Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) Mágus2 válasza brumi1024 (#87899) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az is mindegy, hogy a kapcsoló esetünkben szikrázik, és nem tisztán kapcsol a saru felhelyezésének pillanatában? Semmi nem kap nagyobb terhelést, ha a pozitívot raknám fel utoljára? Félre ne értsd, nem véletlenül kérdezem. Nekem így tanították, de ettől még lehet hülyeség.

Nem sok minden van direktbe kötve egy akksira: generátor dióda hídja, indítómotor és minden vezérlőnek, rádiónak, órának a memóriája, néhágy izzó. A többi mind külön kapcsolt.

[ Szerkesztve ]

(#87902) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jóidő kihasználva, puccen kivűl belül :)


Azt mondja már meg valaki, hogy a hűtővíz az jobb hátul lenne?hiányolom a kiegyenlítő tartályt :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#87903) xEon1337 válasza kisza25 (#87902) üzenetére


xEon1337
őstag

Az a fékfolyadék lesz ott jobb hátul.

Szerk.: [Ezen] a képen elöl az a fém kupak a betöltőnyílása, a tartály gondolom valahova a hűtő mögé van rejtve.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#87904) kisza25 válasza xEon1337 (#87903) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én is arra gondoltam, de akkor hol a hűtőfolyadék :F
Ja megvan, azt hittem a a klíma:B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#87905) kaszaking válasza kisza25 (#87904) üzenetére


kaszaking
tag

Betöltő nyílás az megvan. Lehet hogy nincs is tartály?

(#87906) w333 válasza kisza25 (#87904) üzenetére


w333
félisten

Ugyan úgy mint a Suzukinak ... nincs kiegyenlítő tartály ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#87907) Mágus2 válasza kisza25 (#87902) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs benne kiegyenlítő tartály, csak beöntő nyílás. Ilyet keress...

(#87908) focvis


focvis
veterán

"Kiválasztódott" a szülők új versenygépe; grafit Ignis GL+ (1.2, elsőkerék, manuális). Így néz ki, a fotón GLX van, azon elől LED-es a lámpa.

Erősen úgy érzem, hogy apámnak ez tetszett legjobban, mert csak ezt mutatta meg anyámnak. :DDD
Nagyon nagy előnye, hogy ezzel kényelmesen tud bejárni az udvarra, a garázsba; sőt van rajta oldalsó műanyag-koptató...

Most vadászhatok rá téli gumit 175/60R16-ban.

Szerk 2: Asszem ez lesz a konkrét példány.

[ Szerkesztve ]

(#87909) tboldi válasza focvis (#87908) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

(#87910) molnarpeter válasza focvis (#87908) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Embertelenül keveset esznek, milyen felszereltségű lesz? Tolatókamera a szűkös beálló miatt jó lehet, LED lámpa meg csak simán nagy jóság :D

(#87911) szentkuti11 válasza focvis (#87908) üzenetére


szentkuti11
addikt

Volt szerencsém hozzá, teljesen vállalható kis kocsi. A bovdenes kuplung extra menőség!

(#87912) focvis válasza molnarpeter (#87910) üzenetére


focvis
veterán

Írom, hogy GL+ (bakker! :D )
Tolatókamera van benne, bár szvsz ilyen kockaautóba nem létszükséglet.
LED nincs; az csak a GLX-ben van, ahhoz pedig vagy automata vagy 4x4 kötelező -> ergo nem éri meg neki.

A téli autózással vagyok gondban; ebben a méretben nincs normális 4évszakos, pedig tökéletes lenne apámnak.

Úgy sejtem, imádni fogja a rádión a touchsreent, azon lehet a hangerőt is állítani, nincs potméter. ;] (73 éves, 2 hónapja használ okostelefont, de szereti!)

@szentkuti11: létezik még bovdenes? nem gondoltam volna. Bimmerrel mi a helyzet? :)

[ Szerkesztve ]

(#87913) tboldi válasza focvis (#87912) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van a kormányon is hangerőgomb. :))

Amúgy én is vezettem már, városi cirkálónak simán jöhetne, de a Jazz kisautós "nagysága" hiányozna.

[ Szerkesztve ]

(#87914) Qru válasza focvis (#87908) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hátulról nem tudom feldolgozni a látványt de szemből ok.

#nincsbennetarcsi

(#87915) molnarpeter válasza focvis (#87912) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Basszus bocsi, kitakarta a piros-linkes GLX szöveg :DDD A potméter hiányát nehezen viselem, pedig okostelefont vagy 7 éve használok :D Dacia esetén kifejezetten zavaró, hogy azzal lehet hangolni; a Renault nagy tekerő-kis hangerő poti sem kifejezetten a kedvencem; Aurisnál meg az érintő mellé csak gomb van a kormányon, az is jobban elvonja a figyelmet. Persze nem dealbreaker, ebben a kategóriában szerintem is jó ajánlat az Ignis :K

(#87916) szentkuti11 válasza focvis (#87912) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egyelőre semmit nem csináltam még vele, majd kitalálom. :)

(#87917) focvis válasza tboldi (#87913) üzenetére


focvis
veterán

Ez szuper jó hír! :)

@Qru: szokni kell, annyi biztos. :DDD nekem bejön, rút kisbéka és/vagy retró.

Magamnak az i20-at választottam volna. i20, Jazz, Ignis, Ka+, Crossland (Opel ruhás Pözsó) volt versenyben. Tegnap elment még Keszthelyre, megnézni egy Kia Rio-t, de nem volt készleten. Amúgy a Jazz is tetszett neki, de szerintem sóher volt, pedig szvsz ár/értékben jobb lenne: 3,4 VS 4,1.

[ Szerkesztve ]

(#87918) tomcsi23 válasza focvis (#87917) üzenetére


tomcsi23
veterán

Milyen felszereltséggel :F

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#87919) szőröscica válasza focvis (#87908) üzenetére


szőröscica
addikt

Nagyon jopofa kis auto, gratula :)

(#87920) -v- válasza focvis (#87908) üzenetére


-v-
addikt

Nagyon ronda kis auto, gratula :)

:C

(#87921) tboldi


tboldi
nagyúr

(#87922) MunezXBK válasza focvis (#87908) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ne már, most ennék. :(((

(#87923) Integrale válasza -v- (#87920) üzenetére


Integrale
veterán

Csak egy jó ponyva kell rá. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#87924) Jorus válasza focvis (#87908) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kívülről durván aránytalan és ronda kis szükségputtony, de ha a szülőknek tetszik, akkor tetszik. :) Anyukám is odavan a Wagon R+-áért. Egy idő után hagyni kell a szülőket, had járják a saját útjukat. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#87925) Qru válasza focvis (#87917) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel már nagyok vagytok és nem szempont a variálható utastér így én is a Kia-t vettem volna.

#nincsbennetarcsi

(#87926) focvis


focvis
veterán

Köszönöm Srácok! :)
Illetve a korábbi segítséget, együttgondolkodást is.

Ronda, nem ronda, nekik tetszik. Rút kisbéka. (pont)

A qrva kerék téma zavar még...
Szőnyeg nincs benne, azt hol érdemes minőségít nézni?

(#87927) Qru válasza focvis (#87926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Carcarpit

#nincsbennetarcsi

(#87928) focvis válasza Qru (#87925) üzenetére


focvis
veterán

Még annyit, hogy anyám elég fiatalos, bírja a dilis dolgokat. Továbbá azt mondta, nem kell nagyobb csomagtartó, mert befejezte a 21 évig tartó építkezési projektjét, nem kell többé 50 m3 járólapokat szállítani. :D

Hiszem ha látom...

[ Szerkesztve ]

(#87929) BigBlackDog válasza focvis (#87926) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Falken nem játszik, mint egy négyévszakos?

[ Szerkesztve ]

(#87930) focvis válasza BigBlackDog (#87929) üzenetére


focvis
veterán

Más nincs is. Nem tudom, milyen lehet. :F

(#87931) BigBlackDog válasza focvis (#87930) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk ez alapján inkább kihagynám valószínűleg. :D Bár ez még 2014-es teszt.

(#87932) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Üdv!

Rég jártam erre, lenne egy kérdés, amivel hátha valaki helyből tisztában van és nem kéne kutakodnom.

Autóátírás műszaki nélkül most lehetséges vagy sem?
Haver pont egy KPM-es Ladával szív, amit egy hét alatt kell megépítenie csupasz kaszniból kiindulva, mert műszaki nélkül nem írták át. Pl. Veterán autó esetén, amit felújításra vennél, azzal akkor mit tudsz csinálni, hogy a nevedre kerüljön?

Eddig sosem volt gondunk a kormányablakban, de most fiatalok jöttek, aztán ezeknek semmi sem jó. :DDD Régebben max nem kapott az ember forgalmit, míg nem lett műszaki.

Az a baj, hogy nekem is necces lenne most egy műszaki, de átakarom írni: [kép]

(#87933) Magnum_ válasza focvis (#87928) üzenetére


Magnum_
nagyúr

M3? Nem m2? :D
Csak azert kerdezem, mert nemreg nyomtam le egy lakasfelujitast es felhordott 35doboz (~50-60m2) csempe
E volt kb 800kg :D

I humbly and respectfully decline™

(#87934) Jorus válasza tomiii. (#87932) üzenetére


Jorus
nagyúr

Eladni el lehet az tuti, két autót is adtam el így, plusz pl versenyautókra eleve nincs műszaki vizsga.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#87935) EQMontoya válasza tomiii. (#87932) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ideiglenesen kivonva át lehet írni.

Same rules apply!

(#87936) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Skoda Octavia gyári fejegységhez (Stream mp3) tartozó biztonsági kódot honnan lehet kideríteni, ha a hozzá kapott füzetekben nincs benne? Egyáltalán szükség lesz a kódra, ha Dension Gateway-t csatlakoztatok rá, vagy nem is fogja kérni? (holnap terveztem beszerelni)

Részlet a rádió leírásából:
[kép]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#87937) tomiii. válasza EQMontoya (#87935) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Akkor jövőhéten próba. :R

(#87938) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Nem gondoltam, hogy legközelebb ilyen témában fogok ide írni, de sajnos most este belém jöttek hátulról.
Igazából azzal kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat kérni, hogy mire számítsak biztosítós kárrendezéssel meg úgy az egész, most következő dolgokkal kapcsolatban. Hogy megy ez a gyakorlatban?

Maga a baleset:
Városban 1-1 sávos út, az úttest szélén végig parkolóhelyek. Delikvensünk kihajt elém, én satuzok, de hátuolról belém jönnek. Persze senki sem hibás, így hívom a rendőrt. 2 órás pöcsölésnek az esőben, hidegben az lett a vége, hogy a 3 autós közül az elém kihajtó bírság+"bónusz pontok", mert nem adott elsőbbséget. A mögöttem lévő bírság, mert nem tartotta be a követésit és én ártatlan.

Ezek után ugye elismerte mindkettő a felelősségét, így kitöltöttük a baleseti bejelentőt a belém jövővel. Szerencsére mindketten allianz-nál vagyunk, így talán jobb a helyzet.

A Punto:
lökös kuka, hátsó ajtó kuka, hátsó lámpa/lámpák kuka, valamint a lemez is elmászott. Az ajtó úgy mászott el, hogy ki se lehet nyitni, így nem tudom konkrétan mennyire mászott el a kaszni.
Valamint egy kép...:

Tapasztalat, vélemény, tanács?
Köszi! :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#87939) EQMontoya válasza TheProb (#87938) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itt szerintem a hátfal kapott egyet, szóval lesz vele meló.

Kárszakértő ki fog menni, de arra figyelj, mit ír fel, mert itt szerintem a nem látható a sérülések javítása lesz a komolyabb tétel.

Same rules apply!

(#87940) focvis válasza Magnum_ (#87933) üzenetére


focvis
veterán

Szándékosan túloztam, és írtam köbmétert. Ugyanakkor augusztus óta zajlik az egyik (amúgy szerintem hibátlan) fürdőszoba felújítása, külön kellett speciális méretű fűtőtestet gyártatni anyám elképzeléséhez. :U
Asszem, tanult belőle, a nyugati határszélen már nincsenek épkézláb, megbízható szakmunkások, mindenki Ausztriában trógerol.

(#87941) MunezXBK válasza EQMontoya (#87939) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Létezik pótszemle. Miután szétkapják, kérheted.

(#87942) brumi1024 válasza Mágus2 (#87901) üzenetére


brumi1024
veterán

"Az is mindegy, hogy a kapcsoló esetünkben szikrázik, és nem tisztán kapcsol a saru felhelyezésének pillanatában? Semmi nem kap nagyobb terhelést, ha a pozitívot raknám fel utoljára?"

Ez többrétű. Nagyon leegyszerűsítve a szikra csak annyit jelent, hogy a levegőnek, mint közegnek annyira lecsökken az ellenállása (tehát az átütési feszültsége), hogy vezetővé válik. Integrált áramköröknél ez gondot okozhat, nem véletlenül adják pl az alaplapokat antisztatikus zacskóban, vagy vannak a gyárakban földelt ruhában a munkások, de egy ekkora hálózatban, ahol maga az akksi is elég csúnya jelet ad le (generátor, folyamatos feszültségváltozás a hőmérsékleti tényezők miatt, stb.) minden le van szűrve többszörösen. Én ilyen miatt nem aggódnék, felrakáskor szinte elkerülhetetlenek az apró szikrák.

A sorrend teljesen mindegy, hisz ha meggondolod csak a kapcsolót helyezgeted az áramkörben. Ez ekvivalens ezzel. Laborokban egyébként pont a földet szoktuk először bekötni, mivel nem tudjuk, hogy az asztalon álló szkópnak, PLC-nek, mikrokontrollernek épp mi a "0 V". Érdemes ekvipotenciálissá tenni az összekötendő eszközök földjét, majd csak utána feszt adni rá elkerülve ezzel a túlfeszültséges problémákat.

"Nem sok minden van direktbe kötve egy akksira: generátor dióda hídja, indítómotor és minden vezérlőnek, rádiónak, órának a memóriája, néhágy izzó."

Izzóknak nem probléma, túl rövid idejű és kis energiájú a jel, nincs idejük felmelegedni, a vezérlőmemóriák már szintén egy valamilyen illesztő IC-n keresztül vannak hajtva, így azok sem tiszta tápjelet kapnak, az indítómotornak mindegy, a diódahíd pedig egy egyenirányító, annak főleg mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#87943) EQMontoya válasza MunezXBK (#87941) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, csak akkor megint áll 2-3 napig a dolog szétbontva. :)

Same rules apply!

(#87944) MunezXBK válasza EQMontoya (#87943) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De nem értelmetlenül.

(#87945) brumi1024 válasza focvis (#87912) üzenetére


brumi1024
veterán

A kinézete egyéni preferencia kérdése, viszont rosszat még nem hallottam róla. :K Gratula nekik!

(#87946) molnarpeter válasza TheProb (#87938) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csomagtartóból pakold ki a szőnyeget is, és nyisd fel a pótkerék üregét - ott látszik, ha meg lett nyomva jobban a padlólemez. Amúgy meg keress egy jó műhelyt, ahol kárrendezéssel is foglalkoznak, akár márkaszerviz. Bérautó egy részét, trailert is állja a biztosítás, és ne féljetek pótszemlét kérni-felfelé alkudozni. GTK az autó értékének 60%-ától van, ha jól rémlik.

(#87947) EQMontoya válasza molnarpeter (#87946) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bérautó egy részét, trailert is állja a biztosítás

Bérautót nem nagyon, az Neked nem fogja megérni... És elég keményen az arcukba kell állni.
Mondjuk az Allianz nem feltétlen akkora tapló, mint a Köbe.

Same rules apply!

(#87948) Jorus


Jorus
nagyúr

Így vesznek használt autót a profik

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#87949) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Talan ide fer meg a kerdesem.
Hogy tudnam otthon leszivni egy huszon eves rover 620 bol az uzemanyagot?
Probaltam csovet ledugni, de megakad.
Az lehet a lopas gatloja?
Hogy lehetne kinyerni a kocsibol a benzint,mashogyan.
Koszonom szepen

(#87950) tomiii. válasza EQMontoya (#87935) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Közben lett egy "kiskapu", beszéltünk az eredetvizsgással és tud adni igazolást, hogy az autó átírható de műszaki nem megoldható a jelenlegi állapotában, csak bele kell dobni egy üres motorblokkot. Így +6 hónapot kapunk. Pipa. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.