Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112101) #86564352 válasza HoTaZo (#112084) üzenetére


#86564352
törölt tag

Avast = AVG (felvásárolták, így ha egyiknél jellemző egy hiba, akkor a másiknál is esélyes)

(#112102) sandró60 válasza seger (#112100) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt találtam! [link]
Itt erről letöltöttem.A zip kicsomagolás után mit hova kell tenni,mert exe file nincs?
Tudom eszközkezelő-a win Usb 3.0 törőlni-utána?

[ Szerkesztve ]

(#112103) King Unique válasza ledgeri (#112095) üzenetére


King Unique
titán

Itt először inkább azt kellene tisztázni, hogy ezekre egyáltalán mi szükség van. Ha csak SSD, annak pátyolgatása miatt, akkor teljesen feleslegesek ezek az erőltetett átirányítások, lásd egy másik válaszban leírtakat. Meg pl. a böngésző cache-t amúgy is inkább a RAM-ba szokás, ha már átirányítja valaki. Aztán ha a tárhelyspórolás a cél, akkor pl. a lapozófájlt nem feltétlen kell áthelyezni másik meghajtóra, hanem beállítható kisebb, illetve min-max, fix stb. méret is. Meg erre max. pl. kis tárolókapacitású rendszermeghajtónál lehet szükség, ellenkező esetben, valamint ha eleve van rajta kellő mértékű szabad terület, akkor megint teljesen felesleges.

(#112104) sz.j válasza #86564352 (#112101) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én az AVG-t használom évek óta, de szerencsére eddig nem okozott gondot.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#112105) #73959936 válasza sandró60 (#112102) üzenetére


#73959936
törölt tag

Kicsomagolás után látni fogsz talán 1 .inf kiterjesztésű fájl-t.
Jobb gomb és telepítés, ha jól emlékszem...

ja telepítés után újraindítás

[ Szerkesztve ]

(#112106) King Unique válasza sandró60 (#112099) üzenetére


King Unique
titán

Először is a Windows 10-ben natív USB 3.X támogatás van pl. Intel alaplapi vezérlőnél, vagyis ahhoz nem kell külön driver. Meg a laptop gyártójának weboldalán külön USB 3.0 driver eleve csak W7 esetében van, mivel annál nincsen natív támogatás, ellenben W8.1 és W10 rendszerekhez nincsen külön driver, mivel azoknál adott.

Másrészt az nem derült ki, hogy pontosan milyen Windows 10-verzióról van szó, annál minden szükség egyéb eszközillesztő (driver) gyártó a weboldaláról manuálisan / Windows Update-ről automatikusan, valamint összesítő frissítés telepítve van-e. Aztán, hogy az eszközelőben van-e egyáltalán Intel, vagy egyéb USB 3.0 alaplapi vezérlő. Ha nincsenek, nincsen, akkor először ezeket kellene megoldani, addig nincs miről beszélni.

Harmadrészt az egy dolog, hogy az említett üzenet jelenik meg, de az nem derült ki, hogy ténylegesen milyen módban és milyen adatátviteli sebességgel működik a pendrive. Azaz pl. a gépházban milyen kapcsolatot írva jelenik meg, valamint más példájából kiindulva mit mutat rá pl. a Temple program. Az adatátviteli sebességnél meg pl. a CDM, vagy a WinSAT Disk értékek milyenek. Továbbá az sem ismert, hogy a pendrive-ot másik USB 3.0 porthoz csatlakoztatva, valamint a Windows 10 újraindítása után is megjelenik-e az az üzenet. Ahogyan az sem, hogy az eszközkezelőben mit a helyzet, ott rendben van-e az USB 3.0 vezérlő működése, szükség esetén annak letiltása-újraengedélyezése után mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#112107) sandró60 válasza King Unique (#112106) üzenetére


sandró60
addikt

Az utolsó mondatoddal kezdtem.3 hozzászólással előbb írtam.
Amúgy a netten olvasva nem csak az én egyéni nyűgöm.Visszaolvasva 2-évvel ezelőtti nettes hozzászólásoknál a W10 prof tette be a"kaput"

(#112108) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes kérdéssel fordultak hozzám a mai nap, és nem igazán tudtam rá válaszolni. A tálcára lehet kitűzni ikonokat. Én ilyet nem használok, így sosem vettem észre a hibát ami az összes gépemen jelenleg is fennáll. Ha sikerül rögzíteni egy ikont a tálcán, akkor utána elindítani már nem lehet mert az alábbi hibaüzenet fogad:

Talákoztatok már ilyennel? Nem találok rá normális megoldást a neten.

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#112109) King Unique válasza sandró60 (#112107) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, abból max. az derül ki ha egyáltalán így kell kell érteni, hogy adott az alaplapi USB 3.0 vezérlő (Intel?) és annál Intel esetén a natív támogatás, vagyis ahhoz nem kell külön USB 3.0 driver. Ellenben a többi dolog nem, amik az előző válaszban le vannak írva, holott nyilván azokat sem ártana tisztázni, nem véletlenül lettek leírva.

(#112110) sandró60 válasza #73959936 (#112105) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos nem jött be.Továbbra is"Még gyorsabban használhatja,az usb 3.0 "ezt írja.
Amúgy nálam van Express kártya lehetőség amin USB 3.0. 2 darab usb-bemenetes ott a saját driverével jól működik

[ Szerkesztve ]

(#112111) Watt25 válasza trialboj (#111920) üzenetére


Watt25
veterán

Kicsi az esélye, hogy te is pont most belefutottál abba, amibe én, de hátha...
Én egy használt tápot vettem, akkor kezdte el ezt csinálni. Mint kiderül, tök szépen működik a táp addig, amíg a 12V-on elég nagy a terhelés. Ha leesik a terhelés (leáll a HDD, egyéb dolgok), akkor összeomlik az 5V is, és a gép (proci) lefagy. Mivel a Windows előbb leállítja az eszközöket, odáig már nem jut el emiatt, hogy kikapcsolja a tápot is, előtte lefagy.
Tehát ezek után én mindenképpen megnézném (lehetőleg oszcilloszkóppal) a táp feszültségeit.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#112112) #73959936 válasza sandró60 (#112110) üzenetére


#73959936
törölt tag

Esetleg talán a kiírt szöveg is ezért jelenhetett meg ?

(#112113) sandró60 válasza #73959936 (#112112) üzenetére


sandró60
addikt

A másik gépemen Hp 2540P W7 prof volt ott nem problémázott.Az Express card ott is üzemelt.Átnéztem a netten kb 2-éves probléma

[ Szerkesztve ]

(#112114) #73959936 válasza sandró60 (#112113) üzenetére


#73959936
törölt tag

akkor itt az ideje elengedni részedről is :K

(#112115) sandró60 válasza #73959936 (#112114) üzenetére


sandró60
addikt

Azért fura,hogy W10-alatt nem lehet működésre bírni a saját driverével az USB 3.0,pedig ott figyel az eszközkezelőben. Csak 2.0 -ban működik a 3.0 :D

(#112116) #73959936 válasza sandró60 (#112115) üzenetére


#73959936
törölt tag

Belegondoltál abba, mi volna ha úgy sem működne ? ;]

(#112117) Pyttawrx válasza sandró60 (#112099) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
1. Esetleg a HP SoftPaq Download Manager sem talál win10-hez ?
2. Illetve, chipset drivert leszedted a gyárói oldalról,
3. lehetőség a win7-hez készült drivert teszed fel neki. van, hogy megeszi :)

[ Szerkesztve ]

(#112118) sandró60 válasza Pyttawrx (#112117) üzenetére


sandró60
addikt

Annyira nem vagyok szakértő,hogy,ha esetleg nem jó hozzá helyre tudjam hozni :D
Örülök,hogy az Expres cardon lévő 3.0 usb jól működik.

(#112119) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

A Windows intézőből hogyan tudnám törölni az előzményeket?

(#112120) Pyttawrx válasza sandró60 (#112118) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rendben, bár ilyenkor max kékhalál, újraindítod, és megy ahogy edig. az softpaq viszont gyári hp alkalmazás, illetve a chipset drivert feltetted?

(#112121) Pyttawrx válasza Balcsix (#112119) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szerintem ccleaner, de még sosem kellett nekem. :) Lehet van windowsba is megoldása

[ Szerkesztve ]

(#112122) r92king


r92king
tag

Üdv. Windows Store hibát dob telepítésnél/frissítésnél 0x80070005. Néztem már mindent. App reset, app reinstall, másik felhasználóval se segített. Elég friss rendszer nem szeretném újra telepíteni Nem találtam a topicon belül erre a hibakódra választ Store-ral kapcsolatban. Win 10 Edu minden naprakész. Valakinek valami ötlet?

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#112123) sandró60 válasza Pyttawrx (#112120) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt találtam [link]
Innen az usb 3.0 kell letölteni?

(#112124) Balcsix válasza Pyttawrx (#112121) üzenetére


Balcsix
senior tag

A Gépházban már minden lehetséges előzményt töröltem, de nem akarja törölni. Régen használtam CCleanert, ma már inkább lefuttatom a lemezkarbantartót és kész. Pár helyről hallottam, hogy a CCleaner kb. ugyan az mint a lemezkarbantartó, vagy "pontosabb" munkát végez?

(#112125) seger válasza sandró60 (#112115) üzenetére


seger
addikt

Bios beállításokat átnézted? Ott esetleg valami?

(#112126) Zoz válasza sandró60 (#112123) üzenetére


Zoz
őstag

Kamu oldal, én innen semmit nem töltenék.

(#112127) King Unique válasza sandró60 (#112123) üzenetére


King Unique
titán

Az az előbb nem tudom átment-e, hogy ha Intel alaplapi USB 3.0 vezérlő van annál a laptopnál, akkor ahhoz a natív támogatás miatt normál esetben eleve nem kell külön általános USB 3.0 driver, a gyártó weboldalán sincsen W10-hez... Max. esetleg pl. chipset drivert lehetne letölteni és telepíteni. Aztán az előzőleg kérdezett egyéb dolgok továbbra sem ismertek, ahogyan a W10 verziója, annak frissítettségi állapota sem, de mindegy. Meg hogy csak egy adott pendrive-nál, vagy más USB-s tárolóeszközöknél is fennáll-e a jelenség, a BIOS-ban ha van xHCI Hand-off, akkor az / egyéb USB-s opció nincs-e elállítva, stb. Továbbá ha sehogyan nem akar összejönni és netán csak USB 2.0 módban működnek az USB 3.0 portok, akkor a tiszta / adatok megtartása melletti újratelepítés / alaphelyzetbe állítás is megfontolandó, amiről nemrég volt szó.

(#112128) ledgeri válasza King Unique (#112103) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Direkt az OS-stabilitás felől indultam neki, meghajtó-óvás említését kerülvén, mert jelenlegi, már használt SSD-m ilyen használattal való kinyírása lenne a cél (és nem a főmeghajtó óvása), ha nem kritikus bizonyos dolgok áthelyezése. :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#112129) Teddy___KGB


Teddy___KGB
újonc

Sziasztok Tudja e valaki a megoldást a következő problémára: 20gb ram van a gépemben de a winfos úgy gondolja hogy kb. 12-13gb-nál elfogyott, ez úgy jelentkezik hogy fut néhány program a háttérben és ráindítok valami nagyobb memória igényű játékot (többet is próbáltam) és mindig az adott játék crashel out of memory címszóval, ha valaki tudna segíteni azt megköszönném nagyon.

(#112130) Geth válasza Teddy___KGB (#112129) üzenetére


Geth
addikt

Virtuális memória alapértelmezett automatikusra van állítva?

(#112131) Bogyó bá' válasza Teddy___KGB (#112129) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Engedélyezni kell néhány GB virtuális memóriát - ha az van letiltva esetleg.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#112132) Teddy___KGB


Teddy___KGB
újonc

Virtuális memóriát levettem ilyen 1-2mb-ra mondván hogy 20gb fizikai mindenre elég (az is lenne) de ha jól értem ez a nyomorult csak akkor használja ki a fizikait ha kap mellé virtuálist?

(#112133) [CS]Blade2 válasza Teddy___KGB (#112132) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Tedd át 1GB-ra, hogy mit lép rá.

(#112134) King Unique válasza Teddy___KGB (#112129) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen akkor szokott lenni, ha a lapozófájl, illetve a virtuális memória a felhasználó által ki van kapcsolva, vagy manuálisan nagyon kicsi érték van beállítva. Mint utólag kiderült, ez történt, vagyis nem meglepő a jelenség, bravó... Ahogyan az sem, hogy egyes programoknál, játékoknál a lapozófájl hiánya, vagy túl kicsi méretű lapozófájl gondot okozhat, hiába van sok RAM. A megoldás értelemszerűen a lapozófájl engedélyezése alapértelmezett beállítással, vagy a jelenleginél nagyobb min-max. / fix méret megadása lenne.

[ Szerkesztve ]

(#112135) Brekkk válasza Teddy___KGB (#112129) üzenetére


Brekkk
senior tag

A page file méretét állítsd automatikusra.
16 GB RAM mellett 4 GB page file-al és 6 GB os VGA kártya mellett állandóan OUT of memory hibám volt, több játéknál is.
A fizikai memóriát használja a VGA kártya is. (Teletölti textúrával)
Láttam már 26 GB memóriahasználatot is 1-2 játéknál. (Fizikai + virtuális)

(#112136) Brekkk


Brekkk
senior tag

Tényleg igaz, hogy WIN7-ről WIN 10-re ismét ingyen lehet frissíteni egy rövid ideig?

(#112137) King Unique válasza Brekkk (#112136) üzenetére


King Unique
titán

Eddig is ingyen lehetett, sőt most is, hiába volt hivatalosan, "papíron" már lezárva ez a lehetőség, amiről pont nemrég volt szó újra.

(#112138) seger


seger
addikt

Itt is felteazem a kérdéat, hátha valaki tud infót adni!

Kérdésem lenne! Telepítenem kell egy office 2016-ot, de még nincs termékkulcs.
Microsoft oldalról letölteném, de microsoft fiókkal kell belépni, hogy le tudjam tölteni.
Belépek saját fiókkal és letöltöm, telepíthetem azt másnak? Akár cégnek is?
És az ők liszensz kódjukat adom meg telepítés után! Ez így járgató út?
Vagy regisztráljam őket és úgy töltsem le?

(#112139) Geth válasza Teddy___KGB (#112132) üzenetére


Geth
addikt

Óvatosan, mert az a nyomorult simán lehet ám a játékod is.
De akkor tanultál valamit: lehetőleg ne állítsd el az alapértelmezett beállítást.

(#112140) Pyttawrx válasza sandró60 (#112123) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezeket sosem javaslom, win10 chipset drv, vagy win7 usb 3.0 a gyártói oldalról.

(#112141) Pyttawrx válasza Balcsix (#112124) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem igen, én használom,

(#112142) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Az alábbiakban kérek segítséget:

1. A "Windows 10 Pro" esetében hogyan lehetséges

- "Quick Launch Bar" megoldást beállítani valahogyan?

- A "Tray Bar"-t átméretezni valahogyan? (Hiába engedélyeztem a nekem fontos ikonok megjelenítését, az zöme továbbra is marad a "hidden" menüben.)

2. A Windows update-ek esetében hol találom a beállítást, amely szerint keresi a frissítéseket, de én döntöm el, hogy melyiket és mikor telepítem?
--> Amikor rákattintottam a "frissítések keresése" opcióra, akkor rögtön fel is telepítette őket.


Köszönöm előre is!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#112143) ledgeri válasza Piftuka (#112142) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szintén friss telepítő:
Hálózat nélkül telepítettem az OS-t, szintén hálózat nélkül 30-60 percet nézegettem a beállításokat, miegymást, állítgattam....
Mondom ok Update-time: lefutott miden. Ment egy resi. Azóta ott a windows nem aktivált üzenet, és a korábban elérhető és módosított beállítások szürkék.
Ha nem aktivált az OS-ed még akkor az bibi! Ha aktivált de tényleg csak nem találod, akkor jobb klikk tálcára, és ott kellene a tálcabeállításoknak... Ha az sincs, akkor passz!
(feltételezem jól értettem a problémád!)

Az update meg már "mi tudjuk, a usernek meg semmi dolga vele" kategóriás az MS oldaláról... nincsenek már rejthető KB dolgok, miegymás... (ha jól tudom)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#112144) Kommy


Kommy
veterán

Napokban telepítettem és régebbi HP asztali gépre Win10-et és azt csinálja, ha elmegy alvó módba, akkor semmivel nem lehet felébreszteni (power led nem világít, de a DVD tálca nyitható, billentyűzeten a num lock világít), még a bekapcsoló gombbal sem, csak a reset segít de ekkor sem ír ki semmi hibát, hogy rosszul lett leállítva. Kikapcsoltam a hibrid alvást de nem oldotta meg a problémát ugyan úgy felébreszthetetlen. Driverek nem lettek külön telepítve az eszközkezelőben nem ír hiányzó/hibás driver-t, csak alapjai VGA van. Teljesen alap gép még C2D procival, csak irodai munkára van használva.

(#112145) paolinho


paolinho
őstag

Asszonykám gépére pár napja telepítettem egy Win 10-et, majd igényének megfelelően néhány applikációval komplettíroztam azt. Lévén nem igényelte a jelszavas (PIN-es) belépést, kikerült a pipa ebből a négyzetből.
Viszont zavart az a "sokbetűs" számítógépnév, amit a telepítés során kapott a laptop, azt is átírtam egy egyszerűbbre, amivel az otthoni hálózaton könnyebben beazonosítható a gép.
Na, ezután kezdődött a kálváriám, ugyanis az újraindítást követően lent a bal alsó sarokban kétszer jelent meg a felhasználónév.
Sebaj - gondoltam - irány vissza a felhasználói beállításokba, ahol visszaraktam a pipát a jelszó kérése négyzetbe, majd újraindítottam laptopot. Ezt követően azonban sajnos már csak rendszergazdai jogosultságok nélküli felhasználónak lát a gép. Azaz, már nem tudok eljutni a netplwiz futtatásával a Felhasználói fiókok-ba, ugyanis az oda belépő engedélyező képernyőn csak a NEM ikon jelenik meg.

Jól sejtem, hogy esélytelen már a Rendszergazdai jogosultságom visszakapnom, azaz, csak az újratelepítés lehet a megoldás? Vagy esetleg van még ebből a kálváriából kivezető út?

Még annyi, hogy próbálkoztam a Csökkentett módban is a Rendszergazdakénti belépéssel, ami ugyan sóikerült, de a csak ennyi, ugyanis innen sem tudtam már a netplwiz-zel módosítani valamit is, ugyanis nem reagált egyáltalán a rendszer a beírásra a Futtatás alatt.

(#112146) VGYke


VGYke
addikt

Nem tudom volt e már: Magától települ az új Microsoft Edge
Mondjuk azt nem értem hogy miért 01.15, amikor az szerda és kedd szokott lenni?
Az sem tiszta, hogy új Edge esetén miért marad meg a régi Edge és törölhető e...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#112147) MrCsiT válasza paolinho (#112145) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha (normál indítás után) a Windows-ban a command prompt-ot megkeresed, és jobb egér-rel kiválasztod a "Futtatás rendszergazdaként" opciót, ott ha meg tudod adni a megfelelő jelszót, akkor lesz egy admin jogú (elevated) cmd ablakod, és abból amit indítasz, az már admin joggal fog futni.
Ez így segít neked?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#112148) Lauda válasza VGYke (#112146) üzenetére


Lauda
félisten

Talán amiatt, hogy választhass, melyiket szeretnéd használni.

(#112149) #86564352 válasza Balcsix (#112119) üzenetére


#86564352
törölt tag

A keresés menüben törölheted a keresési előzményeket:

VGYke: szar forrásokból tájékozódsz, a stabil Chromium Edge telepítésével az UWP Edge el lesz rejtve

[ Szerkesztve ]

(#112150) Cs1csó válasza Kommy (#112144) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nem tudod megoldani (újratelepítés, driver-ek, stb.) akkor ne küld alvóba. Minimális energiafogyasztása van egy PC-nek IDLE módban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.