Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem már épp' ideje volt egy ilyen topiknak.
Használjátok egészséggel a sok egykérdéses téma nyitása helyett. :)

És alapnak érdemes elolvasni ezt a cikket, sok kérdésre benne van ám a válasz!

Továbbá nyomatékosan felhívjuk a figyelmet arra, hogy akármilyen PNA-ra iGO8 és egyéb haxolt program feltelepítésében semmiféle tanácsot és segítséget nem adunk, az ilyen jellegű hozzászólásokat töröljük!

[ Módosította: Bog ]

Samsung Galaxy A54

(#2) golfedition


golfedition
csendes tag

Sziasztok!

Blaupunkt Lucca 3.5-öt IGO8-al használom memóriakártyáról, minden jól működik, kivéve a TMC funkciót, ugyanis az IGO nem hajlandó megtalálni a beépített TMC vevőt automata beállításokkal. Létezik az, hogy a beépített TMC olyan protokollt használ, melyet az IGO8 nem támogat? Ha így van, akkor van erre valami megoldás?

(#3) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Egy autós újságban azt olvastam, hogy az igo8 tmc nélkül ugyanolyan jó mint a garmin tmc-vel igaz ez? Igo8 támogatja a tmc-t? Mégvalami: ha a beállított cél mondjuk egy főútvonalon van és a másik oldalon található, záróvonal vagy balra fordulni tilosnál, akkor a navik miért nem úgy tervezik az útvonalat, hogy már egyből abba az oldalba navigáljon?

(#4) Apaxp válasza Laybee (#3) üzenetére


Apaxp
senior tag

Talán azért mert ha papir alapu térképen navigálsz te sem tudod hogy van-e záróvonal vagy sem :)

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#5) Davidevics válasza Laybee (#3) üzenetére


Davidevics
csendes tag

Mert régi a térképed ezexerint... Nekem mindig mondja h érkezés a baloldalon v a jobb oldalon! Fordulj itt, menj tobább itt-ott-amott...
De ha túl is mész rajta, akkor gyorsan újratervez és odavisz...

(#6) Forest


Forest
tag

Sziasztok,
GPS-t tervezek venni, de nem ertek hozzajuk. Erdekelne hogy milyen markakban erdemes gondolkodni, es valami ameikai-europai terkepes kene.

[ Szerkesztve ]

(#7) Bog válasza golfedition (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Olvass: [link]

Az iGO8 még nem támogatja a TMC-t. Majd fogja. De ahhoz térképet kell frissíteni. Pont.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) Viktor0610 válasza Forest (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a Garmint javasolnám magyarországi (és persze európai) használatra, vagy a Miot, amennyiben csak külföldön használnád a navigációt.

Samsung Galaxy A54

(#9) Rover623 válasza Bog (#7) üzenetére


Rover623
félisten

Az iGO8 még nem támogatja a TMC-t. Majd fogja. De ahhoz térképet kell frissíteni. Pont.
Már a 2006-os is támogatja (frissítés után). Pont.

P.S.:
És "olvastam"...:DDD
Még a Sulyok is kipróbálta iGO-val...;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#10) golfedition válasza Bog (#7) üzenetére


golfedition
csendes tag

Bog,
attól, mert a térkép nem tudja, még a beállításoknál meg kéne találni a TMC vevőt szerintem. Az egy más dolog, hogy nem tervez utat a TMC infók alapján. Tehát nekem azzal van a problémám, hogy magát az eszközt nem találja meg az IGO8 holott a bele van építve.

(#11) golfedition válasza Davidevics (#5) üzenetére


golfedition
csendes tag

ez így igaz, nekem is így működik az IGO, balra lett volna a cél, de csak jobbra volt szabályos bekanyarodni, így szépen körbevitt szabályosan a célhoz. ( 2x2 sávos útról van szó). Ja a legújabb térképeim vannak meg tudtommal....

(#12) Forest válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


Forest
tag

Hat olyan kene ami amerikaba is hasznalhato lenne, de europaba is kivannam hasznalni. Magyarorszag kevesbe lenyeges.
Nemtudnek valahol a gps-eskrol teszteket olvasni, mint pl a fenykepezokrol a pixinfo.com -on?

(#13) Davidevics válasza Forest (#12) üzenetére


Davidevics
csendes tag

[link] Itt vannak tesztek...
Veszel egy külön eu térképet és külön egy amerikait ami kell és cserélgeted a kártyát... Vagy letöltöd a rapidról vagy valahonnan a térképeket...

(#14) Davidevics válasza golfedition (#11) üzenetére


Davidevics
csendes tag

Én garminXT-t használok telefonon, azzal sincs semmi problémám... NaviGuide 5.0 a legfrissebb térkép most úgy tudom...

(#15) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok!

MIO P360 + iGO párossal szeretnék egy dolgot megcsinálni.

Megvannak egy föld alatti kábel koordinátái. Ezeket szeretném felvinni, hogy az iGO egy képzeletbeli utat rajzoljon belőle, ami ugye végülis nem út, hanem maga a vezeték. Ezt szeretném betenni az engedélyköteles utak közé, hogy az útvonaltervező tudjon zavartalanul dolgozni, mégis lehessen menet közben látni a vezetéket. Van erre valami mód?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#16) Bog válasza Rover623 (#9) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A TMC-t igen, magát a rendszert. De a magyar lokalizációs térképet még hiába keresed benne, az kell ahhoz, hogy az FM-sávon kapott adatokat el is tudja helyezni a térképen.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) laragirl83


laragirl83
őstag

Tegnap vettem egy HANNspree autós navit, 29 pénzért, edigitálban, tökkkéletes cucc!
Nagy kijelző, gyors proci, és elő lehet csalni WinCE-t, és iGO8 is tökéletesen fut rajta!
A gyári szoftver sem olyan rossz!
best buy!
HANNspree
Magyarul is

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#18) stop


stop
aktív tag

mio c220-hoz honnan tudok németországtérképet letölteni?

előre is köszi

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#19) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Létrehoztam egy ilyet is, hogy legyen külön: [link]

(#20) janoracing


janoracing
csendes tag

Hali. Ha valakit érdekel Pc-s igo 2006 vagy Pc-s igo8,nekem van,kiprobálható. :C

(#21) kételkedem válasza laragirl83 (#17) üzenetére


kételkedem
addikt

Ránézésre pofás, a leírásban található hw is rendben és az ára is jóárasítva van. Kérhetünk egy tartós tesztet? Melyik utcát nem ismeri a gyári program, hol dobja el a műhold jeleket stb?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22) laragirl83 válasza kételkedem (#21) üzenetére


laragirl83
őstag

Nos ez az elős navigációm, de szvsz teljesen rendben van!
Bekapcsolás után szinte azonnal felcsatlakozik, nem kell neki, max 10-15 mp, ez elvileg jnak számít.
A gyári programot nem nyúztam sokáig, de szvsz kinézetétől eltekintve magyarországi viszonylatban bőven kielégítő az adatbázisa, navteq azért elég ismert...
Jelet nem igen veszti el, legalábbis még olyan helyre nem sikerült mennem ahol megtörtént volna, és igen, járok vidékre is sokat! ;)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#23) kételkedem válasza laragirl83 (#22) üzenetére


kételkedem
addikt

Remek!
Használd egészséggel :))

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24) dobolyj


dobolyj
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, amire hiába kerestem eddig a választ.
Olyan pda-t szeretnék, amiben nincs telefon, de van BT, WIFI, és lehetőleg gyors legyen.
Úgy gondolom, ezt megtaláltam a HP IPAQ-114-ben, a kép felbontás nem érdekel mert filmet nem akarok nézni pda-n, sem játszani. Viszont navigációra annál inkább, és természetesen a wifi is nagyon fontos.
Kipróbálni egy ilyen kütyüt sehol nem tudok, mert Kaposváron sajna egyetlen üzletben sincs. Viszont olyat mondtak a pda-ról, hogy erősen hajlamos a fagyásra.
Ha valakinek van erről a készülékről véleménye, tapasztalat, kérem osszátok meg velem. Esetleg iGO8 hogy muzsikál rajta, és milyen BT-s GPS vevővel? Milyen gyorsan talál holdat, akadozik-e a navigáció, stb.?

SEGÍTSETEK a döntésben! :köszi: Jenőpapa :(

(#25) Xikita


Xikita
csendes tag

hell,

a garmin xt-ben hogyan lehet beállítani az otthont? mert a munkahelyemen megnyomtam és azóta az lett. de nem ott lakom :(

esetleg garmin manual-t le lehet valahonnan tölteni?

megtaláltam, bocs :)

[ Szerkesztve ]

(#26) shadoan


shadoan
tag

Nekem valahogy nincs szerencsém ezzel a kereséssel, egyszerűen balf**z vagyok. Kedves moderátorok, ha hiszitek ha nem 40 perce ülök itt, kortyolom a kávém és próbálok rákeresni, hogy van e olyan téma ahol segítenek a gondommal kapcsolatban.

Az a bajom, hogy van egy Myguide-om (ez a legkisebb baj) és rá akarom tenni az IGO 8-at de nyilván trükkjei vannak. Sima átmásolom SD-re és bedugom a kütyübe módszer nem megy. Hol találok ilyen topicot (angolul is jó)? Volt már valakinek hasonló problémája? Esetleg itt a PHW-n van már ehhez hasonló topis nyitva?

Bocs amiért ilyen dilettáns vagyok

shad

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#27) Viktor0610 válasza shadoan (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minekután ez legálisan nem megoldható, itt ebben segítséget nem kapsz.

Samsung Galaxy A54

(#28) shadoan válasza Viktor0610 (#27) üzenetére


shadoan
tag

köszi a választ!
és hogy tudom megoldani legálisan?

Ezer ember hallgatása sem nyomhatja el egyetlen ember üvöltését

(#29) laragirl83 válasza shadoan (#28) üzenetére


laragirl83
őstag

Bemész boltba, és megkérdezed, menne-e a gépeden iGO, ha igen, akkor pedig megveszed :)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#30) Viktor0610 válasza laragirl83 (#29) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A boltokban kapható iGO nem települ fel PNA-gépekre, csak PDA-kompatibilis.

(Nem aludtam el, mint a másik topikban. :D )

Samsung Galaxy A54

(#31) laragirl83 válasza Viktor0610 (#30) üzenetére


laragirl83
őstag

:K :R

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#32) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

Van egy Intron Hu-140es autós GPS-em szeretnék rajta térképet frissíteni. Hogy tudom ezt megcsinálni?
(IGO van rajta)

(#33) Viktor0610 válasza MEKK (#32) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben iGO van rajta, nem hiszem, hogy legálisan került rá.. :U

Ez esetben itt nem kapsz segítséget a "frissítéshez".

Samsung Galaxy A54

(#34) erdoke válasza Viktor0610 (#30) üzenetére


erdoke
titán

Már úgy érted, hogy jogilag nem tiszta, ha telepíted ugye? TEchnikailag ugyanis nyilván megoldható. Az iGO8-at nem igazán javaslom régebbi kütyükre, akár legális, de főleg ha nem... Hardver is kell hozzá, és még a viszonylag új Mio Cx20-as szérián is akadozik, csúszik, stb. Több memória kell hozzá. Általában nem támogatom a szoftverek nyílt hekkelgetését, de amit a Mio csinált a közelmúltban jó drágán ilyen ketyerét vásárlókkal, valahogy nem tudom sajnálni sem őket, se a NavNGo-t, ha új készülék vásárlása helyett egy ideig még hekkelgetik a tulajok. :(( Majd ha lesz [I]

normálisan

[/I] működő Navman frissítés, akkor befogom a szám.

A legjobb aláírás a héten

(#35) MEKK válasza Viktor0610 (#33) üzenetére


MEKK
aktív tag

Pedig ha megynitom a kártyát amit adtak hozzá azon van IGO és a recovery cd-n is igo van!!

(#36) Imy


Imy
veterán

Adott egy Mitac Mio P560

Probáltam rajt netezni, Wlan beálítás OK, MSN pl nagyon szépen megy rajt.

De a netezés nem igazán, illetve mintha lassu lenne (érdekes módon Wlan router-noti között pedig gyors), illetve rengeteget kell görgetni, Weblapok élvezhetetlenek. Milyen megoldást javasoltok?

Illetve felkiáltó, kérdőjel hol van? Nem találtam. :(

(#37) AMD Power


AMD Power
titán

HTC Kaisere milyen navigációs programot lehet rátenni? IGO , Garmin.... :)

(#38) erdoke válasza AMD Power (#37) üzenetére


erdoke
titán

iGO, Garmin Mobile XT, stb. Szerintem a többit nem is érdemes...

Imy,
Milyen böngészőt használsz? IE tényleg tetű, és a görgetés is problémás. Próbáld ki az Opera Mobile-t.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#39) AMD Power válasza erdoke (#38) üzenetére


AMD Power
titán

IGO-ból valami spéci mobil edition vagy olyan ami megy a "kocsi" navigációkra!?

(#40) rolcsi-1


rolcsi-1
csendes tag

Bog! Mi a különbség a Pán európa és a teljes európa térképszoftver között?

(#41) erdoke válasza AMD Power (#39) üzenetére


erdoke
titán

A legközönségesebb, PDA-ra való verzió fut rajta. Azt hiszem, mikroSD-n csak az iGO8 elérhető. Remélhetőleg elég izmos hozzá a hardver, de erről a Kaiser topicban biztosan többet tudnak mondani.

A legjobb aláírás a héten

(#42) Imy válasza erdoke (#38) üzenetére


Imy
veterán

A gyári Internet Explorer Win. CE változatát.
Köszi, kipróbálom! :K
Kár, hogy a mozilla nem fejleszt erre. :(

(#43) erdoke válasza Imy (#42) üzenetére


erdoke
titán

WM 2003-tól láttam Opera Mobile-t. Ha van Java környezet a készülékre, akkor az Opera Minit is rá tudod hegeszteni.

A legjobb aláírás a héten

(#44) atesss


atesss
addikt

Nővérem szeretne venni e-mail-ezéshez egy qwerty billentyüzetes telefont vagy PDA-t.
Ő eredetileg egy Blackberry-t akar venni, erről próbálom lebeszélni, mert szoftveresen azért nem olyan (nem annyira bővíthető) mint a WinMobile. Pl. Igo is csak azon fut.

Milyen WinMobile-os vagy esetleg Symbianos (ha pl. Samsungnak van ilyen) okostelefont tudtok mondani, ami viszonylag vékony, és elég olcsó?

Ilyen Samsung i600 szerű lenne jó, de azért annál kicsit lehetne újabb, vagy érintőkijelzős (a más platform miatt főleg, azaz IGO). Elvileg az i780 az utódja, ez biztos tetszene nővéremnek, csak szerintem már drága.
Ha van több is, jöhet sok javaslat is.
WIFI alapkövetelmény.

(#45) erdoke válasza atesss (#44) üzenetére


erdoke
titán

T-nél nem drága az i780 iGO8-cal együtt, és adják részletre is. Pl. 24 hónap hűséggel és 12 hónapos Net80 előfizetéssel 22e kezdő befizetés mellett 12x3915 Ft-ért elvihető.
Hasonló konstrukcióban, de iGO nélkül a Nokia E71 25e + 12x4085 Ft. Tehető rá Garmin Mobile XT, nem sokkal rosszabb az iGO-nál, a magyar térképe pedig ugyanaz a TopMap.

A legjobb aláírás a héten

(#46) atesss válasza erdoke (#45) üzenetére


atesss
addikt

Az i780-nak a négyzetes kijelzőjétől félek a programok miatt... Vagy mi megy mi nem rajta? Mondjuk nem az enyém lesz, nővérem meg nem túl "Power User". A régebbi IGO (2006 Plus ?) megy rajta?

Az E71 az egyik alternatíva. Csak talán kicsit drága...
Érintőkijelző igazából nem kell, sőt talán hátrány is.
Úgy lenne jó, ha anélkül is jól lehetne kezelni, de IGO-hoz meg ugye kell sajnos...
Valami Samsung i600-hoz, i780-hoz hasonló másik?

Vagy a kicsúsztatható qwerty-s PDA-k közül mik a legolcsóbbak?

E61i mennyire számít elavultnak? Mert E71-nél jóval olcsóbb lenne, bár talán inkább azt már használtan éri meg venni.

Függő telefon nem játszik, főleg mivel az elfelejtettem mondani, hogy Szingapúrban van most nővérem, azaz ott venné meg olcsóbban.
Csak hát a garancia kérdéses, úgyhogy ha nincs rá világgari, akkor asszem én se hozatok vele E51-et vagy E66-ot (max ha tényleg nagyon olcsó, de annyira nem hinném).

Sőt, egyáltalán ott milyen a mobilhálózat, a 2G az még OK, de ugyanaz a 3G hálózat / kompatibilis az ittenivel is a telefon??

(#47) erdoke válasza atesss (#46) üzenetére


erdoke
titán

Talán kérdezd meg az i780 témájában, hogy mi fut rajta és mi nem. Régebbi iGO nem jött ki mikroSD-n, jó eséllyel nem támogat 320x320-as kijelzőt.
Kicsúsztatható QWERTY-s készülékek szinte mind böszmék, a régebbi smartphone-os (nem érintőkijelzős) változatokban általában nincs GPS. Egyébként a VOX-ot és utódját (HTC 730) tűrhető áron adják, és nem is durván vaskosak.

A legjobb aláírás a héten

(#48) Imy válasza Imy (#42) üzenetére


Imy
veterán

Valami free, és jó emailklienst nem tud valaki Win. CE 6-ra?
A gyári gááz, az elküldött üzeneteket is ujnak állítja be, SMTP-t nem tud, stb... Ha sikerülne ezt megoldanom, nagyon szépen muzsikálna a P560-om. :B

(#49) atesss válasza erdoke (#47) üzenetére


atesss
addikt

Beépített GPS nem fontos, (ha egyáltalán kell ez az egész),ott van a BT, és már 12k körül lehet kapni hozzá. Erről jut eszembe, azt viszont pont akartam is hozatni nővéremmel.
Talán mostmár nagyobb vállaszték van van Sirf III + Data Logger-es cuccokból.

Viszont ha böszme az már nem túl jó...

i780 és E71 független árban hogy viszonyul egymáshoz?

Köszi, ezt a 2-t megnézem.

De most jut eszembe az egész, hogy távolkeleten egy csomó olyan telefont lehet kapni, amit Európában nem !
Az ismert gyártóktól is (Samsung, LG, Nokia).
Mondjuk itthoni supportot (akár pl. szervizelés) nehéz lesz kapni hozzá...

(#50) szendgab


szendgab
csendes tag

Sziasztok!

Valaki elmesélné nekem, hogy a Wayteq N720BT-re hogyan lehet GPS programot tenni? Hiába dugom be a kártyát semmi nem történik a Navigáció gomb nyomogatására.
Vásárlás előtt azt közölték, hogy gyakorlatilag bármilyen programmal használható.

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.