Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112951) mezis válasza Alveus (#112949) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem egyáltalán nem sikerült hangot kivarázsolnom Win10-el egy Asus X71Q laposból. (Win7-el, Linux-al működik.)
Egy ehhez hasonlóval viszont azonnal sikerült.

mezis

(#112952) Alveus válasza Pyttawrx (#112950) üzenetére


Alveus
tag

Igen, innen töltöttem le, sajna nem jó.

Windows 10 1909 (18363.592)

Mindjárt kész van a Linux, úgy hogy sasolom is (szeretem a linuxot, használom is, de valahogy most eszembe se jutott :D )

Mezis:

igen, van nekem is külön hangkártyám, csak a videokártya el van fordítva, és emiatt nem fér be, már úton van a kábel hozzá, csak, hihetetlennek tartom az egész dolgot

[ Szerkesztve ]

(#112953) Pyttawrx válasza Alveus (#112952) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bios verzió? Esetleg még az megoldhatja. Vagy előbb töröld le a drivert és a programját, nézd meg, hogy sima alap driverrel mit csinál, ha azzal jó, akkor más driver kell. Chipset meg stb telepítetted?

(#112954) Alveus válasza Pyttawrx (#112953) üzenetére


Alveus
tag

Bios: F11

a sima alap driver is az, amit a honlapról lehet letölteni

na a chipset az kimaradt, annak álltam neki, csak bealudtam menet közben :D :))

(#112955) Pyttawrx válasza Alveus (#112954) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sima driver alatt azt értettem, hogy mikor feltelepíted a windows-t és még nem szedtél le semmit hozzá.

(#112956) Alveus válasza Pyttawrx (#112955) üzenetére


Alveus
tag

igen, en is :)

na, Linux alol vagzok, bocsi ha elirok valamit nem allitottam nyelvet, ayon gyonyoruen szol, meg a chipsetet meglesem

(#112957) Pyttawrx válasza Alveus (#112956) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

oké :)

(#112958) Alveus válasza Pyttawrx (#112957) üzenetére


Alveus
tag

Hát, köszönöm a segítséget, a hiba maradt , de legalább annyi kiderült, hogy nem a lapnak van baja

(#112959) Pyttawrx válasza Alveus (#112958) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak próbaképpen feltenném a 1903-at. :) mármint a drivert

(#112960) Csupingo válasza Alveus (#112958) üzenetére


Csupingo
veterán

Régebben okozott hasonlót nvidia driver is. Vga drivereket is cserélgettél már?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#112961) Alveus válasza Pyttawrx (#112959) üzenetére


Alveus
tag

Meg volt, a hiba maradt

Csupingo, Igen :) Biost is állítgattam időzítést is állítgattam semmi se használt :/ egyedül a 1903-as windowst nem próbáltam, de ahhoz most már nincs kedvem, inkább megvárom a kábelt

(#112962) Pyttawrx válasza Alveus (#112961) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nemsoká lesz frissítés, ha ddig birod, akkor várd meg :)

(#112963) Geth válasza Alveus (#112947) üzenetére


Geth
addikt

Nekem ez magas DPC latency hibának tűnik (hang recseg ropog tipikus következmény szokott lenni), latencymon-nal ránézhetsz hogy melyik drivernek magas.
A random találgatásnál mindenesetre jobb, az is lehet hogy semmi köze a hanghoz (ebben az esetben term. másik hangkari is recsgeni fog)

[ Szerkesztve ]

(#112964) Alveus válasza Pyttawrx (#112962) üzenetére


Alveus
tag

előbb jön meg a másik hangkarimhoz a riser kábel :) De azért nagy köszi a segítségért :)

(#112965) Alveus válasza Geth (#112963) üzenetére


Alveus
tag

igen, erre is gyanakodtam de semmi se használt, bármit állítottam.

pluss, megnéztem latencymont, a hangkártyánál mindent pirosba rakott, de igaziból ezt eddig is sejtettem

(#112966) Geth válasza Alveus (#112965) üzenetére


Geth
addikt

Próbáltad ddu-val törölni a hang drivert?
Mielőtt felrakod a "legújabbat"

[ Szerkesztve ]

(#112967) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Szeretnék win 10 venni milyet honnan?

Ezt néztem pl

https://www.foxmobil.eu/szoftverek/windows-10-home

Ha jól értem ez 1 gépre telepíthető fiókhoz kötött így nem géphez vagyis letörlöm rárakom másikra és kész. Vagy nem?

Olyan kéne ami nem géphez kötött

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#112968) Alveus válasza Geth (#112966) üzenetére


Alveus
tag

töröltem mindennel, azzal is, eszközkezelőben is letiltottam és töröltem a driverét majd úgy telepítettem, de nem lett jó

(#112969) paler


paler
aktív tag

Szaisztok!

Van egy olyan problémája a haveromnak, hogy Win 8-ról 10-re "frissített" (igazából formázás után tiszta telepítés volt), és frissítés után a másik meghajtón tárolt képeket nem tudják megnyitni. Amit átküldött képernyőképet, azon a jpg kiterjesztés után van egy random karakterlánc. Javasoltam neki, hogy törölje a jpg utáni karakterláncot, hátha úgy jó lesz, de nem lett. A kiterjesztés mögötti karakterlánc törlése után pedig ezt az üzenetet kapta: A fájlformátum valószínűleg nem támogatott.

Elmondása szerint, míg a régi rendszer használta, addig ezeket a képeket meg tudta nyitni. Annyi még hozzá tartozik, hogy a Win 10 jelenleg még nincs aktiválva, de jövőhéten aktiválni fogja hivatalos digitális licenccel. De szerintem ez nem lehet oka ennek a hibajelenségnek.
Valakinek találkozott már ilyen hibával? Esetleg valakinek van valami öltette arra hogy lehetne ezt helyrehozni?

Előre is köszönöm a segítséget.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#112970) mezis válasza paler (#112969) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem egy Nikon kamera képnézegetőjével nyitotta meg ezeket és még nem installálta a cég kukkolóját ? :F

mezis

(#112971) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

A tegnapi napon a háttérben lefutott egy Office frissítés. Valamilyen oknál fogva a Microsoft Teams alkalmazás is felkerült a gépemre. Ezt az MS Support oldalon írtak szerint töröltem.
Az induló alkalmazások között (Feladatkezelő -> Indítás) viszont benn marad kettő Microsoft Teams-es sor (ironikusan az uninstall paraméterrel). Ezeket szabad CCleaner segítségével törölni, azaz nem letiltani? Okozok ezzel gondot Windows oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#112972) Csupingo válasza Alveus (#112968) üzenetére


Csupingo
veterán

Órajelek, hőfokok, cpu, gpu terheltsége? Erőforrás figyelő, vagy bármi nem mutat érdekes dolgokat? Bányászvírus, stb? Elmozdult sata kábel?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#112973) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Úgy láttam, hogy páran használjátok a Hyper-V-t.
Pár napja kapcsoltam be a szolgáltatást, még csak 1 gép van rajta. Sok mindent nem csináltam még vele.
Most szükségem lett volna egy másik pc elérésére a hálózatban és nem látom. Nem hogy nem látom, az ip címét sem tudom pingetni. Azon is Win10 fut. Viszont van itt még egy gép, azon is fut a hyperv és ugyanúgy nem látja azt a bizonyos 3. gépet.
De a router-ből tudom pingetni, csak a 2 hyperv-s Win10 gép nem látja.
Azt gyanítom, hogy a hyperv hálózati csatolója okozhat valami gondot.
Nem értem ezt az egészet... tudtok segíteni?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#112974) paler válasza mezis (#112970) üzenetére


paler
aktív tag

Vagy lehet hogy vírus lehet, mivel minden képnek a módosítása ugyanakkor történt. Legalább is most tűnt fel.
Hogyan tovább?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#112975) mezis válasza paler (#112974) üzenetére


mezis
nagyúr

Az archívumból kell visszamásolni a képeket. :K

mezis

(#112976) Zoz válasza paler (#112974) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem is 99.99%, hogy valami jó kis zsaroló vírust kapott be.
Egyáltalán miért állt neki formázni, újratelepíteni, mi történt a rendszerrel?

Így, hogy leformázta már azt se lehet tudni, hogy milyen vírus volt...

Ha nem volt mentés a fájlokról, akkor így járt... :(

(#112977) zolee001 válasza Laca0 (#112973) üzenetére


zolee001
őstag

(#112978) paler válasza Zoz (#112976) üzenetére


paler
aktív tag

Mert Win 8-a volt, lassúnak találta, és frissíteni akarta Win 10-re. A kérdés csak az, hogy mikor nézte meg utoljára ezeket a képeket?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#112979) Alveus válasza Csupingo (#112972) üzenetére


Alveus
tag

Teljesen friss telepítés, vízhűtéssel, 1 órás stresszteszt alatt se megy fel 70 fok fölé a proci (de majd cserélek jobb pasztára)
Nincs semmi erőforrás használat, AVG antivirus van fent, abból is a fizetős, meg hát észrevenném ha ilyen jellegű gond lenne :)
1 szál sata kábel van a gépben, az is biztonsági csatlakozóval, nem igazán tud elmozdulni, 90% hogy driver gond van, mert linux alatt meg tökéletesen megy.

(#112980) Csupingo válasza paler (#112978) üzenetére


Csupingo
veterán

Más képnéző se nyitja meg? Pl. irfanview?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#112981) paler válasza Csupingo (#112980) üzenetére


paler
aktív tag

Én is javasoltam neki, de holnap rákérdezek majd hogy mire jutott. Ahogy bújom a nettet, egyre valószínűbb hogy ezt egy vírus csinálta.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#112982) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Sziasztok,

Van egy kis problémám a Windows 10-en a hot swap funkcióval.
Adott egy Gigabyte B450 Aorus Elite alaplap, és mostanában vettem észre, hogy nem mindig megy a menet közben a HDD csere.
Pontosabban van 8db 2,5"-ös eszközöm, ebből kettő SSD. Ezekre csinálok különböző bizt.mentéseket.
A két SSD, és egy Western Digital HDD simán cserélhető menet közben mindig felismeri a gép.
A többi HDD-t (Samsung, Hitachi) csak akkor látja a Windows, ha indításkor benne vannak a gépbe és a mobil rack bekapcsolt állapotban van.
Ha kikapcsolom a mobil rack-et, és újra bekapcsolom, akkor már semmi, csak egy újraindítás segít. :W
Próbáltam már a chipset drivert újra telepíteni, de hozott eredményt.
A biosban a sata ahci beállításon van, egyéb beállítás nem igazán találtam erre vonatkozóan.

Megköszönném ha valaki tudna segíteni a probléma megoldásában.

(#112983) #22743424 válasza ZoleeWolf (#112982) üzenetére


#22743424
törölt tag

Pedig lenni kell a biosban olyan kapcsolónak, hogy hot swap vagy hot plug. [link]

(#112984) Doky586 válasza ZoleeWolf (#112982) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pata, sata? esata? usb?

[ Szerkesztve ]

(#112985) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!
Focus assistnál lehet állítani, hogy bizonyos appok whitelist-esek legyenek?
Gondolok itt arra, hogy pl slack át tudjon csipogni akkor is, amikor a focus assist be van kapcsolva.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#112986) ZoleeWolf válasza #22743424 (#112983) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Köszi a tippet, átnézem még egyszer a biost, csak az a furcsa, hogy valamelyik eszköz meg megy...

(#112987) ZoleeWolf válasza Doky586 (#112984) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Mindegyik sata csatis.

(#112988) virkir


virkir
veterán

üdv

Sikerül copnom eme nagyszerű rendszerrel, kéne egy kis segítség.
Adott egy Hp Pavilion laptop amire felment a legutolsó MS-től letöltött build, majd a Hp oldaláról az összes driver.
Egyszerűen nem hajlandó wifire csatlakozni.
Eszközkezelőben minden hibátlan.
A hálózatot látja, igaz nagyon gyenge térerővel, ami már gyanús, de végigmegy a jelszóbeíráson, majd a megosztás engedélyezésen is és végül annyit ad, hogy nem lehet csatlakozni. De, hogy mi a nyűgje azt megtartja magának.
Mi lehet a gond?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#112989) tothjani81


tothjani81
senior tag

Hol tudok win 10 et venni? Olyat ami nem géphez kötött?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#112990) Lauda válasza tothjani81 (#112989) üzenetére


Lauda
félisten

Microsoft, Emag, sofware-codes, lizengo, goodoffer, ebay....

[ Szerkesztve ]

(#112991) Deer76


Deer76
aktív tag

"A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgáló alkalmazáshoz. "
Ez mi lehet?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#112992) tothjani81 válasza Lauda (#112990) üzenetére


tothjani81
senior tag

Eddig ok a dolog. Lejebb pontosabban kérdeztem. Mikyen verziót kell vennem ami nem géphez kötött hanem fiókhoz! Ha eladom a gépet a wint át tudjam költöztetni

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#112993) Bogyó bá' válasza tothjani81 (#112992) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Dobozos", Retail verziót.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#112994) Lauda válasza tothjani81 (#112992) üzenetére


Lauda
félisten

Bocsi, azt kérdezted hol vegyél kódot, nem azt, hogy milyet.

Retail kódot vegyél. Miután aktiváltad tudod ellenőrizni, ha a parancssort adminként indítod és elindítod az slmgr -dli parancsot. Ott kiírja, hogy retail vagy sem. Ha nem az, kérni kell új kódot.

[ Szerkesztve ]

(#112995) tothjani81


tothjani81
senior tag

Hálás köszönet. :R

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#112996) #73959936 válasza Lauda (#112990) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ha innét vásároltam honnét/hogyan fogok róla kapni számlát ? :U

Nem, nem jött semelyik email mellékleteként :(

(#112997) UnSkilleD válasza #73959936 (#112996) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nekem 2 emailt küldtek, az elsőben volt benne
"Click here to download your PDF receipt" link alatt, szóval nem szószerint csatolmány

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#112998) bolic


bolic
őstag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem az hogyha a Windows 10 már automatikusan legyalulta az utorrent 3.5 torrentező programot a Defender? Másik topikban ijesztgetett minket a TeeJay srác. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#112999) elder troll válasza bolic (#112998) üzenetére


elder troll
senior tag

qBittorrent-re cseréld szerintem, utorrenttel csak a gond van. Szóval ha tényleg törölné defender, akkor csak hálásak lehetnénk.

[ Szerkesztve ]

(#113000) #73959936 válasza UnSkilleD (#112997) üzenetére


#73959936
törölt tag

meg fogom nézni, ha gépközelbe leszek, de köszönöm....

azt megkérdezhetem mikor vásároltál ? hónapja, több ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.