Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99701) dellfanboy válasza Land (#99699) üzenetére


dellfanboy
senior tag

en egy sima szaz forintos cernakesztyut is kiprobalnek..

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#99702) EQMontoya válasza -v- (#99695) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezek teljesen idióták. Kelenföldnek az a része, ahol lakom, konkrétan kertváros.
És itt már felmerül az a kérdés, hogy ha a saját garázsbejáróm előtt parkolok az utcán, akkor kell-e fizetnem? :)

Same rules apply!

(#99703) grizlisandor válasza grizlisandor (#99685) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi mindenkinek, keresek megoldást rá.

(#99704) brumi1024 válasza EQMontoya (#99702) üzenetére


brumi1024
veterán

Lassan a saját kertedbe magadnak kell telepítened a parkolóórát.

(#99705) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Légyszi segítsetek.

Vettem egy Peugeot 206-ot, és észrevettem, hogy nem melegszik fel a motor 90fokra. Termosztát cserét ajánlottak, így meg is lett csinálva, kb 2 hónapja, de nem segített a dolgon. Utána lett cserélve hőgomba is, de hiába.

Hétvégén mentünk a Balatonra, pesten mentem kb 1 órát, viszonylag lassabb tempóval, szokásos 70-80 fok között mozgott a mutató, dugóban is, menet közben is. Majd m7 pályán 130-150 körüli menetnél elkezdte melegíteni a vizet, amire nem lettem figyelmes, csak mikor sípolt, hogy állítsam le a motort, túlmelegedett a víz, 110fokos volt. Megálltam, vártam míg hűl, és megnéztem hogy nem e folyt el a hűtővíz, de nem, tökéletesen volt benne. Elindultam vele újra, majd megint túlmelegítette, aztán harmadik indulásra rájöttem, hogy nagyjából 110es tempóig semmi gond, ott még átlagban a 90 fokot sem éri el a víz, mint ahogy eddig sem, az felett, pedig szépen elkezdi melegíteni, és túlmelegíteni.

Szinte játszani tudtam a vízhőmérséklettel, ha kicsit toltam neki akkor 95fokig engedtem, majd lazábbra vettem a lábam, és elkezdett lefelé menni a mutató szépen lassan.

Megtettem a távot gond nélkül, bár 110-nél szinte minden leelőzött, így sérültem belül. Itthon megpróbálkoztunk egy légtelenítéssel, szép tiszta folyadék jött belőle, szóval elvileg hengerfej dolog kizárva.

Mi lehet a gond? :O :R

1.6 benzin

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#99706) bitpork válasza EQMontoya (#99702) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mikor is volt amikor felvetettem egy autós érdek képviseletet? Alig volt féltucat ember aki nevét nem vállalva érdeklődött a dolog után.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99707) EQMontoya válasza enginev3.0 (#99705) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem levegős a vized.

Azért nem melegíti fel rendesen, mert nem kering rendesen, és azon a ponton, ahol a mérő van, hidegebb marad. Máshol meg melegebb. Nagyobb tempónál meg persze így túlmelegszik.

Nézd meg a vízszintet első körben. Ha az rendben van, akkor valahol szerintem dugulás lesz a rendszerben.

Vagy a vízpumpád halott...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99708) enginev3.0 válasza EQMontoya (#99707) üzenetére


enginev3.0
félisten

Erre megoldás lehet az, hogy leengedem az egészet, és újratöltöm ? Bár akkor kéne segítség, hogy 206-ból hol tudom teljesen leengedni a vizet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#99709) szentkuti11 válasza enginev3.0 (#99708) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egy dugulás biztos nem jön ki, ha csak leengeded és feltöltöd a vizet.

(#99710) adalbert1 válasza tboy93 (#99694) üzenetére


adalbert1
veterán

Ebben szerintem az a szívás, hogy az itt parkolók nagy részét eddig is az itt dolgozók adták, az épületek alatti mélygarázsok már így is tele vannak, és tudtommal a BME épülete alatt is tele van a mélygarázs, talán a tüskecsarnok alatti nem - viszont ha valaki egész hónapra napi 8 órát kifizetne, az egy jó 30k-val megdobná a munkába járás költségeit, ennyit én egy viszonylag jobb fizuból is sajnálnék erre elkölteni.
Kíváncsi vagyok, hogy ha az ITSH elköltözik, akkor a C épületbe jön-e új bérlő, mert ott is fel fog szabadulni egy rakás parkolóhely (illetve az Ericsson melletti telken is ők parkoltak, de már talán 1 hónapja egy autó sem áll ott). Szerintem az egyetemnek feleslegesen van akkora felszíni parkoló lekerítve, általában ahogy nézem, sosincs tele (persze megértem, hogy azt akarják, hogy az oktatók és a diákok tudjanak parkolni, de kicsit problémásnak érzem, hogy sok hely meg ott áll kihasználatlanul).

(#99711) enginev3.0 válasza szentkuti11 (#99709) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ecettel gondoltam először, azt mondták az elég jó megoldás szokott lenni, utána pedig slaggal átmosni, és legalább kiderül hogy el van e dugulva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#99712) kisza25 válasza bitpork (#99700) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És ha neki fa kormányhoz kell, vagy nem bőröshöz?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#99713) bitpork válasza kisza25 (#99712) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A fa kormány lakkozott, ott semmit nem számít - kivéve ha házi kendács az olcsóbb fajtából. ;]

De komolyra fordítva a szót, ott az én tapasztalatom van leírva. Ebből ő vagy bárki azt leszűrheti h én mint a malac (aki nem is valóban) izzadok. Próbáltam mindent: textil , autós kesztyű mi több egy időben konkrétan ezüst-alu-jodidos izzadásgátlóval is kentem a kezem de semmi nem szüntette meg a gondom. Mi több a mindenféle kesztyűben jobban izzadtam mert nem tudott a bűröm rendesen szellőzni. E mellé tettem a módszert amivel én a saját kormánybőrömet megóvtam. Azt h kinek mi a hasznos ebből...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99714) brumi1024 válasza adalbert1 (#99710) üzenetére


brumi1024
veterán

Amióta felépült az Ericsson House (és a mellette lévő telket is elkezdték építhetőre alakítani) egész nagy káosz alakult ott ki. Mostanság az Elte-BME közti rét alakult át parkolóvá.

[ Szerkesztve ]

(#99715) -v- válasza brumi1024 (#99714) üzenetére


-v-
addikt

rét

Azt is el kell parkolóórásítani :K :C

(#99716) Snoop-y válasza tboy93 (#99694) üzenetére


Snoop-y
veterán

"Az emelés oka, hogy a telítettség mindkét zónában meghaladja a 80 százalékot."
Ez olyan magyaros :C

Nemam bazzeg elgondolkodnanak, hogy az infoparkba dolgozni jarnak es hat sok embernek nem opcio atbumlizni fel pesten villamossal/busszal...
Legalabbis mar 8 eve is gaz volt mikor ott dolgoztam.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#99717) tboy93 válasza Snoop-y (#99716) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem is az a problema, hanem hogy az agglomerációból hogy jössz be. Nekem pl helyzettől függően akár 1.5-2 óra is lehet az út, ami autóval 30-60 perc...

(#99718) szilva01 válasza tboy93 (#99717) üzenetére


szilva01
őstag

A P+R-rel is az a baj, hogy kapzsik. Vegyél 11000.-ért bérletet, meg fizesd a havi 8000.-et a parkolóra, azért, hogy a város széléről még a bkv-n szophass. Köszike bammeg... :DDD

(#99719) szőröscica válasza szilva01 (#99718) üzenetére


szőröscica
addikt

Meg nincs is sok helyen. M3 ujpesti vegenel egy vicc pl, de az Ors se jobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#99720) bobooo


bobooo
addikt

Srácok,

Kocsira néznék hátsó lámpákra pár százalékos füstös sötétítő fóliát. Na de nem a full boyracinges full feketét, tényleg egy kis szolidat csak. Juni 17én lesz műszaki vizsgám gondolom mindeképp érdemes addig várni, de ha nem vész szeretném papíroztatni (ha kell), hogy ne legyen semmilyen gond belőle. Valakinek tapasztalat/tipp egy ilyen papirozási folyamatról van? Vagy hagyjam a fenébe? :Y

(#99721) EQMontoya válasza Snoop-y (#99716) üzenetére


EQMontoya
veterán

(#99722) Speeedfire válasza Speeedfire (#98722) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Most jöttem a klímástól, de a fene tudja, hogy mitől lyukadhatott ki. Ez így lehet akár kő, vagy csavarhúzó is.
Mindenesetre ki lett cserélve, fel lett töltve, és most jéghideg. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99723) Qru válasza enginev3.0 (#99711) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ecetet ne, mert az a gumitömítéseknek nem tesz jót. Inkább nátrium-foszfátos (ismertebb nevén trisó) oldattal.

#nincsbennetarcsi

(#99724) EQMontoya válasza Speeedfire (#99722) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem lehet, hogy így a chips után 260-nál hegynek fel egyszerűen túlszívta? ;]

Same rules apply!

(#99725) bitpork válasza EQMontoya (#99724) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mo-mo-monster killlllll ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99726) Snoop-y válasza EQMontoya (#99721) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen ezt a szakaszt kulonosen vedeni kell ahogy latom :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#99727) Speeedfire válasza EQMontoya (#99724) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Túlszívta a klímát? :D Lehetséges.
Sajnos 260-at nem tud menni. :O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99728) Declare válasza Speeedfire (#99722) üzenetére


Declare
őstag

Nekem is klimas lesz a következö kanyar a kis opelommal :O Most lett kicserelve az EGR (mar elegge aktualis volt) :) , minden happy, minden patent....klima be...meg se mukkan :W
Mar tavaly is kellett tölteni gazt, csak akkor nem neztek utana, mondvan, 10 eves auto, hat ra kell tölteni...nekem mar akkor is gyanus volt...most mar biztos, h valahol ereszt a rendszer :U

Erre beülök a cegesbe...szitkozodom hogy ugye az öreg auto hatranya, h mindig van valami, benyomom a klimat es nem megy :DDD hat mondom ilyen nincs, valaki elatkozott :D es azert egy fel eves autonak ezt az ember nehezebben nyeli le, mint a kis hüseges 10 eves joszagnak :U

Mas:

Amugy most megy nagyban nalam a matekozas, h egy ceges auto privat hasznalattal konstrukcio mennyibe kerülne, meg hogyan....szamolgatok, hat mondom ez q.va sok....viszont en eddig azt mondom kb 90% osan vezettem a sajat autom minden költsegeit, hat mondom ranezek....meglepödtem, holott tudtam azert, hogy nem ingyen van:

4 eve vettem ugye az anno 5 eves 1,7 cdti H astrat. A karbantartas azt gondolom a fullos kategoria (ersd Liquy Moly olaj, 10k km enkent szürökkel csere, külsö apolas Autoglymmel, ha barmi baj van, vagy megelözö cserere szorul=> csere meghozza csak jominösegü alkatreszekre, gumik top kategoriasok, üzemanyag altalaban premium dizel....stb). Evi atlag kb 30k km futas mellett az amortizacio nelkül, kb 1,5 milla evente :Y Az havi kb 125 ezer basszus es ebben mondom nincs amortizacio (mondjuk az ebben a kategoriaban nem is egy meghatarozo összeg :D de azert dobna a havi költsegeken még).
Mindez akkor ugye ugy, hogy semmi komoly hiba nem jelentkezett....nagyon durvának érzem.
Tudom ez ilyen leragott csont jellegü tema, csak gondoltam erdekes igy 4 ev hasznalat költsegeit nezni, konkret autonal, kamu meg szépítés, meg vakítás nelkül.

[ Szerkesztve ]

(#99729) Speeedfire válasza Declare (#99728) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Fél éves autónál? Az igen. A 10 évesnél én is azt mondom, hogy oké. Belefér. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99730) Snoop-y válasza Declare (#99728) üzenetére


Snoop-y
veterán

Uzemanyag nelkul mennyi a koltseged?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#99731) nandow


nandow
aktív tag

Reggel nyírták a füvet a háztömb körüli zöld részeken. (Bp. 11. ker)

:(((
Pont most csináltam nagy mosást az autón...

(#99732) w333 válasza nandow (#99731) üzenetére


w333
félisten

Te még szerencsésen megúsztad ... anyám autója is ugyan ilyen volt (munkahelyén parkolt) viszont a kollégája sokkal rosszabbul járt, hátsó fűtőszálas ablakot is betörték (egymás mellett álltak) ! :U

Nagyon elvetemültek ezek, pont lesz*rják más tulajdonát ! :((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#99733) EQMontoya válasza nandow (#99731) üzenetére


EQMontoya
veterán

Meg kell keresni a brigádot, cimborámnak kifizették a mosást egy ilyen után.

Same rules apply!

(#99734) -v- válasza Declare (#99728) üzenetére


-v-
addikt

Vegyél egy bmw-t, az benzin nélkül van ennyibe havonta ;]

(#99735) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Mit tanácsolnátok egy olyan embernek, aki jelenleg nem elégedett az autójával, valami olyanra vágyik ami vagy gondtalanul használható (sokat megy, napi szinten, kell a dinamizmus) vagy olcsó, de állatkodásra is alkalmas olykor?
A két véglet úgy érzem, én speciel azt tanácsoltam, hogy vagy újat nézzen (de igazából egyik se tetszik neki igazán azok közül, ami belefér a keretbe), vagy vegyen egy öregebb kis izomgolyót, élje ki a hülyeséget és utána nyugodtan vágjon bele egy új, max. pár éves gépbe.
Esetleg Golf 6 GTi... ;] (ha már metszéspont is kell)

Nektek mi a véleményetek? :R

Üdv, Balázs

(#99736) nandow válasza w333 (#99732) üzenetére


nandow
aktív tag

Ezen gondolkoztam én is. Simán egy kavicsot is rányomhatnak az autóra ezzel a szegélynyíróval. Amin persze semmi terelőelem nem volt fent (ami talán kicsit megakadályozná a fű és egyéb dolgok repülését). Szóltam is a srácnak emiatt...

Szerk.
(#99733) EQMontoya

Beszéltem a sraccal, aki csinálta. Ez eszembe se jutott. Annyit kérdeztem, kinek dolgoznak.
Azért is bosszant, mert múltkor is volt már ilyen, és a nap eléggé beleégette, egy sima lándzsás mosás le sem hozta...

[ Szerkesztve ]

(#99737) focvis válasza gooool (#99735) üzenetére


focvis
veterán

A G6 GTI-t lájkolom. Legyen 3 kilója tarcsiba (vezérlés, kox), amúgy faxa.

(#99738) -v- válasza gooool (#99735) üzenetére


-v-
addikt

A hot hatcheket erre találták ki kb. bár nem tudom mit értünk "állatkodás" alatt.

(#99739) tomcsi23 válasza nandow (#99731) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mondjuk reggelre pont esett is. :U
Örülj, hogy nem fát gallyaztak. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99740) EQMontoya válasza gooool (#99735) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bármi egyéb kritérium, pl. hajtson-e jó helyen, kell-e hátsó ülés, stb?

Same rules apply!

(#99741) bitpork válasza gooool (#99735) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ilyen autó nem létezik :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99742) Tsebacsi válasza focvis (#99737) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csodálom, hogy GTI-ből nincs kombi automata? :F Vagyis csak dízel? 11 misi konfigurálva egy nem bőrös, vezetésbizbasz néliküli GTD automata kombi led lámpákkal navi nélkül telóelőkészítéssel. Uramisten...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99743) -v- válasza Tsebacsi (#99742) üzenetére


-v-
addikt

Octavia RS-ből van :)

(#99744) Tsebacsi válasza -v- (#99743) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De ott is csak dízel van kombiban automatával RS-ként :)) :W

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99745) -v- válasza Tsebacsi (#99744) üzenetére


-v-
addikt

Regen volt benzines is ...

(#99746) Tsebacsi válasza -v- (#99745) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az csak szedánban van ahogy látom. De sok jóval megpakolva "csak" 10misi az oktáv. Kész, azonnal elvitehő autóik csak 11-12 körül vannak :)) (bmeg rablás)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#99747) nandow válasza tomcsi23 (#99739) üzenetére


nandow
aktív tag

Eshetett volna legalább annyi eső, ami lemossa a füvet. :D

(#99748) EQMontoya válasza nandow (#99747) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az éjjeli eső ma is csak az autók összeretkezésére volt alkalmas.

Same rules apply!

(#99749) tomcsi23 válasza nandow (#99747) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem csak a mennyiséggel volt baj, hanem a sorrenddel. ;)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#99750) tope


tope
addikt

Szép napot!

Renault Megane 2 Fedélzeti számítógép nyelvet állítani hogyan lehet (németről angolra)?

Csak szervíz?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.