Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111101) Lenry válasza Pyttawrx (#111100) üzenetére


Lenry
félisten

olyan rendszert, ami korábban nem volt frissítve?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#111102) dogpatch06


dogpatch06
csendes tag

Szóval... egy délután probálgatás eredményei:

Kapok egy hiba üzenetet (STOP CODE: BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO). A gép bekapcsolás után kapásból hibát keres, de nem tudja a hibát kijavítani. Windowsba bejelentkezni nem tudok, mert odáig már el sem jut a bootolás. Egy fajta hurokba szorultam, amikor újraindítás és hibakeresés között ingázik a gép.

Rendszer visszaállítás ill. -reset nem működött. Legutolsó frissítés törlése nem működött (Quality Update). Ezekkel még akkor próbálkoztam, amikor még eljutott a záróképernyőig a bootolás. Safe Mode betöltés nem működik. Próbáltam pár ajánlott megoldást command prompttal DOS-ból - lásd ezeket:

1. Drivert frissíteni nem tudok - ahhoz be kéne tudnom lépni az OS-be.
2. bcdedit parancs kipőróbálva - nem oldotta meg a problémát
3. BCD fájl javítás - nem sikerült
4. Windows registry javítás - nem reagál rá

A C: meghajtó egy 500GB-os SATA SSD-n van. chkdsk parancs DOS-ban nem talált hibát.

A mi a legidegesítőbb, hogy BIOS-ban beállítottam elsődleges és másodlagos boot eszköznek a CD-USB-t DE nem indítja a windows telepítést USB-ről, hanem kezdi egyből a feljebb leírt köröket. 24-én USB-ről telepítettem a Windowst!!!

Memória mdsched.exe szerint oké...

Mit tudok csinálni ebben a helyzetben?

(#111103) Csupingo válasza dogpatch06 (#111102) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy a vga halt meg és mikor a driverét töltené be, akkor jönnek a gondok? Valahogy csökkentett módban nem tudod elindítani, vagy másik vga-val kipróbálni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#111104) King Unique válasza dogpatch06 (#111102) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet mégsem jól állítottad be, meg nem feltétlen kell a telepítési adathordozót fixen elsődlegesre állítani, hanem elég az Esc/F11/F12 stb. funkcióbillentyűvel előhívható gyorsmenüben kiválasztani a megfelelő boot eszközt, valamint szükség esetén a bootolási módot is megfelelően beállítani. Ha ez előbbiek stimmelnek és a telepítési adathordozó bootolható, azaz megfelelően lett rá kiírva/rámásolva (pendrive | DVD) a W10 ISO, akkor annak márpedig bootolnia kell. Ha esetedben nem, akkor a hiba egyértelműen nálad, a saját hardverkörnyezetedben van...

(#111105) dogpatch06 válasza Csupingo (#111103) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Csupingo

Nem tudom, de a Safe Mode sem indul.

King Unique

Igen, F12 lehet. Próbáltam többször is. Alapból a HDD van kijelölve (egy kis "+" jel van előtte), de a föl-le nyilakkal ki lehet mást is választani és Enterrel aktiválni. Már az fura, hogy a HDD van kijelölve, pedig BIOS-ban CD-USB van beállítva. A baj az, hogy hiába állítom be F12 után az elsődleges boot eszközt CD-USB-re - ugyan úgy a régi, sérült Windows indul el.

Mindjárt rakok fel képeket...

Elérhető meghajtók

Boot eszköz prioritás BIOS-ban

F12 Boot menü

F12 Boot menü helyes kiválasztva

Enter lenyomása után HDD-ről bootolja a sérült OS-t

Kék halál a kóddal

[ Szerkesztve ]

(#111106) Doky586 válasza dogpatch06 (#111105) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A "Boot eszköz prioritás BIOS-ban" azt állítsd be amiről majd véglegesen bootolni akarsz.
"F12 Boot menü" itt meg azt állítsd be amiről telepíteni akarsz. Pendrive=hdd.
Esetleg a többi hdd-t is lehúzhatnád a telepítés idejére.

[ Szerkesztve ]

(#111107) King Unique válasza dogpatch06 (#111105) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként miért USB-CDROM van beállítva, netán USB-s optikai meghajtóról, abban lévő DVD-ről történne a bootolás? Ha nem és pendrive az alany, akkor alapesetben eleve az USB-HDD lehetőséget kellene kiválasztani.

(#111108) #93794560 válasza dogpatch06 (#111105) üzenetére


#93794560
törölt tag

Egy régebbi gépemen pendrive telepítő esetén az USB-HDD lehetőséget választva indult el a telepítés.

(#111109) Zoz válasza Lenry (#111101) üzenetére


Zoz
őstag

Igen, továbbra is simán lehet frissíteni. Ma is frissítettem két gépet.

(#111110) dogpatch06 válasza Doky586 (#111106) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Doky586

Nyílván, de csak akkor, amikor a telepítés befejeződött, nem? Eddig minding így csináltam.

Hm... ez nem is rossz ötlet... lehet, hogy leszedem meghajtókat a telepítés idejére. Kérdés, hogy fel fogja-e ismerni az SSD ha útközben csatlakoztatom... bár elvileg kéne. Ha jól emlékszem, a telepítéskor, amikor ki kell választani a cél meghajtót, akkor lehet frissíteni az elérhető merevlemezeket...

King Unique

Azért azt állítottam be, hogy még véletlenül se a merevlemezről bootoljon. 24-én eleve így telepítettem a OS-t. A telepítés USB-ről történik/történne - akárcsak 24-én.

gb4400

Kösz, a hozzászólást. Fene egye meg - veszíteni valóm nincs - kipróbálom, bár ahogy feljebb említettem...

(#111111) King Unique válasza dogpatch06 (#111110) üzenetére


King Unique
titán

Csakhogy egyrészt az USB-CDROM beállítás általában nem jó pendrive-hoz, mivel ahhoz a már említett USB-HDD kellene. Vagyis ez esetben nem meglepő, ha nem bootol és egyből a HDD-n lévő Windows indul... Másrészt az USB HDD ≠ helyi (belső) HDD, az előbbinél nem a HDD-n lévő Windows fog indulni.

"A telepítés USB-ről történik/történne"

Az mi, USB-s pendrive / külső HDD / külső SSD / külső ODD / SD-kártya adapterrel? :D Ha pendrive-ról, akkor az pendrive/pendrájv. :)

Legközelebb meg inkább a PH! saját képtárhelyét lenne célszerűbb használni.

[ Szerkesztve ]

(#111112) #22743424 válasza Zoz (#111109) üzenetére


#22743424
törölt tag

Na erre kivi leszek holnap elválik. Egy OEM gép lesz frissítve :)

(#111113) dogpatch06 válasza King Unique (#111111) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Igazad van, már csak azért is, mert átállítottam és most elindult.

Csak azt nem értem, hogy akkor hogy tudtam ezzel (CD-USB) beállítással telepíteni 24-én? A CD-USB nem azt jelenti, hogy CD és/vagy USB meghajtókról telepít, attó függően, hogy hol talál telepítő fájlt?

Én azt hittem, hogy az USB-HDD az azt jelenti, hogy a az USB és/vagy HDD meghajtókról telepít, attól függően, hogy hol tál telepítő fájlt vagy már telepített rendszert. Éppen ezért nem azt választottam...

Jogos, pontatlan a kifejezés: USB pendriveról telepítek.

Oké, azt nem is tudtam, hogy van tárhelyem képeknek, de majd legközelebb - köszi mindenesetre!

[ Szerkesztve ]

(#111114) King Unique válasza dogpatch06 (#111113) üzenetére


King Unique
titán

Az USB-CDROM = USB-s ODD, pl. külső DVD-író. Az USB-HDD = pendrive, külső HDD, külső SSD, stb. Mindkettőnél az USB a lényeg, azon csatlakozásra, külső eszközre vonatkozik, legalábbis normál esetben. Valamint ha a boot listában prioritás szerint pl. 1. USB-CDROM és 2. USB-HDD, ellenben az 1. nem boot képes/nincsen boot eszköz, ellenben a 2. esetben igen és van, akkor ha továbblép a bootolás a 2. opcióra, akkor reális, ha az indul.

(#111115) Doky586 válasza dogpatch06 (#111110) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem

(#111116) dogpatch06 válasza King Unique (#111114) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Köszönöm a magyarázatot!

Közben kétszer megszakadt a telepítés - mindkét alkalommal újraindult magátol a gép és előröl kezdte (volna) a telepítést.

Holnap berakom a tartalékban lévő tápot és megnézem, hogy arra mit lép. Ha az sem hoz megoldást, akkor kifogytam az ötletekből...

(#111117) #22743424 válasza dogpatch06 (#111116) üzenetére


#22743424
törölt tag

Persze, hogy újra kezdi hiszen úgy állítottad be, hogy a pendriveről bootoljon. Állítsd már be második lehetőségnek azt a lemezt amire telepíted a wint. Mikor kiírja, hogy újraindítás húzd ki a pendrivet. :)

(#111118) Lauda válasza dogpatch06 (#111116) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szakadt meg a telepítés, az újraindulás a telepítés része, miután felmásolta a meghajtóra a telepítéshez sükséges fájlokat. Inenntől fogva nincs szüksége a telepítő adathordozóra, ezért vagy kihúzod a pendriveot még a boot előtt, vagy belépsz a biosba és átállítod a bootsorrendet.

(#111119) bebeago válasza dogpatch06 (#111116) üzenetére


bebeago
tag

+1 ötlet
Nézd meg ezeket a videókat, hátha találsz benne hasznosat:
[link] , [link]

(#111120) King Unique válasza dogpatch06 (#111116) üzenetére


King Unique
titán

Itt most nem mindegy, hogy random indult újra a telepítés közben, vagy annak 1. fázisa (fájlok másolása) végeztével a megszokott újraindításról van-e szó. A rendellenes max. az előbbi, ellenben az utóbbi nem. Illetve az utóbbinál, ha a pendrive (USB-HDD) van beállítva fixen elsődleges boot eszközként, akkor nem meglepő, ha újraindítás után ismét a Windows telepítője bootol a pendrive-ról és nem a HDD/SSD meghajtóra telepített Windows 10 telepítése folytatódik. Ezért sem célszerű ilyenkor a telepítési adathordozót (pendrive) fixen beállítani elsődlegesként, elég az F12-es gyorsmenüben kiválasztani. Vagyis ha azt akarod, hogy ne a telepítő induljon újra, akkor vagy a HDD/SSD-t állítod be elsődlegesként és a pendrive-ot csak F12-vel választod ki, vagy a telepítés 1. fázisa végeztével eltávolítod (kihúzod) a pendrive-ot.

(#111121) dogpatch06 válasza #22743424 (#111117) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Egek... hogy én mekkora barom vagyok!!! Köszi cybermanus és Lauda - most majdnem szétszedtem a gépet darabokra. :R

Tisztára hülye vagyok! Csak arra figyeltem, hogy "jaj, már megint újra indult a gép"! Marha! :W

King Unique

Igen, már rájöttem. Az urak elmagyarázták az előbb és kisegítettek a csőlátásomból! Köszi szépen! :R

bebeago

Köszi neked is segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#111122) Doky586 válasza dogpatch06 (#111121) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy ezt már a 11106-ban is leírtam neked. :B

(#111123) keszo


keszo
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen érdeklődöm.
SSD-re cseréltem a vinyót, és a HDD Sentilnel ezt írja:

Mit kellene csinálnom?

Kösz a segítséget

Attila

(#111124) Lauda válasza keszo (#111123) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Cseréld ki a legfrissebb hdsentinelre. A régebbi verziók csinálják ezt a számukra "ismeretlen" ssd-vel.

[ Szerkesztve ]

(#111125) King Unique válasza keszo (#111123) üzenetére


King Unique
titán

Hát először is frissíteni a HDS-t a legújabb stabil (5.50) / béta (5.50.9) verzióra, mivel a 4.40 elég régi, ellenben SSD-khez javasolt mindig a legújabbat használni. Valamint pl. az SSDOK programmal is célszerű ránézni, ami mutatja a TRIM működését, meg hogy a driver továbbítja-e a parancsot. Windowson belül az alábbi értéket nem elég lecsekkolni, az csak azt mutatja be van-e kapcsolva kernel szinten az adott fájlrendszernél, ellenben a tényleges működést (driver továbbítja-e) már nem. Plusz szokott lenni az SSDk-nek gyári diagnosztikai szoftvere (pl. Patriot SSD Toolbox), amivel szintén érdemes lehet, sőt elsődlegesen az a mérvadó.
Ha utána, az említett programok naprakész verzióinak használatánál is fennáll a 80%-os kondíció az inaktív TRIM miatt, utána lehet elgondolkodni azon, hogy mi lehet az oka. Ha telepítve lett külön chipset driver, akkor bizonyos esetekben akár az is okozhat ilyet és ilyenkor inkább a Windowsba beépített driver használatát kellene megpróbálni. Vagy ha AHCI helyett netán IDE módban lett telepítve a W10, akkor IDE módban a TRIM a beépített driver használatánál működhet. Valamint akár az utólagos AHCI-re váltás is megoldható újratelepítés nélkül.

Egyébként van Flash SSD topik is, a kifejezetten SSD specifikus kérdéseket szükség esetén inkább ott kellene feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#111126) Pyttawrx válasza keszo (#111123) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vagy nem tudja a trimet, be kellene kapcsolni, illetve biosba beállítani az ahci-t, vagy drivert frissíteni.
link

(#111127) Doky586 válasza keszo (#111123) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit kellene csinálnod?

Mutatni az SSDOK progiról egy képet.

(#111128) eddienhl999


eddienhl999
tag

Sziasztok! Nem tudom tudnátok - e segíteni? Adott egy 2 gigás merevlemez, ebből 70 giga le van választva, erre szeretném feltelepíteni a windows 10-et. A lemez többi része majdnem teli van adattal. Lehúzok minden szükségtelen meghajtót. A biosban beállítom hogy elöl legyen a pendrive amiről a windowst telepítem a boot kettőt pedig ahová telepítem. Ezután indul a telepítés. Ja nem. Ez a kép fogad: . Nem adtam fel. Rádugtam azt a merevlemezt amelyiken a windows 8.1 van. Biosban persze továbbra is úgy van beállítva, ahogy az előző két képen van. El is indul a telepítő ahogy kell. És ahogy az előző hozzászólásokban is írják többen is, az első újraindításnál kihúzom a pendrive - ot. De nem folytatódik a telepítés. Ez a felirat fogad: . Sajnos fogalmam sincs mit kellene tennem. Itt kimerült az ezzel kapcsolatos tudásom.

(#111129) keszo


keszo
őstag

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget.
Valóban a legújabb progi már azt mutatja hogy be van kapcsolva a TRIM.

Attila

(#111130) Doky586 válasza eddienhl999 (#111128) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Törölni kellene azt a partíciót ahova telepíteni akarsz. Nem baj ha marad mellette másik is.

(#111131) King Unique válasza eddienhl999 (#111128) üzenetére


King Unique
titán

Arról pont nemrég volt szó, hogy nem kell fixen elsődlegesként beállítani a pendrive-ot, elég bootolásnál Esc/F11/F12 stb. funkcióbillentyűvel kiválasztani. Illetve a megfelelő boot eszközt, azaz ha (?) UEFI-s telepítés a cél, akkor az UEFI kezdetű pendrive-ot és ne a másikat. Az elsődleges a célmeghajtó, vagyis a HDD legyen, illetve UEFI-s telepítésnél szokott lenni/létrejönni Windows Boot Manager opció. Ha nem megfelelő a boot device beállítása, nem az előbb említett opciók az elsődlegesek, akkor annyira nem meglepő a kapott hibaüzenet...

Aztán arról is számtalanszor volt szó itt, hogy teljesen feleleges, sőt eleve nem a legjobb ötlet előre ls fixen particionálni a Windowsnak szánt lemezt/területet. Eleve törölni kellene a lemezt, vagy csak Windows-telepítésnek szánt területet, majd azt megadni telepítési célnak és majd particionálja, formázza a Windows telepítője. Vagy akár manuálisan létrehozni ott az új + alkalmaz lehetőségre kattintva a rendszer számára fenntartott partíciókat is és akkor látszik hova kerülnek, nem utólag jön az ilyen és ehhez hasonló meglepetés... Vagy másik megoldás a többi HDD/SSD fizikai leválasztása (lehúzása) a telepítés idejére.

+1: a telepítés idejére lehetőleg ne legyen feleslegesen egyéb eszköz, pl. USB-s háttértár/egyéb csatlakoztatva, mert akár az is okozhatja a screenshoton lévő problémát.

[ Szerkesztve ]

(#111132) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kérnék egy kis segítséget. Adott egy Xiaomi R1d router, megosztott hdd-vel. NAS néven kéne látszódnia, a telefonom, win7-es gépem látja, meg az egyik Win10-es laptopom is.

A frissen telepített Win10 pro-s laptopom viszont nem. Egy munkacsoportban van mind, a nas is. A hálózati felderítés be van kapcsolva ezen a laptopon is. A legfrissebb Win10 van rajta...
Beírom a fájlkezelőbe, \\nas vagy a \\192.168.2.1-et, és semmi... A többi eszközömmel meg megy. Egyedül a Win7-es gépet látja, ha beírom fájlkezelőbe, hogy \\PhenomX4, annak az osztott mappáihoz hozzáfér. Mi a tökömet csináltak ezzel a Win10-zel, eddig sose volt ilyen gondom vele.
A többi gépen simán megy a \\nas, vagy \\192.168.2.1
Ha kikapcsolom az összes tűzfalat a Win10pro-s laptopon, akkor se látja a nast.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#111133) Geth válasza Victoryus (#111132) üzenetére


Geth
addikt

Keress rá itt hogy SMBv1.
Alapból le van tiltva, mert lyukas mint a sajtreszelő, de a routered valszeg nem tud újabbat.

[ Szerkesztve ]

(#111134) keszo válasza Doky586 (#111127) üzenetére


keszo
őstag

ez most azt jelenti , hogy megy rendesen úgye?

[ Szerkesztve ]

Attila

(#111135) Victoryus válasza Geth (#111133) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Bekapcsoltam, de még mindig nem lát semmit. Ja de, saját magát már mutatja a hálózatoknál. :D A nas-t képtelenség elérni róla. Tomato-van a routeren, megpróbálok keresni egy frissebbet rá. Azt továbbra sem értem, hogy ip címmel, vagy a nevével miért nem látja.
A Win7-es géppel látják egymást oda-vissza szépen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#111136) Geth válasza Victoryus (#111135) üzenetére


Geth
addikt

Nem látja alatt azt érted hogy nem jelenik meg vagy a címsorba beírva hibaüzenettel válaszol?

(#111137) Victoryus válasza Geth (#111136) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

3x úraindítás után látja végre. Köszönöm a segítséget!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#111138) troooper


troooper
tag

Sziasztok!
Egy 120 GB ssd (111 GB) elég a win10-nek? Office 2010 és pár alap program lenne rajta. Olvasom, h idővel szeret hízni és frissítésnél is kellhet +30 GB, emiatt érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#111139) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Jogtisztaság útjára szeretnék lépni az offersen vásárolható licenssel a Win7 frissítés megszűnése miatt...
5 kulcsos liszenszre gondoltam mivel több gép van itthon. Konkrétan erre .

Kérdéseim:
Vettem 5 kulcsot tök szuper
- a kulcsok pl teljes újratelepítés után is használhatók ugyanazon vagy akár egy új gépen? Akárhányszor?
- úgy tudom de lehet rosszul majd javitottok a W10 alatt kell MS fiók. Mivel 5 kulcsot készülök venni 5 MS fiókom lesz vagy egy fiókom lesz de az összes gépen az az 1 lesz beállítva? Vagy ez ,hogy fog működni?

Bocsi kicsit alap kérdések csak hát kényszerítenek az újra...
Köszi előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

(#111140) Cs1csó válasza troooper (#111138) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elég, bőven, a Windows 10 alap programokkal kb. 30-35GB-ot foglal, még egy 60GB-os is elég lenne.

BÁR jelenleg már nem éri meg ÚJONNAN 120GB-osat venni mivel kb. 6k 240GB-os pedig 9k. Jelenleg azt éri inkább megvásárolni és akkor ha játszol pár játék is elfér persze ha nem játszol akkor kb. ez az opció ki is esik akkor jó a 120GB-os is.

[ Szerkesztve ]

(#111141) troooper válasza troooper (#111138) üzenetére


troooper
tag

Közben jobban rákeresve a topikban, megtaláltam az "igen" választ.
Köszönöm a választ csicso82!

[ Szerkesztve ]

(#111142) Doky586 válasza troooper (#111138) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

elég

(#111143) King Unique válasza troooper (#111138) üzenetére


King Unique
titán

Magának a Windows 10-nek + a szokásos általános programoknak nyilván bőven elég egy bruttó 120 GB-os SSD rendszermeghajtónak. Sőt, van aki akár 32 GB-oson is elvan (példa). A többi már az utólag telepített, nagyobb tárhelyigényű programok, + egyéb, az SSD-n tárolt tartalmak tárhelyigényének a függvénye. A "hízás" meg megint függhet attól, hogy mi van rá telepítve, az milyen szemetet hagy maga után, stb. Amúgy meg van lemezkarbantartó, tárterületsegéd és egyéb helyi lehetőségek, vagyis ez sem különösebben téma.

Másik opció, hogy biztos ami biztos alapon hosszabb távra veszel nagyobb tárolóakapacitású (pl. ≥ 240/256 GB) SSD-t, ha esetedben ez ekkora kérdés, meg ha az utólag telepítettt programok, SSD-n tárolt egyéb tartalmak indokolják.

(#111144) akaido válasza petir (#111139) üzenetére


akaido
addikt

Nem kötelező w10-et MS fiókkal használni.
Itthon körülnéznék pl. a SoftDirect-nél is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#111145) King Unique válasza petir (#111139) üzenetére


King Unique
titán

Ha 1x már telepítve és aktiválva lett az adott hardveren a W10, akkor újratelepítésnél, illetve ugyanazon kiadás (pl. Home / Pro stb.) újratelepítésénél eleve nem kell újból termékkulcsot megadni, amit a Windows 10 telepítője is világosan leír az aktiválásnál. Ha hardvercsere történik, akkor meg lásd egy másik válaszban leírtakat. Meg az ilyen extra kedvezményes áron terített kulcsoknál más legutóbbi esetét, csak hogy ne érjen meglepetésként, ha (idővel) esetleg ilyenbe futnál bele... :D Plusz nem hivatalosan továbbra is adott az ingyenes váltás lehetősége W7, 8.1 rendszerekről, lásd ezen válasz 0. pontjában leírtakat.

Nem, nem muszáj Windows 10-nél Microsoft-fiókot használni - bár vannak előnyei - , lehet helyi fiókot is. Max. a telepítésnél aktív internetkapcsolat mellett a Microsoft-fiók létrehozása az alapértelmezett, de egyrészt Pro és efeletti kiadásoknál / offline módban / egyéb módon van lehetőség helyi fiókot is kiválasztani, létrehozni: [link], [link]. Másrészt utólag is lehet Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani. Ha Microsoft-fiókot használsz, azzal telepítesz, akkor 1 fiók akár több gépen is használható, szinkronizálhatók az egyes beállítások. De lehet akár több, gépenként eltérő Microsoft-fiókot is használni.

[ Szerkesztve ]

(#111146) #22743424 válasza #22743424 (#111112) üzenetére


#22743424
törölt tag

Na felraktam a win10-et, MCT használatával frissítve a régi win7-es gépet. A win10 aktívált maradt. :)

(#111147) Hybryd válasza King Unique (#110933) üzenetére


Hybryd
tag

Üdv
Naiv kérdés: miért jó, hogy kétfajta telepítési mód van? Pláne, hogy erről nem szól a telepítő, aztán reboot után csodálkozhat az ember :U
Fontos a későbbi használat (akár x év múlva későbbi reinstallok) szempontjából, hogy uefi vagy mbr telepítés lesz végrehajtva?

Honnan tudom, hogy biztosan UEFI módban telepítek és UEFI a boot is? Teljesen szűz ssd-van (és mediacreatoros win10 USB-n), a telepítő semmit nem kérdezett ezekről a módokról, csak rányomtam hogy ott az unallocated disk, használja azt, el is indult a telepítés, aztán jött a nagy semmi restart után.

[ Szerkesztve ]

(#111148) Lauda válasza troooper (#111138) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Igen, úgy bőven elég neki az a méretű ssd. Ez a hízás dolog nem tudom honnan jött, augusztusban telepítettem ezt a win10-et és most több hely van a meghajtón, mint akkor, pedig folyamatosan frissítem.

(#111149) King Unique válasza Hybryd (#111147) üzenetére


King Unique
titán

Pont azért, hogy beállítható és kiválasztható legyen, hogy melyik szerint akarja telepíteni az ember és ne utólag csodálkozzon, ha nem sikerült eltalálni a megfelelőt... :D Tudni, hogy melyik-melyik meg egyrészt nem meglepő módon onnan lehet, hogy az előbbieket megfelelően beállítja, kiválasztja az ember, sőt normál esetben eleve tudatosan telepít, nem random, ahogy éppen sikerül... :) Másrészt alapesetben már a boot lógónál is látszik, hogy CSM/UEFI mód szerint fut-e a telepítő, bár ez nem mindig egyértelmű, mert a BIOS-ban beállítás kérdése is lehet. De más módszerekkel is meghatározható, hogy melyik szerinti a telepítés, melyik szerint fut a telepítő.

"Fontos a későbbi használat (akár x év múlva későbbi reinstallok) szempontjából, hogy uefi vagy mbr telepítés lesz végrehajtva?"

Egyrészt ha modern, UEFI-s hardverről van szó, akkor egy olyannál értelemszerűen lehet és célszerű a W10-et is annak megfelelően telepíteni, nem létszükséglet és értelme sincs sok a BIOS/MBR, avagy legacy/CSM mód szerinti telepítésnek. Max. az olyan régi Windowsoknál, mint pl. a W7 és a még régebbiek (példa). Aztán ha M.2 PCIe NVMe SSD a rendszermeghajtó, akkor ahhoz rendszerint eleve UEFI/GPT mód szerinti Windows-telepítés szükséges, bár lehet kivétel BIOS/MBR szerinti telepítésre és működésre is (példa).
Másrészt a modern, illetve a jövőben megjelenő hardvereknél, alaplapoknál pl. az Intel háza táján felmerült az UEFI only megoldás is, vagyis azoknál a legacy/CSM mód nyilván kiesik. De akár itt is lehetnek majd kivételek, amiről nem olyan régen volt szó. Viszont zárásképpen visszakanyarodva az elejére, modern UEFI-s hardver + modern OS felállásnál alapesetben nyilván adja magát az UEFI-s telepítés, nem sok értelme van a régi, elavult, legacy/CSM mód szerintit erőltetni, hacsak nincsen valami speciális oka.

[ Szerkesztve ]

(#111150) Lenry válasza Hybryd (#111147) üzenetére


Lenry
félisten

Naiv kérdés: miért jó, hogy kétfajta telepítési mód van?
mert kétfajta alaplaphoz kell alkalmazkodni

aztán reboot után csodálkozhat az ember
az, akinek lövése nincs ezekről a dolgokról, az jellemzően nem szokta ezt átállítgatni

Fontos a későbbi használat (akár x év múlva későbbi reinstallok) szempontjából, hogy uefi vagy mbr telepítés lesz végrehajtva?
amíg az alaplap támogatja azt a módot, amiben formázva van a HDD-d, addig nyilván működni fog

Honnan tudom, hogy biztosan UEFI módban telepítek és UEFI a boot is?
belépsz a BIOS-ba és megnézed a Boot részt, ott lehet állítani, hogy UEFI vagy CSM módban van éppen a rendszer.
ha a Bootolható eszközök közt olyat látsz, hogy "Windows Boot Manager", akkor az UEFI

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.