Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) Richard! válasza #94529552 (#53548) üzenetére


Richard!
addikt

Legegyszerűbben és legdrágábban, természetesen márkaszervizben. De ha minden kötél szakad, akkor jó az ebay. 3-4 nap alatt itt van szvsz.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#53552) #94529552 válasza Richard! (#53551) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát persze, 2-3 db patenten tízezreket lehet spórolni, köszönjük a hasznos infót neked szvsz.

(#53553) Kornel válasza Richard! (#53551) üzenetére


Kornel
veterán

Magyarországra esetleg 3-4 hónapot akartál írni?
Nézz utána a posta és a csomagküldő cégek utóbbi időben való működésének.

(#53554) hacki87 válasza Kornel (#53553) üzenetére


hacki87
senior tag

Én Angliából rendeltem telefongoz cuccokat de az is 2hét volt 2000forintos posta költséggel. Kínából meg egy hónap. Nekem anno a Láng kft-től hozott ismerős patenteket meg ilyen műanyag bizbaszokat.

(#53555) Kornel válasza hacki87 (#53554) üzenetére


Kornel
veterán

Ha nem normalizálódik az őszi és karácsonyi roham miatti kapacitáshiány, akkor ennél sokkal hosszabb szállítási időkre kell készülni.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#53556) Jaffa75 válasza Kornel (#53555) üzenetére


Jaffa75
őstag

maradjunk abban, hogy teljesen igaz ami le van írva, van belsős forrás... A legnagyobb gondot két árucsoport jelenti, az ún. fehér termékek (hűtő, mosógép...), illetve a laptévék. A megcsúszás innen ered...
Az már csak hab a tortán, hogy nagyon vastagon nyereséges ezek mellett a posta, azaz itt tényleg a vérverítékesen megtermelt (pl.: kézbesítők) haszonról beszélünk! :(((

[ Szerkesztve ]

(#53557) Kornel válasza Jaffa75 (#53556) üzenetére


Kornel
veterán

Szokásos magyar mese.
A szükséges létszám 60-70%-ával eldöcögnek a mindennapokban, nem kevés extra profitot zsebre rakva, aztán egy nagyobb volumen esetén meg megy a fejvakarás, meg a "hű b****g erre nem gondoltunk".
A szörnyű az, hogy nem csak az állami cégeknél, ld. a többi csomagküldő is majdnem megfeküdt.

[ Szerkesztve ]

(#53558) Jaffa75 válasza Kornel (#53557) üzenetére


Jaffa75
őstag

az összes irodistát is "felkérték" a csomagok kézbesítésére... :DD /ez nem vicc! :N /

(#53559) bajnokpityu válasza Jaffa75 (#53558) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nálunk is a csomagos ablak hölgyikéje jött segíteni a kihordásnál.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53560) Kornel válasza Jaffa75 (#53558) üzenetére


Kornel
veterán

Hagyjuk inkább, nem akarok belemenni, mert politika is lenne benne, még ha nem napi politika.
Mindenesetre szánalmas.

(#53561) EQMontoya válasza Jaffa75 (#53558) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi is várunk két csomagot, dec 12. környékén már mindkettő az országban volt.

Same rules apply!

(#53562) Qru válasza Kornel (#53464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2-esen engem telibe vert a sószóró autó szemből. :W Hát legszívesebben a kocsi után kötöttem volna és úgy húztam volna magam után a határig a vezetőjét. Délelőtt 11 és +6 fok délután már 10 volt kb. Francért kell sózni? :(((
Szóval mosással zárult a kirándulás de legalább tiszta lett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53563) Jaffa75 válasza Qru (#53562) üzenetére


Jaffa75
őstag

ma délután elviszem leveretni a magasnyomásúra a vasat... úgyis az utolsó lehetőség lesz idén!
Olyan mocskos, leég a pofámról a bőr! (pedig 2 hete csapattam le) :(((

(#53564) z123456789 válasza EQMontoya (#53529) üzenetére


z123456789
addikt

(#53529) EQMontoya
(#53530) Mágus2
(#53531) rbalint88
(#53535) Skillet

Köszi. Sejtettem amúgy, csak azt nem értettem, hogy minek van benne egy "gyújtógyertya"? :F Vagy akkor az a drót ott mi? Tökre úgy néz ki a belecsavart cuccnak a vége mint egy gyertya.

(#53565) Snoop-y válasza z123456789 (#53564) üzenetére


Snoop-y
veterán

Utanegeto mach2 -nel automatikusan kapcsol ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#53566) Qru válasza z123456789 (#53564) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy lambda-szonda, és azon a vezetéken küldi a jelet az ecu-nak vissza. Bővebben: [link]

mod:

Jaffa75: Ne vidd túlzásba, most mész 3 métert és újra koszos lesz. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53567) B-L-A-C-K válasza Jaffa75 (#53563) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most már nekem is elég dzsuva, de nem tudom van értelme megmosatni, megint jön a hideg szar idő. Tegnap kellett volna...

(#53568) Kornel


Kornel
veterán

Az enyém olyan koszos, hogy ha kinyitom a csomagtartót, folyik a kezemen a sáros lé.
Szegény autó.

(#53569) Evil Snowman válasza Jaffa75 (#53563) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Én tegnap lenyomattam, mert marha redvás volt a kicsike. Ahogy nézem egy jó minőségű polír majd ráfér. Meg a lógó első lököst is meg kéne már csinálnom. :)

Before:

After:

(#53570) i-sti


i-sti
senior tag

Hova fejlődik a világ.
G11 7 szériát 2L sorosnégyessel adják?
Ez nem egy Golf!

Vagy csak én nem értem az üzlet politikát?
[BMW_7_Series_(G11)#Engines]

Novum Forum Siculorum

(#53571) K Norbi válasza Qru (#53562) üzenetére


K Norbi
addikt

Valamikor száraz úton is kenik "száraz sózás" estére ne fagyjon rá a latyak.
Alig várom vége legyen a télnek.

(#53572) aero. válasza i-sti (#53570) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Az S-mercit mar jo 4 eve meg lehet venni 4 hengeres dizellel. Van, akinek nem kell power, csak presztizs.

(#53573) Jaffa75 válasza Qru (#53566) üzenetére


Jaffa75
őstag

ezt viszont még le tudom veretni talán, és még a gumitömítések sem fagynak szét, mert nem lesz még mínusz...
A következő két hétben nem lesz rá semmi esély (max kézi mosóban, vagy az említett parkolóházas megoldás játszhat még - de az 15 km-re van legközelebb) :( - úgyhogy megkapja a magáét! :DDD

(#53574) z123456789 válasza Snoop-y (#53565) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD

Qru.
kösz. :)

(#53575) Tsebacsi válasza Kornel (#53568) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én lecsapattam géppel tegnap, szép tiszta lett, most melóba is úgy jöttem, hogy: Na pupákok, kinek a legcsillogóbb a verdája? :DDD

Csak a fene vinné el hogy két ünnep között is melózni kell, mennyivel jobb újév és húsvét között szabin lenni :D (vagy húsvét és karácsony? :F )

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#53576) Luck Dragon válasza bajnokpityu (#53518) üzenetére

Esetleg Kia Sorento? Megbízható,tágas,erős.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#53577) Evil Snowman válasza Tsebacsi (#53575) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Home Office nálatok nem játszik? :B

(#53578) Tsebacsi válasza Evil Snowman (#53577) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nehéz home office-ból intézni egy garanciális javíttatást, gépátvételt vagy termék eladást :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#53579) Qru válasza K Norbi (#53571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nedves volt az út de bőven nem volt fagy közelében sem. De olyan hangja volt mintha egy sörétessel küldték volna meg a kocsimat. :W :((( Próbáltam lehúzódni de nem volt hova. :(

Alját nem mostam le, mert a városban nem sóztak és amit ott felvertem az lemosta a sós lötyit bőven.

Jaffa75: Bőven, most is 7 fok körül van. Én este mostam le Bubit aztán letettem a mélybe aludni. Amúgy igen, amíg friss a kosz könnyebben lejön mintha már rászárad.

mod:

Evil Snowman: Szép tiszta lett! :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53580) Evil Snowman válasza Tsebacsi (#53578) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Ez jogos. Azt hittem irodista melód van, mint nekem. :DDD Hál' Istennek én HO-ban nyomhatom.

@Qru: kézzel szebb lenne, de télen lefagy a karom. :DDD

(#53581) rbalint88


rbalint88
addikt

Reggel meloba jovet en is leverettem a peniszhosszabitot, mert mar nem volt szine. Valami redva jol belepte az oldalat, olajfilm szeru feketes foltok vannak rajta, amiket a sima landzsas moso 5centirol se hozott le o.O majd neki kell menni valami rendes mosassal, de most csak erre futotta.
Es ismet megjegyeznem, hogy kurvara hianyzik mar az alfam...

#budasidehighlife

(#53582) Richard! válasza #94529552 (#53552) üzenetére


Richard!
addikt

Ezt egy szóval nem mondtam és nagyon ügyesen kifordítottad a szavaim. Köszönjük az értelmes hozzászólásodat, az ilyeneket kérlek mellőzd a jövőben. Danke.

kornelka: Nem tudtam, hogy ennyire gáz a helyzet magyarisztánban... Nekem Németo.-ban 2-3 nap alatt megjönnek az ebay-ről rendelt cuccaim. Magyarország pedig nincs olyan messze... :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#53583) #94529552 válasza Richard! (#53582) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mellőzd inkább te a felesleges köröket, én meg arra kérlek, mert nem visz előre semmit. Olvasd el amit mások írtak az ebayről. Mi itt itthon vagyunk nem Németo.-ban, most abból indulj ki. :)

(#53584) bajnokpityu válasza Luck Dragon (#53576) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, szó volt ettől is. Viszont így áll, hogy el fog férni mégis a skodában a família. Olcsóbb ülést cserélni, autót meg nagyon szeretem..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53585) Evil Snowman válasza Richard! (#53582) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Az a baj, hogy a legtöbb ilyen cégnek az Osztrák-Magyar határtól keletre az már balkán. :DDD A balkáni suttyóknak jó a 3-6 hét várakozási idő, kb így állnak hozzá szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#53586) setom


setom
tag

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet a baja az autómnak? Hidegen indítva nagyon zajos, fémes hangja van ami egy perc után alábbhagy. Kb egy hónapja voltam olajcserén vele, azóta csak melygarazsbol indultam és semmi baj nem volt vele. Most hogy a szabadban áll, a videón hallható fémes hangot adja ki. Én arra gondolok, hogy nem jó olajat tehettek bele, ami hidegen nem biztosít elég kenest a motornak.
[link]

(#53587) BigBlackDog válasza setom (#53586) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen olaj került bele?

(#53588) Richard! válasza #94529552 (#53583) üzenetére


Richard!
addikt

Kérlek ne haragudj, nézd el nekem :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#53589) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Autópálya jogosulatlan használatáért mennyi idő múlva jön a csekk?

(#53590) Evil Snowman válasza setom (#53586) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Azt a qrva. :Y

Ez láncos motor? Hülye kérdés, de nívó pálcán mennyi az olaj szint hidegen?

Ha jó évjáratot néztem, akkor EZEN az oldalon nézd meg mi való bele. Én tuti újra lecseréltetném, a mostani 20 rongy hosszabb távon kifizetődik. Otthon te el tudod végezni a cserét, mert szvsz jobban jár az ember ha maga csinálja (már ha van hely hozzá meg felszerelés).

(#53591) Qru válasza Peter.70 (#53589) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb 2 hét ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53592) Peter.70 válasza Qru (#53591) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor addig gyűjtök rá :D

Q...va wazze nem szólt, hogy ne arra menjek :W már többször meg szivatott, ha a trafikat máshogy is tudnám nézni repülne örökre. Egy rakat .... :W

[ Szerkesztve ]

(#53593) -v- válasza Evil Snowman (#53585) üzenetére


-v-
addikt

Az a baj, hogy a legtöbb ilyen cégnek az Osztrák-Magyar határtól keletre az már balkán.

És milyen igazuk van :D

(#53594) K Norbi válasza BigBlackDog (#53587) üzenetére


K Norbi
addikt

Én amit hallok és tapasztalok mostanság ezek az új címkés Castrol olajoktól az ismerősömnek, sőt még nekem is a golfnak hallom szarabb a hangja hideg indításkor mínuszokba.

Lesz alkalmam leengedem adok neki mobil 1 et.

(#53589) Peter.70 Mekkora összegű bírságot vársz?

[ Szerkesztve ]

(#53595) Peter.70 válasza K Norbi (#53594) üzenetére


Peter.70
őstag

a nemzeti útdíjfizető oldala szerint 14.875.- [link]

(#53596) Qru válasza Evil Snowman (#53590) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez szíjjas (Ford/PSA motor van benne).

Kösz Munez.

Peter.70: Kapcsold be a fizetős utak elkerülése opciót (nem néztem de biztos tudja) és akkor nem lesz gond.

Pedig tábla is kint van a fizetős szakasz elején. Múltkor én is visszatolattam inkább. :D
Amúgy hol sikerült felmenned? Mert pl a 4-es elején nincs fix kamera ott ha nincs ellenőrző autó akkor megúsztad (nekem sikerült már 1x megúsznom).

mod:

K Norbi: Mobil1 jó. Vagy LM vagy Motul is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53597) Peter.70 válasza Qru (#53596) üzenetére


Peter.70
őstag

be volt kapcsolva, a pákozdi pihenő előtt Budapest felé a 7-esre akartam menni aztán az útfelújitás miatt elnéztem a sávot. Vissza tolatni nem mertem

Olyasmi kamerát láttam mint a térfigyelő kamerák ( gömb alaku 3-4 db-ot)

[ Szerkesztve ]

(#53598) Qru válasza Peter.70 (#53597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mert nem csak veszélyes de szabálytalan is.
Az M7-es felhajtóról tolattam vissza egyszer. Ha el is kap a rendőr tolatás közben az is olcsóbb mint a 14k-s bünti.

Jaa akkor nem a navi hibája hanem te mentél rossz sávon, az így más azért.

#nincsbennetarcsi

(#53599) MunezXBK válasza Qru (#53596) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szíjas. :B

(#53600) Evil Snowman válasza Qru (#53596) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Pedig "reménykedtem", hogy láncos, mert akkor csöröghet szar olaj vagy alacsony olajnyomás miatt, mert a feszítő nem tudja befeszíteni a láncot rendesen, de ez így akkor még gázosabb. :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.