Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112451) liszi70


liszi70
nagyúr

Elkezdtem használni az új Edge böngészőt, eddig tetszik, számomra használhatóbb, mint az előző.
1. Az új Edge böngésző a Microsoft-fiókomba szinkronizál, ugyanúgy, mint ahogy a Google Chrome a Google-fiókomba?
2. A chrome-ban használatos bővítmények hogy tehetők be az Edge-be? Konkrétan a Hover Zoom+ vagy Imagus bővítmény kellene, amik kis képek kinagyítására használatosak. Vagy ha ezek nincsenek edge-re, akkor melyik bővítménnyel lehetne pótolni?

[ Szerkesztve ]

(#112452) #86564352 válasza liszi70 (#112451) üzenetére


#86564352
törölt tag

1. igen
2. Edge alól elmész a Chrome áruházba megkeresed a kiegészítőt, feldobja engedélyezd a külső forrásból származó kiegészítők telepítést, leokézod és telepíted. Vagy Edge kiegészítők lap alján bekapcsolod, ugyanaz. Idővel a Microsoft kiegészítő áruházba is átkerülnek a népszerűbbek, ha nem akkor a Chrome áruházból.

(#112453) svgyula válasza vaakuum (#112447) üzenetére


svgyula
addikt

Nem értem a problémádat! Vezérlőpult-dátum idő beállítása-idő módosítása kijelölöd a másodperc "rublikát" egérrel beírsz 2db 0-át és amikor nekem jó ráböksz az ok-ra. Azért ezt illene tudni............ :K
Viszont ha be van jelölve a szinkronizálás akkor lehet csak pár percig fog tartani és megint elmegy ahhoz amihez szinkronizál, vagy szimplán sz@r az alaplapi óra és 1-2 perc eltéréssel méri az időt naponta.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#112454) liszi70 válasza #86564352 (#112452) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jaaa, oké! Az edge beállítása ide irányított, itt meg semmit nem találtam, ami kellett volna. :) Köszönöm!

(#112455) ledgeri válasza Geth (#112439) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mert nem akarom hogy automatikusan induljon nála! Sőt el se indulhasson semmi más, csak az ami kell... w7 tudta... w10 meg csak fullos online jelenléttel tudná?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#112456) zolee001 válasza ledgeri (#112455) üzenetére


zolee001
őstag

Task manager-startup fül

(#112457) Geth válasza ledgeri (#112455) üzenetére


Geth
addikt

(#112458) vaakuum válasza #21346560 (#112449) üzenetére


vaakuum
addikt

mondjuk szép lenne, ha az órán a jobbklikk és dátum/idő beállítása is ugyan erre a vezérlőpultról nyitható felületre vinne... szuper, hogy több helyen is lehet állítani, és eltérő módon. :R

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#112459) Debilon válasza vaakuum (#112458) üzenetére


Debilon
addikt

mihez kell beállítanod, hogy ennyire echte pontos legyen?

az automatikus beállítás nem jó ahogy gyárilag van?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#112460) vaakuum válasza Debilon (#112459) üzenetére


vaakuum
addikt

Van olyan játék, ahová nem, mert elméletileg máshogy szinkronizál a szerverrel, és az eléggé hátrány.
Most akarom tesztelni, mennyit számít.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#112461) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha egy Windows 10-es géphez egy USB-s külső HDD-t csatlakoztatok és arra kb. 20GB adatot másolok (több mappa, kisebb nagyobb fájlokkal) a Windows Fájlkezelőjével, akkor mikor a másolás befejeződik (a másolást jelző ablak nem látszódik már) miért nem tudom a Külső HDD-t leválasztani?

Azt írja, hogy a háttértár használatban van!

Nem tudom leválasztani, pedig a másolást jelző ablak már nem látszódik. A másolást már bejezettnek mutatja ezáltal. Csak egy idő múlva tudom leválasztani az eszközt a rendszerről.

Miért nem tudom leválasztani?
Valami fogja még az eszközt (a másolás már elméletileg befejeződött)?

Hogy lehet ezt elkerülni? Valami beállítással?

(#112462) Debilon válasza vaakuum (#112460) üzenetére


Debilon
addikt

milyen játék ez, hogy ennyit számít?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#112463) ledgeri válasza zolee001 (#112456) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szóval minden telepítés után át kell mennem, ahelyett, hogy alapértelmezetten csak egy lenne elérhető? -Visszalépés!
(#112457) Geth Csak boltost enged... Nem megoldás!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#112464) Geth válasza ledgeri (#112463) üzenetére


Geth
addikt

Jajó, erről nem volt szó. Én feladtam :)

(#112465) mezis válasza alec.cs (#112461) üzenetére


mezis
nagyúr

"....a másolás már elméletileg befejeződött...."
Elméletileg. A gyakorlatban lehetnek adatok a másolási pufferben és az op. rendszernek is meg kell tudni azt, hogy a legutolsó Byte is átkerült a HDD-re.

mezis

(#112466) King Unique válasza alec.cs (#112461) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem újdonság, volt már róla szó többször itt is, meg régebbi Windowsoknál is ugyanúgy fennáll, itt egy W7-es példa. Ilyenkor vársz pár percet és jó esetben utána engedi leválasztani, vagy innen az 5. módszert próbálod, vagy Windows leállítása/újraindítása. Vagy fogod, aztán kihúzod a kábelét, bár az nem feltétlen javasolt, mert akár még az alapértelmezett gyors eltávolításnál is bele lehet futni utána RAW, vagy egyéb problémába.

Amúgy igen, bizonyos folyamatok ilyenkor fogják még az eszközt (példa), azért nem engedi leválasztani a Windowst. De külső programmal megoldható (pl. USR), az előbb linkelt screenshoton is az van.

(#112467) alec.cs válasza mezis (#112465) üzenetére


alec.cs
tag

@mezis:

Igen, lehetnek adatok még a pufferben...
De akkor miért jelzi azt, hogy a másolás befejeződött?

Ilyenkor, akár ki is húzhatnám a kábelt a gépből, ha nem figyelek oda!
Persze adatvesztés terhe mellett!

Nincs valami beállítás, hogy csak akkor írja ki a másolás befejeztét, ha már ténylegese le lehet választani az eszközt a gépről?

(#112468) Doky586 válasza alec.cs (#112467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam pl a TotalCommander fogja ilyenkor. Kilépek belőle és egyből nem akadályozza semmi a leválasztást..

(#112469) Lauda válasza alec.cs (#112461) üzenetére


Lauda
félisten

Én úgy tudom, hogy nem is kell leválasztgatni. Csak simán kihúzod oszt kész vagy.

(#112470) Doky586 válasza Lauda (#112469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyenes út az adatvesztéshez..

(#112471) mezis válasza alec.cs (#112467) üzenetére


mezis
nagyúr

Melyik program írja? Az explorer.exe ?

mezis

(#112472) Lauda válasza Doky586 (#112470) üzenetére


Lauda
félisten

:U A 1809-es verzió óta nincs szükség a leválasztgatásra alapból.

Azt már csak úgy hozzáteszem, hogy gyakran a win7-nél sem távolítottam már el a külső vinyót, csak kihúztam. Azóta is minden adatom és lemezem köszöni szépen jól van. Ez persze magánügy, az én felelősségem.

A lényeg, hogy ezt a dolgot a win10-ben már egyébként sem kell megtenned , ha naprakész a rendszered persze.

[ Szerkesztve ]

(#112473) #21346560 válasza Lauda (#112472) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én nem akartam leírni ugyanezeket, mert féltem a retorziótól! :DDD

(#112474) alec.cs válasza mezis (#112471) üzenetére


alec.cs
tag

@mezis:

Mint ahogy írtam a "Fájlkezelő"-vel végzem a másolást (ez az alap a Windows 10-ben).

A másolás befejeződik, mert a Fájlkezelő másolást jelző ablaka eltűnik. Ilyenkor választanám le az eszközt, s akkor írja ki, hogy valami még használja az eszközt.

Azt, hogy mi, azt egyenlőre nem tudom. A fájlkezelőből kilépek, s a Feladatkezelőben már a Fájlkezelő nem látszódik.

Az lenne a jó, ha lenne valamilyen beállítás, hogy a Fájlkezelő másolást jelző ablaka csak akkor tűnjön el, mikor már a másolás ténylegesen befejeződött, s biztosan leválasztható az eszköz.

Az a gond, hogy néha a másolás eltart vagy fél óráig, s utána még várnom kell vagy 10 percet a leválasztásig.

(#112475) krealon válasza Lauda (#112472) üzenetére


krealon
veterán

"Azt már csak úgy hozzáteszem, hogy gyakran a win7-nél sem távolítottam már el a külső vinyót, csak kihúztam. Azóta is minden adatom és lemezem köszöni szépen jól van."

A "worksforme" nem indok.

Remelem ezutan a kijelentes utan mindenkit kartalanitasz, akinek az USB eltavolitas nelkuli lecsatlakozasbol adatesztese lesz.

(#112476) Cs1csó válasza krealon (#112475) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K a biztonságos eltávolítás olyan rutin nálam mint az, hogy mielőtt lelépek a zebrára először balra majd jobbra nézek.

(#112477) Lauda válasza krealon (#112475) üzenetére


Lauda
félisten

Miért tenném? Annyit írtam le, amit én csináltam és hozzá is tettem, hogy ez a saját felelősségem.

Legközelebb próbáld meg értelmezni amit írnak, mielőtt belekötsz valakibe.

----------------------

(#112473) Runo :D

[ Szerkesztve ]

(#112478) mezis válasza alec.cs (#112474) üzenetére


mezis
nagyúr

"Az lenne a jó, ha lenne valamilyen beállítás, hogy a Fájlkezelő másolást jelző ablaka csak akkor tűnjön el, mikor már a másolás ténylegesen befejeződött, s biztosan leválasztható az eszköz."

Ezt az MS-nek küldd el.

mezis

(#112479) #22743424 válasza Lauda (#112472) üzenetére


#22743424
törölt tag

Köszönöm ez nekem is új :R

(#112480) Doky586 válasza Lauda (#112472) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

TE nyugodtan kiránthatod akkor is ha azt írja a leválasztás menü hogy használatban van. Nem az én adataim..
Csak segíteni szerettem volna. :K

(#112481) Lauda válasza #22743424 (#112479) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#112482) Lauda válasza Doky586 (#112480) üzenetére


Lauda
félisten

Te most kivel vitázol? A microsoft szerint nem kell leválasztani onnantól fogva. Ha ezzel nem értesz egyet, akkor nekik írj. :K

(#112483) jokeph válasza Lauda (#112482) üzenetére


jokeph
nagyúr

Gondolom, EZ az MS cikk az alapja, amit írtál. ;)
Amennyiben tényleg remove-quick a tényleges alapbeállítás, nem lehet vele gond (amúgy ez nem újdonság, működött már az AM2+-os konfigomom SATA HDD-vel/USB-s eszközökkel is, ha ennek megfelelően volt az eszköz beállítva). :D Tehát, nem W10 "ficsőr", csak ennek a módnak az alapértelmezetté tétele mondható annak 1809-től.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#112484) Lauda válasza jokeph (#112483) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, át lehetett állítani korábban is, azonban ez csak az említett verziótól lett alapértelmezés szerint így. Ezt is írtam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#112485) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Felraktam a Win10-et, de tőlem ilyet nem kérdezett. Home lett belőle.
A nagy rejtély viszont, amire nem találok választ: honnan tudta az internetkapcsolat bejelentkezési adatait? Telepítés után már élő internetkapcsolat volt, anélkül, hogy bármilyen adatot megadtam volna.

(#112486) King Unique válasza alec.cs (#112474) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban már le volt írva a lényeg. Mi nem világos?
Egyébként meg hiába keresel ilyen-olyan spéci beállítást, kijelzést, mert helyileg nincsen, a külső meghajtót zároló folyamatokat is külső programmal lehet kilistázni, mint szemléltetve volt.

Vagyis ha azt akarod, hogy biztosan ne legyen probléma, ne legyen rossz esetben az külső merevlemezen lévő NTFS kötetből RAW, akkor továbbra is használod a hardver biztonságos eltávolítása funkciót. Meg itt pont az a pláne, hogy nem feltétlen kell ahhoz bekapcsolt írási gyorsítótárazás sem, hogy gond legyen. Sőt, arról korábban is volt szó itt, hogy egyes leírásokkal ellentétben eddig is a gyors eltávolítás volt az alapértelmezett USB-s tárolóeszközöknél, illetve a korábbi Windows-verzióknál is, nem tudom milyen csillagállás kellett az ellenkezőjéhez, én nem tapasztaltam...
Az meg a másik, hogy a szoftveres leválasztás további előnye, hogy ha támogatja az USB-s tárolóeszköz firmware szinten (sok esetben igen), akkor a leválasztásnál az eszköz megfelelő leállítása is megtörténik. Ellenben ha csak szimplán kihúzzuk az USB-kábelt, akkor az pl. egy 2,5"-os, csak USB-ről működő modellnek pont jót tesz, vagyis ha hirtelen kirántjuk alóla a tápellátást és csinál ilyenkor egy vészleállást, kirántja az olvasófejet, kattan és nyekken egyet... Amit jó esetben kibír a HDD, de hosszabb távon és sokszor ismételve annyira nem feltétlen egészséges. Meg ha netán balul sül el a hirtelen leállítás és mondjuk letapad az olvasófej, akkor az megint szép, lehet adatmentéses céghez futkosni, vagy kuka...

(#112487) seger


seger
addikt

Van valahol olyan opció, ahol lehet törölni vagy meg lehet nézni korábban csatlakoztatott hálózati meghajtókat?
Van egy gép, lecsatoljuk a hálózati meghajtót, de nem tűnik el. Restart után megint ott van...

(#112488) King Unique válasza Zsoxx (#112485) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a gép, vagyis UEFI BIOS OEM kulcs van, akkor eleve nem fog megjelenni az az ablak, hanem az annak megfelelő kiadás (esetedben Home) lesz alapértelmezetten kiválasztva és telepítve. Volt már erről szó itt, meg hogy szükség esetén hogyan lehet kijátszani.
Az internetkapcsolatnál meg kérdés az is, hogy milyen. Ha pl. Wi-Fi és szükséges a csatlakozáshoz jelszó megadása, ami a tiszta, 0-ról történő újratelepítésnél nem lett megadva, akkor utána normál esetben nem kellene aktív internetkapcsolatnak lennie. Ha közvetlen build upgrade, esetleg rátelepítés történik, akkor az kivétel lehet, ott megjegyzi a jelszót. Meg még a Microsoft-fiók lehet érdekes, ahol az egyes beállítások szinkronizálódnak, de ahhoz is internetkapcsolat kell.

(#112489) Iethau


Iethau
újonc

Szép napot!
Kérdezni szeretném a következőt. Adott W10 alatt egy telepített nyomtató driver amiben tudok egyedi lapméreteket megadni és tárolni. Sajnos ezeket nem tudom exportálni ezért kérdezném hol, milyen fájlban tárolja ezeket, hogy át tudjam vinni másik gépekre, ne kelljen minden gépen végig beírnom őket. 100 lapméretet tud eltárolni, esetleg ezt is szeretném felbővíteni. Hol keresgéljek? Előre köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#112490) Zsoxx válasza King Unique (#112488) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Asztali gép és nem volt előtelepítve semmi. Vadiúj SSD-re raktam. A régi rendszer másik vinyón volt, de azt lehúztam előtte. Kábelen csatlakozik a modemhez. MS-fiókba bejelentkezek indításkor, de azt korábban nem használtam semmire.

Épp ezért rejtélyes. Lehet, hogy a modemből szedte ki valahogy, ha az egyáltalán tárolja?

[ Szerkesztve ]

(#112491) seger válasza Zsoxx (#112490) üzenetére


seger
addikt

Eddig a pppoe kapcsolat a gépen volt beállítva? Milyen internet? Adsl?

(#112493) Zsoxx válasza seger (#112491) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A gépen volt beállítva, ADSL van.

(#112497) zolee001 válasza alec.cs (#112474) üzenetére


zolee001
őstag

diskmgmt.msc-usb eszközöd a listában majd eject

Tessék egy scipt ami megmondja ki a bünös avagy magad is megkeresheted az event viewerben a 225 ös hibakódra szürve

wevtutil qe System /q:"*[System[(EventID=225)]]" /c:5 /f:text /rd:true

[ Szerkesztve ]

(#112498) ezmiez36


ezmiez36
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a következő problémához! :
Anyukámnak van egy gyárilag windows 7-es laptopja. Amikor megvettük magától feletepült első indításnál a win 7, addig valahol tárolódtak az install fileok. Nem nagyon értek a laptopokhoz.. Hol tárolja gyárilag a win7 install file-okat az az ilyen laptop?
A kérdésem-kérésem az lenne hogy erre a gépre (persze a kompatibilitást meg tudom nézni) tehető-e fel windows10 simán, vagy valami trükköt (pl Tiszta telepítést) kell alkamazni?

Ezen kívül tudtok olyan PH! eladót aki 100% legális, és örökös win10 kódokat árul?
Nem igazodok ki a 2000 és 10000ft-os kulcsok között, mi a különbség???
Privibe jöhet több eladó neve is, (hogy ne legyen itt reklám)!

Nagyon szépen köszi a válaszokat, és az építő jellegű dolgokat!

Üdv!

ezmiez36

(#112499) Zoz válasza ezmiez36 (#112498) üzenetére


Zoz
őstag

Egy rejtett partíción szokott lenni a gyári Windows telepítője.

Mivel még mindig működik a 10-esre frissítés, ezért csak simán felfrissíted és kész.

(#112500) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék Tőletek. :R Az asztalon lévő programokhoz automatikusan hozzá rendeli a mikrofont a win10. Hogyan lehet kikapcsolni programonként ezt a hozzárendelést. Sajna nem találtam rá megoldást. :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.