Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) B-L-A-C-K válasza aero. (#53200) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó nem tudtam itt fotósoppolgatsz közbe :P , így talán elhiszem....

Ha már itt tartunk én is raktam a kocsira egy ~20 colos felnit (eredeti kép)....

(#53202) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#53201) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] nekem élőben ezek a fajta 19-es konkáv felnik tetszettek meg Insignián :)

[ Szerkesztve ]

(#53203) focvis válasza B-L-A-C-K (#53201) üzenetére


focvis
veterán

Ültess rajta még 5 centit a 20 collhoz, úgy lesz fasza.

(#53204) MunezXBK válasza aero. (#53200) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt is esik állandóan, 2 hónapja nem volt mosás és csuma retek az egész autó.

(#53205) aero. válasza MunezXBK (#53204) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na, méghogy Anglia. A Saabom színben elég közel áll az Audidhoz, na azon hogy meglátszik a mocsok, akaratlanul is szégyellem magam, mire elmegyek a mosóig. Az a merő szürke retek a rendszámtábla vonaláig. Na meg igaz vidéken elég sok a szarhordó traktor, nálunk a faluba elég retkesek az utak, eső után sár lesz mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#53206) EQMontoya válasza MunezXBK (#53204) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az enyém már 2 napja tiszta! Remélem, karácsonyig meg is marad ebben az állapotában. :)

Same rules apply!

(#53207) MunezXBK válasza EQMontoya (#53206) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Majd 1x az enyém is az lesz.

(#53208) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Magyarországi, nekem pl nem tetszik, de az biztos, hogy volt vele foglalkozva.

(#53209) B-L-A-C-K válasza tomiii. (#53208) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, lett költve a csalta rendesen, látszik...

;]

(#53210) kaszaking


kaszaking
tag

Nem tudom volt e már a cikk de január 1-től nem csökken a benzinre és a gázolajra kiszabott plusz adó :(
[link]

[ Szerkesztve ]

(#53211) Alvin_ti4200 válasza kaszaking (#53210) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Itt, ha egyszer valamit autózással kapcsolatos adót bevezetnek, azt nagyon nehezen eresztik el utána...nem tudom, volt-e bárki, aki elhitte, hogy ez másként lesz :U

(#53212) brumi1024 válasza EQMontoya (#53206) üzenetére


brumi1024
veterán

Az enyém is! :K Bár mosás óta a garázsban áll. ;] Mondjuk ma volt vele egy 40km-em, de szerencsére épp felszáradt minden és nem is esett semmi.

(#53213) do3om válasza kaszaking (#53210) üzenetére


do3om
addikt

Az autó meg szétesik a fos utakon.
Pár hete minden nap hazafele azt láttam hogy a trágya cég emberei (magyar közút) kaszával állnak az út szelén. Hagyományos kaszákkal a fű meg fehér deres volt (néhol vékony hó), nem mintha bárhol láttam volna a munkájuk nyomát.
Lekellet volna fényképezni, szánalmas volt.
Na nem ők tehetnek róla csak teszik amit mondanak, de hogy ki küldte őket oda azt megnézném.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#53214) molnarpeter válasza do3om (#53213) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint kiküldik őket a körülményekre való tekintet nélkül. Ha pl esik az eső, akkor nézik, ahogy nő a fű, és várják, hogy alábbhagyjon a csapadék. Leginkább a foglalkoztatottsági mutatók miatt kell egy kaszálóembernek télen is munkát adni, így legalább van bejelentett munkahelye egész évben.

[ Szerkesztve ]

(#53215) roberto211 válasza tomiii. (#53208) üzenetére


roberto211
őstag

HUHH PASZTMEK!!44 Első is, de a második kép azért elég ütős. :Y :Y :Y

Jesszus :Y Bruttál. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#53216) #03969024 válasza tomiii. (#53208) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, nagy duzzogva azért meghúznám... :)

(#53217) w333


w333
félisten

Én tegnap egy ilyennel találkoztam ... nem rossz, nem rossz ! :D

Fisker Karma

[link]

B-L-A-C-K

Ha kíváncsi vagy rá élőben akkor kb. veletek szemben a parkolóban megtalálod !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#53218) Integrale válasza tomiii. (#53208) üzenetére


Integrale
veterán

Olyan kép nincs, amin Sierrakja a lábait? :DDD

bocs

"Bad reklám is reklám too"

(#53219) HoaryFox válasza w333 (#53217) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az eleje nekem nagyon BMW. Főleg az a hűtőmaszk.

De igencsak formás :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#53220) Richard! válasza Integrale (#53218) üzenetére


Richard!
addikt

Vadállat :DDD :DDD :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#53221) Integrale válasza HoaryFox (#53219) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem az orráról azonnal Mercury Cougar ugrott be.

"Bad reklám is reklám too"

(#53222) rbalint88 válasza w333 (#53217) üzenetére


rbalint88
addikt

nem egy barna, NNB-200 rendszámmal? szomszédé ;)

(#53223) Alvin_ti4200 válasza aero. (#53182) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hasonló szögből hasonló színnel hasonló tisztán :K És hasonlóan régről :D

(#53224) B-L-A-C-K válasza Alvin_ti4200 (#53223) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szép. ;)

(#53225) tomiii. válasza Integrale (#53218) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ahhoz képest, hogy '87-es, elég gömbölyű, modern alakja van.

Ja, ti itt másról beszélhettek, az '97-es. :D ilyenre vagy ilyenre gondolsz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#53226) w333 válasza rbalint88 (#53222) üzenetére


w333
félisten

Ezüst színű talán ... rendszáma valami zöld N betűvel kezdődő volt :D

Sötét volt de aztán simán lehet hogy világosbarna :DDD

Tegnap este ebben a parkolóban állt :)

Tényleg brutális, nem tudom mekkora alufelnik lehettek alatt de így szemre min. 22" biztosan volt ... élőben tényleg nagyon szép :))

(#53223) Alvin_ti4200

Nekem is az E34 ugyan ilyen bordó színű volt ! :D

A 406 (2.0 HDi) pedig fehér !

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#53227) tomiii. válasza w333 (#53226) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Hasonló magenta nálunk is nagy kedvenc: [link]. Szép szín.

(#53228) Integrale válasza w333 (#53226) üzenetére


Integrale
veterán

Az E34 még mindig kívánatos. :K

tessék bordó

tomiii.: Ha 97-es, akkor köszi, kihagyom. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#53229) roberto211 válasza w333 (#53226) üzenetére


roberto211
őstag

De ha e34 meg 406 meg ilyen verdáid voltak akkor hogy jött végül az a vectra? Nem azért kérdem mert rossz autónak gondolom az a vectrat, mert volt nekünk is elég tágas,kényelmes, mint egy kanapé kb hátul csak ugye nem egy kategória a fent említettekkel. :D

Egy jól felszerelt a vectrát mai napig elfogadnék ha nem rohadt szét.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#53230) B-L-A-C-K válasza Alvin_ti4200 (#53223) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kicsit alakítottam rajta.... ;]

(#53231) mdani01 válasza tomiii. (#53225) üzenetére


mdani01
aktív tag

A Ladás kurva jó :B :K

(#53226) w333: Gyönyörű szép bordóba ez a E34 :Y

iPhone 6S SpaceGray

(#53232) rbalint88 válasza w333 (#53226) üzenetére


rbalint88
addikt

ja, arrafele nem szokott előfordulni :) igen, 22", izgalmas rá gumit venni, télit nem is árulnak rá, csak terepjáróban :DDD

(#53233) Land


Land
veterán

Szerintetek egy Mlogic AG22 tolatóradarnál lehet állítani a szenzorok "érzékenységét"? Már 1.5 m-nél is 0 m-t ír ki és sípol brutálisan, hogy valaminek neki fogok menni. Van mikor a jobbra található oszlop miatt vernyákol, amely mellé beállok. Remélem lehet rajta állítani, mert ez így elég gatya...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#53234) w333


w333
félisten

(#53227) tomiii. és (#53228) Integrale

Húúú ezek is nagyon szépek ! :K

(#53229) roberto211

Hát ez egy hosszú történet ... fateromnak egy nagyon megbízható Pug 505 (2.5 GTD) volt így nekem is valami hasonló kellett így lett a 406 (2.0HDi) aztán durván 6-8 hónap után jöttek a gondok ... 3000 fordulat felett leállt majd nehezen indult fogalmam nincs hogy milyen szenzorok de a 2db. kis mütyürke majdnem 1000 € volt akkoriban "Antipolution fault" felirat kíséretében, turbó nyomás kevés volt, és minden indulásnál bármilyen óvatosan indultam rángatott az autó de csak az első 10 méterben míg elindulok, elegem lett a sok javításból így jött az ötlet hogy csak német és csak benzines, Audit nem akartam, Merci nekem kicsit nagypapás (pápaszemes) így jött az ötlet hogy E34 amit kintről Olaszból hoztam és közlekedtem vele durván 3 évig (Olasz papírokkal és adókat is fizettem kint + műszaki stb.) aztán a Román vámban úgy gondolták hogy a nemzetközi biztosítás (zöldkártya) hamisítvány egy elírt dátum miatt majd amíg kivizsgálják az ügyet rendszám le az autóról (9 órán keresztül vártam a vámban) na ez durván majdnem 4 évig tartott (pereltem őket elég sokáig) majd amikor visszakerültek hozzám a papírok és a rendszám már a forgalomba íratás is megdrágult (Erdélyben) mivel Euro 1 az autó így 4600€ volt a regisztrációs adó (2300€ -ért vettem az autót) így egy darabig megvolt nagymamáméknál a garázsban majd egyik ismerős megvette alkatrésznek, majd vettem egy szakadt kis Honda Civic -t (4 gen) az pedig szétrohadt, majd kb. 2 éve hozzákerült a Vectra szinte ingyen, mindent kicseréltem rajta amit kell és azóta is tökéletesen működik (kopp-kopp) nagyon megbízható és viszonylag elég jól megy ez a 2.0i 8 szelepes benzinmotor (olajat ez még nem eszi) :)

Jövőre szeretnék valamit venni de még nem tudom hogy mit és igazából nem kell drága autó mivel nem áll garázsban és a többi autós sem kíméli itt ott parkolóban meghúzzák, ajtót rányitják (legutóbb úgy hogy jobb tükörlapot is kellett cseréljek) szóval max. ilyen 600-800k környékén valami benzines 1.6 és 2.0i között, lehet hülyeség de egy Pug 406 (2.0i) benzinest simán bevállalnék mert kényelmes, nagy és tele van extrákkal és a futóműve is jól bírja a Bp -i utakat, előzővel sem volt semmi gondom a HDi (motor) hibákon kívül, vagyis csak 1 féltengely csere volt de az ugye kopó alkatrész ! :))

Aztán majd kiderül hogy mi lesz ... amihez jó áron jutok hozzá és megbízható !

(#53231) mdani01

Nekem mondod ? mai napig nagyon hiányzik (bitang jó volt) :D

Pug 406 durván 160km/h már jött a menetszél, E34 -nél még 220km/h -nál sem !

(#53232) rbalint88

Akkor jól tippeltem ... ismerős X6 -ján is ekkora kerekek vannak !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#53235) w333 válasza w333 (#53234) üzenetére


w333
félisten

Majdnem elfelejtettem ... ismerős nagyon bevásárolt Fiat Brava (1.9JTD) most cserélt le és vásárolt helyette egy Alfa 166 (2.4 JTD) 600k -ért 2004 és "gyári" 140e km, megnéztem hát elég rossz üzlet volt, féltengely ropog, extrák nem nagyon működnek, nehezen indul és elindulásnál kissé remeg ... :o

Szerk.

Barátom pedig az 1.6i Xarat erre a VTS -re cserélte, jó gép + szervizkönyves !

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#53236) z123456789 válasza Integrale (#53218) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD Na ne szórakozz! :C
Ez nagy volt. :D

(#53237) Declare válasza aero. (#53192) üzenetére


Declare
őstag

Ezt tudod, amugy mi ebben a logika? Hogy sarga a rendszam hatul? Asszem a belgaknak sarga meg, de hogy miert jo ez? :F

(#53238) focvis válasza Declare (#53237) üzenetére


focvis
veterán

Hogy ne keverd össze az elejét a hatuljaval. ;]
A belga rendszám fehér, a francia volt régen sárga, mindkettő.

(#53239) Declare válasza focvis (#53238) üzenetére


Declare
őstag

Jogos, naluk ugyis megvannak hülyitve az emberek ezzel a jobbra tarts/balratartsal, legalabb akkor az elöre/hatra iranyhoz adnak egy kis segitseget :D

Amugy megneztem most, a hollandoknak sarga még....meg valoban a franciaknak is van sarga (vagy volt).....az egesz nemzet taxizik :D

(#53240) kalmanchris válasza w333 (#53235) üzenetére


kalmanchris
tag

Xsara 😉
Ha a 163 lovas moci van benne, akkor erőben is vts és X2-ben itthon igen ritka!

(#53241) Snoop-y válasza Declare (#53237) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mert az angol kreszben hatul nem vilagithat a kocsidon feher feny. Kiveve ha tolatsz.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#53242) SzlobiG válasza EQMontoya (#53206) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt meg 2 napja esik a hó full dzsuva az egész, idén már nem kell mosni úgy látom. :U

(#53243) nyogo83 válasza w333 (#53235) üzenetére


nyogo83
senior tag

Igazabol az ismerosod 600k-ert megis milyen 166-ost vart? Hibatlan, tip-top allapotut?
Annyiert max 1999-es/2000-es kerdeses allapotuakat kapni, egy normalisabb 2004-es valahol 1 millanal kezdodik :U

Nem ertem az embereket, eleg lenne megnezni hogy adott evjaratu autok mennyiert mennek es megfogalmazodhatna a kerdes: vajon ez miert kerul majd a felebe?
Bar tudom, ilyenkor a legtobb ilyen embernek az villog csak az agyaban, hogy megcsinaltam az ev uzeletet.
Hat meg... :W

Valoszinu hogy rendbe lehet rakni amugy a verdat es akkor talan 1 millara kijon az auto.
Ha ez lenne a celja nem rossz otlet, legalabb tudja mi van rendberakva, csak gyanitom nem igy indult neki :))

[ Szerkesztve ]

(#53244) Qru válasza nyogo83 (#53243) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haver járt így S60-as Volvoval. 660k-ért vette még annyi szerencséje volt hogy 1,5 évig hibamentes volt. Most már azért a turbó, váltó kezd vacakolni (automata). Most megy a matek, hogy menjen vagy maradjon... Mondtam, hogy ha tudja adja el.

#nincsbennetarcsi

(#53245) Evil Snowman válasza nyogo83 (#53243) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Na, ködös Albionba szakadt honfitársaim. Angliában mennyibe kerül a MOT?

Csak mert 50 fontért venni egy szinte full hibátlan autót, ami azért olyan olcsó, mert nem volt rajta MOT. Na az kemény. :DDD

(#53246) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Volt szó a szélvédő téli jég mentesítéséről.
Az jó lehet, ha egy kis spricnibe teszek téli szélvédőmosót, azzal lefújom, áttörölöm ( ablaktörlő vagy mikroszálas kendő ) aztán kész?

(#53247) Snoop-y válasza Evil Snowman (#53245) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kwikfitben £35 volt nekem legutobb.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#53248) Declare válasza Snoop-y (#53241) üzenetére


Declare
őstag

ezt nem is tudtam :F köszi :)

(#53246) Peter.70 jo, csak mire? :D Egyreszt nem ertem miert jobb, flakont keresni, szelvedö folyadekot atlögybölni, rongyal kenegetni, ahelyett, hogy vennel egy direkt jegoldot, spricnis üvegben?

Masreszt a teli szelvedö moso nem jegoldo. Nem fagy meg es valamelyest oldja is a jeget, de messze nem ugy, mint a speci jegoldo. Nekem most nem volt es par reggel jartam ugy, hogy siettem es kapartam picit, meg nyomattam ra a teli ablakmosot, de ez igy fing.....pont par napja vettem jegoldot. Reggel ma ra is volt fagyva a cucc, raspricceltem, beültem a kocsiba, letöröltem az ablaktörlövel az egy pillanat alatt vizze olvadt jeget es mentem.

(#53249) Evil Snowman válasza Snoop-y (#53247) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Szánom-bánom, de ez nekem így is kínai. :DDD Mi az a MOT amúgy? Neten nem sokat találtam, de azok alapján arra engedek következtetni, hogy megfelel az itthoni vizsgáztatásnak/forgalomba helyezésnek. Jól gondolom? :B

(#53250) Qru válasza Peter.70 (#53246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jégoldót vegyél. A téli szélvédőmosó nem fog beválni jégoldásra.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.