Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99201) Speeedfire válasza Qru (#99200) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

És ott mi a kártya neve? Ott csak pontgyűjtésről tudok.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99202) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

No. Vótam NKHnál. Kisebb tömeg verődött össze Max miatt - vagy mert kíváncsiak voltak vagy mert rohadtul nem találták a második alvázszámot.
Aszonta a munkásruhás ember, hogy 2 hónap és szigorodik a műszaki vizsga a peltykák szerint. Lesz fékfolyadék mérés, meg kis szerencsével nézniük kell dpf-t és emissziót szigorúan. De mint mondotta ezek pletykák és lehet a fele sem igaz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99203) pit stop válasza Speeedfire (#99199) üzenetére


pit stop
addikt

Ha akarja, akkor meg tudja oldani szerintem ügyesen ;)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#99204) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Összeszedtük, hogy melyik autóval a legveszélyesebb balesetbe keveredni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#99205) Tsebacsi válasza kisza25 (#99204) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Érdekes és tanulságos lista :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99206) brumi1024


brumi1024
veterán

Lexus ES. Kicsit vótmá érzésem van, és nagy kár, hogy elsőkerekes, de hát pénz beszél.

(#99207) Magnum_ válasza brumi1024 (#99206) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az erzesed jo.
Mótvá.

I humbly and respectfully decline™

(#99208) szőröscica


szőröscica
addikt

Mostam. Kovetkezo mosas pentek este, bogareltavolitas Bp-Miskolc utan.

(#99209) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na kocsi kif@százva.

- Sivatagi homok lemosa
- Belül kitakarítva
- Klíma kitisztítva (tudom ajánlani).

Kép nincs, már úgyis unjátok... :P

(#99210) Integrale válasza brumi1024 (#99206) üzenetére


Integrale
veterán

Amerikai piacon ebben a szegmensben a legtobb elsokerekes, meg a tosgyokeres USA vasak is, lasd Cadillac, Chevrolet stb

"Bad reklám is reklám too"

(#99211) -v- válasza szőröscica (#99208) üzenetére


-v-
addikt

Én a kilowatt és range jelentést vártam :(

(#99212) kisza25 válasza Tsebacsi (#99205) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ebben az első 3 olcsó, fiatalnak, boyracer dolog is benne van a papírság mellett, utána a mi bajom lehet merci+audiban megyek ami a csövön kifér, a honda adja, hogy azzal is haladni kell:P aztán még 2 papír kaszni, a volvoval is mennek, mint a meszes, mert hiszen #úgyisbiztonságosavolvo
A többi hoz egy átlagot
Hyundai/kia-ra nem térek ki, mert úgyis bérenc vagyok:P
Amire nem tudok magyarázatot adni az a dacia, bár lehet, hogy mert idősebb korosztály veszi és ár értéket néző emberkék, akiknek eszébe sem jut száguldozni vele, így nem lesz halálos a baleset:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#99213) proof88


proof88
addikt

Na ha már autómosás, mivel azt hiszem hamarosan én is lecsapatom ... mi alapján döntitek el, hogy az elején még mosás előtt toltok rá az elején habot vagy sem? Illetve ha kész a mosás, mivel törölgetitek át szárazra? Vagy van olyan hely ahol ezerrel rá lehet fújni a levegőt helyben állva?

(#99214) szőröscica válasza -v- (#99211) üzenetére


szőröscica
addikt

29 megtett km, 3.7 kWh-ból. 54km hátralévő range.

(#99215) Magnum_ válasza szőröscica (#99214) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te kb teljesen sik terepen mesz, ugye?

A mai range-ed pont a gyari adat

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#99216) kisza25 válasza Magnum_ (#99215) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekinkisebb a lába és jobb állapotú az aksija ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#99217) choler. válasza focvis (#99012) üzenetére


choler.
tag

Korábban ígértem, hogy írok visszajelzést a topicba ha összejön a chiptuning az AET -nél.
Novemberben összejött. Kocsi még nem gyulladt fel, váltó is megvan, fogyasztást majd most számolom. Apró szépséghiba hogy előtte nem számoltam, meg h csak egy-két ezret mentem azóta.
Amennyire én belelátok (nem nagyon) részemről ajánlott a hely.
Amit viszont mindenképpen ajánlok az olyan tunercég ahol van pados mérés is.
Elsősorban az állapotfelmérés miatt (nem gondolnám h a GT-vel gond van, de pl a tc erőmérőben sem szokták gondolni a tulajok... aztán..) ahol ugye maga a teljesítménygörbe ellenőrzése is fontos a végeredmény mellett.
Másodsorban a pontos teljesítményszint beállítása miatt, ahol szintén fontos h ne egy ugráló, beszakadó nyomatékgörbét eredményezzen a kontárkodás. Legfőképpen pedig azért, h ne lépjük túl azt a nyomatékszintet amit beállítani szeretnénk.
Zárójelben pedig; érdekes és érdemes tisztában lenni azzal hogy adott fordulatszámon milyen teljesítménnyel dolgozunk valójában. :)

(#99218) pècsimunkás válasza choler. (#99217) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha meglátom a mèrès szót , fèlve kattintok rá :D !

Szerk .: Persze sokszor kiszámítható ;) !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#99219) hacki87 válasza B-L-A-C-K (#99209) üzenetére


hacki87
senior tag

Ma mi is lemostuk ezt a szép barna homokot a Beetle-ről.
A Bravo marad úgy annak úgyis jól áll a távolság. :DDD

(#99220) -v- válasza choler. (#99217) üzenetére


-v-
addikt

előtte nem számoltam

Helyes, most se kell :N na de: hogy megy??

(#99221) Richard! válasza proof88 (#99213) üzenetére


Richard!
addikt

Hab nélkül nincs mosás! Szárazolás pedig mindig, minden körülmények között mikroszálas törlőkendővel végzendő :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#99222) -v-


-v-
addikt

Szerintem a kocsimosás olyan mint a fék ;]

(#99223) tboldi válasza kisza25 (#99204) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ebből az jön le, hogy viszonylag sok a boyracer Hondás. :U Köztük én is. :D
--------------------------------------
Ééééés igen! A Jazz is le lett mosva, ahogy tegnap megjósoltam. :))

[ Szerkesztve ]

(#99224) szőröscica válasza Magnum_ (#99215) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, erre nincsenek hegyek es tatter stilusban kozlekedem.

(#99225) Speeedfire válasza -v- (#99222) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99226) Richard! válasza -v- (#99222) üzenetére


Richard!
addikt

Hogy a villamost mosnád le... :DDD :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#99227) tboldi válasza choler. (#99217) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy ez milyen autó és milyen motor van benne? :B

(#99228) MunezXBK válasza -v- (#99222) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te man, 2011-es 120 coupe milyen?

(#99229) Magnum_ válasza kisza25 (#99216) üzenetére


Magnum_
nagyúr

100%-os az akksim :R
Hegymenet zabalja. Magasan lakom :O

I humbly and respectfully decline™

(#99230) -v- válasza MunezXBK (#99228) üzenetére


-v-
addikt

Láncszakadós vagy olajevős, van olyan kivitel is amelyik mindkettőt egyszerre tudja. Bár az lehet a pre-LCI 20i volt.
Amikor működik biztos klassz :DD

[ Szerkesztve ]

(#99231) MunezXBK válasza -v- (#99230) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor azért kellett benne motort cserélni. :D

(#99232) focvis válasza choler. (#99217) üzenetére


focvis
veterán

Ó, köszönöm szépen! :)

Milyen járgány, mennyi $ a tuning?
Mennyi volt, mennyi lett?

[ Szerkesztve ]

(#99233) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Hosszu evek ota jarok egy adott hotelbe Eszak-Olaszorszagba.
Ma lefoglaltam a nyaralast, rakerdeztem a toltesi lehetosegre es megnyugtato valaszt kaptam... :) Juniusra keszen lesznek a zold ponttal, toltovel a garazsban.
Helyi kozlekedes is meg lesz oldva villannyal

I humbly and respectfully decline™

(#99234) w333 válasza Magnum_ (#99233) üzenetére


w333
félisten

:DD :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#99235) Qru válasza Speeedfire (#99201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs kártya jól tudod, csak Munez helyett szóltam, hiogy nem W-vel írják.

#nincsbennetarcsi

(#99236) Snoop-y válasza Magnum_ (#99233) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mennyit tudsz elmenni kombinalt uzemmodban?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#99237) Speeedfire válasza Qru (#99235) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Baszki. Pedig már egyszer valaki írta is nekem. :B

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99238) szőröscica válasza Snoop-y (#99236) üzenetére


szőröscica
addikt

Nálam 600km feletti a kombinált range, de én csak 125-re rakom a tempomatot. 35 literes a tank. Az eddig megtett 2050km-en 45 liter benzint fogyasztottam.

[ Szerkesztve ]

(#99239) tomcsi23 válasza Speeedfire (#99195) üzenetére


tomcsi23
veterán

Omv-nél ott a supershop, 100-as benyára literenként 2 pont. Pár év alatt simán kijön egy sajtburesz belőle. ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99240) bitpork válasza szőröscica (#99238) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De ha igazán kúl lennél, 16k-ból vettél volna valami bazinagy póverbankot és még a 45 litert sem fogyasztottad volna el, csak mellényzsebből közlekedtél volna :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99241) Qru válasza szőröscica (#99238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem is olyan rossz, hatótáv. Nekem Bubival kb 860 km, Kormival kb 1200 km.

#nincsbennetarcsi

(#99242) Speeedfire válasza tomcsi23 (#99239) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Azt majd megeszem a Vácin. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99243) EQMontoya


EQMontoya
veterán

A teherautósnak, akinek sikerült lerobbannia Gyömrői útnak azon a részén, ahol megszűnik a gyorsforgalmi és össze kell sorolnia a két útnak.. Szeretném üzenni, hogy a jó édes k.. anyját, azt!
Egyrészt milyen műszaki hiba az, amivel nem lehet megtenni még 100 métert a következő lehúzódási lehetőségig? Másrészt miért kell olyan foshalmokkal közlekedni, amik bárhol az út mentén szét tudnak esni úgy, hogy azonnal meg is állnak?
Nem defekt volt persze, mert még fél óra múlva (mikor visszafelé jöttem) is ott állt. Konkrétan akkora dugót csinált, hogy visszaért a sor az Üllőire, a Határ útnál lévő felhajtónál volt a vége, amikor jöttem vissza.

Az ilyeneknél ott kellene kezdeni, hogy ott töltött percenként 10k a bünti, mert akadályozza a forgalmat, környezetszennyezést generál, stb.
Nagyon gyorsan megtanulná mindenki, hogy ez rossz vicc, biztosan hamarabb odébb tudnának állni.
Azt is meggondolnák, hogy érdemes-e útra kelni egy romhalmazzal.

Arról már tényleg nem is beszélve, hogy a belváros-Ferihegy távot oda vissza megtéve az említett barmon kívül találkoztam egy hengerfejes Opellel (szép fehér füst gomolygott mögötte) és egy szakadt Transittal, ami dús, kék olajfüstöt eregetett - a dugó közepén.
Géppuskáznám le az összes ilyen f@szt helyben...

Same rules apply!

(#99244) adalbert1 válasza B-L-A-C-K (#99209) üzenetére


adalbert1
veterán

Neked nem volt gond, hogy 25 percig kellene járatni ezzel a tisztítóval a motort? Tavaly én is ilyennel csináltam, anyám kertjében gond nélkül lement, de az utcán nem lenne kedvem az autó mellett állni 25 percig :) - pont ezért gondolkozom idén egy ózonos tisztításon, náluk járt már valaki?

(#99245) rbalint88 válasza EQMontoya (#99243) üzenetére


rbalint88
addikt

Egy kicsit azért vegyél vissza. Ha véletlenül megmakkanna az olajpumpa valamelyik autódban ilyen helyen, te sem autóznál még 100 métert, ugye? Mert bármelyik 10+ éves foshalmodban (ne aggódj, az út szélén állva az lenne bármelyik a többi közlekedő szemében) megtörténhet ez mindenféle előjel nélkül.
A frusztrációt kéretik máshol levezetni - a futást tudom ajánlani.

(#99246) EQMontoya válasza rbalint88 (#99245) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván megeshet, hogy lerobbanok, de fél óra múlva tuti nem állnék ott. Az a minimum, hogy hívok/intek valakit, hogy húzzon le.
Egyszer esett szét a kuplungom még az M3 bevezetőn, az első lámpánál. Megálltam a pirosnál, aztán sehová. 5 perc múlva már egy mellékutcában várakoztam.

Persze, bárkivel megeshet az, hogy lerobban, de:
-Nem marad ott napestig.
-Nem közlekedik olyan autóval, amelyikből dől az olajfüst. Főleg nem csúcsidőben. Mert éjszaka elgurulni a szervizig még csak-csak, de nem állok be a dugóba araszolni, telefüstölni a fél várost.

Egyébként voltam kettlebellezni ma, szóval az edzés megvolt, de az ilyen barmokat ettől függetlenül is géppuskáznám, 62-es pulzussal.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99247) rbalint88 válasza EQMontoya (#99246) üzenetére


rbalint88
addikt

az emberek türelmetlen faszkalapok. te is a mérgelődés helyett kiszállhattál volna segíteni eltolni a lerobbant furgont.
plusz továbbra is nézz ki kicsit nagyobb látószöggel a jól megfizetett mérnökéletből és lásd azt is, hogy van, akinek nem opció nem autózni, mert a munkájához/gyerek miatt nélkülözhetetlen, de elvesztette a jól fizető munkáját és csak arra futja, hogy tankolásonként egy liter olajat beletöltsön, de generálra nem.
nem kívánom, hogy bármikor is ilyen helyzetbe kerülj, mert azt senki se érdemli meg, de kérlek, próbálj kicsit elfogadóbb lenni a világgal. peace-love-happiness meg minden

(#99248) EQMontoya válasza rbalint88 (#99247) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az elfogadással szerintem nincs gond, de az számomra arról szól, hogy élünk és élni hagyunk. Nem verjük meg egymást, ha esetleg közúti nézeteltérésünk van, pont nem zavar, ha valaki egy bugyirószaszínre fújt kamionnal közlekedik, ahogy Őt sem zavarja, ha én a szar rizsrakétámmal közeledek.
Ez tiszta sor, elférünk egymás mellett, és hála az égnek nem vagyunk egyformák.

A probléma ott kezdődik szerintem, hogy a fentiekbe nem fér bele, hogy kibaszunk a másikkal. Márpedig dugót csinálni, illetve olajfüstöt pufogni az orra alá, az nettó kibaszás. És ha valaki úgy érzi, hogy ez indokolható azzal, hogy "nincs pénzem megcsináltatni", akkor baj van. Mert kis pénzből is sokan autóznak normálisan, nem is vár el szerintem senki Saint szintű igényességet a másiktól, pont nem zavar, ha van a másik autóján három rozsdapötty, meg különböző színű az összes elem. Csak balesetveszélyes ne legyen, meg a kelleténél környezetszennyezőbb. Mert ez utóbbi kettő már nem igényesség kérdése, hanem konkrétan bűncselekmény.
Képzettek vagyunk mindannyian, mert ugye van nyolc általánosunk, és megtanultuk, hogy ilyet nem csinálunk. :) Vagy talán égessen a kert végében petpalackot, akinek nem telik a szemétdíjra?

Az autós probléma meg nyilván ott gyökerezik, hogy az ilyeneket senki nem szedi ki a forgalomból, NKH jelenlét az utakon nincs, műszaki bármikor intézhető egy kis kenőanyaggal... Aztán csodálkozunk, hogy ez van az úton. Mert tényleg egy visszatartóerő marad: az emberek saját jóérzése. Hát, van, akinek kevesebb jutott belőle.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99249) -v- válasza EQMontoya (#99248) üzenetére


-v-
addikt

Ne lovald bele magad szerintem, menjél még vissza kettlebellezni egy kicsit ;]

(#99250) bitpork válasza EQMontoya (#99248) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az egész ott hibádzik, hogy feltételezed a szándékos rosszakaratot. Ne tedd. Azt viszont áruld el: mivel lesz jobb ha itt agyvérzést kapsz amellett hogy vérig sértesz egy rakat embert?
Ha meg olvastad volna amit kora este írtam, akkor meg is nyugodhatnál h szigorodnak a szabályok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.