Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99851) hacki87 válasza tboldi (#99849) üzenetére


hacki87
senior tag

Most már mindent értek!! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#99852) szabonagyur válasza tboldi (#99849) üzenetére


szabonagyur
félisten

Asszem iphoneról közvetlenül külön beállítás a jobb minőségben feltöltés. Anno nekem sem engedte.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#99853) tboldi válasza szabonagyur (#99852) üzenetére


tboldi
nagyúr

Airdroppal átküldtem a laposra és onnan töltöttem fel, nem a telefonról.

De mindegy, a lényeg így is látszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#99854) Jorus válasza tboldi (#99853) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szifon HCEV-ben rögzíti a 4K-t, meg a 60-as HD-t, ha jól tom, de azt nemtod feltölteni YT-ra, szal vagy konvertálnod kell vagy YT lebutítja magának.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#99855) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Nehéz a dízelesek élete. :( Négy hónap telt el az előző alkalom óta és már megint igényelte Volvóka a kipuff takarítást, pedig van DPF is (viszont fütpamacs legapróbb jele még álló helyzetben adott gázfröccsök hatására sem jött ki).

Ez eléggé idegesítő így, még a végén eladom. :(

;]

[ Szerkesztve ]

(#99856) tboldi válasza Jorus (#99854) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez lesz az! :R

(#99857) focvis válasza BigBlackDog (#99855) üzenetére


focvis
veterán

Kipu-sikában pro vagyok; szólj ha kell segítség! :D

(#99858) BigBlackDog válasza focvis (#99857) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Hát, így most egy darabig ellesz. :D De, hamár felajánlottad; kép alapján lehetne még javítani rajta (pl. négynullás acélgyapjúval)?

[ Szerkesztve ]

(#99859) -v- válasza BigBlackDog (#99858) üzenetére


-v-
addikt

legyél a padavanja, focvis majd kitanít ;]

(#99860) focvis válasza BigBlackDog (#99858) üzenetére


focvis
veterán

Tök jó így. :)

Más: Húsvét óta hirdetem a Corsat (aláírás); 3 telefonos érdeklődő szumma. Eddig egy nézte meg. Egy bp-i talán a jövő héten, az autó Zegen van.

Az az egy aki megnézte, 1,2 m-t tud adni, ennyi pénze van, eddig tud nyújtózni. Mit gondoltok?

@Vili: Tudom, Téged is érdekel a téma, gyere a következő talira!

[ Szerkesztve ]

(#99861) -v- válasza focvis (#99860) üzenetére


-v-
addikt

Ha addigra tudsz villantani csipszet/rollert/amg-t akkor kimegyek ;]

(#99862) Qru válasza zoo8800 (#99804) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha TÜV-ös és csak B oszloptól hátrra van akkor EU-n belül biztos, hogy nem kekeckednek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99863) molnarpeter válasza focvis (#99860) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bp-n nem tudod hirdetni, illetve felhozni?

[ Szerkesztve ]

(#99864) bitpork válasza focvis (#99860) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne add oda szerintem.
Nálam a megtekintések száma valahol 1500nál van, minden héten van érdeklődő. Egy ember jött el , szerelővel. a hirdetett áthoz képest akart 25%-t alkudni. A szerelője megmondta neki h EGR-t majd cserélni kell, egy befecskendező szerinte rossz (mondjuk ezt vitatnám, mert nemtom hány nap állás után indította az autót és azonnal hideg motornál mérte... szal ennyit erről) és azt is közölte hogy az egyik görgő nem bírja ki a Pesti utat( :F ). Amit elmondtam telefonon és fotókon megkapott az mind korrekt volt ezt el is ismerte.
Szóval beajánlott 1,5 milliót mire igen kulturáltan elmondtam neki h 13 éves az autó, és ha most neki alkudni kell hogy a majdani problémákat orvosolja, akkor nem biztos h neki való egy CR dízel , pláne nem egy touareg.
Békében és mosolyogva elváltunk.
Itthon divat lett az eladóval megfizettetni a nincstelenséget, majd ajvékolni ha nem telik az üzemeltetésre.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99865) Snoop-y válasza bitpork (#99864) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es miutan termeszetesen lefingta a verdat rinyalni ,hogy mekkora szar es mennyit kell ra kolteni...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#99866) focvis válasza molnarpeter (#99863) üzenetére


focvis
veterán

Megfordult a fejemben többször is, macerás: vonattal el kell mennem érte; nincs neki garázs itt - koszos lesz, kevésbé hiteles; apám nevén van, ő meg Zegen. Nagyobb értékű autó esetén egyértelműbb kérdés lenne.

@bitpork: Úgy érzem, hogy 1,3-at ér. Ennek a jóembernek meg elhiszem, hogy nincs több 1,2-nél.
Zavar, hogy 321 megtekintésnél jár 3,5 hét után; a GTI-t 3,5 hónapig hirdettem, viszont az olcsóbb vagy népszerűbb autókat kb. egy hét alatt el szoktam pattintani. A dízel-botrány hatását sejtem.
Amikor januárban az új autót vette, 1,06-ot ajánlott érte a kereskedő.

[ Szerkesztve ]

(#99867) Acheron válasza bitpork (#99864) üzenetére


Acheron
őstag

Mennyiért hirdetted meg Teddy -t? (Én már ugyan elszórtam az ótóravalót, de ha az ismeretségi körben neszét venném, hogy hasonlót keresnek, ajánlgatnám :B )
(#99865) Snoop-y: Jellemző honi mentalitás, leköpködni az árut, majd várni, hogy az eladó meghasonulva fele áron kínálja portékáját. :U
(#99866) focvis: Nem rossz autó pedig az a Corsa, egyszer, amikor kiesett a "fő" autó, apósomtól kölcsönkaptam az övét, mókásan jól lehet vele közlekedni (szerintem nagyon könnyű, azért).
230 nem kevés difi, de te tudod, mekkora luftot hagytál az árban. Ha biztos vevő, és tényleg el akarod adni, ez is egy lehetőség (de 1,25 beajánlása kötelező, lásd Brian élete :) )

[ Szerkesztve ]

(#99868) EQMontoya válasza bitpork (#99864) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát igen. Én kb. 50k-t alkudtam az MX5-ből, de nem is kellett sokat agyalni az üzleten.

Same rules apply!

(#99869) bitpork válasza Acheron (#99867) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

:R 2 millió irányáron. És még partner is voltam az alkuban, de nem volt elég :)
Nem kérem és nem szeretném ha bárki ajánlaná ismeretségi körben (még ha nagyra is értékelem amit írtál!), mert nem szívesen vállalom annak az ódiumát h egy öreg autó miatt bárkivel megromoljon a kapcsolat csak mert azt hiszik a karbantartás csak addig tart amíg másnál van a gép :R

(#99865) Snoop-y: Nem hordta le - sőt meg is mondta h csak azért jött el Pöstrű megnézni, mert szimpatikus volt h telefonon mindent elmondtam neki.. Ki is próbálta a szerelő a légrugót az automatát is meggyötörte kicsit minden úgy volt ahogy mondtam. Csak azt nem akarta az ember megemészteni h egy luxusautót nem megvenni hanem üzemeltetni luxus. Ha megvesz egy látszólag jót, és behány valami a légrugó körül akkor azért kíváncsi lennék mit reagál amikor 300€-s összegek repkednek anyagárban! Tudod költöttem rá két év alatt olyan 650k körül, de ez akkor is egy 13 éves autó. Lehet használni meg minden, de hogy velem akarja megfizettetni azt h ő nem akar rá költeni...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99870) tboldi válasza bitpork (#99864) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én legutóbb a régi felnijeimet és nyári gumijaimat hirdettem 45k-ért és 30k-ért, vagy együtt 65k-ért. Volt olyan, aki le akarta volna alkudni az útiköltségét (Pécs-Mosonmagyaróvár), meg az összeszerelést, és az egészért adott volna 35k-et. :U
Végül pár nappal később sikerült elpasszolnom őket alku nélkül 65-ért.

(#99871) MunezXBK válasza tboldi (#99870) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Anno a Ramsesekre nálam is ment a próbálkozás. Küldjek még fotókat.

Figyelj jóbarát, ennyi a vége, ha megfelel, előkotrom és kapsz fotókat, rendben.

Megkapta, majd jött a hülyeség, hogy padkázva van a felni, mire kiröhögtem. Utána vigyem fel neki M0-ra, mert ő messziről jön...na itt lett elegem.

(#99872) gzbotii válasza focvis (#99860) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha jövő ilyenkor is meglesz a Corsa, akkor viszem :P (poén, remelem hamar elmegy)
D Corsaban is gondolkodom Golf utódának, valószínű következő is dízel lesz, az fekszik leginkább a felhasználásomnak (ritkán de akkor sokat 1-3-6-700km, évi 15.000+)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#99873) Acheron válasza bitpork (#99869) üzenetére


Acheron
őstag

Hmm. A párom nagy alkusz (sokkal inkább, mint én), mindig abból indul ki, hogy 10% mindenben benne van. De egy 2m -ra hirdetett autóra 1,5 -öt beajánlani, hajj, szép világ :D Nem kell szeretned, de ha valaki rendszeresen nevet ad az autójának, azt én fogom ajánlani, ha van érdeklődő. Nálam pl az döntötte el a vételt, amikor a tulaj harmadszor kötötte a lelkemre, hogy "de nem elég, amikor elalszik az olaj hőfok lámpa, hanem még 5 - 10 km ig nem szabad padlózni, utána már lehet - de biztosan érti?"
(#99871) MunezXBK: Alkudni mindig kell. Csak épp lehet intelligensen is, ha a portéka egyébként hibátlan. Én sem annyiért hoztam el a kiszemeltet, amennyiért hirdetve volt, pedig akkor már az eladó is tudta, hogy ez a vevő megvan. :)

[ Szerkesztve ]

(#99874) focvis válasza Acheron (#99867) üzenetére


focvis
veterán

Már délután mondtam, hogy OK, 1,25. Nincs neki annyija. :U 1,3-at határoztam meg célként.
Nincs meg a Brian élete, a Mátrixot se láttam még egyben. :B
Van dilemma.

@gzbotii: Nem szeretnénk már sokáig kerülgetni. :) Lehet, kicsi lenne Golf után.

[ Szerkesztve ]

(#99875) Snoop-y válasza bitpork (#99869) üzenetére


Snoop-y
veterán

En arra gondoltam mikor megveszi :)

Szokas az is van 1m kocsira de 1.5-es kocsikat nez 1 kategoriaval feljebb...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#99876) Acheron válasza focvis (#99874) üzenetére


Acheron
őstag

Akkor van még mit pótolnod :DDD
Így viszont valóban sovány az 1,2, ha jó állapotú az autó, érdemes még tartani (1,2 -ért később is lesz jelentkező)

(#99877) bitpork válasza Snoop-y (#99875) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát itt is elhangzott a varázs kifejezés : lánccsere! Mondtam is, hogy ok, de akkor ha elengedem az árból akkor ott akarok lenni amikor cserélitek még segítek is! Utána valamiért már nem volt fontos emlegetni :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#99878) gzbotii válasza focvis (#99874) üzenetére


gzbotii
veterán

Persze, poén volt.:)
Mondjuk elég sok hasonló Corsa van fent HaHun, talán ezért kevés az érdeklődő.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#99879) kisza25 válasza Tsebacsi (#99746) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja, pláne, hogy egy kia stinger 2.0 t-gdi 255 ló 12,5M :)

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#99880) EQMontoya válasza focvis (#99874) üzenetére


EQMontoya
veterán

Duma.

Ha nincs pénzem egy autóra, nem autózok oda megnézni X forint benzint elégetve, hogy "hátha ideadják annyiért". Ennyire nem lehet valaki hülye.

Same rules apply!

(#99881) Richard! válasza Johnny_vT (#99753) üzenetére


Richard!
addikt

Őz vs Ford Focus MK1 találkozóból egy kis minimális horpadás a rendszámtáblán. 50-nel mehettünk kb, csóri pedig akkor ugrott ki elénk. Lefejelte a rendszámot és repült nagyjából 3 métert :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#99882) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Biztos volt már, de a kereső nem volt a barátom. Kipufogóvégről hogyan lehet leszedni a dzsuvát kívülről ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#99883) BigBlackDog válasza hülyegyerek (#99882) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Látom a tegnap esti hozzászólásom meghozta a kedved kipuff takarításhoz. ;]

Én a hideg kipufogóvéget először át szoktam törölni 20-30%-ra higított IPA´-s ronggyal, majd négynullás nedves acélgyapottal veszem kezelésbe. Alternatívaként krómozott vég esetén a krómtisztító paszta is lehet opció.

(#99884) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#99883) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Igen :K
A Civic kipuffját akarom kicsit megpucolni, ha egyszer visszakapom a szervizből. Bár baromi nehéz lesz hozzáférni, de muszáj csinálnom vele valamit, az elmúlt 11 évben nem volt hozzányúlva.
Az IPA-s rongy az ugye nem sörbe van mártogatva ? :))

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#99885) BigBlackDog válasza hülyegyerek (#99884) üzenetére


BigBlackDog
veterán

IPA = izopropil-alkohol.

Arra figyelj, hogy csak a fém krómozott részekkel próbálkozz így! Már nem emlékszem rá pontosan (de rég is volt UFO Civicem :DDD), hogy a külső, háromszög alakú keret anyaga műanyag, vagy fém, de előtte azért nézd meg! :K

(#99886) barnam_ válasza BigBlackDog (#99855) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem sok különbséget látok. ;]

(#99887) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Személyautóban kürt cseréhez muszáj autovillamossági ember, vagy elég csak szerelő hozzá?

(#99888) BigBlackDog válasza barnam_ (#99886) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na várjál csak, következő talin majd kipucoljuk a Te kipuffodat Merci kipuffját is! ;]

Tényleg, mikor lesz a következő tali? Akár lehetne workshopot is tartani... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99889) Qru válasza BigBlackDog (#99888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Május 10?

#nincsbennetarcsi

(#99890) MurdR válasza seadrone (#99887) üzenetére


MurdR
veterán

Szerintem autója-szerelője válogatja. Az enyémen haverral kicseréltük tegnap előtt, a lökhárító belsejében az egyik duda meghalt, egy csavar és két vezeték, kb 5perc volt.(ML Merci)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#99891) bbubby00 válasza Qru (#99889) üzenetére


bbubby00
őstag

Azon ott tudok lenni, igy elorelathatolag :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#99892) kisza25 válasza EQMontoya (#99880) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Dehogynem, ne tudd meg, hogy milyen sokszor akarnak házaknál irreálisan sokat alkudni, egy tegnapi példa 8,9M házra akart fizetni 6M, de azt sem készpénzben, hanem foglalózva és a maradékot 180 napon belül (az a max)
Múltkor egy 37,9M házra 25M, meg 14,5M-re 8M, most miért az több, mint a fele nem?...és ezeket véresen komolyan....+1: 25M telekre:most fizetne 5M és a többit évente 4M:P
És sokszor 200-300 km et jönnek el ezért.
Telefonban ki szoktam kérdezni őket, hogy én se fussak felesleges köröket, meg ők se jöjenek feleslegesen, de még így is rendszerint belefutok ilyenbe.
Vagy megnézés nélkül elkezd rá alkudni, nem gondolom, hogy ő lejön -10 ben Bp-ről Balatonra megnézni....
Amikor az i30-at árultam 2,75M első 3 ajánlat:
2,2M, 2,3M, 2,2M, de készpénzben!
Aztán 1hónap után levittem 2,65M, akkor jött a 2,4M ajánlat háromszor, majd jött egy baziszimpatikus pár nekik odaadtam 2,5M (azóta is tartjuk a kapcsolatot facén).

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#99893) barnam_ válasza BigBlackDog (#99888) üzenetére


barnam_
nagyúr

Na, ha a Merci kipuffból olyan fényeset csinálsz, mint a tied, vendégem vagy egy sörre :DD

Tényleg, mikor lesz a következő tali? Akár lehetne workshopot is tartani...
Tegnap rendeltem meg ebay-ről a Haynes féle szerelési leírást W124-hez, remélhetőleg jövő héten megjön.

(#99894) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
a hosszú hétvégén kicsit takarítanám a klímákat két kocsiban. Berlingoval nincs is gondom azonban a 2013as C4 ben hol és hogy jutok el az "elpárologtató"hoz. (Légszűrőt tudodm, motortér felől.)

Köszönöm!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#99895) EQMontoya válasza kisza25 (#99892) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az ilyenekkel kifizettetném az órabérem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#99896) Qru válasza klambi (#99894) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PSA topikban előbb kapsz erre választ szvsz.

mod:

Amúgy gondoltam rá, hogy bezárom az Opel topikot és átirányítom őket a PSA-ba, ha már... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#99897) tboy93 válasza kisza25 (#99892) üzenetére


tboy93
nagyúr

Anyosomek egyebkent pont igy vettek a nyaralot, 20% a szerzodes alairasakor es onnantol evente tovabbi 20%. A tulaj simán belement, mert elég régóta árulta a házat.

[ Szerkesztve ]

(#99898) EQMontoya válasza Qru (#99896) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))

Same rules apply!

(#99899) xEon1337 válasza kisza25 (#99892) üzenetére


xEon1337
őstag

Faterom 2 hete felrakta a 2014/9. havi 1.2 benzines Kia Riót 45.000 kilométerrel, még több, mint 3 év gyári garanciával 2,68M-ért, de 1-2 kereskedőn kívül (AAA autó és hasonlók) a kutya nem érdeklődött. Az a 80k forint lett volna az összeg, amit enged belőle, ha alkudoznak.

Már azon volt, hogy leviszi 2,4M-ra, de aztán tegnapelőtt eljött egy helyi (győri) pár megnézni, 6k euró + 700k forintért viszik, szóval kb. mégis elment annyiért, amennyiért el kellett mennie.

Talán a héten meglesz a K Astra, már múlt hét óta itt van a városban a Hödlmayr logisztikai telephelyén, de tegnapig még nem rakták fel egy autószállító kamionra, hogy odavigyék a kereskedőhöz.

"Less but better" - Dieter Rams

(#99900) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#99885) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A műanyagot megmarja ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.