Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) stickermajom válasza bitpork (#99250) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a baj, hogy hiába szigorodnak a szabályok, ha egy kis plusszért gyakorlatilag bármit leműszakiztatnak. :( Majd az új elemekre is megtalálják a megoldást, aztán marad az összes romhalmaz forgalomban.

(#99252) UHHH


UHHH
senior tag

Sziasztok! A műszakiról jutott eszembe:
Azt tudja valaki, hogy miért engedik, hogy a forgalom részesei legyenek olyan külföldi rendszámos, főleg Angliából hazahozott verdák, melyeknek le van járva a műszakija és a biztosítása is?
Beírom itt a szép angol rendszámukat és azt látom, hogy 2 éve lejárt neki mindkét fontos komponense. Persze mozgásban látom őket kedves Magyarországunkban.
Szóval vegyél egy szar autót majdnem ingyen Angliában és aztán nyugodtan fuvarozzál vele itthon, hisz nem kell rá semmit sem fizetned?! Hogy van ez? Vajon a rendőrség miért nem ismeri ezt a remek ellenőrző weboldalt?
Cirkálás közben beírhatnák a rendszámot az oldalra és intézkedhetnének igazán.
Kerülöm őket, hisz ha balesetet okoz, akkor megjárom, ha nincs casco az autómon (nekem van).
Kollega látott ilyen balesetet: Persze elhajtott az angol rendszámos autós, ez a módi.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#99253) Richard!


Richard!
addikt

Ilyenkor fizet a biztosító, vagy valaki? :o

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#99254) -secret- válasza Richard! (#99253) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gondolom a bíróság kötelezheti a károk megfizetésére.

(#99255) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma reggel Pest megkozelithetetlen volt. Minden keleti reszen levo bejarat teljesen be volt allva.

(#99256) Magnum_ válasza szőröscica (#99255) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és még a tölteni sem tudsz most :-(

I humbly and respectfully decline™

(#99257) EQMontoya válasza bitpork (#99250) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha valaki 17:20-kor okádja az olajfüstöt a ferihegyi gyorsforgalmin, arról a rosszindulaton felül mit tételezzek fel? Hogy teljesen vak, vagy hogy teljesen hülye?

Same rules apply!

(#99258) BigBlackDog válasza EQMontoya (#99257) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Lehet, hogy épp ebből kifolyólag sietett a szervizbe, mert az 18 órakor zárt. ;]

(#99259) Qru válasza Richard! (#99253) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van casco-d akkor igen (de úgyis önrész alatti lesz). Ha nincs akkor polgári peres úton élhetsz kártérítési igénnyel.

mod:

UHHH: Még a hazaiakat sem szűrik, nem hogy a külföldieket... :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99260) Magnum_ válasza Qru (#99259) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Persze ezt megelozoen be kell jelenteni a buntetoeljarasban, hogy a polgari jogi igeny tekinteteben jogfenntartassal el es marasztalo buntetoitelet eseten indithato a polgari per.

Par ev alatt siman lezongorazhato.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#99261) Reaper


Reaper
őstag

Lesz ma közös mosás a Fogarasin, vagy vigyem le a céges mosóba a taligát? :)

(#99262) Qru válasza Magnum_ (#99260) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

mod:

Reaper: Nekem csak estefelé lenne jó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99263) Reaper válasza Qru (#99262) üzenetére


Reaper
őstag

Nekem is, a 6 körül vagy utána.
De ha kicsi az érdeklődés, akkor kihagyom a délutáni dugókat és rábízom valakire, aki ért a mosáshoz.

#99264: Oks :)

[ Szerkesztve ]

(#99264) Qru válasza Reaper (#99263) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem elég 2 esélyes, egyeztessünk még addig. :R

#nincsbennetarcsi

(#99265) Richard! válasza Magnum_ (#99260) üzenetére


Richard!
addikt

Hát akkor ez sem lesz egy sétagalopp annak a "pár" autótulajdonosnak...amúgy mindenhol ilyen lassan mennek ezek a polgári peres eljárások?
Épp ezt olvastam az imént. Elkeserítő az igazságszolgáltatás Magyarországon :(((

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#99266) Tsebacsi válasza EQMontoya (#99248) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Veled értek egyet. Hiába igaz, hogy türelmetlen a magyar (ez igaz, én is az vagyok), de emiatt sokan komoly szabályszegők is lesznek, leszarom-kihaénnem-amásikiseztcsinálja emberek vezetnek autót/céget/háztartást és emiatt alakulnak ki olyan hajmeresztő helyzetek az utakon és parázs viták a szomszédokkal, hogy na. A majom-banán eset ugrik be a roncsokról, ha nincs pénze arra, hogy közúti közlekedésre alkalmas legyen az autója, akkor márpedig ne vezesse. Vagy én induljak el 20 perccel előbb, hogy beleszámoljam az útba ezeket az elemeket? Ma reggel egy nőt majdnem elütöttek a zebrán, mert a 2 sávban a belsőben mi megálltunk, a külsőben lévő furgon persze nem, szerencsére a nőci figyelt, és nem lépett a seggfej elé... :(
A szabályok szigorodása itthon szerintem nem jelent semmi azonnali jót, ezt csak a naiv jóakaró emberek remélik, de én nem ezt tapasztaltam az elmúlt években/évtizedekben.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99267) Magnum_ válasza Richard! (#99265) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A buntetoper sem gyorsabb. Itt ebben az esetben pedig megelozi a masikat. Es azert IS kell bejelenteni a polgari jogi igenyt, hogy ne evuljon el (+legyen jogalap)

I humbly and respectfully decline™

(#99268) brumi1024 válasza Tsebacsi (#99266) üzenetére


brumi1024
veterán

Tök jó példa a másikiseztcsináljára a Petőfi híd alatti rakpartlehajtó. A hazautam első fél órája ott telik el, mert hiába van duplazáró és 8 kamera a lámpánál, mégis mindenki a sor elején szeretne beparasztkodni (tegnap még egy betonkeverő is, wtf), feltartva ezzel mindenki, aki nem a rakpartra menne. Aki pedig végigállná rendesen sort megszívja.

(#99269) Qru válasza brumi1024 (#99268) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dettó ez van a Lánchídnál is, én pl ott szoktam cumizgatni. :(

#nincsbennetarcsi

(#99270) barnam_ válasza Reaper (#99261) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én valószínűleg megyek autót mosni, de inkább a husztit preferálom.

(#99271) EQMontoya válasza brumi1024 (#99268) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ma reggel bevittem a zoldalbordát is dolgozni, így végigmentem az Üllőin a Corvintól a Nagyvárad térig. Hárman "parkoltak" a külső sávban, elakadásjelzővel. Tajgetosz-pozitív, tényleg.
Oké, elhiszem, hogy kényelmetlen ezen a környéken az áruszállítást megoldani, de b@szd meg, akkor ne a reggeli csúcsban. Hajnalban, délben, este, csak azt a kétszer két órát tessék kihagyni, amikor mindenki szeretne eljutni A-ból B-be.

Volt persze füstölgő dízel Avensis is, de ez a fura fajtából, mert ez nem fekete, hanem szürke füstöt pufogott... Mágus biztos tudja, mi okozhat ilyet.

Same rules apply!

(#99272) Reaper válasza barnam_ (#99270) üzenetére


Reaper
őstag

Ahogy nézem, az most tőlem 10 perc kb, lehet beiktatok egy hosszabb kávé szünetet délutánra. Pláne ha a honlapjukon szereplő hölgy is a csomag része :DDD

(#99273) Declare válasza Richard! (#99253) üzenetére


Declare
őstag

Biztositasi koncepciotol függ gondolom. Ha van Cascod akkor nyilvan, vagy pl nekem van olyan a biztositas szövegeben, hogy vandalizmus eseten is fizet.

(#99274) Integrale válasza EQMontoya (#99271) üzenetére


Integrale
veterán

De ezek egyike sem csak Magyarországra jellemző dolgok, kár ezeken fennakadni.

"Bad reklám is reklám too"

(#99275) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Kb 5 éve élek németben. Vettem egy használt autót a melóba járás miatt.
Előtte otthon nem volt autó a nevemen,tulajdonomban.

Családi okok miatt hazaköltözök és viszem az autót is.
Így sok cuccomat haza is tudom vinni.

Itt kint ezt bejelentem és kapok egy ideiglenes rendszámot, amivel hazagurulok.
Otthon ezután hová menjek , hogy magyar rendszámot kapják, valamint biztosítást is kötnöm kell.

Műszakiztatva kb 1 hónapja volt. Az közel 2 évig jó ugye....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#99276) tboldi


tboldi
nagyúr

5-ösre vizsgáztam! :C Most már jöhettek szelephézag-állítást nézni. :D

(#99277) szőröscica válasza tboldi (#99276) üzenetére


szőröscica
addikt

Grat! Jo etvagyat a csulokhoz :)

(#99278) tboldi válasza szőröscica (#99277) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Csülök drága, a Fekete sasban vagyok épp. :B

(#99279) focvis válasza tboldi (#99276) üzenetére


focvis
veterán

Ügyes! :)

(#99255) joamilestoné: Nem tudom az okát, de ma reggel bel-Buda is katasztrófa volt; időre mentem, volt behajtani tilos tábla is... :(

[ Szerkesztve ]

(#99280) BigBlackDog válasza tboldi (#99278) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Grat a vizsgaeredményhez és jóétvágyat! :)

(#99281) Zizmand válasza szőröscica (#99255) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Lehet olyan, hogy teged láttalak ma az M3-on 7:40 körül elhúzni mellettünk a belsősávban egy fehér Amperával? :)

(#99282) szőröscica válasza Zizmand (#99281) üzenetére


szőröscica
addikt

Ma biztosan nem. :( M0 nagytarcsai lehajtotol mentem a dunakesziig.

M3 bevezetot szoktam neha hasznalni, forgalomtol fuggoen. :)

Elozni is max kamiont szoktam. :D

[ Szerkesztve ]

(#99283) BigBlackDog válasza szőröscica (#99282) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Elozni is max kamiont szoktam."

Pedig, ha beállsz mögé a szélárnyékba, akkor alacsonyabb lesz majd a villanyszámla. :DDD ;] Tényleg, pályán milyen sebesség a legoptimálisabb hatótáv szempontjából?

[ Szerkesztve ]

(#99284) Qru válasza szőröscica (#99282) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez megmagyarázza a jó fogyid. :D

tboldi: Gratula!

Ha sikerül a sajátodon akkor viszem hozzád én is a kis Fűnyírót. ))

#nincsbennetarcsi

(#99285) szőröscica válasza BigBlackDog (#99283) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem 100 alatt, de en ugy szoktam csinalni, hogy palyan beinditom a benzinmotort, az akkut pedig orszagutra es varosra tartalekolom. Nyilvan 130-as szakaszon nem fogok szorakozni azzal, hogy 100-al gurulok. A nullason igen, elszuttyogok, nem tartok fel senkit, es max 1-2 percet vesztek ahhoz kepest, mintha 120-szal mennek.

Penteken megyek Miskolcra, ki akarom probalni az ottani toltot is, ugyhogy most fogok tobbet palyazni is villannyal normal tempoval. Meglatjuk, mit mutat ugy.

(#99286) Qru válasza Borisz76 (#99275) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hazahozod a kinti ideiglenes rendszámmal. Aztán bejelentkezés után elmész a lakhely szerinti NKH-hoz, ahol leszemlézik az autót a honosításhoz. Ezután elsétálsz a NAV-hoz és becsengeted a regadót (kalkulátor). Ezután kötsz rá biztosítást (online is lehet) itthon majd besétálsz bármelyik okmányirodába kormányablakba, ahol az ideiglenes rendszám leadása után és némi szolgáltatási díj befizetése ellenében kapsz egy pár új magyar rendszámot, egy forgalmi engedélyt és (később postán) egy törzskönyvet, plusz egy matricát amit majd a szélvédő (menetirány szerinti) jobb alsó sarkába kell felragasztanod.

#nincsbennetarcsi

(#99287) EQMontoya válasza tboldi (#99276) üzenetére


EQMontoya
veterán

Gratula! :)

Same rules apply!

(#99288) bitpork válasza EQMontoya (#99257) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

és (#99266) Tsebacsi : egy ideális világban ezek nem lennének kérdések. Dániában sincs ilyen gond. Lerobban? 30 perc múlva az útról eltűnt még csak ha az árokpartig is oszt utólag megoldják. De itthon erre nem mindenkinek van meg a lehetősége. Ne abból induljatok ki h nektek ez természetes. Hála az égnek sokan vagyunk sokfélék más körülmények között. Egyszerűen nem kell feltételezni semmit ilyen esetben, és nem is kell a feltételezés alapján belelovalni magunkat egy öngerjesztő dühöngésbe. Felesleges és méltatlan - szerintem.
Ezen az alapon mindenki akinek az autójára lehet megjegyzést tenni killing spree-be mehetne. Hova vezetne ez? A társadalom meg csak akkor fog változni, ha van jó példa - legyünk mi azok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99289) Qru válasza bitpork (#99288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez az a hozzáállás ami hiányzik a többségből. Szívem szerint kiemelném a hsz-ed. :K :R

#nincsbennetarcsi

(#99290) Borisz76 válasza Qru (#99286) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#99291) bbubby00


bbubby00
őstag

Mi Jaffaval betoltunk egy mosast a biztonsag kedveert. Sajna nekem a delutan alapbol kiesett, igy muszaj voltunk hamarabb kigurulni. Nagyon jo a zido es kek a zeg :DDD


Csak h ne maradjatok kep nelkul.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#99292) EQMontoya válasza bbubby00 (#99291) üzenetére


EQMontoya
veterán

:R

Szomszéd srác vett egy szépnek tűnő NA-t, szóval lassan már az utcában is lehet klubtalit tartani.

bitpork: Az a baj, hogy a leszaromságot nem tudom nem belelátni ezekbe. Én elintézem, amit el akarok, mindenki más meg így járt. Ez a hozzáállás pedig engem zavar, nagyon. Elengedem, nem fogjuk egymást meggyőzni, úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99293) bitpork válasza EQMontoya (#99292) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Távol álljon tőlem h meg akarjalak bármiről is győzni. Csak rámutattam egy olyan kérdésre amit nem tudsz helyesen megválaszolni: jobb lesz neked ha más hülyesége miatt lesz magas a vérnyomásod?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99294) Reaper válasza Qru (#99264) üzenetére


Reaper
őstag

No, úgy alakult, hogy most erre lett időm.
Legalábbis a Kiát most ezzel mosatom.

(#99295) bitpork válasza Reaper (#99294) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert neked befér :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99296) Qru válasza Reaper (#99294) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, majd pótoljuk máskor. :K :R

#nincsbennetarcsi

(#99297) Reaper válasza bitpork (#99295) üzenetére


Reaper
őstag

Ja, kicsi, kompakt verda a lelkem. Már egész kultúráltan is eszik mostanában :) Nem olyan kicsi ez a mosó, szerintem a Q is beférne.

Qru: Jaja, mindenképpen :)

[ Szerkesztve ]

(#99298) bitpork válasza Reaper (#99297) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A touaregnél már a két határoló sín is igen közel volt, ha meg fel volt emelve a gép el sem indult :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99299) EQMontoya válasza bitpork (#99293) üzenetére


EQMontoya
veterán

Had fordítsam meg a kérdést: mi lesz az eredménye, ha türtőzteted magad? Egyre többen fogják csinálni, mert ugye semmi következménye nincs, és fel fogsz idővel Te is robbanni, majd amikor 3x ennyien lesznek. Vagy ötször. Mert csak idő kérdése.
Szóval szerintem minél többet dudálnak/kurva anyáznak/bemutatnak, annál inkább érzi az illető, hogy ez nem oké. Más eszközünk sajna nincs, mert ha kiszállok és pofánvágom, az garázdaság, de valahogy muszáj jelezni, hogy ez így nem oké.

Érdekes, hogy pont Te jössz ezzel, aki egyébként látni szokta, hogy a birkatürelem hová is vezet más téren (politika).

Nyilván a megoldás az lenne, hogy használjuk is a közterületi kamerákat, ha már van belőlül csillió, és repkedjen a csekk az ilyenekért, aztán majd tanulnak abból.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99300) Qru válasza Reaper (#99297) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

RobotWash amúgy nagyon jó, én is szeretem.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.