Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112851) Geth válasza seger (#112850) üzenetére


Geth
addikt

Nálam működik :)
127.0.0.1 facebook.com
127.0.0.1 www.facebook.com
127.0.0.1 hu-hu.facebook.com

(Egyébként lehet nem ez a leghatékonyabb módja ennek...)

(#112852) Piftuka válasza Geth (#112835) üzenetére


Piftuka
veterán

No, de milyen kárt okozhatnak azok a bizonyos "külső programok"?

Én telepítettem mindegyiket, a gépet csak én használom... Hol van ebben a kockázat?

"Aquila non captat muscas."

(#112853) Piftuka válasza krealon (#112838) üzenetére


Piftuka
veterán

Tisztelettel megjegyzem, hogy nem jó a példa.

A "biztonsági öv" ebben az esetben én vagyok. Olyan, mintha "óvatosan vezetnék". (Vagy soha nem lennék olyan bolod, hogy ejtőernyőzzek.)

Van a gépemre telepítve vírusirtó, amely a maleware programokat is megfogja, valamint egy jó minőségű tűzfal szoftver.

Minden szoftverem eredeti, nem telepítek ismeretlen programokat, rajtam kívül nem használja más a számítógépemet...

Hol a kockázat tehát abban, ha letiltom azt a funkciót: :F

"Aquila non captat muscas."

(#112854) Geth válasza Piftuka (#112852) üzenetére


Geth
addikt

Najó hagyjuk. Ha Te biztos vagy benne, hogy mindegyik megbízható, és még véletlenül sem kerülhetett bele olyan bug, aminél legalább a normál user mode megvédene, akkor hajrá nyugodtan futtass minél több dolgot adminként, hidd el, senkit nem érdekel :DDD

(#112855) zolee001 válasza Piftuka (#112853) üzenetére


zolee001
őstag

Van egy lakásriasztód beterök ellen de kikapcsolt állapotban tartod söt az ajtód is tártva nyitva van,remélem ez már jó példának
Csak,hogy be van kapcsolva a géped számos tcp/udp kapcsolat épül fel amin bármi kártékony (nevezzük betörönek) juthat be a gépedre
Kiváncsiságképpen a netsat parancs megmuatja egy részét,hogy éppen kivel kommunikál a géped

(#112856) krealon válasza Piftuka (#112853) üzenetére


krealon
veterán

"Van a gépemre telepítve vírusirtó, amely a maleware programokat is megfogja, valamint egy jó minőségű tűzfal szoftver."

Es ezt mind ki tudja kapcsolni egy admin modban futtatott bongeszoben aktivalodott kartevo, ami az altalnosan hasznalt https protokol miatt a vedelmi programok segitsegevel nem szurheto.
Ellenben az UAC ezt a tamadast szepen meg is fogna.

De Geth-nek igaza van, azt csinalsz a sajat gepeddel, amit akasz, csak ne hireszteld mint kovetendo peldat.
Vagy ha hireszteled, akkor a peldadat koveto szerencsetelnek vesztesegeit is vallald fel.

(#112857) Piftuka válasza zolee001 (#112855) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm, hogy Geth és Krealon fórumtársainkkal ellentétben Te kulturált emberekhez méltó stílusban választoltál, és segítséget adtál!

Visszaállítom ezt a funkciót. Majd kattintgatok mindig a felbukkanó figyelmeztetésekre.

(Ugyanis az NTFS meghajtómon annyi mappa van, hogy mire ott mindegyikre külön-külön ismét beállítanám a jogosultságokat, beköszöntene az újabb évezred...)

"Aquila non captat muscas."

(#112858) seger válasza Geth (#112851) üzenetére


seger
addikt

Ha van más hatékony ötleted, szivesen fogadom!!

(#112859) Geth válasza Piftuka (#112857) üzenetére


Geth
addikt

Miért csinálnád egyesével? Van öröklés (inheritance) is, rekurzívan lefele alkönyvtárakkal néhány mp. alatt megvan, akár a driveból kiindulva.

(#112860) májkimiki válasza Doky586 (#112848) üzenetére


májkimiki
őstag

& King Unique.
Nem bootolt a noti MSDOS/NTFS penről sem.
Megcsináltam a darabolást és a fájl cserét az MSDOS/Fat32-es penre. Már megy a telepítés.
Köszönöm a segítséget és mégegyszer elnézést, hogy nem olvastam mielőtt kérdeztem.
:R :C

(#112861) kende.zalan


kende.zalan
csendes újonc

Sziasztok!

Remélem jó topikban érdeklődöm, azzal kapcsolatban, hogy szerintetek miért fagy ki rendszeresen a 10-es rendszer? Egészen pontosan arról van szó, hogy összeállíttattam szaküzletben egy asztali gépet win10-es oprendszerrel. Kértem rendszertelepítést, illetve bios frissítést is. Eddig "türelmesen" figyeltem a jelenséget, de már most egyre inkább nem értem. Van, hogy hosszabb ideig nem tapasztalható a kék képernyős jelenség, de van olyan is, hogy megnyitok egy böngészőt két-három kattintás, és már írja ki a (egyébként általában más-más kék képernyős hibaüzenetet). Ma is elkezdtem játszani egy játékkal, indítást követően pár perc és kék kijelzővel újraindult a gép. Minden hardver frissítése, illetve a win10 frissítése is a legújabb. Nem piszkáltam semmit külön, valóban hozzáértőkre bíztam ebből adódóan is a telepítést, összerakást. Egyébként a másik gépen még a 7-et használom, nagyon új nekem ez a 10-es rendszer. A 7 nem produkált ilyeneket, azt is gyárilag vettem a géppel, és tökéletesen működik. Próbáltam utánanézni a Microsoft weboldalán is a különböző üzeneteknek, de nem értem tényleg a hiba okát. Minden hardver gyári, frissítések aktuálisak..
Esetleges válaszaitokat előre is köszönöm szépen!

(#112862) King Unique válasza májkimiki (#112860) üzenetére


King Unique
titán

Ahol UEFI-nél nyilván az NTFS fájlrendszer volt a gond a pendrive-on, nem az MBR, illetve az MSDOS = MBR séma szerinti particionálás az egyes linuxos particionáló programoknál (pl. GParted). Windowson amúgy pl. a Rufus képes megoldani az UEFI-NTFS beállítással, létrehoz egy FAT fájlrendszerű segédpartíciót a bootoláshoz, de az rendszerint csak kikapcsolt Secure Boot mellett működik.

Szívesen!

(#112863) zolee001 válasza kende.zalan (#112861) üzenetére


zolee001
őstag

Hibakódok nélkül max telejosda

Futtatás-eventvwr és kikeresed a bsod hibakodokat

(#112864) Pano válasza Pano (#112798) üzenetére


Pano
addikt

Senkinek nem lenne hasznos tippje? :)
Akkor azt hiszem el kell kezdenem új notira gyűjteni, a Microsoft meg csessze meg. :DD

(#112865) zolee001 válasza Pano (#112798) üzenetére


zolee001
őstag

Felhivod a hp-t és kérsz egy recovery disket,gyári müködö állapotba kerül a géped

(#112866) Csupingo válasza Pano (#112864) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nincs vga driver, akkor is hasonlóan szokott dadogni. Többfélét kipróbáltál már? Proci megfelelő órajelen megy? Valami energiagazdálkodós okosság nem kavar be?
Esetleg chipset driver telepítés, ha van hozzá.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#112867) Fire/SOUL/CD válasza Pano (#112864) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

BIOS a legújabb? Ha nem, akkor hajrá.
(Persze ha frissítesz, csak saját felelősségre tedd) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#112868) Pyttawrx válasza Pano (#112798) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hp cloud recovery-t használd
[link]

[ Szerkesztve ]

(#112869) #86564352 válasza kende.zalan (#112861) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hardverhiba gyanús. Windows gombon jobb klikk eseménynapló és keresd ki a hibákat aztán telefonálj nekik mi a helyzet oldják meg.

(#112870) Pano válasza zolee001 (#112865) üzenetére


Pano
addikt

(#112866) Csupingo
(#112867) Fire/SOUL/CD
(#112868) Pyttawrx
Köszi a választ.
Többször csináltam már teljes friss újratelepítést, szűz Windows-al, teljes formattal. S akkor is találkozom ezzel, amikor még semmilyen más program nincs feltelepítve mint ami Windows 10-el települ.
Próbálkoztam csak windows update driverekkel, utána ismét egy újratelepítés, friss windows és mindenből HP oldaláról letöltött driverrel. Semmi nem változott.
VGA driverből is próbáltam a HP által letölthetőt és Win által "nyújtottat". Intel oldaláról letöltött intel hd driver nem települ, hogy az "eszköz gyártójától származót használjam", így azt nem tudtam megpróbálni.
BIOS, chipset driver, firmwarek mind up-to date. Mai napig adnak ki friss drivereket és firmwareket a notihoz (amiért nagy respect a HP-nak).
Energiagazdálkodás nincs hatással, teljesítmény centrikus alatt is minden ugyan az. Van a HP-nak saját telepíthető energiaséma beállítása, de az csak rosszabbá teszi. :)
Csináltam több órás memória tesztet is, HP hardver tesztet és "független" hardver teszteket is. Hardverileg minden okés.
Hónapokig próbáltam rájönni a titok nyitjára.
Csak a novemberi update óta van ez a teljesítmény romlás, amit a további frissítések sem javítottak. Előző Windows 10 verzióval égadta világon semmi problémám nem volt.
Linux alatt is kifogástalan a teljesítményt (ez is kizárja a hardver hibát), de bizonyos munkafolyamatokat az alatt sajnos nem tudok elvégezni.

[ Szerkesztve ]

(#112871) King Unique válasza Pano (#112870) üzenetére


King Unique
titán

Ha kizárólag 1909 only a jelenség, hát akkor telepítesz, visszaállsz korábbi verzióra + szükség esetén halasztod a funkciófrissítést, a 1809 és 1903 életciklusa még aktív a Home és Pro kiadásoknál is. A korábbi verziók telepítőit (ISO, ESD) meg le lehet tölteni a TechBench weboldaláról, ami a Microsoft szervereire mutató letöltési linkeket generál, vagyis teljesen oké ilyen szempontból.

(#112872) Pano válasza King Unique (#112871) üzenetére


Pano
addikt

Ó, respect! Ezt kerestem.
Amit én ismertem metódust régebbi build letöltésére az megszűnt. Ezer hála!

[ Szerkesztve ]

(#112873) Pyttawrx válasza Pano (#112872) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én nem szeretem a techbenc oldalt, volt már probléma a linkkel, hiába a microsoft szerverére utal. Ha mégsem jönne be, nekem van 1809-es MSDN-ről szedett 32/64bit iso file-om.
Itt a link:

ftp://b8f60a2bda0f.sn.mynetname.net:2142/shares/os_iso/Windows_10_32_64_1809_MSDN.iso

[ Szerkesztve ]

(#112874) Pano válasza Pyttawrx (#112873) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm!

(#112875) King Unique válasza Pyttawrx (#112873) üzenetére


King Unique
titán

Mármint milyen probléma? Max. olyan fordult elő pár alkalommal korábban, hogy átmenetileg nem működött egy letöltési link, de az általában hamar megoldódott, javítva lett. Meg ha a TechBench-en nem működött a letöltés, akkor rendszerint az MWOIDT sem (példa), meg volt hogy a forrásául szolgáló Microsoft weboldalon sem (példa). :)

Egyébként meg szvsz nagyon is kényelmes a TechBench használata, megy böngészőből, nem kell hozzá külön toolt letölteni, mint a másiknál, meg külön trükközni sem, ha épp az MCT kikerülése a cél. Valamint a normál és Insider W10 ISO-k mellett más Windows-verziók és Office ISO-k, ESD-fájlok, virtuális gépek előre konfigurált képfájljai stb. is elérhetők azon a felületen. Ha a fórumtagnak a mostani esetnél pl. 1809 / 1903 ISO kell, akkor azok (+ akár a korábbiak) letöltési linkjei jelenleg is aktívak és működnek, szóval nyugodtan lehet használni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#112876) Pyttawrx válasza King Unique (#112875) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írtam kizárólag msd-ről töltök, ez is onnan van, nem mókolt ez sem. az hogy én nem szeretem a techbench oldalt, attól még lehet jó, ezt nem is kétlem. Volt olyan tapasztalat, hogy kékhalálozott a gép egy innen töltött win10 esetén, ez persze előfordulhat, javasoltam neki az mct-t azzal nem volt gond, ebből kifolyólag írtam a fórumtagnak, ha lenne valami, akkor azt letöltheti. Egy-eyg buildet nem törlök biztonsági okokból :) Még lehet van a 1511-es win10 iso-m is, ha jól emlékszem. Csak plusz lehetőséget szerettem volna írni neki. Utólag is elnézést nem az írásodat akartam negativizálni. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#112877) Doky586 válasza Pyttawrx (#112873) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy microsoft.com oldalról lejövő fileban 100x jobban megbízom mint egy mynetname.net oldalról lehúzott fileban..
Már ne haragudj..

[ Szerkesztve ]

(#112878) Pano válasza Doky586 (#112877) üzenetére


Pano
addikt

A link amit adott egy közvetlen megosztó progi generálja. A saját gépén/szerverén lévő fájlt osztotta közvetlenül meg velem.

(#112873) Pyttawrx
Köszönöm, letöltöttem.

[ Szerkesztve ]

(#112879) Pyttawrx válasza Doky586 (#112877) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a mikrotik routerem dns címe, saját SSD-m egy raspberry pi-re kötve, így elérek bármit és ismétlem MCT-vel szedett iso. De persze a bizalom fontos.
Szerk:
Amúgy meg nem ajánlanék senkinek sem olyat ami nemmegbízható, vagy már nem teszteltem le. :)

[ Szerkesztve ]

(#112880) Pyttawrx válasza Pano (#112878) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szívesen, hátha használ is

(#112881) King Unique válasza Pyttawrx (#112876) üzenetére


King Unique
titán

Igen, biztos, bár utólag azt írtad MCT-s (az is oké), azzal (is) lehet ilyen 32+64 bit "egybe" ISO-t letölteni. Meg nyilván lehet említeni plusz letöltési opciót, azzal nincsen semmi gond. Itt csak a probléma felvetése nem volt világos, arra vonatkozott az előző válasz. De amúgy a Microsofttól történik a tényleges letöltés a TechBench esetében, vagyis ha esetleg gond is lenne egy ISO-val, akkor az nem igazán az utóbbi sara.

:R

(#112882) ledgeri válasza viperabácsi (#112834) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem is csinálja!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#112883) Doky586 válasza Pyttawrx (#112879) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még ha lenne is bizalom és ha stimmelne is az SHA1 ellenörzőösszeg a TechBench oldal által írttal, akkoris mi előnye lenne tőled letöltenie a microsoft.com helyett..?

Azt megérteném ha a MS-től már nem lehetne letölteni (mint pl a win7-et vagy pár fontos magyar XP frissítést), de így..

[ Szerkesztve ]

(#112884) Pyttawrx válasza Doky586 (#112883) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát ne szedd le, te semmiképpen sem. :D Neked ott a techbench, nekem meg az mct, ahonnan ez is van. :) ennyi erővel azt is kérdezhetem, minek a techbench, mikor ott a microsoft. Akinek kellett már letöltötte, lehet jó lesz neki is.

(#112885) Doky586 válasza Pyttawrx (#112884) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

OK. Tehát mégse MSDN hanem MCT..
Na pont az ilyen félreértésekre céloztam.
Elnézést, nem személyes..

[ Szerkesztve ]

(#112886) Pyttawrx válasza Doky586 (#112885) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ok igazad van, bocsánat mct-vel szedek mindig, azt benéztem, ez jogos. a link amit írtam az ftp.... az pedig a saját ssd-m és ott van néhány vésztartalékos jól működő iso. :). ezt is tisztáztuk, köszönöm. :)

(#112887) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Adott egy HP CQ57-301EH és SSD-ről semmiképp sem hajlandó bootolni a win, próbáltam w10/w8.1 verziókkal is. HDD-ről bootol szépen mindent, de SSD-ről nem és a csavar az egészben az hogy a linux mint bootolt ssd-ről, de annak a bootloadere se tudta indítani a wint. Még a macrium reflecttel is próbáltam gyógyítani az mbr-t, de sehogy nem bootol az ssd-ről. Valakinek van ötlete hogy mi a nyavajája?
BIOS-ba nincs semmi opció sata kontroller állításra csak bootsorrendre meg egyebekre, de az se segített a winen. Ghostoltam telepített hdd-t is az ssd-re, de az se működött.

(#112888) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A hálózati azonosítást túl lassúnak találom,
lehet ezen valahogy gyorsítani?
Rendszer betöltés után van hogy 2-3 percet kell várjak mire ip címet kapok.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#112889) seger válasza DonThomasino (#112888) üzenetére


seger
addikt

Használj fix ip-t.
Egyébként lan vagy wifi?

(#112890) sunset


sunset
csendes tag

Sziasztok.
Hardvercsere előtt állok(alaplap,proci.memoria)-a gépen egy "virágbolti",évek óta hibátlanul müködő,folyamatosan frissített UEFI-s Win. 8.1 Pro. fut.
A kérdésem:A hardvercsere után úgy szeretnék legális Win. 10 Pro-t telepíteni hogy minden adat és az alkalmazások nagy része megmaradjon-tehát frissíteni szeretném lényegében.
Van erre reális esélyem?-vagy maradjak a tiszta telepítésnél.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#112891) bobalazs válasza sunset (#112890) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Telepíthetsz rá windowst, ha legális akarsz maradni akkor megadod neki utólag a legális szériakulcsot.

(#112892) Zoz válasza sunset (#112890) üzenetére


Zoz
őstag

Simán megoldható. Frissítsd fel 10-re, cseréld ki a hardvert, aztán amikor kiírja, hogy nincs aktiválva, Másik termékkulcs megadása, és oda beírod a megvásárolt kulcsot.

(#112893) DonThomasino válasza seger (#112889) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ja bocs LAN.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#112894) Pano válasza Pyttawrx (#112880) üzenetére


Pano
addikt

+(#112875) King Unique

Sikerült. Hihetetlen a különbség, 1809 alatt végre normális a noti teljesítménye és újra jó használni.
Remélem sokáig fenn tudom hagyni és ha lejár az életciklusa nem futok bele mostanában olyanba, hogy valami ne legyen alatta használható.

Egyszerűen vicc, hogy van egy még teljesen jól használható eszközöd, amit teljesítményileg totál hazavág egy olyan OS update, ami konkrétan abszolút nem indokolja. Nem került bele semmi olyan plusz funkció, de az OS lényegében meg ugyan az.
Na mindegy, örülök, hogy a nem kell lecserélnem a notit csak azért, mert a Microsoft balfarok. :)

Még egyszer köszönöm mindenkinek, hogy a segítségemre voltatok!

[ Szerkesztve ]

(#112895) sunset válasza bobalazs (#112891) üzenetére


sunset
csendes tag

Köszönöm -de a tetemes hardver változás nem fog bezavarni a folyamatba?

(#112896) KISDUCK válasza KISDUCK (#112887) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kicsit gondolkodtam, hogy miért bootolt linuxxal és windowssal miért nem, lehet hogy az előbbi tartalmaz olyan drivert ami az utóbbiból hiányzik? (Próbáltam most w7-t is a w10 és w8.1 után, de ez se indult)

(#112897) bobalazs válasza sunset (#112895) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak hardverváltozás után aktiváld csak a legális kulccsal!

(#112898) sunset válasza Zoz (#112892) üzenetére


sunset
csendes tag

Még egy kérdés:Az op. rendszer ssd.-n van,lesz. .Az adatok,progik játékok hdd.-n .
A frissités alatt lecsatlakozzak a hdd.-vel ?-vagy maradhat.
Azt tudom hogy tiszta telepítésnél jobb ha csak a rendszert hordozó drive van csatlakozva-de szeretném ha az összes játék,-és az összes kompatibilis progi müködjön a 10-es alatt is tovább.

[ Szerkesztve ]

(#112899) bobalazs válasza sunset (#112898) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen.
Mert a win10 kompatibilis az új hardverelemekkel, a windows 8.1 meg új hardverek esetén többnyire nem támogatott már.
Ezért előbb frissítesz win 10re utána cseréled a hardver elemeket.

[ Szerkesztve ]

(#112900) Doky586 válasza KISDUCK (#112896) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Inkább valami régi rossz beidegződés révén valamit rosszul csinálsz windows esetén.. :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.