Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99551) molnarpeter válasza pècsimunkás (#99549) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jah, akkor Android Auto képes legyen a fejegység, és rá kell dugni az androidos telefont. Legalább addig is töltődik :)

(#99552) rbalint88 válasza w333 (#99536) üzenetére


rbalint88
addikt

mióta igény van rá. hétköznap este 10-kor fogok járni autót mosni, ha akkora sor lesz normál időpontban, mint mostanában. kilógnak az útra, annyian várnak már oda...

(#99553) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Vilmos kedveert: sima kruzolas este, 10.3km/kwh. (Osszesen 10.4kwh-t tudok kivenni)
Pedig engem nem erdekel a fogyasztas :O

W333: ez jo hir

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#99554) zolee3000 válasza molnarpeter (#99551) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi. Közben guglizgatok is a témában. Valóban úgy tűnik, hogy az Android Auto lesz majd nekem jó. Olvasom, hogy USB-n kell a telefont az autóra kötni, és ezen pont gondolkoztam, hogy ilyenkor töltődik-e? De ezt akkor meg is válaszoltad. :R
Van egyébként olyan konzumer autómárka, aminek a rendszere ezt manapság nem támogatja? Én csak a Toyotáról tudok. Pár éve úgy rémlik, a Suzukikon sem ment (Vitarások panaszkodtak), de lehet, hogy azóta már ott is működik.

(#99555) tboldi válasza zolee3000 (#99554) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már egy ideje működik az összes Suzukiban, amibe ezt a Bosch egységet szerelik. Ha esetleg a használt piacon találnál olyat, ami még nem lett frissítve (mert hogy az újonnan érkezők már így gurulnak ki a gyárból), akkor azt is meg lehet oldani könnyedén, akár házilag is. :)

Egyébként ha Suzukit szeretnél, akkor még most rendeld meg, mert ősszel jön a Vitara facelift és ezzel együtt a részecskeszűrő is a turbós motorokra.

[ Szerkesztve ]

(#99556) Tsebacsi válasza zolee3000 (#99554) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fordon megy az android auto, vagy az apple car play is, most lesz a sync 3 rendszer beépített waze támogató lenni (sajnos egyelőre csak apple-lel). Itthon az Android auto nem támogatott, de simán letöltöd az apk-t, telepíted és használod. Első bedugásnál kell csak a beállításokat és az engedélyeket megcsinálni, és kész. Érdekes, hogy a régebbi Samsung S7 Edge-en jól kezeli a telefonhívást is, a Huawei Mate 10 Pro nem akarja. Amúgy a ford gyári navija is tetszik nekem, elég frissnek tűnik, egyedül ugye a forgalmi infókat nem kapja.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99557) zolee3000 válasza Tsebacsi (#99556) üzenetére


zolee3000
tag

Az Iphone nem az én világom, az Android Auto lesz a nekem való. Eddig offline navigáltam, nem mintha nem lett volna net a mobilon, csak nem erre használtam. Az Android Auto egyébként net kapcsolat nélkül is használható (arra, hogy a Google Maps-szel offline navigáljak) vagy ennek a rendszernek a működéséhez eleve kell egy élő netkapcsolat?

@tboldi: Nagyon ráéreztél. Az egyik kritériumom az új autó választásnál pont az, hogy szívócső-befecskendezésű benzines szívó motoros típus legyen, és ez a két szempont jól le is szűkíti a lehetséges modellek számát. A Vitara is szóba jött természetesen, de a jóöreg 1.6-os szívómotor kivezetése miatt biztosan ki fog esni. Sajnos a budget csak jövő tavaszra fog összejönni.

[ Szerkesztve ]

(#99558) Tsebacsi válasza zolee3000 (#99557) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Holnap megnézem neked úgy, hogy kilövöm a mobilnetet. Amúgy nem hátrány ha van, hiszen mind a waze mind a maps használ netet, erről szól az egész, hiszen így lesz friss útvonal és forgalmi infód.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99559) tboldi válasza zolee3000 (#99557) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Boosterjetek is elég megbízható konstrukciónak tűnnek, fix geometriás turbó van rajtuk és nincs DMF sem. Én nem vennék már újonnan semmilyen szívót (max. egy ötliteres Mustangot :D), csak ez a hülye részecskeszűrő nem tetszik. De őszig még nem szerelnek rájuk, úgyhogy még most kell megvenni, ha valaki ilyet szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#99560) proof88 válasza Magnum_ (#99474) üzenetére


proof88
addikt

Én is szeretem, de ennek már mindegy, öreg. :D
Te pl milyen programot szoktál tolni ha több napja rászáradt meglepik vannak rajta?

(#99561) Magnum_ válasza proof88 (#99560) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sert ez a kerdes.
Szerinted nalam rohad rajta valami tobb napig? :D

I humbly and respectfully decline™

(#99562) zolee3000 válasza Tsebacsi (#99558) üzenetére


zolee3000
tag

Nagyon köszi. Persze, én sem vitatom, hogy az online működő megoldások használhatóbbak, csak, mivel nem bp-i vagyok - eddig egész jól megvoltam az offline cuccal is.
Az érdekelne még, hogy az AA a Google Maps-en és a Waze-n kívül más programokat is tud kezelni? Vagy akkor csak ez a két alternatívám van, ha nincs vagy gáz a gyárilag installált szoftver, de mindenképp az autó központi kijelzőjét használva szeretnék navigálni?

@tboldi: Az a helyzet, hogy fontosabb a kevesebb hibalehetőség, ill. az alacsonyabb javítási költség, mint a dinamikus haladás. :B Sokan mondják, hogy nem kell tartani a turbósoktól, mert bár költségesebb a javításuk (vagy még az sem, merthogy "a turbófelújítás kijön a megtakarított üzemanyagárból" :U ), egy kis odafigyeléssel ezek is használhatók hosszú távon is (én 10+ évig szeretném...). Ugyanakkor az olvasottakból én azt szűrtem le, hogy az ilyen motorokat nem arra tervezték, amire pl. én is használnám: alapvetően városi, sok rövid táv ill. állás. Nálam a napi ingázás a melóba mindössze pár km (kb. 10 perc) vagyis be se melegedne a motor/olaj ennyi idő alatt, utána meg ugye 8-9 órát állna a parkolóban. Ezen kívül csak kisvárosi ide-oda szaladgálás lenne, plusz autóúton havonta 1x200 km ill. 3-4 havonta egy 120 km-es túra, pályán pedig évente max. 3x egy 400 km-es út.

De amúgy totál zöldfülű vagyok, kérlek, javítsatok ki, ha rossz a logikám, amikor a fent vázolt felhasználási kör miatt a priori kizárom a turbófeltöltős (ill. turbó nélküli, de közvetlen befecskendezésű) benzinmotorokat. Túl óvatos vagyok? :F

[ Szerkesztve ]

(#99563) Tsebacsi válasza zolee3000 (#99562) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Navigációban tudtommal ez a kettő van csak, ezen felül zenei appok (google music, Spotify), és hasonlók. Elvben az AA oldalán meg lehet találni a kompatibilis programok listáját. A maps pedig használható offline naviként is, ha jól tudom.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99564) Speeedfire válasza BigBlackDog (#99540) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem még nem. Gondolom az olajfogyi miatt, 1000km alatt ~1dl.
Nálam pedig még ki is van kormolva rendesen, illetve csak prémium nyál megy bele.

Decemberben lett felrakva a rendszer, és már ilyen (márciusi kép). A rozsdára külön felhívnám a figyelmet. Nem is értem, mikor saválló acél. :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99565) Tsebacsi válasza Speeedfire (#99564) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A válasz

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99566) w333 válasza rbalint88 (#99552) üzenetére


w333
félisten

Köszi ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#99567) focvis válasza pècsimunkás (#99538) üzenetére


focvis
veterán

Igen. Előtte lemosom, megvárom míg megszarad, utána áttörlöm vele.

(#99568) zolee3000 válasza Tsebacsi (#99563) üzenetére


zolee3000
tag

A Waze-t nem használtam még soha, de mindenki dicséri, úgyhogy biztos jó. Én sem zárkózom el az online navitól, csak tartok tőle, hogy a minimál mobilnetem (1 GB adatforgalom) nem lesz hozzá elég... :( Ezért is nem használtam eddig navira, hogy ne fulladjon ki hamar...

(#99569) Mágus2 válasza Speeedfire (#99564) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő


Ez gyári. ;)

(#99570) molnarpeter válasza zolee3000 (#99568) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cégnél elég sokszor kell ugrani bárhová az országban, mindenki Waze-zel megy :K Minimális adatforgalmat használ, ha van térkép - ha otthon wifin beütöd a címet, és úgy ülsz kocsiba, nem lesz számottevő szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#99571) proof88 válasza Magnum_ (#99561) üzenetére


proof88
addikt

csak tegyük fel, hogy véletlenül megtörténik :D

(#99572) Speeedfire válasza Tsebacsi (#99565) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát ez nem hangzik túl jól. :N Mondjuk a féktisztító óta nem jött újra elő ez a jelengés.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99573) zolee3000 válasza molnarpeter (#99570) üzenetére


zolee3000
tag

Van mód arra, hogy a térképeket (mondjuk nekem elég lenne csak egy Mo.) előre letöltsük a telóra/SD kártyára, és onnan érje el a program? Így legalább a térkép betöltése nem generálna minden egyes tervezésnél adatforgalmat, csak a forgalmi infókat kellene rá aktualizálni. Vagy tévedek?
Nem mindig otthonról/melóból/más free-WiFis helyről indulok. :B

[ Szerkesztve ]

(#99574) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy külső kép a volvoról lellei nyomornegyedből:P
Olyan kis pici az i20- hoz képest:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#99575) tboldi válasza zolee3000 (#99573) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Waze-ben sajnos nincs lehetőség a térkép lementésére.

(#99576) molnarpeter válasza zolee3000 (#99573) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pár vigasztaló jellegű dolgot mondanék:
-aránylag sokat vezetek
-ezen belül wc-nél messzebbre menet kb mindig megy a Waze
-gyakori az ismeretlen, új útvonal, amit nem tud a program gyorsítótárazni
-8 hónap alatt átlag havi 70 MB adattal elvolt, az azért nem vészes, 20-50 között tippelek Neked, rendszeres utakon, bár egyelőre ismeretlen körülmények között :)

(#99577) zolee3000 válasza Tsebacsi (#99556) üzenetére


zolee3000
tag

Amúgy a ford gyári navija is tetszik nekem, elég frissnek tűnik, egyedül ugye a forgalmi infókat nem kapja.

A Fordnak nem az NNG a beszállítója véletlenül? Mintha azt olvastam volna, csak most hirtelen nem találom, hol. Nem vagyok képben az ilyen autómárka-naviszolgáltató partner-kapcsolatokban.

(#99575) tboldi: Köszi az infót.

#99576) molnarpeter: Nagyon megnyugtattál. :R Ezek szerint nagyon el voltak szállva az elképzeléseim arról, milyen adatforgalmat bonyolítanak ezek a programok. :Y

(#99578) focvis: Nyilván nem a fejegység alapján választok autót, de ez is szempont. :K Új autót szeretnék (elvileg üzembiztos, garanciális) és sokáig (10+ év) tervezem használni.

[ Szerkesztve ]

(#99578) focvis válasza zolee3000 (#99573) üzenetére


focvis
veterán

Autót keresel vagy fejegységet? (Kabátot vagy a gombhoz a kabátot?) :)

A megfogalmazott igenyeidet figyelembe véve, a legjobban akkor jársz, ha veszel egy kínai, androidos fejegységet, és egy random japán, 90-es évekbeli technikára épülő autót mellé (pl. Corolla, Mazda, Micsubisi, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#99579) focvis válasza zolee3000 (#99577) üzenetére


focvis
veterán

Akkor Corolla, vagy Micsu; mert sajnos a Mazda jó eséllyel kilyukad 10 éves korára. A gyári fejegységeket engedd el, vedd a legolcsóbb gyári hifivel, majd cseréld vmi Androidos cuccra (Aliexpress, eBay & Co.), az esetleg tudni fogja, amit szeretnél tőle.
Valós alternatíva lenne az Android Auto, de az csak modern autókban elérhető (koksz, kettőstömegű lendkerék, turbó, DPF, sok nyomaték, nemzethalál, stb.).

(#99580) molnarpeter válasza zolee3000 (#99562) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Opel Ampera? Oké, nem új, de annál inkább kicsit használt :D vagy Volvo V60 D6 Plug-in? Ha tudsz tölteni pár naponta, ezek lennének ideálisak. Ampera esetén tudom, hogy van alternatív megoldás telefon képernyőre rakásához :)

(#99581) zolee3000 válasza focvis (#99579) üzenetére


zolee3000
tag

+(#99580) molnarpeter

Sajnos csak az új autó jön szóba. Nem akarok nagyon belemenni, de röviden: a teljes gyári garanciaidő is fontos, de a fő ok, hogy így nincs bizonytalanság az előélettel kapcsolatban. Sajnos én egy használt autó állapotát nem tudnám rendesen felmérni. Nem értek a kocsikhoz és kellő rutinom, használati tapasztalatom sincs még. Csak most már olyan helyzetbe kerültem, hogy nem halogathatom tovább egy saját kocsi beszerzését.

Akkor ugye szerintetek sem gondolkodom rossz irányban, ha az itt leírt használati körhöz (városi szaladgálásra, sok rövidebb távra) nem vállalnám be a turbós, közvetlen befecsis motorokat?

Azért még új autókat is lehet találni szívó benzines motorral, csak arányaiban már nagyon kisebbségben vannak, ahogy látom. Meg persze a sportos vezetést el lehet felejteni velük, de ez nálam nem gond.
A hibrid amúgy jó lenne, csak (most még) újonnan drága. Kell még pár év, hogy leszivárogjon az én társadalmi osztályom szintjére szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#99582) molnarpeter válasza zolee3000 (#99581) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Neccesen le fog merülni az akku, de kb leírtad a dolgokat , mondjuk tényleg kihaló állatfaj az MPI benzin (sok szívó már GDI) de ennyi hidegindításra elektromos után az a legkevésbé problémás.

Ennek örömére offolok még :D
Pár év múlva lehet újonnan is olcsóbb lesz már, de amúgy muszáj elkölteni a teljes keretet, és drágábban üzemeltetni? :B Megbízol egy sokak által elismert szakembert, aki jó állapotú, igazolt előéletű és leinformálható Ampikat hoz be, leteszed a kreditet az asztalra, és kész. Ha kell a navi, ésszerű összegből kivitelezhető utólagosan. Pár méter marad a zsebben, napi közlekedésben ingyen/töredék költségből jársz, zöld rsz. ingyen parkol (ha számít), adókedvezményekben részesül, stb stb és mindenki boldog. Uff :D Új autó jelentősebb értékvesztés, adózás, és fixen 3-4x üzemanyagköltség (kivéve ingyen árammal, azt ne is nézzük).

[ Szerkesztve ]

(#99583) molnarpeter válasza molnarpeter (#99582) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerk lejárt, de egy olajcserényi km után, garanciálisan ez is érdekes lehet :) A nagy kérdés, milyen Sync van benne, tud-e csatlakozást. Mintha lenne rá frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#99584) pècsimunkás válasza zolee3000 (#99581) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Toyota Yaris Hybrid lehetne a te autód.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#99585) szőröscica válasza zolee3000 (#99573) üzenetére


szőröscica
addikt

Wazehez egy plusz dolog, hogy ha ismeretlen helyre indulsz vele és országutazás is van benne, mindenképp nézd meg, hogy milyen útvonalat tervez, mert néha egészen bődületes marhaságokat képes kitalálni, levisz negyedrangú utakra is akár, amin egy traktor sem megy el jó szívvel.

Nagyvárosban és autópályán nagyon hasznos egy dugó vagy baleset elkerüléséhez, de fő navinak szerintem csak fenntartásokkal alkalmas a fentebb említett okokból kifolyólag. Plusz az olyan hiányosságai, mint pl. az alagútmód vagy sávasszisztens hiánya is fájó. Ezeket az iGo 10 éve is tudta, és én tartom magam ahhoz, hogy a mai napig messze az a legjobb navi, ha nagy távolságokra akarsz utazni. Igen, a Google maps térképe biztos naprakészebb, de mint navigáció, az is egy nagyon fapados, buta valami.

Mondom ezt úgy, hogy napi több órát wazezek, és legmagasabb rangom van benne.

(#99586) gzbotii válasza szőröscica (#99585) üzenetére


gzbotii
veterán

"néha egészen bődületes marhaságokat képes kitalálni, levisz negyedrangú utakra is akár, amin egy traktor sem megy el jó szívvel."

+1 Yep, én Google Mapsen megnézem, hogy merre érdemes menni, majd az alapján checkolom a forgalmi helyzetet, mert a Waze néha vállalhatatlan. Néha elkerülő helyett át akart vinni a város közepén, etc.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#99587) máyköl válasza gzbotii (#99586) üzenetére


máyköl
veterán

Google Maps -nél ami szerintem vállalhatatlan, hogy többször pályán a lehajtó után találta ki, hogy ott le kellett volna mennem... Többször előfordult. Mindent összevetve is messze a Waze a leghatékonyabb.

(#99588) gzbotii válasza máyköl (#99587) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem a hiba az ön készülékén lesz. Szvsz a GPS pontatlan és ezért ne jelez időben. Sok ilyennel találkoztam munkám során. Érdemes egy GPS tesztet futtatni, látja-e megfelelően a műholdakat, van-e satabil kapcsolat. Utóbbi időben 6 drb Moto készülék volt nálam, amin használtam navit + régebbi telefonjaimmal sem volt ilyen baj.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#99589) -v- válasza szőröscica (#99585) üzenetére


-v-
addikt

legmagasabb rangom van benne

PH! addikt ott is :F ;]

(#99590) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Èn pl a HEREWeGo- t használom èvek óta . Már , ha szükséges a GPS . Ingyenes , offline , online , háztól házig visz. Hátránya , hogy nem lehet köztes pontot rakni . Ezt leszámítva tökéletes !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#99591) zolee3000 válasza molnarpeter (#99582) üzenetére


zolee3000
tag

Nem mintha nem vonzana a hibrid, meg a vele járó kedvezmények, de most még inkább maradnék a jól bevált régi technikánál, amíg még egyáltalán van, és nem hagynám el a járt utat a még relatíve ismeretlenért. Talán a következő autó-váltásnál… :B

(#99584) sky11: Valóban, az a belépő a hibridezés világába, azt még meg is tudnám fizetni. Amúgy is felmerült a Yaris, mert a 1,5 Dual VVT-iE motor is nagyon tetszik, pláne, hogy ebben a kategóriában manapság csak 1 liter körüli, 75-85 lóerős szívó benzines a választék, de elvetettem. Túl régóta fut ez a széria ráncfelvarrogatásokkal és szvsz kicsit eljárt felette az idő: a konkurensek eléggé túlhaladták elektronika és feature-ok szintjén. Plusz nagyon kicsi (nemcsak papíron, élőben még inkább). Ami még az én egyéni hülyeségem: nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy ez egy "női autó". A célnak ugyan még csak-csak megfelelne, de nem érezném jól magam benne.

joamilestoné és a többiek: Köszi a navis tapasztalatokat. Nyilván egyik program sem tökéletes, mindegyikbe bele lehet kötni valamiért, illetve bug mindegyikkel előfordulhat. Én meg vagyok elégedve az iGO-val, évek óta használom, és, mivel zömmel olyan helyeken jártam vele, ahol nem változik napi szinten a forgalmi helyzet a sok építkezés, útlezárás, elterelés etc. miatt (ld. Bp.), nem nagyon éreztem az offline mód hátrányait sem. Inkább csak a telefon felfogatás, és a relatíve kis képernyőjéről navigálás az, amitől szabadulnék, és, ha már új kocsit veszek, élvezném a nagy kijelzőjének előnyeit. Ha a gyárilag iGo-val adnák az autót, az nekem meg is felelne, de hiába próbáltam utánakeresni, nem találtam, hogy pontosan mely márkák piaci beszállítója manapság az NNG. (Mintha a Fordot, Renault, Mazdát írták volna valahol, de már nem találom azt a cikket.) Ettől függetlenül jó, ha az AA-n keresztül megvan a lehetősége valami elterjedt online navi használatának is. A Waze-t pl. biztos kipróbálnám.

(#99592) EQMontoya válasza zolee3000 (#99591) üzenetére


EQMontoya
veterán

A hybrid egy jól bevált technika, 15 éve tolja a Toyota, rengeteg fut taxi üzemben, különösebb hiba nélkül. Ha valamitől nem kell félned, akkor ez az.

NNG-s navi gyárilag Renaultban és Mazdában is van pl. Ha a jól bevált technikát és IGOt keresel, akkor Skyactiv benzines Mazda. Azon legalább fut olyan kód, amit én írtam. :)

Same rules apply!

(#99593) xEon1337 válasza EQMontoya (#99592) üzenetére


xEon1337
őstag

Viszont úgy tudom, hogy Androit Autot nem tud mókolás nélkül a Mazda. Kolléga meg akar Android Autot is szerintem.

"Less but better" - Dieter Rams

(#99594) pit stop válasza zolee3000 (#99581) üzenetére


pit stop
addikt

Ha garancia miatt akarsz új autót venni, akkor nem mindegy, hogy turbós vagy nem turbós az a motor? Ha nem egy hulladék konstrukciót választasz, akkor garanciaidő végéig biztosan elketyeg alattad, és még utána is jó pár évig (ha kevés éves garival választasz autót)....
Másik téma: Ha 5-6 m.-ért nézel autót, akkor talán belefér mellé egy nagyobb adatkeretet tartalmazó mobil előfizu, vagy plusz adat havonta (bár 1 gb-ba, ahogy írták valószínűleg bele fogsz férni); és mellé egy nagy kijelzős droidos telefon tartóval - és rögtön nem kell mókolni új autó központi kijelzőjével (meg szinte bármelyik beépítettnél jobb a telefonos online). :R

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#99595) zolee3000 válasza EQMontoya (#99592) üzenetére


zolee3000
tag

Okés, de újra (a hibrid Yarist leszámítva) akkor sincs pénzem, a használtba meg nem merek belevágni, pláne egy használt hibridbe. Nekem az autó nem munkaeszköz, csak vinné a pénzt, de nem hozná. :(
Egyébként a Mazda2 is a listámon volt, de túl sok kompromisszumot kéne kötnöm vele, ezért elvetettem. A Renault már nem kínál élhető szívó benzines motort, meg franciát (sajnos ideértve az Opelt és a Nissant is ;] ) elvből sem vennék.

(#99593) xEon1337: Végül is nem alapfeltétel az AA, mert eddig is elvoltam offline navival, de azért jobban örülnék, ha legalább a lehetősége meglenne. Elvégre nem egy-két évre venném az autót, hanem hosszú távra tervezek.Meg aztán az offline megoldások között is van jobb-rosszabb. Az iGO-t pl. ismerem, de hogy pl. egy TomTom mennyire válna be, azt nem tudom.

(#99594) pit stop: Ha garancia miatt akarsz új autót venni, akkor nem mindegy, hogy turbós vagy nem turbós az a motor? Ha nem egy hulladék konstrukciót választasz, akkor garanciaidő végéig biztosan elketyeg alattad, és még utána is jó pár évig (ha kevés éves garival választasz autót)....
Ez csak akkor lenne így, ha nem olyan szélsőségesen használnám, ahogy fentebb is leírtam már. Ha többet mennék hosszú távon, egyenletesen, nyilván nem vágna földhöz 100.000 km-enként egy turbófelújítás 100-150 ezres költsége, de a sok kis rövid táv, hidegindítás etc. nyilván gyilkolja az ilyen technikát. És ha fent nevezett javítási költséget már kvázi éves szinten kellene emiatt kicsengetni, az azért már nagyon nem mindegy...
Kis kezem van, a telefon jobb szeretem telefonálásra használni. Már a mostani 5 colost sem szeretem fogni, zsebben nyomorgatni. 7-8+ colos phabletet tudi nem vennék csak a navi miatt. Meg ha már úgyis kifizetem az autó vételárában a nagy kijelzőt, ne csak digitális óraként, meg porgyűjtésre használjam már...

[ Szerkesztve ]

(#99596) MunezXBK válasza zolee3000 (#99595) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem is 1GB mobilnetem van, ( bár utána sem lövik le, max. 5€-ba kerül. ) és online IGO-t használok. Eddig azt se vettem észre, hogy fogyasztana belőle.

(#99597) stickermajom válasza zolee3000 (#99595) üzenetére


stickermajom
addikt

Túl van azért misztifikálva ez a turbo dolog szerintem, főleg ha újonnan veszed. Közvetlen befecskendezéses csidicsudi euro 6 motornál a turbo a legkisebb baj. :D Én biztosan nem vetném el ezeket a motorokat, egy minimális odafigyeléssel és maximum 15 ezrenkénti olajcserével, átlagos használatnál nem sok bajuk lehet és legalább arrébb lehet velük parkolni.

(#99598) zolee3000 válasza MunezXBK (#99596) üzenetére


zolee3000
tag

Fentibe már nem fért bele... :B
Mivel életem kb. 80%-ban olyan helyen vagyok (otthon/melóban/...), ahol amúgy is van net (hozzáférhető WiFi), felesleges volt nagyobb mobilnet csomag a telefonomra. Viszont, mivel túlforgalmazásom sosem volt, eddig nem nagyon nézegettem, hogy tételesen melyik alkalmazás mennyit generál. A navik ilyen igényeiről meg, mint kiderült, téves elképzeléseim, túlzott félelmeim voltak: emiatt online navira nem is mertem használni, nehogy hamar elfogyjon a keret. De ezek szerint nem kell ettől paráznom. Neked is köszönöm a megerősítést. :R

(#99597) stickermajom: Az a baj, hogy bújom a netet (tesztek, fórumok, blogok) már hetek óta, és zsong a fejem a sok infótól. Van aki ezt mond, van aki azt, nekem meg nincs meg a szakmai tudásom, vagy akár csak a kellő tapasztalatom (turbós és/vagy GDI motoros autókat hosszú távon nem is vezettem, csak kipróbálás szinten) ahhoz, hogy ezeket megfelelően mérlegeljem, a helyén kezeljem. Azért úgy látom, viszonylagos konszenzus van a tekintetben, hogy az 5-6 ezer km/év futáshoz, aminek napi szinten a nagy része városi ide-oda még mindig jobb az igénytelenebb szívós technika. Persze annak sem használ, de olcsóbban javítható, ha megmakkan.

[ Szerkesztve ]

(#99599) hülyegyerek válasza zolee3000 (#99595) üzenetére


hülyegyerek
addikt

5-6 közé már bőven befér a Mazda 3 is, vagy pl. Kia Ceed, Hyundai i30 - az utsó 2 gyárilag tudja az android autot.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#99600) zolee3000 válasza hülyegyerek (#99599) üzenetére


zolee3000
tag

Jövő év elejére van belőve a vásárlás. Hamarabb nem megy sajnos, mert a budget csak addigra lesz meg, szóval még csak tájékozódás van, addig még sok minden változhat. Amire eddig leszűkült a kör egyébként: a Hyundai i20 (már a facelift), Kia Rio, Ford Fiesta (előbbiek 1,25l MPi, utóbbi 1,1l Ti-VCT motorral).
Kacsingatok még a kompaktok felé is, nem a nagyobb méret (bár nem árt, ha e téren van tartalék), hanem a (remélhetőleg) jobb anyaghasználat, összeszerelési minőség, tartósság miatt. Pláne, hogy egy rendesen felextrázott kisautó áráért van, hogy már alsó-közép kategóriásat is kapni (vmi szezonális akcióban és nyilván szerényebb felszereltséggel, de még élhető kompromisszumokkal). Így jöhet még a képbe az általad is említett Hyundai i30 és a Kia Ceed. Bár utóbbi biztos horror áron lesz, amennyire új ill. hypolt. Esetleg egy Toyota Auris készletkisöprési akcióban (úgy tudom év végén abból is jön az új gen.).
A Mazda rohadásával annyi helyen riogattak már, hogy emiatt sosem lennék nyugodt - pláne, hogy nem garázsban fog állni a kocsim. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.