meg nem kell ezzel foglalkozni, ha továbbra is engedik fű alatt, akkor engedik, a usernek csak jó, meg lényegében az MS-nek is, mert még tovább nő a W10 felhasználói tábora, ez a céljuk... :))

(#111227) Pyttawrx válasza King Unique (#111226) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

+1

(#111228) Lauda válasza King Unique (#111224) üzenetére


Lauda
félisten

Keményen tolja a ms: 2020. január 14-én megszűnt a Windows 7 támogatása

Még el sem jött az az dátum, de már múlt időben beszél róla. :DD

(#111229) #22743424 válasza King Unique (#111226) üzenetére


#22743424
törölt tag

Lehet neked nem mondtam újat de valakinek igen . :R Én is win 10 párti vagyok aki teheti frissítse. :)

(#111230) Geth válasza mpo (#111221) üzenetére


Geth
addikt

Jó ez így, ha bonyi a jelszó max gyártasz egy QR kódot és akkor bötűzni se kell.
A cserélődő eszközöknél pont visszaüt a mac filtering..

(#111231) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit hiányos a tudásom a szoftverlicenszeket illetően, ezt kérlek nézzétek el nekem.

Jelenleg Win7-em van, SoftDirect-től vásárolt, COA matricás stb. Előfordulhat, hogy ezt is lehet frissíteni Win10-re? Illetve ha igen, akkor egy esetleges teljes konfig csere (alaplap is) újra tudom majd aktiválni a rendszert?
Vagy ha nem tudom frissíteni, akkor ha a SoftDirect-től veszek egy Win10-et a mostani PC-hez, akkor a gépcserénél azt a Win10-et újra tudom aktiválni?
Vagy mindenképp vegyek egy Win10 Home-ot valamelyik boltban, pl. Ipon, és azzal már menni fog?

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat! :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#111232) dogpatch06


dogpatch06
csendes tag

Sziasztok!

A gépet sikeresen újra telepítettem - mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget - de valami még mindig nem stimmel.

Nagyjából sikerült leszűkíteni a kört. A Win 10 szépen és stabilan fut, lehet több Word dokument, weboldal is nyitva egyszerre. De! Ha megnyitunk egy oylan weboldalt, ahol sok kép, videó van egyből újraindul a gép.

Két ilyen weboldalra emlékszünk pontosan (Nunsmere Hall Hotel és a The Guardian weboldala), amúgy más weboldalaknál szépen fut minden. Mi lehet az ok?

Az oldalak Mozilla Firefoxon lettek megnyitva, de az én gépemen nem okoznak ilyen galibát. Adobe Flash plugin telepítve. Lehet esetleg valami gond az SSD-vel?

(#111233) Csupingo válasza dogpatch06 (#111232) üzenetére


Csupingo
veterán

Kezdésnek kapcsold ki a böngészőben a hardveres gyorsítást, aztán úgy próbáld újra. Ha nem hibázik, akkor talán vga driver, vagy vga gond. (Milyen tápegység van a gépben?)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#111234) CirrMee válasza sz.j (#111222) üzenetére


CirrMee
addikt

Az, hogy még van lehetőség a 10-re frissíteni az egy dolog, mert ha hivatalosan még lehetne, akkor gondolom hogy a MS közzé is tette volna.

Akkor egy szerzői és szomszédos jogokban jártas ügyvéd ismerőst idézek, aki szerint onnantól, hogy tetszőleges (és a lényeg: legális) win7 kódot elfogad egy olyan rendszer, aminek a dolga a jogosulatlan kódok esetén az aktiválás megtagadása (aktivációs rendszerük, ami online, tehát naprakész minden pillanatban) - szóval ez minden csak nem illegális. Illegális a védelem megtörése, megkerülése a hatályos törvények szerint, ezek egyikét sem fogod tudni ráhúzni, amíg a kulcsot elfogadja, majd az aktiválást is engedi a m$ szervere. Felhívta a figyelmet arra is, amit itt eléggé elfelejtetünk, hogy "szoftverhibára", vagy "feledékenységre" sem hivatkozhat senki, mert rendszeresen nekik szegezik a kérdést, és ennek ellenére működik az átjárás, a mai napig is, magyarul meg van róla győződve, hogy szándékosan nincs zárva az a bizonyos kapu.

Magyarul az ügyvéd szerint: ha nem vagy jogosult az átállásra, a rendszernek automatikusan meg kell tagadni az elfogadást, majd az aktiválást.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#111235) #86564352 válasza Lauda (#111228) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azok fordítják a támogatási oldalakat, akik a rendszert is. :D Angol linken nem múlt időben írják: The specific end of support day for Windows 7 will be January 14, 2020.

zolee001: teljesen meglepődtem letiltották a kulcsot, hiszen itt azt olvastam egyesektől, hogy tuti rendben van, mert az emag pozitív vélemények száma számít :D érthetetlen a Microsoft ügyfélszolgálat miért nem fogadja el ezt a szakszerű indoklást :D

dogpatch06: tápegységgel minden rendben? VGA driver friss? A flash-nek felejtősnek kéne lenni már régóta, másik böngészőt is próbálj és reklámszűrőt is akár (ublock origin vagy adguard kiegészítő) Eseménynaplót is nézz! Az nem normális egy Guardiantől a gépnek KO lesz.

(#111236) DoItYourself válasza akaido (#111202) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ahogy írtam, WPA2-PSK (AES) 15 karakteres jelszóval mindhárom routeren, vendég hálózat nincs engedélyezve. MAC szűrés nincs, azt hallottam róla, nem sokat ér.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#111237) Doky586 válasza DoItYourself (#111236) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még a WPS-t tiltsd le mindenestül!
(mivel az egy nagy biztonsági lyuk)

Egyébként semmi gond nincs. A router azt is kiírja a listában aki csak próbál csatlakozni, de jelszó nélkül nem tud. (és persze ip-t se kapnak) Kb ugyanaz mint ha idegen a parkolóban hozzányúl az autód ajtónyitójához. Aztán észreveszi hogy ez nem az övé, pedig a színe stimmel, keresi tovább a sajátját..

(#111238) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali..használt itt valaki 10-en windows sidebart(gadget),elég gyakran elszáll a ram fogyasztásban,van mikor 4gb-os is bekajál ,mi lehet az oka,pedig a legújabb verzió,és ezt mostanában csinálja.. a gadget-ekben a logolás és egyéb tiltva....
Köszi... :R

(#111239) CirrMee válasza ScomComputer (#111238) üzenetére


CirrMee
addikt

Bugos valamelyik minialkalmazás.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#111240) Cs1csó válasza ScomComputer (#111238) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ajánlom helyette a Rainemter-t
itt vannak hozzá skinek: [link]

Van hozzá HWINFO64 skin is, nem használom tehát lehet van újabb stb. a YouTube-on biztos van videó a működésre bírására.

[ Szerkesztve ]

(#111241) #86564352 válasza ScomComputer (#111238) üzenetére


#86564352
törölt tag

Minialkalmazás mega memória fogyasztással. Ez az ami a Win7-ben volt ezer éve? Nem támogatott azóta, sérülékenység van benne, nem ajánlott a használata.

(#111242) DoItYourself válasza Doky586 (#111237) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszi, letiltottam a WPS-t a routerekben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#111243) dogpatch06 válasza Csupingo (#111233) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Csupingo

Megpróbálom és írok.

Azt azért leírom, hogy az alaplap+CPU+hűtő+4GB RAM+16GB RAM+VGA az én gépemben volt 9 évig ezzel a táppal és bár voltak kék halálos esetek újraindítás után ment minden stabilan. Olyan meg aztán egyáltalán nem volt, hogy bizonyos oldalak miatt újrainduljon a gép.

A fenti combot átraktam az asszony gépébe egy ugyanolyan táppal. Ami változott, az egy új SSD, amit beraktam C: meghajtónak. (Ezzel volt korábban ez a probléma - az az érzésem, hogy a rendszeres újraindulás szúrta el később a frissen telepített Windowst és ezért kaptam ezt a BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO hibaüzenetet. Azóta újraraktam mindent, de a korábban leírt probléma maradt.

VGA drivernek ezt raktam fel.

twofatcat

Lásd feljebb. Én a táppal eddig semmi problémát nem tapasztaltam. A böngészőn (MozillaFirefox) AdBlock Plus fut. Amint az asszony kész a tanulmányaival ma, kipróbálok egy másik böngészőt is.

(#111244) Geth válasza dogpatch06 (#111243) üzenetére


Geth
addikt

bár voltak kék halálos esetek újraindítás után ment minden stabilan
:))

(#111245) ScomComputer válasza CirrMee (#111239) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez igaz, na ezt megnézem egyenként..... :R

(#111240) csicso82: köszi,igen ezt már nézegettem anno,de ez hwinfo-s nagyon bejön..... :R
(#111241) twofatcat: hagyjál már Mate.....1000-éve használom,a mai napig "updatelik"..... :DDD

(#111246) Zoz válasza ScomComputer (#111238) üzenetére


Zoz
őstag

Nálam 28MB...

(#111247) ScomComputer válasza Zoz (#111246) üzenetére


ScomComputer
veterán

Most nálam is 52MB,csak elég gyakran megbolondul...akkor kilövöm és restart, utána jó egy ideig...van úgy,hogy napokig...

(#111248) seger válasza DoItYourself (#111180) üzenetére


seger
addikt

Rákérdezhetek? Telekom neted van!

(#111249) dogpatch06 válasza #86564352 (#111235) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Na szóval... megnyitottuk az említett két weboldalt az Edge-n és Google Chrome-n - szépen, csuklás nélkül működtek. Aztán ugyanezt megpróbáltuk a Mozilla Firefox-n is lekapcsolt hardver gyorsítás mellett - működik. Aztán visszakapcsoltuk a hardver gyorsítás, megnyítottuk mindkét weblapot és most nem indult újra a gép. :F

Korábban ahogy leütöttem az <Enter>-t egyből elsötétült a képernyő és újarindult a gép. Most akkor mi van?

Továbbá az Adobe Flash-t leszedhetem?

(#111250) #86564352 válasza dogpatch06 (#111243) üzenetére


#86564352
törölt tag

Chieftec táp? Gyanús, főleg ha még régi is... a linkelt probléma tünetei is tipikus táp gyanú

azért próbáld meg: másik böngésző, inkognitó mód, kiegészítő nélkül, másik reklámszűrő, viszont szerintem tünetek alapján hardveres bajaid vannak

Ezek szerint a Firefox-nak nem tetszett valami. Flash nem kell, minek? Elavult, rossz...

ScomComputer: ha ennyire erős benned a nosztalgia, nekem nincs más ötletem vegyél még memóriát a gépbe nehogy éhes maradjon a tízéves minialkalmazás, irigylem a türelmed akár 4 gigát is befal és még nem repült a gépről? :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.