Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112401) forras2 válasza seger (#112394) üzenetére


forras2
őstag

Böngészőkben új lapot nyit.
Mivel minden bőngészőben ez működik, ebből gondolom, hogy ez win gyorsbill lesz.

(#112402) Dzsolo válasza Pyttawrx (#112052) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszönöm mindenkiek a segítséget.

A Pendrive volt a hibás....... gyári BMW Motorrados...... A SanDiskkel egyből települt.......

[ Szerkesztve ]

(#112403) c64fanhun


c64fanhun
tag

Sziasztok!

Lenne pár problémám ezzel a csodálatos rendszerrel. Most épp letölt egy összesítő frissítést, de pár frissítéssel ezelőtt is fent állt az a probléma, hogy ha létre hozok egy új fiókot (mindegy, hogy rendszergazdai vagy sima), akkor abban a start menü nem képes megnyílni, meg a tálcán is hiába kattintok bármire az nem működik. Nem lenne rossz egy ilyen "vendég" fiók, mert néha tesóm használná a laptopom, de nem szeretném, ha a cuccaimhoz hozzáférne. Végső megoldásként kitaláltam, hogy jó, akkor még is, de a jelszavam nem árulom el (mert elég hülyén hangzik :D), aztán csináltam egy pin kódot. Ez oké, működik is, viszont szeretném törölni, de em hagyja, nem tudom miért. Ezt írja:

Microsoft fiókkal nem vagyok belépve, direkt úgy telepítettem, egyedül az office-ba, meg visual studioba programozás miatt.
Húzzam újra a rendszert esetleg, vagy van valami kellemesebb megoldás, egeditbe kicsit belenyúlni? :)

[ Szerkesztve ]

(#112404) Cs1csó válasza Lauda (#112389) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs, jobb a tiszta telepítés pendrive-ról, a pl. noti gyári Windows 10-el akkor nem is kell kódot beírni, mert automatikusan felismeri a gyári Windows 7-et. Plusz ez az upgrade lassú.

(#112405) Geth válasza enginev3.0 (#112383) üzenetére


Geth
addikt

Pont ahogy kérted :P
(Nem írtad hogy kell folyamat sáv, más meg honnan találta volna ki. Nem megy ez a kérdezés dolog...)

Ha sávot nem is, a robocopy mutat státuszt (%).
Ha bonyibb kell, érdemes lehet áttérni powershellre, ott lehet scriptelni progress bart is.

(#112406) Lauda válasza Cs1csó (#112404) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi! Igaziból amiatt gondoltam az upgrade mellett, mert ugye belakott gép, nem kellene mindent újból telepítgetni. Csak azon gondolkodom, hogy ugyanolyan stabil és jó rendszer lesz-e ha upgradelem azt a gépet, mintha frissen telepítenék mindent. HP Brand gép, szóval nem hiszem, hogy bármi gond lenne driverek terén például. ;)

(#112407) Cs1csó válasza Lauda (#112406) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem nem lesz stabil, persze kipróbálhatod és ha IGEN akkor örülés! Ha nem akkor csak elment az upgrade-del némi idő.

(#112408) Lauda válasza Cs1csó (#112407) üzenetére


Lauda
félisten

Épp ez ami miatt bizonytalan vagyok a dologban. Inkább tolok rá egy frisset, az a biztos. Köszi a löketet! :K

(#112409) Zsoxx válasza seger (#112400) üzenetére


Zsoxx
senior tag

SSD-re telepítésnél miért kell lehúzni a HDD-t?

(#112410) Hunter2


Hunter2
addikt

Létezik megoldás Win 10 home S mode-ból sima Home-ra átkapcsolásra , mármint olyan amihez nem kell MS fiók.
Gyárilag olyan win10-el adták a laptopot amire csak a store-ból lehet alkalmazást telepíteni. Agyrém!!

Zsoxx
Mert a windows install néha hajlamos több különböző eszközre települni, pl az 500Mb-os particiót a HDD-re rakja a többit meg az ssd-re.
Ha a HDD-t lekötöd biztos nem lesz ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#112411) sz.j válasza Zsoxx (#112409) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hogy az oprendszer működéséhez szükséges összes partíció egy tárolón legyen

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#112412) Pyttawrx válasza sz.j (#112411) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez megy anélkül is, hogy lehúznád. Azért javadoljuk, hogy véletlen nehogy rossz partíciót formmázzon meg valaki. :)

(#112413) Zsoxx válasza Hunter2 (#112410) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Értem, kösz. Egyébként ez csak a Win10-nél ajánlott? Mert nekem a HDD-n 2 régebbi windows van, és nem volt ilyen probléma telepítésnél / utána.

(#112414) jokeph válasza Sub-ZeRo (#112398) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van biza. a legújabb (tavalyi) 175 MB - csak a Burning ROM sallang nélkül). ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#112415) King Unique válasza OldMike (#112399) üzenetére


King Unique
titán

Csak a frissítési problémád miatt nem feltétlen kell klasszikus reinstall, van egyéb lehetőség is, ami egy másik válaszban is le van írva. De ha mindenképpen tiszta telepítést akarsz, akkor oké, csináld azt. Ahol a célmeghajtón nem szimplán csak a C-t, hanem a rendszer számára létrehozott kisebb partíciókat is törölni kell. Illetve ha nincs a lemezen semmilyen fontos adat, külön D partíció fontos adatokkal, akkor a teljes lemezt célszerű törölni. A telepítéshez meg ott van a korábbi válaszban linkelt leírás, valamint több fizikai meghajtónál az ilyen esetek elkerülése végett az ennek a második felében leírtak.

(#112409) Zsoxx:
Nem feltétlen muszáj minden esetben lehúzni, lásd az előbb leírtakat, valamint nemrég szintén szintén volt erről szó.

(#112416) sz.j válasza Pyttawrx (#112412) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha valaki rossz partíciót formázna meg az ne is kezdjen hozzá ... De ha cinikus lennék, akkor azt is írhatnám, hogy akkor azt meg is érdemli.

Amúgy meg már nálam is előfordult (win7-nél), hogy a Rendszer számára fenntartott partíciót (100MB) nem az SSD-re rakta hanem a HDD-re ...., úgy hogy én a későbbiekben is lefogok minden más tározót húzni egy esetleges friss telepítésnél.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#112417) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Az új Edge-ben működik a szinkronizálás a chrome könyvjelzőivel? Tehát a jelenleg használt Chrome-böngészőmben lévő könyvjelzőim-mappáim átvihetők az edge-böngészőbe? És utána működik a szinkronizálás folyamatosan?

(#112418) paolinho válasza norba69 (#112397) üzenetére


paolinho
őstag

Végül is egy próbát megér, bár én egy 512-es SSD-vel adnám az enyémet neki, de még akár ez os bejátszhat.
Csak külső íróm van, de még nagyritkán szoktam vele audió CD-t kreálni, arra meg tökéletes nekem a Nero is.

(#112419) #86564352 válasza VGYke (#112395) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha a régi Edge-ben meg tudtad nyitni a beállítások menüt, akkor az újban is meg kéne nyitni és körülnézni. :)

Megjelenés menüben bekapcsolod mutassa a kezdőlap gombot és beállítod mi legyen az: [kép]
Mivel induljon: [kép]
Új lapon csavarkulcs és a kinézetén tudsz kicsit állítgatni: [kép]
Kereső átállítása a privacy lap alján a címsor beállításai [kép] és ott add meg: [kép]

Van egyébként külön Edge topik: [link]

(#112420) seger válasza Zsoxx (#112409) üzenetére


seger
addikt

Csak egy biztonság az adatoknak. Több alkalommal írták mások, hogy véletlen rosz partíciót töröltek telepítéskor.
Nem kell, nem közelező, csak nagyobb biztonság. Főleg ha valaki nem tapasztalt.

(#112421) trialboj


trialboj
őstag

Csak nem találok megoldást a fura fagyásokra. A gép lefagy miután kikapcsol a monitor, de igazából mégsem fagyott meg, mivel ha zene megy akkor az folytatódik, sőt ha értesítés jön fb-on azoknak is hallom a hangját, csak már nem tudom ébreszteni a gépet sehogy sem.

Van bárkinek tanácsa mit lehet kezdeni? AMD proci és vid kari van, legfrissebb szoftver ez utóbbi.
Kezd megőrjíteni, hogy lefagy, de nem tudom mi okozhatja. Neten milliónyi hasonló eset van, mondjuk olyat nem találtam ahol más is azt írta volna hogy megy a zene de a gép nem ébred fel többet.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#112422) Cs1csó válasza trialboj (#112421) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akármi lehet:
- áramtalanítani a gépet, kitakarítani, megmozgatni a csatlakozókat, akár mindent kihúzni majd visszadugni (monitor, USB-s eszközök stb.)
- a mostani rendszerről egy mentést készíteni majd legfrissebb Windows 10-el csinálni egy tiszta telepítést - a korább rendszer partícióról mindent gyalulni - majd hagyni a driver-ek telepítését a WIndows-ra - csak ami szükséges azt manuálisan pl. VGA driver - ezután feltelepíteni azt minimális programot és használni olyan szituációban amikor korábban már megjelent a hiba, ha ekkor is előjön akkor lehet hardver RAM, tápegység, alaplap akármi lehet vagy találsz cserealkatrészeket amikkel tesztelheted magad vagy irány egy szerviz.

(#112423) lovi27 válasza trialboj (#112421) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem ez nem lefagyás, hanem nem kapcsol vissza a videojel.
Első körben tiltsd le a monitor kikapcsolását. X perc után lehet képernyővédő, de ne kapcsoljon ki a monitor. Ha így nincs gond lehet tovább gondolkodni.

(#112424) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.
Win 7-t volt a laptopon átálltam win 10-re.Egy Op-com-ot használtam rajta.Usb v2 interfészt sikerűlt feltelepíteni,de utána kidob az egyéb eszközökbe egy usb serial portot.Na azt sehogy nem tudom fel telepíteni.Driver hozzá sehol hiába kutakodtam.Ti vagytok az utolsó esély.Ha nem megy vissza állok Win 7-re.Tud valaki segíteni nekem?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#112425) King Unique válasza javorszky (#112424) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat a pendrive-os esetek mintájára. Ha netán nálad is Avast van telepítve, akkor meg egyértelmű a teendő... :DDD
W7-re meg amúgy nem sok értelme van visszaállni, pláne hosszabb távra és online használat mellett, hiszen pont most szűnt meg a támogatása, legalábbis a home userek és a nem ESU ügyfelek számára.

(#112426) javorszky válasza King Unique (#112425) üzenetére


javorszky
tag

Köszönöm átolvasom hátha közte lesz a megoldás!Amúgy nincs vírus írtó fent!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#112427) mezis válasza javorszky (#112424) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek között nincs használható (VÍRUSMENTES) ?

mezis

(#112428) javorszky válasza mezis (#112427) üzenetére


javorszky
tag

Ehez van driver fel is megy op com usb v2 ott van a képen az usb eszközök között.Az usb serial port nem megy.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#112429) mezis válasza javorszky (#112428) üzenetére


mezis
nagyúr

Az kevés neki. Az USB még rendben de az USB után még van egy soros portot kezelő chip. Ennek kellene még a drivere. Ha meg lenne a chip típuse, lehetne próbálkozni a gyártói oldalon.
Nekem eddig egy CH340/341-es chip-el volt dolgom, az most Win10 alatt is rendben működik. [kép] Csak a drivert szabad feltenni, mert az egyebeknél valami gyanús dologra is készül!
Még Win7 alatt találkoztam a PL2303-as soros chip-el. Annál csak az volt a gond, hogy "szeméttel" indult, így ejtettem a programomból. Állítólag az volt a gond, hogy utángyártott, hamisítvány volt a chip.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#112430) trialboj válasza lovi27 (#112423) üzenetére


trialboj
őstag

Ez a képernyővédő NAGY ötlet ki is próbálom majd, most kifújtam mindenből a port, újrakentem a proci pasztát, átpiszkáltam a csatlakozókat, egyelőre nem fagyott, remélem meg is oldódott, de ha mégsem akkor, ezt a képernyővédő dolgot kipróbálom.

BTW off, de tudja valaki első sorban miért jelentek meg a képernyővédők? Régen nem tudtak kikapcsolni a monitorok? Eleve az lenne az igazi képernyő védelem, ha a monitor szinte azonnal kikapcsolna amint felállsz a gép elől.

(#112422) csicso82
Az elsőt megcsináltam, a 2. már túl bonyolult remélem annyira nem fajul el, hogy ismét újra kelljen húzzam a wint. Szerviz szerintem már nincs a városban, főleg olyan ami képes lenne bemérni egy ilyen hibát, ezt nem tudom szándékosan előidézni, van hogy napokig ok, aztán megint előjön.

Kösz a tippeket

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#112431) lovi27 válasza trialboj (#112430) üzenetére


lovi27
addikt

Nem kell annyira félteni ezeket a mai monitorokat. Nem mennek olyan hamar tönkre. A mai világunkban meg úgyis hamar rád tukmálják, az a trendi, hogy újat kell venni és akkor majd egy agyon vigyázott kerül a szemétbe. Az jobb? Meg kell találni az optimumot. :D

Minden, amit tudnod kell a képernyővédőkről

(#112432) Marci112233 válasza trialboj (#112430) üzenetére


Marci112233
őstag

Nálam 10 percre van állítva a képernyő kikapcsolása a Win-ben.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#112433) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!
Telepítettem egy Win10-et, és azóta gond van gyerekek Minecraftjával..
A VGA csak 300MHz-en hajlandó működni és így laggol a játék mint állat.
Win7 alatt semmi gond nem volt, ezért gondolom hogy az oprendszeren kellene valamit faragni. Találkozott már valaki ezzel a problémával?
Java alapú volt a telepítő.
Driverek fent vannak.

(#112434) Doky586 válasza Lacpac (#112433) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ennél még a 16 éves P4 gépem AGP videokártyája is többet tud: 351MHz [kép]
Igaz ez nem a win hibája.. :U

[ Szerkesztve ]

(#112435) Lacpac válasza Doky586 (#112434) üzenetére


Lacpac
őstag

Igen, ez 1075-öt tudna, ha az energiatakarékos hülyeségéből ki tudnám léptetni. Ja, más játék megy gond nélkül..
Nos, ami változott, az az oprendszer volt... W7 ok -W10 szopi...
Ezért gondolnám, hogy az oprendszer finomhangolásával/valami átállításával normális működésre lehetne bírni a vga-t.

[ Szerkesztve ]

(#112436) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Tényleg csak megadott online microsoft fiókkal lehet elérni, hogy a gépen win 7-es "szülői felügyelet"-nek megfelelően blokkolva legyenek automatikusan induló programok egy "egyprogramos" második fiókban?
Win7-en így el tudtam érni, hogy anyukám ha játszana, akkor ne poppanjon fel neki minden automatikusan induló program ÉS így nekem sem kellett a profilmappámba telepíteni MINDENT...( + van amit nem is lehetne...) Újabb haladási gyöngyszem?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#112437) bebeago válasza trialboj (#112430) üzenetére


bebeago
tag

Üdv!
"Eleve az lenne az igazi képernyő védelem, ha a monitor szinte azonnal kikapcsolna amint felállsz a gép elől."
Én ezt használom:
Sordum Monitor Off v1.1
Portable, konfigurálható, szerintem egy próbát megér!

(#112438) trialboj válasza lovi27 (#112431) üzenetére


trialboj
őstag

Köszönöm, én nem is féltem egyáltalán, nagyon jó dell monitoraim vannak, lassan 10 éve mennek. Viszont az áramot nem pazarlom feleslegesen, és mivel sokszor itt hagyom a gépet, 3 percnél szeretem ha kikapcsol. /De ez a probléma akkor is előjött mikor 10 percre állítottam/ Most hátha elég volt neki hogy átmozgattam kicsit a kábeleket.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#112439) Geth válasza ledgeri (#112436) üzenetére


Geth
addikt

Mi a fene az a poppanni? És miért nem állítod be a progikat úgy, hogy ha automatikusan indul is, ne "poppanjon"?
Egyébként az MS fiók nem fáj :)

(#112440) Bogyó bá' válasza Geth (#112439) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"... az MS fiók nem fáj..."
Vagy legalábbis nem nagyon. :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#112441) Geth válasza Bogyó bá' (#112440) üzenetére


Geth
addikt

Konkrétan semennyire :D

(#112442) mezis válasza Geth (#112439) üzenetére


mezis
nagyúr

"...az MS fiók nem fáj"
Azért legyen kéznél egy marék Cataflam. :DDD

mezis

(#112443) Geth válasza mezis (#112442) üzenetére


Geth
addikt

?

[ Szerkesztve ]

(#112444) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Vettem pár Win10 licenszet.. amivel nincs is semmi gond működnek, de...
Az asztali gépre feltelepítettem fut minden szépen, utánna elővettem a rohangálós laptopomat, arra is felment ( természetesen másik kulcsot használva) utánna jött a fiókbeállítás email cim megadása és kidobott egy olyat hogy ez már használatban van...
Hát persze én használoma nagy gépemen.
Közbe paralell telepítettem a kis tapizós ASUS omra is és ott ugyan ezt dobja...

Ugyan azzala fiókkal ( de persze másik termékkulcsal ) nem léphetek be több gépre?
Jelen pillanatban nekem van 3 gépem, akkor kell csinálnom 3 microsoft fiókot?

(#112445) Doky586 válasza SwissAirplan (#112444) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem új fiókot kell létrehozni, hanem a meglevőbe belépni..
Egyébként 10 PC csatlakozhat egy fiókhoz (tudtommal)

(#112446) SwissAirplan válasza Doky586 (#112445) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

hát a gépháznál ha rámegyek a fiókra akkor a névnél az én nevem jelenik meg és az a microsoftfioknév ( skypenév) amia nagy gépemen...
De folyamatosan dobja a hibaüzenetet hogy fiokművelet kell neki.. és amikor kéri az email cimet akkor ugyan ugy kidobja hogy ez már használatban van... :(

(#112447) vaakuum


vaakuum
addikt

Help pls!
Win 10 esetén hogyan lehet az óránál a másodpercet állítani? CSak perceket enged előre vagy hátra, de a másodperceket érinte4tlenül hagyja. Tehát ha én 8 perc 55 másodpercnél rányomok, hogy 9 perc legyen (5 másodperccel szeretném csak előbbre állítani, az óra akkor is 9 perc 55 másodpercre áll át, ami nem 5 másodperc, hanem egy perc eltérés lesz. Mi a megoldás?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#112448) mezis válasza Doky586 (#112445) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem is volt kalandom MS fiókos Win10 installálással.
Újra installáltam, de akkor már kihúzott UTP kábellel.
Azóta működik rendben, gondtalan az életem:
MS-ből csak annyit, amennyi feltétlenül szükséges. ;]

mezis

(#112449) #21346560 válasza vaakuum (#112447) üzenetére


#21346560
törölt tag

Várd meg amíg egész lesz....

(#112450) Armagedown válasza vaakuum (#112447) üzenetére


Armagedown
őstag

Nézd meg a BIOSban, hátha ott lehet a máodpercet is állítani.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.