Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) kisza25 válasza tboy93 (#88185) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

havi 17500km:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88202) Declare válasza Qru (#88175) üzenetére


Declare
őstag

Footy Magyarorszagrol beszelt -szerintem- es en is arra irtam....elkepzelhetetlennek tartom, hogy nehany even belül barkinek is benzines autot kell vennie....nemetorszagban is annak tartom amugy.

Itt vannak a jelenlegi szabalyozasok Nemetorszagban. Euro 4 a legszigorubb.
[link]

Az amin 1-2 nagyvaros ügyeskedik, az az euro 6 rol szol, talan jövöre, talan lesz 1-2 nagyvaros belsö kerülete ahonnan talan nagy szmogriado eseten kitiltjak az euro6 nal roszabb autokat. Ezek viszont nem csak dizelek, minden, ami euro 6 nal roszabb. (amugy 2013, 2014 es dizelek közül is van amelyik megkaphatja az euro 6 ot....en mondjuk a kis Hastraval bajba lennek, ha szmogriadokor Stuttgart belvarosaban akarnek autokazni :) )

Amugy meg azert ez olyan alszentseg is valahol. A benzinesek sem hegyilevegöt es rozsavizet pufognak ki, raadasul ha valaki ma 100.000 euroert vesz egy Teslat, arra sem lehet mondani, hogy na ö az aki megmenti a vilagunkat, a sok rohadek dizeles meg szetb@xa azt....

Na de amugy en abszolut a dizelek kitakaritasa mellett vagyok, meg szerintem is jo irany ez a hibrid / villany modell....nekem nagyon szimpik a hibridek es lassan egesz elerhetöek is....csak hat azert ez is baromira messze nem megoldasa a problemaknak. Talan egy fel lepes a megoldas iranyaba max.

(#88203) molnarpeter válasza Declare (#88202) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha javul a napenergia aránya, jó lesz a villany. Már most legalább addig eljutottunk, hogy a szolár a legolcsóbb villany :)

(#88204) barnam_


barnam_
nagyúr

(#88205) footy válasza Declare (#88202) üzenetére


footy
addikt

Ausztriaban elek ;)
Itt is fujjak allandoan,ugyhogy elobb utobb jonni fog. Ha 3-4 ev mulva veszem a kovetkezo automat amit szinten 3-4 evig akarok megtartni akkor muszaj a benzinest szamitasba vennem. Ha elkezdik bevezetni a nagyobb europai varosok, akkor az EU Magyarorszagra is nyomast fog gyakorolni es nem lesz kerdes hogy bevezetik-e.

[ Szerkesztve ]

(#88206) Declare válasza molnarpeter (#88203) üzenetére


Declare
őstag

Tuti nagyon bepörög majd ez a villany dolog....5 evvel ezelött kb a margon volt csak a tema, hogy villany, meg hibrid meg stb. Ma meg mar egy egy fullos uj golf araert kapsz villanyt is majdnem. Raadasul most a csapbol is ez folyik. Mar most olvasni olyan ujfajta akkuk teszteleseröl, amik felfoghatatlannak tünnek a mai szemmel (nem tudom hany sok 100x os kapacitasa van egy mai atlag akkuhoz kepest es ilyen percek alatt feltölthetö meg stb....sztem buratal nagy ugras lesz akku fronton par ev alatt)

de persze hajra paks 2 :DDD

(#88207) MunezXBK válasza Declare (#88202) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Stuttgart belvárosában, magyar rendszámmal már félig bajban vagy. :D

(#88208) Declare válasza footy (#88205) üzenetére


Declare
őstag

Ach, ok, azt adom...mondjuk egy 10 eves idötavban ott elkepzelhetö, hogy olyan helyen elsz/mozogsz, ahol erint.....Magyarorszag....majd az oriasplakatokon megmondjak, mitöl van rossz levegö :DDD

(#88207) MunezXBK Nemet rendszamom van :P :D . Amugy a Magyar rendszamra ugyan ugy kiadjak az umwelt matricat es mar karikazhatsz is fel es ala, kedvedre :)

(#88209) Qru válasza Declare (#88202) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tendencia, ide is be fog gyűrűzni még ha lassan is. Erre volt példa, hogy a nagy (ex)dízelbarát Németeknél már elkezdődött: Stutgartban 2018-ra kitiltanak minden olyan dízel üzemű autót, aminek besorolása Euro 6-osnál rosszabb. Igen az egész városból, nem csak szomgriadó esetén.

Munez se azért adta el a TDI Avantot mert nem volt benne tartalék...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#88210) kisza25 válasza footy (#88205) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem euro6 (15) benzines van, akkor én egy darabig jó vagyok:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88211) Qru válasza kisza25 (#88210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Euro4 (09) benzin, még azzal is el lehetek egy darabig.

#nincsbennetarcsi

(#88212) barnam_ válasza barnam_ (#88204) üzenetére


barnam_
nagyúr

Elolvastam. Hát, jó nagy fasságokat írnak benne szerintem.
900-at nem adnék egy 21 éves 3-asért.

(#88213) Declare válasza Qru (#88209) üzenetére


Declare
őstag

"Csak Euro 6-os besorolású autók hajthatnak be 2018-től Stuttgart belvárosába, kivételt képeznek az áruszállítók."

Belvarosbol tiltjak ki, azokon a napokon, amikor szmogriadot rendelnek el (2016 ban ez 59 nap vol):
link

Na de nincs ebben ennyi...de akkor is :P ;] :D

Elkezdödött.... :D es ez jo.... :K

En sem vennek mar dizelt, pont azert, amit footy is irt. De benzinest sem, mert sokat fogyaszt es draga az üzemanyag....de villanyt se, mert annál többet autozom, de hibridet sem, mert az meg alapbol nagyon draga....akkor ilyenkor mi van? :DDD
Ha ki akarjak nyirni a dizelt, el kellene kezdeni emelni a gazolaj arat, dizeles auto adojat stb. Amig ez nem törtenik meg, semmi nem fog valtozni....attol mert lesz 1-2 nagyvaros, ahova lesznek napok, amikor a belvarosba nem hajthatsz be :U (jah es raadasul ezt sem tudjak normalisan ellenörizni...ha a rendör eppen meglat, akkor kivehet es megbüntethet....nincs semmi rendszerük ennek az ellenörzesere. Elöbb azt is ki kellene epiteni)

[ Szerkesztve ]

(#88214) mdani01 válasza barnam_ (#88212) üzenetére


mdani01
aktív tag

Mire gondolsz?

Én igen, nagyon bejön az E36, egy fekete coupe gyönyörű :K

iPhone 6S SpaceGray

(#88215) bitpork válasza molnarpeter (#88203) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te, szójjámán fenn h Paks 2 nem lesz jó ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88216) Declare válasza bitpork (#88215) üzenetére


Declare
őstag

Hogyne lenne jo?? :U Van egy kör akiknek ez rettentöen jo lesz ;)

(#88217) MunezXBK válasza Declare (#88213) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Spanomnak azt megmondták, mióta cikázik magyar rendszámmal, hiába vakította őket, hogy csak túrista. Mindenhol van kamera. ;)

(#88218) Declare válasza MunezXBK (#88217) üzenetére


Declare
őstag

Persze, eletvitel szerüen nem lehet. Viszont ez minden EU orszagra igaz, forditva is.

Ha az umweltmatrica kontrollra irod, arra viszont nem jo ez a kamera rendszer, sem az autopalyas, sem semelyik. Büntetest en meg csak ugy hallottam, ha epp kiszurta egy rendör es kivett es megbüntetett...de mondjuk ez is inkabb csak legenda szamba hallottam.

(#88219) molnarpeter válasza MunezXBK (#88217) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mi a limit évente? 2 autót váltva pl? :D

(#88220) MunezXBK válasza molnarpeter (#88219) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az mindegy hány autó. Ha 1x megfognak, tuti fizetsz, bármire. 150€ szokott lenni a jutalom.

Legnagyobb bünti, kitiltanak a forgalomból + 1.000-3000€ közötti bónusz. :U

(#88221) Declare válasza molnarpeter (#88219) üzenetére


Declare
őstag

Elvileg ha kint dolgozol "azonnal". Viszont ha csak magancelra hasznalod az autot, akkor 1 evig hasznalhatod. Eppen ezert 1 evet szoktak mondani. Az kimagyarazhato stb. Viszont 1 ev utan elrepaznak...ha elkapnak persze. Ilyenröl többször hallottam is, meg szvsz jogos is.

(#88222) Declare


Declare
őstag

percenkent-66-forintert-lehet-majd-hasznalni-az-autos-bubit

Kivancsi vagyok, mikor kezdik a taxisok a tiiiiicsák be-t :))

[ Szerkesztve ]

(#88223) MunezXBK válasza Declare (#88221) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

6 hónap mindkét esetben. ;)

(#88224) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Muszáj vagyok néha nagyobb gázt adni a kicsikének, vagy áttenni sportba a váltót (lámpától indulok, na), lesz neki baja ha 4500-ig pörög? Hisz még alig van benne 950km :Y :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88225) aero. válasza Tsebacsi (#88224) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Dehogy lesz :N

(#88226) -v- válasza Tsebacsi (#88224) üzenetére


-v-
addikt

Ezér' fogyaszt az 10+ litert :( ;]

[ Szerkesztve ]

(#88227) Mágus2 válasza Tsebacsi (#88224) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az első 2000km-ig nem csinálnék ilyet, de a Te autód. ;)

Gyere le Miskolcra normális tempóban, majd vissza, utána már nyomhatod. Városban nem lehet rendesen bejáratni, mert mire bemelegszik, ki kell szállni.

Azért mert S módban van, nem magától ilyen. :U A gázt sem kötelező koppig nyomni. :U Hidd el, ha a nyers motort fogod kínozni, nem lesz jó vége.

[ Szerkesztve ]

(#88228) Tsebacsi válasza Mágus2 (#88227) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A váltó csinálja, nem én :B

(#88226) [vilike]: :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88229) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Egy pár féktárcsa+fékbetétet mennyiért szokják feltenni átlagban?

(#88230) bitpork válasza Tsebacsi (#88228) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már hogy a váltó csinálja? Ha a váltó elindulás után, hidegen nem vált mittomén 2000-ig az normális mert még hideg benne a minden, de nagyon gyorsan be kell mennie 2000 alá.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88231) Mágus2 válasza -secret- (#88229) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Babettára vagy űrsiklóra?

(#88232) -secret- válasza Mágus2 (#88231) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

VW Polo IV 2003

Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#88233) Tsebacsi válasza bitpork (#88230) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Neem, arra gondolok, hogy néha kipörgeti 4500 főlé is akár, nagyobb gázadásra S-ben (még nem padlóztam soha). Hidegen nem tiprom, magától meg 2-3000 között vált fel. 20-30 perc el szokott tellni, mire olyan forgalmi helyzetbe kerülök, ahol indokolt lehet az S-be tétele a váltónak :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88234) Mágus2 válasza -secret- (#88232) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

4-6000 ha a tárcsát tartó kis csavar beleszakad, akkor 10.

[ Szerkesztve ]

(#88235) aero. válasza Tsebacsi (#88233) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hiába forog 4500 fölé, félgázon állsz, mennyit ad le? 100 lóerőt? Nem azon fog múlni szvsz.

(#88236) -secret- válasza Mágus2 (#88234) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, 5-öt kért a szerelő. Akkor reális.

(#88237) bitpork válasza Tsebacsi (#88233) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az S fokozatot szerintem ne nagyon használd - ez csak az én személyes véleményem. Én is kipróbáltam Domin meg Gazsin is, és hát meg tudja fertőzni az embert , csak az a baj h a motort és minden bélését csúcsközelben járatja ami tetszik vagy sem, jobban elhasználja az autót. Megint hangsúlyoznom kell h szerintem. Teddyben csak akkor használom ha városi araszolás van, hogy ne váltogasson állandóan.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88238) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Megint autós kérésem lenne :B
Tudnátok ajánlani korrekt és jó szervizt Budapesten? Egy teljeskörű állapotfelmérést szeretnék elvégeztetni (pénzért) az eladásra kerülő öreg Nissanon, amiről a végén egy állapotlapot is kapok. Olyan 10k-ból remélem kijön..

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#88239) MunezXBK válasza bitpork (#88237) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én nem akkor használtam. :D

(#88240) bitpork válasza MunezXBK (#88239) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom. És hát ki is is jött az elöregedett tömítések problémája :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88241) Tsebacsi válasza bitpork (#88237) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

S-be csak akkor rakom, amikor ki kell lőni valahonnan, utána teszem is vissza D-be, nem érzem szükségét bömböltetni a motort :) (pedig jó hangja van). Pöcögtetni a váltófülekkel is csak S-ben lenne értelme, D-ben szinte azonnal felül is bírál, de nem véletlen vettem automatát.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#88242) kisza25 válasza -v- (#88226) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pont ez ugrott be nekem is ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88243) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ma is láttam olyan arcokat a forgalomban, hogy lehidalok. Vácin jött egy srác egy 7gen Civic coupeval, tipikus neoboyracer (35+, de hatalmas kék lencsés napszemüveg, kályhacső, stb) követési távolság 20 cm...
Kivág mögülem a belsőbe, mellém jön, tart megint 20 centit az előttelévőhöz, viszont egyszercsak elkezdett fékezni a sor.
Persze ilyen távolságból nehéz, irgalmatlan fékcsikorgással megállt valahogy pár centire az előtte lévő mögött, és hevesen káromkodott.

Másik majom meg rám dudált, amikor nem engedtem el egy oylan kereszteződésben, amiben én jöttem jobbról (és nem volt tábla). Oké... :U

Same rules apply!

(#88244) Mágus2 válasza EQMontoya (#88243) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Cordoba a megoldás. Féljenek a többiek. Én azóta nyugodt vagyok. :K Dudálhat, verheti magát, nem fogom elengerdni, ha rámhúzza, kinyitom az oldalát, mint egy konzervet. Nem tudnak érdekelni. Látják, hogy leszarom és nem csinálnak hülyeséget, az octaviaban mindig megtalálnak...

(#88245) bitpork válasza Mágus2 (#88244) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Neki egy GX a megoldás :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88246) EQMontoya válasza bitpork (#88245) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha bony, ha nem? :)

Mágus: van benne valami...

Same rules apply!

(#88247) Qru válasza Declare (#88213) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szegény Munezt nem ez nem vigasztalja. :( :D

Az ellenőrzés kérdéses pont ilyen említett zónába mentem be zöld plecsni nélkül de megúsztam nem szúrt ki a yard. Mondjuk paráztam azért... :B

Gázolaj árának emelése mindent megdrágítana (logisztikai költség növekedése) az nem járható út csak a dízel üzemű járművek vásárláskori adójának növelése. Esetleg 3x-os regadó, stb.

Hibrid drága + hobbiautónak nem jó mert a sok állást nem bírják az akksik. Szemeztem a CT200h-val... az egy dolog, hogy 100k km-errel többet futottat kaptam volna ugyanannyiból de mivel keveset megyek az akksi meg nem bírja a sok állást ott menne tönkre a garázsban (HSD-nél pl tiltva van a 30 napnál hosszabb állás).

#nincsbennetarcsi

(#88248) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Talán nem dobtok ki a kérdéssel... :D Üléshuzatot keresgélek, de marhára el vagyok tanácstalanodva ebben a témában

Olyan kellene, ami jól illeszkedik, nem gyűrődik fel, nem szakad szét 1 hét után.. F Astrához

A gond ugyan is az, hogy az olcsóktól tartok <5k, a drágábbak nem hiszem hogy sokkal jobbak <10k, a sokkal drágább mint amit most találtam 18k ért, szintetikus bőr, de persze ez is univerzális, ezt meg irreálisan drágábbak tartom, mert 25k körül meg csinálnak méretpontost ...

Szerintetek mi lenne az ésszerű?

Xbox One: bandymnc

(#88249) Termi16 válasza bandi0000 (#88248) üzenetére


Termi16
őstag

Valszeg nem pont ezt a választ várod, de én sose raknék fel üléshuzatot, mert olyan mintha gányolva lenne az egész autó tőle.

Ha vigyázol rá, takaritod stb, akkor nagy baja azért nem lesz az ülésnek. Ha mégis, akkor elviszed kozmetikába :D

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#88250) bandi0000 válasza Termi16 (#88249) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én se vagyok oda érte, de igazából nagyon mást nem tudunk venni faternak, ő meg szeret közlekedni az opellal, mikor dolgozik, (kőműves") és akkor már inkább az üléshuzat legyen össze koszolva, mint a gyári ülés, + hamarabb tönkremegy maga az ülés mint a huzat, ülést meg adnak 20-30k ért szerintem bőrt is :D

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.