Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) Mappa válasza Evil Snowman (#49453) üzenetére


Mappa
addikt

+1 tegnap voltunk Arénában. Kelenföldről kerek 1 óra alatt értünk a plázába. Wazeval! Azt hittem felrobbanok. Pestre átérve már talált" kerülő"utat de szvsz szopinyalikuki ilyenkor a közlekedés autóval.

nem kötelező megadni

(#49502) Kornel válasza trassher (#49498) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyi 😂
Néha van az 8 felett is 😉

Gergoke: ez oke is lenne, ha nem egy kereszteződésről beszélnénk, de a megszólaltatott oktató szerint is ez egy kereszteződés, így értelmetlen eme felvetés.

[ Szerkesztve ]

(#49503) barnam_ válasza bobooo (#49493) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát ha volt is ott záróvonal, az már rég lekopott. Én is viszonylag gyakran járok erre.
Ide az egyik oldalról szaggatott, a másik oldalról meg záróvonal kellene, és akkor meg lenne oldva.

(#49504) z123456789 válasza Kornel (#49465) üzenetére


z123456789
addikt

És az a 2 dines cucc passzolni fog a műszerfalba? Mert én is vívódom ugyebár, és eszem ágában nem lenne semmi mást bepakolni oda. Inkább a rejtett kis Dension/Yatour interface, mint hogy megbontsam azt az egységes műszerfalat. Vannak komplett multimédia elemek, de a magyar oldalak is úgy hirdetik: "gyárihoz hasonló". Hát, szerintem nagyon elütne. Amúgy ma Alin nem valami böszme akciók vannak? Tegnap este mintha találtam volna Yatourból BT-s egységet Hondába, és valami 70$-os árral volt reklámozva. Megyek is, körbenézek.

[ Szerkesztve ]

(#49505) lenko válasza Mappa (#49501) üzenetére


lenko
aktív tag

Én kihagyom, pedig ma ráértem volna. :) Már elkezdődtek a karácsonyi vásárlások, tele lesz a parkoló, nagyon sz*r levegő tud ott lenni a felgyülemlett kipuf gáztól. annál még a kinti hideg is jobb....

Az embereknek fáj az igazság!

(#49506) Mappa válasza lenko (#49505) üzenetére


Mappa
addikt

Teljesen egyetértek

nem kötelező megadni

(#49507) Jaffa75 válasza lenko (#49505) üzenetére


Jaffa75
őstag

elszívórendszer is van :U , nem hinném hogy a határérték meghaladhatná a megengedettet!

Kicsit barokkos túlzás 11.10-én karácsonyi rohamról beszélni... :DDD :N Gyere csak! ;)

[ Szerkesztve ]

(#49508) bbubby00 válasza lenko (#49505) üzenetére


bbubby00
őstag

Szoktal lejarni pentek estenkent? Vagy esetleg mindig ott kolbaszolsz? A "V" sorba a kutya sem all. Ki akar 5percet gyalogolni a bejaratig es nagy szatyrokkal vissza?!
A felgyulemlett kipuf gazt pedig nem fogod erezni, mert nem jaratni mennek oda az emberek a kocsit, az elszivorendszer pedig uzemel.
De aki -2be kint akar fagyoskodni a semmi kozepen, meg akar fazni, azoknak tokeletesen megfelel a szabadlevego.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49509) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ez az Arénás kocsikockulás akkor P2 V-sor? Csak az lesz vagy fél óra míg megtalálom... ;]

lenko: Nem lesznek sokan még, Joy napok lesznek hétvégén 11-13 (halom akció) akkor lesz a tömeg, ma még nem szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#49510) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#49509) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem nehéz. Az oszlopokra rá van festve minden betű.
És a kijárathoz legközelebbi rész lesz a V :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49511) lenko válasza Jaffa75 (#49507) üzenetére


lenko
aktív tag

Van elszívó persze, de ha sokan vannak akkor is kellemetlen. Nincs még roham, de aki el akarja kerülni a nagy tumultust, az már most megkezdi, én is le szoktam tudni legkésőbb november végére. ;)

(#49509) B-L-A-C-K
1hónapja is volt hétvégén valami akciós kuponos dolog. Párom elrángatott, aztán dugó volt a parkolóban. 10percig tartott helyet találni... :O

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#49512) Jaffa75 válasza lenko (#49511) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem mindenki előrelátó :N Vagy nincs elég pénze... :(((

Gyere inkább na... :P

(#49513) B-L-A-C-K válasza lenko (#49511) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, akkor glamour napok volt, olyankor halál az egész, tavaly akkor vettem ott egy TV-t millión voltak, haza viszem pixelhibás volt, go vissza...gondolhatod...

(#49514) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#49513) üzenetére


bbubby00
őstag

Ha ilyen női napok vannak bármelyik bevásárlóközpontban, messziről elkerülöm.
Ha nem lesz hely, akkor meg az én lelkemen szárad majd. ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49515) Integrale válasza bbubby00 (#49514) üzenetére


Integrale
veterán

Biztos, hogy lesz ott hely, amikor tomeg van az Arenaban, az a reszleg gyakorlatilag akkor is pang.

"Bad reklám is reklám too"

(#49516) bbubby00 válasza Integrale (#49515) üzenetére


bbubby00
őstag

Tudom, biztosra nem fogad uriember, de megtettem ;]
Szerencsere az a rész már a világ végén van! :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49517) B-L-A-C-K válasza bbubby00 (#49514) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is kerülöm, viszont van mikor ki kell használni, tavaly kellett egy 2. TV, és egy ~200 ezres 140-be volt tavaly, be kellett vállaljam...:)

(#49518) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Azért ez se semmi, na de a böribe majd tud gondolkozni, persze lehet apuci elintézi, bár az ilyet elég nehéz lesz.

(#49519) bbubby00: Nekem az durvább hogy kokainozva megölt egy embert, utána meg műszempillát rakatott...

[ Szerkesztve ]

(#49519) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#49518) üzenetére


bbubby00
őstag

Durva, h kishazánkban egy fosh audi már luxusótó..

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49520) Qru


Qru
MODERÁTOR

BMW 330E teszt

#nincsbennetarcsi

(#49521) bbubby00 válasza B-L-A-C-K (#49518) üzenetére


bbubby00
őstag

Ilyen lesz az a generacio, akik a valovilagon esvagy ejjelnappalbudapesten nevelkednek. (Hozzateszem 25vagyok)
Durva sztori, este mar lattam a hirekben.. :(
Qru:
Tetszik az elkepzeles, hetkoznapi munkabajarosnak kielegitene az igenyem, nem koptatnam a benzinymotort, de ha videkre mennenk, lenne normalis auto.
Viszont nem az en penztarcamhoz es eletstilusomhoz alakitottak ki, hulyen nezne ki az auto, ha a panelrengeteg tetejerol egy hosszabbito logna le, h toltsem az akkut ;]
Viszont maga a bmw mostani formavilaga teljesen hidegen hagy engem.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49522) lenko válasza Qru (#49520) üzenetére


lenko
aktív tag

Nagyon nincs ennek sok értelme, gyerekcipő ez még, Majd 10-15 múlva térjünk erre vissza. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#49523) Qru válasza lenko (#49522) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem sem győzött meg. :(

mod:

bbubby00: Bangle óta nem fognak meg a bmw-k engem sem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49524) -v- válasza Qru (#49523) üzenetére


-v-
addikt

Bangle óta ~2005 óta nem fognak meg a bmw-k az új autók engem sem :)

[ Szerkesztve ]

(#49525) Tsebacsi válasza Qru (#49523) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Inkább egy GTE Passat kombi. [link]
De ez se lenne rossz, viszont le is írja a hátrányát: Amikor bekapcsol a benzinmotor, az mindig hideg lesz. Így 18 litereket fog enni. Hawaii :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#49526) lenko válasza Tsebacsi (#49525) üzenetére


lenko
aktív tag

Majd akkor lesz ennek értelme, ha legrosszabb esetben is legalább 300km-t el tudsz menni vele, és csak tisztán elektromos lesz. Amíg ez nem kötkezik be, addig ez hidegen hagy. Persze folyamatos a fejlődés, de az első lépcsőket én kihagynám, majd csak az utolsó pár fokra ugranék fel. :) Ami mondjuk 15 év múlva reális lehet.

Az embereknek fáj az igazság!

(#49527) Qru válasza Tsebacsi (#49525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És biztos jót is tesz a turbós motornak hogy ennyit fog menni hidegen... :U A Toyota féle rendszer azért tartósabbnak ígérkezik.

De legalább van a műszerfalon olajhőmérséklet visszajelző. Az mondjuk klasszik, tetszik.

#nincsbennetarcsi

(#49528) Tsebacsi válasza lenko (#49526) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most kell a jó kocsi, nem 15 év múlva :D Ha az ember mindig vár és vár, akkor nem él, és mire oda jutok, hogy na most, addigra öreg leszek, fáradt és még savanyúbb :DDD

Qru: naná hogy nem jó neki, de van erre a fosra is vagy 3-5 év gari, gari végén el kell adni :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#49529) lenko válasza Tsebacsi (#49528) üzenetére


lenko
aktív tag

Jó kocsit most is lehet venni, nem kell hozzá hibridnek lenni, persze, ha ez a vágyad... :)
5henger után én még bevállalok egy 6 hengert, aztán életem hátra lévő részét úgyis villanyautóban kell eltölteni, ami még legalább 25-30évet jelent. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#49530) bbubby00 válasza Tsebacsi (#49528) üzenetére


bbubby00
őstag

3év múlva úgyis nálunk lesznek 30ezer km-el az órában.
Aztán megint jönnek a cikkek, h jajj ezek a motorok mennyire gagyik.
A dízellel sem lenne gond, ha a felhasználók túlnyomó többségbe nem a városban kínozná őket, hanem rendeltetésszerűen.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49531) EQMontoya válasza -v- (#49524) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nálam 1-2 kivétel azért van, de tényleg kevés.
Boxster 987 szerintem szép lett, GT86 jöhetne bármikor, 370Z is jó lett, bár racionális és fenntartási okokból a GT86-ot választanám.
Az előző szériás Lexus GS utazóautónak szerintem kellemes. A mostani esztétikai kihívásokkal küzd.

Same rules apply!

(#49532) Tsebacsi válasza bbubby00 (#49530) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is városban akarom nyúzni a dízelt. Az öregem is városban nyúz 11 éve egy dízel mercit, és a motor köszöni jól van. A felhasználás minősége szerintem alapvetően meg tudja határozni, hogy egy autó/motor mennyit bír elmenni hiba nélkül. Aki felelőlet/alkalmatlan a vezetésre, az ki fogja nyírni akármilyen megbízható is az adott motor.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#49533) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

Budán valahol tudtok ajánlani jó futóművest, aki meg tudná nézni, hogy milyen állapotban vannak a lengéscsillapítók + futómű alkatrészek, illetve ha kell akkor cserélni is tudja. Mindezt nem horror áron.
Egy '98-as Passat Variant 1.8 lenne az alany.

köszi

(#49534) bbubby00 válasza Tsebacsi (#49532) üzenetére


bbubby00
őstag

De a legtöbb pöstit amikor látom beülni a dízelbe, majd elkap az agyvérzés...
Izzítás nélkül csavarja a kulcsot, de már sebességben az autó és egyből nagygázzal indulás hidegen, mert siet. Látja h közeledik vlki a keresztezéshez, de inkább elrúgja neki, mintsem megvárja azt az 5másodpercet... Szinte letolnak az útról, ha nem taposod neki. Ez érvényes akkor is, amikor látja h piros a lámpa...

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49535) EQMontoya válasza varsam (#49533) üzenetére


EQMontoya
veterán

Galambosék a Leiningenen pl.

Same rules apply!

(#49536) B-L-A-C-K válasza bbubby00 (#49534) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem ez amit mondtál nem csak "pösti"-ekre igaz, hanem mindenkire aki nem foglalkozik a kocsijával, legyen az vidéken vagy BP-en. És aki valójában foglalkozik vele elég kis réteg szerintem.

(#49537) Tsebacsi válasza bbubby00 (#49534) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az emberek nagy része nem tud vezetni, semmilyen autót, de még csattogós lepkét se :D
Engem a vidékiek készítenek ki, meg az, amikor valaki láthatóan meg akar állni, vagy keres valamit, de baszik kirakni az indexet, hogy egyből vágni lehessen. Meg a nagyon ráérősek, meg a... Végtelen a lista :D Egyedül akarok autózni (na jó ti jöhettek még :P ) lámpák és gyalogbékák nélkül ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#49538) bbubby00 válasza Tsebacsi (#49537) üzenetére


bbubby00
őstag

Ezért akarok tavasszal ringre kimenni végre (idén nem sikerült mert nem volt kész még a kocsi kasznizása).
Jövőre kell majd kicsit feszesebb futómű, mert a mostani nemhiszem, h tolerálná azt az igénybevételt.
Amúgy néha félelmetes kimenni a közútra, annyi a tudatlan idióta. Má elnézést Móunika.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49539) Jaffa75 válasza bbubby00 (#49534) üzenetére


Jaffa75
őstag

pláne amikor lekanyarodik a pályáról, és a turbóst motort 200 m múlva leállítja... :W :Y

Persze lehűlt már... ja nem... :N :(((

(#49540) z123456789 válasza Tsebacsi (#49537) üzenetére


z123456789
addikt

Ezért lenne pl jó, ha nálunk is régió szerint lenne rendezve a rendszámtábla. Legalább látnám, hogy nem idevalósi a szerencsétlen, és felfogonám, hogy óvatosabb, nem a város megszokott ritmusával közlekedik.

(#49541) Qru válasza Jaffa75 (#49539) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tipik. :( Előző munkahelyen mentünk külsős helyszínre (1.8T), pályán mondom technikai szünet. Ok, kiáálunk a pihenőbe ülök tovább a bal1-ben járó motrral. Kérdi a kolléga, mi van még sem kell? Mondom de csak visszahűtöm turbót. Azt meg minek? :W És egy 30 éves srác, tehát nem a kokós műszempillás Audis csaj szint...

De van ahol nem is tudod kinyírni. Haverral mikor megvette a Toyotáját (D4-D Avensis) ugyanez a szitu. Megyünk nyaralni kiállunk a pihenőbe, beáll a parkolóba és rögtön kulcsot elfordítja... de a motor jár tovább. Wtf? Assitance felhív, mondták nyugi az elektronika védi magát, ha visszahűlt leáll. Zárjuk be a kocsit és hagyjuk ott nyugodtan. Aztán pár perc múlva tényleg leállt magától.

#nincsbennetarcsi

(#49542) -v- válasza EQMontoya (#49531) üzenetére


-v-
addikt

Persze persze.. de ezek ilyen 1-1 modell, meg főleg a célgépek. Nincs már ilyen, mint az E38-E39-E46 időben, hogy minden bimmer kívánatos volt :DD

(#49543) Jaffa75 válasza Qru (#49541) üzenetére


Jaffa75
őstag

a Toyota hülyebiztos! :C :DDD Ugye az Aurisokat sem lehet elindítani kinyomott kuplung nélkül! :K

(#49544) lenko válasza Qru (#49541) üzenetére


lenko
aktív tag

Én még a szívónak is hagyok kb. 10-15 sec. időt, csak aztán állítom le. :D
Ilyen munkatársamnak is van az STi-be, hogy kiszáll, és még jár a motor egy ideig. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#49545) brumi1024 válasza Jaffa75 (#49543) üzenetére


brumi1024
veterán

Manuális VAG autót sem lehet már egy ideje elindítani kinyomott kuplung nélkül.

(#49546) bbubby00 válasza Qru (#49541) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen... Pedig ha tudná h 5perc alatt, míg elvégzi a cigi+pisi szünetet a kocsi kb 15FT-nyi üzemanyagot éget el, de a blokk élettartamát jelentősen növeli, akkor is LEÁLLÍTANÁ MERT 15FT AZ 15FT!!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49547) barnam_ válasza bbubby00 (#49534) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szinte letolnak az útról, ha nem taposod neki.

Tényleg ilyenek, de be kell venni a leszarom tablettát, és nem foglalkozni vele. Hadd idegeskedjen, ha idegbeteg, menjen jobbról, balról; de csak azért nem fogok gyorsabban menni.
Félreértések elkerülése végett, nem arról van szó, hogy 40-el cammogok, hanem mikor már én is 50 helyett 55-60-al megyek, még benn van a seggemben.

(#49548) bbubby00 válasza barnam_ (#49547) üzenetére


bbubby00
őstag

Főleg amikor hideg a motor és 2ezernél elváltok... Ő meg már szinte agyvérzést kap, h nem tud haladni.
Engem sem szokott érdekelni, nem fogom a kocsimat szétbarmolni a sok idióta végett :)
(#49549) lenko:
Mint Ali-G ben. Aztán 50nél meg fej-fej mellett haladnak. És csodálkoznak ha utána levillogod őket a pitsába :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49549) lenko válasza barnam_ (#49547) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem a lámpánál indulások tetsznek, sokan mindegy miben ülnek. 1.2-1.4-1.6, szó szerint padlózza 2-3e -s fordualtig. Látni, hogy beleng a bódé 2-be váltáskor....

(#49548) bbubby00 Velem ugyanez van reggelente, a kis utcából kikanyarodva a főútra, ami kb. 50m megtételét jelenti, persze körülnézek, nem kanyarodok ki paraszt módjára senki elé, de van aki gyorsabban jön stb. Én sem nyomom, elváltok 2e-nél, és max 1/3 gázzal megyek. Aztán jönnek a seggembe 20centire, gondolkodtam már kiteszek hátra ilyen üzenőfalas led táblát. Pl. Hideg a motor barátom, miattad nem teszem tönkre az autóm.;) Vagy hasonlókat... :D

(#49550) EQMontoya

He elvált fentebb sincs jelentősége, mert gázt nagyobbat akkor sem adhat mint 1/3 gáz.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#49550) EQMontoya válasza bbubby00 (#49548) üzenetére


EQMontoya
veterán

Főleg amikor hideg a motor és 2ezernél elváltok... Ő meg már szinte agyvérzést kap, h nem tud haladni.

És még saját magadat is szopatod, nem csak másokat. A technika különösen szeretheti, mikor hidegen 1500-as fordulatról gyorsítasz váltás után. :) 2500-3000-ig nyugodtan lehet forgatni hidegen is, legalább váltás után értelmes fordulatszám-tartományban lesz a motor.

A tökölésre nem mentség, hogy Te azt hiszed, hogy kíméled az autót. :)

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.