Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111751) akaido válasza konci79 (#111714) üzenetére


akaido
addikt

- Ha az Eszközkezelőben valamelyik elem előtt sárga háromszögben felkiáltójel van, akkor azokat mindenképp.
- Chipset, VGA drivert feltenném.
- Amennyiben "normálisabb" zenei hangokat szeretnél hallgatni, akkor a hangkártya drivert is.
- A wifi, bt kártyáét akkor ha nagyon nem smakkol a nettel kapcsolatban a böngészés.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#111752) Cs1csó válasza konci79 (#111714) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows-ra szoktam hagyni kb. mindent egy-két kivétel van amit én szoktam manuálisan telepíteni:
- VGA - Nvidia - driver
- Hangkártya - Realtek - driver
- Egér - Razer - driver

(#111753) st3v3np3t3r válasza tozo86 (#111738) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A telepito pendrive UEFI modban bootol. Ezért nem jó.
MBR partícióra csak Legacy bootolással lehet telepíteni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111754) trialboj


trialboj
őstag

Hello,
a melóhelyen kaptam egy oda való emailt, de rohadtul nem tudom használni, mert nem sikerült hozzáadni a windowsos mailhez, amit szeretek.
Nem is nagyon értem ezt hogyan kell használni, vagy hogy mi a neve ennek a módszernek és miként keressek rá.
Pl ez van a setup emailben

Secure SSL/TLS Settings (Recommended
Incoming Server: IMAP Port: xxx POP3 Port: xxx
Outgoing Server: mail.xyz.ro
· SMTP Port: xxx

Hiába irkálom be a mailbe, nem sikerül belépnem :( Egyedül Mozilla Thunderbird tudja megnyitni de az egy külön app, és ha nem fut nem is jelzi a leveleket, szóval felejtős.
Van bármi javaslat mit kezdjek ezekkel az infókkal, hogy lehet a wines mail appon belül használni?

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#111755) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Sziasztok.

Olyan gondom van, hogy a 10 magától frissítgeti, az általam felrakott és jól működő VGA drivert. Hogyan tudom rávenni, hogy hagyja békén?

Alister from Hell

(#111756) Cs1csó válasza Alastair' (#111755) üzenetére


Cs1csó
félisten

- melyik Windows 10 build, és melyik Windows 10 - Home, Pro
- melyik driver van - build mely modulok pl. Nvidia driver-nél lehet modulokat szelektálni

(#111757) konci79 válasza akaido (#111751) üzenetére


konci79
őstag

Alap netezős gép lesz,semmi játék, Athlon 200GE.
Rokonnak rakom össze, abszolút nem ért hozzá, és gondolkodom hogy miket vigyek egy usb-n a telepítő mellé.
Lemez nem játszik.

(#111758) konci79 válasza konci79 (#111757) üzenetére


konci79
őstag

Mondjuk már nem tudom hogy melyiket: alaplapi még 1809-es winhez a giga oldalán márciusi driver, amd oldalán a procihoz valami adrenalin Radeon,az meg decemberi...

(#111759) Rruuer válasza Doky586 (#73967) üzenetére


Rruuer
senior tag

sziasztok. hogy tudok WinPE telepítőt csinálni?

(#111760) akaido válasza konci79 (#111757) üzenetére


akaido
addikt

Ezek szetint AMD chipset van, és a VGA is alaplapi, akkor az alaplap support oldalán ha nincs w10-és driver, a w8-ast is "megeheti" a w10. A chipset driverbe a VGA, USB, hangmeghajtó is bele lehet integrálva.
Tehát két irányvonal van: - a w10 re hagyatkozó: egyszerűbb, sokszor "bolondbiztosan" működik.
- Kicsit több macera a másik lehetőség, mely a speckó driveteket felpakolja.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#111761) King Unique válasza Rruuer (#111759) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt maga a Windows 10 telepítője, illetve annál a boot.wim fájl is tartalmaz egy alap WinPE-t (példa). Másrészt ha magad akarsz a saját igényeidre szabottat létrehozni, akkor ott van hozzá a hivatalos leírás. Ha az számodra bonyolult, akkor meg egyszerűbb és jobban jársz, ha mások által elkészítettet töltesz le, amiben van komplett asztali környezet, egy rakás program, stb. Példák: [link], [link].

Azt nem írtad milyen célra kell a WinPE, de ilyet pl. afféle live Windows célra szokás használni, mint amilyen a Linuxok live telepítője, meg amik a linkelt példákban vannak. Ellenben ha a Windows 10 standard telepítése és használata a cél, akkor oda nyilván a standard ISO kell (ez), nem ilyen-olyan WinPE. Valamint ha USB-s meghajtóra akarod telepíteni teljes értékű rendszerként (nem live) és onnan futtatni, akkor oda meg Windows To Go.

(#111762) Rruuer válasza King Unique (#111761) üzenetére


Rruuer
senior tag

huhhhh most kicsit eltévedtem, köszi a választ. hálózatról akarok wint telepíteni és itt elakadtam kicsit.AIK is free. However, to create a WinPE ISO you will need a) Win (7) machine b) Win OS installation files. For this reason, I will not explain how to make a WinPE disc (there are many YT clips as well as Technet documentation), nor will I publicly publish ISO images. If anyone has a problem or question feel free to PM me on this matter.

ennyi van a leírásban, neked hátha többet mond mi is kell nekem

(#111763) #86564352 válasza [CS]Blade2 (#111749) üzenetére


#86564352
törölt tag

A fotóidat indexeli, arcfelismerés, albumok stb. Gépházban privacy részen a háttérben futó alkalmazásoknál kapcsold ki.

(#111764) CsengődiGeri válasza King Unique (#111761) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Tisztelt King Unique
Tudnál a legújabb és legjobb WinPe-hez letöltő linket adni? A előző leveledben levők közül az első működik de a másodikat nem tudom letölteni és nem tudom melyik lehet a jobb.
Előre is köszi.

(#111765) Fetyoka0


Fetyoka0
tag

Sziasztok,

segítsetek mert már megőrülök. Van egy Dell N5010 laptom aminek az ODD helyére egy SSD-t raktam és arra akarom föltolni a windows 10et.Régi HDD maradt a régi helyén(nem is akarok hozzá nyúlni mert szét kell szedni hozzá az egész laptopt). Csináltam egy bootolható pendriveot rufus-szal viszont csak mbr particioval tudtam egyébként nem bootol be. Ha az SSDre akarom telepíteni a windows kiírja hogy "Előfordulhat hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről.Győződjön meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében". Köszi holt poor a bios(képek csatolva) Mit tehetek még?(win 7 telepítővel is ugyanezt csinálja.Ennek ellenére feltelepítem a win10et és alső bootolásnál kék halál hogy nem találja a system32/winload.exet
Tanács?

(#111766) Doky586 válasza Fetyoka0 (#111765) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem fogod megúszni a szétszedést. A belső portba kell raknod az ssd-t..

(#111767) K Norbi válasza Fetyoka0 (#111765) üzenetére


K Norbi
addikt

Hali
Nekem Dell N5110 van
Nem fog menni ODD helyén.
Szét kell szedni alaplapig :D nem nagy valami egyébként.
Van róla csomó videó a neten
És ha szétszeded, takarítsd is ki.
És pasztázd újra :K

[ Szerkesztve ]

(#111768) Top cat válasza Fetyoka0 (#111765) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy nem úszod meg a szétszedést. De nézd meg előbb, hogy a Caddy-n nincs e valami kapcsoló. Van amelyiken kívül van amelyiken belül van.

(#111769) gerner1 válasza K Norbi (#111767) üzenetére


gerner1
veterán

+1 Egyetértek. 👍 Arról nem is beszélve, hogy abban, az ODD alaplapi csatlakozó slot -ja csak sata1 -es.

(#111770) King Unique válasza Rruuer (#111762) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az azzal kapcsolatos specifikus leírásokat kellene átnézni, korábbi logout cikket, + ezt.

(#111764) CsengődiGeri:
Mármint kikapcsolt reklámblokkolónál lehet megnyitni azt a weboldalt, ahol korábban voltak működő letöltési linkek. Ha most nincsenek, regisztráció stb. után sem, akkor ott a másik. Plusz az előzőnél hivatkozott oldalon is van.

(#111765) Fetyoka0:
Elsődlegesen a HDD helyére téve az SSD-t kellene megpróbálni a telepítést. Az ODD-nél lévő port gyakran csak SATA I/II-es szokott lenni, meg az egyes HDD/SSD Caddy-k használatánál is lehetnek anomáliák. Ha van rajta kapcsoló, akkor esetleg azt másik állásban ki lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#111771) Sanyi52


Sanyi52
tag

Sziasztok!
Próbálkoztam a Win 10 átköltöztetésével egy régi gépről az újabbra (ezzel a telepített programokat akarnám megőrizni), de a régi gépen még a régi BIOS van, az újabb gépen már az UEFI-s.
Nem sikerült sokszori próbálkozás után sem, először az átköltöztető hordozó hdd MBR-ben volt, de azután az Aomei-vel még GPT-re is átkonvertáltam, akkor sem ment.
Megerősítést kérnék, hogy ne is próbálkozzak, csak az újra telepítés a járható út?
A segítséget köszönöm!

(#111772) MasterMark válasza Sanyi52 (#111771) üzenetére


MasterMark
titán

Semmit nem kellett volna csinálnod, csak az UEFI gépen a boot módot legacy (CSM) módra állítani.

Switch Tax

(#111773) King Unique válasza Sanyi52 (#111771) üzenetére


King Unique
titán

Ha 1:1-ben raktad át a HDD/SSD-t a régiből az új gépbe, akkor ha van az új gépen legacy/CSM mód az UEFI BIOS-ban, akkor annak engedélyezésével működésre bírható a régi gépen még BIOS/MBR módban telepített Windows 10. Meg lehetőleg a SATA-vezérlő beállítása (IDE/RAID/AHCI) is passzoljon a meglévő telepítéshez a BIOS-ban, máskülönben amiatt sem fog bootolni.

"GPT-re is átkonvertáltam, akkor sem ment."

Azért, mert ilyenkor nyilván nem elég szimplán GPT-re konvertálni a rendszermeghajtót, hanem magát a rajta lévő Windows 10-telepítést is UEFI-sre kell konvertálni pl. ezzel a módszerrel, vagy az MBR2GPT parancssori eszközzel. Vagy marad az előző megoldás, CSM mód engedélyezése, aszerinti bootolás. Vagy az újratelepítés pl. UEFI mód szerint, ha esetleg már sikerült összevissza konvertálni, elcseszni ezt-azt... :D

[ Szerkesztve ]

(#111774) Sanyi52 válasza MasterMark (#111772) üzenetére


Sanyi52
tag

Köszönöm Neked és King Unique-nek is!
Sajnos úgy néz ki, hogy nálam az UEFI-nél nincs Legacy-mód, 2014-es Asus H81M-K az alaplap
és a BIOS-verzió ASUS AMI 2.10.1208.
Még azért majd csak próbálkozom vele.

(#111775) MasterMark válasza Sanyi52 (#111774) üzenetére


MasterMark
titán

Biztos, hogy van.

szerk.: Itt van:

Még a bios verzió is ugyanaz mint a képen, a manualban...

A példában Boot option 1-nél legacy módban bootol, Boot option 2-nél pedig az UEFI: kezdetű az uefi boot.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#111776) zolee001 válasza trialboj (#111754) üzenetére


zolee001
őstag

A meleohelyeden használt mail server beállitásait mekérdezed a rendszergazdától

(#111777) trialboj válasza zolee001 (#111776) üzenetére


trialboj
őstag

Te egy zseni vagy!!! NINCS ilyen, nyilvánvaló, mindenki más macet használ, nem tud segíteni, ott valahogy könnyebben megy, ahogy iphoneon is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#111778) zolee001 válasza trialboj (#111777) üzenetére


zolee001
őstag

Azt meg varázsgömbböl találjuk ki milyen mail servered van a melóban?
Ez egy szabvány,imap,pop3 smtp szal ugyanaz a beállitások mindenhol különben nem menne a levelezés

De maradjunk abban,hogy igen zseni vagyok mert én valahogyan képes vagyok beállitani egy mail klienst de még servert is

(#111779) Sanyi52 válasza MasterMark (#111775) üzenetére


Sanyi52
tag

Igazad van, pont ez a BIOS-verzió, de nálam nem ez van, vagy már annyira belefáradtam, hogy nem jól látom. Na, holnap ismét nekiállok és jelentkezem. Köszönöm szépen!

(#111780) Nicotin válasza Lenry (#111706) üzenetére


Nicotin
kezdő

Egészen addig magyar amig belépek a fiókba utána angol. Azt írja Üdvözöljük.

(#111781) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Van egy HP x360 1030 G3 notebook-om, amelyben van egy 256GB-os SSD. Az erre gyárilag telepített Windows 10 valamilyen csoda módon BitLocker-rel van letitkosítva, a gép beindításakor azonban mégsem kell megadnom semmilyen jelszót. Itt valamilyen hardveres kulcs szagot érzek.

Na most én szeretném lecserélni az említett SSD-t egy nagyobb, 512GB-osra. Ez esetben elég, ha valamilyen eszközzel (pl. Macrium Reflect, vagy dd :D ) egy image-et csinálok a régi SSD-ről, majd azt visszaállítom az újra, vagy így megtörik majd a mágia és nem lesz képes bebootolni a titkosított rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#111782) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Vótmá?
Jó hírt kapnak a régi Windows-használók

Aki rendelkezik hivatalos Windows 7
licencel, az hivatalosan ingyenesen válthat/frissíthet Windows 10-re!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#111783) Geth válasza Nicotin (#111780) üzenetére


Geth
addikt

Settings / Time & Language / Language / Administrative language settings alatt
Administrative fül Copy settings gomb

A nyelv megváltoztatása nem változtatja meg automatikusan a bejelentkező képernyő nyelvét (nem biztos hogy minden felhasználó ugyanolyan nyelvet szeretne használni), illetve az új felhasználók alapértelemezett nyelvét sem.
Remélem legalább a Store-ban frissítettél nyelvváltás után :)

(#111784) Fetyoka0 válasza K Norbi (#111767) üzenetére


Fetyoka0
tag

Sziasztok,

köszi a gyors segítséget. Sikerült szétszedni és 30 perc alatt megvoltam vele. Már hasít is a win 10 az SSD-n. :C

(#111785) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#111782) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez eddig is ment. MCT-vel sima ügy volt, és most is az, de tisztatelepítésnél, ha be lett írva a win7 kódja úgy is ment :) Nem is értem miért így tálalják...... :D

(#111786) Zoz válasza Pyttawrx (#111785) üzenetére


Zoz
őstag

Lehet, hogy most a januári utolsó 7-es frissítésben megint kiküldik a frissíts 10-re programot?

(#111787) Pyttawrx válasza Zoz (#111786) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ezt nem tudom, de én nem is várom meg. MCT-vel mindig lehet frissíteni

(#111788) _DiEGO_ válasza Zoz (#111786) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Lehet : [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#111789) Lauda válasza _DiEGO_ (#111788) üzenetére


Lauda
félisten

Kemény! :DDD Van egy 9 éves hp probook notim, ha arra szeretnék 10-et hivatalosan, akkor telepíthetek úgy, hogy telepítéskor a matricán lévő kódot beadom? Azt úgy elfogadja? Vagy először fel kell frissítenem? Szeretnék inkább friss wint tenni rá, mint felfrissíteni.

Jó ez a win10 különben, hagytam a notin a 7-et, de semmi gond nincs a 10-el, ezért átlőném azt is.

[ Szerkesztve ]

(#111790) _DiEGO_ válasza Lauda (#111789) üzenetére


_DiEGO_
őstag

A Win7-re ráfrissíteni (update) az Új friss ( gondolom 1909-s ) verziót. Természetesen olyan konfigra ami eleget tesz a Win10 minimális elvárásának, szükségletének.

(#111791) Zoz válasza Lauda (#111789) üzenetére


Zoz
őstag

1607-es Win10 óta nem kell frissíteni, egyből elfogadja a telepítő a kódot.
Egyébként a gyakorlatban soha egy percre nem szűnt meg a frissítési lehetőség.

(#111792) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

2019.December

You Can Still Upgrade to Windows 10 For Free
[link]

2020.Januar.2
How to upgrade to Windows 10 from Windows 7
[link]

2020
https://support.microsoft.com/en-us/help/12373
[link]

[ Szerkesztve ]

(#111793) Pyttawrx válasza Zoz (#111791) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezaz! nem is értem, miért jött ki ez a cikk így :D

(#111794) Lauda válasza _DiEGO_ (#111790) üzenetére


Lauda
félisten

(#111790) _DiEGO_ , (#111791) Zoz

Köszi szépen! :) i3-as proci 4gb rammal, szerintem nem lesz vele gond. :)

(#111796) _DiEGO_ :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#111795) _DiEGO_ válasza Pyttawrx (#111793) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Talán mert sokan vettek azóta hasznátan laptopokat,számítógépeket Windows 7-el ! Nagyon sok cég váltott ÚJ generációs gépeket (3 évente géppark csere) és adták vele eredeti Win7-et vagy épp 8.1-et. Az, hogy akik eddig nem voltak vele tisztában , frissítették a lehetőséget, ösztönözzék nemzetet :))
Régi vicc nincs csak vénember ! Minden újszülöttnek a régi vicc is ÚJ.
Plusz azt szeretnék a legjobban, ha már nem létezne a Win7 felhasználók nagy tábora :))

(#111796) _DiEGO_ válasza Lauda (#111794) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Mehet rá, igen, nem lesz gond .

(#111797) Pyttawrx válasza _DiEGO_ (#111795) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Közben meg ők is fekajánlották a frissítést win10-re, dobálta néha az üziket.... :)
Mindegy is, csak SZERINTEM :) viccnek tartom akkor is. aki ebbe dolgozik az úgy is tudja, plusz mindenkinek van rendszergazda ismerőse :)
Most akkor mindenki tudja már :D

[ Szerkesztve ]

(#111798) _DiEGO_ válasza Pyttawrx (#111797) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Elfelejtettél egy kulcsszót! Azt, hogy : szerintem

Az, hogy TE így gondolod, nem így van. Nagyon más a valóság ! Amikor maga a nyomoronc rendszergazda a rendszertelen ;]
Pont a héten volt róla szó, hogy mennyi lemorzsolódott, mert a tudásuk elégtelen volt. De valahogy belefértek anno a mennyiségi képzésbe.
Hidd el, nagyon sokan csak használják a gépeket, foggalmuk sincs magáról az informatikáról beginner szinten sem. Nem véletlen lesz most majd szigorítás. De tessék informálódni.

(#111799) Pyttawrx válasza _DiEGO_ (#111798) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsánat, javítva :D
Igen sajnos tudom miről beszélsz.......... Majd csak lesz jobb :D

(#111800) Doky586 válasza AeSDé Team (#111781) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutatnál egy SSDOK képet meg egy manage-bde képet is hogy lássuk tényleg milyen titkosítás van nálad..?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.