Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) z123456789 válasza Qru (#53349) üzenetére


z123456789
addikt

Pont ez a lényeg, hogy elvileg a mondottak alapján ezt nem teheti. :)

(#53352) TheProb válasza Qru (#53349) üzenetére


TheProb
veterán

Ezt még mondjuk nem figyeltem, hogy akkor is nyikorog-e ha már letoltam az otthon-győr/győr-otthon távot pályán. Bár már nyáron is volt, hogy hallottam.

(#53350) Snoop-y: :DDD Ez inkább olyan, mint amikor a csomagtartóban van 1 pakk ásványvíz és az csúszkál, ütöődik ide-oda vagy a fóliája nyikorog (inkább utóbbi)... :D Azért mondom ezt a hasonlatot, mert ez megtörtént, hogy volt a kocsiban, hallottam a hangot és csak legyintettem, hogy biztos a vízek kezdtek önálló életre a csomgatartóban... :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53353) Land válasza mycso (#53345) üzenetére


Land
veterán

A kocsiban van egy Mlogic Ag22 típusú tolató radar. Lehet ezeken az olcsó ketyeréken finom hangolni? 1.5 m-rel a fal előtt már folyamatosan sípol, mintha már a falban lennék. Használhatatlan. Ha ez ilyen fhosch, akkor inkább kiszedem a kocsiból.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#53354) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#53355) Qru válasza z123456789 (#53351) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor van egy rossz hírem: átvertek.

[link]

mod:

TheProb: Akkor a szilent lesz az. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53356) mycso válasza Land (#53353) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ugyanez volt nekem is a megane-ban, semmit nem lehetett állítani.
Viszont nekem használható volt, a kijelző is jól mutatta a távolságot.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#53357) bbubby00


bbubby00
őstag

Én úgy tudom, hogy ha mögötted megy a rendőrautó és elkezd villogni meg szirénázni, h "állj félre", akkor te szépen csak elengeded őket, mert a KRESZ ezt írja elő, nem vagy köteles megállnod nekik, VISZONT ha az út szélén állva szabályosan leint vagy hangosbemondón felszólít rá, akkor kutya kötelességed megállni.
(Ezt egy igazoltató sün mondotta)
Másik, TC-on olvastam a cikket régebben, ahol is előírják a rendőröknek az igazoltatás menetét: napszaknak megfelelően köszön, bemutatkozik, elmondja nevét, rangját, sorszámát, majd hogy miért állított félre.
Ha nem így kezdődik a beszélgetése, érvénytelen az igazoltatás, ilyenkor jó egy dashcam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#53358) Land válasza mycso (#53356) üzenetére


Land
veterán

Létezne, hogy rosszul rakták bele a kocsiba vagy tök 8, hogy a 4 szenzor melyik helyre kerül?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#53359) z123456789 válasza Qru (#53355) üzenetére


z123456789
addikt

Qru! Ne kardoskodj már! Ez még mindig csak egy 2011-es cikk. :D Nekem meg tavaly mondták. És hiába szegezed nekem, hogy szerinted mi a kötelességem, hogyha nincs rá szükség. Minden normális ember megáll a rendőr jelzésének. Én is. Ettől még, én tavaly ezt az infót kaptam, és nem igazoltató rendőrtől, hanem haver/barát rendőrtől. (Ketten voltak, és ők is mondták röhej, de ez az új rendelet.)
Nem vitatkozni akarok rajta, meg faszságokat osztani. Ezt mondták. :R

(#53360) Magnum_ válasza z123456789 (#53338) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg kell allnod
Kresz 6.$ (2)bek.
Es ezen vita nincs.

Ha nem allsz meg, irany a kapitanysag, hogy kimagyarazd.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#53361) z123456789 válasza Magnum_ (#53360) üzenetére


z123456789
addikt

Nem az volt a kérdés, hogy meg kell-e állnom, hanem hogy utánam jöhet-e? :D (Mondjuk én is ökör vagyok, hogy most egy ügyvéddel/jogásszal vitatkozom. :DDD )

(#53362) Magnum_ válasza z123456789 (#53361) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hogyne. Diszkrecionális jogköre eldönteni, hogy kell-e intézkedni.
1994. évi XXXIV. tv. (a rendőrségről) 13.§
Na most nem tudom, hogy a rendőr ismerősöd milyen rendeletről beszélt, ez törvény, amit hivatkoztam, és mai napon hatályos is. Ez felett csak az Alaptörvény van a jogforrási hierarchiában (meg mellette a Szabálysértési tv.), ami nem tartalmazza azt, hogy nem kell utánad mennie, ellenben tartalmazza, hogy a szabad mozgásodat korlátozhatják.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#53363) TheProb válasza Qru (#53355) üzenetére


TheProb
veterán

Az akkor nem 1 nagy tétel, ugye?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53364) Magnum_ válasza Magnum_ (#53362) üzenetére


Magnum_
nagyúr

btw a rendőr (általában) nem jogász, viszont tapasztalatom szerint nem is kap megfelelő képzést az általa alkalmazandó jogszabályokra (ami valljuk be, nem sok), tehát el tudom képzelni, hogy új rendeletekről beszélt, ami nincs.

és félreértés ne essék, találkoztam már nagyon normális, segítőkész rendőrökkel is (pl amikor összetörték a kocsim), hanem magára a képzésre gondolok.

I humbly and respectfully decline™

(#53365) Qru válasza TheProb (#53363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom, nem foglalkoztam vele mert csak idegesítő de semmi káros hatása nincs. Keress rá pl Bárdiban mennyi lenne.

Z1-9: Akkor közérthetőben fogalmazok: nettó fh@sság hogy nem mehet utánad a rendőr. Ha nem állsz meg az az intézkedés megtagadása ami ott kezdődik, hogy 100k-s bünti. De most Szent is megerősítette hogy meg kell állnod.

A rendőr ismerősöd a saját "belső szabályzatuk" alapján mondta ezt ami viszont valid olyan tekintetben, hogy a felettese által kijelölt intézkedési helyet nem hagyhatja el (csak erősen indokolt esetben) engedély nélkül. Ilyenkor jellemzően beszól a kapitányságra majd utánad megy vagy egy másik járőrt küldenek utánad. De akár a következő falunál is lekapcsolnak a helyi erők, esetleg felkeresnek lakhelyeden, stb.

#nincsbennetarcsi

(#53366) hacki87 válasza z123456789 (#53338) üzenetére


hacki87
senior tag

Kapu előtt álltam. Éppen szállt volna ki a menyasszonyom (akkor még csak haverkodtunk), és akkor állt mellénk... Én meg hirtelen azt se tudtam merre vagyok arccal előre.

(#53367) z123456789 válasza Magnum_ (#53362) üzenetére


z123456789
addikt

Az. Mondani is akartam. ;] Elképzelhető, hogy a felettese tudatta velük ezt rosszul. Lényegében kiröhögtem én is ezt a dolgot. Ahogy ők is.

(#53365) Qru
Ettől még ezt mondták.

(#53366) hacki87
Sejtettem, hogy valami ilyesmi helyzet lehetett. :)

(#53368) Magnum_ válasza hacki87 (#53366) üzenetére


Magnum_
nagyúr

eljegyzési parti jo volt?

I humbly and respectfully decline™

(#53369) hacki87 válasza Magnum_ (#53368) üzenetére


hacki87
senior tag

Szuper volt. Elkészült a fotó album is, még a videóra várunk. Volt habzsi dőzsi(vagy akárhogy is írják).

(#53371) i-sti


i-sti
senior tag

A jégoldó témára:
Ebből vettem 2 dbot.
Ez megfelelő vagy gyenge dolog?
[link]

Novum Forum Siculorum

(#53372) -secret- válasza i-sti (#53371) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ha elborul nem folyik ki?

Én ilyent használok maximálisan meg vagyok vele elégedve.

(Klikk és fordul a kép.)

(#53373) trassher válasza -secret- (#53372) üzenetére


trassher
addikt

Ezekkel a spray formátumú jégoldókkal csak annyi a gond, hogy nagyon hamar kifogynak. Jobbak mint a pumpás verzió az igaz.

Redmi Note 7

(#53374) HoaryFox válasza i-sti (#53371) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én az aeroszolosra esküszöm, de figyelj, egy kis víz az autóra és reggel már tesztelheted is ;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#53375) tomiii. válasza HoaryFox (#53374) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ha lefagynak az ablakok, forraljatok fel vagy 10 liter vizet, öntsétek rá és bumm, nincs is szélvédő. Probléma megoldva. ;]

[ Szerkesztve ]

(#53376) -secret- válasza trassher (#53373) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igaz. Mondjuk azt nem tudom, hogy egy sima pumpás mennyibe kerül de ez 800ft körül volt a tescoban.

(#53377) HoaryFox válasza tomiii. (#53375) üzenetére


HoaryFox
őstag

De legalább jég sem lesz :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#53378) trassher válasza -secret- (#53376) üzenetére


trassher
addikt

Változó az áruk de 600-tól mehet egészen 1200-ig is az 500ml-es a tesco-ban például. Múltkor a penny market-ben vettem 500ml-es noname-et 600 forintért próba szerencse alapon és teszi a dolgát. Turtle wax és sonax túlárazott szélvédőmosó és jégoldó terén is. Semmivel sem adnak többet mint egy olcsóbb de nem gagyi márka termékei.

tomiii: Ugyanitt szélvédő értékesítés és beszerelés karácsonyi akciós áron. :))

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#53379) -secret- válasza trassher (#53378) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Na remélem eszembe lesz ha a Pennyben járok. Köszi!

(#53380) Skillet válasza Qru (#53344) üzenetére


Skillet
addikt

:R

(#53346) roberto211
De milyen autókra mondod, hogy nem lehet vele racsingolni, mert túl sok?
A rendőrök elől meg el lehet menni, de már a lakásodon fognak várni, hogy előállítsanak.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#53381) Qru válasza trassher (#53378) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig pont Turtle-t vettem szélvédőmosóból. Valahogy a -12 fokig jó Teszkóshoz nem volt bizodalmam... :D

#nincsbennetarcsi

(#53382) trassher válasza Qru (#53381) üzenetére


trassher
addikt

A teszkau-s az gagyi márka, olyan mint a bárdi féle cefreszagú akármi. ;] Ár/érték arányban tapasztalataim szerint még mindig a tejeszacskós kiszerelésű sheron a legjobb, nyáriból pedig a wynn's koncentrátum.
Autósboltokban lehet kapni, őt keresd:

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#53383) szabonagyur válasza i-sti (#53371) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hasonlóm van és nincs vele gond, bár mivel szinte minden reggel jégteleníteni kell fogy is rendesen, így igyekszem csak akkor használni ha tényleg vastag a jég.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53384) Qru válasza trassher (#53382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Koncentrátumot nem szeretem mert ahhoz külön kell desztvíz a készrekvertben meg eleve desztvíz van.

mod:

Ez a Sheron az jó tipp. Kösz, rápróbálok majd.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53385) trassher válasza Qru (#53384) üzenetére


trassher
addikt

Én meg pont azért szeretem nyárra a koncentrátumot mert azt én keverem amilyenre akarom. 2 literes a tartály, mindig kicsit töményebbre keverem, hogy jobban oldja a bogarat.

Redmi Note 7

(#53386) TheProb válasza Qru (#53365) üzenetére


TheProb
veterán

Ez se lehet annyira komoly szerintem, kipróbáltam most, hogy a csomagtartónál kézzel elkezdtem "pumpálgatni" a kocsit, de úgy nem adott ki semmilyen hangot.

Majd ha jobb idő lesz, vagy nagyon zavar akkor ránézek.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53387) Qru válasza trassher (#53385) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 literes? Mi ez Matchbox? ;] :DDD

Nekem múlt tél óta nem fogyott ki a tartályból (nem tudom hány literes de nem 2 az tuti).

#nincsbennetarcsi

(#53388) molnarpeter válasza Qru (#53387) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fényszórómosó van? Golf 4-nél pl. a sima 3L, a téli csomagos/fényszórómosós verzió 5L-es tartályt kapott. Előbbi praktikusságát tudom bizonyítani télen, mert mikor kifogy, bele 1L koncentrátum, aztán vízzel kipótolom, és kész is az 1:2 elegy :D

(#53389) MunezXBK válasza molnarpeter (#53388) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Audinál 4.7 liter.

(#53390) AliasB


AliasB
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy elképzelésem hátha próbált már valaki ilyesmit.
Az elképzelés az, hogy ha ellopnák az autót akkor meg tudjam határozni a helyzetét.
A hardver egy androidos telefon lenne (nem újat hanem egy régebbit amiért már nem kár)
Ez el lenne rejtve úgy, hogy töltése legyen.
Szoftver nem kellene mivel megfelelő beállításokkal a google mapson meg tudja mutatni a telefon helyzetét. szoktam használni autóba telefonon navit szóval ezzel nem lesz probléma.
A sim kártya nem előfizetéses lenne hanem kártyás a legolcsóbb mobilnettel mivel nagy adatforgalmat nem generálna (ez havi ezer körül lenne)

szerintetek megvalósítható?

Járj nyitott szemmel.

(#53391) bandus válasza AliasB (#53390) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ez lehetetlen. és biztosan senki sem csinált még ilyet ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#53392) Qru válasza molnarpeter (#53388) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs, alapból nagy tartályt kapott. :K

#nincsbennetarcsi

(#53393) AliasB válasza bandus (#53391) üzenetére


AliasB
senior tag

Miért lenne lehetetlen? Ha a zsebedbe van a telefon az autóba akkor is meg tudja mondani a helyzeted! Indokold meg miért lenne lehetetlen?

Járj nyitott szemmel.

(#53394) Poultier válasza AliasB (#53390) üzenetére


Poultier
tag

Egy beton-acél szerkezetű mélygarázsban vagy teremgarázsban túl sok térerőt nem fog kapni a telefon, szerintem keress biztosabb megoldást.

(#53395) molnarpeter válasza AliasB (#53390) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van pl drónokhoz olyan kis kütyü, amibe csak egy feltöltős sim is elég, és ha sms-t küldesz rá, válaszban megírja a koordinátát. A feltöltőkártya lejárati ideje lenne meghatározó, évente dobsz rá mondjuk 3k-t, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#53396) Qru válasza AliasB (#53390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

(#53397) AliasB válasza Poultier (#53394) üzenetére


AliasB
senior tag

Egy teremgarázsba semmi sem látja a műholdakat de nem is arrakell gondolni, hogy valaki beál vele egy mélygarázsba hanem ha mozgásban van az autó.

Járj nyitott szemmel.

(#53398) AliasB válasza molnarpeter (#53395) üzenetére


AliasB
senior tag

Ebbe is ugyan az a sim lenne csak nem kell rá sms-t küldeni hanem csak belépsz és a google maps mutatja a helyzetét a térképen.

Járj nyitott szemmel.

(#53399) Qru válasza AliasB (#53397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GSM és GPS blokkolót pár dolcsiért lehet venni. Szerinted egy nem alkalmi tolvajnak nincs ilyen kütyüje?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53400) AliasB válasza Qru (#53396) üzenetére


AliasB
senior tag

Ez a cikk pont arról szól, hogy már próbálta más is és működik a dolog!

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.