Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87651) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Valaki a múltkor rendelt itt valahonnan tehermentesítőket, most jól jönne nekem is egy ilyen. :)

Same rules apply!

(#87652) Mágus2 válasza kovacsroli (#87630) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kis adócsaló. :DDD Sok balesetmentest!

[ Szerkesztve ]

(#87653) focvis válasza EQMontoya (#87651) üzenetére


focvis
veterán

Gyorsan kell? Race-shop.hu
Olcsón kell ugyanaz? Aliexpress.com

Mindkettőről rendeltem; előbbi 2-3 nap, utóbbi konkrétan 69 nap volt.

[ Szerkesztve ]

(#87654) Peter.70 válasza EQMontoya (#87651) üzenetére


Peter.70
őstag

Innen rendeltem [link]

(#87655) EQMontoya válasza focvis (#87653) üzenetére


EQMontoya
veterán

Februárra kell. :)

Peter.70: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#87656) szőröscica válasza EQMontoya (#87588) üzenetére


szőröscica
addikt

11.2-n all most, de hetvegen majdnem 13 volt. Hidegen zabal. :)

(#87657) EQMontoya válasza szőröscica (#87656) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tankoltam ma 98-as Auchan benyát, kiváncsi leszek.

Hétvégén vásároltunk az Auchanban, kaptam 450Ft-nyi tankolós kupont (150Ft/db, 5000-enként használhatsz fel egyet), így a teletankra nézve kb. 350/l volt a 98-as. Úgy voltam vele, hogy ennyiért megér egy próbát.

Same rules apply!

(#87658) Magnum_ válasza EQMontoya (#87657) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En azt tolok a gepezetbe.

I humbly and respectfully decline™

(#87659) tomcsi23 válasza EQMontoya (#87657) üzenetére


tomcsi23
veterán

Milyet váltott?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#87660) EQMontoya válasza tomcsi23 (#87659) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hm?

Same rules apply!

(#87661) Speeedfire válasza EQMontoya (#87660) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Gondolom mit tankoltál az osan '98 előtt. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#87662) Qru válasza Integrale (#87645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép, akkor még Kormit is odaveri.

Montoya: Kíváncsi leszek nálad hoz-e valamit.

#nincsbennetarcsi

(#87663) Mappa


Mappa
addikt

Szebb reggelt!

Biciklis...
Halad a forgalom Margit krt. Jobb szélső sávban valami nagy teherautó állt. Biciklis középre behúzódik, ezzel nincs is gond de ha megelőzi miért megy továbbra is középen? rádudáltam, elhaladtam mellette mondtam neki húzódjon le, ne menjen középen.(nem mutogattam nem anyáztam) Jött a piros lámpa autósor ő azzal a lendülettel gurult tovább csak a tükrömet szépen lebokszolta. Állt a sor, szóval esélyem sem volt utána menni.

nem kötelező megadni

(#87664) Speeedfire válasza Mappa (#87663) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hátha szerencséd lesz és talán valaki felvette. Amúgy ez a biciklis, motoros dolog....legjobb tudomásom szerint csak akkor mehetne középen a kocsik között, ha áll a sok. Amúgy nem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#87665) Qru válasza Mappa (#87663) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos ez kb mindennapos itt. Ha látom, hogy jön én inkább behajtom a tükröt. :(

#nincsbennetarcsi

(#87666) -secret- válasza kovacsroli (#87630) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gratula, gyönyörű! :)

(#87667) Qru


Qru
MODERÁTOR

WV Polo 1.0 TSI (2017) - TC

mod:

-secret-: Hol a sapkád?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87668) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Köszönöm mindenkinek! :R Eddig jól szuperál, csak a méreteit kell még megszoknom...pláne a Fiesta után. :U

focvis: olyan 2050 rpm lehet, de mutatom inkább:

Speedfire: rákérdezek anyósnál, hogy vihetsz-e hajtást :DD
Qru: 400 darab van

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#87669) Magnum_ válasza Mappa (#87663) üzenetére


Magnum_
nagyúr

agyatlan agresszív büdösparaszt, ráadásul szabálytalan is.
nem baj, jó irányba halad az ország, mivel a hivatalos álláspont az ilyenre az, hogy nagyon helyes, hogy határozottan, hangosan és érthetően fejezte ki a véleményét.

Rendszám kellene a bicikliknek is, komolyan.
Utána szaladni esélytelen lett volna, ugye?

Speed: pont semmire nem menne videóval.

I humbly and respectfully decline™

(#87670) Mágus2 válasza Mappa (#87663) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gumilövedékkel ha hátba zörgetted volna, nem csinálná többet. És szépen, nyugodtan visszaülni az autóba. :K

Nekem vannak cuccok az autóban, amit utána tudok küldeni, de nem mindegyik után állna fel. :DDD

A méteres kulcsom colos crova szárat inkább a csomagtartóban hordom, amilyen indulatos vagyok, annak nem lenne jó vége. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87671) barnam_ válasza Mappa (#87663) üzenetére


barnam_
nagyúr

Rohadjon meg a biciklis. :(((
A "kedvencem" az, amikor akkor is az úttesten teker, ha van biciklisáv.

(#87672) Qru válasza barnam_ (#87671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na azokra legszívesebben menet közben rányitnám az ajtót... :(((

#nincsbennetarcsi

(#87673) Mappa válasza Magnum_ (#87669) üzenetére


Mappa
addikt

Amikor láttam, hogy jön lehúztam az ablakot és hát mondani akartam, hogy ugyan húzódjon már le. Nem, ő tökéletesen felmérte azt, hogy dugó, piros lámpa, simán elteker egy fél pillanat alatt, így is tett. Amikor megtörtént elindultam utána de egyből piros lámpa, előttem volt vagy 5-6 autó. Kiszálltam de már nem is láttam Csak a visszapillantó darabjaiért sétáltam vissza pár métert.
Mindegy már elengedtem ezt. Erre szoktam mondani hogy Isten egyik kezével elvesz a másikkal pedig ad.

nem kötelező megadni

(#87674) Tsebacsi válasza Magnum_ (#87669) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért merik ezt csinálni, mert pontosan tudja, hogy sosem éred utol dugóban se autóval se gyalog... És hogy bizonyítasz bármit később? A jogrendszer is ezeket védi komolyan mondom.
Ha meg bármilyen fenyítő önvédelmi eszköz van nálam vagy az autóban, akkor engem büntet meg a jard.
Nem mintha az átlag autós sokkal jobb lenne, azoktól is agyfaszt lehet kapni...

Mági: Egy rendőr ismerős anno bébi és góliátelemeket tartott magánál, azokkal kísérelte meg benyomni a kobakot vagy a hátsó ablakot 1-1 menekülő illetőnél. Persze ehhez gyakorolni is kell a dobást :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#87675) EQMontoya válasza Mágus2 (#87601) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért annak tudatában, hogy az 1.4 75le (vagy csak 60?) ennyit zabál, én a helyedben elkezdeném értékelni kollégád Accordját... :)

Saint_: Teljesen jogos, mit is várnánk, ha már a kedvesvezetőnk is önbíráskodásra buzdít...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#87676) Mágus2 válasza EQMontoya (#87675) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1995 vs 2007 :U A kolléga akkordja sokat zabál és amellett nem megy, már a skodrihoz képest. Dinamikában ha sebességből kell megindulni, akkor neki 2-őt vissza kell kapcsolni, amivel annyi időt veszít, hogy két lámpa között egy lámpányit kap. :DDD Ehhez képest és mérten szar. Azt nem említem, hogy a cordoba vételára 350 euró,(nem illik egy 10 000 eurós akkosrdhoz hasonlítgatni ) amennyiért biciklit sem veszel, az accord az árához képest meg lófa...

[ Szerkesztve ]

(#87677) Tsebacsi válasza Qru (#87667) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a Sturc egyre szarabb cikkeket ír. Nem tudok azonosulni vele, ráadásul tele van helyesírási vagy fogalmazási hibával. Oké én se vagyok egy Grétsy Laci bácsi, de nem is írok címlapos cikkeket...

A Polo meg jól néz ki, de a Focushoz mérve nem kéne, a beltere nekem így is elég egyszerű, hogy tele van színezve. De zabálni fogják, mert jó az alap kinézet is, jó pénzért meg a GTI simán Golf szintű lesz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#87678) EQMontoya válasza Mágus2 (#87676) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ér észrevenni a végén smileyt, csak szurkálódtam. :)

Egyébként nem az 1995 a legfőbb oka, azt már korábban is írtam, hogy az az 1.4 VW moci gyengusz és ahhoz képest nagyon sokat eszik, egyik exeméknek volt ilyen motoros Poloja, fater 1.5 Mazdája meg az én 1.6 Corollám is kevesebbet vagy max ugyanannyit evett, pedig nagyobb és erősebb autók.

Nyilván 350 Eur aprópénz, annyiért bőven jó szaladgálósnak.

Same rules apply!

(#87679) Mágus2 válasza EQMontoya (#87678) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egyébként akartam ilyen accordot magamnak, de a felszereltségéből hiányoztak dolgok, amik felárért sem elérhetőek + a kombi irtó ronda belőle, nekem meg nem is autó kell, csak csomagtartó motorral. Aztán mikor a kolléga megvette, elég hamar kiábrándultam. Nem való az nekem. Csakavag, de valószínűleg már octaviat nem veszek többé, ettől az új csak rosszabb lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87680) barnam_ válasza Qru (#87672) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem is értem amúgy őket... nekem eszembe nem jutna Budapesten az autók között biciklizni, annál jobban féltem az életemet...

(ok, nincs biciklim, de ha lenne se bicikliznék a városban :DDD )

(#87681) EQMontoya válasza Mágus2 (#87679) üzenetére


EQMontoya
veterán

Marad a Paszuly, vagy végre valamit veszel, amiben legalább a motor jó irányban áll? ;]

Same rules apply!

(#87682) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

(#87683) alázógyík válasza Qru (#87667) üzenetére


alázógyík
őstag

5,5 milla egy Polo? TC meg le.zopja ennyiért? :Y Most trollkodnak? :DDD

Olyan baltával tervezett az egész autó, hogy az hihetettlen...egy bármilyen dél-koreai, francia, japán,tadzsik, grönlandi autó szebb tőle. :DD

(#87684) Mágus2 válasza EQMontoya (#87681) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Még egy darabig marad a szélkakas, utána új A6 vagy Paszuly. De ha paszuly, akkor valszeg a legerősebb motorral. A skodát sajnálni fogom eladni, a régit is megbántam(81kW adagolós)...az a motor egy elmebeteg konstrukció, abban mutatta meg a vw, hogy kellene megbízhatót gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#87685) -v- válasza Mappa (#87663) üzenetére


-v-
addikt

Sajnálom a tükrödet, ótvar dolog ilyet csinálni, nyakon basznám a bicajost.
Mindemellett:

de ha megelőzi miért megy továbbra is középen?

Nem tudom mennyire akadályozott, vagy okozott veszélyhelyzetet, de ezt dudálgatás nélkül is meg lehet amúgy kérdezni tőle a pirosnál. Könnyen lehet nyomós oka volt rá, én mindig azt szoktam mondani, az ilyen autós vs motoros, autós vs bicajos stb. kérdésekben az okoskodjon meg önjelölt rendőrködjön, aki mindkét eszközt sokat és jól használja, és viszonylag objektíven képes megítélni a dolgokat.
Mindenki másnak meg nem kell dudálgatnia azonnal ...

(#87686) brumi1024 válasza alázógyík (#87683) üzenetére


brumi1024
veterán

VW egy ideje már félúton van a prémium autók felé, ez az árában is látszik.

(#87687) EQMontoya válasza Mágus2 (#87684) üzenetére


EQMontoya
veterán

A jó öreg 1.9 tdi, ami még nem pd?
Hát igen... Nem véletlen lett belőle a smoke&charm hülyegyerekek kedvence, mindent kibír.

brumi: ez azért közel sem egy prémium beltér, lehet, hogy valakinek jobban tetszik, mint mondjuk egy konkurens Kia/Mazda/Ford, de ami prémium, az mondjuk a Lexus CT/A3, és az tényleg más liga, ha belenézel.

Szerintem a VW beltér tökéletesen beleillik az első halmazba és fényévekre van a másodiktól.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#87688) -v- válasza Tsebacsi (#87677) üzenetére


-v-
addikt

Igazából nála nehéz tetten érni a minőségromlást, eddig is kellően szar cikkeket írt :C

(#87689) alázógyík válasza brumi1024 (#87686) üzenetére


alázógyík
őstag

Na nee. :DDD

(#87690) Magnum_ válasza Tsebacsi (#87674) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és Mágus:

nálam is van olyan cucc a kocsiban, ami tud fájdalmat okozni, kettő is, de nem dobnám utána senkinek, 2 okból, tudjátok miért.
Csak akkor használnám, ha rám támadnak és védekezésül.

itt utánabaszni nyilván nem védekezés lenne és mást is eltalálhat.

Ezért kell és akarom és támogatom, hogy biciklin és robogón is legyen rendszám.
Mert ez kérem szépen rongálás, de elkövető ismeretlen marad és a büdösdurvaanyját.

Egyébkén Mappa reggeli képe annyira felkúrt, hogy írtam is egy feljelentést dühből csalás miatt, várom, hogy leokézzák.

Polo cikkhez: cikk szar, kocsi nagyon tetszik, frankón kéne, de nem ezzel a színes szagos beltérrel. meg diszkófelnivel :D

de tudnék rá szép felnit (pl azt, ami nekem van, illene rá), méretben ok, 115LE-s motor érdekelne.
Ja és nagyon drága. konfigoltam egyet múlt héten csak úgy, óvatosan pipálva 6.4M jött ki.

I humbly and respectfully decline™

(#87691) Qru válasza barnam_ (#87680) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem sem, pedig van bringám és használom is. A legjobb amikor jobbról előz. Múltkor is kivasaltam egyet majdnem. Indexelek lassítok és jobbra megkezdem a kanyarodást: ekkor zúg el mellettem jobbról a bringás. Kb 2 centin múlt, hogy nem esett át a géptetőn. :( De akkor azt hiszem az agyveleje lett volna a polírpaszta.

mod:

Tsebacsi: Az egész TC mélyrepülésben van, már értem miért lépett le Pista tőlük.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#87692) EQMontoya válasza Magnum_ (#87690) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az első felére maximális +1.

óvatosan pipálva 6.4M jött ki.

Jééézus. Ennyiért már nagyon sok nagyobb/erősebb autót adnak, pl. Mazda 3-at két literes mocival, I30-at (talán még egy alapabb i40-et is), brutál sok.

Same rules apply!

(#87693) Integrale válasza EQMontoya (#87687) üzenetére


Integrale
veterán

Mondjuk a CT200 elbujhat az A3 mogott minosegben, az inkabb egy G7-hez van kozel, semmikepp sem az Audihoz.

"Bad reklám is reklám too"

(#87694) Qru válasza Integrale (#87693) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most, hogy mondod ránéztem a CT200h-ra és lám' csendben kapott egy faceliftet. :F [link]

#nincsbennetarcsi

(#87695) Magnum_ válasza EQMontoya (#87692) üzenetére


Magnum_
nagyúr

indokolatlanul drága a polo, de a G4 méret gut.
de vicc, hogy a szép kis (inkább nagy) jettám - nyilván nem listaáron, hanem durva kedvezménnyel - mennyivel olcsóbb volt. el vannak szállva az új autó árak.

Qru: de a hátuljánál ugyanúgy elfogyott a lendület, mint a vitaránál :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#87696) EQMontoya válasza Integrale (#87693) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ezt nem mondanám, az A3 szerintem elég egyszerű beltérre, az A4 az, ami igencsak komoly.

Same rules apply!

(#87697) xEon1337 válasza EQMontoya (#87692) üzenetére


xEon1337
őstag

Egy Seat Aronát konfigoltam egyik nap, ott 6 millióért is csak dobféket kapsz hátulra ha nem a legfullosabb felszereltséget választod, mindezt 2017 végén egy crossoveren. :D

A CT200h a beltér minőségében tényleg nem egy A3 szint, pedig aztán az A3-tól sem kell hasraesni.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#87698) brumi1024 válasza EQMontoya (#87687) üzenetére


brumi1024
veterán

Az is alatt nem a beltérre, hanem a szervizárakra gondoltam. ;] De igen, egy Polonál ez még nem feltétlen látszik, a G7 viszont (szvsz) beltérminőségben jobb a konkurenseinél.

xeon.Szabi: Képről egyszerűnek tűnik, viszont minőségre nagyon rendben van. Kategóriájában messze a legigényesebb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#87699) EQMontoya válasza xEon1337 (#87697) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebben mi olyan nagy cucc, srácok?

A Lexusban legalább a műszerfal is bőrözött több helyen, meg ilyenek.

Oké, teljesen rendben van, tök jól össze van rakva, de hogy miben lenne komolyabb, mint mondjuk a CT, az nem látom.

brumi: G7 viszont (szvsz) beltérminőségben jobb a konkurenseinél.
Ezt aláírom. Némelyik konkurens egész közel van, de tényleg etalon a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#87700) alázógyík válasza Qru (#87691) üzenetére


alázógyík
őstag

"Az egész TC mélyrepülésben van, már értem miért lépett le Pista tőlük." :K

Nem csodálkozom. Borzalmas "cikkek", tesztnek nevezett lózungok.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.