Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87051) TROG AIR válasza Magnum_ (#87050) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

:DDD A jó kis debreceni akció...

430 pozitív , 0 negatív....

(#87052) Skillet válasza tomcsi23 (#87046) üzenetére


Skillet
addikt

korábban már megtörtént, de látod, ott sem tudok, csak keresztben beállni. ez ilyen becsipődés lehet :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#87053) tomcsi23 válasza Skillet (#87052) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szemmel láthatóan kevesebb autó vesz körül. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#87054) BigBlackDog válasza Skillet (#87052) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen hosszú a gép? Wiki szerint 4660 mm. Pedig azt hittem, hogy nem sok a különbség egy Legendhez képest, de az 4950 mm körül van. Szóval azzal még szarabb lenne parkolni. :DDD Hmm...

(#87055) Richard!


Richard!
addikt

Volvo XC40

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#87056) Richard!


Richard!
addikt

Az a bizonyos buzzssáv Debrecenbű. :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#87057) F_Zolee válasza Richard! (#87056) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csak az utolsó betűt rontották el ha bmw-s tévedne rá. :D

(#87058) Qru


Qru
MODERÁTOR

Senki sem szavazott a Citroenre így megteszem én.

#nincsbennetarcsi

(#87059) pit stop válasza Qru (#87006) üzenetére


pit stop
addikt

Seat Ibizára szavazok - azt hiszem arra sem szavazott még senki :)

Kis indoklás: Audi, BMW kiesett, mert túl drága. Alfát és Volvot szintén az általánostól magasabb árcédula miatt ejteném ki, meg nem érzem bennük a pluszt, bár tavaly és tavaly előttről mindkettőnek volt egy-egy erős második helyes kocsija.
Őszintén én Citroen-re szavaznék, de két egymást követő évben nem nyer PSA. Vidám, játékos kis autó - ezt szerették néhány évben. Maradt még a Kia, amit azért ejtek ki, mert a Kia/Hyundai az első háromban sem volt soha sem a szavazás történetében. Ha valóban olyan jó, akkor egy erős dobogó meglehet, de nem hiszem, hogy első helyre reptetik az írt ok miatt.
Ibiza nagy előrelépés elődhöz képest. Jobban elférni, új padlólemez - mikor honorálják, ha nem most; VW konszern motorpaletta ott van mögötte, és megfizethető.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#87060) Qru válasza pit stop (#87059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Integrale bár ő Polonak hívja. Nem baj, családban marad. :D

Seat-ra azért nem voksoltam mert a dízelbotrány miatt büntiben vannak, aligha kapják meg az első helyet... Reálisan az XC40 nyer sztem.

#nincsbennetarcsi

(#87061) Skillet válasza BigBlackDog (#87054) üzenetére


Skillet
addikt

Én 4680-at találtam (korábban írtam amúgy, nem figyelsz KATT :DDD ), de én is csak a netes infókra tudok hagyatkozni, nem mértem le. :))
A lényeg, hogy nem mondanám veszett hosszúnak.
Szerintem a legend kategóriája micunál inkább a sigma volt. Bár közel 5m szerintem az sem volt.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#87062) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Érdekes kérdéssel / témával fordulok hozzátok :) Szeretek vezetni, magát a vezetés örömét és szívesen töltenék hétvégente 6-8 órát sofőrként Budapesten, ugyanakkor nem tudom, milyen hivatalos lehetőség van ilyesmire. A saját autóm hiába van jó állapotban, taxinak nem használható és nem is szeretnék annyi pénzt invesztálni bele (fóliázás, CB rádió, satöbbi), nekem az macera. Gondolom, van lehetőség taxitársaságok autóját is vezetni és azt bérelni, de nem hiszem, hogy az havi 25-30 órával megérné. Az Uber ugye ma már nem működik itthon, a Taxify nem tudom, mennyire reális alternatíva, illetve nem tudok C és D tervről, mik a lehetőségek még ilyen témában. Kell hozzá PÁV vagy elég egy "mezei" B kategóriás jogsi? Nem meggazdagodni szeretnék belőle (nyilván), csak mivel néha csak a vezeték és az "úton levés" élménye miatt autózgatok, arra gondoltam, miért ne tehetném ezt utasokkal együtt... :K

(#87063) brumi1024


brumi1024
veterán

Igazán egyik sem tetszik, de szerintem is az XC40 viszi. Az A8 a leginnovatívabb, de drága az évautója díjhoz. Az 5-ös nagyon jó, de szintén nem évautója material. Az Ibiza szerintem is büntiben van, a Stelvio hasonló lehet, mint tavaly a Giulia. A Stingert szimpla copy paste patternnek tartom, összeválogatták a prémiumpiac tetsző elemeit és gyengébb minőségben, de olcsóbban kiadták.

A jelöltek közül viszont csak az 5er kellene, 40d-vel.

[ Szerkesztve ]

(#87064) -v- válasza brumi1024 (#87063) üzenetére


-v-
addikt

d :F

(#87065) brumi1024 válasza -v- (#87064) üzenetére


brumi1024
veterán

A 40i-nek nincs hangja, az M50i drága, a 40d-nek viszont van közel 700 nyúlmókusnyi nyomatéka.

(#87066) szőröscica válasza brumi1024 (#87065) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem ezek a hathengeres dizelek is olyan traktornak tunnek mar, annyira illuzioromboloak egy 20 millios autonal. Elhiszem, hogy belulrol csendesek, sot az Audiknak mostanaban egesz V8-szeru kipufogohangot csinaltak, de azok is, mikor ugy igazan nekiveselkednek, hallod elolrol, hogy csattog, csorompol, fujtat, klattyog, mikor elmegy melletted, aztan utana jon a V8 kipuff hang.

Nagyon nem kene dizel mar a sor6 benzin utan, pedig volt sor6 dizel is a haznal. Tudom, hogy sokkal kevesebbet fogyasztanak, es nagyon mennek, de megis olyan, mintha almaim noje allandoan szajszagu lenne es tajszolassal beszelne.

Egy elso generacios Q7 4.2 V8 TDI johetne, mas dizelt most nem tudnek befogadni, ha en valaszthatnek.

(#87067) pit stop válasza Alvin_ti4200 (#87062) üzenetére


pit stop
addikt

Mai cikk, èn ebből úgy vettem le, hogy simán elmehetnèl valakinek bedolgozni havi x órát a jelenlegi piaci körülmények között.

Ha meg már itt a cikk, menjenek a 3,14ba az áremelèsükkel

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#87068) Magnum_ válasza Qru (#87058) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és mit kapok, ha bejön a tippem?

I humbly and respectfully decline™

(#87069) brumi1024 válasza szőröscica (#87066) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát sajnos ez ilyen. Az SQ7 V8 TDI-je hangra még elfogadható.

(#87070) rbalint88 válasza EQMontoya (#86984) üzenetére


rbalint88
addikt

Andrási

Jaj. Lyaly. Egy mernokurtol. Munez csak azert nem szolt erte, mert azota is az intenziven van.

Ev autojahoz: szerintem az XC40 es a Stinger ket eros versenyzo, legyen ez a sorrend, mert tavaly magamnak szavaztam (Giulia), az ideit megkapja az asszony :DDD neki nagyon tetszik az XC40 - amugy nekem is, egy automata kisbenzin vagy hibrid tok eleg lenne. Ja, miert kell mindenkinek suv: tetszik nekik, biztonsagerzetet nyujt, jobb a kilatas, konnyebb be(fel)ulni, jobban pakolhato.

(#87071) focvis válasza szőröscica (#87066) üzenetére


focvis
veterán

Szvsz túlkényeskeded ezt (nem bántásként); V6 dízel Opelem volt, semmi prémium fíling, és azelőtt csak benzines autók, az én fülemmnek igen kellemes volt a hangja.

Amúgy meg V10 TDI über alles. :DDD
Minden dízel büdös. :/

[ Szerkesztve ]

(#87072) bitpork válasza focvis (#87071) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan egyszer engedj már a vágyadnak...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87073) molnarpeter válasza focvis (#87071) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

dízel büdös
Néhányan amúgy is szoktak dízelhez 2T olajat tenni, na itt az ínyenc megoldás :DDD Amúgy meg csak a V12 TDI ;]

(#87074) focvis válasza bitpork (#87072) üzenetére


focvis
veterán

Beszarivagyok. :D

@MPeter: majd a Babettába. Amúgy mik vannak?! :C

(#87075) bitpork válasza focvis (#87074) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kiszamoltad mar mennyi a bukta ha 3-5 honapra veszel egyet? Szerintem masodik tinikorodat elned :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87076) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Rendszámot mástól venni csak autóval együtt lehet vagy külön is eladható?
Pl van 1 kombináció amit megvennék és, ha azt valaki esetleg eladná akkor külön is megtudom vásárolni? Valaki vágja ennek a menetét? Egyedit azért nem akarok 120k-ért.. :/

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#87077) bitpork válasza IntelKiller7 (#87076) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minden rendszam egyedi... :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87078) MunezXBK válasza rbalint88 (#87070) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Munez GDP-t termel a fritzeknek.

Azért van itt faja diesel hang.

(#87079) EQMontoya válasza MunezXBK (#87078) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a fura ezekben a hangokban, hogy mennyire rövidek a fokozatok.

Same rules apply!

(#87080) EQMontoya válasza rbalint88 (#87070) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt kell mondjam, jogos a dörgés... :)

Same rules apply!

(#87081) barnam_ válasza MunezXBK (#87078) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mondjuk pont nem azt a füstöt okádó Mercit tettem volna az első helyre :DDD

Kerestem másik videót, de ez is okádja a füstöt :D
Érdekes, az enyémből nem jön korom...

(#87082) Skillet válasza focvis (#87074) üzenetére


Skillet
addikt

Pedig ezt írtad :
"Így igaz :DDD de lassan vennék már autót* - akár V6 dizel is lehet.
Szerk: *vagy valami más érdekes dolgot, amivel tudok foglalkozni, babrálni."

Akkor legyen az a v6 inkább v10, aztán babrálhatsz vele ;)
Jó lesz az hobbinak. :DD

Amúgy tegnap mi is szívtunk. 10 óra környékén, budafok belvárosból mentünk a fehérvári úton az allee-hoz... valami kegyetlen volt. Azt hittem max 5 perc alatt odaérünk, abból lett fél óra_

(#87081) Aggregátor
Mert benne ülsz, olyankor nem jön a korom. Magad mögött kellene hajts egy másik autóban... úgy hatásos :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#87083) Qru válasza szőröscica (#87066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A traktorhang újabb mélypontját sikerült megtapasztalnom, most egy 2.0 PD tdi van nálunk csereautóként. Ehhez képest a CR az egy kifinomult űrtechnika.

mod:

Saint: Egy ginsodat. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87084) hülyegyerek válasza Qru (#87083) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Hidd el, egy széthajtott Renault Masternél, vagy Fiat Ducatonál semmi se irritálóbb. Hálistennek minden nap lehetőségem adatik a hangjuk kiélvezésére.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#87085) Qru válasza IntelKiller7 (#87076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel a rendszám egyedi azonosító így nem adható el csak az autóval együtt.

mod:

hülyegyerek: Még ettől is van lejjebb? OMG...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87086) Magnum_ válasza Qru (#87085) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen, de a járműre felszerelt sorozatban előállított rendszámtábla a jármű tulajdonosának kérelmére egyéni rendszámtáblának minősíthető, melynek szintén feltétele a díj megfizetése. Tehát ha talál sorozatban legyártott olyat, ami neki kellene és megegyezik a rendszám hordozójával, hogy azt egyediesítsék és kér újat a rendszám tulaja, akkor a kérdező ugyanott tart, mintha egyedit kér, mert az is egyedi lesz. de lehetőség van :D

egyszerűsítve: én így tudtam volna továbbvinni az audin lévő rendszámot, amikor eladtam, de viszi a f@szom ennyiért :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#87087) -v- válasza Skillet (#87082) üzenetére


-v-
addikt

Akkor legyen az a v6 inkább v10, legyen az a dízel inkább benzines, aztán babrálhat vele ;)

(#87088) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem vagyok jó a biztosítási ügyekben, egy kis segítséget kérnék. Tegnap belémjött egy nő. Nekem Allianznál van KGB-m meg Casco is, neki elvileg a Porsche Banknál. Nyilván neki kell intéznie legfőképp a bejelenetést, de az ügy gyoirsítása végett szeretném bejelenteni. Most azt nem tudom, hogy nekem melyik biztosítót kell hívnom? Mindkettőt vagy elég ha az övét hívom?

Most látom, hogy van KGFM topic is. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#87089) focvis válasza Skillet (#87082) üzenetére


focvis
veterán

:D nyuszi vagyok

(#87090) Magnum_ válasza Gabesz87 (#87088) üzenetére


Magnum_
nagyúr

KGB meg KGFM?

Jelentsd be mindkettőnek, sajátnak is, károkozó biztosítójának is. Neked tájékoztatási kötelezettséged van.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#87091) Qru válasza Magnum_ (#87086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahhaaa ezt nem tudtam.

mod:

Gabesz87: Elég ha a sajátodnak bejelented. Erre a balesettől számított 30 napod van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87092) brumi1024


brumi1024
veterán

Jelentem a Szentendrei is járhatatlan, nagyjából Szentendrétől konstans sor van az óbudai Auchanig.

(#87093) brumi1024 válasza brumi1024 (#87092) üzenetére


brumi1024
veterán

Update: de a rendőr azért mér a 70-es tábla alatt. ;]

(#87094) Speeedfire válasza brumi1024 (#87093) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Örülj neki, hogy most mér és nem akkor mikor üres az út. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#87095) brumi1024 válasza Speeedfire (#87094) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát tegnap is mért és örülök, hogy tököltek előttem. ;]

(#87096) bozont


bozont
veterán

Üdv
Melyik izzót érdemes megvenni (H4-es)? Ismerős az Osram Night Breakert ajánlja, szerinte sokkal jobb mint egy alap izzó. Kiégett az egyik, így gondoltam kipróbálnék valami "jobbat", ha édemes.

(#87097) Qru válasza bozont (#87096) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok jó fényerejűek de csak kb 250 óra az üzemidejük. Szóval ha sokat használod a tompítottat akkor gyakran cserélheted majd az izzót.

#nincsbennetarcsi

(#87098) barnam_ válasza Skillet (#87082) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért ha ennyi lenne, látnám :DDD
Autópálya felhajtónál, ha kihúzatom 4 ezerig (*), van egy kis füst, de az sem fekete :B

* tudom #szardízel... :DD

(#87099) gerii válasza Qru (#87097) üzenetére


gerii
addikt

Ez hülyeség, évek óta megy napi 1 órát nálam.

(#87100) Qru válasza gerii (#87099) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a gyártó ennyit ad meg várható élettartamnak. Neked nem a Laser van? Mert az 160/500 órát bír.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.