Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112501) liszi70


liszi70
nagyúr

Az új edge böngésző jobbegér-menüjébe végre bekerült a fordítás menüpont, viszont maga a fordítás szinte használhatatlan. (Legalábbis a chrome-ban lévő fordítóhoz képest.) Akkora hülyeségeket fordít, hogy a fal adja a másikat. :D Nem értem, miért nem a google-fordítót használja, hiszen úgyis chromium lett az új edge.
A beállításokban nem találtam lehetőséget arra, hogy átállítsam a fordítót google-ra. Nincs valami megoldás erre?

(#112502) peterattila


peterattila
aktív tag

Sziasztok. Adva van egy gép, ami egy konnektorból csatlakozik egy asztali lámpával. Ezt a lámpát, ha ki-be kapcsolom, akkor alvó állapotból felébreszti a gépet, illetve a kikapcsolt állapotban lévő gépet bekapcsolja. Sajnos nincs már áramforrás a közelben :(( . Mit tudok tenni, hogy ne viselkedjen így a gép?

(#112503) #73959936 válasza peterattila (#112502) üzenetére


#73959936
törölt tag

dugd be hosszabbítóval 1 másik konnektorba a lámpát. :K

(#112504) Lacpac válasza Lacpac (#112433) üzenetére


Lacpac
őstag

Sziasztok!
Ezzel még nem jutottam előbbre.
Nincs valami segédprogi a 10-es win-hez ami bele tud avatkozni az energiagazdálkodásba?
Ha elindítok egy progit, akkor a hardvereket a beállított teljesítmény szintre állítja?

Feltettem az MSI afterburner-t, gondoltam létrehozok egy profilt amit aktiválva a vga felkapcsolna.
Annyit értem el vele, hogy villan a képernyő, és marad 300MHz-en a vga.

(#112505) seger válasza peterattila (#112502) üzenetére


seger
addikt

Húzd ki a gépet a hosszabítóból és fordítva dugd vissza a dugót. Fázis így a másik csatlakozón lesz. Hátha...
Csak egy tipp. Szünetmenteseknél bevált...

(#112506) movax válasza ritkaság (#112500) üzenetére


movax
őstag

Keresgélj még a Gépházban.

(#112507) Cs1csó válasza ritkaság (#112500) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gépház - Adatvédelem - Mikrofon és itt amit nem szeretnéd azt OFF-ba teszed - csúszkát elhúzod.

(#112508) vaakuum válasza peterattila (#112502) üzenetére


vaakuum
addikt

Biosban mi van beállítva arra, hogy áramszünet után mit csináljon a gép? Simán lehet, hogy a lámpa kapcsolás annyira megrántja a szuflát, hogy pillanatnyi áramszünetnek érzékeli, és a biosba az áramszünet utáni automatikus visszakapcsolás opció él.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#112509) pendre54 válasza liszi70 (#112501) üzenetére


pendre54
addikt

Dehogy nincs Google fordító, az MS Store-ból felrakod, oszt annyi.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#112510) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
egy lámer kérdésem van.
A fiam gépét upgradelem új alaplap+proci+vga +Win10. A égi gépén rajta vsn SSD-n a WIN10. Erre akarom rátelepíteni a másik cdkey-es WIN 10 -et, hogy az új laphoz legyen aktiválva. Szeretném ha azon a SSD-t formázni, vagy a partíciót újra rakni.

Hogy csináljam?
- Berakom az fiam SSD-jét az én gépembe és formázom ?
- Vagy ha USB-ről elindítom a win10 telepítését akkor tudom formázni az SSD-t gondolom észre veszi hogy hahó itt van bizony egy telepített win ! Ráadásul most win prot rakok korábbi gépén win home volt.

(#112511) liszi70 válasza pendre54 (#112509) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, de ehhez ki kell jelölni egy konkrét szöveget, és azt fordítja le a jobbegérgombos menüből kiválasztva. Olyanra gondoltam, ami kijelölés nélkül, az egész weboldalt fordítja, ugyanúgy, mint a chrome-ban.

(#112512) Lauda válasza Khaosz55 (#112510) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Usb-ről elindítod a telepítőt, a telepítőben megadod a kulcsodat. Egyéni telepítést választod, tehát nem upgrade. Törlöd az összes korábbi partíciót, amin a windows volt, ezután létrehozod az újat a friss winnek (egyértelmű a felület), majd elindítod a telepítést. A telepítő formázza is a partíciót magától. Az első újrainduláskor kihúzod a pendriveot, vagy ismét belépsz a biosba és a bootolást visszalövöd az ssd-re.

[ Szerkesztve ]

(#112513) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

hol érdemes manapság win10 pro retail licenszet venni?

(#112514) Zoz válasza Khaosz55 (#112510) üzenetére


Zoz
őstag

Ehhez a feladathoz amúgy totál felesleges az újratelepítés. Elindítod az új konfigon, felismeri a hardvereket, aztán az aktiválásnál beírod a új termékkulcsot és kész. Home-ról lehet Pro-ra váltani csak a kulcs beírásával.

De ha mégis az újratelepítés a hobbid, akkor bebootolsz a telepítővel, és aztán amikor mutatja a partíciókat, akkor törölj le mindent (a kicsi rendszer partíciókat is), az egybefüggő szabad területet ad meg telepítéshez, majd megcsinál magának minden szükséges partíciót.

(#112515) King Unique válasza Khaosz55 (#112510) üzenetére


King Unique
titán

Felesleges és értelmetlen a telepítés előtt a célmeghajtót máshol particionálni, formázni. Vagyis nyilván a telepítéskor kellene, pontosabban törölni rajta minden partíciót a Windows telepítőjével, plusz magához a telepítéshez pl. ezen leírásban vannak további instrukciók.

De az amúgy nem világos miért kell ehhez okvetlenül teljes újratelepítés. Volt arról szó egy másik válaszban, hogy megoldható a jelenlegi rendszermeghajtó és Windows-telepítés használata akár más hardverkörnyezetben is, valamint szükség esetén a licenc, illetve az újraaktiválás, plusz a gépházban akár másik termékkulcsot is meg lehet adni, stb. Aztán ha SSD csere történik, illetve pl. kisebbről nagyobb tárolókapacitásúra, akkor sem feltétlen muszáj újratelepíteni a Windowst, mert ott van pl. a klónozás lehetősége is, vagy akár menteni és abból visszaállítani. Persze akinek a reinstall a hobbija, az csak csinálja. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#112516) Khaosz55 válasza Zoz (#112514) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát nem akarom feltétlen újra telepíteni. Csak új alaplap + proci mit gondoltam, jób lenne a Win-nek is ha újra raknám. Gondolom lesz csomó felesleges file amit még a korábbi alaplaphoz +cpu-hoz használt.

Azt mondjátok, akkor ne cseszekedjek vele, nem lesz para? Egy 128-as SSD van gépbe.

(#112517) Lauda válasza Khaosz55 (#112516) üzenetére


Lauda
félisten

Elviekben semmi gond nem lesz vele akkor sem, ha nem telepíted újra.

(#112518) Zola007


Zola007
veterán

LGPO-ban vagy registryben hol tudok beállítani alapértelmezett nyomtató az ÖSSZES user számára?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#112519) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Új gép építése esetén (alaplap, ram proci, csere Intelről Amd-re ) kell e újra telepítenem a Windows-t?

[ Szerkesztve ]

(#112520) Lauda válasza etejedu (#112519) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! [link]

(#112521) jokeph válasza etejedu (#112519) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha W10 akkor 99% hogy nem feltétlen szükséges.
Ugyanakkor javallt az alaplap spéci programjainak/drivereinek az eltávolítása még előtte.
Ha a VGA is változik, akkor annak driverének eltávolítása is ajánlott. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#112522) zolee001 válasza Zola007 (#112518) üzenetére


zolee001
őstag

User Configuration > Preferences > Control Panel Settings > Printers

(#112523) King Unique válasza etejedu (#112519) üzenetére


King Unique
titán

A hardvercsere, hardvermódosítás érintheti a Windows működését és a licencet, aktiválást. De amúgy nem feltétlen szükséges az újratelepítés, jó esetben megoldható akár anélkül is, lásd egy másik válasz 1-2. pontjában leírtakat.

(#112524) etejedu


etejedu
őstag

Köszönöm mindenkinek! Bocsánat nem olvastam vissza! :B

[ Szerkesztve ]

(#112525) #86564352 válasza liszi70 (#112501) üzenetére


#86564352
törölt tag

Google Chrome = Google termék, Google szolgáltatásokkal
Microsoft Edge = Microsoft termék, Microsoft szolgáltatásokkal

felrakod kiegészítőként, vagy ha neked a Google szolgáltatások lényegesek, maradj a Chrome-nál

(#112526) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Amatőr kérdésem lenne: a win 10 bekapcsolásakor képernyőzár(?) jelenik meg.
A kérdésem az lenne, hogy ha nem oldom fel, attól még a háttérben futnak az alkalmazások (pl. torrent), vagy ahhoz előbb fel kell oldanom?
Illetve, ha magára hagyom rövid időre a gépet,(és nem szeretném kikapcsolni, sem altatni) hogyan tudom ezt a zárat elővarázsolni, illetéktelenek ellen?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#112527) ritkaság válasza Cs1csó (#112507) üzenetére


ritkaság
tag

Nincs ilyen lehetőség! :W
@movax: inkább meg se szólaltál volna. :W


Az a gond, hogy csak a WOT-ot szeretném tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#112528) #73959936 válasza ritkaság (#112527) üzenetére


#73959936
törölt tag

ha a Be gombnál kikapcsolod, akkor nem jelenik meg az alkalmazásoknál egyedileg a választógomb ?

[ Szerkesztve ]

(#112529) JohnD


JohnD
tag

Nem tudom ezzel hova kéne írnom: Windows 10 alatt még kompatibilitási módban sem indul a The Sims 4 -hez adott Origin program, így nem tudom telepíteni a játékot. (A gyári két DVD-n ez az első DVD-n van, onnan telepítettem. Tehát legális DVD-s programról van szó.).
Maga az Origin alapprogram települ, csak amikor frissítené, hibát jelez: az updatetool.exe hibát csinál és nem települ. Ennél az .exe-nél még kompatibilitási módot sem lehet beállítani, csak az Origin.exe-nél, ami meghívja azt. Így nem tudom telepíteni a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#112530) JohnD válasza JohnD (#112529) üzenetére


JohnD
tag

Biztos benéztem, hova írjak ezzel? Bocsi...:((

[ Szerkesztve ]

(#112531) Chabee


Chabee
tag

Sziasztok!

A következő problémában szeretnék segítséget kérni:
Az élet úgy hozta, hogy a céges laptopról mobil internet használatával VPN-en keresztül kell bejelentkeznem céges környezetbe. Ebben még semmi különös nincs, a problémát a térerő, vagy is annak a hiánya okozza. Az országhatárhoz nagyon közel a Telekomnak (mert az a mobilszolgáltatóm) gyenge a jele, de sajnos nem annyira, hogy rögtön átálljon a szomszéd szlovák roaming partner hálózatára, ami nagyságrendekkel erősebb jelet és így nagyobb sávszélességet és gyorsabb netet jelentene. A laptopomban gyárilag van SIM foglalat amiben ugye a mobilnet elérés biztosító SIM kártya van, így az egész hálózatkezelést a Windows 10 intézi. És itt jön a gond. Nincs olyan menü pont, ahol le tudnám kérdeztetni az elérhető mobilszolgáltatókat és ki tudnám választani, hogyne a magyar Telekomhoz hanem a szlovák Telekomhoz regisztráljon be a SIM és annak a hálózatát használja. Tudom, hogy van roaming listázási lehetőség, de az már csak akkor jelenik meg, ha a honos szolgáltató már nem elérhető. Nincs valami 3rd party program vagy valami hack-elés, hogy tudjak válogatni?
(Az otthoni/egyéb WiFi csatlakozás nem opció, mert nincs más net a közelben és másik szolgáltatóhoz sem lesz előfizetés)

Előre is köszi a segítséget!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#112532) Zsoxx válasza tothjozsef (#112513) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#112533) #73959936 válasza tothjozsef (#112513) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én várnék vele valamennyit, az ajánlott oldalon nagyon sokat szoktak változni az árak...

ha nem sürgős...

(#112534) Doky586 válasza Chabee (#112531) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Parabolaantenna fókuszába rakott mobilinternet stick-ről hallottam régebben és azt levezetni USB kábellel a tetőről..

De lehet csak az a gond hogy a beépített laptop modem nem LTE 800 MHz (B20) kompatibilis (?)

[ Szerkesztve ]

(#112535) zolee001 válasza Chabee (#112531) üzenetére


zolee001
őstag

[ITT] nézelödj és legyártod magadnak vagy letöltesz függtelen programot

(#112536) Chabee válasza Doky586 (#112534) üzenetére


Chabee
tag

Szia!

A beépített modem tökéletesen funkcionál külföldön is, ha elég "mélyen" vagy a szomszéd országban, de én ugye még itthon vagyok. A parabolás megoldást inkább hanyagolom, de az ötlet nem rossz. Köszi! :)

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#112537) Chabee válasza zolee001 (#112535) üzenetére


Chabee
tag

Szia!

Köszi a linket, de ezt még be kell fogadnom, hogy miről is szól. Igyekszem. :)

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#112538) #86564352 válasza balazs1956 (#112526) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windows indítása után lépj be, indítsd el a torrent programot aztán Win + L (lock) vagy start menüben a fiók ikonra katt és zárolás, futni fog a háttérben a torrent. Állítsd be a gépházban ne menjen el aludni a gép, ha azt akarod dolgozzon a torrent. A qbittorrentben is van erre beállítás.

(#112539) Turcsika


Turcsika
junior tag

Sziasztok,

ha ezt felrakom : verzió: 2004 buildszáma: 19041.1 - akkor ez ugye insider preview. Jól tudom hogy erről majd csak friss telepítéssel tudok visszamenni "normális" windows 10-re?

(#112540) balazs1956 válasza #86564352 (#112538) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, a win+l az tökéletes megoldás.
A fióknál a kijelentkezés mit fed?
Csak én használom a gépet, és nem tudom egy kijelentkezéssel mit cseszhetek el?

(#112541) Zola007 válasza zolee001 (#112522) üzenetére


Zola007
veterán

local, nem szerver

LGPO-ban vagy registryben hol tudok beállítani alapértelmezett nyomtató az ÖSSZES user számára?%MCEPASTEBIN%

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#112542) zolee001 válasza balazs1956 (#112526) üzenetére


zolee001
őstag

Task Schedule (Feladatütemezö) erre vagyon feltalálva,beállitod a kivántakat és user log on nélkül is indul a programod

(#112543) zolee001 válasza Zola007 (#112541) üzenetére


zolee001
őstag

gpedit.msc (kliensen dc nélkül helyi házirendnek minösül és alapból all userre vonatkozik)

(#112544) ledgeri válasza balazs1956 (#112540) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A kijelentkezés a munkafolyamatok leállításával jár, a zárolás csak elmentem a géptől, de hagyom dolgozni.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#112545) ritkaság válasza #73959936 (#112528) üzenetére


ritkaság
tag

Nem, ez a gondom. :R

(#112546) peterattila válasza seger (#112505) üzenetére


peterattila
aktív tag

Sajnos nem segített :(

(#112547) balazs1956 válasza ledgeri (#112544) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm, így már világos!

(#112548) peterattila válasza vaakuum (#112508) üzenetére


peterattila
aktív tag

Bios úgy van beállítva, hogy off állapotban maradjon, erre gondoltam én is. De máshol lehet a hiba forrása.

(#112549) mezis válasza peterattila (#112546) üzenetére


mezis
nagyúr

Védőföldelés rendben ?
A lámpának is ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#112550) seger


seger
addikt

Frissítettem win7pro-t MCT-vel.
Ha ráklikkelek a start-ra, főkapcsoló nem tudom leállítani. Azt írja, jelenleg nincs elérhető energiabeállítás!
Mi ez?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.