Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111951) VGYke válasza Marci112233 (#111934) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Marci112233: ez volt a megoldás amit írtál, jobb katt, kötetek. mindkét SSD GPT! :C
King Unique: 2. pont: köszönöm, akkor egyenlőre nem foglalkozom a nem lefoglalt területtel. Lehet ezt telepítésnél automatikosan kreálta valamelyik szoftver? Mi?
A tárterület nem hiányzik, ha így érzi legjobban magát az SSD legyen, de kérdésem az, hogy így e a legjobb?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#111952) Geth válasza mezis (#111944) üzenetére


Geth
addikt

Biztos? Teszem azt win, majd bankolok, win, majd újra bankolni kellene, elég a kettő? Ne haragudj de hangosan röhögök :DD

[ Szerkesztve ]

(#111953) #86564352 válasza VGYke (#111951) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én úgy tudom az SSD-nek mindegy a 10% ajánlott szabad terület hogyan van, particionálatlan területen is jó ahogy most a képeden látszik, tehát nem kell csinálnod semmit, viszont ha akarod úgy is jó fogod a C-t és kiterjeszted az üres helyre és figyelsz nem rakod tele. Amúgy attól se lesz baja ha a szükség úgy hozza néha majdnem csurig töltöd adattal az SSD-t, csak tartósan nem ajánlott tele használni, legyen azért szabad hely. Jobban érzik magukat a cellák úgy. Első kicsi SSD-nél én néha rákényszerültem egy-két hétig csak 5 GB szabad hely volt, nem vette zokon.

(#111954) mezis válasza Geth (#111952) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha így kapkodsz össze-vissza, akkor lesz az 22 is. ;] :D

mezis

(#111955) King Unique válasza VGYke (#111951) üzenetére


King Unique
titán

Az újratelepítésnél biztosan nem, max. te magad, ha már eleve olyan volt és nem törölted teljesen a lemezt, hanem csak a C-t formáztad. Ha nem az előbbi az oka, akkor utólag manuálisan lett a kötet zsugorításával annyi leválasztva, vagy esetleg az SSD gyári szoftverével, ha telepítve van és annál van olyan funkció.

Mint az előző válaszban le van írva, nem létszükséglet nem lefoglalt terület (unallocated) hagyni az SSD-n az OP miatt, jó az úgy is, ha van mindig X % szabad terület a már meglévő partíción. Max. pl. azoknak javasolt elkülöníteni biztos ami biztos alapon, akik nem figyelnek oda az utóbbira, csaknem telemásolva használnák az SSD-t. A 10-15% meg amúgy nincs kőbe vésve, lehet az pl. 3-5% is, ha gyárilag már el van különítve az SSD-nél a tárolókapacitás egy része az előbbi célra, lásd az ezen cikk 3. pontjában leírtakat.

(#111956) Geth válasza mezis (#111954) üzenetére


Geth
addikt

Nálam nincs dualboot, a Te ajánlásodról volt szó.

(#111957) seger


seger
addikt

Hello

Szereztem egy laptopot. Ssd-t raktam bele.
Biost mire kell állítani? Ahci vagy compatible?

(#111958) Pyttawrx válasza seger (#111957) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ahci

(#111959) tutitibi válasza Piftuka (#111048) üzenetére


tutitibi
senior tag

A Goodoffer-es licenkulcs is ilyen ? Az legális az EU-ban ?

(#111960) VGYke válasza King Unique (#111955) üzenetére


VGYke
addikt

Szerintem eleve "olyan volt" és "nem töröltem teljesen a lemezt, és csak a C-t formáztam" … -kb. szerintem is, de így utólag már nem tudom.
A lényeg: nagy bajom lesz abból, ha így hagyok mindent ahogyan van?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#111961) King Unique válasza VGYke (#111960) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem lesz. :N A többi meg le van írva az előző válaszokban.

(#111957) seger:
Alapesetben és elsődlegesen nyilván az AHCI módra, aszerint kellene telepíteni. Ha már van rajta W10 telepítve - nem derült ki - és az netán pl. IDE módban lett, akkor a másik lehetőségre, ha az arra vonatkozik. A TRIM akár ilyenkor is működhet a gyári, windowsos driverrel, vagy akár utólag is átállítható AHCI-re.

[ Szerkesztve ]

(#111962) Lauda válasza VGYke (#111960) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi bajod nem lesz és az ssd-nek sem lesz baja. Csak ne egyenlőre ne foglakozz vele. ;)

(#111963) seger válasza Pyttawrx (#111958) üzenetére


seger
addikt

Köszi szépen!

(#111964) seger válasza King Unique (#111961) üzenetére


seger
addikt

Új ssd. Most lesz telepítve!
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#111965) VGYke válasza Lauda (#111962) üzenetére


VGYke
addikt

King Unique, Lauda és mindenkinek aki írt: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#111966) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis szakmai segítségre lenne szükségem, mivel elég kezdő vagyok ebben a témában és némi fogalomzavarom is akad: van egy frissen telepített Win-em, beállítva rajta minden, ahogy nekem megfelel, illetve felrakva rá minden nekem szükséges program. Szeretném ezt az állapotot úgy lementeni, hogy egy kényszerű vagy tervezett újrarakáskor ne kelljen mindent előröl kezdeni beállítani, telepíteni. Illetve szeretném, ha a rendszeren történt napi változások (frissen telepített programok, mentett webhelyek, stb.) "átvezetődnének" a lementett állapotba. A kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan, mivel a legcélszerűbb megtennem és ez, amire szükségem van most klónozás vagy "csak" biztonsági mentés? :F Köszi a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#111967) King Unique válasza Mr.Mercury (#111966) üzenetére


King Unique
titán

Biztonsági mentésre, ami megoldható a Windows 10 beépített eszközével, valamint a népszerű Macrium Reflect és egyéb külső programmal szintén. A célmeghajtó - amire a lemezképfájl lesz mentve - pedig lehet belső és külső HDD/SSD egyaránt, valamint akár hálózati tárhely is.

(#111968) Mr.Mercury válasza King Unique (#111967) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Értem, köszi a választ! Akkor gondolom ezek közül találok olyan programot ahol beállítható a napi szintű változásátvezetés a mentésbe automatikusan? :U

Mercury

(#111969) King Unique válasza Mr.Mercury (#111968) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben egy-egy fontosabb állapotról szokás teljes rendszermentést, teljes lemezképfájlt készíteni. Ha ezen felül napi szintű különbségi / növekményes mentést akarsz, akkor akár az is megoldható, tud ilyet pl. az AOMEI, EaseUS és a Macrium szoftvere is. De egyrészt pl. a növekményes mentés van amelyiknél a free verzióban nem érhető el (pl. Macrium). Másrészt ha napi szinten mentesz folyamatosan, akkor az + tárhelyet igényel. Plusz szükség esetén külön beállítást (példa) az automatizálás, régebbi és már nem használt mentések törlése, stb.

[ Szerkesztve ]

(#111970) norba69 válasza Mr.Mercury (#111968) üzenetére


norba69
senior tag

A Macrium free verziója nem támogatja az inkrementális mentést, ingyenesből én az Easeus Todo Backup Free-t használom, ha ilyen igény van.

(#111971) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Azt be lehet valahogyan állítani, hogy amiikor a tálcán lévő keresőt használom, ne az edget nyissa meg, hanem a firefoxot:

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#111972) Lauda válasza alratar (#111971) üzenetére


Lauda
félisten

(#111973) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok, biztos rosszul keresek, de nem találtam megoldást a nyűgömre (mindenki máséra meg igen :D)
Szóval annyi a problémám, hogy az USB pendrivejaim nem jelennek meg a fájlkezelőben. Működnek, total commanderben látom őket, meg akkor is, ha a fájlkezelő címsorába beírom a betűjelüket, de maguktól illegalitásban maradnak.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#111974) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Teamviewer helyett tudtok mondani ilyen progit, ami ingyenes? Nem tudom használni, hiába regisztráltam teljesne újra, üzleti célú felhasználást sejtett és nem engedi itthon használni :(

(#111975) Doky586 válasza kalapacsolok (#111974) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

AnyDesk vagy a win10 beépített 'gyors segítség'...

(#111976) alratar válasza Lauda (#111972) üzenetére


alratar
addikt

Köszi.
Reméltem, hogy egyszerübben is megoldható, de sajnos akkor nem. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#111977) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Játék közben valami billentyű kombinációval letiltottam a Windows gombot. Hogyan lehet feloldani? A jóbarátom nem segít megoldani a problémát. :W

(#111978) seger válasza King Unique (#111969) üzenetére


seger
addikt

Tudom nem ide kellene, de hátha tudsz segíteni. Olyan progi ami windows server 2012 alatt működik? Rendszert kellene backuppolnom.
Köszi

(#111979) kalapacsolok válasza Doky586 (#111975) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

megnézem, köszi!

(#111980) bacsis válasza King Unique (#111811) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGET!
Szóval a megoldás, amiért nem látta a gépet:
Avast uninstalál, majd az eszközkezelőben az USB eszközöknél az USB háttértár-at eltávolítottam, ismét ráfrissítettem a csatlakoztatott eszközökre, és akkor már úgy ismerte fel, hogy egyből adott neki meghajtó ikont :)

(#111981) vlevi válasza ritkaság (#111977) üzenetére


vlevi
nagyúr

Billentyűzete válogatja. Tesoronál az Fn+Win gomb tiltja le.
Ozone-nál, ha átváltasz gamer módba, akkor tiltja le a win gombot.

(#111982) cool13


cool13
őstag

Sziasztok! Ma reggel kb 10 perc volt mire elindult a Win10. Mikor végre észhez tért, attól kezdbve jó minden. Gondoltam, kíváncsiságból feldobom ellenőrzés miatt a Malwarebytes programot, az Eset mellé. Nem talált semmit, uninstall. Itt jön a gond, nem tudom eltávolítani. Feldobja az ablakot, a program eltávolítására, de nem történik semmi. Próbáltam csökkentett módban is, ott sem. Mi tévő legyek?

(#111983) Marci112233 válasza cool13 (#111982) üzenetére


Marci112233
őstag

IOBIT unistaller vagy Revounistaller. Én előbbit használom, és még nem volt olyan program amit nem szedett le.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#111984) ritkaság válasza vlevi (#111981) üzenetére


ritkaság
tag

Szia!
Egyik sincs.
[link] Ez egy sima Zalman. További ötleteket pls. :R

(#111985) Geth válasza ritkaság (#111984) üzenetére


Geth
addikt

A bill-eden található Window key lock gombot próbáltad?

(#111986) King Unique válasza bacsis (#111980) üzenetére


King Unique
titán

Szóval akkor nálad is az Avast okozott ilyen gondot, ami már a legelső válaszban linkelt hozzászólásban is említve volt potenciális hibaforrásként. Elképesztő, hogy nem bírják ezt a hibát kijavítani és sorozatosan többeknél is gondot okoz az USB-s eszközök kezelésénél... De akkor szerencsére már megszabadultál tőle és lám a probléma is megoldódott. :D :)

(#111973) Dexter68:
Avast, vagy egyéb hasonló? :DDD
Amúgy érdekes, mert Windowson alapesetben a cserélhető lemezként kezelt pendrive-ok akár még tényleges partíció és annál meghajtóbetűjel nélkül is megjelennek a fájlkezelőben. Egyébként meg lásd az előbb linkelt válaszban + az ebben lévő megoldási javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#111987) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Windows 10 alvó állapotból való visszatéréssel vannak problémáim. Ha elmegy alvóba, semmivel nem tudom felébreszteni, mivel a bekapcsoló gombomnak annyi. Szét kell kapni a tabletet (Fujitsu Q702), hogy bekapcsoljam, ezért nem is szoktam kikapcsolni. Így hát kitaláltam, hogy elküldöm szunyókálni, ha nem használom, mégse pörögjön 0-24. Igen ám, de a bekapcsoló gomb keltené föl, vagy a fedél kinyitása (ja, a zsanér sem jó, így azt se tudom erre használni :D). Kérdésem az lenne, hogy van-e valami trükk, vagy billentyű kombináció az ébresztésre, vagy valamilyen alkalmazással ki lehet-e osztani valami más billentyűt az ébresztéshez a főkapcsolón kívül. Köszi előre is a segítséget!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#111988) _ ĐanieL™ válasza hito (#111987) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Enterre, egérkattintásra is ébrednie kéne :K

(#111989) bacsis válasza King Unique (#111986) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, az Avast... Fontos megjegyezni, hogy nem volt elég uninstalálni, és restartolni a gépet, ezután az USB eszközöknél az "USB háttértár"-at el kellett távolítanom, majd ráfrissíteni újból az eszközökre, és csak ezután lett jó.
Azért merem kijelenteni, hogy az Avast volt a ludas, mert előtte én próbálgattam az eszközkezelőben játszani, hogy eltávolítom, újra hozzá adom, frissítettem az "USB háttértár" illesztőjét, nem lett jó. Avast eltávolítása után viszont pöccre

(#111990) hito válasza _ ĐanieL™ (#111988) üzenetére


hito
nagyúr

Semmire sem teszi :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#111991) King Unique válasza bacsis (#111989) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az teljesen nyilvánvaló, hogy az Avast miatt volt, többeknél is az okozott ilyen / ehhez hasonló gondot, ami az eltávolítása után megszűnt. Ha a legújabb verziójánál volt ez és még mindig nem javították, akkor az meg pláne siralmas... De mindegy, most majd legalább +1 ok lesz a kerülésére. :DDD

(#111992) King Unique válasza seger (#111978) üzenetére


King Unique
titán

Ott is van erre helyi lehetőség, mint pl. ez. Az említett külső programoknak pedig vannak kifejezetten szerver kiadásokhoz való változataik is, ha olyanra céloztál.

(#111993) ritkaság válasza Geth (#111985) üzenetére


ritkaság
tag

Kösz! :R Nem is tudtam, hogy van ilyen. :W

(#111994) Mr.Mercury válasza norba69 (#111970) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

@King Unique: Igen, szeretnék különbségi mentést csinálni, ha végső soron nem is napi, de heti szinten jó lenne, ha menne.
Köszi, az Easeus-t megnézem, ha tudja free-ben azt, amit szeretnék. :R

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#111995) vlevi válasza Mr.Mercury (#111994) üzenetére


vlevi
nagyúr

Különbségit (differential) tud a Macrium free is.
Novekmenyest (incremental) csak az Easeus free, és a Macrium fizetős tud.
A mentés mérete szempontjából nem mindegy.
Viszont az incremental backup visszaállításához kell az összes korábbi is.
Pl évente csinálsz teljes mentes, havonta differential, és hetente incremental backupot.
Akkor egy október 20-i visszatöltéshez kell a januári teljes, az október 1-i differential, és az október 1 óta készült összes incremental backup (3, v. 4db).

[ Szerkesztve ]

(#111996) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win to Go (win10) USB meghajtón szeretném bekapcsolni a bitlockert a C: partíción.
Meglehet ezt csinálni?

Jelenleg csak a D: n van bekapcsolva, de szeretném egyben tudni a USB meghajtót (nem kettéparticionálva), de jelenleg a Cre nem kapcsolható be. Ez a hibajelzés:

Tulajdonképpen az E meghajtóról minden adatot áttennék a C-re, majd törölném a E-t, a C-t kiterjeszteném majd bitlockerrel lezárnám. (AES256 szükséges, de ezt már a localsecpol-ba beállítottam)

(#111997) Mr.Mercury válasza vlevi (#111995) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Akkor, ha jól értelmeztem a különböző mentési módok mechanizmusát számomra talán a különbségi mentés a kifizetődő. Megnézem a Macrium-ot is, köszi! :R

Mercury

(#111998) King Unique válasza Doky586 (#111996) üzenetére


King Unique
titán

Azért mert a Windowst tartalmazó rendszerpartíción (C) a BitLocker használatához alapesetben eleve TPM kell, anélkül max. ezzel a módszerrel oldható meg. Meg jelen esetben amúgy is az utóbbival kell, mivel a hivatalos leírás alapján WTG-nél nem is használható az előbbi. Egyébként működhet, ami a GYIK-ben + itt is le írva, valamint ennél konkrétan szemléltetve.

(#111999) ddmb


ddmb
aktív tag

Adott egy Lenovo G505 gép, amelyhez vannak Win10x64es driverok. Megpróbáltam hát felrakni az érintetlen Windows 1909 Pro 64 bites verziót. Felmegy a Windows szépen, internet kapcsolat nélkül, aztán első dolgom kiadni a powercfg /hibernate off parancsot. Újraindítom a gépet, és ezek jönnek:
Fekészülés az automatikus javításra
Számítógép diagnosztizálása
Automatikus javítás (Nem megfelelően indult el a számítógép)
...
[Újraindítás] [Speciális lehetőségek]
Akár GPT-UEFI-ben, akár MBR-BIOS-ban rakom fel, ezt kapom. Hogy lehetne orvosolni?

(#112000) Pyttawrx válasza ddmb (#111999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hdd/ssd állapota?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.