Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112651) Archanon válasza vlevi (#112648) üzenetére


Archanon
őstag

Az ingyenes verziókkal csupán egy a probléma fizetős programok esetén: maximum annyit mutatnak, hogy igen, visszahozhatóak ezek és ezek a fájlok, de vedd meg egy hónapra 20 ezerért a licenszt. A teljesen ingyenesekkel meg bénáztam, így inkább baráti segítséget kértem. :))

#twofatcat: Van amikor évekig tart félretenni egy konfigcserére, mert van más fontosabb a hardvereknél úgy általában. Mindenesetre megfontolom a tanácsot.

#King Unique: :R

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#112652) vlevi válasza Archanon (#112651) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jjjja, most nem az adatvisszahozókra írtam az ingyenest, hanem a mentésre.
Macrium Reflect free-t használok, de próbáltam az Easeus Todo Backup free-t is.
Mindkettő működik, lementettem a particiót, csináltam hozzá 1-2 incremental, differential backupot, és visszatöltöttem egy próbálkozásra használt HDD-re.
Másik dolog, hogy lehet, nem is kell visszatöltened a teljes mentést, mert ezek tudnak olyat, hogy a mentés file-t felcsatlakoztatod, mint egy image-t, és böngészhetsz benne. Ez akkor jó, ha csak néháyn file tűnt el, ment tönkre, akkor abból ki lehet másolni.
Nekem pl. volt már olyan, hogy annyit babráltam egy program konfig file-al, hogy nem akart indulni. Mentésből visszamásoltam a múlt hetit, tökéletes lett minden. Jobb volt, mintha töröltem volna a konfiog, és újra nulláról beállítgattam volna.

(#112653) King Unique válasza Archanon (#112651) üzenetére


King Unique
titán

Az adatmentő programoknál ez amúgy magától a programtól is függ. Például a fizetős GetDataBack ingyen max. keresni és lemezképfájlt készíteni enged, ellenben az EaseUS ingyenes verziójával lehet 2 GB adatot menteni afféle próbaként. Meg más hasonló programoknál is trial módban 1-2 GB szokott lenni a limit. De az valóban igaz, hogy teljes funkcionalitással és adatkorlát nélkül licencelt módban használható a fizetős adatmentő program.

(#112654) mezis válasza King Unique (#112650) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért valamivel egyszerűbb dolga van az alkalmi Linux használónak akkor, ha nem volt hibernálva az a fránya Win10 rendszer partició.

mezis

(#112655) King Unique válasza mezis (#112654) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az nyilvánvaló, akkor nem lesz ilyen hibaüzenet a fájlkezelőben. Meg akkor nem kell a videóban szemléltetett beállítás, vagy terminálban read-only módban csatolni a kötetet/lemezt. Viszont ez is függ attól, hogy bekapcsolt gyorsindítás mellett újraindítás / shiftes leállítás, vagy "sima" leállítás történt-e, amit pl. ezen leírás is említ. Azaz az előbbi használatánál nem lesz az említett probléma.

[ Szerkesztve ]

(#112656) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Pár hetente ha csak a háttérben duruzsol a gép, monitor kikapcsolva, egyszer csak hirtelen felhangosodik a gép, bekapcsolja és szerintem maximumon forgatni kezdni a VGA ventiket, amik amúgy Idle állapotban teljesen állnak. Semmire nem reagál, ha bekapcsolom a monitort ilyenkor képet se ad. Nem tudom hogy softvare vagy hardver hiba lehet, merre indulnátok el, hol lehet valami infót találni a hibára?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#112657) pendre54 válasza dethroner (#112656) üzenetére


pendre54
addikt

Nem biztos, hogy jó az irány, de én első körben gyanakodnék, egy háttérben tevékenykedő bányászvírusra is. Végez egy alapos ellenőrzést, nem csak a telepített írtóddal, hanem egyéb ingyenesen is elérhető cuccokkal, mint pl. EmisoftEmergencyKyt, Kaspersky Virus Removal Tool, AdwCleaner, stb.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#112658) skt


skt
tag

Sziasztok!
Mennyire erdemes drivereket toltogetni a gyartok oldalarol? Sokat olvastam a temaban, es valakik aztmondjak eleg a gpu driverbol a legfrissebb a tobbit (chipset lan audio stb) megoldja a windows. Valakik meg total az ellenkezojet. Teljesen uj gep, szuz legalis installrol lenne szo (intel-nvidia konfig).
Elore is koszonom! :R

(#112659) zolee001 válasza skt (#112658) üzenetére


zolee001
őstag

A hardware gyártója gyártja a drivert az általa támogatott oprendszerhez vagy az oprendszert gyárják ahhoz a hardwarehez?
Nem nehéz kitalálni

(#112660) _Atesz


_Atesz
addikt

Üdv

Feltelepítettem a Corel Draw X6-ot (semmi crack, eredeti progi), azóta nem nyílik a start menü, sem a defender, sem a hangerőszabályzó, sem a Edge. Ami nem microsoft-os, azok megnyílnak a tálcán.
sfc /scannow megvolt, de nem hozta helyre.
Másik win helyi fiókba belépve is ugyanez van.
Valakinek valami ötlet?

(#112661) TRob1 válasza _Atesz (#112660) üzenetére


TRob1
veterán

Starton jobb klikk és Újraindítás? :U

¤ R'n'R ¤

(#112662) _Atesz válasza TRob1 (#112661) üzenetére


_Atesz
addikt

Természetesen megtörtént már korábban.
Most, hogy megesett velem, fórumokban láttam sokakkal előfordult, ha korábbi Corel Draw verziókat telepítettek fel.

(#112663) jenei1994


jenei1994
addikt

Végre sikerült csinálni a Microsoftnak egy normális böngészöt! Nagyon jó lett az új edge!! :C Chromeot veri szerintem gyorsaságba.

(#112664) májkimiki válasza jenei1994 (#112663) üzenetére


májkimiki
őstag

Vagy legalábbis egy redmondi bőrt húzni valamire.

(#112665) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!
Barátkozom a win10-el, win 7-ről váltottam alig 1hónapja, de kezdem már bánni, mert a win 10 apróbb hülyeségei kezdenek egyre jobban idegesíteni.
Az egyik ami nagyon zavar benne, és ebben kérem a segítségeteket is, hogy amilyen "kedve" van, úgy teszi a dolgát, vagy épp sem. Kábellel van összekötve a telefonommal (s10+) és mikor zenéket próbálok meg másolni rá a gépről, egyszerűen nem másolja át őket. Elindul a másolás, és simán kilép a másolásból. Próbáltam több verzióban is, próbáltam egyesével másolni, próbáltam egyszerre több zenét is másolni, próbáltam mp3-mal, próbáltam lossless-el, próbáltam hogy nem másolom hanem áthúzom őket a telefon mappájába, de sajnos mindegyiknél szórakozik. Aztán van ha olyan "kedve" van, akkor egyik másikat átmásolja, de ez a ritkább. Ezt sem értem, hogy egyszer miért engedi, és utána miért nem, vagy épp fordítva. Nem a zenék a hibásak, mert volt olyan amit nem másolt át, majd 5perc múlva ismét megpróbáltam, és akkor meg átmásolta.
A win 7-nél ilyen soha nem volt, ugyan erre a telefonra másoltam fel ugyanúgy zenéket, minden rendben volt vele, és soha egyszer nem csinált hasonlót.
Légyszi adjatok ötleteket hogy ez mi lehet?! Köszönöm szépen!

(#112666) GEPESZ66 válasza jenei1994 (#112663) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem meg lasabbnak tűnik,mint a Chrome.

(#112667) #73959936 válasza Fire/SOUL/CD (#112633) üzenetére


#73959936
törölt tag

Igen, de telepítés előtt biosban állítottam rajta uefi-re

ja nagyjából 10 perc volt a telepítés az ssd-re...

[ Szerkesztve ]

(#112668) #73959936


#73959936
törölt tag

Más:

adott 1 d-link nas server. Enyém vagyis tulaj vagyok admin szinten. Hogyan tudom belső hálózatra rakni, hogy lássam is ? :U

[ Szerkesztve ]

(#112669) Sub-ZeRo válasza #73959936 (#112668) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Programok telepítése törlése - Windows szolgáltatások be kapcsolása.
Itt találod meg.
Ezeket be kell kapcsolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#112670) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Újra raktam a win10-et. bekapcsolásnál nem kér jelszót (amit alapból nem is állítottam be), nem is kell bejelentkeznem, rögtön bejön a win. de alvó állapotból való ébresztésnél a bejelentkező képernyő fogad. viszont bejelentkezénél nem találom azt az opciót, hogy ne kérje.
Van erre ötletetek?

(#112671) Sub-ZeRo válasza AndrewTdi (#112670) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia

Nekem ott van. Online fiók, jelszó és pin is van beállítva. Lehet neked is be kellene állítani és akkor ki tudnád kapcsolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#112672) #73959936 válasza Sub-ZeRo (#112669) üzenetére


#73959936
törölt tag

köszönöm, ezek kapcsolva vannak már pár éve....

az intézőben látszik is a server, azonban az a konfig felületre (IP) irányít...

[ Szerkesztve ]

(#112673) liszi70 válasza jenei1994 (#112663) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én is ilyen lelkes voltam eleinte, tetszett az új edge, de végül visszaálltam chrome-ra. Előnyét nem találtam (csak azt, hogy eleve benne van a win-ben, így nem kell külső programot telepíteni), viszont számomra van pár apró hátránya.

Nekem nem ajánlotta föl az automatikus frissítés az új böngészőt, pedig keresést is indítottam. Manuálisan telepítettem. Vagy ezt senkinek sem ajánlja fel?
Egy új win telepítés már az új edge-et tartalmazza?

[ Szerkesztve ]

(#112674) szasanyi


szasanyi
félisten

Megtudja-e vki mondani, hogy innen milyen verziószámú Win10 x64 tölthető le?

(#112675) UnSkilleD válasza szasanyi (#112674) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

1909

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#112676) szasanyi válasza UnSkilleD (#112675) üzenetére


szasanyi
félisten

Build száma tudható-e?

(#112677) #86564352 válasza liszi70 (#112673) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hónapok alatt teríti majd a WU, valószínűleg majd a 20H1 build alapból tartalmazza. Nincs is értelme most mindenkinek kitolni, mivel a 79-es béta lett kiadva még hiányzik belőle több funkció, illetve bakiztak a január 15-i megjelenéssel, más nyelven települt. Képzeljük el 800 millió gépre kitolták volna első nap japánul.

(#112678) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Rajtam kívül mennyien tudtátok hogy gyárilag lehet egyedi kurzor színt és méretet beállítani?

(#112679) Pyttawrx válasza bobalazs (#112678) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

XP-nél állítottam utoljára :), manapság ez már nagyon kevés személynek számít. :) De persze ez a lehetőség régóta van. Vagy pontosan mit szerettél volna kérdezni?

(#112680) bobalazs válasza Pyttawrx (#112679) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Semmit, nem kérdezni akartam, csak tudatni azt akit érdekel.
Eddig csak lecserélni tudtam a kurzort, de ilyen szín meg méretbeállításokat eddig nem láttam a windowsban.

(#112681) Zsoxx válasza Howkeddlee (#112665) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ha másképp nem megy, akkor húzd át wifi kapcsolattal pl. Google Drive-ról a telefonra a zenéket.

(#112682) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség!

Adott egy friss telepítésű gép: B150M alaplap, i5-ös proci, 2x4GB memória, és új SSD.

Folyamatosan kékhalált kapok, mindenféle üzenettel, hol Memory managment hibával, hogy System Exception... KMode Exception not handled...

Ez mitől van, vagy mi okozhatja? Valami driver hiányzik neki? Elég nehéz úgy drivert telepíteni, hogy folyamatosan kifagy a gép...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#112683) Sub-ZeRo válasza Graphics (#112682) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia
Tápodat is cserélted? Vga integrált?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#112684) Graphics válasza Sub-ZeRo (#112683) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

FSP Bronze SFX táp. Integrált VGA-val.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#112685) Pyttawrx válasza Graphics (#112682) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg próbáld meg a bios beállításokat alapértelmezettre állítani, és úgy telepítsd újra. (a telepítés lehet kihagyható)

(#112686) Graphics válasza Pyttawrx (#112685) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

LEhet az lesz, ahogy elnézem valami RAM OC be volt lőve Sport+ módra...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#112687) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egy 320GB-os Samsung HDD-t szeretnék migrálni egy 240GB-os Patriot SSD-re.
A Win10/64 1909-et a Samsungról elindítva, a MiniTool is elindul, aztán leáll az alábbi hibaüzenettel:

Csak úgy lehetne a migrációt megoldani, hogy kell egy "kívülálló" másik op. rendszer és arról kell indítani?

mezis

(#112688) Met válasza mezis (#112687) üzenetére


Met
nagyúr

Macrium reflect

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#112689) movax válasza mezis (#112687) üzenetére


movax
őstag

Macrium Reflecttel, létrehozol bootolható pendrive-ot, azt indítod és akkor nem foglalt egyik tároló sem. A nagyobb lemezen húzd össze a partíciót, hogy férjen rá a kisebbre, tudod. Ahogy nézem, a C-t igencsak lehet, és a D-t is.

[ Szerkesztve ]

(#112690) King Unique válasza mezis (#112687) üzenetére


King Unique
titán

Nem állt az le végleg, csak kiírta, hogy a művelet befejezéséhez restart szükséges, illetve az ún. PreOS mód. Másik opció a program pendrive-ról bootolható WinPE változatát használni, de az csak a fizetős verziónál érhető el.

Vagy következő opcióként ott a Macrium Reflect program a klónozáshoz, ami szintén használható a telepített Windows alól futtatva, vagy pendrive-ra létrehozva, onnan futtatva a WinPE/WinRE változatot, amihez a kész ISO pl. innen is letölthető. Ahol szükség esetén a forrásmeghajtón (HDD) lévő egyes partíciók méretét a művelet előtt meg kell változtatni (csökkenteni), hogy rérjenek a célmeghajtóra (SSD). Valamint ha a Linux, az Ext4-es partíciók klónozása is cél, akkor azt a Macrium szintén támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#112691) seger válasza mezis (#112687) üzenetére


seger
addikt

Restart és megcsinálja. Ennyi!
Macrium viszont piszkosul jó cucc...

(#112692) King Unique válasza szasanyi (#112674) üzenetére


King Unique
titán

Erről is volt már itt nemrég újfent. Vagyis jelenleg a 1909-es (18363.418) verziót.

(#112693) Zsoxx válasza King Unique (#112690) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ez a WinPE egy friss új rendszert készít a pendrive-ra, vagy olyat, amiben az gépen akkor már telepített programok bejegyzései szerepelnek a WinPE registryben?

(#112694) King Unique válasza Zsoxx (#112693) üzenetére


King Unique
titán

Az a WinPE nem a telepített Windowsra, hanem a Macrium Reflect programra vonatkozik, az lesz ezáltal pendrive-ról bootolható és futtatható a saját WinPE környezetében.

(#112695) #73959936


#73959936
törölt tag

erre vki ? :U

(#112696) szasanyi válasza King Unique (#112692) üzenetére


szasanyi
félisten

& UnSkilleD - köszönöm.

(#112697) seger válasza King Unique (#112694) üzenetére


seger
addikt

Futtatható saját windows alol is újraindítva

(#112698) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!
Előfordul, hogy kijelentkezek a fiókomból, de a gépet nem szeretném kikapcsolni. Vagy csak lezárom a fiókot, és természetesen nem kapcsolom ki a gépet. Ilyenkor a bejelentkezési képernyő marad fent a monitoron, egészen addig, amíg újra használni akarom, és ez akár néhány óra is lehet. Ilyen esetre nem lehet valahogy érvényesíttetni a beállított képernyőkímélőt? A képernyőkímélő beállításainál betettem a pipát a bejelentkezési képernyő négyzetébe, de nem működik. Amúgy nem is teljesen logikus számomra dolog, mert a bejelentkezési képernyő nem egy fiókhoz kötődik, mivel nekem két fiókom van, eltérően beállított képernyőkímélővel, akkor melyiknek kellene érvényesülnie?

42LM660S

(#112699) Zsoxx válasza King Unique (#112694) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Tudom, csak rosszul fogalmaztam, sry. Tehát a kérdés az, hogy a pendrive-ra telepített PE (azt hittem, Portable Edition, de kiderült, hogy Preinstallation Environment) egy teljesen friss rendszer-e, vagy képes használni a gépre telepített programokat?

(#112700) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Win 10-en kell másolnom sok adatot hdd-ről ssd-re, majdssd-ről hdd, több tb-ot.
Mi a legygyorsabb másolási mód? Defender kilőve hogy ne ellenőrizzen, TC-t szoktam használni, de sokszor nagyon belassul, kis fájloknál szinte állóra. ( ott is kikapcsolva minden ami lassíthat)
A fájlok összevissza méretűek, a 20gb-ostól a sok nagyn kis tmp és egyéb fájlig.
Gondoltam hogyMacriummal a komplett tartalmat tömörítem de az 500gb-os vinyóra 10 órákat ír.

Van valami extrém gyors módszer vagy csak a türelem segít?

Van egy ssd ami usb3-as házban van, nem tudom mennyivel lesz az lassabb mintha valamelyik sata portra kötöm, egész jó sebességet mutatott.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.