Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112251) papi77 válasza Sub-ZeRo (#112205) üzenetére


papi77
addikt

Köszönöm,de futtatás után nem csinál semmit nálam :(

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#112252) movax válasza balcsy (#112248) üzenetére


movax
őstag

1. Hang troubleshooter a Gépházban.
2. Eszközkezelőben uninstall minden hangcucc, bepipálva a driver eltávolítását is, majd restart és megnézni, mit csinál, elvileg a win fel kéne tegye a megfelelő drivereket.

(#112253) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!
Chrome fekete képernyő egyik pillanatról a másikra. mit lehet tenni vele, hogy ismét működjön rendesen?
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#112254) Csupingo válasza V60 (#112253) üzenetére


Csupingo
veterán

Vga drivert cserélni, hardveres gyorsítást kikapcsolni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#112255) seger


seger
addikt

Segítsetek ha tudtok!
Bat file-al kellene felcsatolnom meghajtókat win10-re. Van egy pár meghajtó és jópár gép. Ezért gondoltam megcsinálom .bat file-al. Meg is csináltam, de a közös-t nem értelmezi az ö betű miatt. Hogyan tudnám ezt megoldani? Ö betüket kellene valahogy más karakter készlettel megoldanom? Vagy hogyan tudnám?
Köszi

(#112256) V60 válasza Csupingo (#112254) üzenetére


V60
aktív tag

Köszi és azt hol kell kikapcsolni? :D

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#112257) Csupingo válasza V60 (#112256) üzenetére


Csupingo
veterán

Böngészés közben lesz fekete a kép? Valahol erre van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#112258) V60 válasza Csupingo (#112257) üzenetére


V60
aktív tag

Nem, hanem az indításnál már rögtön fekete. Igaz egy 1070-es vga-t tettem bele a mai nap de ezelőtt is 1070-es volt a gépben csak az MSI volt ez meg Palit. Az MSI-nél minden okés volt de ez a kártya is működik rendesen bár amit a Win10 feltett magának driver most 432.00. a másiknál azt hiszem 432.68? lehetett.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#112259) Csupingo válasza V60 (#112258) üzenetére


Csupingo
veterán

Meg lehet próbálni, akár DDU-s törlés után is, más driver változatokkal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#112260) sandró60


sandró60
addikt

Kb egy hete használok w10.64bite
Azt vettem észre,hogy böngészésnél is elég magas hőmérsékleten van(50 fok)
Mit kell beállítanom,hogy legalább 5 fokkal kevesebb legyen?

(#112261) kidnou válasza sandró60 (#112260) üzenetére


kidnou
senior tag

Hűtő takarítás?

(#112262) sandró60 válasza kidnou (#112261) üzenetére


sandró60
addikt

Akitől vettem ventilátort kicserélte és kitakarította a gépet.
Szoftveresen nem állítható?

(#112263) Panthera válasza seger (#112255) üzenetére


Panthera
őstag

Idézőjelek közé tenni? Fájl útvonal esetén a szóköz tud bekavarni, és ott azt hiszem ez a megoldás.
Bár a te esetedben ez nem biztos hogy jó.

[ Szerkesztve ]

(#112264) Dalion válasza OldMike (#112225) üzenetére


Dalion
tag

Na ez most nálam is előkerült, ráadásul 1 hete húztam újra a windowst....
Neten minden megoldási javaslatot kiolvastam és kipróbáltam eddig sikertelenül ha sikerült valahogy megoldanod kérlek ne tartsd magadban :).
1) windows troubleshooter- kuka
2) Component cleanup futtatása-kuka
3) katalógusból telepítés-kuka
4) WU szolgáltatás újraindítás-kuka

Egyelőre kifújtam a témában..

[ Szerkesztve ]

(#112265) seger válasza Panthera (#112263) üzenetére


seger
addikt

Minden jó, 12 mappa felcsatolódik, azokban nincs ékezetes betű. Közös mappánál az ö betűt nem tudja értelmezni.

(#112266) #86564352


#86564352
törölt tag

Hivatalosan is megjelent az új Microsoft Edge: https://www.microsoft.com/en-us/edge

na akkor telepítsünk :)

(#112267) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Retail kódot vettem akkor miért ezt írja ?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#112268) VGYke válasza #86564352 (#112190) üzenetére


VGYke
addikt

Hát C:\Windows\Web\Screen mappában nincs ez a háttér kép. Google barátom szerint meg "C:\Users\Nevem\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes" útvonalon kellene lennie, de ott sincs.
Valahol csak van, de hol és mi lehetett helyette?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#112269) #86564352 válasza ƵøŁĭ (#112267) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mert nem eredeti? Pár eurós kulcsról van szó? Akkor azért. Amíg a Microsoft nem lövi le aktivált marad a rendszered. Rendes retail esetén helyesen írja ki.

VGYke: legegyszerűbb, állíts be párszor új képeket és akkor kikopik abból a gépházas listából ez a nem kívánt elem, vagy tedd át képek helyett reflektorfényre a záróképernyőt

[ Szerkesztve ]

(#112270) s.roland93


s.roland93
csendes tag

Sziasztok

Egy olyan problémám van hogy az intézményben ahol dolgozom kaptunk új gépeket hdmi és displayport bemenettel. A bibi ott van hogy projektorok is vannak vga kimenettel és vga kábelek lehúzva a kivetítőtől a géphez, semmi gond igényeltem vga- hdmi átalakítót. első géppel működik másodikkal is és a harmadiknál láss csodát össze áll aztán 5-30 mp után szétkapcsol és újra megint fel. szóval indulhat a hibakeresés...
másik átalakító használata hátha van olyan "szerencsém" hogy hibás sajnos nem nyert
kerestem egy régebbi gépet abba bedugdtam simán a vga kábelt 10 perc és egyetlen szétkapcsolás sem szóval szerintem a vga kábel pipa
megnéztem úgy is hogy a projektor végére tettem egy monitort persze a gép oldalán hdmi átalakító és vga kábel persze és az is jó volt 10 perc után
szóval össze raktam megint és illesztő programok frrisítése még mindig fent áll a hiba
kijelző felbontás állítása kisebb nagyobb hz-val és még mindig fent áll..
projektor forrás autómatikus forrás felismerés, computer1 és 2 közötti bemenet változtatás és még mindig fent áll....

valakinek valami ötlet? találkoztatok már ilyennel?

(#112271) ƵøŁĭ válasza #86564352 (#112269) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kaptam egy újat. A fentebb javasolt oldaról vettem.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#112272) Top cat válasza seger (#112265) üzenetére


Top cat
őstag

Notepad++, 852-es kódolást használ a parancssor.

(#112273) ledgeri válasza Piftuka (#112200) üzenetére


ledgeri
nagyúr

"futurePH" miatt nem látom, hogy jött-e ajánlás, a biztonság kevéért"
Elsőre
Másodikra: nekem most 9 ikonom van (balra húzott tálcával)... és még nem aktiváltam, mert a rendszer még nem végleges...így nem tudom, hogy 5-e a limit....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#112274) movax válasza s.roland93 (#112270) üzenetére


movax
őstag

Sztem kontakthiba.

(#112275) #86564352 válasza ƵøŁĭ (#112271) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az új már rendesen írja ki? (slmgr /dli parancs) Software-codes? Ismerem. Nem meglepő Volume MAK kulcsot kaptál tőlük olyan áron, a házi garanciájuk annyiból áll ha a Microsoft lelövi a kulcsot, akkor kapsz tőlük másikat amivel egy darabig újra (user szempontból remélhetőleg minél tovább) aktivált lesz a rendszer.

(#112276) ƵøŁĭ válasza #86564352 (#112275) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen. A jelenlegi már azt írja amit kellett volna.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#112277) #86564352 válasza ƵøŁĭ (#112276) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdekes. Talán próbálkoznak, hogy X eladásból csak egy ember reklamál, annak küldenek másodjára rendes kulcsot, a többi pedig haszon. :) Lényeg, hogy megoldódott az aktiválásod.

(#112278) Panthera válasza Cs1csó (#112246) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm!
Frissíteni szokott, de most megnéztem, csak 1903 a verziója. Úgy látszik, akkor mégsem naprakész.

Dell laptop, ilyen audio chip van benne: Realtek ALC256 @ Intel Sunrise Point-LP PCH - High Definition Audio Controller [C1] PCI

Foobar sem volt jó. Mostanában csak Tidalt használtam, ott nem vettem ezt észre. A hibát egyébként úgy tudnám leírni, hogy amint megjelennek a nagyobb basszusok a zenében, akkor lejjebb veszi a hangerőt és fordítva. Nagyon "ideges" lesz a zene tőle.
Most este azon lepődtem meg, hogy egyik lejátszó sem hozta elő, de ahogy megírtam ezt a hsz-t ismét megjelent. Szóval ez időben változó vagy mi? :(((

[ Szerkesztve ]

(#112279) Pyttawrx válasza sandró60 (#112260) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem rossz az 50 fok. Max tudni kéne milyen pasztát hadznált. Azzal még nyerhetsz. De ismétlem jó az 50 teljesen.

(#112280) seger válasza Top cat (#112272) üzenetére


seger
addikt

Nagyon köszi!! Sikerült!!!

(#112281) Armagedown válasza s.roland93 (#112270) üzenetére


Armagedown
őstag

A gépeken kimenetek vannak és a projektoron pedig a bemenetek.
Nem bántásból, de szerintem inkább bízd hozzáértőre a dolgot.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#112282) Wolfskin válasza Csupingo (#112231) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem ennél a szűz vinnél, erre nem emlékszem szűz korából, valszeg akkor nem is volt rajta hangszóró, hanem úgy általában, tehát alapból a win megnyikkantja a hangkártyát, csak a fícsörök miatt kell a drive. de ez akkor se éled föl. realtek audio driver le fel le fel le fe Leffe, Leffe stb. néma mint a tök. azt írja ki, nincs lejátszó eszköz csatlakoztatva.

kérdésem, lehetséges, hogy egy hangkártya meghal az alaplapon csak úgy? stílusosan, minden hang nélkül?

van rajta szabad pci és van egy doboznyi hangkártyám, majd teszek bele valamit akkor, csak épp most nincs itt :( remélem Bil Gécnek nem lesz ellenvetése és elfogadja a windóz. most már mindenben kételkedem.,.. :W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#112283) sandró60 válasza Pyttawrx (#112279) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm.Megnyugodtam :R

(#112284) Wolfskin


Wolfskin
őstag

heló, win 10 alatt a tálcán lévő futó programok ikonjára kattintva nem jön elő a jobb klikkes menü.
pedig van ilyen, benne rögzítés/feloldás a tálcán, ablak bezárása stb, funkciókkal, de ezen a gépen semmi. ez mi lehet?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#112285) seger


seger
addikt

Van pár gép, amin van windows 7 oem matrica, arra bármilyen win10 telepíthető? Úgy értem pl egyiken win7 pro x86 van. Mehet rá win10 pro x64?
Matricán nincs feltűntettve hogy x86 lenne

(#112286) sz.j válasza seger (#112285) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bármelyik, de az x64 a jobb.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#112287) darvinya válasza seger (#112285) üzenetére


darvinya
titán

x86 jelzésű gépre ne erőszakold fel 64bit-est, mert nem fog működni.
x86-os gépek 32bit-es, szerintem arra már nincs Win10.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112288) Bogyó bá' válasza darvinya (#112287) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De van: a kisebbik tabletemen (Lenovo Miix II 8" - 2GB RAM) is az fut, tegnep tettem fel rá a havi frissítést. Teljesen problémamentes kis készülék.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#112289) darvinya válasza Bogyó bá' (#112288) üzenetére


darvinya
titán

Keres már rá milyen CPU van a gépben [link] , és lám.kiderül, hogy 64bit-es.

Win10 sugója:
A Windows melyik verzióját telepítsem, a 32 bites vagy a 64 bites verziót?
A Windows 64 bites változatának telepítéséhez olyan processzorra van szükség, amely képes a 64 bites változat futtatására. A 64 bites operációs rendszer előnyei akkor a legnyilvánvalóbbak, ha nagy mennyiségű közvetlen hozzáférésű memória (RAM) van a számítógépben, általában 4 GB méretű RAM vagy nagyobb. Ilyenkor, mivel a 64 bites operációs rendszer a nagyobb mennyiségű memóriát hatékonyabban tudja kezelni, mint a 32 bites operációs rendszer, a 64 bites rendszer válaszideje kisebb lehet több program egyidejű futtatása és gyakori váltogatása esetén.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112290) Bogyó bá' válasza darvinya (#112289) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gondolom a kevés RAM miatt gyárilag 32 bites Win 8-cal jött ki, ez simán frissült (és a mai napig is havonta frissül) 32 bites Win10-re. Tehát van friss, naprakész 32 bites W10.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#112291) darvinya válasza Bogyó bá' (#112290) üzenetére


darvinya
titán

De maga a CPU 64bit-es, és itt a lényeg.
Valós 32bit-es CPU-ra nincs Win10, mert már nincs benne megfelelő protokoll.
Kipróbáltam, feltelepül 32bit-es Win10, de iszonyú lassú, mikor sikerült felállnia, akkor közölte velem, hogy végzetes hiba keletkezett és összeomlott.
Ilyen CPU Win7-nél nagyobb Op. rendszert feltelepíteni csak erős tudásúnak és idegzetűnek ajánlott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112292) seger válasza sz.j (#112286) üzenetére


seger
addikt

Köszönöm! X64 lesz, csak most x86 van rajta

[ Szerkesztve ]

(#112293) seger válasza darvinya (#112287) üzenetére


seger
addikt

Pont ez a bajom! x86 van rajta, de ram bővítés van, és ssd. Nem szeretnék rá 32 bites rendszert. 64 lesz rajta. Ezért kérdeztem, hogy mehet-e azzal a kóddal ami a gépre van ragasztva...
Köszi neked is az infót!

(#112294) Zoz válasza seger (#112293) üzenetére


Zoz
őstag

Vista óta nincs megkötés, hogy x86 vagy x64, sőt a nyelvre se.

(#112295) Geth válasza darvinya (#112289) üzenetére


Geth
addikt

Csak halkan jegyzem meg, hogy hiába 64 bites a CPU, ha a lap gyártója letiltotta a 64 bites UEFI kód használatát (tipikusan pl. tabletek), nem fogsz tudni felrakni 64 bites OS-t, max. legacy módban.
Viszont vannak olyan gépek (tipikusan pl. tabletek), ahol nincs CSM modul a firmwareben, ergo csak UEFI módban tud bootolni.

Ha a Miix II ilyen (rákeresve sanszos), akkor nem opció a 64 bit, CPU ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#112296) darvinya válasza seger (#112293) üzenetére


darvinya
titán

Csak CPU szab határt, utána már mindegy.

Geth

Nem az én gépem, úgyhogy nincs semmi több infóm róla.
Amúgy 2GB RAM -on nem tudom milyen sebességgel futna Win10.
Biztosan sok kávé szünetet biztosítana. :)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#112297) Geth válasza darvinya (#112296) üzenetére


Geth
addikt

OK, a lényeg: általánosan nem csak a CPU függvénye, csak általában.
Legközelebb ne elégedj meg az atom arkos linkjével, mert az sem mindegy miben csücsül az az atom :)

[ Szerkesztve ]

(#112298) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Segítséget szeretnék kérni: adott több Lenovo V130-15IKB laptop (i37020, 8GB, 256GB SSD). Legális (intézményről beszélünk) Windows 10 Enterprise és Office 2016 feltelepítve 2020.01.06-án. Chrome, Firefox, Adobe Reader, Teamviewer, Nod32, Total Commander van pluszban feltéve. A többi gépre Macrium Reflecttel klónozva az eredeti gép.
2020.01.13-án kollégának átadva a gép, napközben hiba nélkül használja, délután hazaviszi, majd szól a telefon, hogy összeomlott a Windows, induláskor automatikusan javítana, de nem tud. Mondom ok, hozd vissza, adok másik ugyanilyen laptopot. 01.04-én odaadom a másik laptopot, de előtte volt 8-10 frissítés, amit feltelepített a Windows. Aznap nincs probléma, másnap napközben nincs probléma használat közben, erre tegnap este ismét hív, hogy ugyanúgy összeomlott a Windows, mint a másiknál.
Ramteszt ok, chkdsk /r /x ok. A Windows a helyreállítás után a SrtTrail.txt-ben egy dolog kivételével mindent rendben talál. A hiba:
Név: Telepített LCU keresése
Eredmény: Sikeresen befejeződött. Hibakód =  0x3f1
Szükséges idő = 3891 ms
A hibakódra nem találtam semmi érdemleges megoldást. Valami update-tel kapcsolatban lenne probléma? Esetleg a kolléga valami pendrive vagy egyéb eszköze okozhat ilyet (ma még nem találkoztam vele, nem tudtam megkérdezni, hogy a két délutánban mi volt a hasonló cselekedet, amiután jelentkezett a hiba mindkét gépnél)? :F
Köszönöm az ötleteket.

(#112299) Doky586 válasza seger (#112292) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

1-2 GB RAMra x32 OS-t javasolnék, 4GB vagy több RAMra már x64-et. De a 32-64 váltás csak tiszta telepítéssel oldható meg (frissítéssel nem).

(#112300) seger válasza Doky586 (#112299) üzenetére


seger
addikt

4GB memória lesz, ezért lesz x64. Proci rendben van. Ssd lesz a hdd helyett. Mindenképpen új telepítés terveztem. Csak a kód miatt kérdeztem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.