Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112901) Pyttawrx válasza Pano (#112894) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Örülök, hogy sikerült :)
Szerintem kapcsold ki a frissítéseket, ha még nem tetted meg. Én egy progival szoktam, néha ahol kell a [link] , illetve a driverek frissítését pedig: [link] , és ennél mind a 2 módszert megszoktam csinálni, így nem frissíti a drivereket sem.

(#112902) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!

Gépházba lépve, a Rendszerre kattintva nem történik semmi. A többi lehetőség működik. Illetve a tálcán a kereső sem működik.
Ötlet, hogy mi okozhatja?

(#112903) Cs1csó válasza Zsadi (#112902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hard reset gép újraindítása esetleg áramtalanítása majd bekapcsolása.

(#112904) Lauda válasza Pyttawrx (#112901) üzenetére


Lauda
félisten

Úgy emlékszem a 2020 első nagyobb frissítésében változik majd a driverek frissülése, onnantól az opcionális frissítésekhez kerülnek át és ha nem szeretnéd, nem fog frissülni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#112905) sajtos75


sajtos75
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus Prime A320M-K alaplapos gép. Az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehet teljesen kikapcsolni? WIN 10ben is le van állítva. Tehát,hogy az alaplap se vegyen fel áramot. Mert kikapcsolt állapotban is világít rajta egy led csík. A Ledet ki tudom kapcsolni. Illetve,hogy az USBk se legyenek áram alatt. De ilyenkor is vesz fel áramot a gép. A táp főkapcsolóját meg nem akarom naponta ki-be kapcsolgatni. Van rá megoldás? Vagy ez már a mai technika ,hogy folyamatosan áram aaltt van a gép.

(#112906) Pyttawrx válasza Lauda (#112904) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen jól emlékszel, ezt tudom én is, de lehet hogy neki már az is változást okoz, ha arra frissít ezért írtam. Ha működik ne bántsa és tiltsa le minél előbb. :)

(#112907) Doky586 válasza sajtos75 (#112905) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link] ?

(#112908) UnSkilleD válasza sajtos75 (#112905) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen "ez a mai technika"

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#112909) K53TA


K53TA
tag

A win 10 használható tisztán offline módban, internet kapcsolat nélkül?

Adott egy "munka gép / notebook" amire win-10 szánunk, (eddig win-7 volt rajta), ezt a gépet az esetek 90%ban rendezvényeken használjunk internet kapcsolat nélkül. Általában csak akkor lépünk fel vele a netre amikor letöltjük az általunk használt vezérlő szoftverek legújabb verzióit.

Azért kérdezem, mert az otthoni használatban lévő gépen a win-10 mindig kéri a belépést a Microsoft fiókba, amihez internet kell.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#112910) UnSkilleD válasza K53TA (#112909) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

offline fiók kell hozzá és kész

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#112911) Zoz válasza sunset (#112898) üzenetére


Zoz
őstag

Frissítésnél nem kell lehúzni.

(#112912) Zsadi válasza Cs1csó (#112903) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi! :R
A kereső helyreállt.
A gépház sajnos lefagy, a Rendszerre kattintva továbbra is.

(#112913) sajtos75


sajtos75
tag

Ok! Köszi! Akkor ennyi. :)

Még egy kérdés más témából.

A gépben van egy Kingston HX426C16FB2/8 memória. Tennék mellé még egyet. Márkában és típusban ua. Kingston HX426C16FB3/8 csak 2/8 helyett 3/8. De más tulajdonságban (minimális méret eltérés) szerintem ua. Mehet mellé?

2/8 [link]
3/8 [link]

(#112914) Cs1csó válasza Doky586 (#112907) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :C

(#112915) Lauda válasza Pyttawrx (#112906) üzenetére


Lauda
félisten

Csak kiegészítésnek szántam, hogy onnantól majd nem kell külön buherálni. ;)

(#112916) Piftuka válasza Geth (#112859) üzenetére


Piftuka
veterán

Értem. Köszönöm!

Akkor a fentebb linkelt leírás alapján a jogosultságot a "rendszergazdáról" a saját User-em nevére kell átállítanom?

"Aquila non captat muscas."

(#112917) K53TA válasza UnSkilleD (#112910) üzenetére


K53TA
tag

Azt kifelejtettem, hogy digitális licenc van hozzá, ez esetben is lehetséges offline használni, vagy nem?

(#112918) mezis válasza K53TA (#112909) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
A legbiztosabb módja, ha telepítéskor nincs internet kapcsolata.
(UTP kábel kihúzva, WiFi = Off vagy nem jelentkezel be AP-hez.
Validáció majd később.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#112919) King Unique válasza K53TA (#112909) üzenetére


King Unique
titán

Miért ne lenne használható? Bár ez tény, hogy bizonyos műveletekhez (pl. frissítés), funkciók működéséhez szükséges az internetkapcsolat, ami nem meglepő.
Aztán használható helyi (offline) fiókkal is a Windows 10, nem feltétélen muszáj alapból Microsoft-fiókkal, ahol az előbbi telepítésnél is megoldható, meg akár utólag is lehet váltani helyi fiókra. Ha W7-ről történt free upgrade W10-re, úgy lett digitális licenc, akkor ott szintén használható helyi fiók is. A Microsoft-fiók akkor lehet szükséges, ha hardvermódosítás történik.

[ Szerkesztve ]

(#112920) K53TA válasza mezis (#112918) üzenetére


K53TA
tag

Köszönöm, akkor már csak annyi a kérdésem, hogy az aktiválást hogy fogom tudni elvégezni?
Jah, közben látom, hogy kaptam mástól is választ.

Csak bizonytalan voltam az egész win10 offline használattal.

Köszönöm, rendesek vagytok!

[ Szerkesztve ]

(#112921) Doky586 válasza K53TA (#112917) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Természetesen az aktiválódás idejére netet kell adnod neki ideiglenesen. Utána ha soha többé nem kötöd netre akkor is működni fog bárhol, bármikor, bármeddig offline fiókkal.

(#112922) mezis válasza K53TA (#112920) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem kell MS fiók az aktiváláshoz.
A Gépház - Frissítés és biztonság ... kattokkal találsz alkalmat, ha véletlenül nem ajánlotta volna még az MS az aktiválást.
[kép]

mezis

(#112923) King Unique válasza K53TA (#112920) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb volt leírva, hogy digitális licenc, aktivált állapot lehet helyi fióknál is, alapesetben nem létszükséglet ahhoz a Microsoft-fiók. Az viszont nem derült ki, hogy azon a notbookon milyen fiókkal lett telepítve a W10, ha Microsoft, akkor ahhoz lett-e kapcsolva a digitális licenc. Ha igen, akkor alapesetben újratelepíteni is annak megfelelően kellene. Vagy esetleg kipróbálni helyi fiókkal is, szükség esetén megadni a telepítésnél / utólag a gépházban a W7 kulcsát és megnézni, úgy mi történik.

(#112924) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Ide is bemásolom, hátha...

"Van egy hibajelenség, amivel nem tudok mit kezdeni. Időnként a gépem lefagy, ha zene is megy, hang beakad, ezután a képernyő elsötétül, mintha alvó módba kapcsolna és nagy sebességgel felpörög a ventilátor (videókártya, vagy CPU, még nem jöttem rá). Ezután csak a reset segít. Sosem produkálja játék közben, több órát játszhatok és semmi baj, de ha kilépek és mondjuk böngésznék vagy akár a fájlkezelőt használom, nagy ritkán jelentkezik ez a hibajelenség. Először spotifiyre gyanakodtam, de nem feltétlenül kell hozzá. Melegedés probléma nincs, videokártya 3 év után lett újrapasztázva, mivel ott tényleg voltak melegedési problémák. CPU sem melegszik. Nemrég váltottam régi Ivy Bridge-ről (i 3470) AM4-re (Ryzen 5 2600). Táp még egyelőre a régi. Videokártya 3 éves Radeon RX 470.
Köszi előre is."
Az Eseménynapóban 0x8000400000000002 a hibakód.
Amúgy átállítottam az energiagazdálkodást teljesítménycentrikusra (HDD ne kapcsoljon ki, alvó állapot ne legyen) és ugyan később is előjött a hiba, de fagyás helyett újraindult (most böngészés közben jelentkezett). De játék közben sosem fordult elő és nem túl gyakori. Mondjuk utána alkalommal megint fagyott inkább.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#112925) Csupingo válasza Deer76 (#112924) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán vga driver, vagy tápegység gond.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#112926) King Unique válasza Pano (#112894) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván, mivel azt írtad, hogy 1909 only a jelenség és a korábbi verzióknál nem állt fenn, vagyis akkor most 1809-essel oké. Ellenben az említve volt, hogy annak a támogatása a Home kiadásnál most májusban megszűnik, vagyis előbb-utóbb nem ártana majd újabb verzióra váltani a további támogatáshoz, illetve a biztonsági + egyéb frissítésekhez. Meg attól, hogy esetedben a Microsoft / hardvergyártó (driverek) hibája miatt nem megfelelően működik a 1909, az nem feltétlen jelenti azt, hogy pl. a soron következő 2004, vagy újabb verzió sem fog. Vagyis nem ártana majd azokkal is próbát tenni, előtte szükség esetén lementeni a jelenlegi rendszert, stb.

(#112927) Cs1csó válasza Deer76 (#112924) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bármi lehet, vannak itt okosok akik a hibanaplót tudják elemezni ha felteszed.

Amit csinálnék: a mostani rendszerről egy mentést pl. Macrium Reflect Free-vel

Ezután a legfrissebb 1909-es Windows 10 build-del újratelepíteném a gépet (driver-ek telepítését hagyd a WIndows-ra kivétel VGA driver ) telepíts fel rá pár programot aminek a használata esetén már elő kell jönnie a hibának és használd így a gépet. Ha a hiba előjön úgy hogy a Windows-ba kb. semmit sem piszkáltál bele akkor lehet hardver gond, és irány egy szerviz.

(#112928) K53TA válasza King Unique (#112923) üzenetére


K53TA
tag

Otthoni notebook volt amire a Windows 10 Microsoft fiókkal lett telepítve és kapcsolva a digitális licenccel.
Később munka notebook lett belőle, de windows 7el.
És akkor most visszakerülne rá a window 10.
.

(#112929) King Unique válasza K53TA (#112928) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lásd újra az előző válaszban leírtakat erre vonatkozóan.

(#112930) zolee001 válasza Deer76 (#112924) üzenetére


zolee001
őstag

A hibakód arra utal,hogy megnyomtad a resetet,vmi másik bejegyzésd kell nézegetni az eseménynaplóban

(#112931) King Unique válasza KISDUCK (#112887) üzenetére


King Unique
titán

Mármint hogy pontosan milyen SSD-ről, az nem derült ki, meg hogy egyáltalán semmilyen SSD-ről, vagy csak arról. Aztán hogy milyen (CSM/UEFI) telepítés, az megfelelően lett-e végrehajtva, BIOS-ban a beállítások biztosan annak megfelelőek-e, szükség esetén frissítve lett-e a BIOS, stb. Meg azt írod a Mint rendszerbetöltője nem tudta indítani a Windowst, vagyis akkor már ezek szerint fel lett telepítve a W10. Azaz a telepítő bootolt, látta az SSD-t, lement a telepítés rendben, de utána nem indult, volt valami hibaüzenet, vagy mi?
Amúgy meg ha W7, 8.1, 10 egyaránt nem indul, akkor nyilván nem W10 specifikus a probléma, vagyis lehet nem ártana az itteni HP topikban is, vagy közvetlenül a gyártónál érdeklődni, hogy mi a nyűgje.

(#112932) Orgi válasza sajtos75 (#112905) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem az Erp funkciónál nézz körül a BIOS-ban.

(#112933) KISDUCK válasza King Unique (#112931) üzenetére


KISDUCK
addikt

OCZ Agility 4 az ssd típusa és a legfrissebb firmware van rajt és a gépen is a legfrissebb bios. Mind a 3 windows verzió telepítője látta az ssd-t fel is másolta rá a telepítőfájlokat, de amikor végeztek és jött az újraindítás akkor nem bootolt egyik windows se. Nem kaptam olyan hibát a géptől hogy "nem található bootolható meghajtó" csak fekete képernyő fogadott a restart után későbbi indításoknál pedig csak villogó prompt volt. HDD-re telepítve bootol a windows, most a 8.1-t raktam fel rá. A linux mint sikeresen elindult az ssd-ről de a rendszerbetöltője nem tudta elindítani a wint. Próbálkoztam minitool wizarddal és macrium reflecttel is javítani az mbr-t. Ghostolni is próbáltam a hdd-n induló wint, de az se működött.
Jövő hétvégén még megpróbálok 2 lehetőséget:
-csinálok egy egyedi win7 telepítőt amihez hozzáadom az amd drivereket
-telepítés után belépek a biosba és kikapcsolom a bootolás lehetőségét usb-ről
Írtam a HP topikba is, ott bios beállítást javasoltak ami sajnos nagyon szegényes a gépen:
-boot sorrend változtatás
-boot usb-ről, floppy-ról, odd-ről, hdd-ről, hálózatról
-ventilátor ki/be
-virtualizáció ki/be

(#112934) Tito62


Tito62
csendes tag

Sziasztok!
Segitséget kérnék ha valakinek volna ötlete , hogy ezt a híbakódot hogy lehet kijavítani a windows-10 Pro op.rendszeren hibakód: 0x800700b7
Nem akarja frissiteni a 2020-01 Összesitő frissités windows 10 Version 1909x64-alapú rendszerekhez (KB4528760) Előre is köszönöm.

(#112935) #86564352


#86564352
törölt tag

Tipp: alapértelmezetten nincs bekapcsolva, gépház-rendszer-vágólapnál állítsátok be az előzményeket. Akkor a megszokott Ctrl+V helyett Win+V több kimásolt szöveget is feldob. Ma megmentett ez a funkció.

(#112936) King Unique válasza Tito62 (#112934) üzenetére


King Unique
titán

Első körben Windows újraindítása, majd a javításhoz ezeket kipróbálni, valamint megpróbálni a katalógusból manuálisan letölteni és telepíteni az említett frissítést. Ha telepítve van 3rd party antivírus szoftver, akkor szükség esetén átmenetileg kikapcsolni/eltávolítani. + Ha az előbbi módszerek nem oldják meg, akkor egy másik lehetőség az újratelepítés a 0-ról / meglévő elemek megtartásával, vagy esetleg az alaphelyzetbe állítás, lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#112937) mezis válasza KISDUCK (#112887) üzenetére


mezis
nagyúr

Én egy Dell-Wyse "vékony" klienssel jártam kicsit jobban. Annál csak a Win boot működik, viszont egy trükkel kapok BIOS boot menüt: a BIOS indulásakor ráfekszem a "p" betűre és akkor kapok egy boot menüt, amiből választhatom az Ubuntu Linux-ot.

mezis

(#112938) Tito62 válasza King Unique (#112936) üzenetére


Tito62
csendes tag

Köszönöm szépen! megfogadom a tanácsodat megpróbálom. Már a Kaszperszky vírusirtót is letöröltltem hátha amiat csinálja,de nem jártam eredménnyel. :R :C

(#112939) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a Windows Mail csatolmányainál az ékezetes karakterek miatt teljesen megzavarodik a kliens, karakterekkel helyettesít és a kiterjesztést sem ismeri fel, csak ha átírom. Gondolom valami kódolás lehet a probléma, csak nem jöttem rá ezt hol lehetne módosítani. Gmailes fiókokból kapok ilyet jellemzően.

Xbox GT: nozsolt

(#112940) Deer76 válasza zolee001 (#112930) üzenetére


Deer76
aktív tag

Gyakori hibaüzenet az eseménynaplóban:
"A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. "
Meg még kettő:
"A(z) PerfDiag Logger munkamenet a következő hiba miatt leállt: 0xC0000188"

"A Windows gyorsindítása sikertelen. Hibaállapot: 0xC00000D4."

De szerintem amióta Radeon drivert cseréltem, ritkábbá vált.

Csak az a fura, hogy terhelt rendszerrel sosincs gond, csak alacsony terhelésnél.
csicso82: ezzel még várok kicsit

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#112941) #22743424 válasza Deer76 (#112940) üzenetére


#22743424
törölt tag

A gyors rendszerindítást ki kapcsolhatnád! [link]

(#112942) #86564352 válasza nofi (#112939) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gépház alkalmazásoknál Mail+Calendar app kiválaszt, további opciók, lesz egy reset gomb ami gyakorlatilag újratelepíti az appot. Talán megoldja a problémát. Vagy megoldod a levelezést böngészőben.

(#112943) Zsadi


Zsadi
őstag

Most vettem észre, hogy nemcsak a Gépházban a Rendszer indítása fagy le, hanem az asztalon >jobb klikk>Képernyő-beállítás sem indul el.
Merre keressem a hiba okát?

(#112944) májkimiki válasza Zsadi (#112943) üzenetére


májkimiki
őstag

HDD vagy SSD állapota jó? Memóriák?(memtest) Húzva, tuningolva van-e, volt-e?

(#112945) Zsadi válasza májkimiki (#112944) üzenetére


Zsadi
őstag

Minden jó elvileg. Nincs tuning.

(#112946) #86564352 válasza Zsadi (#112943) üzenetére


#86564352
törölt tag

VGA driver újrahúzással próbálkoznék. Mivel a gépház is UWP alapú, lehetnek meglepetések.

(#112947) Alveus


Alveus
tag

Sziasztok

Nem teljesen ide vág a dolog, driver hibára gyanakszom, de már nincs 9tletem.

Szóval: Adva van egy ALC 1220 VB típusú Realtek integrált hangkari. Legfrissebb driver, legfrissebb win10 stb... Bárminél, ami hangot ad ki (film, zene,játk stb.) ha mozgatom az egeret iszonyúan elkezd recsegni/szaggatni a hang, de olyan szinten, hogy még a kép is akad.

Van valakinek valami ötlete?

(#112948) Pyttawrx válasza Alveus (#112947) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha van kéznél live linux előbb teszteld azzal, ha azzal jó, akkor szoftveres a hiba, azaz ahogy gyanakszol driver is lehet. Mostanába szokás hogy úgy teszik fel a drivert, hogy odaírják, hogy melyik bulidhez jó, pl 1809, 1903, 1909... gondolom ezt nézted. Mi a gép típusa?

(#112949) Alveus válasza Pyttawrx (#112948) üzenetére


Alveus
tag

Gigabyte X570 Aorus pro az alaplap, ezen van rajta.

(#112950) Pyttawrx válasza Alveus (#112949) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Itt van [link]
1909 és 1903 is, mi a windows verziód?
Néha jobb a külföldi oldal, mint a magyar.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.